RIJNSTREEK! DE CIRCUSBARON Het raadsel van de „vliegende schntels" Gouden paar in Roelofarendsveen Staat Alphen aan de vooravond van een wittebroodoorlog? DINSDAG 18 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 „Persoonlijk gelöof ik niet in het bestaan van vliegende schotels, maar in ieder geval zijn er verschijnselen in de dampkring, die (nog) niet te verklaren zijn. Aldus begon de heer Aernout Orre de Jong Vrijdagavond in het I.C.C., in het Vondelpark te Amsterdam, zijn inleiding over de vreemde verschijnselen, die de ge hele wereld met belangstelling gade slaat. De heer Orre de Jong, van beroep televisie-regisseur, haalde in zijn toe spraak waarvan „Trouw" de vol gende samenvatting gaf enkele ci taten aan uit diverse boeken, die over dit onderwerp geschreven zijn. Hij zette tevens de verschillende theorieën uiteen, die over de vliegen de schotels bestaan. Over de beman ning van de schotels zijn de „des kundigen" het niet eens: men spreekt over reuzen en dwergen, die soms natuur-, trein- of vliegrampen ver oorzaken. Velen menen, dat we hier te doen hebben met een ontwikke ling in de militaire luchtvaart, hetzij van Rusland, hetzij van Amerika. Nog'een opvatting is, dat bewoners van een andere planeet, ongerust ge worden door de ontploffingen bij atoom-experimenten, eens komen kijken wat er op de aarde aan de hand is. De grote aandacht, die men in alle mogelijke kringen meent te moeten besteden aan het verschijnsel der vliegende schotels, is voor verschei dene „broodschrijvers" aanleiding geworden tot het schrijven van sen- satielectuur, aan de hand van ver onderstellingen, die vaak niet eens waar blijken. Het is niet onmogelijk, dat dergelijke misdadige schrijverij een paniekstemming kan ontketenen: in Amerika is hiervan al wel eens sprake geweest. Sinds 1 Januari 1954 zijn uit alle delen van de wereld waarnemingen gemeld. Van elke honderd waarne mingen zijn er echter 75 onbetrouw baar. Men is wetenschappelijk zeer geïnteresseerd in de vliegende scho tels, en om gegevens te verzamelen, heeft men een psychologisch zeer verantwoorde vragenlijst opgesteld, Beslag op de „Gatt" Deskundigen van Rijkswaterstaat hebben een onderzoek ingesteld naar het bij Hoek van Holland gestrande Noorse schip „Gatt". Naar de „Tel." verneemt heeft Rijkswaterstaat aan de hand van bevindingen het besluit genomen beslag te laten leggen op het schip. Gebleken is, dat de „Gatt" niet kan worden geborgen. Besprekingen worden thans ge voerd over de vraag hoe het schip zal moeten verdwijnen. Met de red- dingsvlet „Directeur Goudriaan" zijn de deskundigen naar het schip ge varen. Men is aan boord geweest en het was nog mogelijk een aantal ar tikelen van waarde mede te nemen naa rde wal. De positie van het schip wordt zeer moeilijk genoemd. Zelfs met zwaar bergingsmaterieel zal het nog niet mogelijk zijn om in de nabijheid te komen. Het verlies van f 3000,- vernietigt huwelijksplan Een verloofd paartje te Amsterdam, dat na lang sparen en geduldig wach ten een étage toegewezen had gekre^ gep en meubeltjes zou gaan kopen, is thans genoodzaakt voorlopig van de plannen af te zien, daar het geld verdwenen is. De jonge P.T.T.-ambtenaar verliet de vorige week het bureau, waar hij werkt, met 3.000,— in een plastic portefeuille. Hij zou zijn verloofde in de stad ontmoeten om samen inko pen te gaan doen. Enkele straten was hij p?s gegaan, toen .hij ontdekte, dat de portefeuille verdwenen was. De huwelijksplannen zijn momen teel uitgesteld, alhoewel het onge lukkige paar blijft hopen op een eer lijke vinder. Paard en paartje Bewust van de plechtigheid, reden Zaterdagmorgen een jon- ge bruidegom en bruid naar het j Asser stadhuis om daar elkaar officieel en in tamelijk nuchtere i woorden trouw voor het leven te zweren. Zoals dit in Assen nog te doen gebruikelijk is, werd het paard niet verstoten ten gunste van j zijn machinale concurrent, maar het paard heeft zich niet van zijn beste zijde laten kennen. Want nauwelijks was het groene paartje uitgestapt voor het stad- I huis of een der twee paarden i schrok doordat een botsing tegen een lichtmast de achteras en de beide achterwielen van het rij- tuig afnam, en in een dolle ren i vluchtten de paarden van het jonge paartje weg. Later werden ze in de stad j aangehouden, waar bleek, dat er geen ongelukken gebeurd waren; alleen zal de stalhouder wel niet op de trouwerij verdiend heb- ben, want zijn rijtuig kon men nog maar nauwelijks als een zo- i danig voertuig herkennen. waarop zij die het verschijnsel me nen gezien te hebben, hun bevindin gen kunnen weergeven. K.L.M.-piloten. Als voorbeeld las de heer Orre de Jong de lijst voor, die was ingevuld door de K.L.M.-piloot H. Dill. Deze had 27 Febr. 1949, op een vlucht van Tunis naar Amsterdam, boven de Middellandse Zee een lichtend voor werp met enorme snelheid voor de neus van zijh toestel zien voorbijko men. Een andere K.L.M.-piloot, de heer J. Ellison Davis, was persoonlijk aanwezig, om zijn eigen ervaring met een „vliegende schotel" mede te delen. Ook hij had ditmaal boven de Atlantische Oceaan een ongewoon lichtverschijnsel gezien. Hij vulde zijn verklaring aan met het relaas van twee andere piloten, die soortge lijke ervaringen hadden opgedaan. Na de pauze gingen beide sprekers in op enkele interessante vragen die door de aanwezigen gesteld werden. Twee broers van nog jeugdige leef tijd en een 31-jarige groothandelaar in oude metalen, allen te Nijmegen, zijn door de recherche aldaar aange houden, verdacht van respectievelijk diefstal en heling. De broers zouden sinds 1952 bij een groothandelaar in metalen te Nijane- gen oud-koper hebben gestolen. Zij i zouden dit aan de gearresteerde groothandelaar hebben verkocht Het zou hier om een bedrag van ongeveer 14.00 gaan. OVER HET DAK. In de Lange Wijngaardstraat te Haarlem is de 48-jarige weduwe W. van W. door een matglazen dakraam van 4 meter hoogte in een gelijk vloers gelegen werkplaats gevallen. Ze werd met een zware hersen schudding en ernstige verwondineen aan knieën en benen in het Grote Gasthuis opgenomen. De vrouw had haar huissleutel verloren en wilde via het dak van haar buren in haar woning gaan, toen ze misstapte. De broodbakkers te Alphen aan 7- den Rijn zijn het niet met elkaar eens over de prijs, die zij voor witte brood aan hun afnemers moeten bereke nen. Zoals gewoonlijk het geval is bij meningsverschillen, zijn ook hier de partijen voor het grootste deel in tweeën gesplitst. De ene groep, die de prijs wil verlagen met 1 cent en alzo brengen op 42 ct., de andere groep wil de prijs handhaven op 43 ct., per witte brood van 800 gr. Maar er zijn er ook bakkers, die de prijs drastischer willen verlagen De verwachting is gewettigd, dat Alphen aan den Rijn zich aan de vooravond bevindt van een comple te broodoorlog. De aanleiding tot het feit, dat de standpunten zich zo scherp toespit sen en het een en ander in open baarheid is komen te verkeren, is het besluit van het bestuur van de brood bakkersveren iging ter plaatse, om de prijs met 1 cent te verlagen. Uit mededelingen buiten het bestuur blijkt dit besluit nauwelijks van har te te zijn genomen, maar veeleer op gandringen van een grote groep bak- kers, welke 1 cent verlaging voor staat. Prompt heeft een voorstan der van het handhaven van de oude prijs als vertolker van „zijn groep' per advertentie bekend gemaakt, dat de prijs niet verlaagd wordt. De ad vertentie werd ondertekend: „De Al- phense Bakkersvoorlichtingsdienst". Volgens de reactie van het bestuur bestaat er een dergelijke voorlich tingsdienst ter plaatse niet en houdt de advertentie misleiding in, want de prijs zou wel worden verlaagd. In hoeverre het bestuur hiervoor de nodige meerderheid zal krijgen, moet nog worden afgewacht. In elk geval is de aandrang tot verlaging zo groot, dat een broodbakker reeds heeft gedreigd, dat als de prijs niet verlaagd werd, hij zijn witte brood op een veel lagere prijs zal stellen. In hoeverre dit dreigement ook uit gevoerd zal worden en dan nog hoe lang het gehandhaafd zal blijven, dient men eveneens af te wachten. H.D.C. De Hoornse Damclub te Alphen aan den Rijn bood Maandag avond in Hotel „Centraal" haar le- •7; J. Spierenburg 76; K. v. d. Stouwe 7—3; R. de Witte 9—2. Geb.: Lourenze Cornelia, d. v. C. P. Verburg en L. van Dreijen; Hen- drikus Johannes, z. v. R. van der Louw en W. J. Wierda; Johan An- toon, z. v. A. Amersfoort en M. A. Doornik; Hendrika, z. v. G. Wind- horst en T. Rijswijk; Johanne Ger- truda, d. v. H. Koster en G. van den Boom; Johannes Petrus Maria, d. v. J. A. van Gils en J. A. T. M. Pouw; Anna Gerarda, d. v. J. G. de Bruin en G. H. Oostveen; Louise Made leine, d. v. J. Rijvers en J. Kramer; Peter Hendricus, z. v. L. C. v. Kreu ningen en A. E. Maijenburg. Ondertr.: Willem Kortman, 27 j., en Jannetje Bijleveld, 26 j.; Hende- rikus Vis, 25 j., en Sophia H. A. van den Berg, 25 j.; Jacobus P. Burg- meijer, 26 j., en Petronella P. van de Loo, 29 j.; Matthijs Schenkel, 29 j., en Johanna van Leeuwen, 27 j. Overl.: Gijsbertus Stolwijk, 91 j.; Theodorus M. A. van Beek, 2 j.; Ca- tharina M. Hoogervorst, 34 j., echtge note van J. W. L. v. d. Velden. ALKEMADE Loop der bevolking. Aantal in woners per 1-1-1954 4234 m., 3958 vr., 8192 totaal. Geboren in 1954 156 m., 112 Vr., 268 totaal. Gevestigd in 1954 83 m., 104 vr., 187 totaal. Overleden 29 m., 14 vr., 43 totaal. Vertrokken 140 m., 146 vr., 286 to taal. Aantal inwoners op 1 Jan. '55 4304 m., 4014 vr., 8318 totaal. BODEGRAVEN Toneelavond L.T.J. Als sluitstuk van de eerste lustrumviering waren de leden van de L.T.J. met hun da mes in het parochiehuis bijeengeko men. De opening van deze avond ge schiedde door kap. J. Voortwist, Deze heette bijzonder welkom pas toor Schulte uit de Meije en pater Boermans. En voorts aan de depu taties van andere parochiële bestu ren, met name de L.T.B., en ook de techniesch adviseur, de heer C. van Schaik. Een woord van waardering werd gesproken aan 't adres van kapelaan De Greef, de oprichter van den, donateurs en hun huisgenoten de afdeling en aan de heer van eeh gezellige avond aan, welke voor Schaik, die de L.T.J. met raad en een aantal genodigden tevens tot propaganda diende. De voorz., de heer M. de Groot, verwelkomde in het bijzonder de ere- voorz. de heer E. Megchelse en de af gevaardigden van de zusterclub, de Alphense Damclub. De club heet wel de Hoornse dam club, zei de voorz., maar de club is langzaam de Hoorn uit gegroeid. Ze telt thans leden, wier aantal telken- jare toeneemt, uit alle delen van de gemeente en vooral ook omdat 'het clubgebouw voor dergelijke feest avonden te klein is geworden is men ertoe overgegaan om in hotel „Cen traal" bijeen te komen. De voorz. herinnerde nog aan de goede resul taten van het eerste team in de hoofdklasse. Aan het gezellige deel van de avond verleenden hun medewerking „De Anja's" (Leiden) twee dames welke op accordeon voor de muziek zorgden en het toneelgezelschap „Kunst en Genoegen" uit Oegstgeest, dat opvoerde de klucht „Het hing in de lucht" van Bert Peets, onder re gie van H. W. de Bruijn. Dammen. In de borden wedstrij den van ADC hebben enkele verras sende uitslagen de standen voor de diverse groepen belangrijk gewij zigd. M. v. d. Tol gaat in groep I aan de kop, op de voet gevolgd door A. A. Rijnberg. In groep II bezetten W. v. Berkel en M. Blok de bovenste plaatsen en J. Verstigt heeft in de derde groep met flinke voorsprong de leiding. Groep I: M. v. d. Tol, 9 gesp., 13 punten; A. Rijnberg 812; S. Koop man 79; W. de Knijf 68; A. Brunt 67; N. Brunt 67; J. Gelderblom 67; G. Wijfje 86; L. Jesse 65; daad terzijde stond. De muziek werd verzorgd door eigen krachten, even als de opvoering van het toneelstuk „Achtmaal vijftig", een geestig spel, dat vier vrijgezellen bijeen brengt van om en om de vijftig, die de wed denschap aangaan, binnen 3 maan den getrouwd te zijn, hetgeen na tuurlijk lukt. Het stuk werd onder leiding van de heer J. Stolwijk be hoorlijk gespeeld, vooral mej. A. v. d. Poel muntte uit in haar rol als huishoudster; De heer v. Schaik sprak nog een propagandistisch woord. En zo had deze lustrumviering een waardig slot. LEIMUiDEN Gloria Deo. Tijdens de ledenver gadering van het R.K. Dameszang koor heeft mevr. M. KnelageBos man haar functie als presidente neer gelegd. Een hartelijk woord van dank werd gericht tot de aftredende die vanaf de oprichting, bijna 10 ja ren, het koor met veel ambitie heeft geleid. Men sprak de wens uit, dat zij nog vele jaren het koor getrouw zal blijven. Als nieuwe presidente werd gekozen mevrouw HoornVerheugd. Jaarvergadering St. Joseph. In het café van de heer C. J. van Graas kwamen de leden van de Katholieke Bouwvarkarbeidersbond bijeen voor haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer E. v. Velzen Czn., leidde voor het eerst een ledenvergadering en was zeer tevreden over de op komst van 24 leden. De notulen wer den gepresenteerd door secretaris Th. M. Obdeijn. In het afgelopen jaar was het ledental met 3 gestegen en gebracht op 31. Het financieel J. v. Oeveren 84; D. Bevaart 62. verslag van de penningmeester Jac. Groep II: W. v. Berkel 6—11; M. Blok 710; A. Jesse 69; A. Blom 67; M. v. Rijswijk 87; P. van Oosterom 56; R. Verkade 66; F. Blom 76; H. Brunt 75; G. Ver steeg 75; J. Koelewijn 74; J. van Ofwegen 84. Groep III: J. Verstigt 1117; D. v. Oeveren 912; C. Bauer 711; G. v. Berkel 1010; M. van Triest 79; J. Beider 88; D. Boogaard'108; H. Binnenkamp 67; H. Oudshoorn B. de Graaf was gunstig. Het gelde lijk bezit nadert de 100,Voor het jaar 1955 werden de heren A. P. v. d. Hoek en A. M. Brand belast met het controleren van de geldmiddelen. Het aftredende bestuurslid Jac. B. de Graaf werd na stemming herkozen, en nam zijn functie aan. Een oproep werd gedaan voor een bode der KAB. Enkele leden waren wel bereid deze functie te gaan vervullen. Tij dens de rondvraag kwam het voor- Op 9 Febr. a.s. hoopt het echtpaar Nicolaas van den Haak en Hendrika v. d. Haak-van Hoofd zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De trouw datum was echter 24 Januari zodat intussen de bruidsdagen zijn inge gaan. In verband met de afwezigheid van de kinderen moet het feest ech ter enkele weken worden uitgesteld. De feestdag zal beginnen des mor gens te 9.30 uur in de parochiekerk van St. Petrus Banden met een H. Mis uit dankbaarheid. De gouden bruid beschikt over een goede ge zondheid, alleen is zij in haar 75ste levensjaar niet zo goed meer ter been. Hierdoor is een regelmatig kerkbezoek voor haar uitgesloten, maar de gewone dagelijkse bezighe den verricht zij toch nog het liefst zelf. Op haar gouden feest zal de bruid, tevens haar 75ste verjaardag vieren. Bruidegom Nic. van den Haak wordt op 14 Maart 74 jaar. Hij is nog zeer vitaal. In de tijd, dat de kersen rijpen, maakt hij altijd nog een fiets tochtje van enkele dagen naar de omgeving van Geldermalsen. Hier heeft hij altijd nog kennissen uit de jaren van zijn militaire dienst, en ongetwijfeld is het bij die bezoeken goed kersen eten. Vorig jaar is hij ook weer, zoals reeds zo vele keren, ter beevaart geweest naar Kevelaer. Voorts is hij een groot aantal jaren een zeer actief lid geweest van de muziekver. „Liefde voor Harmonie" waardoor hem de eer is te beurt ge vallen om tot ere-lid te worden be noemd. Begrijpelijk zal daarom „Liefde voor Harmonie" deze dag niet op het oppèl ontbreken. In zijn werkzaam leven heeft hij ontelbare schoenen van de Roelof- arendsveense ingezetenen van nieu we zolen en hakken voorzien. Ook thans is hij nog steeds vol belang stelling voor de schoenenzaak, welke nu door zijn zoon wordt voortgezet. Uit het huwelijk werden 16 kinde ren geboren, waarvan er nog 10 in leven zijn. Deze week werd door twee blijde gebeurtenissen waar bij zelfs een tweeling het nage slacht nog verder uitgebreid, zodat het gouden paar thans met trots kun nen neerzien op 45 kleinkinderen. stel om bij gelegenheid van het 10- jarig bestaan een feestavond voor te bereiden voor leden en echtgenoten en verloofden. Hiervoor zal dan 5 ct. per lid per week betaald worden. Dit voorstel werd aangenomen. Op ver zoek werd nog medegedeeld dat bij vorstverlet de werknemer recht heeft op een volle vacantiebon, verstrekt door de Stichting Sociaal Fonds voor bouwnijverheid. Deze bon wordt echter uitgereikt door de werkgever. Na het officiële gedeelte werd een kaartwedstrijd gehouden. Besloten werd aan de militaire leden J. Ver- donk, Th. Mooren en C. de Hollan der een verrassing te zenden. De uit slag van de kaartwedsrtijd was: 1. C. v. Egmond 3074 p., 2. Jac. de Graaf 2950 p., 3. B. v. Velzen 2844 p. HAZERSW0UDE ARBEIDSONGEVAL. Toen enige leden van het personeel van de suikerdelicatessenfabriek „Aparta" aan de Rijndijk alhier, een ketel voor bereiding van grondstof fen wilden schoonmaken, verzuimden zij de stoom af te sluiten met het gevolgd, dat het deksel van de ketel afsprong. D^ heer Jac. Starre veld werd ernstig door de stoom getroffen en sprong in zijn radeloosheid in een nabijgelegen sloot. Nadat men hem uit het water had gehaald en medische hulp had ingeroepen, moest de heer Starreveld met ernstige brandwonden aan borst, hoofd en handen naar een ziekenhuis te Lei den worden vervoerd. Zijn collega A. Schellingerhout liep eveneens brand wonden op, maar niet van ernstige aard. De dames P. M. Jansen en W. Oppelaar zijn geslaagd voor onder wijzeres aan de kweekschool. NJEUWVEEN 25 JAAR STILLE OMGANG. Op waardige en intieme wijze werd Zondag door bestuur en leden het feit herdacht, dat het 25 jaar ge leden was, dat enige personen beslo ten om te trachten tot oprichting van komen van een eigen afdeling van de Stille Omgang, 's Morgens werd er te negen uur een Plechtige H. Mis opgedragen voor levende en overle den leden van het genootschap. Het koor zong onder leiding van de diri gent, de heer N. J. Speet, de drie stemmige Mis St. Jacobi van Nie- land. Des avonds was er in hotel Leliveld een feestvergadering. De voorz. P. Heemskerk, richtte een woord van welkom tot de zeer tal rijke aanwezigen en speciaal tot pas toor Schretlen, en tot de oprichters, de heren Van den IJssel en Capel. De seer., G. Ran, leest de notulen en de penn., Lebesque, geeft een financieel overzicht, waaruit blijkt, dat er een batig saldo aanwezig is. Hierna geeft de oud-voorz., de heer v. d. IJssel, blijk dat hij het spreken nog niet is verleerd. Op vlotte en soms geestige wijze geeft hij een duidelijk overzicht vanaf de oprich ting tot op de dag van zijn vertrek naar elders. Bij acclamatie werden de aftreden de bestuursleden G. Ran en N. Le besque herkozen, die onder dankzeg ging hun herbenoeming aannamen. Na nog enige mededelingen van de secr. betreffende de in Maart a.s. te houden Stille Omgang sluit de voorz. het officiële gedeelte, aangezien er van de rondvraag geen gebruik ge maakt werd. 't Resterende gedeelte van de avond werd op gezellige wijze afge wisseld door zang en spel, doorge bracht. Het kerkkoor o.l.v. N. J. Speet zong o.a. ,,'t Slavenkoor" uit de opera van Verdi en ,,'t Soldaten- koor" uit Faust van Gounod. Tot slot zong een kwartet, bestaande uit de heren Leliveld, Egberts, Keijzer en G. v. d. Berg, 't mooie lied „Vlaamse Kermis". Dat deze zangnummers wel zeer bijzonder in de smaak vielen, bleek wel uit de ademloze stilte tij dens en het geweldige-applaus na af loop van het zingen. Door de Jon geren Beweging werd tot besluit een toneelstuk opgevoerd. Tussen de be drijven door werd er door twee be stuursleden een collecte gehouden welke ruim zestig gulden opbracht, 's Morgens was er tijdens de H.H. Missen ook gecollecteerd, zodat er door de jubilerende vereniging in totaal ruim honderd vijf en twintig gulden kon wordenaangeboden aan de pastoor voor aanschaffing van sieraden. Z0ETERW0UDE DONATEURSCONCERT VAN SINT JANSFANFARE. ƒ500,uit het Anjerfonds. Met de groei en bloei van de Sint Jansfanfare houdt de belangstelling en steun van de donateurs nu gelijke tred. Velen kwamen van verre sneeuwstormen trotserende om hef donateurs-concert bij te wonen. De zaal was geheel gevuld en de voor zitter, de heer D. A. Muusers verwel komde de beschermheer, burgemees ter Smeets, pastoor Klaverweijden pater Van Beurden en de geest, advi seur kap. Feliks. De voorzitter deelde mede dat het provinciaal bestuur van het Prins Bernhardfonds een subsidie heef verleend van 500, Deze zeer grote subsidie is o.m. verleend omdat de vereniging grote steun ondervindt van de gemeente, donateurs en bij straatcollecten, waardoor voor het benodigde kapi taal voor aanschaffing van instru- mehten totaal 1400,reeds 700, was bijeengebracht. De vereniging zal nu nog trachten de laatste 200, bijeen te krijgen. Toen het scherm opging werd het korps met applaus ontvangen en aan stonds verscheen het tamboerkorps metj, de nieuwe overslagtrom, diepe trommen en de zes marstrommels op het podium en als bewijs van flinke oefening werd door fanfare en tam boers tesamen de Manoeuvre-mars,- arr. P. A. Stens, pittig uitgevoerd. „Divertimento", was blijkbaar na de laatste uitvoering veel gerepe teerd, want de uitvoering was nu zeer te roemen. De verschillende partijen, vooral in Rondo no. 4 heer lijke en zuivere koperklanken te horen. De Regina-ouverture met de heer lijke, zeer goed uitgevoerde echte fanfares in klein en groot koper was een groot succes. Na het beëindigen van het reper- toir met de Oranjemars bracht het publiek directeur Van Veen en zijn blazers een warme ovatie. Voor het tweede gedeelte van de avond voerde de Kon. Toneelvereni ging „Onder Ons" uit Hazerswoude- .Groenendijk op „Kleine kinderen worden groot" (Little lambs eating), een blijspel door Noel Langley, ver taald door Gerard Rekers. Dit spel, dat tot de beroepsklasse behoort, is voor een amateurtoneel een zware opgaaf. Bovendien moest de regisseur, de heer J. Wesselingh, op het laatste uur de rol van Dr. Drew vervangen wegens ziekte van de speler, zodat het moeilijk' was vaart in het spel te houden. Alle lof voor de regisseur om met het tekst boekje in de hand, zeer weinig ge bruikt de rol nog zo meesterlijk te spelen. Het stuk zelf is een z.g. amuse- ment-kas-stuk, nogal gerekt geschre ven vol originele verwikkelingen en vooral Essie de moeder van de vier dochters speelde haar rol zeer goed. Onder de bekwame regie was van elke rol iets gemaakt, zelfs de klank kleur was opvallende goed geplaatst en de scènes voldeden meestal goed. Clifford Maqill, de zoon van de huis eigenaar moet, als flegmatieke jon geman, toch niet al te langzaam spre ken. Het contrast met Essie werd te groot. Jammer dat het huis van Lady Bockering, de plaats van handeling, met zo'n slecht décor, zonder aan grenzende hall met „Engelse trap", geen sfeer gaf. Aan het einde, er was climax genoeg, toonde het pu bliek grote waardering voor het spel. Z0ETERW0UDE- LEIDERDORP Zondag was het de dag waarop pater v. d. Poel van de Congregatie van de Paters v. d. H. Geest, mis sionaris in Tanganjika (Afrika) zijn 12j^-jarig priesterfeest vierde. Pas toor v. Leeuwen z.g., had hiervoor reeds plannen gevormd en met de medewerking van pastoor Kouwen- hoven werd dit feest van de paro- chiezoon thans medegevierd. Door prof. G. v. d. Poel, leraar te Hageveld, broer van de missionaris, werd een plechtige Hoogmis aan God opgedragen en onder alle H. Missen een predikatie gehouden. Bij deze predikatie werden de pa rochianen, niet om de persoon, ge wezen op de plicht om het missie werk te steunen en een thuisfront te vormen voor deze parochiezoon, die in het verre missieland zijn 12H-jarig priesterfeest vierde en hem te helpen bij zijn moeilijke werk door gebed en offer. De gehouden collecte voor deze missionaris bracht 460,op. ROELOFARENDSVEEN Bridgeclub „D.V.H.". In twee groepen is de bridgeclub „D.V.H." opnieuw begonnen aan een onder linge ^competitie. De uitslagen van deze eerste ronde waren: Groep A: 1. Alf. KoekL. Klein 60 pnt., 2. Ant. KoekE. Koek 42 pnt., 3. P. HuigslootL. Turk 39 pnt., 4. Echtp. J. v. cl. Meer 38 pnt., 5. Echtp. J. Koek 31 pnt., 6. Echtpaar L. van Berkel 30 pnt. Groep B: 7. Echtpaar Muskens 49 pnt., 2. HiepW. Caspers 48 pnt., 3. Ant. HuigslootG. Wessel- man 39 pnt., 4. M. v. RuitenC. Heemskerk 37 pnt., 5. C. v. Haas trechtW. v. Hameren 34 pnt, 6. M. BakkerB. v. d. Meer 33 pnt. (61) ttotterto, de goortietoor is me menden heethmef- ie ze komt redden. Sni een poer Ms door, zode) ze vollen!lede reen zit denken,,dot het een onge luk is en we zón er ven of! Ie worden te qevariJki

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7