DUINSTREEK De achtergrond van Guizado's afzetting Uitgebreide bespreking over deelname aan E 55 R'dam Geslaagde duivententoonstelling van „Duinklievers" Noordw.hout Foto leidde tot de arrestatie DINSDAG 18 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Een advocaat met speelschulden De achtergrond van de gebeurte nissen in Panama, waar de Nationale Garde de pas 12 dagen aan het be wind zijnde president Guizado heb ben afgezet, is de laatste dagen wel duidelijker geworden. Het schijnt, dat de president heeft afgeweten van het complot tegen zijn voorganger Remon, die op 2 Januari op een ren baan werd vermoord. De moordenaar van Remon, de ad vocaat Ruben Miro, heeft nl. ver klaard,, dat Guizado, die toen vicè- president was en opvolger van pre sident Remon zou zijn, volledig op de hoogte van het complot is geweest en hem heeft aangemoedigd. Guiza do had hem de portefeiulle van Jus titie beloofd als het complot zou sla- 5en. Miro kreeg geen geld voor zijn aad, die vier personen het leven Iheeft gekost, maar hij wenste de mi nisterfunctie om zijn zwarte speel- schulden te kunnen betalen. Advocaat Miro heeft volgens zijn bekentenis de moord op president Remon geheel alleen gepleegd. Hij had voor 150 dollar een machinege weer gekocht van een Panamees, die kadet was van de militaire academie van Guatemala. Er kwam Donderdagavond j.l. licht in de geheimzinnige moord op Re mon, toen de kadet, Algardo Tejada, werd gearresteerd, tezamen met een andere kadet die eveneens betrok- Stationsparapluies Zwitserse treinreizigers behoe ven niet bang te zijn, dat zij na aankomst op hun plaats van be stemming een lange wandeling in de regen naar huis moeten maken. De Zwitserse spoorwe gen hebben namelijk bekend ge maakt, dat de chefs van dé plat telandsstations voorzien zullen worden van papieren parapluies, die zij aan de reizigers kunnen verkopen. De primitieve appa raten zijn gemaakt van geolied papier en houten stokken. Zij kosten bijna twee gulden en gaan niet lang mee. Niettemin menen de spoorwegen dat er behoefte aan bestaat. Wat lezers schrijven VOORHOUT 17-l-'55. SPANNING IN VOORHOUT. Waarom is er in Voorhout zo'n spanning? Waarom worden de verslagen van de KVP zo onvolledig doorgegeven, dat het de schijn moet wekken, dat heel Voorhout het eens is van wat daar is besproken? In het-verslag van de KVP lees ik niets van de vragen door mij gesteld. Dit moet vooral ter kennis gebracht worden aan de Voorhouters, die er niet geweest zijn. De heer Derksen heeft gezegd aan het eind van zijn betoog, dat hij bij het aanvaarden van zijn functie als wethouder terecht is gekomen in een warnet van list, leugen en bedrog, intrige, eigengereidheid e.d. Door mij is toen gevraagd, of hij dit nader toe wilde lichten, want dat wij dat niet klakkeloos nemen. De heer Derksen heeft toen geant woord, dat hij hier wel een halve nacht over zou kunnen praten, ech ter niet in het openbaar, maar onder vier ogen. Mijnheer Derksen, wat hebt u te verbergen voor de Voorhouters? Waarom wilde u geen antwoord geven op de vraag, of u en uw aan hangers er zich van bewust waren, dat het gezag zo naar beneden werd gehaald? Deze vraag sloeg op de ver gadering van 23 Mei j.l. Door pamfletten zonder onderteke ning is heel het dorp er van verwit tigd, dat de burgemeester eens goed op d.zou krijgen. Is hier niet gekletst? Wij wisten toch al van tevoren, wat er komen zou? Zeker u hebt toen geantwoord, dat u dit niet meer als gezag erkende. Ik ken is geweest bij een mislukte contra-revolutie om het communis tische regiem in Guatemala te her stellen. De twee kadetten bekenden hun rol in de moord en vlug legde de Pa namese politie de hand op advocaat Miro en op Rodolfo Saint Malo, de zakelijke compagnon van president Guizado. Deze laatste werd in zijn ambtswoning omsingeld. Advocaat Miro zot financieel zo aan de grond dat hij het grootste deel van het fortuin van zijn vrouw evenals zijn eigen geld vergokt had. Saint Malo en Guizado stonden vol gens de verklaringen van Miro aan ae rand van een bankroet. Allen had den geld nodig, hoewel Miro geen cent kreeg voor zijn viervoudige moord. Russische atoomhulp De Sowjet-Unie heeft vandaag be kendgemaakt, dat aan vijf commu nistische landen atoomhulp voor vreedzaam gebruik zal worden gele verd. Dit besluit van de Sowjet-minis- raad is vandaag meegedeeld aan cor respondenten op een persconferentie op het ministerie van buitenlandse zaken in Moskou. De landen die „wetenschappelijke, technische en industriële hulp" zul len krijgen „bij de ontwikkeling van het onderzoek naar vreedzaam ge bruik van atoomenergie" zijn China, Polen Tsjecho-Slowakije, Roemenië en Oost-Duitsland. De hulp zal bestaan uit steun bij het maken van plannen voor experi mentele atoomzuilen voor electrische centrales van 5.000 kilowatt het zelfde vermogen als van de Russi sche atoomcentrale en levering van uitrusting daarvoor. Begrafenis van oud- burgem. G. Bulten In de parochiekerk van O. L. Vr. van Fatlma te Den Haag had heden morgen de Plechtige Uitvaartdienst plaats van wijlen de heer G. Bulten, oud-Tweede Kamerlid en oud-burge meester van Voorhout. De Plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor J. Metzelaar met assistentie van kape laan G. Roozendaal en pater-assi- stent Vonk. De Schola Cantorum zong de Gregoriaanse Requiemmis, Met de talrijke familieleden waren in de kerk aanwezig dr. M. R. Meis sen, burgemeester van Wateringen, oud gemeente-secretaris van Voor hout, het gemeenteraadslid Nijssen uit Voorhout, de heer P. M. Sontrop, uit Leiden namens de ARKA, Jos. de Boer, namens de Commissie van Beroep, mr. J. J. Winterman, oud Tweede Kamerlid, en de heer J. v. Velzen uit Rotterdam, namens de Algemene Ambtenarenvereniging. Het stoffelijk overschot werd bij gezet in het familiegraf op het St. Barbarakerkhof aan de Binkhorst laan. De absoute werd verricht door dr. S. v. Iersel S.C.J. INFLUENZA B IN NEDERLAND. Het instituut voor praeventieve geneeskunde en de afdeling voor in terne geneeskunde van het Acade misch Ziekenhuis in Leiden delen ons het volgende mede: De thans heersende influenza in Nederland wordt veroorzaakt door het virus van het type B. De laatste vrij grote influenza B.-epidemie deed zich voor in de winter van 1952, en werd waarschijnlijk geïmporteerd uit Duitsland. De huidige ziekte, die reeds in December in Engeland even eens heerste, werd begin Januari hier het eerst herkend in Den Helder. Influenza B. verloopt meestal lich ter dan influenza A. en complicaties van de zijde der longen zijn er min der veelvuldig bij, hoewel zij wel voorkomen. Ook de snelheid van de verspreiding is langzamer dan bij in fluenza A., tengevolge waarvan B.- epidemieën langer kunnen aanhou den. HAAGSE SCHOUW Nieuwe showroom geopend. Het Motorenhuis Vaük aan het Hagse Schouw is zijn 35ste levensjaar in gegaan met de opening van een nieu we showroom voor motoren en brom fietsen. De oude ruimte is met de grond gelijk gemaakt en op dezelfde plaats staat nu een prachtige, moder ne showroom met één groot raam. Ongeveer 300 bezoekers woonden de opening bij en er waren zeer vele bloemstukken van vrienden en re laties. LEIDSCHENDAM VERKEERSONGEVALLEN. Drie auto's geraakten op de West- vlietweg met elkaar in botsing n.l. de auto van B. uit Rotterdam, W. uit Den Haag en N. uit Voorburg. De politie kwam hiervoor in actie en maakte proces—verbaal op tegen de Voorburgere en de Rotterdammer, omdat zij niet voldoende rechts van de weg gereden hadden en niet had den gestopt toen er gevaar dreigde. Ook de auto van de Amerikaan B. en de bestelauto van B. uit Leid- schendam kwamen met elkaar in bot sing waarbij de Amerikaanse auto averij opliep. Éen inwoner van het Bejaarden-centrum, de heer J. K.t zou in de richting Voorschoten op de Veursestraatweg oversteken naar het links van de rijweg gelegen rij wielpad. Achter hem aan kwam een auto, die hem juist bij het overste ken greep. De wielrijder werd ge wond opgenomen. Zijn fiets werd fi naal vernield. Bridgen. Bij de promotie- en de gradatiewedstrijden van de bridge club behaalde in de A-groep de heer en mevrouw Van Pels het hoogste en het paar Van LentBergman het laagste aantal punten In de B- groep eindigde als eerste het paar Derksenvan Delft en als laatste het paar van LentBergman naar de B-groep en promoveerde het paar Derksen—van Delft naar de A-groep. DE KWAKEL Geb.: Antonius Jacobus en Maria Heiirica, z. en d. van J. D. M. Moes kops en A. J. Lotten; Cornelia Ja- P. H.-Kanaal; het verstrekken van 'n crediet voor het slopen van bunkers e.d. in het uitbreidingsplan „Over- duin", kosten 69.890,het verko pen van een strookje grond aan C. Verdoes, Badstr. 5; wijziging van de erfpachtovereenkomst met Rijnland voor gronden gelegen aan de Rijn mond ten Oosten van de Sluisweg; het in erfpacht geven van gronden in „Rijnmond"; praeadvies met betrek king tot een voorstel van weth. Van Leeuwen om aan een wethouder, die uit hoofde van dit wethouderschop voorzitter is van een commissie van bijstand, de vergoeding bedoeld in art. 64 der gemeentewet niet uit te keren; beschikbaarstellen van een crediet voor de aanschaffing van 2 roltrommels en 6000 uniforme vuil nisemmers, enz.; verlenen van crediet voor de verbetering van het lectrici- teitsnet in de omgeving van de Bou levard en de Voorstraat; voorstel tot verhoging van de gasprijs. Een zeer belangrijk punt is wel het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de aanschaffing van 2 roltrommels en 6000 uniforme vuilnisemmers, enz. De verzorging van het huisvuil geschiedt al jaren met 2 vuilnisauto's met open bela ding, waarvan er een dringend ver vangen moet worden. Dit was vóór B. en W. aanleiding plannen te bera men tot een meer moderne en meer hygiënische wijze van verzameling van huisvuil. De tijd vraagt iets an ders. Voor het nieuwe systeem zullen nodig zijn 2 chassis voor roltrommels 28.000,2 roltrommels 37.000, 6000 emmers a ƒ7,— is ƒ42.000, kiepinstallatie, revisie en onvoorzien ƒ8000—, totaal 115.000,—. Bedoe ling is dat de burgerij 0,10 per maand voor de emmers zal moeten Gemeenteraad Warmond Gisteren kwam de raad van War mond in voltallige vergadering bij een. In zijn nieuwjaarsrede wees de voorzitter er op, dat in 1954 verschil lende verlangens werkelijkheid zijn geworden doch ook nog verschillen de plannen op verwezenlijking moesten wachten. Het jaar 1954 was voor deze gemeente wel zeer specta culair, want nadat gedurende 315 ja ren tol moest worden betaald om de ze gemeente te mogen betreden, is op 31 December 1954 hieraan een einde gekomen. Dat de verdwijning van de tol op feestelijke wijze werd herdacht, is alleszins begrijpelijk. Het verdwij nen van de tol bracht echter terstond de nodige problemen met zich mede en er moest worden overgegegaan tot verbreding van de brug, die toe gang geeft tot de gemeente. Dit alles is nu echter tot stand gekomen en met voldoening kan worden terug gezien op hetgeen hier tot stand is gebracht. Spr. wees hierbij op de provinciale brandweer wedstrijden, de verbetering en vernieuwing van straten enz. Spreker ziet zo langza merhand de tijd komen, dat het ge bied van de Zwanenburgerpolder tot een betere ontwikkeling zal moeten worden gebracht. In 1954 werden een 8-tal woningen gebouwd en werden 27 bouwvergunningen uitgereikt, waarvan verwacht mag worden, dat in dit jaar er 23 gerealiseerd worden. De werkloosheid was voor deze ge meente in het afgelopen jaar zeer beperkt en ook voor 1955 wordt geen ernstige werkloosheid verwacht. De bevolkingsaanwas bedroeg slechts 25 personen en gezien het aantal ge boorten en overlijden moet een ach teruitgang van de bevolking worden geconstateerd waaraan voor een ge deelte ook de woningnood wel debet zal zijn. Het verenigingsleven is in deze gemeente bloeiend en de voorz. spreekt de verwachting uit, dat in 1955 de plannen tot stichting van een verenigingsgebouw verwezen lijkt zullen worden. Vertraging. betalen wat bij politieverordening zal worden vastgesteld, evenals het verplicht gebruik van deze emmers. Dus vragen B. en W. een crediet van 115.000,voor dit doel. B. en W. stellen voor het electrici- teitsnet in de omgeving van de Bou levard en de Voorstraat aanmerkelijk te verbeteren. De belasting is daar ter plaatse tot de hoogst toelaatbare grens opgevoerd, maar het zou on verantwoord zijn met het oog op nieuw te bouwen panden, en het nieuwe badseizoen, nog langer hier mede te wachten. Dus vragen B. en W. in overeenstemming met het ad vies van de Commissie voor de Be drijven, om een crediet te verstrek ken van 55.600, En de gasprijs zal moeten worden verhoogd vanwege de verhoogde ko- lenprijzen. Deze verhoging geeft een nadeel van 41.000,Een verhoging met 1 cent per m3 geeft een meer dere opbrengst van ƒ31.000,Niet temin willen B. en W. op dit mo ment niet verder gaan dan deze ver hoging van 1 ct. per m3 aannemende dat de zomerprijzen der kolen zullen dalen. De heer P. C. van Andel slaag de voor het examen boekhouden van de Nederlandse Associatie. Geb.: Joyce ,d. v. H. A. van den Berg en A. J. H. van Voor; Gijsberta, d. v. G. J. Koetsier en K. Hazenoot; Lydia J., d. v. P. van den Oever en A. J. Guyt; Trijntje, d. v. W. Herbert en T. van der Bent; Simon, z. v. J. van Rossum en J. H. Vooys; Jacoba, d. v. J. de Vreugd en A. Vooys. Ondertr.: H. K. van Duyn en A. van der Luyt; T. B. Gladdines en A. H. M. van Paridon; J. C. van Schie en A. J. T. van Paridon; D. v. Rhijn en M. Groen; F. A. van der Putte en V. E. Urban; A. van Duyn en L Herbert. Gertr.: J. van Rhijn en M. Zuyder- duyn; A. van Beelen en M. v. Duy- venvoorde; J. P. de Best en H. Var- kevisser. Overl.: M. Schut, 65 j.; Mart. Aan- hane, 80 j., wedn. van W. M. van Heteren; D. Plevier, 93 j., wed. van H. H. Mugge; W. Ros, 53 j.; O. Brou wer, 75 j. heb toen gevraagd, of dit dan niet Maria' d; v A j. wijfje en J. Sl0f. Ludwina Maria, d. v. H. W. een geheime vergadering had kunnen zijn? Maar nee, blijkbaar vond u het beter dat het uitgroeide tot een publieke vermakelijkheid. Deze vorm van strijd tart alle grenzen van beschaving aan. Verder hebt u uitdrukkelijk geant woord op de vraag van de heer v. d. Nouland, dat er geen enkele aan vraag is voor grote gezinswoningen. Mijnheer Derksen, waarom hebt u hier doelbewust gelogen? Waarom heeft dan de heer K. uit de Boek horstlaan zijn 1800,terug gekre gen, omdat hij geen grote woning krijgt? Ja, mijnheer Derksen, ik begin echt te geloven, dat wij in een war net van list en leugen zijn terecht ge komen. Nu wil u de Voorhouters zoet houden met de mededeling, dat er 16 huizen komen. Accoord die komen erl Maar waar blijven de 14 anderen, waar verleden jaar blijk baar toch wel vergunning voor was, anders had de raad die niet behoe ven af te stemmen. Ja, ik herhaal uw eigen woorden, dat hier slachtoffers zijn van list. C. J. MENS—v. d. MEER. Woerde en E. H. Redegeld; Angélique Louise ,d. v. C. A. Frederiks en C. Th. G. de Paus; Klaas Johannes en Sara Anna, z. en d. van W. v. Doorn en S. Jongstra; Annemarie, d. v. G. J. Schreijer en J. M. Stoepman; Ge- rardus Hubertus, z. v. G. H. Janssen en M. Koopman. Ondertr.: R. Rus, 23 j., en J. W. M. Graven, 29 j.; G. A. H. Snoek, 20 j., en P. A. Th. Vos, 25 j.; F. P. Lam- mers, 23 j., en C. A. D. Zij er veld, 19 j. Geh.: C. F. van Zwieten en A. M. van Dorst; J. A. M. Poncin en C. J. Lauwers; C. A. J. Verhaar en J. P. Schulze; C. H. A. van der Vlugt en G. Smits. KATWIJK Gemeenteraad. De raad van deze gemeente vergadert op Donderdag avond a.s. om half 8. Punten der agenda zijn o.m.: Voorstel tot aan-, koop van een perceel grond van Jac. Parlevliet, Zuidstraat 43; aankoop van een perceel grond, van Rijnland ten behoeve van de stichting van woningen groot 1350 m2 a 8,per m2 in de omgeving Van Rijnmond-, Zaterdag en Zondag hield de Post duivenvereniging „De duinklievers" te Noordwijkerhout haar traditionele tentoonstelling in hotel v. d. Geest. Zaterdagmiddag had de opening plaats, nadat tevoren de keuring van de dieren was geweest. Het bezoek op Zaterdag viel best mee, doch Zondag was het een ko men en gaan van de duivenliefheb- bers. De uitslag van dé tentoonstelling is als volgt: Kampioen, tevens beste duivin oud, 92 p., van den Berg en Dijkstra; beste doffer oud, 92 p., E. v. d. Rot ten; beste doffer jong, 91 yt p.; P. Heshof; beste duivin jong, 91 p.: Pav. St. Pieter; beste late jong: 90 y2 p. Pav. St. Aloysius. Klasse 1, blauwband doffer oud: le pr. E. v. d. Rotten; 2e geb. de Kan. Klasse 2, blauwband duivin oud: le pr. van den Berg en Dijksra; 2e pr Peters-Broekhof. Klasse 3, blauwband doffer jong: le pr. en 2e pr. Pav. St. Aloysius, 3e pr. R. Traas. Klasse 4, blauwband duivin jong: le pr. Pav. St. Pieter, 2e pr. H. Looijestijn, 3e pr. Pav. v. St. Aloysius Klasse 5, Zw. of blauwkras doffer oud: le pr. Pav. St. Jan. 2e pr. A. Passchier, 3e pr. Br. Kok; 4e pr. Pay. St. Jan. Klasse 6, zw. of blauwkras duivin oud: le pr. P. Duivenvoorde P.Zn; 2e pr. Pav. St. Pieter, 3e pr. van den Berg en Dijkstra. Klasse 7, zw. of blauwkras doffer jong: le pr. Peters-Broekhof; 2e pr. v. d. Berg en Dijkstra, 3e pr. A. Pas schier. Klasse 8, zw. of blauwkras duivin jong: le pr. Pav. St. Pieter, 2e pr. P. Duivenvoorde P.zn.; 3e pr. Pav. St. Jan. Klasse 9: Vaal of roodkras doffer oud: le pr. Gebr. de Kan, 2e pr. Ant. Duivenvoorde. Klasse 10, Vaal of roodkras duivin oud: le pr. van den Berg en Dijkstra. Klasse 11, Vaal of roodkras doffer jong: le pr. P. Heshof, 2e pr. G. Kruse. Klasse 12, Vaal of roodkras duivin jong, le pr. A. Passchier. Klasse 13, andere kleuren doffer oud: le pr. en 2e pr. Pav. Sint Pieter 3e pr. A. Passchier, 4e pr. Pav. St. Jan; 5e pr. Pav. St. Aloysius. Klasse 14: Andere kleuren duivin oud: le pr. Pav. St. Pieter, 2e pr. v. d. Berg en Dijkstra, 3e pr. Pav. St. Jan, 4e pr. A. v. d. Burg. Klasse 15: Andere kleuren doffer jong: le pr. en 3e prijs P. Duiven voorde P.zn; 2e pr. Br. Kok, 4e pr. Pav. St. Pieter, 5e pr. P. Duiven- Voorde A.zn. Klasse 16: Andere kleuren duivin jong: le pr. Pav. St. Jan, 2e pr. P. Duivenvoorde A.zn, 3e pr. Pav. St. Pieter. Klasse 17: Andere kleuren doffer, niet uitgeruid: le pr. Pav. St. Aloy sius. Klasse 18: Alle kleuren, duivin, niet uitgeruid: le pr. van den Berg en Dijkstra. Bij het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een besluit strek kende tot verdaging van ten hoogste drie maanden van de beslissing op het ontwerp van het partiële uitbrei dingsplan in onderdelen voor gron den nabij hotel „Meerrust", dat ter visie heeft .gelegen, vroeg de heer van Vliet, wat de oorzaak van deze verdaging was. De voorzitter deelde mede, dat door verschillende inge zetenen tegen dit plan bezwaren zijn ingediend. Door het overlijden van de heef De Waard van het Instituut van Stad en Landschap, die deze ma terie voor de gemeente behandelde, is in de behandeling van deze be zwaarschriften enige vertraging ont staan, waardoor de beslissing moet worden verdaagd. Goedgekeurd werd de nieuw in gediende Kindertoelageverordening en de verordening regelende de kin dertoelage voor het personeel der gemeente Warmond, waarbij de leef tijdsgrens voor de aanspraak op kin dertoelage en kindertoeslag voor va lide, niet studerende kinderen werd teruggebracht van 18 op 16 jaar. De vorige verordening, waarbij deze leeftijdsgrens was bepaald op 18 jaar kon in de ogen van de hoogste in stantie g^en genade vinden. De rekening van baten en lasten en van kapitaalsuitgaven en ont vangsten van het gemeentelijk wa terleidingbedrijf over het dienstjaar 1953 werd met algemene stemmen voorlopig vastgesteld. Conform het voorstel van B. en W. werd de huur van het pand bewoond door de heer J. van Leeuwen verlaagd en gebracht op /4.75 per week. Bij de aanbieding van B. en W. van de besluiten tot wijziging van de begroting 1954 deelde de heer Willemsen mede, dat oorspronkelijk op deze begroting een bedrag was geraamd van 26.000.wegens be schikking over batige saldi van vo rige dienstjaar, welk bedrag échter gefingeerd bleek te zijn, daar er he lemaal geen reserves waren. Nu is eer een mevaller van 30.000.doch deze meevaller is in feite slechts 4000.Hij zou gaarne zien dat dergelijke manupilaties in den ver volge achterwege bleven, opdat de raad een juister beeld kreeg van de werkelijke stand van zaken. De voor zitter zette uiteen, waarom destijds tot de betreffende raming is over gegaan. De late vaststelling van ver schillende rekeningen zijn hieraan niet vreemd. Nu alles bij is, is iets dergelijks in de toekomst niet meer te verwachten. Deelname aan 55. Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en W. tot het geven van een garantie aan het Plaatselijk Comité E. 55 voor deelneming aan de tentoonstelling E 55 te Rotterdam. Voorgesteld werd aan het Comité, waarin de burgemeester zitting heeft, een garantie te geven van f 1000. in het eventuele tekort in de kosten, welke aan de deelname aan de E. 55 verbonden zijn. De heer Scheppers ging uitvoerig op dit voorstel in. Men moet aldus spreker in deze tentoon stelling geen directe voordelen zien voor de watersport. De eigenaren van de jachthavens hebben hun vas te klantenkring en zijn dus bij deze tentoonstelling niet direct gebaat. Men moet deze tentoonstelling dan ook zien als een algemeen plaatse lijk belang en hij vindt het daarom onjuist, dat alleen de jachthaven exploitanten de risico's moeten dra gen. Hij had het juister gevonden, indien de gemeente de zaak had ge financierd met steun van de jacht haven-exploitanten en niet omge keerd. De bedoeling is immers, dat op deze tentoonstelling een maquet te zal worden neergelegd van de plassen met als achtergrond War mond, zodat de betreffende havens niet geaccentueerd worden. Hij zou daarom gaarne zien, dat de garantie werd bepaald op 1500.waardoor de zorgen van de jachthaven exploi tanten verlicht worden. De voorzit ter zegt deze aangelegenheid uitvoe rig met de jachthaven exploitanten te hebben besproken. Men is toen overeengekomen, dat Warmond niet te voorschijn kan komen met al zijn recreatie-mogelijkheden, want dit zou veel te kostbaar worden en niet uitvoerbaar zijn. Men is toen tot de conclusie gekomen, dat alleen de watersport naar voren moest wor den gebracht. Do heer van Vliet had gaarne gezien dat de commissie wat uitvoeriger was samengesteld en hierin ook waren betrokken hotel eigenaren én middenstanders. De voorzitter zegt, dat dit idee ook een punt van overweging heeft uitge maakt maar dit brengt grote bezwa ren met zich mede omdat dan reke ning moet worden gehouden met een grote verscheidenheid van verlan gens, en dit kan nu niet, gezien de beperking van hetgeen aan de ge meente is toegewezen. Garantie-bedrag. De heer Willemsen is van oordeel dat opvoering van het garantiebe drag financieel niet mogelijk is, an ders had hij hiertegen geen bezwa ren. Hij is echter van oordeel, dat de zaak wel moet worden geleid door het particulier initiatief, gesteund door de gemeente en niet omge keerd, hetgeen ook de mening was van de heer van der Voet. Uiteinde lijk werd besloten over te nemen het voorstel van de Voorzitter om een vaste subsidie te verlenen ven 500.— en een garantie in het even tuele tekort van 500. Als leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren Prof. Dr J. G. M. Wille- brands, J. A. M. Luijten, Th. C. v. d. Zalm, D. A. v. Beek, M. M. B. Pie- terse en J. Schipper. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat op Donderdag 10 Februari a.s. ter Provinciale Griffie een ver gadering zal plaats vinden, waarin verslag zal worden uitgebracht be treffende de ingediende bezwaren tegen vaststelling van het plan be bouwde kom. Besloten werd de heer Schut, voorzitter van het Instituut voor Stad en Landschappen van Z.- Holland te machtigen de gemeente te vertegenwoordigen, terwijl ook de burgemeester aan deze bespreking zal deelnemen. De heer Weijers bracht namens de ingezetenen dank aan gemeentewer ken voor de wijze waarop de glad heid in de gemeente was bestreden bij welke lof zich ook de heer Wil lemsen aansloot. De voorzitter zal dit aan deze dienst overbrengen waarbij hij er op wees, dat ook van de chauffeurs van de N.Z.H.V. een dergelijke dankbe tuiging was ontvangen. De heer van Rijn wees op de slechte toestand van de Oranje Nassaulaan. De heer van Vliet verzocht een nieuwe methode met betrekking tot de inzage en be studering van de in de raad te be handelen punten. De voorzitter zegde toe een en ander in B. en W. ter ta fel te zullen brengen, OEGSTGEEST De lieer Th. ït. Sprey slaagde te Utrecht voor het candidaats-examen tandheelkunde. VOORHOUT R.K. BUndenbond „St. Odilia". Voor een uitverkochte zaal vond de jaarlijkse uitvoering plaats voor de begunstigers van de R.K. Blinden- bond „St. Odilia". De avond werd verzorgd door de toneelgroep „Het Masker". De voorzitter opende de bijeen komst met een welkomstwoord spe ciaal tot de kapelaan en de beide wethouders met hun echtgenoten. Opgevoerd werd het toneelspel: „Een spel met een droom". Het zware en moeilijke stuk werd door „Het Masker" op voortreffelijke wijze voor het voetlicht gebracht. Décor en aankleding en de gave ver tolking van de rollen maakte deze avond voor de aanwezigen tot een genotvolle avond. De voorzitter was de tolk van al len, toen hij hij het slot „Het Mas ker" extra bedankte voor dit succes volle optreden. Hij sprak de wens uit, dat deze to neelgroep nog vele avonden voor de afdeling mag verzorgen. Z0ETERMEER Roofoverval in Zoelermeer Zoals wij gisteren reeds mededeel den, zijn de drie daders van de roof overval op de kassier van de N.V. Brinkers Margarinefabriek reeds in verzekerde bewaring. De drie daders, die vorige week in Rotterdam arri veerden, hadden de overval tijdens een zeereis voorbereid. Enkele dagen voor de overval namen zij pools hoogte bij de fabriek en zijn toen ge zien door een 16-jarig meisje, dat de Zoetermeerse dader herkende. Direct na de overval meldde het meisje, wat ze gezien had. De jongeman uit Zoe- termeer werd toen in arrest gesteld en voor de politie was het een koud kunstje hem door de mand te laten vallen. Zij toonde de arrestant een foto van het meest ongure type, wat zij op de monsterrol van het schip had aangetroffen en het bleek, dat dit individu bij de overval betrokken was. De jongeman uit Zoetermeer nam bij het zien van de foto aan, dat zijn mededaders reeds gevat waren en sloeg door. Korte tijd later zaten de drie misdadigers achter slot en grendel. Uniformen voor „Kunst en Vriend schap". Het was een stoute bewe ring toen het opgelichte uniform-co mité 15* Augustus 1954 verklaarde, dat voor de verjaardag van Koningin Juliana het fanfarecorps „Kunst en Vriendschap" in uniform door Zoe termeer zou marcheren. Heel voorzichtig werd gestart met het bedrijfsvoetbal-tournooi. Ondanks het slechte weer werd 119.82 bij eengebracht Met dit geld werden prijzen gekocht voor een te houden loterij. Dank zij de tentoonstelling Hollands Centrum had medio Novem ber de trekking plaats. Het batig saldo was nu 1700.—. De fa. Brinkers en de N.V. Nutricia schonken te samen 3000zodat nu nog 2400 nodig is om het ge wenste resultaat te bereiken. Het schijnt, dat het comité niet te veel beweerd heeft. Voor de laatste 2100wordt een beroep gedaan op de burgerij en dev verschillende industrieën. De sympathie kennende voor liet fanfarecops schijnt het ons toe, dat op de streefdatum, dat is dus 8 maan den na de start het totale bedrag bijeen is. Géboren: Bastiaantje J. v. d. Eist Johannes v. d. Waal; Anneke W. Koole en Saskia D. Beunder. Ondertrouwd: M. T. Vlaardinger- broek 23 jaar en J. Th. Westhoek 23 jaar. G. Vroedsteijn 28 jaar en L. oskamp 22 jaar; W. J. Muilwijk 48 jaar en B. Mulder 43 jaar. Overleden: J. A. P. Rotteveel 3 jr.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2