erenli f 44.100 voor verbetering speel plaats e.d. van R.K. Jongensschool MABELS Gladiolenprijzen zakken en de export krijgt 'n tik Twee taarten voor Lisse Hoogheemraadschap Rijnland vergaderde dit maal in Gouda Toon Hermans met „Zaza" ZATERDAG 22 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad Lisse De raad van Lisse vergaderde on der voorzitterschap van de burge meester mr Th. M. J. de Graaf. Af wezig was wethouder Lefeber, in verband met het ingaan van de bruidsdagen van zijn a.s. 40-jarig huwelijk. De voorzitter deelde mede af te hebben gezien van het houden van een nieuwjaarsrede, omdat bij de behandeling van de begroting 1955 reeds is stilgestaan bij het jaar 1955 en 1954 en hij persoonlijk reeds aan de leden de beste wensen heeft ge daan voor henzelf, hun gezin en voor de gemeenschap. Hij herhaalde deze wensen thans nogmaals, waarbij hij ook insloot de goede wensen voor allen, die bij de gemeente werkzaam zijn. Van de gelegenheid maakte hij gebruik om de heer Lefeber in het openbaar zijn gelukwensen te doen toekomen bij de viering van zijn a.s. 40-jarig huwelijksfeest, terwijl hij dit tevens deed aan de heer de Ko ning, die onlangs zijn zilveren huwe lijk herdacht. Vervolgens deelde hij mede, dat de heer van Waveren als lid van de raad had bedankt en deed voorlezing van zijn ingekomen brief. De heren A. J. Mesman en H. W. Vreebrug werden herbenoemd als bestuursleden van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Het voorstel tot onbewoonbaarver- klaring van de percelen Hereweg 135 en Achterweg 82 en 84 ontmoette geen bezwaren. Achtereenvolgens werden de voor stellen tot beschikbaarstelling van een subsidie i.v.m. de voor- en na- zorg voor geesteszieken; tot verlen ging van de overeenkomst inzake destructie van cadavers e.d.; tot wij ziging van de uitkeringsverordening; tot wijziging en hernieuwde vaststel ling van het verplaatsingskostenbe- sluit; tot verhoging van de salaris sen van het gemeentepersoneel met 6% over het 4e kwartaal 1954; tot verhoging van de salarissen van het gemeente-personeel met 6% ingaan de 1 Januari 1955; tot wijziging van de kindertoelage-verordening; tot wijziging van de instructties voor het personeel van de vleeskeurings dienst; inzake het treffen van een nadere financiële regeling t.a.v. een gewezen ambtenaar en tot verhoging van gemeentelijke pensioenen, zon der bespreking aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de bezol digingsverordening 1954 werd door B. en W. teruggenomen in verband met de voorstellen van de commis sie van georganiseerd overleg, waar omtrent zij zich nog geen standpunt hebben bepaald. Dit voorstel zal in een volgende vergadering wederom aan de orde worden gesteld. Speelplaats school. Bij het voorstel inzake medewer king art. 72 der l.o.-wet 1920 i.v.m. verbetering speelplaats R.K. Jon gensschool met bijkomende werk zaamheden, stelde de heer van Leeu wen de vraag wat het eindbedrag zal zijn. De aanleg van de speel plaats op zich ontmoet bij hem geen bezwaren, doch hij zou gaarne ge specificeerde bedragen willen horen voor elk onderdeel, zoals de rijwiel stalling, de afscheiding enz. Hij acht te het genoemde bedrag van 44.100 nogal hoog en vroeg of hierop niet bezuinigd zou kunnen worden. De voorzitter verklaarde hem de ze gegevens niet te kunnen verschaf fen, omdat wettelijk het overleg eerst plaats heeft als de raad zijn medewerking heeft verleend. Het ligt in de bedoeling van het school bestuur om de terreinafscheiding te vens nuttig te maken voor rijwiel bergplaats, schuilplaats en een ge deeltelijke overdekte speelplaats. De nadere details zullen zeer zeker on der de loupe genomen worden met het schoolbestuur en indien moge lijk bezuinigd worden. Nadat de heer Barnhoorn nog een kleine toelichting had gegeven werd het voorstel zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Na ampele bespreking werden de voorstellen inzake medewerking art. 72 der l.o.-wet inzake verbetering vloeren N.H.-school; inzake aanvra ge subsidie voorbereidend hoger on derwijs; inzake algemene subsidie regeling aan avondscholen voor uit gebreid lager en middelbaar onder wijs; tot beschikbaarstelling van grond voor de bouw van een nieuwe R.K. Ulo-school; tot het verlenen van een extra subsidie aan de V.V.V. i.v.m. organisatie corso-avond en in zake verhoging subsidie gemeente lijke dienst voor sociale zaken, over eenkomstig de voorstellen van burg. en weth. vastgesteld. Het voorstel inzake verstrekking van bouwcredieten en het voorstel tot verkoop van twee perceeltjes bouwgrond aan de Broekweg werden in comité generaal behandeld, waar na zij werden aangenomen zonder verdere bespreking. Bij' het voorstel tot intrekking van enkele begrotingswijzigingen dienst 1954 en voor zover nodig raming van de betreffende posten op de dienst 1955 informeerde de heer van Leeu wen of de aanleg van sportvelden en speeltuinen tans hvertraging zul len ondervinden en of de plannen van het Reigersbos thans defini tief van de baan waren. De voorzitter deelde mede, dat begrotingstechnisch deze objecten voor zover de kosten betreft werden overgebracht naar de dienst 1955, in verband met de beoordeling van de rijksbijdragen voor deze gemeente. Het uitgetrokken bedrag voor het plan van het Reigersbos is geheel af gevoerd en zal t.z.t. weer worden op gevoerd, wanneer de bestemming van dit bos vaststaat, hetgeen beslist zal worden door de hogere instan tie». Bij de voorstellen tot aankoop van grond i.v.m. de uitbreiding van de B.L.O.-school en tot uitbreiding van de Don Bosco-school wees de voor zitter er op, dat een en ander wel duur is, doch dat juist deze kinderen ruimte nodig hebben. Het te geven onderwijs op deze school is prima en het hoofd der school en zijn on derwijzers doen alles om deze kin deren voor de praktijk zoveel moge lijk mede te geven. Industrie-terrein. Aan de orde werd vervolgens ge steld het voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein aan de Fa. Akerboom. De heer de Vries informeerde of genoemde fa. het terrein terstond of binnen afzienbare tijd nodig had, aan gezien hy er niet voor voelde om de terreinen prijs te geven, wanneer de behoefte hiertoe niet bestaat. Boven dien achtte spr. het minder gewenst om de verkoop te doen geschieden met een hypothecair verband. Of wil het gemeentebestuur gaarne van zijn industrieterrein af, zodat zij voor eventuele gegadigden neen kunnen zeggen. De voorzitter verklaarde, dat de gemeente gaarne industrie aan trekt. Genoemde firma heeft hierom verzocht en de prijs, die oorspronke lijk gesteld was uiteindelijk geboden. Of zij het terrein binnen afzienbare tijd gaat bebouwen of gebruiken is niet bekend, doch waarschijnlijk wil zij zich veilig stellen voor eventuele uitbreiding en hiermede moet toch rekening worden gehouden. In begin sel ligt het miet in het voornemen van B. en W. om steeds te verkopen met hypothecair verband. Zakelijke belangen kunnen dit met zich mee brengen. De gevallen worden steeds grondig bekeken. Hierna werd het voorstel aangenomen, alsmere het voorstel aangenomen, alsmede het industrieterrein aan de fa. Verhaar. Bij het voorstel om toe te treden tot het Waarborginstituut voor de tuinbouw in Zuid-Holland informeer de de heer Romijn of de gemeente hierin zeggenschap heeft of kan krij gen en wie de te verlenen eventuele credieten zal beoordelen. De voorzit ter antwoordde, dat de gemeente, die het betreft, wordt gehoord en advi seert in deze aangelegenheid. Men zal dit bijv. kunnen overlaten aan de dienst voor soc. zaken, die op haar beurt weer inlichtingen inwint van deskundigen. De heren van Wijk en Romiin we zen er op, dat de gang van zaken bij de bloembollenteelt geheel anders ligt dan bij de tuinders, temeer daar de bloembollenveilingen niet eisen, dat men lid is om te veilen en men zelfs geen l-i'd kan worden. Ligt het niet meer op de weg een commissie hiervoor te benoemen op basis van de vroegere commissies van bijstand voor kleine kwekers. De voorzitter zal een en ander informeren en nader met het instituut bespreken. Het voorstel wordt hierop aange nomen alsmede -de voorstellen tot herbestrating van de Van der Veld- straat; tot het verrichten van bagsrer- werk in brandsloten en tot wijziging van de verordening oo de keurings dienst voor vee en vlees. De voorzitter deelde mede. dat de raad aan B. en W. heeft gedelegeerd het maken van parkeer- en stopver boden. In verband met de stremming van het verkeer op de Kanaalstraat tussen Hereweg en Kapelstraat wil den B. en W. het gevoelen van de raad horen of aldaar een stop- of wacht verbod moest worden ingesteld Moet dit gelden voor een zijde of voor beide zijden van de Kanaal straat enz. De heer De Vries was de mening toegedaan, dat een parkeerverbod wel eens bezwaren zou kunnen ople veren voor een bepaalde zaak, die bijv. auto's in reparatie heeft en deze niet in ziin zaak kan onderbrengen. De heer de Koning voelt^ veel voor een parkeerverbod aan één zijde. De voorzitter wees er op, dat de open bare weg geen werkplaats is, zodat dit motief niet opgaat. Hij meende een oplossing te hebben in het in voeren -fran een parkeerverbod aan één zijde en dit om de drie maanden of half jaar om te wisselen. De heer Barnhoorn achtte het een uiterst moeilijke aangelegenheid, omdat hierbij zaken zijn betrokken, die hier van hinder zouden kunnen ondervin den. Hij stelde voor het gevoelen van de middenstand te vragen. Nadat nog hierover was gediscussieerd werd besloten de middenstand te ho ren, doch men was overtuigt, dat hier wel maatrege^n genomen dienden te worden, zodat in een volgende vergadering hieromtrent zal worden beslist, terwijl de leden zich hierop kunnen bezinnen. (Maandag komen we nader op deze vergadering terug). B. en W. hebben tot technisch ambtenaar 2e klasse bij de dienst van ODenbare werken benoemd de heer P. W. Eveleens te Zierikzee, terwijl zij tot voorman bij de olantsoendienst hebben aangesteld de heer H. L. Wan ders uit Leiden. KATWIJK AAN OEN RIJN Boerenleenbank. Het bestuur der Coop. Boerenleenbank heeft de kas- uren aan de Bank met ing.ing van 24 Januari gewijzigd. Men zie hiervoor de advertentie in dit blad. Tot hulpkassierster aan de Coöp. Boerenleenbank is benoemd mej. Tini Lange. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg wordt de Zondagse dienst waargenomen door dr. J. Bergman, Valkenbergseweg IA, tel. 2921. KATWIJK AAN DEN RIJN Met ingang van 24 Januari 1955 zijn de KASÜREN: Maandag tot en met Vrijdag: 8.30—12.30 uur 1.45—3 uur. Vrijdagavond 8—9 uur Zaterdags 8.30—12.15 uur. LEIDSCHENDAM KAB vergaderde. In een goed bezochte vergadering in de grote zaal van het patronaatsgebouw heeft de voorzitter, de heer A. Langeveld, er op aangedrongen, dat zo mogelijk iedert KAB-lid zich zal inzetten voor de actie naar de 400.000 leden. Ook het mooie Gezinszorgfonds, waarvoor zich hier reeds 70 leden hebben aan gemeld heeft spr. dringend aan de leden aanbevolen. Met een piëteitvol woord heeft de voorzitter de plotse- lingen dood herdacht van prof. dr. J. A. Veraart, de inspirator voor de P.B.O. Het verslag van de penningmees ter, de heer De Heij, vermeldde voor inkomsten 2368,63, voor uitgaven 2073,75, zodat het saldo op eind De cember j.l. 294,88 bedroeg. De be groting voor 1955 sluit met een saldo van 34,24. Er zijn 450 leden. Het Moederfonds waarvoor na het. ver- trek van de heer De Gier als pen ningmeester fungeert de heer W. Bol, had in 1954 ontvangen ƒ404,55 en voor ondersteuning (vlees en melk) uitgegeven 402,60. De voorzitter hoopte, gezien het geringe batig saldo van 1,95 dat nog meerdere le den tot dat fonds zullen toetreden. Nadat bij de rondvraag nog enige belangrijke onderwerpen aan de orde waren gesteld, o.a. het opnieuw opbouwen van een goede kajotters- afdeling, werden tot bestuursleden herkozen de heren A. Blokland en G. van Heiningen. In de kascommissie werd als nieuw lid aangewezen de heer Gerard Meester. DE KWAKEL Vergadering K.A.B. De K.A.B. hield een ledenvergadering, tijdens welke een districtbestuurder, de heer J C. v. d. Meer over „De onchriste- li'V.e stromingen in het maatschappe lijk leven" sprak. De feestavond werd vastgesteld op 9 Februari. Film Bloemencorso. In de zaal Leenders is voor een volle zaal de fiJm gedraaid van het laatst gehou den bloemencorso van Aalsmeer en het Stadionspel. Nogmaals kon men de mooie wagen „Wordt wakker, het zennetje komt op", welke door de bloemisten alhier was samengesteld, bewonderen. Na afloop was er ten toonstelling van bloemstukken, wel ke vervaardigd waren door kwe kers, die de bindcursus gevolgd had den. 1ste Prijs was voor J. Lek Hz., 2de prijs M. v. Egmond, 3de prijs G. Hoogenboom. N00RDWIJK NKJB. Maandagavond 24 Jan. komt de NKJB uit Lisse op bezoek bij de KNJB van Noordwijk om de strijd aan te binden tegen de biljart- ters, tafeltennisspelers, dammers en tegen de kaartspelers. De biljarters en tennisspelers wor den aangewezen, de deelname aan de overige spelen zijn geheel vrij. Het zal Maandagavond een hele drukte worden in het Juvenaat. Mej. K. Koeleman slaagde te Leiden voor Engelse Handelscorres pondentie. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Goudriaan. De Duinrandapotheek is geopend van 11.301 uur en van 4.305.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. N00RDWIJKERH0UT Middenstandscomité. Het mid denstandscomité, dat de Sint Nico- laasactie 1954 heeft georganiseerd, heeft aan de deelnemers verslag uit gebracht. De omzet is zeer behoorlijk geweest en hoger dan vorig jaar. De winkeliers zullen dus practisch alle maal tevreden zijn, doch wat belang rijker is, ook de klanten zijn tevre den. Jn een bijeenkomst van de deel nemende winkeliers bracht de voor zitter, de heer B. A. v. d. Hoorn, naar voren, dat de deelnemers aan de actie voor prachtige en waarde volle prijzen hadden gezorgd. Hulde is hiervoor zeker op zijn plaats. Ook wat betreft de inkomsten en uitga ven van het organiserend comité kan het resultaat van de actie gunstig worden genoemd, want na afdracht van een bedrag aan de raad van overleg en aan de Ned. Herv. Ge meente blijft er toch nog een saldo in kas, zodat een volgende actie niet zonder geldmiddelen behoeft ter hand te worden genomen. De voor zitter bracht ook hulde aan de plaat selijke autoriteiten voor de mede werking en aan het publiek, want uiteindelijk draait alles om de ko pers! Bridgeclub „Het Juiste Bod". Uitslag van de laatste parencómpe- titie: Groep A: 1. P. KapteinA. Vermin 86730; 2. P. BramaC. Koster 99 712; 3. F. SchreursJ. van Noort 126—707; 4. Th. de Lincel—J. v. Wie- ringen 112702; 5. Th. v. AkenW. Schelvis 72690; 6. J. SeijsenerM. Heemskerk 112082; 7. E. Duiven voordeJ. V. d. Burg 81664; 8. Echtpaar Zoetendaal 116^-651; 9. Echtpaar De Winter 81631; 10. P. de HaasJ. Koelewijn 101629; 11. N. de WinterJ. v. Kampen 70025. Groep B: 1. R. BakkerG. Keizer 113—791; 2. Echtpaar Bodar 130—759; 3. F. Broekhof—P. Meijer 117—725; 4. W. BroekhofN. v. Nes 114679; 5. B. ZandbergenM. de Winter 75671; 6. J. ZwartJ. Kneefel 99670; 7. Echtpaar Kroon 77661; 8. P. KosterJ. v. d. Burg 99652; 9. M. KosterW. v. d. Linden 90 627; 10. K. v. d. Veek-J. Smit 53—615. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: 1 sleuteltje van rijwiel- slot, 1 blauw wollen kindermuts met gekleurde tressen, 1 paar witte gym schoenen, 1 paar kindergymschoe nen wit met blauw. Verloren: een blauw-witte sjaal, 2 paar bruin-lederen herenhandschoe nen, een herenrijwiel merk Nedo, een ring met 5 sleutels, 1 witte wollen sjaal, 1 geel-lederen boodschappen tas en een beige geruite sjaal, 1 paar blauwe wanten, een bruine porte- monnaie met ongeveer 11, VOORHOUT Jaarvergadering KAB. In het begin van het nieuwe jaar kon de voorzitter Ant. v. d. Lans mededelen, dat de meeste voornemens van het vorig jaar verwezenlijkt waren. Min der gunstig was het voor de jongere leden, die gaarne wilden trouwen, in verband met het huizen bouwen in de gemeente. Veel stof is er opge waaid rond het Bisschoppelijk Man dement, vooral Van de zijde der P. v. d. A. en N.V.V. Ook sprak de voorz. over dq 6 loonsverhoging. Mocht de Centrale Overheid de prijzen niet wat stabiliseren (zie melk en thee etc.) .zullen er nog vele ronden vol gen en het zal te bezien zijn of de volkswelvaart van thans wel zo zal blijven. Twee ontspanningsavonden werden aangekondigd. O.a. zal de Bloembol lenfilm „Hollands Glorie" worden vertoond op 17 Febr. a.s. Uit het jaarverslag van de secr. J. Floor bleek o.a. dat de afd. nu 401 leden telt. Uit de diverse verslagen der vak groepen bleek, dat het „Hulp in Nood-fonds" nog 22,34 in kas had. Het Kannunik v. Schaik-fonds had dit jaar 329,21 opgebracht. De bouwvakarbeiders wilden geen be dragen noemen in verband met hun a.s. 25-jarig bestaan. De financiën waren echter goed. De toneelgroep Official Dealer Autobedrijf N.V. WASSENAAR DEN DEYL Telefoon K 1751-2545 Vraagt demonstratie! UITSLAG PRIJSVRAAG Als dit blad verschijnt zijn de twee jubileumtaarten reeds bij de win naars thuisbezorgd. De Lissenaren hebben hun best gedaan op de foto-prijs vraag ter gelegenheid van het gouden feest van St. Deusdediit. Enkele voet angels en klemmen waren erin verwerkt en daaraan is het vermoedelijk te wijten, dat er ruim 50 foutieve inzendingen waren. Gelukkig bleek het aan tal Lissenaren, dat hun dorp door en door kent veel groter te zijn. Er moest dus geloot worden. De uitslag bracht de twee volgende personen een heer lijke taart bij het Zondagse kopje koffie. A. VAN DER SALM, VUURSTEEGLAAN 11, RIA LANGEVELD, WAGENSTRAAT 17. Wij hopen, dat de taarten in de smaak zullen vallen bij de winnaars en dat degenen, die minder gelukkig waren met meer succes hun krachten zullen wijden aan onze wekelijkse kruiswoordpuzzel De oplossing van de taarten wedstrijd was als volgt: Foto's werden gemaakt op: Grachtweg, Tulpcnstraat, Julianastraat, hoek Kanaalstraat, Meer en Houtstraat, Herenweg (Roozendaal, Sta tionsweg en Bondstraat (Patronaatsgebouw). De route, die de fotograaf door Lisse maakte, werd door bijna alle mede dingers nagespeurd. Men wilde blijkbaar graag twee kansjes hébben. Deze route volgt hieronder: Van Vierkant af over de Grachtweg, Tulpenstraat, Kanaalstraat (waar foto's werden gemaakt op de hoek bij de Julianastraat en de Meer en Houtstraat), Herenweg, Veldhorststraat, Stationsweg, Herenweg, Bondstraat, Herenweg, Vierkant. De prijswinnaars hartelijk geluk gewenst en de velen, die het zonder taart moeten doen: Meer geluk bij een volgende puzzel-onderneming. Zandzuiger te Katwijk en de stormen Het was ditmaal in het Stadhuis te Gouda, dat de verenigde vergadering van Rijnland bijeenkwam; voor het eerst in de geschiedenis. Rijnland weet maar al te goed dat Gouda een deel van Rijnland is, want de water kering in en bij Gouda heeft in de laatste jaren veel zorg vereist. Aan de leden der vergadering werd gedemonstreerd hoe de nieuwe weg verbinding, die het gemeentebestuur buiten de Havensluis zal maken, te vens tot waterkering zal dienen. Rijnland zal hierin bijdragen het be drag dat voor waterkering nodig zou zijn geweest indien deze op zichzelve was gemaakt. Voor het eind van 1955 zal de toestand hier zeer zijn verbe terd. Dan zal weliswaar ook de stormvloedkering te Krimpen aan de IJssel gaandeweg voltooid worden, zodat de stormvloedstanden in.de Hol landse IJssel niet meer het gevaar lijke karakter zullen hebben van tot- dusver; maar ook dèin blijft een re serve geboden. De stormen van deze winter heb ben niet te Gouda schade aangericht, maar wèl aan de Noordzeekust. Hier zal voor een bedrag van circa 70.000 zijn te herstellen, waartoe de verga dering dan ook heeft besloten. De zandzuiger, die in het uitwaterings- TT Y D ET BL1 10 vinger syst. rtll blind rhythm. W? ÏÏM fl 4talen (130 letter- grepen p. minuut) GEQAR. 2—3 MND. KLAAR Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 85 Telefoon 28658 (Advertentie) De gladiolenprijzen zijn er in de afgelopen week niet beter op gewor den! En dat hadden de insiders reeds lang voorspeld. Reeds weken terug kon men links en rechts horen ver tellen dat die waanzinnig-hoge prij zen zich nooit zouden kunnen hand haven. De exporteurs hadden welis waar behoorlijke hoeveelheden inge kocht maar nog nietverkocht. Ze zyn tegen deze prijzen niet te ver kopen zo zei men, en daar blijkt men gelijk in gehad te hebben. Wat men nu aan de veilingen ziet bestaat voor een zeer groot deel uit aanbiedingen vanexporteurs. En men weet nu al met grote zekerheid te voorspellen, dat de uitvoerstatistieken cijfers te zien zullen geven, waarvan men be hoorlijk zal schrikken; zó sterk zal de export zijn teruggelopen. Nu wordt ook in het bollenvak de pap nimmer zo heet gegeten, als ze wordt opgediend, maar men kan wel veilig aannemen, dat het aantal kilo's gladiolen dat tot nu toe over de grenzen is gegaan, wel een tik keltje lager zal liggen dan verleden jaar om deze tijd. De Amerikanen, zo zegt men, kunnen de knollen nu vlak bij huis veel goedkoper kopen dan bij ons. Men moet echter niet denken, dat er in de gladiolenhandel nu al sprake Is van een „baisse". Maar de tijd dat de veertienen kon niet schelen welk soort het was! zo maar voor teerden twaalven van deze soorten het vaderland werden gekocht voor 9,en 10,per 100 is toch nu kennelijk voorbij. Weliswaar draaide extra mooie kwaliteit van Dr. Fle ming, Bloemfontein, Spickand Span, Benjamin Britten, Vanquard, Agnita, Piccardy, Leeuwenhorst en Limbur- gia nog rond 8,per 100 en no- van 6,50 tot 7,10. Deze prijzen kan men waarlijk geen beetje noemen, maar het is toch wel een verschil met een maand geleden bijv. Veer tienen van Memorial Day kwamen nu nauwelijks boven 7,uit en 12;14 werd verkocht voor 0,-— per 100. Generaal Eisenhower draaide rond 7,85 en 0,80, terwijl Sweet Seventeen' kopers vond voor 7,80 en 6,90 per 100. Lilac Wonder moest ook een behoorlijke veer laten en kwam niet hoger dan resp. 6,10 en ƒ4,60. Sneeuwprinses die het gehele seizoen al de twijfelachtige eer heeft het laagst betaalde soort te zijn, zakte in verhouding niet eens zo hard en werd verkocht voor 5,70 eri 4.60. Voor Mansoer werd 7.31 en 6,20 besteed en voor Puccini 9,— en 6,40. Zo zette de prijsdaling, die voiüge week reeds inzette, zich flink voort en of dat alles nu volgens de plan nen van de kwekers gaat, zouden wij niet graag durven beweren!..,. „Cultuur Verheft" draaide ook goed, Batig saldo van ƒ113,80. De mond orgelclub had geen schulden, maar toch klaagde men. De subsidie-pot van de KAB zou een woordje mee gaan praten, evenals dat elk lid, dat zich nu aanmeld, maar 25 cent con tributie zal behoeven te betalen. Her wonnen Levenskracht bezat 397,37. Dit jaar had geen sanatorium-uitzen ding plaats. Wel was een zwakke moeder uitgezonden. Van de 492 be zittende donateurs waren er 203 lid der KAB. De eigen Spaarbank (135 spaarders) hadden in 1954 ingelegd ƒ12.182.11 en uitgekeerd ƒ5.428,90. Men kan nog steeds sparen bij de heer Ant. v. d. Lans, alle Dinsdag avonden, Boekhorstlaan 11. Kapelaan Schlatmann (g.a.) beant woordde nog énkele vragen omtrent vergadermoeheid. De voorz. bracht nog ter tafel zo veel mogelijk mee te doen aan de bloedtransfusie. WARMONDf St. Deus Dedit. De algeméne jaarvergadering werd geleid door de voorzitter, de heer P. L. v. d. Kerk hof, die de talrijke aanwezigen van harte welkom heette. Vervolgens gaf de heer F. H. Wal raven een keurig verslag van het stu die-weekend, dat door St.Deus De dit van 8 tot 10 Januari jl. in het Katholiek Boerencentrum „Ons Erf" te Berg en Dal werd gehouden. Namens de kascontrolecommissie deelde de heer J. Montagne mede, dat de boeken en bescheiden van de penninmeester in orde waren be vonden. Als nieuw lid van deze com missie werd benoemd de heer C. van Velzen. Bij de hierna volgende bestuurs verkiezing werden de aftredende he ren H. v. Dam, P. Oornelissen en F. H Walraven allen herkozen. De afd. Warmond telde dit jaar drie gouden jubilarissen. t.\fcr. de he ren J. Els<?eest, II. J. Wevers en W. Winsen^ die allen het gouden insigne ontvingen. Voorts ontvingen vijf zil veren jubilarissen bet zilveren in signe, dat de jubilarissen met een woord van felicitatie Werd overhan dig. Hiermede werd het officiële gedeel te van de vergadering gesloten en schaarden de leden zich om de ta fels voor het traditionele prysjassen om carbonade. kanaal te Katwijk werkt (en de na tuurlijke lozing van Rijnand reeds zeer heeft verbeterd), had het zwaar te verduren, doch heeft de aanval vrij goed doorstaan; een belangrijke ondervinding in deze proefneming. Voor de heer G. H. baron van Was- senaer van Catwijk, in leven hoofd ingeland voor het 15e district, nam thans zitting zijn plaatsvervanger, de heer mr. G. C. D. baron van Harden- broek. LEIDEN 'TOON HERMANS is gisteravond naar Leiden gekomen met zijn „Zaza". Neen Zaza is zijn vrouw niet, evenmin zijn schoothondje. Wanneer u wijt weten, wat het be tekent, bent u even nieuwsgierig als Toon Hermans' zoontje en krijgt u ook hetzelfde antwoord: een schou derophalen en een wanhoopsgebaar met de handen van: onmogelijk uit te leggen. Wat Hermans met zijn gezelschap brengt is pretentie-loos; dat zegt hij zelf. Hij heeft geen andere preten ties dan een schets matige symphonie te geven van de tijd, waarin we le ven. Maar dat dit geen geringe taak is, weet iedereen, aie zich wel eens op dat terrein gewaagd heeft. Het klinkt allemaal zo eenvoudig, zo van zelfsprekend; het gaat zo vlot en lenig, zo soepel en gewoon, dat het lijkt alsof er maar zo'n beetje met de pet naar gegooid wordt. De lied jes en de praatjes van Toon Hermans komen vanzelf over het voetlicht, alsof hij inderdaad waar maakt wat hij zingt: dat hij n.l., „zomaar wat liedjes wil zingen voor de mensen, zomaar liedjes zingen voor een deur, die open staat, ergens voor een raam; niemand kent je naam en zingend loop je door de straat". Haar de soe pele wijze, waarop de vele mede werkers en medewerksters hun orgi- nele schetsjes brengen in deze sym phonie van de tijd, bewijst dat de organisatie uitgebalanceerd is, al flitste het vonkje genialiteit er mod derend tussen door, dat het geheel levend maakt en doorlicht. „Zaza" van Hermans is cabaret in een andere gedaante, met een geheel eigen cachet en zeer speciale vond sten, dat z'n kracht vooral zoekt in de parodie. Hermans ziet het leven in een lachspiegel en hij weet ons dat beeld zó voor te houden, dat wij het eveneens zien in al z'n belachelijk heid. Laten we niet op alle details van het Zaza-programma ingaan. Het was vlot, geestig en vaak buitengewoon knap gedaan, zoals bijv. de imitatie van zangers van verschillende na tionaliteit door Toon Hermans en zijn explicatie bij de Italiaanse film. De schetsen waren kleurig en flit send, met verrukkelijke vondsten. De geheel gevulde Schouwburg heeft zich gisteravond uitstekend ge amuseerd en heeft dat niet onder stoelen of banken gestoken. VOORSCHOTEN IJsclub Rijndijk Mors. De ysclub kwam in een 'feestvergadering bij een in de Grote Vink. De zaal was tot in alle hoeken bezet. De voorzit ter, de heer Akerboom sprak een woord van welkom, waarna „The Lolly Pyaders" en The Two Ca- vellis" de aanwezigen op prettige wyze hebben bezig gehóuden, De con ferencier Toon Versluijs zorgde voor geestige verbinding van de teksten aer verschillende schetsjes, welke werden gebracht en welke er de vro lijkheid inhielden. Op hoog peil stond de accordeonmuziek van de twee Cavelll's, welke zo' in de smaak viel, dat aan een toegiftje niet te ontko men was. De liedjes bij de gitaar gingen er ook in als gesneden koek, zodat het geslaagde feestavond is geworden. Na de traditionele verloting, waar bij een der aanwezigen een boeren bont theeservies in de wacht sleepte, bleef men nog bijeen voor een gezel lig dansje. De volgende ontmoeting is naar de Morsenaren en Rijndijker hopen op de ijsbaan....

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2