Parate dienstplichtigen krijgen voortaan bij ieder verlof vrij vervoer huiswaarts "AKKERTJES Particulieren kunnen op bepaalde gebieden meer bereiken dan 't Rijk Verzekeringsman wilde trein laten ontsporen om huisje te verpletteren Bejaarde man met huishoudster vermoord in Doetinchem Pastoor dreef vreemde indringer voor zich uit naar de politie Tipgever van „adres onbekend" meent aan verkeerde adres te zijn Kraakzetters in groot warenhuis bekennen Eindexamen-candidaten werden uitvoerig door forum voorgelicht ZATERDAG 22 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Minister maakt verdere vragen overbodig Minister Staf heeft bepaald, dat de verstrekking vrij vervoer aan onge- huv/de dienstplichtigen zodanig zal worden uitgebreid, dat zij, zoals wij reeds meldden, daarvan eens per veertien dagen, indien zij bewegings vrijheid hebben, gebruik kunnen maken. De minister deelt dit mede in een brief aan de voorzitter van de Twee de Kamei Deze brief luidt als volgt: „Naar aanleiding van de beschou wingen, welke in de Tweede Kamer der Siaten-Generaal werden gehou den in verband met-de interpellatie van de geachte afgevaardigde de heer Vermeer en de behandeling van de door deze geachte afgevaardigde voorgestelde motie, heb ik nogmaals nagegaan in hoeverre door mij ver der kan worden toegemoet gekomen tan het door de meerderheid van uw college uitgesproken verlangen. Verbod niet opgeheven. Ook na herhaalde zorgvuldige over weging kan ik er niet toe overgaan het verbod, waarbij militairen wordt verboden om op de openbare weg door woord of gebaar te verzoeken om een lift, m te trekken. Door mij werd reeds toegezegd het aanta' malen, dat voor rijksreke ning kan worden gereisd uit te brei den. terwijl ik toezegde, dat parti culiere initiatieven, waardoor aan militairen de gelegenheid zou wor den gegeven met auto's mee te rij den, welkom zouden worden gehe ten en door mij zouden worden on dersteund Kortweg teleurstellend. Op deze uitnodiging zijn de initia- ven gevolgd van 't Katholiek Thuis front. in samenwerking met de K.N. A.C. en de A.N.W.B., bestaande ener zijds in het M 3-embleem voor auto mobilisten, anderzijds de bekendma king aan automobilisten van door mij aan te geven opneemplaatsen. Mijn medewerking aan deze initia tieven heeft bestaan in het aanwij zen van opneemplaatsen, een geleide naar en een toezicht op deze. Ook heb ik voor waarneming en verslag geving gezorgd. 156 Auto's en 94 lifts. Wij hebben in het weekeinde van 14 tot 16 Januari ervaring gehad met de werking van de initiatieven en deze is kortweg teleurstellend te noe men. Er zijn 156 auto's geteld en er zijn 94 lifts tot stand gekomen. Dat vraag en aanbod zo sterk bij de verwachting ziin achtergebleven, heeft waarschijnlijk een complex van oorzaken, waarvan het seizoen, de weersomstandigheden en de op het betrokken weekeinde uitgereik te vervoersbewijzen belangrijk zijn, maar waartoe een aan beide zijden ontstane tegenzin ook te rekenen valt. Inmiddels wordt het overleg met de initiatiefnemers voortgezet. Mij hebben van dezen reeds sugesties be reikt tot het verleggen van de op neemplaatsen naar punten, meer na bij belangrijke verkeerswegen, en een vereenvoudiging van geleide en toezicht, aan welke zeker gevolg kan worden gegeven. Bouwvakvacantie van 25-30 Juli De bedrijfsraad voor het bouwbe drijf heeft besloten, in afwijking van wat in deze bedrijfstak gebruikelijk was, de laatste week van Juli aan te wijzen als vacantieweek voor de bouwnijverheid. De bedrijfsraad wil met deze beslis sing een reële bijdrage leveren tot ondersteuning van de gedachte der vacantiespreiding. Terwille van een aanzienlijke ver lichting van de anders met vacantie- gangers overbelaste eerste week van Augustus heeft de bouwnijverheid waarin ongeveer 200 000 arbeiders werkzaam zijn een jaren oude tra ditie prijsgegeven. OUDSTE INWOONSTER VAN DORDRECHT 104 JAAR. Dordrechts oudste inwoonster, opoe Neeltje van Velzen, die reeds jaren van het Leger des Heils een liefderijke verzorging geniet, heeft vandaag haar 14de verjaardag ge vierd. Volop h.eft zij genoten van de vele belangstelling, die haar werd betoond. Een hoogtepunt voor het stralende oudje was het bezoek van burge meester J. A. E. H. J van der Dus- sen, die haar verblijdde met de me dedeling, dat zij sinds vorig jaar nog niets was veranderd. Bijzonder op prijs stelde opoe Neel tje het voorts, dat Dordrechts 75.000ste, de kleine Marjanne Smits, bij wie opoe indertijd op bezoek was geweest, met haar ouders op ver jaarsvisite kwam. Particulier initiatief. Ik hoop te bereiken, dat het zwaar tepunt der te treffen regelingen bij de initiatiefnemers zal komen te lig gen, in het bijzonder plaatselijk. Bij het uitspreken van deze hoop moge ik verwijzen naar mijn in uw Kamer uitgesproken opvatting, dat het particulier initiatief ten behoeve van onze dienstplichtigen op bepaal de gebieden meer en beter tot stand kan brengen dan waartoe de over- neid uit haar aard geschikt is. Ik moet echter onder ogen zien, dat een en ander nog een groei zal moeten doormaken en bovendien de proef van een beter seizoen en be tere weersomstandigheden nog moet doormaken. Om de vervulling van het verlan gen, in uw Kamer geuit, dat het ge wenst is, dat dienstplichtige militai ren hun vrije tijd gedurende het weekeinde zoveel mogelijk in gezins verband doorbrengen, hiervan niet afhankelijk te maken, heb ik beslo ten de verstrekking van vrij vervoer aan ongehuwde dienstplichtigen zo danig uit te breiden, dat zij daarvan eens per 14 dagen, indien zij bewe gingsvrijheid hebben, kunnen ge bruik maken. Verhoging van 20 Ter toelichting moge dienen, dat door de uitbreiding van het vrij ver voer sinds het „liftverbod" aan de ongehuwde dienstplichtigen een te gemoetkoming is verstrekt, waarvan de kosten voor het rijk gelijk zijn aan een verhoging der soldij met 20 Ik acht deze vorm van tege moetkoming verkieslijk boven een soldij verhoging, zoals ook wel is ge suggereerd, omdat zij beter aan ver schil in behoefte (overeenkomstig de reisafstand van legerplaats naar woonplaats) tegemoet komt." Zenuwrust. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angttyevoel worden verdreven door MIJNMARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. (Advertentie.) Zaak Blauwkapel in hogër beroep Schandelijke opzet Gisteren heeft de zaak-Blauwka pel voor het Amsterdams gerechts hof in hoger beroep gediend, zij het dat slechts één van de twee verdach ten terecht stond, omdat de andere zich bij de hem in eerste aanleg door de Utrechtse rechtbank opgelegde straf van 2 jaar heeft neergelegd. De 36-jarige verzekeringsagent De V. uit De Bilt was echter tegen zijn straf van 4 jaar in appèl gekomen. Naar békend zijn deze beide man nen, die een plan gesmeed hadden een trein te laten ontsporen teneinde daarbij een vrouw te doden, van wier levensverzekering zij dan de uitkering in handen zouden krijgen, door de rechtbank wegens hun ge stoorde geestvermogens tevens ter beschikking van de regering gesteld. Bang voor plan. Gisteren voor het gerechtshof ver weerde de verzekeringsagent zich door te zeggen, dat hij feitelijk zelf bang voor het fantastische plan was geworden, het wel geopperd en be sproken had, doch nimmer de wer kelijke bedoeling had gehad het uit te laten voeren. De procureur-gene- naal achtte de uitlokking tot dit mis drijf echter wel bewezen en eiste be vestiging van het rechtbankvonnis: 4 jaar met aftrek van het voorarrest en ter beschikkingstelling. Slechts medeplichtigheid. De raadsman, mr. Dolk, achtte slechts medeplichtigheid aan de uit lokking bewezen, omdat hij van me ning was, dat de medeverdachte, met het plan gekomen was om de betrok- Vrijgezellen op Hemel- vaartdag bijeen Vorig jaar werd de wereldvrijge- zellendag bij wijze van proef vastge steld op de eerste Zondag na Pasen, Gezien de bezwaren die tegen ge noemde datum van verschillende zij den zijn gerezen, heeft de heer G. Greijn, initiatiefnemer van het we- reldvrijgezellencongres te Greven- blcht, in overleg met de schrijfster Mary Pos, initiatiefneemster tot de wereldvrijgezellendag naar hij ons mededeelt deze vastgesteld op He melvaartsdag. Tegen de eerste Zondag na Pasen bestond o.m. het bezwaar, dat de handel die dan nog nauwelijks de paasdrukte achter de rug had, onvol doende in staat was zo o.m. dooh de etalering van geschenken voor vrij gezellen en vrijgezellinnen aandacht te schenken aan deze dag. De initia tiefnemers verwachten, dat de we reldvrijgezellendag, zich in de naaste toekomst in een even grote belang stelling zal mogen verheugen als de moedre- en vaderdag. Het wereld- vrij gezellencongres, dat ook aandacht zal schenken aan de problemen van de vrijgezel en mede aan hun ont spanning, zal in 1955 wederom in Grevenbicht gehouden worden, en wel in de nazomer. MAN UIT AUTOBUS GEVALLEN. Vrijdagmiddag is op het Nassau- plein te Amsterdam een 74-jarige man uit een bus van lijn 12 gevallen. De man liep een schedelbasisfractuur op en is opgenomen in het W. G. Toen de bus plotseling moest stop pen voor een file auto's, vlogen de pasagiers door de schok naar voren. Zij vielen tegen de man aan, die bij de gesloten deur stond; de deur sloeg open t waarna de man op de stoep viel. ken vrouw, een 54-jarige dame uit Amsterdam, uit de weg te ruimen. De beide mannen slaagden er in de vrouw zo ver te brengen, dat zij een blanco formulier tekende. Om haar vertrouwen te winnen deed de ex-ss-er het zelfde. De verzekerings agent vulde de formulieren in en begon met het afsluiten van de bei de verzekeringen, doch nog voor er verder iets gebeurde, werden de twee verdachten gearresteerd. Overleg met conducteur. Intussen had de verzekerings agent het plan nl. voorgelegd aan een Utrechtse chauffeur, die er niets voor voelde zich daarmede in te la ten en uit angst, dat het misschien toch door een ander zou worden uit gevoerd, overleg pleegde met een hoofdconducteur van de spoorwegen. Deze bracht hem in contact met de spoorwegrecherche en daarna speel, de een brigadier van deze recherche de rol van „zware jongen". De chauf feur introduceerde hem bij de ver zekeringsagent en de brigadier ver klaarde zich onder bepaalde voor waarden bereid aan het plan mes te werken. Verlaten seinhuisje. Toen legde de verzekeringsagent, die het complot niet doorzag, zijn plannen haarfijn aan de brigadier uit. De ex-ss-er zou met de vrouw in een verlaten seinhuisje bij Blauw kapel langs de -lijn UtrechtHilver sum gaan zitten en op een van tevo ren afgesproken tijdstip onder een voorwendsel even naar buiten gaan. Intussen zou de „zware jongen" de rails "losschroeven en de naderende trein zou ontsporen en het huisje met de vrouw verpletteren. Daarmede had hij de uitlokking gepleegd en werd gearresteerd, even als de ex-ss-er. Het Hof zal in deze zaak óp 4 Fe bruari a.s. uitspraak doen. Specialisten roepen bestuur terug Op een gisteravond te Utrecht ge houden spoedvergadering van landelijke specialistenvereniging een motie, ingediend door -de drie plaatselijke afdelingen Den Haag, Almelo en Utrecht, waarin het de- missionnaire centrale bestuur van de L.S.V. werd verzocht zijn taak te hervatten, met grote meerderheid van stemmen aanvaard. Op de vergadering waren alle af delingen vertegenwoordigd. Het cen trale bestuur besloot aan dit blijk van vertrouwen gevolg te geven en zal zijn werk weer opnemen. Hiermee is het conflict, ontstaan in deze vereniging van specialisten tij dens de vergadering van 11 Decem ber over de verhoging van de wei- standsgrens voor de verplichte zie kenfondsverzekering tot 6000,van de baan. Schietpartij in hart van Amsterdam Na een felle schietpartij op Beurs plein en Nieuwe Dijk te Amsterdam werd gisternacht de bestuurder van een R.A.D.-wagen aangehouden, die kort daarvoor betrapt was bij het plunderen van een geparkeerde auto. Een wagen van de politie reed op normale surveillance toen men plot seling een man hard zag weglopen. Onmiddellijk zetten de politieman nen de vervolging in, via enkele kronkelige steegjes waarin de dader met een kleine voorsprong op zijn achtervolgers was gevlucht. Na het vijfde waarschuwingsschot capituleerde de vertegenwoordiger, die een goede bekende van de politie bleek te zijn. De man had zich in het portiek van een winkel uit angst voor de schoten plat op de buik laten val len en in deze houding liet hij zich gewillig arresteren. Huiszoeking bracht een gehele reeks van diefstallen uit auto's aan het licht. Koffers vol met kleding stukken en goed gevulde boodschap pentassen, alles afkomstig van dief stallen in de afgelopen twee weken gepleegd. ROODE KRUIS HEEFT 500.000 LEDEN. Het Nederlandse Roode Kruis tel de in 1954 een half millioen leden. In 1946 had het Roode Kruis een le dental van 610.000, maar dit aantal daalde tot ruim 460.000 in 1951. De campagne van 1954 heeft f 1.100.000 opgebracht, enige tien duizenden guldens meer dan in 1953 In een perceel aan de Rekkenseweg zijn auto aangereden. Deze had de vorige avond ook een bezoek willen brengen aan zijn schoonvader, doch evenmin gehoor gekregen. De schoonzoon waarschuwde de politie en een geneeskundige. Enkele rechercheurs hebben het toiletraampje geforceerd. Toen 2ij boven kwamen vonden zij in twee verschillende kamers de slachtoffers levenloos op bed liggen. De politie staat hier voor een raadsel. De dood is vermoedelijk ingetre den in de late avond van Woensdag of in de nacht van Woensdag op Donderdag. Men leidt dit af uit het feit, dat de melkboer Donderdagmor gen al geen gehoor had gekregen. Het dienstmeisje is Donderdag niet geweest. Het huis vertoont geen sporen van inbraak. De heer B. was gepensionneerd rentmeester van het in de nabijheid van Doetinchem gelegen landgoed „De Slangenburcht". Hij woonde se dert enkele jaren in Doetinchem. De woning staat in een bosrijke streek. te Doetinchem werden Vrijdag morgen de 73-jarige G. Beltman en zijn 66-jarige huishoudster H. H. Rutgers levenloos aangetroffen. Gisteravond deelde de politie offi cieel mede, dat zij vermoord zijn. Gistermorgen werd reeds vermoed dat hier moord in het spel was. Toen gistermorgen het dienstmeis je E. Aalderink uit Doetinchem tus sen 8 en 8.30 uur geen gehoor kreeg, waarschuwde zij de buurman, de heer V. De buurman, die op zijn bellen geen gehoor kreeg, vermoedde dat de beide bewoners door kolendampver giftiging of iets dergelijks niet in staat waren zich te bewegen. Hij heeft aan de zijkant van de woning de luiken van de woonkamer verwij derd, maar hij kon niet naar binnen kijken, omdat de gordijnen waren gesloten. Toen hij op het punt stond een schoonzoon van de heer B. te waarschuwen, kwam deze juist met Waarom tooh helpen direct f OVERGROTE BELANGSTELLING VOOR „DE MADONNA IN DE KUNST". In verband met de grote belang stelling wordt de tentoonstelling „De Madonna in de Kunst" in het Cen traal Museum te Utrecht van 24 Jan. tot en met 2 Febr. a.s. alle avonden van 2022 uur voor het publiek opengesteld, uitgezonderd de Zater dag- en Zondagavond. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de ten toonstelling ook op 2 Febr. a.s. van 1017 uur en van 2022 uur te be zichtigen is. Vroeg naar bekende weg In het Zuid-Limburgse plaatsje Wylre heeft pastoor Schulpen de po litie een zeer merkwaardige inbre ker in handen gespeeld. Het betrof een 24-jarige jongeman uit Aken, die er een kwalijke gewoonte van ge maakt heeft overal huizen binnen te lopen, waarvan de deuren openstaan. De keren dat hij op heterdaad betrapt werd, vroeg hij doodonschuldig naar de weg of naar een niet nader te noe men plaats. Donderdagmiddag hoorden de pas toor en zijn huishoudster gestommel op de bovenverdieping, hoewel daar toch naar hun overtuiging niemand kon zijn. Samen gingen zij de trap op. Boven stonden de deuren van de Geschil tussen K.R.O. en tekstschrijver Gistermiddag is in kort geding voor de president van de rechtbank te Amsterdam de behandeling van het geschil voortgezet over de auteursrechten van een uitgewerkt radio-idee tussen de K.R.O. en de tekstschrijver A. Karseboom uit Bla- ricum. 5,per uitzending. De heer Karseboom had zoals bekend het vorige jaar aan deze omroep een programma-voorstel toe gestuurd onder de titel „Adres on bekend" waarmee werd beoogd men sen tot elkaar te brengen, die elkaar wel uit het oog maar niet uit het hart hadden verloren. De radio-om- rcep had hem een bod gedaan van 5,per uitzending en een mini mum van dertig uitzendingen, die de heer Karseboom evenwel niet zelf zou mogen uitspreken. Per aangete kende brief verlangde daarop de heer Karseboom terugzending van zijn kopij en het nalaten van desbe treffende uitzendingen. Idee bestond al. Vandaag werd eerst de program maleider Toon Rammelt van de om roep gehooxxl. Deze beaamde de toe zending van het programma-ontwerp door de heer Karseboom. Het idee daarin verwerkt kende men echter al lang. Anderhalf jaar geleden was het door de heer Paul de Waard, des tijds hoofd van de programma-dienst reeds in de programmaraad bespro ken. In Engeland en Amerika werd een dergelijk programma ook ge bruikt en voor de oorlog kon men het voor de Duitse radio beluisteren onder de titel „Kamerad ich rufe dich". De omroep had het echter voor de heer Karseboom die gedacht had zelf te kunnen optreden nogal te leurstellend gevonden. Vijf gulden per uitzending vond de programma leider aan de hoge kant; indien van een origineel idee sprake was ge weest zou echter de honorering nog aanzienlijk hoger zijn geweest, aldus de heer Rammelt. De heer K. liet blijken dat finan ciële voorstellen hem minder inte resseerden dan de mogelijkheid tek sten te kunnen schrijven voor de radio. Tamelijk snccesvolle uitzending. Na het onderhoud heeft men be sloten het bedrag van 5,te ver hogen tot 7,50 per uitzending. De programmaleiding besloot toen het programma „Adres onbekend" te doen doorgaan, aangezien men aan nam, dat de heer Karseboom zich daarmee tevreden had gesteld en de zaak was afgedaan. De woordvoerder van de omroep beoordeelde de uitzending „Acftes onbekend" als „tamelijk succesvol". De raadsman van eiser meende dat de officiële crltieken de qualificatie „succes" voluit rechtvaardigen. Jn de loop van de volgende week zal in dit geding uitspraak 'worden gedaan. (Zoals bekend heeft de pre sident gisteren reeds de gevorderde stopzetting der uitzendingen van, dit programma afgewezen). kamers open en in de bad.kamer trof fen zij een jongeman aan. De pastoor greep zijn jachtgeweer en liet hem voor zich uit de trap af lopen. Hij beweerde dat hij binnen was gelopen om de weg naar Heerlen te vragen. Veel geziene gast. Inmiddéls was de politie gewaar schuwd. In de loop van de dag werd de indringer naar Valkenburg ge bracht, omdat daar de laatste tijd meer was ingebroken en men ver moedt, dat hij hier wel iets meer van zou weten. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de jongeman ook in Valkenburg en Heerlen openstaande woningen was binnengelopen. Ver moedelijk heeft hij in andere plaat sen hetzelfde gedaan. De zusters van een klooster in Valkenburg kenden hem direct terug. Toen zij hem in 't convent hadden betrapt, had hij de weg naar Roermond gevraagd. De politie kan nog niet goed hoogte krijgen van het geval. Aan de ene Kinderbijslag voor zelfstandigen Minister Suurhoff heeft dezer da gen tijdens een bespreking met de vaste commissie voor Sociale Zaken uit de Tweede Kamer medegedeeld, dat nog in de loop van 1955 een wets ontwerp kan worden verwacht no pens een kinderbijslagregeling voor zelfstandigen. Verder heeft de minister de stel lige verwachting uitgesproken nog dit jaar het ontwerp ziekenfondswet bij de Tweede Kamer aanhangig te maken. Het comité vluchtelingenhulp 1954 heeft tot en met vandaag in totaal 3.172.000 gulden ontvangen. Begin Januari was de stand nog 2.726.000 gulden. In drie weken tijds is er dus 466.000 gulden bijgekomen. Een van de drie mannen, die teza men met een vrouw in de nacht van Maandag op Dinsdag door de Haagse politie naar aanleiding van de in braak in een Haags warenhuis zijn aangehouden, heeft thans een beken tenis afgelegd. Het is de 64-jarige los werkman K., die heeft bekend de in braak te hebben gepleegd, tezamen met de 52-jarige B„ beiden uit Den Haag. B. heeft nog geen volledige verkla ring afgelegd, aldus deelde de poli tie mede, doch K. heeft verklaard de sleutel van een achterdeur van het warenhuis zelf te heben vervaar digd. Bij de inbraak hebben de mannen gebruik gemaakt van de aanwijzin gen, die de 55-jarige timmerman A. heeft gegeven. Deze man, die Don derdagmiddag door de politie is aan gehouden, heeft enige tijd geleden in het warenhuis gewerkt en wist der halve hoe de situatie ln het waren huis was. Van de gestolen ƒ50.00 is thans, zoals gemeld 23.000 onder berusting van de politie. De mogelijkheid is niet geheel uitgesloten dat nog meer geld in beslag kan worden genomen. Tussen Nederland en België is een overeenkomst ondertekend in zake het electrificatieplan Antwerpen Roosendaal. De Belgische en Neder landse industrie zullen 12 electrische locomotieven bouwen met aggrega- kant kan zij moeilijk geloven, dat de 'en, die het voltageverschil tussen Akenaar huizen binnendringt zonder België (3000) en Nederland (1500) kwade bedoelingen, temeer omdat opheffen. zij niet de indruk heeft gekregen dat. Beide landen zullen hun electri- j_ scne net doortrekken tot aan de - - A grens. De twaalf locomotieven zul- de andere kant .s met gebleken, dat len dc zomer 195, worden zij mei uc ihqiuiv iiccii/ gcMcgcu de jongeman niet goed snik is. Aan de andere kant is niet gebleken, dat'j^ hij ergens iets gestolen heeft. Hij hadjeverd. Dan hoopt men ook met de ook geen gestolen goed bij zich. De eiectri£icatie van de lijn Brussel— politie heeft besloten de indringer Luxemburg gereed te zijn, zodat de voorlopig vast te houden in afwach- drie hoofdsteden van de Benelux- ting van eventuele nieuwe gezichts- landen door deze electrificatie met punten. I elkaar verbonden zijn. Unieke gelegenheid Tijdens een forum dat door de Haagse werkgevers in het gebouw van „De Nederlanden" belegd was, hebben Donderdagavond een aantal eindexamen-candidaten een regen van vragen afgevuurd op vier werk gevers, die hiervan echter ruim schoots terug hadden. Op deze voorlichtingsavond kon den de eindexamencandidaten een indruk krijgen van de moeilijkhe den, welke hen bij het betreden van het bedrijfsleven te wachten staan. De vragen, die de jongelui stelden, hadden voornamelijk betrekking op het solliciteren, de noodzakelijke op leidingen, de promotie, het al of niet uitzenden naar het buitenland, de vacantieregeling e.d. Zij deden dit met veel elan en aarzelden niet te wijzen op, naar hun gevoelen, onbe vredigende vooruitzicthen. Kennis persoonlijkheid. Bij het begin van dit forum leek het bedrijfsleven in conflict te ko men met het onderwijs, toen ge vraagd werd of het noodzakelijk was de sollicitatiebrieven te schrijven, conform het op school geleerde .for mulier". „Neen" zeiden de werkge vers, „wij willen allereerst uit een dergelijke brief de persoonlijkheid leren kennen". Gelukkig voor het onderwijs werd er later aan toege voegd, dat toch vooral niet vergeten mocht worden de brief duidelijk van inhoud te laten zijn, een weinig za kelijk. Het vraag- en antwoordspel duur de ruim een uur en de openhartig heid aan beide zijden droeg er ze ker toe bij, dat het doel van de avond bereikt werd, nl. het geven van een ruime voorlichting over het bedrijfsleven.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6