RIJNSTREEK DUINSTREEK In de straat van Formosa is het momenteel rustig Haal je centen van de bank Broodje zeegrasI SLA UW SLAG.' Ontploffing in jongensschool wn^jgn \r, 26 JANUARI 1955 DE LETOSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN. Contactavond van de B.B. Was het Maandagavond S.W.G., gisteren avond waren het de leden van de B.B., die in feestvergadering bijeen waren. Hiervoor beschikte men over de bovenzaal van Avifauna, die vrij wel geheel bezet was. De plaatselij ke leiding had deze contact- tevens bindingsavond belegd voor de nood- wachters en een aantal genodigden, allen met hun dames, die hiermede ook enige compensatie ontvingen voor de avonden, dat ze hun man nen en verloofden afstaan voor de goede zaak. De heer J. J. van Noort sprak namens de B.B. enkele woor den van dank tot het gemeentebe stuur voor het beschikbaar stellen van de zaal, waarna loco-burgemees- ter J. v. d. Berg een welkomstwoord sprak, waarin hij o.m. de wens uit sprak tot een voorspoedig herstel van de burgemeester. Hij sprak woorden van dank aan het adres van het plaatselijk hoofd van de B.B., de heer M. Hos en zijn assistent, de heer van Noort. Het gemeentebestuur was voorts dankbaar, dat men nu eens tot de B.B.-ers kon zeggen, dat men hun bereidwilligheid zeer op prijs stelt. En die dank strekte zich ook uit tot de aanwezige dames. Hij wees voorts op de waarde van het contact. Spr. besloot met de beste wensen te uiten voor het slagen van deze avond. Na dat twee completten van het Wilhel mus gezongen waren, werden onder leiding van de heer Roland Wagter, enige B.B.-liederen op bekende me lodieën gezongen. Hierna werd de visserij film „Het schot is te boord" gedraaid, die met applaus werd be loond. Enkele leden van het gezel schap verleenden hierna uitstekende bijdragen op het gebied van muziek (Wim Bos, accordeon), goochelen, liedjes, het gedeelte voor de pauze werd afgesloten met een toespraak van de B.B.-er A. Jansen, die een pleidooi hield voor het houden van een B.B. wandelmars vanuit Alphen en de oprichting van een permanen te B.B.-vereniging, waarvoor men zich kon opgeven. Na de pauze werd een toespraak gehouden door de heer Suurmond, promotor van de Stich ting Bescherming Bevolking voor Zuid-Holland en Noord-Holland. Ook in het tweede deel werd met genoe gen het optreden van de leden van het gezelschap gevolgd. We mogen ook niet vergeten de medewerking van het plaatselijk gezelschap „The Home Players", dat met zang en mu ziek er toe bijdroeg, ondanks de frisse temperatuur in de zaal een I goede stemming te handhaven. I Onderlinge competitie A.S.C. De wedstrijden voor de onderlinge com petitie van de Alphense Schaakclub werden met het volgende resultaat voortgezet. lste klasse: M. VerburgH. J. de Haan 10; L. KantebeenW. v. d. Roest 10; H. de RuiterB. Cornet 10; A. PostA. H. Hooijer yK; KooijZweers y,A. PostB. Cornet AA', H. de Ruiter—Ver burg 01; de HaanKooij 01; HooierVerhagen 10. 2de klasse: J. G. KardolJ. Koop man 01. 3de klasse: L. KleiwegH. Klei weg y,M. AARLANDERVEEN D.S.S. krijgt een tamboercorps De R.K. Muziekvereniging „D.S.S." hield haar jaarlijkse jaarvergadering in de zaal van de heer v. d. Berg te Aarlanderveen. De voor., Joh. Poelwijk, opende deze vergadering. Het jaarverslag van de penn., de heer J. Mol, was jammer genoeg niet zo bevredigend, omdat bleek, dat er over 1954 een teruggang van plm. 300 te boeken was, maar dit mocht men beslist niet te pessimistisch bezien, daar vol gens penn. er in het afgelopen jaar, vele en soms grote uitgaven waren geboekt, o.a. 4 kleine trommels en een nieuwe tuba, ook de reparatie rekening was dit jaar wel zéér hoog geweest. Daarna werd door de voorz. aan de 2e voorz., de heer A. J. Ver- hage, verzocht zijn verslag aangaan de de bezochte repetities te willen voorlezen. De 2e voorz. maakt be kend, dat er in totaal 55 repetities zijn gehouden. Aangetekend mag worden, dat twee van de leden een eervolle vermelding toekomt t.w. voorz. Joh. Poelwijk en Die Verhage Az., die beide alle repetities hebben bezocht. Ook het muziek-examen, dat in April zal worden gehouden werd bij de leden, in het bijzonder bij de jongere leden, ten zeerste aanbevo len, temeer daar al verschillende van de leden het diploma A wisten te behalen. Vijf leden met een diplo ma A en een, die dit nog niet wist te bereiken, gaven zich op. De konijnenactie welke dit jaar zo'n groot succes is geweest, werd Ommekeer in Amerika s politiek? Zowel de Chinese communisten als de nationalisten hebben gisteren be kend gemaakt dat het aan het „front" in de Straat van Formosa rustig is. En in Washington deed de regering haar best om het Congres en publiek duidelijk te maken dat zij geen rekening meer houdt met de mogelijkheid dat Tsjang Kai-sjek zijn regiem op het vasteland van China gewapenderhand gaat herstellen. Dit betekent de bevestiging van de berichten dat de Amerikaanse poli tiek in het Verre Oosten radicaal is veranderd. Zonder hulp van buiten af is Tsjang niet in staat om een ac tie van enige omvang op het vaste land te beginnen en de Verenigde Staten iullen die hulp niet geven. Zij geven 'de voorkeur aan rust in de Chinese wateren en zullen wel licht de koers gaan volgen die door Indië al lang wordt voorgestaan: die Kleine winkeliers en handswerk lieden in heel Frankrijk volgen de stem van hun als een komeet opge komen leider, Pierre Poujade, en hebben zich gisteren gehaast al hun geld van de spaarbanken, giroreke ningen, enz. te halen. Poujade had Maandag gedreigd, dat wanneer de regering geen con tact met hem zou opnemen, hij aan zijn ulitimatum voor een hervorming van het Franse belastingstelsel kracht zou bij zetten door zijn honderddui zenden aanhangers op te roepen het geld van de bank te halen en in de toekomst te weigeren belasting te betalen. De regering heeft zich echter doof gehouden en Poujcde heeft toen de daad bij het woord gevoegd. HEEFT PRATEN THANS ZIN? Churchill heeft gisteren de voor stellen verworpen om bijeen te ko men met de Russische premier, Ma lenkof, ten einde de toestand in het Verre Oosten te bespreken. „Ik kan mij n:et voorstellen, dat een bijeenkomst van deze aard over het Verre Oosten tussen mij en de heer Malenkof op dit ogenblik gun stige resultaten zou afwerpen", zei de Britse premier. Churchill legde deze verklaring af, toen de socialisten in de nieuwe zitting van het parlement een ver klaring eisten van het Britse stand punt inzake Formosa. Volgens verantwoordelijke autori teiten zou de premier echter wel van mening zijn, dat het psychologische ogenblik voor een bespreking van de Grote Vier nadert van vreedzaam naast elkaar leven van Rood-China en het China van Tsjang Kai-sjek. Het is niet zo, dat de Verenigde Staten reeds het voorstel hebben aanvaard dat de beide China's nu voortaan moeten worden beschouwd als twee aparte landen. Dat voorstel wordt nu door de regeringen van Groot-Brittannië, Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten bestudeerd als een van de mogelijkheden om een einde te maken aan de strijd in de Chinese wateren. Hoe het staat met de evacuatie van de Tatsjen-eilanden door de troepen van Tsjang Kai-sjek, is niet duidelijk. Wel zijn er gisteren ruim 150 weduwen en wezen van gesneu velde nationalistische soldaten naar Formosa overgebracht. Zeegras, dat als een donkergroene en kwalijkriekende massa uit de oceaan te voorschijn komt, zal bin nenkort wellicht een gewoon alle daags voedsel zijn, tenmnste, als het experiment van zeventig Hamburgse bakkerijen gelukt. Die zijn er bij wijze van proef mee begonnen het te gebruiken bij de sa menstelling van het dagelijks brood, van roggebrood om precies te zijn. Dat zeegras, dat al sinds eeuwen een delicatesse in de Oosterse keu ken is, heeft pas kort geleden de aan dacht van de westelijke voedseldes kundigen op zich weten te vestigen, maar dat is dan ook terstond met zo'n vaart gegaan, dat er nu al bio chemici zijn die het „het voedsel van de toekomst" noemen. Zeegras bevat namelijk een hoog percentage mineralen en vitaminen en onkundig van de aanwezigheid van dit vreemde bestanddeel heeft de westelijke mensheid het al jaren lang naar binnen gekregen. Het wordt namelijk al gebruikt bij de toebereiding van tal van producten, van tandpasta tot parfums, van tex tiel tot papier, en van chocolade-ijs tot bier! NadatAmerikaanse bakkers heb ben geprobeerd er hun brood mee te verbeteren zonder daarmee even wel succes te boeken, wat volgens de Hamburgse deskundigen het gevolg was van de groene kleur die het aan het Amerikaanse wittebrood gaf heeft nu Heinrich Lienau uit Flens burg het in Duitsland geïntrodu ceerd. Na vele soorten te hebben on derzocht koos hij het zogenaamde Noorse bruine zeegras als de best ge-; schikte soort uit .Hij overreedde de aarzelende Hamburgse bakkers om er een proef mee te nemen, en zie, het zeegrasroggebrood, dat net als ge woon roggebrood smaakte en er ook zo uitzag maar dat veel voedzamer was, ging er in als koek. DE MIJNRAMP IN TURKIJE. Men vreest, dat nog dertien mijn werkers zijn opgesloten in de kolen mijn bij Zonguldak, waar Maandag door een ontploffing 50 arbeiders 1 werden gedood en 19 gewond. door de voorz. weer bij een ieder ten zeerste aanbevolen, daar deze gelde lijke steun door de vereniging niet gemist kan worden. Het kardinale punt van deze avond kwam nu aan de orde. De oprichting van een tamboercorps. De secr. maakte bekend, dat hiervoor nog aangeschaft moeten worden: 4 kleine troms, 4 bazuinhorens, 4 diepte trom men, 1 overslag trom en een taniboer- maitrè staf. Hiervoor is een zeer groot bedrag nodig, doch daar weer een belangrij ke bijdrage in deze kosten toegezegd werd door het „Anjer Fonds" kan men met een gerust hart tot aan schaffing overgaan. De gehele ver gadering juicht dit plan van harte toe. Hierna werd bekend gemaakt, dat de jaarlijkse uitvoering voor dona teurs en belangstellenden is vastge steld, op Zaterdag 5 Febr. in het „Dorpshuis" en Zondag 6 Febr. in de zaal van de heer v. d. Berg. Naast het muzikale programma zal mede werking verlenen de R.K. Toneel vereniging „D.I.T.O." met „Het Offer van Aart Donus".. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend: Joh. Poelwijk, voorz. en J. Mol, penn., beide heren werden herkozen. Besloten werd het bestaande jubi leumfonds waarin ieder lid maande lijks 10 cent stort, te verhogen tot 25 cent. Bij de rondvraag werd ge vraagd of de mogelijkheid bestond om de prijzenkast te laten vergroten. E.H.B.O. De pl. afd. van de E. H.B.O. behaalde op de Selectiewed strijd te Reeuwyk een tweede prijs met 245 punten. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door mej. C. Ho nout, T. v. Vliet en G. v. Egmond. Zij ontvingen hiervoor een mooie lauwertak. Met dit mooie succes mo gen zij nu werken in de provinciale wedstrijd, welke gehouden zal wor- ten te Rotterdam op 23 April. ALKEMADE Ondertrouwd: A. H. L. Volwater en A. C. de Haas; P. l'Ami en A. H. M. Pouw; A. Th. van Kilnk en C. M. Th. v. d. Meer. Geehuwd: G. N. de Jeu en P. van der Hoorn; J. J. Borst en J. M. Zoet. BOSKOOP Jaarvergadering K.V.P. Voor de jaarvergadering, welke door de afd. Boskoop van de KVP werd gehou den, bestond méér belangstelling dan gewoonlijk in Boskoop voor dergelij ke vergaderingen wordt betoond. De voorz., de heer J. C. van Tol, meen de daaruit te mogen concluderen, dat men gaat inzien dat het bedrijven van politiek zeer noodzakelijk is. Voorts gaf hij een kort overzicht over het afgelopen jaar, waarbij hij het succes van de laatst gehouden verkiezingen noemde en het Bis schoppelijk Mandement, dat juist door het ageren van de PvdA wel zeer bijzonder in het teken van de belangstelling kwam te staan. Uit de jaarverslagen bleek, dat de afdeling stabiel is gebleven. De contributieverhoging, welke vorig jaar reeds was aangenomen, zal dit jaar worden doorgevoerd, ten einde de positie van de kas nog meer te verstevigen. Daarnaast zal een vrijwillige bijdrage worden gevraagd tot stichting van een verkiezings fonds met het oog op de komende verkiezingen. Vervolgens verkreeg de heer P. J. Wever het woord voor het houden van een causerie over de sociale wet geving. In een zeer leerzaam betoog schetste spreker in het kort de oor zaken van het ontstaan, waarna hij wat dieper inging op- de thans be staande wetten ter bescherming van de werknemer en de wetten, waar bij de werknemer een uitkering wordt verzekerd, wanneer hij door ziekte of ongeval of anderszins zijn normale arbeid niet kan verrichten. Bij de sluiting der vergadering deelde de voorzitter mede, dat op Dinsdag 1 Februari a.s. in het R.K. Verenigingsgebouw een uiteenzetting zal worden gegeven over het Bis schoppelijk Mandement. HAZERSW0UDE BEDRIJFSONGEVAL. Hedenmorgen te negen uur werd Vertrokken zijn in dat jaar 37 man nen en 40 vrouwen, samen 77. De totale vermindering bedroeg dus 49 mannen en 46 vrouwen, d.i. 95 zielen. Uiteindelijk verminderde het aantal mannen met 1 en ver- meerdere het aantal vrouwen met 13, zodat er 12 inwoners bijkwamen. Per 31 December 1954 woonden er dus 1072 mannen en 948 vrouwen, dat maakt tezamen 2020 inwoners in Koudekerk aan den Rijn. Er hadden in de loop van 1954 8 huwelijkssluitingen plaats. Schaaknieuws. De uitslagen der onderling gespeelde competitiewed strijden luiden als volgt: A .v. d. MedenH. v. Vliet MA\ J- Colijn G. Snaterse 10; J. C. v. Egmond R. Geerlof 10; E. DorrepaalG. de Wit 0—1; G. de Wit—H. Boelee 1—0. Geb.: Teuntje Jansje, d. v. J. I. de Bruin en J. C. Markes; Annigje, d. v. G. Oudshoorn en P. M. v. Vegten. NOORDEN Jaarvergadering „St. Barbara". Maandagavond werd in de zaal van de wed. Kuyf de jaarvergadering ge houden van de R.K. Begrafenisver eniging „St. Barbara". In zijn openingswoord releveerde de voorzitter nog even, welke moei lijkheden er vijf jaar geleden waren bij de oprichting. De vereniging heeft nu een gezonde financiële basis. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat er in het afgelopen jaar 8 leden grafwaarts gedragen waren. De penningmeester had aan inkom sten geboekt 1238,94 en aan uitga ven 1057,18; derhalve een winst van 181,76. De aftredende bestuursleden Kuyf en J. Vork werden bij accla matie herkozen. In de vacature, ont staan door het vertrek van de voor zitter, was Th. Versteeg door het be stuur als candidaat gesteld en met overgrote meerderheid werd hij in het bestuur gekozen. Bij de verkie zing van voorzitter werd Th. Ver steeg zelfs tot voorzitter gekozen. Na enkele vragen, over draagbaar e.d. beantwoord te hebben, liet de voor zitter nog een waarschuwend woord horen, om nu alle aandelen uitgeloot zijn, toch niet overmoedig te worden, maar om jaarlijks een flink gedeelte van de winst af te zonderen in een kledingfonds, om zodoende geld be schikbaar te hebben wanneer nieuwe dragers-uniformen aange schaft moeten worden. Tot slot sprak de secr. nog enkele woorden van lof, tot de scheidende voorzitter en prees in het bijzonder de stipte neutraliteit en taaie volharding bij de oprichting aan de dag gelegd. R0EL0FAREHDSVEEN Pater Donatus Elstgeest sprak voor K.A.B. In „De Vier Heemskinde ren" kwam de K.A.B. voor een zeer goed bezochte bijeenkomst bijeen. Vice-voorz. J. Hoogenboom sprak hier in zijn welkomstwoord zijn ge noegen uit over de opkomst. Of de ze belangstelling te danken is aan het te behandelen onderwerp, of van de plaatselijke populariteit van pa ter Donatus Elstgeest liet voorz. in het midden. Pater Donatus besprak het onderwerp „De Katholiek in het openbare leven van deze tijd, dit aan de hand van het bisschoppelijk man dement. Allereerst wees spr. op het euvel, dat de tegenwoordige mens blijkbaar organisatie-moe is. De oor zaak hiervan is, dat wij het tegen woordig te goed hebben, en niet de dankbaarheid opbrengen, welke wij aan onze voorouders verplicht zijn voor hetgeen zij voor ons hebben Nog maar 4 nachtjes s/apen 1e Trekking 30 Januari (K.R.O.) 5006 prijzen w.o. 6 woonhuizen EEN KWART MILÜ0EN GULDEN leder lol trekI 5 x mee, Prijs per lol f. 1.- Nü kunt U nog bestellenGiro 402Q of Postbus 601, EHBO, Rotterdam .<r. Just- dd. 30'10-'S4, 3e Aid. A l.O. 540/108 (Advertentie) weten te bereiken. Het werd daar om hoog tijd, dat de bisschoppen zich uitspraken om ons een richtlijn mee te geven. In het mandement is vastgelegd, wat de bisschoppen van ons vragen en ons opleggen. Uitvoe rig behandelde spr. hetgeen hierin is bepaald omtrent het godsdienstig le ven, het maatschappelijk leven. Van ontzaglijk groot belang noemde spr., dat wij gehoor geven aan de roep stem van de bisschoppen om ons al len zonder uitzondering christelijk te organiseren. Dit vooral ook om niet te verliezen, wat thans verkre gen is. Ook besprak spr. de nood zaak, dat de standen (ook organisa ties)- niet alleen elkaar verdragen maar moeten samenwerken, omdat wij allen gericht moeten zijn op ons levensdoel. Na de gebruikelijke gedachten wis seling- sloot de voorz. met een woord van dank aan de spreker deze leer zame en vruchtbare bijeenkomst. Ontwikkelingsdag. De jaarlijk se ontwikkelingsdag van de Tuin bouw Voorlichtingsdienst, georgani seerd in samenwerking met de. Vei ling, zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 27 Jan. a.s. in de Pan- cratiuszaal, aanvangende te 9.30 uur. Het te behandelen programma is als volgt: J. de Haan, ass. R.T.C. zal spreken over „De Verrolbare Kas in de Groeneteelt". J. Bakker, ass. R.T.C. Aalsmeer behandelt de teelt van bes- heesters. Na de middag zal Ir Fer- nandes van de Cultuur Technische Dienst „De technische problemen rond de ruilverkaveling" bespreken en A. J. v. Velzen, ass. R.T.C. behan delt het onderwerp „Ruilverkaveling Levensnoodzaak". ZWAMMERDAM Aantal inwoners. Het aantal in woners van Zwammerdam bedroeg op 1 Jan. 1955 2975 (1416 vrouwen, 1559 mannen). Een vooruitgang van 16 personen. Geboren: Johannes Henricus Richardus z. van J. A. Caspers en F. A. M. Piket; Pieter z. van M. I. de Booij en T. A. Hoogerbrugge; An- tbonia Catharina Elisabeth d. van J. Th. Hoogeveen en C. M. E. ten Brink; Huig z. van C. v. d. Wolf en E. A. van Zijl. Ondertrouwd: F. A. Stolwijk 31 j., te Reeuwijk, en M. A. C. Vink 26 j. Overleden: Grietje Bouthoorn 81 j., wed. van J. v. d. Vis en J. Jansen. Wrijf Kou en Pijn weQ met DAMPO (Advertentie). HILLEGCM Leerling speelde met vliegtuig projectiel In de St. Josephjongensschool te Hillegom speelde de 12-jarige Kees Stokman gisteren met een klein pro- 0opectiel, dat hij waarschijnlijk gevon- de 26-jarige houtbewerker Van der'den had, toen er het vorig jaar in Werf, toen hij werkzaamheden ver-1 de omgeving van zijn ouderlijk huis "'"u" J~ 1 1 een vliegtuig naar beneden stortte. Hij bracht dit projectiel met een draad in verbinding met een electri- sche batterij met het gevolg, dat er een flinke ontploffing volgde. De gevolgen waren zeer ernstig. Hij - I verbrandde zijn beide handen en de ïe! dez\g!n.eeSje<?. T 1 slagader van een zyner polsen werd het slachtoffer naar het Acad. Zieken- Het hoofd der school, hu* te Leiden vervoerd. I *™sheSer L de Vreeze, nam direct I alle maatregelen, die mogelijk en noodzakelijk waren. Hü vervoerde richtte aan een van de houtmachines 'bij de fa. De Boer aan de Rijndijk, door een losschietend stuk hout aan het hoofd getroffen. Dr. Blauwen- draad uit Koudekerk aan den Rijn, die de eerste hulp verleende, consta teerde een ernstige hoofdwonde; HAZERSW0UDE [H.R.] ONGELUKKIGE VAL. Gistermiddag is 'n P.T.T.-er, die werkzaam was aan de Jongensschool in het Zwaantje van een ladder ge vallen en met zijn rug op de rand van 'n stoep gevallen. Juist wilde de man de ladder af dalen, daar hij klaar was met de re paratie aan de draadomroep, toen de ladder onderuit gleed. Het slacht offer greep zich vast aan de goot, maar deze begaf het met vermeld noodlottig gevolg. Dr. Blaauwen- draad achtte overbrenging naar het ziekenhuis voor onderzoek noodzake lijk. KOUDEKERK Loop der bevolking in 1954. De werkelijke bevolking op 31 Decem ber 1954 bedroeg in totaal 2008 zie len, te weten 1073 mannen en 935 vrouwen. De vermeerdering gedu rende dat jaar bedroeg 21 mannen en 23 vr. door geboorte, totaal 44; door vestiging 27 m. en 36 vr., totaal 63, zodat de vermeerdering van 48 m. en 59 vr. een totaalvermeerdering geeft van 107 zielen. Gedurende 1954 zijn overleden 12 mannen en 6 vrouwen, samen 18. onvoorzichtige knaap naar de dokter, die na hem verbonden te heb ben opname in een ziekenhuis nodig achtte. De schrik in de klas was van zelfsprekend zeer groot en de ont steltenis der ouders eveneens. Het was gelukkig, dat de knaap, de ont ploffing onder de bank veroorzaakte .anders waren er zeker nog meerde re personen gewond geraakt. KATHOLIEKE MIDDENSTAND HERDACHT 40-JARIG BESTAAN. Het bestuur van de Katholieke Middestandsvereniging heeft het veertigjarig bestaan der vereniging op feestelijke wijze herdacht. Des namiddags om twee uur werd de herdenking ingezet met een Dank- Lof in de kapel van Huize St. Jo seph naar aanleiding van de tekst woorden: „Dat allen één zijn". Na het Lof was er receptie in „Flora", waar de voorzitter, de heer Fr. Out, de bijeenkomst opende en een woord van welkom sorak, in het bijzonder tot de geestelijk adviseur, kapelaan van der Laan, de dames en de heren Jan Bakker, directeur van het Middenstandsbureau te Den Haag, F. C. de Hosson, voorzitter van het Diocesaan Bestuur, P. Klaver, ere-voorzitter, het bestuur van de plaatselijke K.A.B., het 'bestuur van de Koninklijke Middenstandsbond. Verder bracht hij dank aan degenen, die van hun belangstelling blijk had den gegeven door het zenden van bloemen en op andere wijze. Daarna was het woord aan de heer F. C. de Hosson, die nadat hij be stuur en leden had gefeliciteerd er op wees, dat dit feest, na alle moei lijkheden uit de afgelopen jaren, het vieren waard is. Als cadeau bood hij de voorzitter een hamer aan, welke deze dankbaar aannam. De heer Jan Bakker, directeur het bondsbestuur, herinnerde aan al hetgeen er in de loop der ja ren was gebeurd. Hij was daar meer dere malen de getuige van geweest De heer A. van Rooden sprak woorden van gelukwens namens de K.A.B. Hij prees de goede verstand houding en verwachtte nog hechtere samenwerking in de toekomst. De heer P. Klaver, de ruim tachtig jarige ere-voorzitter, sprak over het verleden en hoe velerlei moeilijkhe den er toen waren voor een midden stander. De heer Roelant sprak namens de Kon. Middenstandsbond en de gees telijk adviseur sloot de rij van spre kers. Hij herhaalde nogmaals de wens, die reeds in het Lof was ge daan: dat de katholieke middenstan ders de onderlinge liefde en eens gezindheid zouden betrachten. KATWIJK Geboren: Cornelia J. M. dr van J. Koelewijn en M. van der Valk. Cor nells zn van P. van Duyvenvoorde en J. Zwanenburg. Cornelia W. dr van C. Guyt en J. Pracht. "Bastiaan D. zn van W. van Beelen en L. van Rijn. Robert Arthur zn van J. P. Smittenaar en J. G. Bosker; Dirk zn van J. Kuyt en E. Keur; Irene dr v. P. K. M. Klasing en P. M. van der Lans; Jaantje dr v; en C. van den Burg. Ondertrouwd: A. G. Mos en M. J. Hoek; M. Hoek en P. van Duyven voorde; C. Barnhoorn en G. Hus; H. W. Lens en M. M. P. Zoetemelk. Getrouwd: W. Stafleu en C. M. Fornara. W. Kort en A. van der Plas. W. v. Wijk en L. Vlieland. Overleden: D. W. M. van Beelen 47 jaar. J. van der Bent 47 jaar. C. Guyt 88 jaar; W. van Dijk 47 jaar, echtgen. van G. Meijvogel. 0EGSTGEEST Loop der bevolking in 1954. De bevolking die op 1 Januari 1954 be stond uit 11792 personen (5491 man nen en 6301 vrouwen), nam in het jaar 1954 toe met 312 personen (115 mannen en 197 vrouwen), zodat het aantal inwoners op 1 Januari 1955 bedroeg: 12104 (5605 mannen en 6499 vrouwen). Er vestigden zich in de gemeen ten 1235 personen (506 mannen en 729 vrouwen) terwijl 1027 personen (439 mannen en 588 vrouwen) uit de gemeente vertrokken, derhalve een vestigingsoverschot van 208 (67 mannen en 141 vrouwen). Door geboorte nam de bevolking toe met 205 personen (95 jongens en 110 meisjes). Door overlijden nam de bevolking af met 101 personen (48 mannen en 53 vrouwen).. Het geboorte overschot bedraagt derhalve 104 personen (48 mannen en 56 vrouwen). VOORSCHOTEN INBREKERS GEPAKT. Het is de rijkspolitie van Voor schoten gelukt in samenwerking met de Rotterdamse recherche drie man nen te arresteren, die de inbraak in de fabriek van Diastatische produc ten aan de Rijndijk hebben gepleegd. Het zijn een Rotterdamse 26-jai»ge schilder, een Schiedamse 26-jarig6 schilder en een 34-jarige Schiedam se taxi-chauffeur. Zij hebben bekend de inbraak in deze fabriek gepleegd te hebben en diezelfde nacht eveneens in Alphen aan de Rijn hun slag geslagen te hebben. Met de inbraak in de zaak van de fa. van Cuilenburg, in dezelfde nacht gepleegd, hebben zij niets te maken gehad. Bovendien hebben zij in diverse andere palatsen, als Veenendaal, Maassluis, Rotterdam, inbraken ge pleegd. Behalve de taxi-chauffeur zijn de daders recidivisten. Het gestolen geld is nog niet achterhaald. Geboren: Johanna Maria Cornelia dr van N. C. van der Valk en C. J. de Wit. Johannes Cornelis Maria zn van P. J. Zonneveld en W. J. Th. v. Mar wijk. Catherina Leonie Maria dr van E. M. Middeldorp en C. H. A. M. Pen- nock. Jacinta Lucia Cornelia Maria dr van N. Th. van Wissen C. H. den Hollander. Eric zn van B. Siebel en J. Kooij. Reynout Sander zn van D. van Dijk en W. D. Haze voet. Geboren te 's Gravenhage: Dolf Leonardus zn van L. J. van der Post en A. A. Smit. Geboren te Leiden: Alida Johanna Elisabeth dr van F. K. J. Spijk en J. D. W. Krikke. Leonardus Cornelis Petrus zn van J. L. van Haasteren en G. C. J. Spruijt. Johannes Gijsbertus Hendricus Maria zn van B. J. Lamboo en M. E. van Meijgaarden. Gerda' dr van A. Hoek en A. van Dijk. Gehuwd: H. E. M. van der Voort en P. van Klaveren. Overleden P. Jongeneel 68 jr echtg. van J. E. van Til. WASSENAAR Drukbezochte BB-Contactavond. Zeer groot was de belangstelling voor de contactavond die gisteren in Deylerhuis belegd werd voor de BB- vrijwilligers in de wijk Wassenaar- Noord. Het wijkhoofd, de heer G. J. van der Stoel, verwelkomde in het bijzonder de burgemeester, commis saris J. J. Maandag en zijn collega uit Wassenaar-Zuid, de heer A. Borst Pzn. De heer v. d. Stoel sprak over de betekenis van de BB in deze tijd van internationale onrust en wees er o.m. op, dat een organisatie als de BB niet alleen in tijden van oorlog, maar ook bij andere rampen zegen rijk werk kan doen. Nadat de film-,,Wij leven vrij" was vertoond, hield de burgemeester een korte toespraak, waarin hij met voldoening vaststelde, dat in Wasse naar niet alleen de overheidsdiensten voor de BB, maar ook de z.g. zelf bescherming in de blokploegen over gebrek aan belangstelling en enthou siasme niet te klagen hebben. Inspecteur J. A. Schwantje ver telde iets over wat er tot nu toe in Wassenaar-Noord is gepresteerd op het gebied van de opleiding en trai ning van de vrijwilligers en vrijwil ligsters. Een korte demonstratie door een brandweerploeg, die een dankbéel- dige brand op het toneel met twee stralen bestreed en passant een be wusteloos slachtoffer in veiligheid bracht besloot het eerste gedeelte van de avond. Na de koffiepauze zagen de aan wezigen de zeer interessante film „De oude vijand", die indrukken eaf H. van Duynvan de watersnoodramp van 1 Fe bruari 1953. Commissaris J. J. Maandag bereid de de BB-ers in Wassenaar-Noord voor op een grote oefening, die in de loop van Februari zal worden gehou den.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2