DUINSTREEK Centrale verwar- ir MEISJE Hoger beroep in schoolkwestie Flinke Jongen Selefaantjeó 90 Schapen Hoe wintert het in 1954-1964 ZATERDAG 29 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 KATWIJK AAN DEN RIJN Bridge De resultaten van de on derlinge competitie van de Bridge club „De Brug" waren als volgt: 1. De JongA. Hermans 36 pnt.; 2. D. Parlevliet't Hoff 26 pnt,; 3. Jager manPluimgraaf 25x/2 pnt.; 4. Echt paar F. van der Valk 25 pnt.; 6. Hui- bertsP. v. Paridon 21H pnt.; 7. Vis serP. Parlevliet 20 pnt.; 8.-9. Pluim graaffRemmelzwaal 19 pnt.; dames HuibertsBartelings 19 pnt. LEIDSCHENDAM Geboren Corstiaan J. J. M. zn van A. C. Meeuwisse en M. C. de Koning. Johannes C. zn van L. C. van "der Helm en N. M. van Egmond. Francis- cus P. zn van J. Th. Hendriks en J. W. M. van Wensveen; Adriana A. dr van A. Kanselaar en A. A. Schaap. Josephina H. dr van H. C. van Steen bergen en H. Smit. LISSE R.K. Bond voor het gezin. Toen de heer Strik, voorzitter van de R.K. Bond voor het gezin, Vrijdagavond de jaarvergadering opende, was de zaal behoorlijk bezet. Hij verwelkomde prof. Eikelhof, van het klein-semi- narie Hageveld, die het onderwerp: „Het gezin in zijn geheel" zou behan delen. Prof. Eikelhof ving zijn causerie aan door in te haken op de vasten brief 1951, waarin het gezin een bron genoemd wordt, waar men het leven ontvangt; het gezin wordt de school van het denken genoemd en het ge zin wordt voorgesteld als de tempel tot het bidden. Spr. ontwikkelde deze onderdelen nader en besprak de verhouding tussen man en vrouw en de verhouding tussen de ouders en de kinderen. Ook de voorlichting van kinderen werd uitvoerig behan deld. Nadat de koffie, die de huiselijke gezelligheid bracht, was genuttigd, werd overgegaan tot de behandeling der agenda van de jaarvergadering. Uit het jaarverslag van-de secretaris bleek, dat in het afgelopen seizoen 1 ledenvergadering, 4 ontwikkelings avonden en 5 bestuursvergaderingen werden gehouden. De vereniging tel de ruim 1200 leden. Nog werd gewe zen op het kinderwerstfeest, waarvan niet minder dan 1150 kinderen had den genoten. De penningmeester gaf zijn jaarverslag. Er was een nadelig saldo van 51.27. In verband hier mede deelde de voorzitter mede, dat het bestuur bezuinigingen heeft overwogen, doch dat deze na lang wikken en wegen zijn afgewezen, omdat dan de vastenavondviering of de feestelijke opening van het sei zoen- moest vervallen. Het bestuur stelde voor om de contributie met 5 cent per maand te vertiogen, hetgeen neerkomt op een stijging der inkom sten van 360.— per jaar. Met alge mene stemmen werd het voorstel aangenomen. De heren J. M. v. d. Eist, secreta ris en Jac. v. d. Zwet, bestuurslid, traden periodiek af. Als candidaat hiervoor werd mede gesteld de heer J. Langelaan. Uit de daarop gehou den stemming bleek, dat de aftre dende bestuursleden waren herkozen met grote meerderheid van stem men. Bij de mededelingen werd er op gewezen, dat op 9, 10 en 11 Februari a.s. de vastenavondviering zou wor den gehouden. Nadrukkelijk werd er op geattendeerd, dat de leden alleen toegang hadden en dat men dus de - kaarten niet aan niet-leden mocht geven om deze avonden te bezoeken. NOORDWIJK ST. DEUS DEDIT. Onder voorzitterschap van de heer P. Vink hield gisteravond in het Ju venaat de R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit een goed bezochte vergadering, met als hoofdschotel bespreking van de C.A.O. In zijn openingswoord wees de voorz. er op, dat hij reeds op de jaarvergadering dit onderwerp had aangekondigd, zonder tp weten, hoe het verloop hiervan zou zijn. Ruim een maand geleden zijn de organisaties van werkgevers en werknemers in het bloem boll enbedrijf voor de eerste besprekingen bijeen geweest voor in formatorische besprekingen, waarna men Maandag weer bijeen is ge weest, met het resultaat dat beide partijen tot overeenstemming zijn gekomen, zonder opzegging van het contract. De resultaten hierbij be haald noemde spr. bevredigend en vandaag Zaterdag 29 Jan. zal de overeenkomst definitief worden vastgelegd, waarna deze aan de Rijksbemiddelaar zal worden voor gelegd ter goedkeuring. De aange brachte wijzigingen zullen hierbij door beide partijen worden verde digd. Op een door de leden gestelde vraag of het mogelijk was, dat bin nen afzienbare tijd de pensioenuitke ringen in het bloembollenbedrijf konden worden verhoogd, had het Pensioenfonds een schrijven gezon den, dat geen wijziging in de uitke ringen kon worden aangebracht er dit zeker nog wel enige jaren op zich zal laten wachten. Inzake de bescherming van arbeiders, welke in de agrarische vakken moeten wer ken met giftige chemische produc ten, kon worden medegedeeld, dat in bijna alle bedrijven door de werk gever, hiervoor speciale werkkleding wordt verstrekt en het bestuur ver trouwt, dat degenen, die met deze giftige stoffen moeten omgaan, ook deze kleding gebruiken en zich strikt zullen houden aan de veiligheidsvoor schriften. Medegedeeld werd dat eventuele voorstellen voor de Bonds raad vóór 1 Febr. a.s. bij het bestuur kunnen worden ingediend. Tevens werd door de voorz. de aandacht ge vestigd op het belangrijke artikel in het laatst verschenen vakblad over dp loonbelasting. Spr. spoorde allen aan dit nummer zuinig te bewaren. Met vreugde memoreerde de voorz,. dat na een strijd van ruim 30 jaar, de gelijkstelling van de landarbei ders met de andere vakarbeiders eindelijk tot stand is gekomen en in het kader van de P.B.O. ook het be- "drijfsschap-bollen is ingesteld. In een helder betoog bracht de voorzitter nu de gewijzigde C.A.O. in bespre king, waarbij het loon van een vak arbeider werd vastgesteld op 61.50, dit met inbegrip van 0.50 voor de W.W. Uit de besprekingen welke hierop volgden kon men concluderen, dat vele leden (en dit waren veelal van de Credo Pugno club) met deze ma terie goed op de hoogte waren. Uit de vlotte en prettige gedachtenwisse- ling over het C.A.O., bleken nog wel enkele wensen te zijn, doch in het algemeen was men zeer tevreden over de behaalde resultaten. De mappen verstrekt door het H.B. voor de tekenwedstrijd door kinderen der leden moetdn uiterlijk Zondag 30 Jan. bij de secretaris worden inge leverd. Dammen. De tweede ronde om het kampioenschap van Noordwijk had de volgende uitslag: le klasse G. v. d. Wiel—P. Vink 20; Th. VinkJ. Peschier 20; H. de VriesC. Terveen 11; A. Turk C. v. d. Zwan 20. le klasse: W. SmitW. Passchier 20; J. ZuidhoekD. Plug 20; J. v. d. NietA. Barnhoorn 02; W. SmitJ. Zuidhoek 02; C. R. Krug W. Passchier 02; D. PlugA. Barnhoorn 11. Nieuwe huisnummering. Ter op heffing van de onoverzichtelijkheid van de huisnummering in onze ge meente zullen enkele wijzigingen worden aangebracht. Volgende week zal te Noordwijk a. Zee een aanvang gemaakt worden met het aanbrengen van de nieuwe nummerplaatjes. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr de Beer. De Duinrand-apotheek is geopend van 11.301 uur en van 4.30—5.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. N00RDWIJKERH0UT Bridge-club „Het Juiste Bod" Uitslag van de laatste wedstrijd in de parencompetitiè Groep A: 1. P. KapteinA. Vermin 108 838; 2. Th. de LincelJ. v. Wie ringen 113 815; 3. P. BramaC. Kos ter 100 812; 4. F. SchreursJ. v. Noort 92 799; 5. Th. v. Aken—W. Schelvis 103 793; 6. J. SeijsenerM. Heemsker 94 776; 7. E. Duivenvoorde J. v. d. Burg 81 745; 8. Echtpaar Zoetendaal 92 743; 9. P. de HaasJ. Koelewijn 192 731; 10. N. de Winter J. v. Kampen 91 716; 11. Echtpaar de Winter 80 711. Groep B: 1. R. BakkerG. Keijzer 106 397; 2. Echtpaar Bodar 102 861; 3. P. MeijerF. Broekhof 109 834; 4. B. ZandbergenM. de Winter 111 782; 5. W. BroekhofN. v. Nes 100 779; 6. Echtpaar Kroon 96 757; 7. J. Zwart J. Kneefel 83 753; 8. P. Koster—J. v. d. Beurg 85 737; 9. K. v. d. Veek- J. Smit 11 726; 10. M. Koster—W. v. d. Linden 81 708. De wedstrijd tegen Roelofarends- veen eindigde in een 578454 over- winnning voor „Het Juiste Bod". OEGSTGEEST Bridge drive Roode Kruis door de afdeling Rijnland van het Ned. Roode Kruis in het Witte Huis te Oegstgeest georganiseerde bridge drive is een groot succes geworden. Er waren 160 spelers, die de beide zalen vulden. Daar de opzet was om de opbrengst van deze drive te bestemmen voor het laten deelnemen van een aantal chronische bedlegerigen aan de in September a.s. te houden Roode Kruis boottocht per m.s. Kasteel Sta- verden is het te begrijpen dat voor zitter dr Mulder blij was zoveel deel nemers te kunnen begroeten. Speciaal moet de grote opkomst uit Warmond genoemd worden doch evenzeer de vele geschenken die de afdeling ontving uit Rijnsburg, waar door het mogelijk was een keur van prijzen uit te loven. Uiteraard bleef Oegstgeest niet achter in opkomst en bereidwilligheid voor het afstaan van prijzen. Als soms iemand zich geroepen mocht gevoelen de uitzending te be talen van een patient, waarvoor de kosten 75.zijn, dan mogen wij hem verwijzen naar het gironummer van de afdeling Rijnland van het Ned. Roode Kruis No 203536. SASSENHEIM VALSE GERUCHTEN. De laatste dagen hoort men alsmaar geruchten, als zou men in Sassen- heim plannen voorbereiden om tot oprichting van een weekmarkt te ko men. Er is echter niets bekend omtrent de oprichting van een markt. Wel is er terloops eens over gesproken, doch men ontdekte toen, wel, dat dit voor onze gemeente niet iets was, waar het publiek z'n belangstelling voor zou tonen. i ST0MPWIJK JAARVERGADERING K.A.B. Ruim de helft van de Stompwijkse KAB-ers had gehoor gegeven aan de uitnodiging van het bestuur tot het bijwonen van de jaarvergadering. Bij de ingekomen stukken bevond zich ook een mededeling van „Her wonnen Levenskracht" handelende over de rechten van de leden en do nateurs van deze instelling bij t.b.c., suikerziekte, rheuma, e.d. De voorzit ter gaf hier een uiteenzetting van de vele mogelijkheden van hulp door H.L. Een uitgebreid jaaroverzicht van secretaris M. Droog kon ook de goedkeuring wegdragen. In aanslui ting hierop werd ook de aandacht vestigd op de actie „Op naar de 400.000". De afd. Stompwijk hoopt hieraan ook met suecces te kunnen meewerken. Het aantal leden draagt momenteel 94. wat opgevoerd kan worden tot 120, als allen zich aansluiten. De penningmeester was iets pessimistisch omdat de uitgaven in 1954 de inkomsten overtroffen met 20.38. De begroting 1955 was echter sluitend. Hierna volgden de penning meesters van de onderafdelingen „Hulp in Nood", Vaandelfonds, Jeugdspaarkas, „Kolenbond", „Moe derfonds", Retraiteclub en Herwon nen Levenskracht, welk laatste fonds aan inkomsten had 848,26 en aan uitgaven 794.96. Dank werd ge bracht aan de donateurs. Uit de toe lichting bleek, dat van de donateurs ±50% gevonden worden bij de boe ren- en middenstand. De heer J. v. d. Ploeg gaf een pro pagandistische uiteenzetting over de passiespelen te Tegelen en de reis mogelijkheden naar deze plaats. Hier omtrent zal een dezer dagen aan de leden een circulaire worden toege zonden, alsmede ook een circulaire omtrent een actie voor het vaandel fonds. Het bestuur hoopt met aller medewerking bij het 25-jarig bestaan v. d. afdeling in Nov. '56 het vaandel te kunnen aanbieden. De g.a. kap. J. Velthuyse sprak tot slot over de re traite. WARMOND MOOI SUCCES VAN TONEELCLUB De afdeling toneel van „St. Mat thias" behaalde met het toneelspel „Onweer" voor de toneelcompetitie van het W.K.A. 76 aA punten van de te behalen 100 punten. Een mooi succes. Als juryleden fungeerden de heren Henk Schregel en Jan Coli, beiden uit Den Haag. JAARVERGADERING K AB. In „de Stad Rome" kwamen de le den van de KAB bijeen voor de al gemene jaarvergadering. Bij de ingekomen stukken en me dedelingen werden de aanspraken, welke de donateurs van „Herwonnen Levenskracht" kunnen doen gelden, toegelicht. Ook werd uiteengezet, welke rechten de leden van de KAB hebben bij overlijden. Het Gezinszorgfonds, dat per 1 Ja nuari in werking is getreden telt in Warmond 110 leden. Ook hiervan werden de rechten en plichten dui delijk uiteengezet. Het voorstel van het bestuur, om ten bate van „Hulp in Nood" 2 cen ten per lid per week te heffen, werd na discussie ingetrokken. Uit de jaarverslagen van de diver- penningmeesters bleek, dat de verschillende afdelingen een klein batig saldo wisten te boeken. Door de heer De Winter werd een kort en zakelijk verslag van dc Bondsraad vergadering uitgebracht. Doordat er geen tegencandidaten waren inge diend, werden de aftredende be stuursleden Q. de Bruin, P. Cornelis- sen, H. van Dam, H. v. d. Drift de voorzittersplaats kon neerzetten. Vervolgens kwam een bestuurs voorstel ter tafel, waarin de voor stellen, welke het bestuur had ge daan aan de „St. Barbara"-vereni- ging in discussie. Uitvoerig werd hier over gesproken en er werd besloten dit punt in de eerstvolgende leden vergadering nogmaals als agenda punt te behandelen. WASSENAAR Het R.K. Kerkbestuur van dc St. .Tosephparochie is bij Gedeputeerde Staten in beroep gegaan van het be sluit van de gemeenteraad, waarbij medewerking voor het stichten van een R.K. school voor gewoon lager onderwijs werd geweigerd. In een openbare vergadering van Gedepu teerde Staten op 17 Februari a.s. zal verslag worden uitgebracht inzake dit beroep en gelegenheid gegeven worden aan gemachtigden van beide partijen, hun standpunt mondeling toe te lichten. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de heer K. van Boeijen, gemeentesecretaris aan te wijzen als hun gemachtigde. Drie dokters krijgen mobilofoon in auto Omdat de gemeenteraad indertijd, toen de reorganisatie van de eerste hulp-verleningsdienst ter sprake kwam de wens te kennen gegeven heeft, bij elk verkeersongeval assi stentie te laten verlenen door een arts, hebben B. en W. de gemeente raad voorgesteld een- drietal ter plaatse gevestigde artsen aan te wij zen, die de gemeente-arts zullen as sisteren. Op het ogenblik wordt de gemeente-arts te vaak en te lang in zijn normale werk gestoord, wanneer hij naar ongevallen geroepen wordt. Om de artsen snel vanuit het politie bureau te kunnen bereiken zullen hun auto's en die van de gemeente arts voorzien worden van een mo bilofoon-installatie en bovendien van een sirene en van een EHBO-bord De kosten van deze voorzieningen bedragen 12.840,De artsen zul len bij toerbeurt de avond-, nacht- er. weekend-dienst vervullen en een vaste vergoeding ontvangen van 1500,per jaar per persoon. ZIJLWATERING WORDT TOCH UITGEDIEPT. Het besluit van de gemeenteraad, om de Zijlwatering tussen de vijvers bij Kasteel Oud Wassenaar en het toevoerkanaal naar de Haven te la ten uitdiepen in z.g. DUW-verband kon niet worden uitgevoerd, omdat niet voldoende werkkrachten be schikbaar waren. Om verder uitstel van dit werk, waarop was aange drongen door het Hoogheemraad schap van Rijnland te voorkomen stellen B. en W. de raad voor, het werk ondershands op te dragen aan de N.V. Grontmij te Zwolle voor een bedrag van 44.700,dat is 16.200,meer dan het bedrag, dat nodig zou zijn geweest als het werk in DUW-verband zou zijn uitgevoerd. Centrale verwarming voor badhuis Kerkehout. Aan de gemeenteraad wordt voongesteld de levering van een centrale verwarmings-installatie er de warm water installatie voor het badhuis annex wijkgebouw van het Groene Kruis, dat op het ogenblik in het Kerkehout gebouwd wordt, on dershands op te dragen aan de fa. P. F. Bourgeois te Wassenaar. Het ge- Z0ETERMEER Geboren: Arie Cornel is zn van C. v. d. Voet en H. M. de Laat. Ondertrouwd: G. J. Castenmiller 26 jr te Katwijk en W. P. M. Suijkerland 23 jr. MIJNHARDTJES: sterke JL] bestrijders van pijnen. lH I (Advertentie) Laatste Berichten DEENSE PREMIER OVERLEDEN. De Deense premier Hedtoft is van morgen in een hotel te Stockholm dood aangetroffen. De premier ver toefde in Stockholm ter bijwoning van een bijeenkomst van de Noords® Raad, die bestaat uit afgevaardig den van de parlementen van Noor wegen, Denemarken, Zweden en IJs land. Hij was te middernacht naar zijn hotel teruggekeerd en men vond hem vanmorgen vroeg dood in zijn kamer. De doodsoorzaak is waarschijnlijk hartverlamming. DODELIJK ONGELUK TE 'S-GRAVENHAGE. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is een 80-jarige voetgangster uit 's-Gravenhage op de Loosduinse- kade gegrepen door een auto be stuurd door de 57-jarige W. K. uit Honselersdijk. De voetgangster stak op onvoor zichtige wijze over. Zij is ter plaatse overleden. in de: foyer van de stadsgehoorzaal WORDT A.S. ZONDAG 8—11 UUR QNZE WEKELIJKSE dansavond gehouden Entree 1.35. Toegang onder voorbehoud. VASTEN- EN EINDBAL, Zondag 13 Febr. in alle Stadszalen. Tango cursus hedenavond 9 uur St. Willibr. Gebouw, Oegstgeest. Dansschool Henny Boes - Tel. 25433 - 5 a^®n herkozen, terwijl deelte vap de installatie, dat voor de huidige voorzitter, de heer S. van I rekening van de gemeente komt, zal -hijn, zich bij acclamatie wederom op) 15.354,— kosten. Gevraagd, bij voorkeur prima zelfst. werker. G. A A. Nouwens RhijngeesterstraatwOg 94, Oegstgeest, Telefoon 20338. Voor direct gevraagd: VOLWASSEN SCHILDER Scheepswerf GEBR. AKERBOOM N.V. Hoge Morsweg 5666 Oegstgeest. Wegens dienstplicht ge vraagd een voor melk- en zuivelbedrijf „DE LANDBOUW" Hoofdstraat 2 - Tel. 2683. Noordiwij'k aan Zee. Gevr. te Wassenaar, in ge zin zonder kleine kinderen voor dag en nacht, kunnen de koken. Voor flink meis je gunstige voorwaarden. Indiensttreding 1 Maart of eerder. Br. onder no. 4466 bureau van dit blad. DANSEN op Zondag 30 Januari in Café BAKKER RIJPWETERING Aanvang 7.30 uur. 675 Toegang uitsluitend R.K. verhuozingen JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 9 Telefoon 25468. Leiden. Emigratie-Verpakkingen GEVRAAGD: Verkoop van ongeveer Donderdag 3 Febr. nam. 2 uur op het erf van C. A. LANGE/SLAG, Kerk- en Armbestuur, Leimiuiden en Rijnzaterwoude. PERSONEEL 3? Gevraagd een Boeren arbeider, goed kunnende melken bijJ. van Rijn, Veenderpolder Wouibrugge. 2* Gitaar, Accordeon, pia no, mandoline, banjo, blok fluit, Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 3? Zweden. Jongeman ab soluut vakkundig in nar cissen- en tulpenoultuur en schiuurwerkzaamheden vindt mooie werkkring in groot Zweeds bedrijf. Bes te beloning. Inlichtingen bij Alkemade, Voorstraat 56, Noordwijk, tel. 2201. 3? Werkster gevraagd voor enkele halve dagen in de week. Jo van Eyken, Haar lemmerstraat 87. 765 2* Gevraagd in R.K. Za- kengezin zelfstandig dege lijk meisje. Liefst aanmel den tussen 3 en 6 uur. Te vens een aankomend kan toorbediende. Bernard Schulte, Herenstraat 124, Voorhout. 751 Installatiebedrijf G. A. A. Nouwens Rhijngeesterstraatweg 94, Oegstgeest - Tel. 20338. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen 3? Per 1 Mei gevraagd een K. aankomende Boeren knecht, goed kunnende melken, bij Chr. Straathof, Weipoortseweg 67, Zoeter- woude. 4451 2* Knittax Breimachines, de eenvoudigste en de meest moderne! De machi ne met de meeste moge lijkheden! Vraag vrijblij vend demonstratie aan Van der Spek, Hazerswoude Dom 103, Tel. K 1728—262. 2* J A, Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalinesvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 2 Sierteeltvergunningen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A of B In- en verkoop. J. Eist- geest, Zuideinde 99A. Roe- lofarendsveen Telef. 291 K 1713. <2* Overal vraagt U, bij Wassenaar slaagt U! voor opklapbedden, tuimelbed- den enz. Altijd de beste kwaliteit tegen de laagste prijs! Grote sortering om bouwen uit eigen meubel makerij. Wassenaar, Jan- vossensteeg 60, Tel. 20143, 4407B Marktberichten KATWIJK a. d. Rijn. 28 Jan. Groente. Waspeen A 19—39, Was- peen B 1840, breekpeen 15-r-26, boerenkool 24—30, gele kool 18— 28, rode kool 27—37, spruiten A 31 —67, spruiten B 17—35, knolselde- rie 614. ROELOFARENDSVEEN, 28 Jan. Bloemena Freesia's 52—55, BI. druifjes 16—24, Anemonen 51—71, Wilg. Katjes 1217, Kastanje tak ken 1826, Tulpen: Roce Copland 72—95, Krelage 64—77, White Sail 70 90, Crown Imperial 65—86, E. Ed- dq 1.00—1.15, Olga 1.05,-1.10, Lusti ge Witwe 100—1.05, W. Copland 67 79, Early Queen 6575, Impera tor 79—81, Zeeman 76—83, Hillegar- de 6577, Golden Harvest 781.01, Yellow Triumf 90—96, v. d. Eerden 921.10, Fred More 6065, Roland 1.101.25, John Gay 8090, Pink Gem 7883, Tulpen gemengd 80 92, Dubbele tulpen 701.01 per bos. Early Glory 46—59, Helios 42—49, per bos. Cyclamen 3653, Am. An- jehs 1021 oer stuk. Groente. Witlof I 30—34, id. II 21—23. TER AAR. 28 Jan. Groente. Witlof 1. 0.33—0.30. idem 2 0.19—0.34 idem stek 0.11—0.17: spruiten 0.33— 0.39; idem B 0.10—0.26; uien 0.15 0.16; idem drielingen 0.100.12. idem nep 0.02—0.06. waspeen 0.18—0.23; idem 2 0.060.13. glasandijvie 0.51 0.70. prei 0.33, rode kool 0.25—0.34 alles per kg. Boerenkool 1.10—1.50 p. kist. Selderij 0.07—0.12. peterselie 0.07 per bos. knolselderij 0.08—0.12, idem stek 0.02—0.03 per stuk. Appe len: Goudreinetten 0.20. Peren: St. Remy 0.12. winterjannen 0.09, alles per kg. VINKEVEEN. 23 Jan. Groente. Boerenkool 1829 cent, glasandijvie 6062 cent, waspeen 26 cent, witlof I 3340 cent, witlof II 2334 cent per kg., knolselderij 318 cent per stuk, pieterselie 13—20 cent en sel derij 1113 cent per bos. 3P Kanaries te koop, diep zingend onder garantie. Kwekerij Welgelegen, Von delstraat no. 5. Voorschoten Tel. 2134. Gratis advies en bezorgen. 3T Heren! Van A tot Z knappen wij uw oude hoed op. Keren, modelleren, nieuw lint en leer „Hetro". Hoeden Rep. Inrichting, Hoge woerd 109, Kor ev aar straat 5. 4360 3? Te koop aangeboden z. g. a. n. winterjas voor leeftijd 14 a 15 jaar. Lange- veM, Leidseweg no. 75, Voorschoten. 3? Aangeboden zeer goede electrische wasmachine, •houten kuip, oliebad-aan drijving 220 volt. Fa. C. Boers, Installateur,, Oude Wetering,. 713 3T Aangeboden: nieuwe metalen wasmachine met wringer, 220 volt, bescha digd. interessante prijs. Fa. C. Boers, installateur. Oude Wetering. 713 3? Biedt zich aan net R.K. meisje voor hele dagen. J. Floor, Rijnsburger weg 14, Voorhout. 4410 AANGEBODEN *3T Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. <5? Eikenhout, Beukenhout. Berkenhout. Mahonie, Co- romandel, Doussié, Teak hout. Iroko, Peroba. Lim- ba, Red Cedar, Tola Bran ca. Uit voorraad leverbaar. Houthandel Klinkenberg Fontein, Havenkade 2123, Leiden. Tel. 21231—26094. <3? Tot a. s. Maandag: Hoogtezon van 76.50 voor 61.50, Coupon 18.85 mtr. Nylonslang 218.25 nu 20.75, onbreekbaar. Wasmachine met wringer 397.50, nu 350.Wrmgmachine 97,50 nu 80.Bernard Schulte, Voorhout. 751 ■3? Passap. Het meest ge vraagde breitoestel wegens zijn ideale en gemakkelijke bediening waar U in de kortst mogelijke tijd alles voor Uw gezin kan maken Dernee, Haven 7, Tel. 25365 Leiden en Waaigat 17, Tel. 2278 Katwijk aan Zee. 3F Zo goed als nieuwe, grijze kinderwagen te koop met bedje en kussentje. Te bevragen Korevaar- straat 12, Tel. 30205, Lei den. 4457 <3? Te koop: 2 bosjes sliet en tuindershout. J. P. Lan- geslag, Leimuiden, telefoon 01721—264. 756 Aangeboden 5 tons Dod ge vrachtwagen mod. TL 114, rijklaar 3000.—. N.V. Gebr. van der Laan, Voor hout4458' 3? De nieuwe James 1955 is aangekomen. Weer zo'n echte degelijke motorfiets. Komt hem zien bij Valk, Haagse Schouw, Voorscho ten.762 3? Stofzuiger 220 volt, ameublementen, tafels, sol- datenkasten, kroonmangel als nieuw, ledikanten, op klapbedden, bureau's di vanbedden, dressoirs, kin derbox, waskasten, wit ko- lenfornuis, nachtkasten. Koopt inboedels, zolderop ruimingen. Pluym. Hoge- woerd 41. Tel. 21266. 3? Chique Bankstellen, direct van fabrikant aan part., bestaande uit: 3-zits- bank, 2 clubfauteuils f 425; tevens fraai bankstel 595, 695, en 750. Te zien, ook Zondag, Nieuwe Parklaan 115, 's Gravenhage, Tele foon 55.16.80. 718 TE HUUR 3? Huurt onze nieuwe was machine met grote wrin ger voor 1.25 p. gehele ochtend, middag of avond. Verkoop 159.a con tant of 2.20 p. w„ centri- fugus Edy 2.75 p. week. Vraagt demonstratie. dern, Franchimontlaan Tel. 22880. GEVRAAGD Gevraagd: een herders hond, behoeft geen zuiver ras te zijn. C. L. Mulder, junior. Haarlemmerstraat 21, Leiden. 3T Wij kopen antieke meu bels, goud, zilver, kristal, koper, theestoven, kristal len kronen, pendulestellen, beelden, perz kleden, enz. huiskamermeubels enz. Bremmer, Morsstraat 41, telefoon 26918, Goegerrit- steeg 1, tel. 22791. 3T Vaste wastafel, tilop kinderwagen als nieuw, coupon stof, prachtige slee stofzuiger, traonaaimachi- ne. Billijke prijzen, Hoef- straat 34a. 4454 3? Jonge Hennetjes!! Nu bestellen. As. seizoen le verbaar. Groeneveld's Pluimveeteeltbedriif, Rijfcs- erk. 15386, Valk Bouman- weg, Tel. 25590. Nog een beperkt aantal beste jonge- hennen broed 1954 aan cn tegen de leg. 4432 3T Permanenten f 4.50, met crème bewerkine. Jac. Ra-mak, Dames- en Heren- kaoner. Haven 10. telefoon 26353, Leiden. 4431 321 Te koop Brusselslof- wortels voor veevoeder, te bevragen H. K. van Klaveren, Langevaart, Rijnsburg, Tel. 2995. 690 Adverteert in dit blad 3? Gevraagd; Alle Sier- tce'tvergunning, ook perio diek. Groententeeltvergun- ning, punt 45. c.v. N Bakker Hzn.. Roelofarends- veen Tel. 487 K 1713. Alleenstaande Juffrouw R. K., leeftijd 35 jaar, zoekt voor zo spoedig mogelijk kamer met pension, b. b. h. Brieven met prijsopgaaf onder no. 4456 bureau van dit blad. 3T Wij kopen uw antieke 'en ouderwetse meubelen, zqals ronde tafels, stoelen enz. Canape's, ouae Friese klokken, koperwerk en tin- werk; mag beschadigd zijn Br. onder no. 704 bureau van dit blad. 3? Gevraagd een net kost huis, liefst Warmond of Noordwijk B. door W. Phi- lipse, Dr. Amimanstraat 9, Warmond. 4459B DIVERSEN 3? Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gcdipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Vour rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tei. 26584. Voor f 3.-— per jaar bent U lid van de Neder- landsche Vereniging tot be- soherming van Dieren en ontvangt U het goed ver zorgde maandblad. Secr. Acaciastraat 10, Leiden. 3T Magnus bindt weer Il lustraties vanaf 5.50 per jaargang in. 2 delen, op vertoon van dezie adver tentie. Lange Raamstceg 31 tel. K 1710—31591. Leiden. 3? Betaling in 6 maanden Al uw manufacturen, zoals lakens, slopen, baddoeken, ondergoed, dames- en he- renconfectie betaalbaar in 6 maanden of 26 weken. Br. onder no. 722 bureau van dit blad. Wie heeft Maandag avond tijdens do uitvoering van Verbum Dei in de Stadsgehoorzaal een ver keerde rode damestas met inhoud meegenomen. Gaar ne terug te bezorgen bij Mej. Annie Overdevest, Wcsteinde 2, Zoeterwoude. 4455 VERSCHENEN: door CHR. A. C. NELL. Strenge en zachte winters in Nederland Het karakter van de eerstvolgende tien winters. Franco toezending na ontvangst van 1.50. N.V. DE LEIDSE COURANT, LEIDEN, GIRO 103003.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3