R IJ NS TREEK DUINSTREEK Kantoorbediende WOENSDAG 19 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN VOORBEREIDING VAN BEVRIJDINGSFEESTEN. Dezer dagen berichtten wij, dat de besturen van de W.V. en de C.O.V. tot overeenstemming zijn gekomen tot het gezamenlijk organiseren van de feesten op 30 April en 5 Mei en zo mogelijk op.de daartussen liggen de dagen. De overweging, dat het minder juist zou zijn, indien van hogerhand, door B. en W., gelijk vorig jaar het geval was b.v. bij het bezoek van H. M. de Koningin en Prins Bernhard aan de Rijnstreek, een feestcomité in het leven zou worden geroepen, heeft ertoe geleid dat men een sa- menspreking hield. Men is tot de eenstemmige conclusie gekomen en neemt het standpunt in, dat de be sturen van de beide oranjeverenigin gen de geëigende organen zijn om in eendrachtige samenwerking de fees ten te organiseren. Zij zijn ook bereid hiervoor gelden uit eigen kassen beschikbaar te stel len. Daar de feesten, met het oog op de tweede lustrumherdenking van onze bevrijding, luisterrijker dan an ders gevierd behoren te worden, menen de besturen, dat een subsidie van de gemeente hier op haar plaats is. Bij een desbetreffend overleg met B. en W. is gebleken, dat het college in principe met de opvatting van ge noemde besturen acoord gaat. De on derhandelingen worden voortgezet. Voor wat de mededeling aangaan de de opvoering van het historisch toneelspel .Vader des Vaderlands" van Eduard Veterman door „Mobiel" betreft, in samenwerking met leden van andere plaatselijke toneelver enigingen, vernemen, wij thans, dat men van het laatste intussen heeft afgezien. „Mobiel" heeft het op zich genomen genoemd stuk met eigen krachten voor het voetlicht te bren gen, met medewerking van enkele niet bij een toneelvereniging aange sloten gastrolspelers. De tweede kaaskeuring in de buurtschap Dinsdagmiddag werd de tweede buurtschapskaaskeuring te Alphen a. d Rijn gehouden van de volvette boeren-winter-kaas, en wel op de boerderij van de heer J. de Jong, Kortsteekterweg 63. De vorige keer waren 16 kazen in gezonden, door vijf leken-jury's en één officiële jury gekeurd, bestaan de uit de heren G. Elinigs van ..het Rijkszuivelconsulentschap te Gouda, J. v. d. Giesen uit Bodegraven voor de kaashandel, K. Adema, zuiveltech- nicus van de controlestations te Den Haag als arbiter, A. R. P. Jacobs, as sistent van het Rijkszuivelconsulent schap te Gouda als secretaris, alsme de A. Paarlberg van de controlesta tions te 's-Gravenhage, uit Utrecht, tevens redacteur van de Zelfkazer. Thans waren er 18 inzendingen, vier leken-,-jury's, terwijl van officiële zijde, behalve door voornoemde he ren nog werd deelgenomen aan de keuring door de heren W. v. d. Boon uit Bodegraven en J. Krol uit Utrecht. Het gemiddelde van het aantal punten bedroog 83,1 (vorige keer 86,8 pnt.). Eerste soort 6 kazen 33,3 (9:56, 25 2e soort 10 karen, 55,5 (7: 43, 75 3e soort 2 ka zen, 11,2 (geen). Ook dit keer vermelden wij slechts de le soort kazen: D. C. Joha, Alphen a. d. Rijn, 96 punten, J. Oudshoorn, Nienwkoop, 92 punten, A. de Jong, Nieuwkoop, 92 punten, D. Vergunst, Alphen aan den Rijn, 89 punten, J. Kempen, Aarlanderveen, 88 puntep, en J. de Bruijn, Boskoop, 88 punten. Herwonnen Levenskracht. Het pl. comité van „Herwonnen Levens kracht", hield o.l.v. de heer Wort- man, voorz., Dinsdagavond in Hotel „Toor" alhier een algemene leden vergadering. Behalve enkele interne aangelegenheden werden o.m. be handeld de financiële resultaten van de ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan gevoerde acties. Blijkens het overzicht van de penningmeester, de heer H. v. d. Heuvel, bedraagt het batig saldo ruim 40.Ongeveer 20 prijzen van de gehouden verloting werden niet afgehaald. Deze prijzen werden tijdens deze bijeenkomst verloot onder de comitéleden. Ook een aantal donateurs mogen tot de winst van de actie worden gerekend. Toch zal men met dit onderdeel van de actie nog enige tijd doorgaan. Voorlopig heeft men een 40-tal adres sen op het lijstje staan. De heer L. T. Luijsterberg, districts propagandist uit Haarlem, voerde het woord. In zijn toespraak noemde spr. tal van bijzonderheden, cijfers en plannen, welke nog steeds de gro te belangstelling van de katholieken behoeven. Herwonnen Levenskracht noemde spr. de meest sympathieke vereniging, welke de K.A.B. heeft. H.L. werd in 1920 opgericht in Apel doorn. In die dagen telde men onge veer 80.000 TBC-patiënten, voor een kleine 95 voortkomende uit het arbeidersmilieu. Spr. sprak loffelijk over het Sanatorium Berg en Bos, dat in 1933 in Bilthoven werd ge sticht voor 1.700.000,met dub beltjes bijeengebracht, welk sanato rium een van de modernste is van Europa. -Spr. benadrukte de drin gende eis tot blijvende hulpverlening en vroeg de propagandisten hun prachtige werk in Alphen niet te doen verslappen. FEDERATIE VAN AMATEUR TONEELVERENIGINGEN. Op initiatief van de Chr. toneel vereniging „Mobiel" is, na enkele samensprekingen met de plaatselijke toneelverenigingen, een achttal, men gekomen tot het in leven roepen van een Federatie van plaatselijke ama teurtoneelverenigingen. Voorzitter van de Federatie werd de heer J. J. Vierbergen en secreta ris-penningmeester de heer J. S. Deurloo. Het doel van de federatie is om gemeenschappelijke belangen te die nen. In het bestuur hebben zitting afgevaardigden van elke aangeslo ten vereniging. Zij overwegen in de eerste plaats een deskundige op het gebied van toneelspel, bij voorkeur een beroepsacteur, tevens leraar van een toneelschool, voor de amateur- regisseurs en amateur-spelers in Al phen a. d. Rijn een cursus te doen houden over toneelspel en hiermede het peil van het amateurtoneel in deze gemeente te verhogen. Men vertrouwt, dat de stimuleren de werking van de vorig jaar in het leven geroepen en door de gemeente gesubsidieerde Culturele Raad, ook ten aanzien van de amateur-toneel federatie zal worden omgezet in een financiële deelname, want ze zal dit ongetwijfeld in de aanlooptijd wel van node hebben. ALG. ZIEKENFONDS ALPHEN E.O. GAAT JUBILEREN. Het Alg. Ziekenfonds Alphen a. d. Rijn en omgeving gaat Zaterdag 29 Januari a.s. zijn zilveren jubileum vieren. 'sMidags om drie uur vindt er in hotel Toor een officiële her denking plaats. Het fonds startte des tijds met 10.000 verzekerden in 4 Rijnstreekdorpen, momenteel strekt het zijn activiteit uit over 15 dorpen en telt het 80.000 verzekerden. „Waar de woestijnen bloeien". „Waar woestijnen bloeien gaan", de bekende Pakistanfilm van de Fran ciscanen draaide gisteren te Alphen a. d. Rijn. Deze unieke film, die een weelde van kleuren tentoon spreidt, een sfeervolle muzikale begeleiding rijk is en waarvan het commentaar in het Nederlands wordt gesproken, geeft een verrassend raak en boeiend beeld van de zeer moeilijke missie- arbeid in het algemeen, maar spe ciaal onder de Mohammedanen. On geveer anderhalf uur weet deze film de toeschouwer te boeien. Des mid dags was er een vertoning voor de schoolkinderen die nog als toegift de grappige film te zien kregen „De dikke en de dunne als schoorsteenve gers" en des avonds voor de ouderen. Bond van oud-strijders. De pl. afd. van de Ned. Bond van Oud-strij ders cn dragers van het Mobilisatie- kruis hield Dinsdagavond in een vol bezette Nutszaal, haar jaarlijkse con tactavond. Een van de leden, de heer N. van der Pouw Kraan verhaalde zijn belevenissen tijdens zijn krijgs gevangenschap in Birma, onder de Japanse bezetters. Het was een droef geestig verhaal over mensen-trans porten, werkkampen, leugens en be drog, valse berichtgeving, kwistig uitgedeelde doodstraffen, rampen en beschietingen tijdens overtochten per schip, slecht en weinig eten, slechte of geen geneeskundige verzorging, kortom alle mogelijke ellende. De heer v. d. Pouw Kraan prees de hou ding, de heldenmoed, van de katho lieke en protestantse geestelijkheid, die door nooit aflatend optimisme velen op de been hield. Na dit somber relaas voerde de R.K. Gemengde Toneelvereniging „Kunst na Arbeid" van Alphen a. d. Rijn, onder regie van de heer J. van Egmond op het blijspel in drie bedrij ven „De Big van het 108ste". IJe veertien medewerkenden, dames en heren, o.w. de heer J. van Egmond als vertolker van de hoofdrol, heb ben dit stuk zeer verdienstelijk ge speeld. Muzikale medewerking verleenden de heer W. R. Renzenbrink (piano) en de dames Janny van der Breggen (accordeon) en Toos Broer (gitaar). T,B.C.-bestrijding onder rundvee- De plaatselijke afdeling van de Ned. Gezondheidsdienst ter bestrij ding van de TBC onder het rundvee, van de gezamenlijke standsorganisa- ties, hield Dinsdagmorgen in Hotel „Centraal" alhier opder voorzitter schap van de heer J. Oskam haar jaarvergadering. Ondanks slecht weer en slechte wegen, was de be langstelling bevredigend. De verschillende verslagen werden verzorgd door de heer Jac. Rijlaars dam. In het jaarverslag memoreerde deze o.m., dat na een jaar bestrijding van de TBC onder het rundvee te Alphen a. d. Rijn er 6 TBC-vrije be drijven zijn verkregen. Eind 1954 was dit aantal al gestegen tot 73, terwijl er nog 119 bedrijven behandeld wor den en zullen worden. Gememoreerd werd voorts het overlijden van de heer J. M. van Niekerk, wiens heengaan als bestuur der van de pl. afd. en hoofdbestuurs lid van de Gezondheidsdienst een groot verlies voor de boerenstand werd genoemd. Ook het verscheiden van de veearts, de heer K. R. Kuipers werd in herinnering gebracht. Hij werd genoemd als de belangrijke medewerker van de vereniging. In de vacature van voornoemde personen werden gekozen de heren J van Niekerk, Steekterweg, Alphen a. d. Rijn en J. J. de Hertog, dieren arts te Alphen a. d. Rijn. De vereniging telt thans 185 leden. De heer Wije, dierenarts te Gouda, hield een lezing over het onder werp: „Besmettelijk verwerpen on der rundvee (Abortus Bang). Na de lezing draaide de heer Van Lokum, hoofdadministrateur van de dienst een leerzame film over hetzelfde on derwerp, waarmede het gesproken voord, waar nog nodig, werd ver duidelijkt. Op dè lezing volgde een gedachtenwisseling. Feestavond „Wilhelmlnakwartier" De buurtvereniging „Wilhelmina- kwartier" gaf Dinsdagavond in Ho tel „Centraal" haar jaarlijkse feest avond voor leden, donateurs en ge nodigden. Over belangstelling had deze vereniging niet te klagen. De bovenzaal was tot en met de loge geheel gevuld. Het was dan ook voor de voorz-, de heer R. Davelaar een TV P F II 10 vinfler syst. Ba blind rhythm. QTFNfl 4t,l,n(130latt9r~ 5^ I KL KJ grepen p. minuut) GEGAR. 2—3 MND. KLAAR Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie) prettige gewaarwording toen hij zyn welkomstwoord tot een ongekende grote schare buurtgenoten mocht richten. De opvoering van het toneelspel „Brieven onder nummer" in drie be drijven vormde de hoofdschotel. Het stuk werd vertolkt door het gezel schap van de heer J. Noordermeer, die in dit stuk de hoofdrol speelde. Zijn tegenspeler was de heer A. Fuik. Beiden droegen het stuk heel ver dienstelijk voor. Het werd een goed geslaagde, gezellige avond, waartoe ae heer G. van Mild met zijn muzi kaliteit in niet geringe mate het zij ne bijdroeg. Aanbesteding. Hedenmorgen is aanbesteed het bouwen van 70 een gezinswoningen voor de Nutsstich- ting. Hoogste inschrijver was de fa. G. Scheurwater te Den Haag voor 1.027.000,De twee laagsten waren N.V. Bouwmij Woerden voor een be drag van 850.700,en de N.V. Friso te Sneek voor 859.400,De gun ning is aangehouden. BOSKOOP De bliksem sloeg in tijdens sneeuwbui Tijdens een sneeuwbui, die gepaard ging met onweer, is gisteren te Bos koop de bliksem ingeslagen in het pand, waarin o.a. het kantoor van H. den Ouden en Zn. is gevestigd. De bliksem sloeg in de schoorsteen en richtte in een woning, die zich boven het kantoor bevindt, een flin ke ravage aan. In het plafond ont stonden verschillende gaten en de hele inboedel was met kalk over dekt. Gelukkig brak er geen brand uit. Ook persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Da bewoners wa ren zeer geschrokken. AANDELENEMISSIE MULDER'S. Het prospectus van de in December aangekondigde emissie der N.V. Mul der's fabriek van rollend materiaal landbouwmachines te Boskoop is thans verschenen. Uitgegeven wor den 350.000aandelen a, elk groot 1.000,tot de koers van 100 pet, uitsluitend voor houders van oude aandelen, in de verhouding van 1 nieuw aandeel a voor elk 2 uitstaan de aandelen a en/of b. De nieuwe aandelen delen ten volle in de resul taten van 1955 en volgende jaren. De inschrijving staat open op 25 Jan. a.s. Ter handhaving van de juiste financieringsverhoudingen acht de directie een verhoging van de eigen middelen wenselijk. Het ligt in de bedoeling over 1954 een dividend van 8 procent voor te stellen (vorig jaar 6 procent). 2V2 procent is reeds in terim betaald. De directie verwacht over 1955 over het verhoogde kapi taal een zeer bevredigend dividend te kunnen declareren. BRANDSCHADE ƒ80.000,—. Nader vernemen wij, dat de brand, die Zaterdag om ongeveer half drie uitbrak in het bedrijf van de N.V. Mulder's fabriek van rollend mate rieel te Boskoop vermoedelijk te wij ten is aan het feit, dat tijdens de werkzaamheden van de kleine nacht ploeg bij het schoonmaken van een personenauto een druppel benzine spatte op een electrische looplamp. Tengevolge hiervan vatten de perso nenauto en een nabijgelegen opslag plaats van autobanden vlam. De to tale schade wordt geschat op onge veer ƒ80.000,en is door de verze kering gedekt. Het bedrijf onder vindt door de brand geen stagnatie. WAAR DE POLITIE AL NIET GOED VOOR IS. Waarschijnlijk misleid door de sneeuw zakte het zoontje van de fam. de G. wonende aan de Ridder- buurt door het ijs van een sloot ge legen langs de,Boezemlaan. De heer O. kon met behulp van een reddings- haak het ventje op het droge bren gen, doch had op zijn tuin geen dro ge kleren voor hem, waarom hij hem aanraadde inaar vlug naar huis te gaan, hoewel dit aan de andere zij de van het dorp is gelegen. Geluk kig voor hem passeerde er juist een waohtmeester van de Rijkspolitie die niet aarzelde om het ventje op zijn fiets te zetten en hem zo op de snel ste wijze naar de ouderlijke woning te brengen. Hier aangekomen bleek echter, dat de ouders niet thuis wa ren en er alleen een zusje aanwezig was om te helpen. Geen halve maat regelen willende nemen ging de po litieman mee naar binnen, waar hij de jongen vakkundig ontkleedde en met een warme kruik onder de wol stopte. Hij kon echter niet blijven wachten op de terugkeer van de ouders, zodat hij na zijn taak als kin derverzorger te hebben beëindigd, maar weer zijn „dienst" heeft her vat. HAZERSW0UDE Mej. H. Fray behaalde het di ploma Engelse Handelscorrespon dentie. LANGERAAR JAARVERGADERING „ARTT\ In het Parochiehuls hield de R.K. Muziekver. „Arti et Religioni" haar jaarvergadering. Omdat.de voorzitter niet aanwezig kon zijn, berustte de leiding bij de plaatsvervangend voor zitter, de heer A. J. Wassenburg. Me degedeeld werd, dat de directeur de ze avond niet kon komen, en dat „De kleine staf" bij de a.s. uitvoering me de zal optreden. De penn., de heer Nic. J. Wassenburg, bracht verslag uit over de financiën. Het geluid was nu minder somber dan verleden jaar. Er viel een klein batig saldo te boe ken. De secretaris, de heer Joh. Hij- dra, die als afgevaardigde de bonds vergadering der R.K. Bond van Muz. Gezelschappen, gehouden te Leiden, had bezocht, las van deze vergade ring een verslag voor. De voorz. vond het jammer, dat ten aanzien van mars en tamboerwedstrijden wat een probleem is geen oplossing kon worden gevonden. Het nemen van een proef van een apart mars en tam boer-concours was zeker nuttig ge weest. In het jaarverslag van de secreta ris werd een uitgebreide reportage gegeven over het werken der vereni ging. Deze was 26 maal openbaar op getreden of had aan een of andere gelegenheid medewerking verleend. De aftredende bestuursleden J. Pie- terse en Nic. J. Wassenburg werden beide herkozen. Zij namen de herbe noeming onder dank weer aan. In Februari zal er een fancy-fair door „Arti" worden gehouden. Het is de bedoeling een instrumentenfonds te stichten. De vereniging staat voor de noodzaak te komen tot aanschaf fing van een bezetting nieuwe instru menten. Men hoopt voor deze actie een algemene en grote medewerking te vinden. De geest. adv. spoorde de leden aan een grote ijver aan de dag te leggen om deze mooie vereniging, die voor de dorpsgemeenschap van zo groot belang is, In stand te houden Hij was blij geest. adv. te zijn gewor den en zal gaarne geestelijke en za kelijke belangen mede helpen behar tigen. Hij hield de leden voor trouw de repetities te bezoeken, want door verhoging der muzikale kennis werkt men mede aan de culturele ontwik keling. De voorz. deelde verder nog mede dat de bondsvergadering had besloten dat het concours dit jaar te Waterin gen zal worden gehouden. Eenstem mig waren de leden voor deelname. De mening van de directeur was hier over gevraagd en ook deze was voor stander van deelname. Er volgde een geanimeerde doch zeer uitgebreide rondvraag. De heren Joh. Hijdra en C. Verlaan hebben hard gewerkt aan vermeerdering van het aantal donateurs. Daarvan zullen er drie avonduitvoeringen nodig zijn. Er zijn weer plannen besproken voor het opfokken van konijnen, ten bate van de kas, en men opperde een plan een loterij te houden ten bate van het instrumentenfonds. Het ligt in de be doeling concerten te geven spoedig na het concours. De leden waren er voor om ook bij een 45-jarig huwe lijksfeest een serenade te brengen. Dames! Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw handen (Advertentie). LEIMUIDEN K.A.B. Gisteravond heerste er in het café van de heer J. Keijzer een gezellige drukte. Er werd hier een ontspanningsavond gehouden, waarvoor gewoonlijk veel meer be langstelling bestaat als voor de ove rige bijeenkomsten. De hoofdschotel van de avond was een kaartwedstrijd Hieraan namen 60 personen deel. De uitslag was: 1. W. v. Wijk 3304 p., een taart; 2. A. P. v. d. Hoek 3185 p.,; 3. C. J. de Rijk 3094 p. Een 40-tal leden ontvingen een prijsje en de overige een troostprijs. Een verloting van 2 mooie rollades maakten de heren L. Rijkelijkhuizen en J. v. d. Acker gelukkig. De voorzitter, de heer R. J. Broek huizen, sprak deze avond enkele woorden over de retraite, speciaal voor de kath. arbeiders, die le Noord- wijkerhout gehouden wordt op 29. 30 en 31 Jan. Verschillende leden meld den zich hiervoor aan, zodat over enkele weken de afd. Leimuiden en Rijnsaterwoude ln het St. Clemens retraitehuis vertegenwoordigd zal zijn met ongeveer 10 leden. E.H.B.O, De E.H.B.O.-afdeling wist gisteravond tijdens een wed strijd, gehouden in het jeugdgebouw in De Binnenkaag, beslag te leggen op een derde prijs in de Juniorenaf deling en tevens in de plóegenafde- ling, waaraan zowel junioren als se nioren hun krachten geven. De uit slag van deze wedstrijd was als volgt: Beide ploegen: Junioren en senio ren: 1. Hoofddorp met 130 punten, kwam in het bezit van de wisselbe ker. 2. De Kaag met 126 punten. 3. Leimuiden met 112 >$p. 4. Aalsmeer met 84>3 P-. 5. Nieuw Vennep met 77 p. Leidersploegen: 1. Hoofddorp met 83 punten seniorenploeg. 2. De Kaag met 78 punten seniorenploeg. 3. Lei muiden met 59 punten juniorenploeg. De ploeg uit Leimuiden bestond uit 3 nieuwe leden, die nog nooit eerder aan E.H.B.O.-wedstrijden hadden deelgenomen, n.l. H. W. v. d. Hoorn, Th. A. Heuzen, B. v. Velzen. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjefeesten De in Augustus 1.1. gehouden Oranjefeesten ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan der Oranjevereniging zijn uitvoerig op de film opgenomen en de Oranjever. zal de inwoners in de gelegenheid stel len een en ander nog weer eens op het witte doek te zien. Daar zal on getwijfeld veel belangstelling voor zijn. Hedenavond daarom allen naar het Parochiehuis. Schorscnerenveiling Gistermid dag werd door de veilingver. Katwijk en Omstr. de eerste speciale schorse- nerenveiling gehouden. Er was hier voor grote belangstelling. De aanvoer bedroeg ruim 16000 kg. en goede prij zen werden betaald. De eerste soort noteerde van 56.tot 70.twee de soort ging van 25.tot 34.en derde soort voor 2.tot 9.per 100 kg. Dammen De uitslagen der on derlinge wedstrijden van KDC wa ren als volgt: J. HeemskerkC. v Klaveren 20; J. HouwerAm. van Beelen 2—0; Ab van Beelen—B. Bijs terbosch 1—1; H. Klinkenberg—C. de Mooy 2—0; M. Altena—D. Visser 20 H. DurieuxAnt. Verhoog 20; C. Pdfel—H. Klinkenberg 0—2. Het tweede tiental speelde een dub bele ronde waarvan de uitslag was: B. Bijsterbosch gesp. 18 met 30 pnt.; Ab van Beelen 16, 25 pnt.; H. Klin kenberg 16, 24 pnt.; J. Slootweg 18, 23 pnt.; C. de Mooy 18, 19 pnt.; M. Altena 18, 17 pnt.; C. de Winter 10, 14 pnt.; C. Pool 18, 14 pnt.; H. Durieux 19, 11 pnt.; Ant. Verhoog 18, 8 pnt.; D. Visser 19 partijen met 7 punten. LEIDSCHENDAM R.K. Middenstand. Op de eerste vergadering in 1955 van de R.K. Mid denstandsvereniging heeft de voor zitter, de heer C. Groenewegen, na een beschouwing te hebben gegeven over de activiteiten van de midden stand in het algemeen en over de plaatselijke middenstand in het bij zonder, zijn beste wensen voor 1955 uitgesproken. Besproken werd daarna de verho ging van de bondscontributie van 16,op 20,per jaar waarvan 8,50 ten goede komt aan de plaat selijke afdeling. In verband met vie ring van het 50-jarig bestaan in 1961 stelde het bestuur voor tot dat jaar een extra jubileumbijdrage te heffen van ƒ4,per jaar en per lid. Daar hiertegen van meerdere zijden be denking werd gemaakt werd ten laat ste besloten de jubileumbijdrage te bepalen op 2,per Jaar en per lid. De leden werden vervolgens aan gespoord deel te nemen aan een te Rotterdam van 7—11 Februari a.s. te houden productiviteitscursus voor de detailhandel. Door 5 Amerikaanse specialisten worden van groot belang zijnde tips gegeven ter vergroting van de omzet, voor een groter winst cijfer en voor een up to date beheer van een detailzaak. Geb.: Angelica M. C. G., d. van T. Th. Hooijmans en R. A. M. Dudink; Nicolaas A. M., z. van N. Waayer en A. C. van Veen; Theodorus J. G., z. van J. C. Remmerswaal en A. C. van Leest. Ondertr.: Petrus Kouwenhoven en Wilhelmina E. Bosman te Voorburg; Hendrik Meskers te Warmond en Jacoba C. M. Weerdenburg. Getr.: Jacobus in 't Veen te Berg- schenhoek en Clasina G. M. van Nierop. Overl.: Andries Latuner, 69 jaar, echtgenoot van M. T. Boer. N00RDWIJK Uitvoering Fanfarecorps „Excel sior. Gisteravond heeft het Fan farecorps „Excelsior" zijn klanken weer eens laten klinken in de con certzaal van Hotel Royal onder de leiding van de heer L. v. d. Hoef. Het gebodene stond op zeer hoog peil en de Fanfare die nu in de afd. uitmun tendheid uitkomt, maakt dit jaar een goede kans om te promoveren naar de ere-afdeling. De avond werd geopend door de heer G. Warmenhoven die naast de dank aan donateurs en kunstlievende leden, ook hun gewaardeerde steun verzocht voor het komende jaar. Dit jaar was met succes deelgenomen aan het concours te Naaldwijk en werd een goede eerste prijs behaald, terwijl op internationale concours te Hillegom zelfs 'n 3e prijs in de wacht kon worden gesleept. Het tamboer corps wist het nog niet verder te brengen dan een tweede prijs. Bij goed volhouden is een beter succes echter niet denkbeeldig. In het lan delijk concours voor solisten wist de heer A. v. d. Berg zich te plaatsen in halve-finale. Op zich al een pracht prestatie, terwijl de heer W. Schel vis op 12 April 1.1. uitverkozen was om als solist voor de K.R.O. op te treden. Hieruit kan men constateren, dat door de leden hard wordt ge werkt en een aanbeveling voor het Instrumentenfonds zal zeker bij ve len een goedé weerklank vinden. Met grote aandacht werd het mooie program van deze avond gevolgd, waarbij het nummer Images ae Fran ce als één der beste werken gold. Na het muzikale program haddon de leden van de fanfare nog iets in petto en wel de opvoering van het blijspel „Deining om de dorpsdok ter". VALKENBURG B.B.-feestqvond. Gisteravond hield de personeelsvereniging van de B.B. een feestavond. De voorzitter, de heer R. Oudshoorn, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de burgemeester W. M. V. d. Harst en echtgenote, alsmede wet houder N. Ouwersloot. De avond werd verzorgd door de jongerenvereniging uit Voorschoten, welke het toneelstuk „Aardappelen" opvoerde. Muziek en zang werd keu rig uitgevoerd door „Vrij en Blij" uit Voorschoten o.l.v. de dirigent de heer Wiersma. Tussen deze nummers trad de accordeonist-kunstfluiter J. D. Klevering op, wiens spel voortreffe lijk was. In de pauze sprak de bur gemeester 'n propagandistisch woord. VOORSCHOTEN Contactavond D.E.S. De dam vereniging „Door Eendracht Sterk" hield haar jaarlijkse contact-avond voor de leden met hun dames en ge nodigden. De feestcommissie onder leiding van de heer Van Delft had voor deze avond de medewerking in geroepen van de heer J. van Zijp uit Leiden als conferencier, de toneel club „De Vriendenkring" en een mu- ziekclubje „De Johnny Wintils". Een afwisselend programma werd in vlot tempo afgewerkt en de heer Van Zijp verstond do kunst uitste kend, om deze avond gezellig te doen verlopen. Ook de schetsjes, welke door do toneelclub werden opge voerd, oogstten veel succes, terwijl het muziekclubje met pittige muziek een uitstekende indruk maakte. Voorzitter Van Bemmelen dankte aan het einde van de avond de feest commissie voor haar voorbereidend werk en de deelnemers aan deze avond voor het gebodene. Schaakclub „Voorschoten". De schakers hebben hun competitie een week laten rusten en geluisterd naar de heer W. H. v. d. Nat, die het een en ander besprak betreffende het schaakspel. Spr. behandelde enkele spelwijzen van schaakmeesters, zoals; Aljedhin, Lasker, Botwinnik, enz. Men dient, aldus spr. iets af te we ten van de theorie, maar er zijn spe lers (d.a. Lasker), die hier van af wijken en daarmede hun tegenstan ders dwingen hun stelling te ver zwakken, die in de regel daardoor verliezen. Zeer interessant was de behande ling van enkele problemen, die door de heer v. d. Nat op een demonstratie bord (voor de eersto keer in gebruik) verduidelijkt werden. Als aanvulling werden nog enkele snel-schaakspelen gehouden, die ge wonnen werden door het trio dr. Ver metMaatv. d. Mooy. Een tussentijds gespeelde partij tussen B. Smit en B. Maat werd door eerstgenoemde gewonnen. Scheepsberichten AMPENAN p. 18 Perim n. Belawan. ANNENKERK 18 v. R'dam n. Kobe. BA- LI 19 nm te Antwerpen. BAWEAN 18 v. Belawan n. Madras. BINTANG 19 te Ma kassar. BLOEMFONTEIN 18 v. Sout hampton n. Antwerpen. BONAIRE p. 18 Finisterre n. Georgetown (via Madeira). CALTEX LEIDEN 18 Zuidpunt Sicilië gepass. n. Sidon. CALTEX PERNIS p. 18 Oucssant n. Sidoh. CALTEX UTRECHT 18 Algiers gepass. n. R'dam. CERONIA 18 v. Portpirie n. Perz. Golf. CONGO- STROOM p. 18 Finisterre n. Dakar. DELFLAND 18 v. Bremen n. Hamburg. DRENTE 19 te Priok. ESSO AMSTER DAM p. 18 Ouessant n. Sidon. FRIES LAND KRL 18 v. Balikpapan n. Surabt- Ja. GOUWE 18 te Blyth. HERMES p. 18 Azoren n. Curacao. INDRAPOERA 18 v. Belawan n. Aden. JAGERSFONTEIN 18 80 m. WNW Lissabon n. Las Palmas. JA VA 19 te Makassar. JOH. VAN OLDEN- BARNEVELT p. 18 Kp Nelson n. Surfi- baja. KARIMATA 18 te Surabaja. LEK HAVEN 18 te Hamburg. LEOPOLDS- KERK p. 18 Gibraltar n. Havre. MAR- PESSA 19 te Sydney. MYONIA 18 v. Singapore n. Ilo Ilo. NIEUW AMSTER DAM 18 te New York (v. Cruise); ORANJESTAD 18 v. Hamburg n. A'dam. RADJA 18 v. Priok n. Singapore. STAD ROTTERDAM 18 te Gibraltar. SUNET- TA 19 nm. Abadan verw. TABIAN 18 v. Penang n. Colombo. TARIA 18 te Miri. TOMINI 18 Ceylon n. Aden. TOMORI 19 te Aden. WILLEMSTAD 18 v. Ptolimon n. Cristobal. WONOGIRI p. 18 Finisterre n. Liverpool. WONOSARI 19 te Singa pore. ZEELAND KRL 17 v. Boston n. New York. Marktberichten WOERDEN, IS Januari. Kaas. Tc Woerden werden vandaag aangevoerd 16 partijen. Prijzen: le soort 2 35 2.39, 2e soort 2.31—2.34, extra kwa liteit tot 2.46 per kg. Handel goed. N.V. Distilleerderij „De Fransche Kroon" v.h. Harievelt Zoon LEIDEN VRAAGT VOOR SPOEDIG (Mnl. ot Vrl.) Liefst met enige kantoorervaring. Schriftelijke sollicitaties te richten aan haar kan toor, Langegracht 61, Leiden. 291 Adverteert in dit blad Thcuunciaie ftu&CicatLe Openbaar gehoor inzake een aan te leggen bovengrondse 150 kV-lijn tussen Rotterdam (Waalhaven) en het Botlekgebied D_e Commissie Electricileitswerken (Ministeriële ad viescommissie inzake ruimtelijke ordening van electri- citeitswerken) maakt bekend, dat op Woensdag 9 Fe bruari a.s. belanghebbenden in de gelegenheid zullen zijn eventuele bezwaren tegen het tracé ener aan te leggen bovengrondse 150 kV-lijn tussen Rotterdam (Waalhaven) en het Botlekgebied ter kennis van de Commissie te brengen. De Commissie zal daartoe op 9 Februari a.s. van 10.30 tot 11.30 uur zitting houden in Het Wapen van Poortugaal te Poortegaal. De lijn is getraceerd door de gemeenten Rotterdam, Poortugaal, Spijkenisse en Geervliet, waar van 20 Ja nuari as. af tekeningen van het tracé ten gemeente huize ter inzage liggen. 270

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3