De j'ibileumralley Monte Carlo is gisteren aangevangen SCHAAKSFEL 11 I i 1 w Ook ccn 2e klas voor profs? Neder!, kampioenschappen voor Kyu-graden DINSDAG 18 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 winst aan de Veenders, zodat de eind uitslag nog juist 55 gelijk werd. Het tweede team der junioren bond ook Sleutels 1 aan haar zegekar. Alleen L. v. d. Meer verloor van v. d. Hoeve, zodat het eindresultaat 91 in het voordeel - /an Treffers kwam. Het programma voor deze week ver meldt: 19 Jan. Dames: PTT 1—Treffers 1; 22 Jan. Heren: Treffers 3DSS 3; Junio ren: Sett 1Treffers 1, Treffers 2—BAT 2 De Schaakregel, waarbij bepaald is, dat een pion, die de 8e (le) rij bereikt, promoveert in een officier van dezelfde kleur als de pion, maakt het mogelijk, dat er tijdens een partij meer dan 2 da mes of misschien 5 torens op het bord meespelen. Toch komt het vrij zelden voor, dat een „nieuwe" dame naast de „begin"- dame op het bord blijft. Hier een voor beeld waar dit wel gebeurt. Wit: J. Johansson (IJsland). Zwart: Z. Nilsson (Zweden). Schaak Olympiade Amsterdam 1954. 1. d2d4, d7d5; 2. c2—c4, e7—e6; 3. Pgl—f3, c7c64. Pbl—c3, Pg8—f6; 5. e2e3, 'Pb8—d7; 6. Lfl—d3. d5xc4; 7. Ld3xc4, b7—b5; 8. Lc<4—d3, Lc8—b7 (Gebruikelijk is eerst 8a6. De tekstzet houdt de mogelijkheid van b5 b4 open en het nalaten van a7a6 spaart i tempo. Dit komt in deze partij dui delijk uit). 9. e3e4 (00 was veiliger), b5b4; 10. e4e5 (juist was Pa4) 10. b4xc3 11. e5xf6, c3xb2; 12. f6xg7, b2xalD (De eerste extra-dame verschijnt ten tonele)13. g7xh8D (de tweede. Bei de partijen worden dus met een zelfde macht versterkt, hetgeen dus het even wicht niet behoefde te verstoren. Be langrijk echter is, wie het eerst aan bod 's en dat is hier zwart). 13Dd8a5t; 14. Pf3—d2 (dit is een foutzet. Beter was Ld2). 14 Da5c315. Kei—e2, Pd7—c5! (Een tactische mogelijkheid. Op d4xc5 valt Dh8). ABCDEFGH 16. Dh8xh7, Pc5xd3; 17. Dh7xd3, Dc3x d3f; 18. Ke2xd3, Lb7a6t (men ziet nu 't voordeel van 't niet spelen van a6). 19. Kd3c2 (Ke3 dan Dc3t en na Ke4, f5!) Dalxa2t; 20. Lel—b2, Ta8—b8; 21. Ddlal, Tb8xb2t! (Een combinatie tot slot). 22. Dalxb2, La6—d3t; 23. Kc2—c3, Lf8b4t! Een fraaie zet als genadeslag. Na Kxb4 valt Db2 en op Dxb4 volgt Dc2 mat. Een alleraardigste partij. Enige opmerkingen zijn ontleend aan het zo juist verschenen boek: „Het Zoek licht op het Wereld Schaak-tournooi, Amsterdam 1954", door Dr. Euwe en W. J. Mühring. tfÊ if Opmerkelijk veel overeenkomst is er in deze stelling en die uit onze kerst- wedstrijd. Deze stelling is uit de partij K. Darga (W. Duitsland) en I. Aloni (Israël). Zwart meent met het veroveren van a4 in een remise eindspel (twee pionnen tegen één op dezelfde vleugel) te komen. Maar 't ging anders. '5Dd5dlf 36. Kgl—g2, Ddlxa4; 37. De7xf7t, Kh7h8 (want op Kh6 volgt Df4t, Dxf4. gxf4 met winst). Wanneer wit nu Dxg6 speelt volgt een verrassend pat nl. Da8t; Kh2, Dg2t Kxg2 pat. Wit heeft echter 38. Df6t, Kh7: 39. Dh4t enz. Overal zwaar weer: sneeuw, gladheid, overstromingen omgeving van de eerste controleplaats Elvas. Deze waarschuwing had men niet voor niets uitgedeeld, want berichten waren binnengekomen dat in de buurt van Elvas drie wagens waren veronge lukt, die overigens niets met de rallye hadden te maken. Oorspronkelijk hadden 46 deelnemers Lissabon als startplaats gekozen, niet minder dan 10 equipes lie ten verstek gaan, waarvan het meren deel Fransen. Een later bericht uit El vas maakte melding van het feit, dat al le 36 wagens de eerste tijdcontrole heb ben bereikt. Het was slecht weer, het re gende en er stond een halve storm. Bij Monte Carlo kon je van alles BEELD UIT DE WEDSTRIJD NOORWEGÉN-NEDERLAND Om vijf minuten over drie gistermid dag is de Engelse equipe James Risk Donal Morley met Ford Zephyr uit Glas gow weggevlagd voor de eerste etappe van de jubileum rallye naar Monte Car lo. De zon scheen fel over de stad, maar vlak voor het vertrek kwamen ongun stige berichten binnen over de weersom standigheden, welke de 96 equipes, die Glasgow als vertrekpunt hadden gekozen op hun route naar Doncaster en Dover zouden ontmoeten. Want in Midden-En- geland sneeuwde het, op sommige plaat sen was het zicht nauwelijks 200 meter en de wegen bleken verraderlijk glad te zijn. Waren deze ongunstige vooruitzich ten wellicht oorzaak van het feit, dat 6 Engelse equipes bij de start verstek had den laten gaan? Onder degenen, die uit Glasgow zijn vertrokken, bevond zich het ook in Nederland bekende echtpaar Ian Appleyard en mrs. Appleyard met Jaguar en verder de equipe John Banks met Bristol en de gebroeders Reece met Ford Zephyr, allen goede bekenden uit* de Tulpen Rallye. Overstromingen in Zuid Slavië. De beide Nederlandse equipes, die Athene als startplaats hadden gekozen, hebben het op de heenweg niet gemak kelijk gehad. Zondagachtend zijn zij in de Griekse hoofdstad aangekomen na ve le moeilijkheden te hebben overwonnen. Over een stuk van 40 km. hadden zij meer dan 2 uur gedaan in verband met overstromingen. Jan Hulsker en Martin Duyzings ver telden dan ook aan verslaggevers te Athene, dat zij een volgende keer een kano zouden meenemen, op het dak van de auto vastgesjord, want zonder zo'n ding is het moeilijk om door Zuid Slavië heen te komen. Maar al het leed was voorlopig geleden toen deze equipe, evenals het team van Dirk van Voorden en prof. dr W. van Lammeren met Por sche gistermiddag aan de start verscheen voor de eerste etappe van Athene, over Evzoni, Skoplje en Nis naar Belgrado. De start zou oorspronkelijk om 5 minu ten voor vijf plaats vinden, maar terecht hadden bestuurderen van de Griekse automobielclub besloten om het vertrek voor de 15 equipes anderhalf uur te ver vroegen, aangezien er ergens een brug door het water was verzwolgen en de delnemers gedwongen zouden zijn een omweg van zeker 80 km te maken. 17 Equipes zouden uit Athene starten, maar 2 Griekse deelnemers, Manussis met M.G. en LefasTetenes met Fiat 110 lieten verstek gaan, omdat hun wagens niet in orde bleken te zijn. En zo vertrok de eerste wagen om 14.31 uur Nederlandse tijd, de equipe HulskerDuyzings met Fiat 1100 om acht minuten over half drie en het team Van VoordenVan Lamme ren met Porsche om 14.49 uur. Bij het vertrek waren aanwezig de burgemees ter van Athene en verder Anthonius Sta- thatos, voorzitter van de Griekse auto mobielclub. De weersomstandigheden waren fraai, een lentezonnetje van 18 graden verwarmde iedereen op prettige wijze en de wegen, welke men op Grieks grondgebied zou berijden, waren in uit stekende toestand. Maar na Saloniki zou men het niet meer zo gemakkelijk krij gen: er werd zware regen voorspeld. En dat betekende overstromingen, bruggen die zouden zijn weggeslagen en zo voort. Dertig teams uit Stockholm. Uit Stockholm vertrok Maandagavond 18.02 uur de equipe Sven Nordenskjbld Gyllenhaal (Zweden) met Volkswagen, gevolgd met tussenpozen van 1 minuut nog dertig andere teams. Nederlandse deelnemers zijn niet in de Zweedse hoofdstad gestart. Niet minder dan ne gen inschrijvers lieten verstek gaan, een groot percentage op het totaal van 40 deelnemers, die Stockholm als punt van vertrek hadden gekozen. Onder dege nen, die door de Zweedse automobiel of ficials werden weggevlagd, bevond zich de geroutineerde Greta Molander met een 896 cc DKW, de enige deelneemster uit de Scandinavische landen, die voor de Coupe des Dames heeft ingeschreven. En verder is uit Stockholm vertrokken de Goliath 688 cc van de Denen Walther Krohn en Erik Wincentz. Gedurende de laatste 24 uur heeft het zwaar gesneeuwd in Midden- en Zuid Zweden, zodat de deelnemers ongetwijfeld met besneeuw de en gladde wegen zullen hebben te kampen. De temperatuur bleek acht gra den onder nul te zijn. Om 18.25 uur vertrok de eerste equipe uit Palermo. Slechts vijf teams hadden deze Siciliaanse stad als startplaats ge kozen. Nederlandse deelnemers bevon den zich er niet onder. De weersomstan digheden waren uitstekend. Maandag avond laat werden de vijf wagens over de Straat van Messina gezet. Vandaag rijden de deelnemers in de omgeving van Napels waar zware regenval wordt voorspeld. Zware vorst in Oslo. Twaalf graden vorst wees de tempe ratuur in Oslo aan, toen om 19.25 uur de eerste equipe uit de Noorse hoofdstad vertrok, op weg naar de Noors-Zweedse grens. Twee equipes lieten bij de start verstek gaan, slechts 13 deelnemers had den zich bij de controle te Oslo gemeld. De wegen op het eerste gedeelte van het traject, tot Gothenburg in Zweden, zijn goed. En het zag er naar uit, dat men voorlopig geen gebruik behoefde te ma ken van sneeuwkettingen. Ook in Oslo zijn geen Nederlandse deelnemers ge start. Sneeuw en yzel. Maandagavond laat zijn 44 equipes van München vertrokken en bij dit grote aantal bevinden zich verscheidene Ne derlandse teams, elf in totaal. Oorspron kelijk zouden 13 Nederlanders uit Mün chen vertrekken, maar op het laatste ogenblik schreef de heer H. P. Verkam- man van Keulen uit De Bilt af en dat zelfde geschiedde met de heer J. M., Beekman uit Den Haag. De vooruitzich ten waren niet zo optimistisch: men waarschuwde aan de start voor met sneeuw bedekte wegen en vooral voor ij zei, in het bijzonder in Beieren en in het Zwarte Woud. Wagen no. 222 was „bemand" met drie dames, Sheila van Damm, mevr. Frangoise Clark en mevr. Ann Hall. Sheila van Damm schijnt dol op mascottes te zijn. Zij heeft een fiche bij zich van de speeltafel van Monte Carlo, een speelgoedbar compleet met barkeeper en een klein Beiers poppetje, „Gretchen" genaamd. Al deze acquisie- ten heeft zij wel nodig, want zij verde digt immers de Europese titel voor da mes groot toerisme van 1954? Dit drie tal dames kent elkaar uitstekend en het merkwaardige feit, voor dames althans, doet zich voor, dat zij reeds drie jaar tezamen zijn in één equipe. En dan te weten, dat juist een rallye naar Monte Carlo alle mogelijkheden in zich houdt voor kleine geschilletjes. Mevrouw Hall was nogal zenuwachtig bij de start. Geen wonder, haar man is ook een enthousiast rallyerijder, maar het echtpaar heeft de stille afspraak gemaakt, dat zij om de beurt aan de rallye mogen deelnemen en nu is het haar taak om de familie-eer op te houden. Om tot nu toe onbekende reden is ook Werner Engel met Porsche niet aan de start verschenen, terwijl de wereldre cordhouder op motoren Wilhelm Herz het nu eens in een wagen probeert en wel in een BMW. Des nachts tussen 3 en 6 uur zijn de 44 wagens Freiburg in de Breisgau ge passeerd, op weg naar Frankfurt en Hamburg. Regen en storm. De Portugese automobielclub heeft de 36 deelnemers, die Lissabon als start plaats hadden gekozen, gewaarschuwd dat de wegen in de buurt van de Spaans- Portugese grens glad waren, vooral in de Heul dalen le^en w-etentcJdafifietifo tel deiye verwachten In de nacht van Maandag op Dinsdag, tussen 2.40 uur en 4 uur zijn te Monte Carlo 79 wagens gestart: Twee Neder landse equipes nl. DikMoggre met Fiat 1100 en HarlaarPijper met Panhard '54 werden door de sportcommissaris van de KNAC, de heer J. H. van Haaren weg gevlagd, evenals de gemengde equipe van Ken Wharton en Jan Langelaan. Er stond een koude wind, een mistral, wel ke het verblijf in Monte Carlo verre van aangenaam maakte. Trouwens in de Al pen, in het centraal Massif en in de Py reneeën schijnt sterk wisselend weer te heersen. De heer Van Haaren drukte het zo uit: je kunt in de omgeving alles te genkomen, mist, ijzel, ijs, sneeuw, regen en zelfs zon. Gisteravond laat was een particuliere wagen uit Lyon in Monte Carlo aangekomen en de bemanning ver telde vreselijke verhalen over datgene wat zij onderweg hadden beleefd. Op een gegeven ogenblik was er een hagelbui losgebarsten, welke het hun onmogelijk had gepiaakt verder te rijden. Zij waren bevreesd, dat de grote korrels door de ruiten zouden slaan en toen zij na afloop van de bui de wagen inspecteerde ble ken er putjes in de carosserie te zitten. En het duurde geruime tijd voordat de hagellaag van 5 cm. dikte op de weg was gesmolten. Acht deelnemers hebben te Monte Carlo verstek laten gaan. Toen om 4.15 uur Dinsdagmorgen vroeg de laatste wagen op de Quai des Etats Unis in het vorstendom was vertrokken, kon het volgende sommetje over geheel Europa worden gemaakt: van de 362 wagens welke voor de rallye hadden ingeschre ven zijn in de 8 startplaatsen van Euro pa er slechts 319 vertrokken en wel 15 te Athene, 96 te Glasgow, 36 te Lissabon, 79 te Monte Carlo, 44 te München, 13 te Oslo, 5 te Palermo en 31 te Stockholm. Voor het A-tournooi van de wereld kampioenschappen ijshockey, welke van 25 Februari tot 6 Maart in West-Duits- land worden gehouden zijn nu ook de officiële inschrijvingen van Canada en de Verenigde Staten ontvangen, zodat in totaal 12 landen aan dit toumooi zullen deelnemen. In het B-tournooi zullen behalve Ne derland uitkomen: Oostenrijk, Frankrijk, België, Hongarije, en Duitsland B, deze laatste ploeg echter buiten mededinging. De competitie-samenwerking in het komend seizoen De heer G. Kruyver, bestuurslid van de KNVB en leider van de sectie „wed strijden" heeft een en ander bekend ge maakt over de samenstelling van de competitie in het seizoen 19551956, waarbij het belangrijkste feit is, dat er mogelijk ook een 2e klasse voor profs zal worden ingesteld. De heer Kruyver vertelde, dat in het a.s. seizoen afzonderlijke competities ko men voor amateur- en betaald voetbal. Om over het gehele land tot een aan trekkelijke opbouw van deze competities te komen zal aan het eind van het lopen de seizoen een versterkte promotie wor den toegepast. De 56 eerste klassers zullen worden gesplitst in 36 hoofdklassers (twee groe pen van elk 18) en 20 eerste klassers. De ze laatste kunnen worden ondergebracht in de competitie voor betaald voetbal, doch eerste klassers, die de wens te ken nen geven tot het amateurvoetbal te willen terugkeren, zullen worden over geheveld naar de amateur eerste klasse. Uit de 2e klasse komen dan door auto matische promotie 12 kampioenen over, terwijl verder de nummers twee, drie (en mogelijk ook de nummers vier) zul len overgaan naar de eerste klas. Deze promoverende clubs kunnen óf in de be taalde klas, óf in de amateurklas worden opgenomen, doch voor de betalende clubs worden de minimumbetalingseisen Thelma Chaney, een studente aan de Universiteit van Washington, Seattle, V. S., was het „slachtoffer" van dit spectaculaire experiment met de elec- triseermachine, zoals dit ook op de middelbare scholen in Nederland een proef is, welke veel bijval oogst van de zijde van de toekijkende leerlingen. Een beetje griezelig is het wel, maar dat het de moeite ruimschoots waard is blijkt zonneklaar uit deze prachtige opname, die méér dan ooit met woorden, gedaan kan worden, het gezegde „de haren rijzen te berge" tot uitdrukking brengt. De wedstrijd Bondselftal-H.S.V. afgelast De KNVB heeft zich genoodzaakt ge zien de wedstrijd tussen een Bondselftal en de Hamburger Spiel Verein (HSV), welke morgenmiddag in het Feyenoord- stadion bleek 15 cm sneeuw te liggen. lasten. Op het terrein van het Feyenoord j stadino bleek 15 cm sneeuw te liggen. De bondstrainer Donnenfeldt is vanmor gen nog een kijkje gaan nemen, maar hij heeft geadviseerd de wedstrijd niet door te laten gaan omdat zijns inziens en hij heeft grote ervaring op dit punt, op dit terrein geen voetbal mogelijk was. De secretaris van de bond, de heer L. Brunt heeft zich telefonisch met Ham burg in verbinding gesteld om HSV te waarschuwen, dat de wedstrijd moest worden afgelast, hetgeen nog juist op tijd kon geschieden, aangezien zij enke le uren later de trein naar Nederland zouden nemen. De leiders van HSV heb ben het feit sportief aanvaard en onmid dellijk erin toegestemd op een later tijd stip, waarschijnlijk aan het eind van de ze maand of in het begin van Februari alsnog naar Rotterdam te komen. R.V.C.-BESTUUR EN E.V. FUSIE Tijdens de druk bezochte half jaarlijkse ledenvergadering van de Rijswijkse vier de klasser RVC is na langdurige bespre king met grote meerderheid van stem- rtien besloten, het bestuur blanco vol macht te geven bij onderhandelingen over een eventuele fusie tussen RVC en een profclub. Uit het bestuur van RVC, welke vereniging 22 Februari a.s. 40 jaar bestaat, zal een commissie van twee of drie man worden gevormd, die zich met een en ander zal bezighouden. In de afgelopen weken zijn er in dit verband tussen vertegenwoordigers van RVC en de profclub Den HaagRotter dam (de voormalige Flamingo's) reeds twee informatieve besprekingen gehou den. OM DE F.A.-CUP De voor de tweede maal overgespeelde wedstrijd uit de derde ronde van de En gelse bekercompetitie tussen Bury en Stoke City is opnieuw, na verlenging, in een gelijk spel geëindigd: 33. Woénsdag 26 Januari a.s. zullen beide ploegen el kaar te Liverpool voor de vierde maal ontmoeten. Hartepools United won met 20 van Darlington. In de vierde ronde vindt Hartlepools nu Nottingham Forest tegenover zich. Het duel uit de derde ronde tussen Brentford en Bradford City. dat eveneens reeds tweemaal een gelijk spel opleverde en dat ook voor Maandag op het programma stond, moest wegens de slechte weers- en terreinomstandighe den naar Donderdag a.s. worden ver schoven. vastgesteld door de KNVB om te voor komen, dat een club naar de betaalde klas overgaat en haar spelers met een bedrag van enkele guldens zal „afsche pen". Of er naast een 2e klas amateurvoet bal ook een 2e klas voor betaalde spe lers zal komen, hangt af van de animo, die daarvoor bestaat. Tot 31 Januari a.s. hebben deze clubs de gelegenheid haar wensen daaromtrent kenbaar te maken aan het KNVB-bestuur. Met de gepromoveerden uit de 2e klas wil de KNVB komen tot een le klas, die naar alle waarschijnlijk per twee dis tricten (West I/II, Zuid I/II en Noord/ Oost) uit totaal drie afdelingen zal be staan. (3 voor amateurs ên 3 voor semi- profs). Verder zal in het seizoen 1955'56 naast de Hoofdklas een reserve-afdeling van betaalde spelers worden gevormd. Daarin zullen de 2e elftallen van de hoofdklas-clubs in competitieverband uitkomen. Of deze 36 clubs ook over twee afdelingen worden verdeeld, dan wel over 4 van 9 clubs (die dan een z.g dubbele competitie kunnen spelen), i: nog niet bekend. JUDO Onder grote belangstelling zijn in de Haagse Dierentuin de Nederlandse kam pioenschappen voor de kyu-graden (la gere banden) gehouden. Wel enigszins buiten de verwachting werd niet het dis trict Midden-Nederland landelijk kam pioen. maar het district Zuid-Holand. De judo-ers uit het centrum van 1 land werden mede gehandicapt doordat hun.qranjeband-drager Boorsma uitviel en de gele banddrager De Jong twee partijen achter elkaar moest vechten. Noord-Holland verloor van Zuid-Holland met 46; Midden-Nederland versloeg Zuid-Nederland met 64, en verloor la ter met dezelfde cijfers van Noord-Hol land. Eveneens een (voordelige) score van 64 bereikte Zuid-Holland tegen Zuid-Nederland. Noord Holland kwam tegen Zuid-Ne derland tot een gelijke stand: 55; Zuid- Holland versloeg tenslotte Midden-Ne derland met 73. Het puntenklassement werd als volgt opgemaakt: 1. en kampioen van Neder land: district Zuid-Holland met van Eg- mond, Ratten, Moolhuizen, Zijp en Jan sen 19 punten; 2. Midden-Nederland 15 punten; 3 en 4. Noord-Holland en Zuid- Nederland 13 punten. Deze wedstrijden golden eveneens voor de individuele kampioenschappen, welke het volgende resultaat te zien ga ven: Kampioen van Nederland gele band: Th. Walraven, Noord-Holland; oranje band: L. Ratten, Zuid-Holland; groene band: A. Moolhuizen, Zuid-Holland; blau we band: H. Westerveld, Midden-Ne derland en bruine band: J. Bos, Midden- Nederland. Begrafenis van G. van Rossem Op het kleine, besneeuwde kerkhof van de Hervormde kerk te Wassenaar is gistermiddag ter aarde besteld het stof felijk overschot van G. van Rossem, die vele jaren een vooraanstaand figuur is geweest in de Nederlandse sportgemeen- schap, in het bijzonder in het Neder- landsch Olympisch Comité was en die de ziel is geweest van de Olympische Spe len van 1928 te Amsterdam, welke hij zo voortreffelijk voorbereidde. Het was een uiterst sobere plechtig heid, die volkomen paste bij de eenvoudi ge, ietwat gesloten, militante persoon lijkheid, die hij is geweest. Behalve door familieleden en tientallen vrienden werd hij op zijn laatste gang begeleid door luit.-kol. P. W. Scharroo, lid van het in ternationaal Olympisch Comité, en jhr. L. J. Quarles van Ufford, vice-voorzitter en dr J. N. van den Houten, secretaris- penningmeester van het NOC. Uit sport kringen zagen wij verder de heer A. J. Staal, oud-secretaris van de KNVB. In het dertiende-eeuwse kerkgebouw schenen schaarse zonnestralen door de gebrandschilderde ramen en klonken de Deze foto geeft een beeld van de strijd om de 500 meter, tussen Gerard Maarse (rechts) en Hroar Elevenes. De laatste won in 43.6 sec., 0.4 sec. sneller dan Maarse. VOORLOPIGE ROUTE RONDE VAN FRANKRIJK 1955 In deze kaart geven wij een overzicht van de voorlopige route van de Ronde van Frankrijk, zoals deze thans reeds bekend is. Het is natuurlijk mogelijk dat. een of meer kleine wijzigingen nog worden aan gebracht, maar in hoofdzaak kan men dit toch wel rekenen als de komende tour. Opvallend is, dat de ronde deze keer andersom rijdt. DE RONDE VAN NEDERLAND Flinke prijzen voor cracks De renners en ploegen, die zullen deel nemen aan de volgende Ronde van Ne derland kunnen de volgende prijzen ver dienen. De etappeprijzen lopen per dag voor de eerste tien renners als volgt: 300, 200, 125, 100, 80, 70, 60, 50, 40 en 30. Van de elfde tot de twintigste plaats wordt 25 betaald. De winnaar van de ronde krijgt 2.000 de tweede aankomende 1.500. de derde 1.000 en vervolgens tot en met de tien de plaats 750, 650, 550, 500, 400, 300 en 200. In het eindklassement individueel wordt van de elfde tot de twintigste plaats 100 betaald. De prijzen per ploeg zijn 2.000 voor de ploeg die het eerst eindigt, 1.500 voor de tweede plaats en 1.000 voor de derde plaats. Naast deze prijzen ontvangen de ren ners een dagvergoeding van ƒ20 en een garantie van ƒ25, die echter komt te vervallen zodra een renner zich in de prijzen heeft gereden. Het garantiebedrag wordt bovendien per ploeg bekeken. Van de dagvergoe ding moeten de renners hun dagelijkse onkosten betalen. „Tel." „Swift-Combinatie" De cycle cross, welke te Noor dw ijker hout werd verre den, is gewonnen door A. v. Wetten; 2. C. Plasmeijer, 3. A. v. Houwelingen. TAFELTENNIS Treffers Treffers 3 behaalde een flinke 82 overwinning op het Leidse Sleutels 3. A. Hoogenboom en Th. v. d. Meer bleven ongeslagen, terwijl Jac, Heemskerk na zeer spannende strijd met het kleinst mogelijke verschil van de Haas verloor. Het dubbel werd het 2e tegenpuntje voor Sleutels. Ook Treffers 4 bracht het tegen Docos 2 tot een overwinning, zij het dat hier het dubbel de doorslag moest geven, zo dat de einduitslag werd 46. Het merk waardige hierbij was dat de Leidenaars aanvankelijk zelfs een 40 voorsprong wisten te bereiken, maar toen gaven de Veenders dan ook geen streep meer toe. Bij de junioren speelde Treffers 1 een bijzonder goede wedstrijd tegen Effect 1 Toch konden zij niet verhinderen dat 'n 42 voorsprong omgezet werd in een 45 achterstand. Het dubbel bracht de tonen van Wagner's „Pelgrimskoor" uit het orgel, toen de baar werd binnenge bracht. De predikant dr. J. W. C. A. Fetter uit Den Haag memoreerde enkele hoogtepunten uit het welbestede leven van de heer Van Rossem en ook enkele slagen, die hem zo zwaar hebben getrof fen. In de oorlog viel zijn zoon Maarten ten offer aan de bezetter en slechts en kele weken geleden overleed zijn echt genote. Uit de bijbel citeerde dr. Fetter enkele gelijkenissen, die in het bijzonder op de sportieve mens, die de heer Van Rossem was, van toepassing waren. Hij zei, dat ook de apostel Paulus een voor stander moet zijn geweest van de Olym pische spelen, die in Griekenland werden gehouden. Ook in die tijd werd van een sportman verwacht, dat hij sportief zou leven, dat hij beheersing toonde en zich inspanningen en opofferingen getroostte „U hebt in deze geest geleefd om voor U zelf, uw kinderen en voor de Neder landse sport iets goeds te bereiken", al dus dr. Fetter. Terwijl de organist het slotkoor uit Bach's Matthaeus Passion speelde werd de baar, bedekt met bloemstukken, naar de groeve gedragen. Op verzoek van de overledene werden hier geen toespraken gehouden. Een zoon dankte voor de be- langstelling. j

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8