Prachtige uitvoering Alma Materkoor en het Leids Toonkunstorkest Centrale verwar- Énonteor Geroutineerde Kantoorkracht te immers op het terrein van politiek BEDRIJFSRUIMTE Gesloten Bestelwagen TE KOOP Dansen Bakkersbe diende of leerling Dansen ZATERDAG 22 JANUARI 1855 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 p VENALS HET VORIG JAAR heb- bén de dirigenten Willem Mizée van het Alma Materkoor en Hénk Geirnaert van het Leids Toonkunst orkest de handen ineengeslagen om met vereende krachten enige wer ken van betekenis uit te voeren,* waarvan 't gevolg is: een voortref felijk geslaagde interpretatie. Prettig was het, dat Geirnaert niet uitsluitend het orkest dirigeerde, maar ook een koorwerk met soliste uitvoerde, door 't orkest begeleid. In alle eenvoud, want Geirnaert weet terdege, dat dirigeren het tegendeel van show is, bereikt hij zijn doél. Begonnen werd met werk voor or kest „Capriccio" van Hendrik An- driessen. Sprongsgewijze opeenvol gingen van ogenschijnlijk afwijken de gevoelens, deden de componist de naam Capriccio kiezen. Het stuk is ir driedelige vorm geschreven, waar van 't middendeel rustig is (slechts één korte zin) in het 3e deel een sa menvoeging is van de beide andere, veel motieven zonder een bepaald hoofdthema, 't Is een verrasend en geïnspireerd werk en Geirnaert heeft er een boeiende, muzikale interpre- taie van gegeven, met zijn slagvaar dig, zeer toegewijd orkest. Hierna dirigeerde Geirnaert het Alma Materkoor samenwerkend met het instrumentaal ensemble in Psalm 112 „Laudate pueri Domino" van Kandel, waarin de ongelooflijk zwa re sopraanpartij gezongen werd door Heieen Verkley. Bram Martijn ver leende zijn onontbeerlijke medewer king als organist. 't Was vreugdevol musiceren, guir- landen van muziek; de geestelijke betekenis ten grondslag. De koor- groepen handhaafden zich uitste kend; een woordje van lof bovendien voor de tenoren, die draagkrachtig en welluidend klonken, waarmede wij de andere stemgroepen niet dis kwalificeren willen, 't Wil ons voor komen, dat dit genre muziek voor de zangeres niet 't mooiste is, dat zij vermag te geven, wat ook later in Fauré zo bleek te zijn. Niettemin, haar voordracht mocht er wezen en haar adembeheersing juist in dit zware werk was boven lof verheven, 't Werd een hoogstaande wisselwer king tussen soli, zingend Alma Ma terkoor en orkest, allen voortreffe lijk reagerend. De concertante sfeer en grootse figuratie bieden ruim schoots gelegenheid schakering te ontplooien. Bram Martijn bespeelde een mo dern Duits instrument, het polychord concertorgel, een noviteit, met alle waardering voor 't goed afgestemde electronisch instrument, dat 't kerk orgel (wanneer 't niet forte bespeeld wordt) wel benadert, en niet karak terloos is en door beknoptheid prac- tisch is, doen wij toch de ervaring op, dat er niets gaat boven het pijp orgel, waarvan de klank natuurlijker en meer sereen is. Bij gebrek aan een pijporgel in de Gehoorzaal heeft 't instrument, aldus bespeeld, goede diensten gedaan. Geirnaert, de solis te en zijn mooi orkest van strijkers en blazers mochten zich terecht ver heugen in een dankbaar en opgeto gen gehoor. MA DE PAUZE VERTOLKTE Wil- lem Mizée op de hem eigene verstilde, maar zeer kunstzinnige wijze het „Requiem" van Fauré voor koor, sopraan en bas-solist, gesecun- deerd door 't fijn aanvoelend orkest. In composities voor de menselijke stem heeft zich de persoonlijkheid van Gabriel Fauré het vroegst en 't meest volledig geopenbaard. Is 't dan te verwonderen, dat hij bij de dood van zenn moeder zijn onvolpre zen Requiem schreef, een vocaal werk vol distinctie, beslotenheid en verfijning, de text muzikaal trans formerend? De felle dramatiek ligt hem niet; dus ook geen Diës irae, naast droefheid en ernst ligt hij de nadruk op de vertroosting. Karakte ristiek voor Fauré is het voortdu rend p.p. in .Requiem aeternarri". Het strijkorkest wordt voorlopig donker gehouden. Het Offertoire klinkt iet wat strenger, maar niet pessimis tisch. Hier zingt de bassolist. De tere tinten in Sanctus worden gevolgd door een geadeld Pië Jesu door de sopraan-soliste. Dan het voldragen Agnus Deï opvallend door het sug gestief rhythmisch begeleiden van het koor, het gehele strijkorkest in functie. De ernst van het Libera nos is treffend en zo wordt de mens ge voerd naar de troost van „In Paradi- sum".' Het koor, het orkest, het en semble waren in één woord waardig, religieus en verstild. De koorbezet ting transparant beschaafd en wel luidend. Een indrukwekkende uit voering! Alle hulde voor Willem Mizée en zijn uitgelezen koor. Ook het orkest, voorbereid door Geirnaert deelt deze hulde, waaraan de instrumentaal so listen de hoboïst Koen van Slogteren, mevrouw PadtJansen en Bram Martijn aan het orgel zo'n onmisbaar relief hebben gegeven. Ook de heer Enne van Ham speelde in Handel's Psalm het obligaat cello voortreffe lijk muzikaal op z'n prachtig instru ment. Last not least wijden wij nog even onze aandacht aan Heieen Ver kley, wier hoge register fonkelend fenuanceerd heeft geklonken in het 'ië Jesu. Zij is jong en intelligent en naar 't ons voorkomt is zij een ge boren zangeres. De bas Meine Pot, was minder gedisponeerd, of 't werk ligt hem niet al te best, ten minste, wij hoorden hem wel eens mooier zingen. Als geheel is 't een waar muzikaal genot geweest. Aan 't slot een groots huldebetoon, voor de zo sympathiek samenwerkende dirigenten, voor koor en solisten, bovendien bloemen, voor soliste en harpiste en in de re ceptiekamer werden door de voorzit ter van Alma Matèr en van Toon kunst enkele waarderende woorden gesproken en een overvloed van ge schenken werd in handen van de di rigenten en soliërende medewerken den gelegd. Wij roepen Alma Mater en het Toonkunstorkest gaarne toe: tot het vólgende concert! J. KORTMANN. Missa St. Agnitae van L. v. Hagen Hiertoe uitgenodigd woonden wij gisterochtend in de Hartebrugskerk een H. Mis bij (gecelbreerd door de zeereerw. heer Bogaerds, Kruisheer), waaronder de St. Agnitae gezongen werd van de hand van de muziek leraar van het St. Agnescollege, de toonkunstenaar van Hagen en uitge voerd door een meisjes koor. Saam- gesteld uit de beste zangeresjes uit de verschillende klassen, die de heer Van Hagen onder zijn muzkiale lei ding heeft. Deze Mis werd ter vie ring van de gedenkdag van de Pa troon-heilige van het Lyceum met veel en uitnemende zorg voorbereid en uitgevoerd, mode door de kunst zinnige orgelbegeleiding door Bram Martijn. Zodra wij de dirigent met zijn leerlingen hoorden musiceren, wisten wij, dat hier een flinke en toch vriendelijke leidsman mooi en goed werk deed en doet. Verdeeld in sopranen en alten wer den de verschillende delen, zijnde: Introïtus, Graduaal. Kyrie, Alleluja, Offertorium, Benedictus en Agnes Dei door de meisjes gezongen. Met vakkenis en talent schreef Van Ha gen deze -muziek, gematigd modern gebouwd op 't contrapunt en op de tekst geïnspireerd. Blijmoedig, sen sitieve muziek, die de zangstertjes met veel zin en ambitie uitvoerden, met beschaafde klank, goede mond- stelling en algehele toewijding. De prille jonge stemmen deden het mooi in het kerkgebouw en wij twij felen niet of de vele scholieren aanwezig in de H. Mis zullen ge ïnspireerd zijn geworden tot grotere devotie. De dirigent was dan ook zeer tevreden over de voordracht van zijn discipelen, waarvan nog enkele goede stemmen door ongesteldheid ontbraken. De niet zo eenvoudige mooie bege leiding werd door Bram Matrijn tot in de perfectie uitgevoerd. Tijdens de Communie speelde hij Andante uit het g met Concert van HSndel (dat wij te weinig horen) en na de H. Mis kregen wij Toccata d moll van J. S. Bach, waarin de organist zijn hoogstaande kwaliteiten die wij kennen van contrapunt ten toon kon spreiden. J. KORTMANN. A. u. Dijk gaat jubileren en vereniging een zeer bekende per soonlijkheid. Binnenkort hopen Wij op dit jubileum terug te komen. Gelegenheid tot feliciteren van de jubilaris zal gegeven worden in de zaal van het St. Elisabeth-Ziekenhuts op de feestdag van 2.30—4 uur. Donderdag 27 Januari aj. zal het i 25 jaar geleden zijn dat de heer A. van Dijk bij het St. Elisabeth-Zie- kenhuis werd aangesteld als chef van de technische dienst. Het behoeft geen betoog, dat dit jubileum in Leiden de nodige aan dacht zal trekken. De heer Van Dijk IN DE LEIDSE BIOSCOPEN Casino. Na Circus Arena krijgt men in hV Casino theater deze week een nieuw circusprogramma voorge schoteld, een programma van Russi sche circuskunst met een serie onge looflijke en bijna onmogelijke variété attracties, welke voor menigeen een openbaring zullen zijn. „Circus-Ster ren", zoals de naam luidt, voldoet inderdaad aan deze benaming. Het begint met een tableau de la troupe, hetgeen reeds een spectacu laire aanblik oplevert. En dan vangt het programma aan met het binnen rollen van een vreemdsoortig vehikel dat achteraf door twee hondjes blijkt voortbewogen te worden. In komisch opzicht voldoet trouwens het gehele programma zeer goed, maar daar naast krijgen de toeschouwers een programma van uitgelezen acrobatiek voorgeschoteld, waarbij men van de ene verbazing in de andere valt. Er zijn maar heel weinig nummers paar den dressuur, maar ook deze worden eigenlijk nog overstemd door de acro batiek, die er bij uitgevoerd wordt. De meeste bewondering in dit pro gramma gaat overigens uit naar de trapeze-nummers, die van zeldzame kwaliteit zijn, omdat we bij dit num mer nog nimmer artisten zagen, die zo geheel op elkaar ingesteld waren. Ook de wijze, waarop hht geheel vertoond wordt en waarbij de diverse nummers zich met een ongelooflijke snelheid aaneenrijen, wekt verbazing. Ook het voorprogramma biedt deze week extra bijzondere films, waarin o.m. „De geverfde vos", een Oekrain- se sprookjesfilm. Een programma voor alle leeftijden. Luxor draait deze week „Knock on wood", een film, die in gezelligheid en vrolijkheid de middelmaat van het amusementsgenre verre overtreft. Danny Kaye vertolkt de rol van een buikspreker, die een kleine storing in zijn bol heeft en in verband daarme de zijn poppen niet meer onder con trole kan houden. Hij besluit een psy chiater te consulteren in Zwitserland en breekt zijn optreden in Parijs daarvoor af. Een spionnagebende ge bruikt zijn poppen, die de reis mee maken, om gestolen documenten, be trekking hebbend op een geheim wa pen, een beetje uit de buurt te krij gen. Deze documenten bestaan uit twee delen. Wie één deel heeft, weet niets. Men moet beiden bezitten. Nu wordt er in iedere pop één verstopt en daarmede begint een kostelijk ge harrewar. Geen enkele bende ziet kans om de documenten volledig in handen te krijgen en daardoor ont staan er allerlei intriges rond de buik spreker, die van niets weet. Danny Kaye speelt 't onwetend middelpunt van dit internationale geknoei zo voortreffelijk, dat men van het begin tot het eind van de film van de ene lachbui in de andere tuimelt. Ner gens treft men goedkope humor aan, maar zeer vaak komt men staaltjes van fonkelende geestigheid tegen. Een film, waarvan men echt zal ge nieten. Boven 14 jaar. Trianon Met een ruim oog voor wat aanslaat, heeft het filmbureau, dat de Weense productie „I<;h tanze mit dir in den Himmel hinein" uit brengt haar de pikante betiteling „Wie is de vader" meegegeven. Dit geval staat helaas niet alleen, want overal op de reclameborden treft men tegenwoordig slagzinnen aan die nauwelijks meer iets met de oor spronkelijke betiteling uit te staan hebben. Zoals men uit de Duitse titel zal begrijpen, is de film een vlotte lief desgeschiedenis, vol onbegrip en mis verstand, die tenslotte toch nog uit draait op rozengeur en maneschijn. Hoofdpersoon in dit toch nog aan vaardbaar gemaakte geval, is een jonge danseres, die om bij het toneel te komen haar stamboom verraadt en een theaterdirecteur van verwant schap beschuldigt. De man heeft geen sterk geheugen en neemt haar bewe ringen voetstoots aan. In ieder geval is het meisje al een flink eind naar de zevende hemel onderweg, als haar ware vader roet in het eten dreigt te gooien. Met vereende krachten wordt het brein van de man stofvrij ge maakt en kan de danseres, met een inmiddels verworven aanhangsels, de reis naar de maan beginnen. Ernst Mariska heeft met deze film de wereld kennelijk weer eens iets van de oude Weense charme willen serveren. Hier en daar is hij daar werkelijk in geslaagd, maar vooral in het laatste ballet krijgt men toch sterk de indruk dat de Amerikanen toch diep in het Weense hart zijn doorgedrongen. De film is toeganke lijk voor strikt volwassenen. Rex. „De Prins Piraat". In het jaar 1073 werd Amalfi door de Lom Wat lezers schrijven yVAS HET EEN APR1L-MOP? Leiden, 21 Januari. Mijnheer de Redacteur, Wat zoudt U zeggen als U 's avonds een overlijdens-aclvertentie ln de dagbladen aantrof van Uw vrouw, terwijl zij springlevend naast U zit aan tafel? Dit gevoel kreeg ik toen ik in De Leidse Courant las dat onze bakke rijen samengesmolten /ouden gaan worden. Was het geen Januari dan zou ik denken aan een April-mop. Na informatie is een en ander tot stand gekomen in het brein van iemand die last heeft van schone dromen. Wat is de opzet? Hier zou dan het program volgen: Voortaan blijft de bakker 's mor gens te bed. Het brood wordt hem thuis be zorgd; bedienen van de cliënten is er niet meer bij, dus al bet brood in de winkels afhalen, zit iets in! De lopers bezorgers eervol ontslag. De baas gaat vissen en geld halen want de winst zal niet mis zijn. Er is al een vriendelijke bankdi recteur, die een zwak heeft voor winstmakende bakkers, die voor de nodige contanten zal zorgen. De belasting doet ook wel een oog je dichten zo zouden we door kunnen gaan. Vrijheid, blijheid! Geen gezond bedrijf zal zioh laten intimideren. Een en ander om een verkeerde in druk van het publiek recht tc zetteh door een scheve voorlichting. Met dank voor plaatsing, A. J. VAN TIENEN. barden aangevallen; met behulp der Normandiërs werden de aanvallers verdreven, maar de hertog van Nor- mandië, le Guiscard, pleegde ver raad en doodde de Doge van Amalfi. Zijn zoontje Mauro, die getuige was van deze laffe daad, werd gevangen gezet en de groots opgezette film laat zien hoe de getrouwe aanhan gers van de Doge het kind uit de kerker bevrijden. In het geheim wordt de jongen tot man en soldaat opgevoed. Eenmaal volwassen is hij het die de verdrukte bevolking tot verzet aanspoort, waarna de grote strijd om de zozeer verlangde bevrij ding begint. In een boeiend en spannend zij het soms moeilijk te volgen verhaal, ziet men de heldhaftige en romantische strijd die Mauro voerde om zijn land en volk van de overheersers te ont doen. De K.F.C. heeft deze film toe gankelijk gesteld voor personen bo ven 18 jaar. Lido. Het programma van Lido is door de Kath. Filmkeuring ontoe laatbaar verklaard. Een Grandioos Vastenavond Dansfeest.... op Zondag 13 Febr. a.s. in de Stadszalen m. m. v. „BLACK AND WHITE". ZEER GEZELLIGE DANSAVOND A.S. ZONDAG 8-11 UUR in het St Ant. Clubhuis. Entrée 1.35. Toegang onder voorbehoud. Tangoclub hedenavond 9 uur St. Williibr.geib. Oegstgeest. Q (Zondag-middag Tangoclub volgeboekt). Begmnersclub 7.30 uur en Amateurstest 9 uur Woensdag 2 Febr. Pnveles dagelijks. „Witte Huis". Oegstgeest. dansschool Henny Boes Tel. 25439 - 2 Knechtje, ongeveer 15 jaar, gevraagd. J. Kerk vliet, Westeinde 37, Roe- lofarendsveen. 4382B TEXTIELGROOTHANDEL ZOEKT TE HUUR (evt. TE KOOP): MAGAZIJN EN KANTOOR). 300 tot 500 M2. in Leiden of omgeving of in Den Haag of omgeving. Aanbiedingen onder no. 104 aan Den Haag. 455 Reel. Adv. Bureau C. J. Palm N.V., Alexanderstr. 8 TE KOOP AANGEBODEN: 3/4 ton, merk Chevrolet, type Triftmaster, bouwjaar 1948. Te zien en te bevragen: M. VAN CLEEF, HAARLEMMERSTRAAT 172-174 Telefoon 20888 Leiden. Gevraagd nette WERKSTER voor Maandag van 81 u. Adres Hooigracht 40. 462 Carrosseriebouwer J. A. v. d. HORST. Katwijk-Rijn - Telef. 2160. Aangeboden Vrije Woning in het Westland. Gevraagd vrije woning Leiden of omgeving. Br. onder no. 393 bureau van 'dit blad. VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 9 Telefoon 35468, Leiden. Emigratie-Verpakkingen Oplossing zoekplaatje. Draai het plaatje een beet je naar rechts, dan ziet men een van de jongens vlak bij de vader en een in de kruin van een boom. R.K. Meisje huishoudster voor dag of d. en n. Mevr. C. LangezaalWijtenburg, Witte Singel 3-0, Leiden, Tel. 24855. 391 Net Persoon ol Juffrouw gevraagd voor de avond uren voor Eethuis Bagatel. BORGHANS, Hogewoerd 19, Tel. 23390. 482 GEVRAAGD: Net Jongmens goed kunn. typen en enigs zins bekend met Boekh. Eigenh. geschreven brieven onder no. 463 aan het bur. van dit blad. toilettafel, 4 stoelen, een nachtkastje en schaallamp. Te bevragen Kamer 105, St. Lid'uina, Warmond. UITVOERING Zondag 23 Januari 2de opvoering van Jutters Kerst" in café RUSTOORD. Rijpwetering. Na afloop gezellig samenzijn. Zondag 23 Januari Dansen in de grote zaal van Café BONTE KOE. Muziek: THE BLUE COMBO'S Entrée 1.50 Toegang uitsluitend R. K. J. v. STEIJN, Voorhout. GEVRAAGD: Van Rijn's Bakkerij, Roe- lofarendsveen, tel. 539. Gevraagd flinke Leeftijd ongeveer 17 jaar. Aanmelden: Steenbakkers- laan 3. Leiderdorp. 466 Gevraagd, bij voorkeur prima zelfst. werker. G.A A. Nouwens Rhljngeesterstraatweg 94, Oegstgeest, Telefoon 20338. gevraagd op administratie kantoor te Leidschendam. Brieven met verlangd sala ris enz. onder no. 457 bu reau van dit blad. In het Parochiehuis t Voorhout, Zondag 23 Januari van 2.30 tot 6 uur. MUZIEK: THE RHYTHME BOYS tleVefaantjeó personeel 2 Gevraagd een net R. K. meisje, wegens ziekte van tegenwoordige, voor dag of dag en nacnt. Mevrouw S. H. Vink, Herenweg 380 Lisse. Tel. K 2532—7643. <2* Gevraagd een R. K. huishoudster op boerderij Br. onder no. 4366B bu reau van dit blad. 2 Nette R. K. Jongeman, 21 jaar, zoekt goed kost huis, omgeving St. Petrus- kerk. Br. onder no. 4374 bureau van dit blad. 2 Gevraagd nette gevor derde Banketbakkersbe- diende bij C. Coster, Oost- dorperweg 50. Wassenaar, Tel. K 1751—2267. 454 2 Mevrouw Elshof, De Kemoenaerstraat 39. Oegst geest. vraagt voor zo spoe dig mogelijk een meisje voor de dag. Aanmelden tussen 6 en 8 uur. 469 2 Gevragd een net meis je voor halve dagen. v. g. g. v. Witte Singel 92. 2* Een Bloemistknecht ge vraagd voor direct of per 1 Maart, leeftijd 1723 jaar, door Gijs van Leeuwen, Jac. van Beierenweg 48, Voorhout. 4370 2* Werkster gevraagd, 2 ochtenden per week. Aan melden na 7.30 uur, Hugo de Grootstraat 11. 4373 2 „Kosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze ln verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver- artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken, Steenstraat no 16. Tel. 26854. aangeboden: 2 Gitaar, Accordeon, pia no, mandoline, banjo, blok fluit, Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24368. 2 Zonder toestel een ori gineel krulpermanent. Heeft een soepele natuur lijke krul. Gegarandeerd geen kroes. Is een prettige behandeling.. Compleet f 6.50, v. Velzen, Heren gracht 61, tel. 20714. 448 2 Kanaries te koop, diep zingend onder garantie. Kwekerij Welgelegen, Von delstraat no. 5, Voorschoten Tel. 2134. Gratis advies en bezorgen. 378 2 Leer accordeon spelen volgens de Scandalll Test cursus. Voor 2.50 p er week een accordeon in uw huis. Gratis les en boeken. Dat geeft U alleen muziek handel Guldeimond Gé Hiofenk, Haarlemmerstraat Leiden. 480 2 Sierteeltvergunningen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A of B In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A. Roe- lofarendsveen Telef. 291 K 1713. 2 Reeds voor t 2.20 per week of 159.— contant een electr. wasmachine on der fabrieksgarantie, in houd 45 liter 1/4 Pk motor Verhuur vanaf f 1.25 per -iipuR-ij 'ujapoyf jnr. f, nontlaan 64, Margrietstraat 7. Tel. 22880. 2 Voor accordeon, piano, orgel, guitaar, mandoline, saxaphoon, trompet, klari net en alle andere instru menten geven wij les aan onze muziekschool. Mond- orgelles gratis. Muziek school GuldemondGé Ho- fenk, Haarlemmerstraat 66, Leiden. 479 2 Eikenhout, Beukenhout. Berkenhout, Mahonie, Co- romandel, Doussié, Teak hout. Iroko. Peroba, Lim- ba, Red Cedar, Tola Bran ca. Uit voorraad leverbaar. Houthandel Klinkenberg Fontein, Havenkade 21—23, Leiden. Tel. 21231—26094. 2 Knittax Breimachines, de eenvoudigste en de meest moderne! De machi ne met de meeste moge lijkheden! Vraag vrijblij vend demonstratie aan Van der Spek, Hazerswoude Doru 103, Tel. K 1728—262 2 J A Verheul. Haarlem merstraat 86 levert U oj: gemakkelijke betaling voor waarden horloges, klokken verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 2 Alt op de Mare, Motor- carrierstaartstuik met gere videerde 98 c. c. Sachs 300.Fongers heren 47.50. Transport 130,—. Diverse dames- en heren rijwielen. Motorrijwiel, ge revideerde Sachs 125 cc. 2.50.—, 98 cc. 95.— 110—, 74 cc. 125.—. 4379B 2 Rift-vloeren. Te koop aangeboden ca. 250 M2. in prima staat verkerende Aflnerikaanse grenen Rift- vloeren (Bruynzeel). Aan nemers en Hand. bedrijf Nic. d. d. Akker, Miening 33, Zoeterwoude. 467 2 Afbraak te koop. Enor me partijen houten binten, pracht balken van 5 tot 12.50 ni„ deuren met ko zijnen, partij prima ramen, rasters, panlatten, 2" x 3", gave urinoirs, trappen, sta len ramen, hekwerk. Nic. V. d. Akker, Miening 33, Zoeterwoude. 467 2 Tegels enz. Grote par tijen nieuwe rode vloerte gels 15 x 15 cm., nieuwe tegels afm. 21.5 x 10.5 cm., witte wandtegels, trottoir- tegels, diverse wand- en vloertegels. Nic. v. d. Ak ker. Korevaarstraat no. 31. Leiden. 467 2 Rijwielen. Prima Dames. Heren- en D&rnessportrij- wiel, tevens Meisjes- en Jongensrijwiel, leeftijd 6 10 jaar. Levendaal 47 hoek Oranjeboomstraat, Leiden. 2 Een nieuwe Singer- h andnaaimachine (in kof fer) nieuwe Singer salon- kast trapnaaimachine. Gun stlge betalingsvoorwaar den. Geen bankfinanciertng Herenstraat 23, Agent Sin ger Mij N.V. 476 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Magnus bindt weer Il lustraties vanaf 5.50 per jaargang in, 2 delen, op vertoon van deze adver tentie. Lange Raamsteeg 31 tel. K 1710—31591. Leiden 2 Alt op de Mare, Grote soldeerlamp 25.veld smidse met acht tangen en voorhamer 25.Set steeksleutels 8 delig 7.25. Belzer comlbinatietangen 3.50. Buigzame as 40. Complete laskoffer 350. Zie onze etalage. 4380B 2 Kunt U accordeon spe len of wilt U uw spel ver beteren? Neemt deel aan een onzer gezellige clubs of neemt privé-les bij mu ziekschool GuldemondGè Hofenk. Aanm. in de win kel Haarlemmerstraat 66. 2 H.H. Aannemers. Enor me partijen nieuwe en ge bruikte deuren en ramen; met en zonder kozijnen zo als voordeuren, kamer-, keuken-, kast- en winkel deuren in alle maten, nieu we asbest golfplaten enz. Nic. v. d. Akker, Korevaar straat 31, Leiden. 467 2 Aangeboden Capdopp. zaad, oogst '53. J. Egberts, Westkanaalweg no. 47, Ter- Aar. 452 2 Aangeboden Luchtban denwagen, draagvermogen 3 a 4 ton. Ook genegen te ruilen voor lichtere. H. A. Aanhanen, Valkenburgse- weg 5, Katwijk Rijn. 474 2 Aangeboden wegens aansch. nieuwe Dodere Vrachtwagen, model TL 114, dubbel lucht. 5 ton. rij klaar direct, voor 3000. N.V. Gebr. Van der Laan. Voorhout. 4368 2 Heren! Van A tot Z knappen wij uw oude hoed op. Keren, modelleren, nieuw lint en leer „Hetro". Hoeden Ren. Inrichting, Hogewoerd 109, Korevaar straat 5. 4360 2 Oud-Holl. Pannen. Tc koop grote oavtii blauwe en rode Oud-Holl. dakpan nen. in prima staat. Aann. en Hand. bedr. Nic. y, d. AJkker, Miening 33, Zoeter- woude. 467 diversen ■s Wij kopen uw antieke en ouderwetse meubelen, zoals ronde tafels, stoelen enz. Canapé's, oude Friese klokken, koperwerk en tin* werk; mag beschadigd zijn.' Br. onder no. 402 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: Alle Sler- tee'tvergunning, ook perio diek. Groententeeltvergun- ning, punt 4—5. c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarends- veen Tel. 487 K 1713. 2 Gevraagd graszoden per R.R. of H.A. door W. J. van der Octelaar, Haven straat 30, Noordw ijkerhout, tel. K 2533—329. 2 Wij kopen antieke meu bels, gourf, zilver, kristal, koper, theestoven, kristal len kronen, pcndulestellen, beelden, perz kleden, enz., huiskamermeubels enz. Bremmer, Morsstraat 41, telefoon 26913, Goegerrit- steeg 1, tel. 22791. 2 Te huur onze gezellige zaal voor bruiloften, danJ- avonin en partijen met gebruik van vrije keuken, servies enz. A. de Groot, Plantage 2. Tel. 26820. Billijke zaalhuur, bespreek vroegtijdig. 4346 2 Te huur zeer gunstig gelegen ruimte voor kan toor, spreekaamers of ver koopruimte Centrum stad. Br. onder no. 4360 bureau van dit blad. 2 Helpt ons het dieren leed te verzachten, wordt daarom lid van dc Neder- landsehe Vereniging tot bescherming van dieren. Contributie 3.per jaar. Secr. Acaeiastraat 10, Lei- 2 Te koop aangeboden drachtig geitje. J. A Fa- neman, Zuidweg 15, RIIp- wetering. 4367 2 Dc jongeman, die Za terdag mijn boek voor de sigarenwinkel, Breestraat 75, gevonden heeft, wordt verzocht, het tegen belo ning af te geven bij Prof. Siemens, Boerhaavelaan 10 2 Betaling in 6 maanden Al uw manufacturen, zoals lakens, slopen, baddoeken, ondergoed, dames- en he- renconfectic betaalbaar in 6 maanden of 26 weken. Br. onder no. 431 bureau van dit blad. 2 Autorljschool-Taxibe- drijt. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26584.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3