Collega's en leerlingen bereidden populaire leraar 'n grootse hulde Rijnstreek Potas en Perlemoer welkome gasten bij zilveren jubileum van dn De Jong Leiden vluchtte voor hondenweer naar hondenshow in de Stadszaal R.K. Middenstand van Noordwijk vierde zijn 40ste verjaardag DINSDAG 18 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 1 25-jarig bestaan van het St. Boneventura-lyceum VEEL WAARDERING VAN BUITEN DE MUREN DER SCHOOL Huldigden enkele maanden geleden de oud-leerlngen van de R.K. H.BS. St. Bonaventura hun populaire le raar Nederlands, dr. A. C. de Jong met zijn 25-jarig jubileum, gister morgen was het de beurt van lera ren en leerlingen van de inmiddels tot Lyceum uitgegroeide school om een feestelijk boekje over de docent open te doen. Natuurlijk waren de herinneringen van de leerlingen min der uitgebreid, dan die van de reü nisten, waarvan sommigen de leraar in zijn eerste nog wat schuchtere ja ren hadden meegemaakt, maar uit alles bleek toch weer de waardering voor de onverstoorbare humor en liefde tot zijn vak, die het onderwijs van dr. De Jong steeds gekenmerkt hebben. Het feest werd ingezet met een Plechtige H. Mis opgedragen door rector drs. W. Geurts met assistentie van de paters drs. E. Geers en drs. E. Jessen in de kapel van de school. Hierna verenigden jubilaris, familie leden, leraren en leerlingen zich in de Aula aan een feestelijk ontbijt. Toen de eerste jeugdige honger door de smakelijke broodjes wat bezwo ren was, richtte rector Geurts als eerste spreker het woord tot dr. de Jong. Spreker noemde de jubilaris een voortreffelijk doch in debat zeer hardnekkig collega, die elke gele genheid aanvat om een discussie te beginnen. Grote populariteit. Zijn populariteit bij de leerlingen, zo vervolgde spreker, is buitenge woon groot. Hij kent zijn pupillen door en door en zijn liefde voor hen wordt wel het sterkste gekarakteri seerd door de „nazorg" waarmee hij hen na hun studie in de maatschap pij nog omringt. Zijn werkzaamheden worden ech ter ook op ander terrein niet door de muren van de school begrensd. Zij strekken zich uit tot vele facetten van het katholiek middelbaar onder wijs op landelijk niveau. Spreker be; treurde het tenslotte dat de twee andere jubilarissen, de heren Haan appel en Castelein door ziekte ver hinderd waren bij deze huldiging aanwezig te zijn. Namens de school overhandigde hij de jubilaris een standaardwerk over de cultuurgeschiedenis van het Chris tendom. Ongewoon voorrecht. '*r Na een feestlied, waarin verschil lende pittige noten over de persoon van de leraar gekraakt werden, nam drs. A. L. de Vreese, als vakcollega van de heer De Jong, het woord. Spreker achtte het een voorrecht na mens collega's te mogen spreken, die zelf stuk voor stuk gepopeld hebben eens het woord tot dr. De Jong te mogen richten, zonder de kans te lopen door hem in de rede gevallen te worden. Spreker meende dat het niet mee viel om van een zo springlevend iemand als de heer De Jong een bio grafie te geven. Kort samengevat noemde hij echter als voornaamste benodigdheden voor een rake karak terschets: onkreukbaarheid, ver draagzaamheid en bescheidenheid. Binnen en buiten de muren. Dr. De Jong, zo vervolgde spreker, geeft de leerlingen naast literatuur- ook vele levenslessen. Zijn grenze loze onverstoorbaarheid gepaard aan grote strijdbaarheid en een zeer scherpzinnige geest, maken hem tot een tegenstander die geen tegen spraak duldt. Ondanks deze schijn bare onverdraagzaamheid weet hij, door zijn manier van luisteren, de leerlingen dikwijls de indruk te ge ven, dat zij voor vol aangezien wor den. Buiten de school doch binnen de muren van Leiden heeft de St. Adel- bertvereniging mede aan hem haar grote bloei te danken. Drs. De Vreese besloot zijn geestige en meerdere malen door bijval on derbroken rede met een heilwens voor de toekomst. Namens de leerlingen voerde hier na de heer J. Schoenmakers, voor zitter van de schoolvereniging, het woord. Zijn toespraak werd geken merkt door het respect dat de leer lingen de heer De Jong toedragen. Waardering van landelijke organisaties. De aanwezigheid en de toespraken van twee figuren uit de kringen van het landelijk middelbaar onderwijs, lieten geen twijfel over aan de voor name plaats, die dr. De Jong in dit milieu inneemt. De heer Van der Broek, hoofdredacteur van het lera- renblad „St. Bonaventura", merkte op dat de heer De Jong het leraar schap niet als baantje maar als roe ping beschouwt. De rij van sprekers werd besloten door de heer Lafleur, namens de Ne derlandse raad van leraren. Nadat de leerlingen nog éénmaal in een lied de kwaliteit van hun leraar bezongen hadden, dankte de heer De Jong op geestige en harte lijke wijze voor woorden en geschen ken. Hedenavond zal het feest met de opvoering van een geestig toneel stuk door de leerlingen van het ly ceum besloten worden. NOORDEN Zondag 9 Januari deed de pastoor een oproep aan de parochianen, om in de kerk te komen werken Door de fa. Vinlc en Veenman was aange boden om de kerk gratis op te knap pen, als er ook enkele parochianen hier aan mee wilden werken. Aan de oproep is goed gehoor ge geven. Van 's morgens 8 uur tot 's avonds 10.30 uur waren er regel matig 40 man in de kerk aan het werk. De parochianen, die zelf niet konden gaan werken, zorgden voor koffie, sigaren enz. Nu na één week is de kerft van boven tot onder en van voren tot achteren geheel schoon gemaakt, gewreven of geverfd. Kort om de gehele kerk is gemoderniseerd, alle oude donkere kleuren zijn door lichte moderne kleuren vervangen. De kerk heeft dientengevolge een heel ander aanzien gekregen. Een werk, wat normaal twee maanden duurt, is hier in tijd van één week klaar gemaakt, dank zij de spontane medewerking van de parochianen. RIJNSATERWOUDE Dammen. De uitslag van de on derlinge bordencompetitie is: lste ronde: B. RoestT. v. Luiing 02; A. v. RijnR. Reumerman 02; J. JansenM. Bik 20; T. v. LuiingJ. Jansen 20. 2de ronde: E. MurR. Reumerman afgebr.; T. v. LuiingB. Roest 02; A. KooijJ. Kinkel 02; B. Roest M. Bik 20; J. JansenB. Roest 02; M. BikT. v. Luiing 02. Bekwame vertolking der hoofdrollen Met de voorgeleiding van twee zeer de Meijer en Henri Nolens haalden, oude bekenden van de Nederlandse onder de bekwame leiding van pa- planken, de heren Potas en Perle-1 ter Raymund van Sasse van Ysselt, moer, hebben de leerlingen van het' uit deze twee jofele typen, alles wat R.K. Lyceum St. Bonaventura het de schrijver er in een ogenblik van feest van hun zilveren leraar, dr. A. C. de Jong, op amusante wijze beslo ten. Een tot de laatste plaats uitver kocht Clubhuis velen moesten aan de deur nog tot andere bezigheden gedwongen worden heeft zich uit stekend vermaakt met een goede op voering van dit frisse blijspel, Degenen, die Potas en Perlemoer Rennen door weergaloze wijze, waarop dit tweetal door Johan Kaart en Mathieu van Eysden jarenlang ge bracht werd, zullen misschien met het hart in de schoenen naar het Clubhuis gewandeld zijn. Zich spie gelend in de gladde straten zullen zij misschien de vele mogelijkheden om dit stuk te laten afglijden tot een boertige klucht, uitvoerig overwogen hebben. Oprechte vreugde. Als zij zich, evenals wij, niet door de lachtranen lieten verblinden, dan zullen zij op het vertrouwde toneel twee zakenbroeders bezig gezien hebben, die met trots doch ook met de vereiste bescheidenheid in de schaduw van de twee grootmeesters der kleinkunst konden treden. Wim vertedering ingestopt heeft. Afkeer en genegenheid. Het gedrang in de garderobe had zich nog niet geheel in orde laten oplossen, toen rector drs. W. Geurts, de jubilaris, zijn familie en de leer lingen en hun ouders een amusante avond voorspelde. Vrolijke en pittige klanken uitgebracht door een twee tal school-ensembles vormden ver volgens de ouverture tot het blij spel, dat in een verbazend vlot tem po en zonder de geringste hapering of plankenkoorts werd afgewikkeld. Potas en Perlemoer zijn twee Za kenlieden, die ondanks het feit, dat zij in textiel doen, onophoudelijk meningsverschillen hebben, welke niets om het lijf hebben. Zij verkla ren elkaar elk ogenblik de weder zijde afkeer, die ondanks haar be- driegelijke camouflage toch af en toe genegenheid door laat schemeren. De zich slecht uitende lieden zijn ech ter niet alleen op de wereld en hier uit ontstaan enkele situaties, die wij niet nader uit de doeken zullen doen, omdat zij vanavond voor een onge twijfeld even enthousiast publiek onthuld móeten worden. Verdiende hulde. Het blijspel is met die sappige hu mor geschreven, die een voortdurend in de minderheid gedwongen volk naast zelfcritiek als beste wapen hanteert. De twee zakenlieden, waarom de overige typen slechts los gedrapeerd zijn, dragen ongetwijfeld het stuk. Duidelijk was te merken, dat ook de regie zich op hun spel geconcentreerd had. Nergens faalden stem en gebaar of werd door te na drukkelijk spel een hinderlijke situa tie geschapen. De overige rollen werden door hun jeugdige bezetters met veel ge voel voor de humor van het stuk ge speeld. Bloemen en applaus waren hun verdiende beloning. WIELRIJDSTER GESLIPT. Tengevolge van de gladheid is Za terdagochtend de 39-jarige mevrouw E. V.W. uit de Bronkhorststraat op de Haarlemmerstraat met haar rij wiel geslipt. Met een gebroken lin kerarm heeft de E. H. D. haar naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Tentoonstelling kynologenvereniging Rijnland Deskundige voorlichting Als volleerde mannequins dren telde gistermiddag „Hollands glorie" uit het hondenleven door de Stads zaal waar de Kynologenvereniging Rijnland haar jaarlijkse clubmatch met gesproken kwalificatie hield. De zeer grote belangstelling op de balkons en in de zaal bewees hoe zeer het door het hondenweer van sportvelden en straat gebannen Leid- se publiek deze les in het hondenras probleem op prijs stelde. Het door de Raad-van Beheer op 'Kynologisch gebied in Nederland toe gestane maximum aantal honden, 100 honden van een veertigtal ver schillende rassen, deed de grote zaal daveren van het hondengeblaf. Om precies half één opende de voorzitter van de K.V. Rijnland, dr ir P. C. Lindenbergh de Clubmatch met een welkomstwoord tot de keur meesters, de inschrijvers en de be zoekers, terwijl hij tevens hulde bracht aan het secretariaat de heer en mevrouw Smits, en de heer Bar- ning, die de organisatie van dit feest op zich genomen hadden. Hij dankte ook het Gemeentebestuur van Leiden en de plaatselijke pers voor de fraaie prijzen en de belangstelling voor het kynologisch leven in „Rijnland". Daarna begonnen de keuringen. In een vlot tempo werden de honden voorgebracht, nauwkeurig bekeken door specialisten in het ras en daar na door de microfoon besproken. Kampioenen in de ring. Een hoogtepunt van de middag was het verschijnen van een groot aantal kampioenhonden in de ring. De keurmeester, prof. dr A. J. M. Holmer, had geen gemakkelijke taak om uit deze keurcollectie de besten uit te zoeken. Het applaus dat na het bekendmaken van de uitslag los barstte gold dan ook niet alleen de juweeltjes van fokkerskunst, doch ook de uitnemende keuring en toe lichting van professor Holmer. De winnaars van deze klasse waren: 1, De Basset Griffon Vendéen kam pioen Ali-Baba van mevrouw P. Gondrexon-Iveh Browne uit Den Haag. 2. Collie kamp. Beriel van de Rozenhage van mavr. G. S. v. d. Schilden-Henning, Leiden. 3. bloedhond, het enige exemplaar in ons land, Easebourne Talent, van mevr. W. Janson-Muntinga uit Zeist. 4. het miniatuurtje, de Yorkshire- Terrier kamp. Sara van Klein Vos senburg van mavr. E. Tulleners- Boers, Voorburg. 5. de fraaie kees hond Sander van het Uylennest van de heer A. Gast, Leiden. 6. de Basset Artésien Normand van mevr. P. Gondrexon-Ives Browne, Den Haag. 7. de Japanse Spaniel Faroek van mevra B. Pfeiffer van 't Riet, Den Haag. Uitslagen en prijzen. De uitslagen van groepen was als volgt: Dogachtigen: Nieuwfoundlander, eig. dr. H. G. Ruhaak, Leiden; Boxer, eig. J. Boom, Leiden. Herdeshonden: Hongaarse Herder, Puli, eig. dr ir P. C. Lindenbergh, Katwijk-Rijn; Collie, eig. Jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden. Windhonden: Whippet, eig. J. J. G. de Cler, Lelden. Barsoi, eig. P. C. Roelandse, Leiden. Afghaanse wind hond, eig. mevr. L. Bonte-v. d. Heu vel, Leiden. Jachthonden: Griffon, eig, J. B. Crol, Wassenaar. Poeled, eig. mej. F. G. v. d. Gaag, Oegstgeest. Dalmati- sche hond, eig. mevr. J. Verdegaal- v. Strien, Leiden. Terries: Skye Terrier, eig. mevr. E. de Jong-v. d. Broek, Den Haag. Schotse Terrier, eig. mevr. C. C. v. Buuren-Veenenbos, Leidschendam, Welsh Terrier, eig. F. J. Vies, Kat wijk-Zee. Lakeland Terrier, eig. Edg. A. Fislher, Wassenaar. Het was een verheugend feit, dat voor de viering van het 8ste lustrum van de Katholieke Middenstand een zo grote belangstelling bestond, dat de grote zaal van het Casino tot in de uiterste hoekjes geheel was bezet. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester W. F. v. Berckel en diens echtgenote, deken H. Brink man, de wethouders J. v. Leeuwen en G. Vogelaar met hun dames, de geest, adv., kapelaan P. Mussert, pastoor W. Bende, pater Peeters en kapelaan Hartog, de voorz. van de Dioc. Middenstandsbond, de heer S. de Hosson en de heer J. Bakker, di recteur van het Middenstandsbureau, de heer H. A. Mathot, de enige van de mede-oprichters, die nog in leven is en die sinds jaren, wegens het zich terugtrekken uit zaken, erelid is, de heer J. v. d. Steen, voorz. van de Middenstandscentrale, afgevaar digden van het R.K. Middenstands- avondonderwijs, leden van de Chr. en Kon. Middenstandsvereniging, het Middenstands actiecomité, van de K.A.B. en L.T.B. en van de R.K. Middenstandsver. afd. Leiden, Sas- senheim, Voorhout, Katwijk en Lisse. Terugblik, Nadat de voorz. van de feestcom missie, de heer Timmermans, allen had verwelkomd verkreeg de heer M. C. J. Sedelaar, voorz. der jubile rende vereniging het woord. Het was voor hem een vererende taak de ge hele kerkelijke en wereldlijke over heid van Noordwijk op deze fees telijke bijeenkomst welkom te mo gen heten en de leden van harte te feliciteren met het jubileum van hun vereniging. Spr. wilde geen uit voerige geschiedenis geven over de afgelopen jaren, doch wilde wel wij zen op de toestand rond 1900, toen de grote concerns opkwamen, de grootbedrijven opslokten en aan de kleinen de oorlog verklaarden. Moei lijk is het toen geweest voor meerde re groepen in de samenleving, doch vooral voor de middenstand, omdat dit een zeer moeilijke groep was, om zich te organiseren. Toen in 1906 det eerste Dioc. bijeenkomst plaats vond van de Kath. Middenstand liet mgr. Callier z.g. zijn waarschuwende stem horen om zich te organiseren en in 1914 kwam dank zij enkele pioniers de afd. Noordwijk tot stand, waar van thans de heer H. A. Mathot nog de enige overlevende is en waarbij de heer S. W. Langelaan zich spoedig aansloot. Betreurenswaardig vond hij het wel, dat op de leden vergadering slechts 20 der leden komen. Spr. is dankbaar voor de ma teriële steun van de wegblijvers, maar naarnaast is ook nodig, dat het bestuur de persoonlijke steun ont vangt, om de belangen van de Mid denstanders te kunnen behartigen. Bijzonder dank bracht hij aan de geest. adv. kapelaan Mussert en zijn medebestuursleden, voor de prettige samenwerking. Toespraak van burgemeester. Burgemeester v. Berckel was het een groot genoegen, de jubilerende vereniging geluk te wensen. De voorz. had in zijn openingswoord twee zijden belicht en wel het eco nomische en het charitatieve gedeel te en gaarne sloot hij zich aan bij de hulde gebracht aan hen die hiervoor gestreden hebben en in het bijzon der de heer Langelaan. Spr. kon ver klaren, dat in onze Westerse cultuur de Middenstand een grote bron is geweest voor de ontwikkeling. Met vreugde had spr. geconstateerd de goede plaatselijke samenwerking, die zeker zal leiden tot grotere bloei van de gemeente en gaarne zal daar, waar mogelijk, het gemeentebestuur het zijne toe bijdragen. De geest, adv., kapelaan Mussert, dankte het bestuur en de leden voor hun grote tegemoetkomendheid, waardoor hij zijn taak ten vólle heeft kunnen vervullen en hoopt, dat met de zegen van God en de medewer king van allen de middenstand zijn mooie plaats in Noordwijk in de toe komst mag behouden. Bondsvoorzitter. De heer De Hosson, die namens het H. B. sprak, bracht hulde aan de afd. voor haar daadwerkelijke steun in de afgelopen jaren en de hulde ge bracht aan de pioniers. Het H. B. heeft aan de heren Mathot en Lange laan de zilveren Eremedaille toege kend. Onder daverend applaus speld de spr. de ere-tekenen op. Hierna spraken nog de voorz. van de K.A.B. en de voorz. van de L.T.B., de voorz. van de Middenstandscen trale, de heer J. v. d. Steen en tot slot de heer J. Bakker, directeur ,van het Dioc. Middenstandsbureau. Het verdere gedeelte van deze feestavond werd op voortreffelijke wijze verzorgd door het bekende ra dio-revuegezelschap van Rens van Dort. SASSENHEIM Feestavond D. V. V. De buurt en speeltuinvereniging D. V. V. had gisteravond in het K. S. A. gebouw wederom haar jaarlijkse feestavond georganiseerd. Nu zijn we, wat het kiezen van gezelschappen e. d. al heel wat ge wend van D. V. V., zodat we met spanning wachtten op hetgeen nu ge boden zou worden. Alvorens het gezelschap de gelegen heid te geven de avond te vullen heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom. De burgemeester moest voor het eerst sedert de op richting verstek laten gaan. Het speel tuinwerk is in het afgelopen jaar ook weer bijzonder geslaagd. Door de weersomstandigheden was het bezoek <iit jaar niet zo groot als het jaar daarvoor, toch zijn er altijd nog ruim 3700 kinderen geweest. Een woord van dank sprak de voorzitter ook tot de 115 dames, die zich beschikbaar hebben gesteld voor de handhaving van de orde in de speeltuin. De vereniging telt ook dit jaar weer vele nieuwe leden. Het aantal is thans gestegen tot bijna 400. Hierna kwam het cabaret variété „Luna" op het toneel met het pro gramma „Vrolijkheid in Wintertijd". Hetgeen diit gezelschap deze avond geboden heeft, was werkelijk af. Er was voor elk wat wils, zang piano, schetsjes enz. Joop Boeree, de conferencier, heeft de aanwezigen vele malen hartelijk laten laclhen. Ad Veen imiteerde op zijn claveoline ieder muziek-instru- rnent. De bekende cabaretière Nel Hoesel bracht een repertoire van liedjes. De nog zeer jeugdige Mitzy Waller jodelde en floot dat het een lieve lust was terwijl tot slot van de avond optrad de bekende illusionist Pietro Nakaro met zijn twee aller- charmantste assistenten in een fan tastische duiven- en bloemenshow. Dit laatste deed wel de deur dicht. Heel de avond was gevuld met caba ret van hoog gehalte. De aanwezigen applaudisseerden dan ook geweldig. D. V. V. heeft goed gedaan om voor deze tiende feestavond dit ge zelschap te engageren. De heer Ho- gervorst dankte het gezelschap voor het gebodene. Hedenavond vindt nog een opvoering plaats. WASSENAAR V.V.V. WIL PERMANENT _INLICIITINGENKANTOOR STICHTEN. Het bestuur van de V.V.V. Wasse naar heeft een circulaire aan de le den bekend gemaakt, dat er voorbe reidingen worden getroffen voor het stichten van een permanent inlichtin genkantoor. Er is uit het midden van het bestuur een commissie benoemd, die de mogelijkheden daartoe zal be studeren. De laatste 2 jaren heeft de V.V.V. zich in de zomermaanden beholpen in een hoekje van het tramhuisje aan de Lange Kerkdam. De ruimte daar wordt echter te klein en de werkzaamheden nemen voortdurend toe. Een groot bezwaar tot nu toe is ook geweest, dat het werk ver deeld moest worden over verschil lende functionnarissen. Op de leden is een beroep gedaan om door het storten van bijdragen het plan voor een permanent kantoor te helpen slagen. R.K. Middenstandsbond vergader de In de bestuurskamer van het Verenigingsgebouw vergaderde gis teravond de afdeling Wassenaar van de R.K. Middenstandsbond. Voorzit ter J. Lausberg deed in zijn openings woordje op de aanwezige leden een beroep om in dit nieuwe jaar met el kaar te trachten ook eens wat andere leden dan de trouwe kern naar de vergaderingen te krijgen. In de notulen van de vorige leden vergadering herinnerde secretaris C. N. J. Looijestijn aan het besluit om een kern te vormen. Intussen heeft de eerste kernsamenkomst onder lei ding van Pater Rembertus plaats gehad en de deelnemers aan deze eerste avond zien met verlangen naai de volgende bijeenkomst op 9 Febr. uit. De heer Th. J. Borsten, bondspro- pagandist, kreeg het woord voor een inleiding over „Middenstandsbeleid op hoger plan". Hij herinnerde aan het geslaagde congres van de N.R.K.M. in October 1953 in Arnhem gehouden, waar ver schillende belangrijke vraagstukken aan de orde werden gesteld, zoals de wenselijkheid van het instellen van een middenstands-top-or-gaan met het oog op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, een soepeler be lastingheffing, sociale zekerheden ook voor middenstanders enzovoorts. De stemmen, die op dit congres van de R.K. Middenstandsorganisatie op gingen hebben in regeringskringen gehoor gekregen. Nog geen jaarpa- ter verscheen de middenstandsnota, die de basis kan worden voor meer lijn in het beleid ten aanzien van de middenstand, dat tot nu toe te inci denteel was. Er is dus aandacht voor een mid denstandsbeleid op hoger plan, maar daarnaast moet ook de middenstan der zich individueel en in zijn orga nisatie op een hoger plan opwerken door ontwikkeling en studie. Na de pauze was er gelegenheid de heer Borsten, die zijn betoog il lustreerde met tal van voorbeelden uit de practijk vragen te stellen. De Vriendschap speelde aardige klucht. Zeshonderd vrienden van de R.K. Toneelvereniging „De Vriendschap" hebben Zondag- en gisteravond in het Vereniigngsge- bouw een paar vrolijke uren doorge bracht met de klucht „Een baby van duizend weken", die onder regie van de heer J. P. Mank uit Leiden ge speeld werd. Bij de keuze van dit stuk had „De Vriendschap" zich geen ander doel gesteld, dan de toeschouwers wat vrolijk vermaak te bezorgen en in die opzet zijn de speelsters en spe lers zeker geslaagd. De dwaze ver wikkelingen rond een dienstmeisje van 21 jaar, dat met behulp van eon kinderjurkje en een strik in het haar voor een 12-jarig schoolkind doorgaat en als zodanig wordt voor gesteld aan een rijke oom uit Ame rika misten hun uitwerking op de lachspieren niet. Els Sabee speelde de „dubbele" rol van dienstmeisje en nichtje. A. v. d. Krogt trad op als de rijke oom, H. van Oosten als zijn minder rijke broer, de pensionhouder Dorus Bol derman, die zich aan het slot van de comedie eindelijk weet te ontworste len aan de tirannie van zijn echtge note N. van Oostende Visser). Verder waren er Sohpie, de werk ster (A. Grundekenc^e Raad) en haar aanbidder Gijs de postbode (Piet Noordoven), student Henk (H. van Rijn) en de mondaine Julia (Gerda Westgeest), terwijl aan het slot Casper van Reve, de welgestelde zakenman (G. Nederpel) er nog even getuige van kon zijn, dat alle voor. elkaar bestemde partners elkaar ook werkelijk kregen. Het stuk werd, op enkele haperin gen in het derde bedrijf na, vlot ge speeld. Tussen de bedrijven door en na af loop tijdens het gezellig samenzijn was er muziek onder leiding van C. Corel. Jongen aangereden. Op de hoek van de Clematislaan en dc Middel weg werd de 5-jarige Harm D., wo nende in de Gladiolusstraat, toen hij onvoorzichtig de weg overstak, aan gereden door een personenauto, be stuurd door V. alhier. Het ventje liep een verwonding boven het linkeroog en is, nadat door de gemeente-arts Wafelbakker eer ste hulp was verleend, naar de ouder lijke woning overgebracht. Marktberichten LEIDEN, 18 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 20'6 stuks. Prijzen: zware 1.86—1.85, lichte 1.85—1.80, sla gersvarkens 1.87—1.85, zeugen 1.681.62 per kg. levend gewicht. Door goede vraag prijshoudend. BODEGRAVEN. 18 Jan. Kaas. Aanvoer 29 partijen. Prijzen: lste soort 2.33—2.37, 2de soort f 2.28— 2.32, extra 2.40 per kg. Handel goed. ROTTERDAM, 18 Jan. Vee. Aan voer 3562 (5958) stuks totaal, waar van 900 vette koeien, 791 (427) ge- brui'ksvee; 70 vette kalveren, 110 (101) graskalveren, 845 nuchtere kalveren, 180 varkens, 165 biggen, 130 paarden, 11 veulens, 344 scha pen en 17 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.502.69, 2.20 2.45, 1.902.04; vette kalveren 2.903.00. 2.60—2.70, 2 20—2.50 per kg., graskalveren 300—250—175, nuchtere kalveren 534844; big gen 554538 per stuk, slacht- paarden 2.00, 1.85, 1.75; scha pen 1 2511595, lammeren f 115 10595; kalf- en melkkoeien 1025 900750, varekoeicn 650600 475; vaarzen 650550—450, pinken 400300250. Vette koeien aan voer groot, handel flauw, dalende prijzen prima's boven notering; vette kalveren aanvoer tamelijk, handel vlot, prijshoudend: graskalveren aan voer iets kleiner, handel slepcnl, prij zen iets minder, nuchtere kalveren aanvoer korter, handel redelijk, door kortere aanvoer prijshoudend; biggen aanvoer groter, handel kalm, prijzen onveranderd; slachtpaarden aanvoer iets minder, .handel stroef, prijzen ongewijzigd; schapen en lammeren aanvoer kleinor, handel redelijk, prijizen iets 'hoger; kalf- cn melk koeien aanvoer gewoon, handel ta melijk, prijzen ongewijzigd. vare koeien aanvoer matig, handel stil, vooral niet hoger in prijs, vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, han del traag, prijzen iets lager; TBCvrije aanvoer iets meer, handel tamelijk, prijzen stabiel. ROELOFARENDSVEEN, 17 Jan. Bloemen. Freesia's 1.90, Blauwe druifjes 12—25 cent, Tulpen: Golden Harvest 1.001.10, Rose Copland 67—78 cent. Hillegarda 5866 cent, Earley Queen 5662 cent, E. Eddy 1.001.10, Wintergold 8588 cent, Krelage 5466 cent, W. Copland 60 75 cent, Crown Imperial 4955 cent Pink Gem 7274 cent. Nansen 7075 cent, v. w. Eerden 8593 cent, Sc. Wonder 60—63 cent. White Sail 0.90 1.05, Roland 0.901.05. Narcissen: Early Glory 5158 cent per bos, Am. Anjers 1525 cent per stuk. TER AAR, 17 - Jan. Groente. Witlof I 37—40 cent, idem II 21—33 cent, idem stek 1020 cent, glas-an- dijvie 5657 cent. spruiten 4056 cent, Idem B 1325 cent, uien 22 cent idem drielingen 11—13 cent, prei 30 cent, koolrapen 6 cent, alles per kg., knol-seledrij 1118 cent per stuk, boerenkool 1.301.45 per kist, sel derij 10 cent per bos. Peren: St. Re- mey 14 ceni, Appels: Jonathan 7 ct. per kg. VINKEVEEN, 17 Jan. Groente. Boerenkool 36 cent, wa9peen 13—18 cent, witlof I 43—49 cent, witlof II 25—39 cent per kg., peterselie 31—32 cent en selder^ 16—20 cent per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3