RIJNSTREEK Bespreking over de eisen van opleiding in bloemisterij Procuratiehouder legde basis voor hulp aan verlamde kinderen ZATERDAG 22 JANUARI 195Ö DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN E.H.B.O. „ST. MARTINU8". Donderdagavond hield de pi. aid. van de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. „Sint Martlnus", in de St. Josephzaal te Alphen a. d. Rijn haar eerste jaarvergadering. O.m. waren aanwezig de g.a. deken L. H. M. Nieuwenhuizen en de me- diach-leidster mevr. dr. A. Grevelink Schers, Alphen a. d. Rijn en de Verbandmeesters B. A. Alberts, Lei den, en Th. Kwakkenbos, Alphen a. d. Rijn. De besprekingen en besluiten gin gen prettig en vlot onder de hamer van voorzitter A. Heemrood door. Men besloot tot deelname op Zon dag 6 Febr., 2.30 uur aan de EHBO- wedstrijd te Nieuwveen, waar de krachten gemeten zullen worden met de afdelingen Nieuwveen, Langeraar, Leiden en Noorden. Alphen a. d. Rijn zal met 2 ploegen deelnemen. De penningmeester krijgt een kleine vergoeding per jaar. Voor een overleden lid zal bij voorkomende gevallen H.H. Missen worden gele zen namens de afdeling. Het pa troonsfeest St. Martinus op 12 Nov. zal tekenjare, in elk geval kerkelijk worden gevierd. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. A. de Rijk ademde een frisse dankbare geest. Het was een succesvol eerste jaar, waarin 31 van de 33 candidaten, opgeleid door mevr. GrevelinkSchers zijn geslaagd voor het diploma. De afd. heeft deelgeno men aan vijf actie van de Bond. Een nieuwe en een vervolgcursus zijn aan de gang. Mooie plannen liggen reeds in portefeuille. Twee ploegen namen reeds met succes aan de wedstrijden deel. Dank zij het grote succes van de donateur-werving, kon de penning meester, de heer A. Spaan, een batig saldo meldden van ruim 600,Hoe mooi dit resultaat van het eerste jaar ook moge klinken, het saldo is nog maar een klein deel van de uitgaven welke nog voor de deur staan en noodzakelijk gedaan moeten worden, alvorens de pl. afd. zich goed uitge rust mag noemen van alle mogelijke materialen, welke niet goedkoop zijn. Zo moet men b.v. beschikken, wil het goed zijn, over een volledig voor ziene verbandtrommel, welke men wil onderbrengen in een in te richten verbandpost ten huize van de koster van de R.K. kerk, de heer L. v. d. Heuvel. Voorts ligt het in de bedoe ling, dat elk gediplomeerd lid thuis een verbandtrommel krijgt. Ook nog enkele andere noodzakelijke materia len dienen te worden aangeschaft, zodat men er eigenlijk nog niet is en nieuwe donateurs, begunstigers enz; zeer welkom zijn. Het adres van de* secretaris is C. A. de Rijk, Prins Hen drikstraat 164. Men kan zich ook op geven bij de leden en bij de dames bestuursleden mevr. VenneBazuien Prins Hendrikstr. 47 en mej. M. van Vliet, Stationsplein 3. Donateurs zul len bij diploma-uitreiking worden uitgenodigd om nader kennis te kun nen nemen van het werk van de R.K. EHBO. De afdeling telt 47 werkende en 5 niet-werkende leden. Wegens bedanken van de bestuurs leden mevr. C. Knaapen en de heren W. Allart en P. v. d. Zwet, werden in de ontstane vacatures, op voorstel van het bestuur bij enkele candidaat- stelling gekozen de dames mevr. VenneBazuien, mej. M. v. Vliet en de heer C. Slof. De eerste dames- bestuursleden deden derhalve van daag hun intrede. Met dankbaarheid memoreerde de g.a. deken Nieuwenhuizen de goede resultaten van het eerste jaar, de bijzonder goede geest, energie, toe wijding en offervaardigheid waar mede gewerkt wordt. „WILSKRACHT" VERGADERDE. De R.K.S.V. „Wilskracht" hield Vrijdagavond in Hotel „Toor" te Al phen aan de Rijn haar 36e jaarver gadering. De voorz. van de grootste sportver eniging van Alphen en misschien van de streek, de heer G. Ponsioen, gaf in zijn inleidend woord een over zicht van de nieuwe situatie rondom de Bondsindeling, voor wat het ter rein van de gymnastiek betreft. Er is een nationale Kath. Bond opge richt, welke verdeeld is in vijf dis tricten en vijf kringen (voorheen 8). Tot voor kort ressorteerde Alphen d. Rijn onder de Turnkring Leiden. Als gevolg van de inkrimping van 't aantal kringen, is de Leidse onlangs geliquideerd en zijn de daarbij aan gesloten verenigingen ondergebracht in de Turnkring 's Gravenhage, dis trict West. De wedstrijden zullen voortaan regionaal geregeld worden en plaats vinden. De eerste wedstrijd vindt in Den Haag plaats. De voorz. verwacht dat door deze regeling de wedstrijden wellicht wat attractiever zullen zijn. Het jaarverslag van de secretaris, de heer F. v. Engelen, herinnerde aan een goed jaar. Er is een kleuter afdeling opgericht, welke 45 leden telt, Totaal telt „Wilskracht" bijna 250 leden. Het 35-jarig bestaan werd gememoreerd, de geslaagde jubileum uitvoering m.m.v. de Diocesane keur- ploeg, succesvolle wedstrijden en kringwedstrijden, waarbij de dames twee en de heren één eerste prijs be haalden. Langzaam raakt „Wilskracht" ook uit de financiële impasse, waarin ze enkele jaren heeft verkeerd. Er was een batig saldo van bijna 750, Het voordelig saldo over 1954 be droeg ruim 100,mede dank zij een royale gift van een vooraan staande parochiaan. De begroting 1955 werd goedge keurd op ruim 1700, In de nieuwe kascontrolecommissie werden benoemd de heren B. Ver steeg, Th. van Leeuwen Szn., en P. v. d. Burg (reserve). De periodiek aftredende bestuurs leden mej. C. Groenendijk en de he ren C. Rademaker en F. v. Engelen werden bij acclamatie herkozen. Op 25 en 26 Juni vindt in Olden- zaal de 4e uit wisselings wedstrijd plaats met „Quick" om de wissel- beker. I.v.m. de jaarlijkse uitvoering op 13 April in het Nutsgebouw wekte de voorzitter allen op tot regelmatig trainen. Voor hun goede zorgen aan de kleuterafdeling besteed, kregen de dames Straver en Groenendijk een speciaal dankwoord. Aangedrongen werd op meer zo- mersport-beoefening. De mogelijk heid hiertoe zal het bestuur bezien. Om „Wilskracht" nog tot meer groei en activiteit te brengen, wekte de voorzitter de leden op tot steun en stimulans van het bestuur te z'yn. In het komende jaar zullen nog en kele noodzakelijke materialen wor den aangeschaft, terwijl, mede dank zij de zorgen van de beschermheer, deken Nieuwenhuizen, er enkele voorzieningen zijn en worden getrof fen in het gymnastieklokaal, ten ge rieve van de leden. SCHIP ZONK. Omstreeks negen uur werd Vrij dagavond opgemerkt, dat het 98 ton metende motorschip „Jannetje", stuurman J. de Jong, zich nabij de spoorbrug óver de Gouwe te Alphen aan den Rijn in zinkenle toestand bevond. Bij het ingesteld onderzoek bleek de machinekamer 40 en 50 cm. water tot bevatten. Vermoedelijk is het schip door de krachtige ijsgang lekgeslagen. Nadat de Alphense brandweer de machinekamer had leeggepompt, werd het schip door de Rijkspolitie te water van Gouda en Alphen aan den Rijn weggesleept naar de scheepswerf „De Industrie" van D. en Joh. Boot N.V. Het schip was geladen met lege haringtonnen voor Katwijk. Gevaarlijke ijsgang. I.v.m. de sterke ijsgang door de Rijn moest Vrijdagmorgen de motorpontdienst over de Rijn te Alphen aan den Rijn worden gestaakt. Van verbetering van de toestand zal het afhangen of de overzetpont Zaterdag en Zondag weer normaal zal functioneren. S.U.S.-loten. Zondag a.s. zullen de leden van de pl. afdeling R.K. E.H.B.O. aan de kerkdeuren, bij het uitgaan van de kerkgangers, de laat ste 400 loten van de alom bekende S.U.S.-actie te koop aanbieden. Voor dien zijn deze loten ook nog ver krijgbaar bij sigarenmagazijn „Over de post", Julianastraat, mevr. Ven- ne-Bazuien, Prins Hendrikstraat 47, de heren A. Heemrood, woonark „Rio", ligplaats nabij de spoorvaart- brug (Dr. Loviklaan-Gaslaan) C. A. de Rijk, Prins Hendrikstraat 160 en de koster van de R.K. Kerk, de heer L. v. d. Heuvel, naast de kerk en St. Josephzaal. Mutaties bij gemeente. Met in gang, van 1 Januari vonden de na volgende mutaties ter gemeente-se cretarie plaats: tot adjunct commies werden op de afdeling sociale zaken bevorderd de dames M. Brand en W. Laros en de heren W. M. v. Nie- rop, G. H. Zonderop en J. Zuijder- vliet, op de afdeling administratie van gemeentewerken werd de heer F. W. M. van Leeuwen bevorderd tot adj.-commies le klasse. De heer A. van Doorn werd bij de Water- en Lichtbedrijven bevorderd tot tech nisch ambtenaar. Geboren: Jozef Antonius Maria zn van H. S. Kroft en C. C. G. v. Nie kerk; Johanna Alida Dirkje dr van J. v. d. Panne en S. Spruitenburg; Wilhelmina Catharina Maria dr van C. J. de Heij en J. H. Simmerman; Jannigje Christina dr van G. J. Koo- le en A. Verhorst; Maria dr van H. Wassenaar en A. H. v. d. Broek; Cor nelia dr van C. Wittebol en N. Am- bagtsheer; Jacobus zn van C. Kaste lijn en M. J. Kammeraad. Ondertrouwd: Arie Groenevelt 2( jr en Marrigje Oppelaar 18 jr; Jan I. Thomasse 23 jr en Johanna C. Moerkerk 18 jr; Pieter Noorlander 23 jr en Japina P. Groenendijk 24 jr; Koos .A. Salman en, Cornelia de Groot; Matthijs v. Rijn 35 jr en Cor nelia v. Winkel 31 jr. Getrouwd: E. Kuintjes en C. M. de Graaf; J. Koster en A. Schouten. Overleden: Marijtje Winkel, 65 jr, echtgenote van G. van Wieringen; Jacobus P. Bontje 31 jr; Maria van Onkruyt 80 jr; Regina Kromhout, 63 jr, wed. van J. Groeneveld; Adriaan van der Neut, 66 jr. ALKEMADE De Zondagdienst der huisartsen wordt waargenomen door de huis artsen dr. v. d. Bijl en dr. v. d. Werf. BOSKOOP DE BOSKOOPSE VEILING HAD EEN PRIMEUR. Op de gisteren gehouden veiling werden de eerste Magnolia-en Rho- dodendronknoppen aangevoerd het geen de heersende vorst, zeker als een primeur mag gelden. De prijzen waren: Magnolia knoppen, le soort 0.44; 2e soort 0.20: Rhododen- dron-knoppen le soort 0.30; 2e soort 0.20 alles per stuk. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband (bosje gekeurde ringen), blauw geblokte shaw, paar sokken, doublé armbandje, rode stoffen cein tuur van japon of mantel, plastic regenmantel, rolletje schortenbont, strikspeldje, seintuur van regenman tel, schodtje, schakel-armband, lips- sleutel aan ring, sleutel, doublé sla- ven-armbandje, oorbeel, heren-porte- monnaie, muntbiljetten; sigaretten pijpje, diverse wanten en hand schoenen. Inlichtingen bij de Rijks politie. Ondertrouwd: Hermanus Hoogen- doorn 28 j. en Anna Maria de Groote 22 j.: Pieter van der Lede 23 j. en Magdalena van Gemeren 20 j. Getrouwd: Jacob Fokker 28 j. en Adriana Peters 31 j. Hermanus Buy- tendorp 31 j. en Nelly Ravensberg 23 j Hendrik Gerrit Verwey 23 j. en Johanna Sara Christiaansen 20 j. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Vrijdag 28 Jan. a.s. te 19.30 u. Op de agenda staat o.m. Regeling functie gemeente-architect. Aankoop grond in de Groenendijk. Aanleg voetbalveld en bespreking zwembad. Onderhandse aanbesteding aanleg voetpad langs de Rijndijk. Verzoek P. C. van Vlietvan Meurs inzake drankwetvergunning. LANGERAAR Op 19 Januari was het vijf en twin tig jaar geleden, dat in de parochie van de H. Hadrianus de Maria-con- gregatie voor de meisjes werd opge richt. Dit moest natuurlijk feestelijk gevierd worden en is ook feestelijk gevierd. Uiteraard is het een kerke lijk feest geworden. Maandag werd er begonnen met een triduum, geleid door pater A. van Zwieten, Montf. Des middags ^m half 5 voor de meisjes onder de 17 jaar en om half 8 voor de oudere meisjes. Op prettige wijze heeft deze pater de meisjes op de plichten gewezen, die de Maria- congregatie met zich meebrengt, zo wel wat betreft de zelfheiliging als het apostolaat. Woensdag was de dag van het zil veren feest. Begonnen werd met 'n ge zongen H. Mis des morgens om half 7 met algemene H. Communie. Het koortje der M.C. voerde op verdien stelijke wijze de „Missa quarta" uit van Noortgat. Na de H. Mis werd het tweestemmige „Zegen o Maria" ge zongen. Des middags om half 5 was de plechtige belofte-vernieuwing door de leden van de Maria Garde en des avonds om half 8 de plechtigheid der opdracht van 46 nieuwe leden. Ook deze plechtigheid werd weer opge luisterd door het koortje der M.C. Na deze plechtigheid was er in het jeugdhuis een gezellige bijeenkomst met een kleine tractatie en een ver rassing. De directeur feliciteerde de leden der jubilerende M.C. en voor al de nieuwe leden met hun op dracht. Pater A. van Zwieten werd dank gebracht voor de wtfze, waarop hij het triduum geleid had en mej. Verlaan en de heer C. van Dam voor de muzikale medewerking. Moge de M.C. van Langeraar nog lange jaren haar zegenrijke arbeid voortzetten! NIEUWKOOP Wilde zwanen. Het is een niet veel voorkomend feit, dat wilde zwa nen zich te Nieuwkoop ophouden. Een dezer dagen kwam een aantal aangevlogen en „parkeerde" op de Zuideindse Plas. Deze plas is gedeel telijk dicht gevroren en daarop is do nodige sneeuw gevallen. Het ij* is daarom zeer onbetrouwbaar gewor den. De zwanen die een open plek hebben weten te vinden, hebben toch een van hun lotgenoten achter moe ten laten. Een der zwanen is gestor ven, en ligt nu als een cadaver aan het ijs en sneeuw vastgevroren. Het overige wild doet zich tegoed aan zijn mals vlee6. H.A.B.-club „De Stofwolk". In de zaal van Sporthotel De Koker hield de motorclub „De Stofwolk" haar eerste jaarvergadering na de op richting 1953. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer E. H. Verdonk, er zijn vreugde over uit, dat men op een gunstig jaar kon te rugzien. Ondanks de slechte weg vond hij de opkomst zeer bevredi gend. Er zijn enkele ritten verreden en daarover is critiek gevoerd, doch alleen opbouwende en gezonde cri tiek. De secretaris, de heer G. Kalsho- ven las de notulen voor, welke on der dank werden ondertekend. De pen ningmeester A Bon had over 1954 ontvangen een bedrag van 424.25, aan uitgaven werd er 334.34 gedaan, zodat er een batig saldo was van 89.91. Bij de gratis verloting viel de hoofdprijs, een paar leren motor handschoenen ter. deel aan C. Boek horst, verder werden er nog 4 prijs jes verloot. Besproken werd de acti viteit voor het volgende seizoen. De voorzitter hoopte, dat de vereiste vergunningen iets gemakkelijker te verkrijgen waren en dat men iets soepeler zou worden met de ritten. KRING „DE VENEN" L.T.B. De LTB- afdelingen Roelofarenas- veen, Langeraar, Noorden, Nieuw veen en Aarlanderveen waren in café Hoogendijk te Langeraar bijeen geko men voor het houden van de jaar vergadering. Naast de afgevaardig den van deze afdelingen waren mede aanwezig kapelaan A. Buisgeest, adv., de heer A. J. Verkleij als ver tegenwoordiger van het Rijkstuin- bouwconsuleiitschap Amsterdam, de heren Flapper en Eibers, hoofden van de tuinbouwscholen resp. te Roelof- arendsveen en Ter Aar, de heren Turk en Hoogevorst directeuren van de veilingen resp. te Roelof arends veen en Ter Aar en de heer Baars van het hoofdbestuur van de LTB. Wegens ziekte van de voorzitter van de kring, de heer Kerkvliet, was de leiding van de vergadering nu in handen van de heer Schrama te Roe- lofarendsveen. Het afgelopen jaar noemde sp. gunstig voor de organisa tie. Met de komst van het landbouw schap is het ledental toegenomen. Voor de bedrijven was 1954 voor wat betreft de financiële uitkomst behou dens misschien enkele uitzonderingen gunstig. Gezien in het licht van de heersende hoogconjunctuur meende de voorz. dat 1955 met vertrouwen kan worden tegemoet gezien. Met het uitspreken van een Nieuwjaarswens besloot de heer Schrama zijn inlei den woord. Voor de vergadering van de Tuin bouw vakschool te Utrecht waren reeds afgevaardigden benoemd. Voor belangstellenden is er echter ook nog gelegenheid tot deelname, j De kring-secretaris de heer F. Sas- I sen gaf in zijn jaarverslag een over zicht van de werkzaamheden door de organisatie vericht in geestelijk alsook in economisch opzicht. In het I bijzonder ook door de kring „De Ve- J nen". In de Veenstreek leverden Tuinbouw en Bloemistenbedrijven bevredigende resultaten op. Aanslui tend hierop bracht de heer Sassen een verslag uit over de 'financiën van de kring. Een klein batig saldo kon geboekt worden. Opleiding in bloemisterij. De bespreking over opleiding in dc bloemisterij nam de heer Verkleij voor zijn rekening. Door de Centrale Onderwijs Commissie (COC) een or gaan van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde is onlangs een brochure uitgegeven. In de^e brochure worden verschillende eisen omschreven voor deelname aan op leidingscursussen en examens Bloe mistknecht en Bloemist. Het COC wil de opleiding in de bloemisterij gaan regelen volgens een nieuw opgesteld plan. Tegen deze opvattingen stelt de organisatie enige bezwaren. Zij is van mening dat de opleiding op de eerste en voornaamste plaats dient te geschieden op de eigen principiële tuinbouwscholen. De pogingen van de COC om deze opleiding te onttrek ken aan de tuinbouwscholen, of de betekenis van deze opleidingen te ba gatelliseren, zijn onjuist. Een ander bezwaar is dat de gespecialiseerde op leidingen te lang duren en de materie voor velen te moeilijk wordt. De voorgestelde opleiding tot bloe mist is practisch alleen te bereiken door specifieke bloemisten en dit werkt het vormen van specifieke bloe menbedrijven in de hand, het vormen van de vaak economisch meer weer bare gemengde bedrijven echter te gen. Ook de gemengde 'bedrijven vormen een deel van de Nederlandse bloemisterij en het verdient geen aan beveling deze natuurlijk ontstane be drijfsvorm kunstmatig weg te maat regelen. In eigen hand. Uit een briefwisseling is gebleken dat de gesuggereerde voorschriften nog in een verre toekomst liggen. Uitgaande van de overtuiging dat noch de Kon. Mij noch de Vereniging v. d. Ned. Bloemisterij een taak heb ben op dit gebied van opleiding en onderwijs, doch dat dit terrein be hoort tot dat der standsorganisaties hebben we ons wel in eigen kring te beraden over het bestaande systeem van opleiding en de vraag of deze opleiding niet verbeterd en aange past dient te worden aan de huidige en toekomstige omstandigheden. Ook moeten we blijven vechten om het vakonderwijs in eigen hand te hou den. De heren Flapper en Eibers me nen dat door de steeds verdere ver volmaking der tuinbouwscholen, deze opleiding gesteld dient te worden bo ven de tuinbouwcursus. Hier ligt echter nog een moeilijkheid ten aan zien van de gebieden die nog niet beschikken over een tuinbouwschool. Waar deze scholen wel zijn dienen de ouders in te zien dat in deze inrich tingen voor hun jongens nog een stuk vorming en opvoeding ligt. De behandeling van het punt Ar beidscontract bracht weinig moeilijk heden. Na een korte behandeling verkreeg het bestuur volmacht om by de komende onderhandeling met de werknemers organisatie het voor gestelde C.A.O.-contract te aanvaar den. De vergadering kon accoord gaan met de voorgestelde loonsverhoging die circa 3 gulden per week bedraagt. Een voorgestelde toeslag voor arbei ders die diploma's bezitten wil men vrijblijvend opnemen. De rondvraag bracht nog diverse punten in behandeling o.a. over ge rezen moeilijkheden ten aanzien" van bollenteelt voor het trekken van bloemen onder glas en de daarvoor benodigde vergunning. Verder wer den de afdelingen verzocht spoedig opgaven te verstrekken aan de bloe mistenvakbond van dc bloemisten Heffingsfondsen en minimum en ver- goedingsprijzen alsmede de verlen ging der leerplicht waren onderwer pen die enige tijd vergden. RGELOFARENDSVEEN Jaarvergadering „Ons Aller Be- Belang". In café ,,'t Noorden" kwam de kleinhandelarcnvereniging in groenten en fruit „Ons Aller Be lang" voor haar jaarvergadering bij een. Voorz. J. v. d. Meer sprak in zijn welkomstwoord de beste wen sen uit voor het nieuwe jaar. Na le zing der notulen, vermeldde penning meester P. v. Zanten in zijn finan cieel verslag over 1954 een batig sal do ad 35,70. In zijn jaarverslag merkte secr. H. J. v. d. Meer o.a. op, dat de huwelijksjubilea der leden P. v. Emmerik (40), D; Vreeken (25) en J. v. d. Meer (25) niet onopge merkt zijn voorbijgegaan. Voorts sloot hij met de wens, dat in de ver eniging een grotere activiteit ont plooit zal worden. Aangezien voorz. J. v. d. Meer en secr. H. J. v. d. Meer zich niet ineer herkiesbaar stelden werden in het bestuur ge kozen tot voorz. H. F. v. Ruiten en Harde wereld. Twee vrienden besloten een grapje uit te halen en plaatsten een advertentie met de mededeling, dat zij rich zouden op hangen, aLs er geen kamera werden aangeboden. De andere dag belden ze het dag blad op. „Zijn er nog brieven op onze ad vertentie gekomen, juffrouw?" „Ja zeker", antwoordde de juf frouw. „Twee folders van begrafe nisondernemingen". Ad rem. In het buurtcafé zat een dronken man, de mond half open, de ogen dicht. „Zeg", vroeg een van de stamgas ten, .weet je dat je mond open „Natuurlijk", luidde het antwoord. „Ik heb hem toch zelf open ge maakt". Huisvader. Rechter: „U hebt al tijd lange vingers gehad, maar de laatste tijd hebt U toch wel heel veel gestolen". Beklaagde: ,Ach, Edelachtbare, 't is ook zo'n dure tijd. Er komt heel wat voor kijken om je kinderen fat soenlijk op te voeden". Overbodig. Directeur: „Wat sla pen onder werktijd. De laatste van dc maand kun je gaan!" Bediende: „Waarom maakt U me dan nu al wakker? 't Is pas de tien de". Verkeerd begrepen. HU was naar Italië en schreef haar in een brief: Kindje, Florence is verrukke lijk!" Zij liet er geen gras over groeien en schreef direct terug: „Als jij zo gaat beginnen, dan weet ik het wel. Ik amuseer me wel met Jan". Duurt lang. Moeder: „Jan maakt je toch niet ziek, omdat ie meisje het heeft uitgemaakt. Je zal haar gauw genoeg vergeten". Jan: „Dat dacht U maar. Ik heb haar vorige week een cadeau op af betaling gegeven". Vakkennis. De bode van het stadhuis moest de bruidegom even spreken, maar hij kende hem niet. Toen hij de wachtkamer binnentrad, bekeek hij het gezelschap even en vroeg toen aan een kleine heer: „Pardon, bent U de bruidegom of ziet U altijd zo bleek?" L. Hoogenboom tot secretaris. J. v. d. Meer en Th. l'Aml zagen zich be noemd in de kascommissie, terwijl H. J. v. d. Meer toezegde de geza menlijke inkoop administratie te zul len verzorgen. De geestelijk advi seur, pastoor S. Ligthart, vatte in een kort woord samen de moeilijk heden, welke in een vereniging kun nen bestaan, en hoe men deze, door de belangen van de verschillende handelaren in het oog te houden, kan voorkomen. Spoorde aan tot een grote activiteit en wekte op om de niet-leden niet zonder meer voorbij te gaan, maar juist te trachten hen voor de goede zaak te winnen. Be sloten werd hierna nog aan de vol gende vergadering een kaartwed strijd te verbinden. TER AAR „Nooit Gedacht". Uitslagen van gespeelde wedstrijden in de onder linge comyetitie. Dammen: W. SnatersNic. Kals- hoven 20; D. SpekH. Muhr 20; N. Groen in 't WoudJ. Besemer afgebr. Schaken: B. Rietveld—P. Hooger vorst 01; Jac. RietveldA. v. d. Jagt 10; M. HeijnsH. Aaftink 1—0. „Jan! Jan! Ik hoor iets naar bo ven komen!" „Oh, laat me toch slapen. Dat lijn de prijzen natuurlijk weer. Test. Baas: „Hoeveel soorten boekhoudingen ken je?" Sollicitant: „Drie! Een met de wer kelijke winst. Die is voor de baas. Een zonder winst. Die is voor de be lasting. En een met weinig winat. Die is voor de stille vennoten". Boem! Zij (dfe krant lezend): ,JEr is al weer een kassier met het geld van zijn baas weggelopen. Zo iets lees je nu nooit over vrouwen!" Hij: „Nee, die nemen de baas meestal ooki mee". Koud. Hij: „Oh, wat ben je mooi! Ik vraag me altijd af, waar die zielvolle ogen vandaan gekomen zijn!" Zij: „Nou jongen, die zaten al in mijn hoofd, toen ik het kreeg". Blij. „Had het toneelstuk een happy end?" „Oh ja, iedereen was blij, dot het afgelopen was". SPORT WIELRENNEN DE RONDE VAN NEDERLAND De organisatoren van de Ronde van Nederland, de NV Efor te Amsterdam, hebben 14 renners gecontracteerd voor de komende Rondo van Nederland, wel ke van 23 t.m. 30 April wordt gehouden. Het zijn Thys Roks, Jos Suykerbuyk, Wies van Dongen. Piet Haan, Henk Ste vens. Jan van Osta. Jan Plantaz. Nico v. Est. Hans Dekkers. Noppic Koch, Daan de Groot, Cor Bakker, Jules Maenen en Plet van As. Naar bekend hadden Gerrit Voorting, Wout Wagtmans, Gerrit Schulte en Wim van Est reeds een contract (als kopman) voor de ronde afgesloten. „Swift-Combinatie" Morgen is er een clubtocht naar Overvoen, waar Slin gerland, Arie v. Wetten, Cor Plasmeijer, Wil Vreeswijk. Dolf Wallet, Arie van Houwelingen en Han Hogeveen deelne men aan de cycle cross uitgeschreven door de HSV ..De Kampioen". Vertrek U uur vanaf de Beestenmarkt. „Lenig cn Snel" Morgen wordt er een cycle cross wedstrijd verreden voor de wisselbekers. A-kl. rijden 25 ronden voor de A. en J. Riethovenbeker. B-kl. 25 ronden voor de D. P. R. Massaar-be- ker. C-kl. 15 ronden voor de J. v. d. Poelbeker. Junioren 10 ronden voor de Gebr. Bink-beker. Vertrek D uur vanaf het Noordelndspleln. VOLLEYBAL PSVA De Politie Sportvereniging Alphen speelde in de competitie een wedstrijd (te Leiden) tegen de plaatse lijke club DES. In deze spannende ont moeting is het de Alphense politieman nen niet gelukt te winnen. Zij verloren met 31. De game-uitslagen zijn: 1315. 15—10, 3—15, 13—15. Genezing zeer goed mogelijk De Hilversummer G. J. G. Moorer ontmoette als procuratiehouder van een firma in Amsterdam het spasti sche zoontje van één zijner perso neelsleden. Naar bekend zijn deze kinderen als gevolg van een afwij king in de hersenen reeds bij de ge boorte gedeeltelijk invalide, doordat zij b.v. nimmer dc normale beheer sing krijgen over nek-, arm- of been spieren. In intellectueel opzicht be hoeven zij geenszins bij anderen ten achter te staan, integendeel. De heer Moorer trok zich het lot van het kleine joch ten zeerste aan, pleegde overleg met zijn directie, zocht contact met de reeds bestaande bond van ouders van spastische kin deren en met diverse terzake kundi ge artsen en thans in Amsterdam, dank zij zijn initiatief, opgericht de „Dr. Winthrop M. Phelps stichting voor spastische kinderen". Volwaardige leden van de maatschappij. Met een speciale langdurige ge neeswijze, waarvan o.a. heilgymnas tiek een belangrijk onderdeel uit maakt, kan men deze ongelukkige kinderen n.l. zeer goed helpen. In Amerika, Engeland en Denemarken is men daarmede verder dan in ons land. De nieuwe stichting stelt zich ten doel ook in Nederland het uiter ste te doen om de kleine slachtoffer tjes door geduldige en langdurige behandeling op te kweken tot vol waardige leden van de maatschappij. Daartoe zal de stichting de finan ciële middelen tot haar beschikking moeten krijgen, waarmede zij vol doende heilgymnasten de speciale revalidatiemethode kan leren en waarmede zij in verschillende delen van ons land internaten voor spasti sche kinderen kan vestigen. Voorvechter revalidatie. Dc stichting is genoemd naar dr. Phelps, die in 1937 in Amerika de aandacht vestigde op het probleem, dezer gebrekkige kinderon in een lezing over cerebrale kinderverlam ming. Hij pleitte ervoor, dat voor de revalidatie van deze kinderen spe ciale maatregelen genomen moesten worden, zowel wat verzorging en oefening, als wat onderwijs en op voeding betrof. Dank zij zijn onver moeide arbeid en dank zij de grote mogelijkheden van Amerika zijn daar nu in bijna alle staten speciale internaten cn poliklinieken opge richt met aparte scholen voor deze patiëntjes. Velen wórden thuis opgevoed. In Nederland kenden we tot nu toe slechts de genoemde bond van ouders, die 500 leden telt, hetgeen echter niet betekent, dat er slechts enkele honderden spastische kinde ren in ons land zijn. Velen van deze kinderen worden thuis opgevoed, an deren, wier gebr?ken daarvoor te ernstig zijn, zijn in verspreide In richtingen on ziekenhuizen, o.a. de Mythylschool te Amsterdam. De heer Moorer is thans zelf voor zitter van het bestuur der nieuwe stichting, die gevestigd is aan de Nic. Witsenkade 8 te Amsterdam.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7