J. Laman 40 jaar aan de Universiteitsbibliotheek Pastoor H. W. v. d. Waarden f Lustrum Sassenheims Ghr. Mannenkoor R.K. HANDELS AVONDSCHOOL Alma Mater Koor - Leids Toonkunstkoor CONCERT „Capriccio" „Psalm 112" „Requiem1 Scheopsplaatwerkers Lassers DANSEN FLINKE NET MEISJE Hoe wintert het in 1954 1964 ZATERDAG 15 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Vandaag was het 40 jaar geleden, dat de heer J. Laman in dienst trad bij de Leidse Universiteitsbiblio theek. Ter herdenking van dit feit hadden de bibliothecaris en het vol tallige personeel zich om 9 uur ver zameld in de bibliothecariskamer. Als eerste sprak de bibliotheekcaris, dr A. Kessen, de jubilaris toe, waar bij hij diens toewijding, ijver, plichts betrachting en accuratesse roemde en de nadruk legde op de blijmoedig heid, waarmede de heer Laman steeds zijn dagelijkse werkzaamhe den verricht. Mede namens Curatoren der Uni versiteit overhandigde dr Kessen de jubilaris een gratificatie, terwijl hij tevens een enveloppe met inhoud aanbood als geschenk van directie, personeel, medewerkers aan het Woordenboek der Nederlandse Taal en enkele anderen, in de bibliotheek werkzaam. Na de bibliothecaris sprak de adjunct-bibliothecaris, dr G. I. Lieftinck enkele waarderende woorden tot de heer Laman, welke htf van een geschenk namens de ""wLrdên handschriften-afdeling deed verge- zeld gaan. Vervolgens spraken nog de heer J. van dér Reyden, als oudste van het personeel en dr C. Kruyskamp namens de Staf van het Woorden boek der Nederlandse Taal. De heer Laman dankte allen voor de tot hem gesproken woorden en de belang stelling. FILM-AVOND „LEIDSE VOGELVRIENDEN". Onder grote belangstelling van le den en genodigden, presenteerde het bestuur van de vereniging „De Leidse Vogelvrienden", aangesloten bij de „Nederlandse Bond van Vogellief hebbers", gisteravond een filmpro gramma in de Jacoba-zaal van „Den Burcht". De voorzitter, de heer A. v. Mook, memoreerde in zijn openingswoord de grote bloei van de vereniging, de prettige sfeer, die er heerst en gaf tevens een overzicht van het succes volle jaar 1954. Voor het lopende jaar stelde hij de leden nog vele attracties in het voor uitzicht. Er komt onder meer een tweede filmavond, bekende keur meesters zullen causerieën houden om de leden voor te lichten, er zal een excursie worden gehouden, een lezing met lichtbeelden en eind No vember weer een grote tentoonstel ling, waarna op 14 December een feestavond 't vereniginsgjaar afsluit. Reeds is voor deze avond de grote zaal van „Den Burcht" gecontrac teerd, alsmede het revue-gezelschap van Berry Kievits en Gerard Wal den. Daarna was het de beurt aan de film-projector voor het vertonen van de 7 geluidsfilms, gedeeltelyk technicolor. Er werd een drietal films vertoond, dat betrekking had op de verschillende afdelingen van de fauna. Na de pauze, waarin een gezellige tombola werd gehouden, volgde „De Lange Vlucht", een film van de En gelse ornitholoog Peter Scott. HOGERE STRAF GEEIST VOOR VIER MISDRIJVEN. Een 36-jarige inwpner uit Leiden hoorde voor het Haags Gerechtshof acht maanden gevangenisstraf tegen zich eisen in plaats van de in eerste instantie opgelegde zes maanden ge vangenisstraf. Verdachte had zich als districtscommissaris van de Stichting Rijnlands Borgstellingsfonds schuldig gemaakt aan het medeplegen van valsheid in geschrifte, het opzettelijk gebruik maken daarvan en verduiste- Gisteravond is op 61-jarlge leeftijd plotseling overleden de zeereerwaar- de heer Henricus Wijnandus v. Waarden, pastoor van de St. JoZef- parochie te Noordwijkerhout. Pastoor v. d. Waarden was gister avond naar het Retraitehuis gegaan, om biecht te horen. Om zeven uur werd hij door een beroerte getroffen. Dokter v. Praag, die spoedig aan wezig was, achtte toediening van het H. Oliesel noodzakelijk. Om 8 uur werd de pastoor naar de pastorie vervoerd, waar hij zonder nog tot bewustzijn te zijn gekomen om 1 uur hedennacht overleed. Pastoor v. d. Waarden werd gebo ren te Rotterdam op 8 Juni 1893 en priester gewijd op 15 Augustus 1917. Hij was achtereenvolgens kapelaan to Noordwijkerhout (St. Victor), Middelburg, Krommenie, Hoorn en Amsterdam. Op 3 Juli '37 volgde de benoeming tot pastoor te Vijfhuizen en op 21 Juli '45 tot pastoor van de St. Jozef-parochie te Noordwijker hout. In de byna 10 jaar, die pastoor v. Noordwijkerhout mocht werken, heeft hij veel tot stand gebracht. Het interieur van de kerk werd vernieuwd, evenals de kerksieraden. Ook aan de buiten kant van de kerk werd veel gedaan. De toren kreeg een koperen dak en het dak van de kerk werd gerestau reerd. KATWIJK AAN ZEE De Zondagsdienst voor zover het de patiënten betreft van de huisart sen Visser, Slagmolen, Lodder en Bourlefs wordt waargenomen door J Gleveringa, Zeeweg 11. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor wat betreft de patiënten van de doktoren H. Hueting, J. Berg man en E. E. van der Laan te Rijns burg wordt de Zondagsdienst waar genomen door dr. H. Hueting, Rijn straat 33, tel. 2102. LEIDSCHENDAM TONEELCURSUS W.R.A. Op initiatief van het W.K.A. kring Rijnland zal er op 21, 28 Februari en 14 en 21 Maart een korte toneelcur sus worden gehouden. Als docente fungeert de provinciale adviseur voor het amateurtoneel in Zuid-Hol land, Froukje de Waard. Inschrijvin gen op deze cursus te richten aan E. J A. Schrader, Damlaan 50, Leid- schendam. trictscommissaris geweest en hij moest als zodanig kleine zaken steu nen saneren. De verduisteringen die hij pleegde liet hij door een van zijn kantoorbedienden in de administratie verbergen. Deze kantoorbediende zou ook de maker zijn van een valse acte cessie. De heer Crommelin, directeur van de Twentse Bank le 's Gravenhage, legde een zeer gunstige verklaring af over verdachte's persoon. Hij had verdachte ook aan een nieuwe be trekking geholpen. Deze zaak werd gedeeltelijk met gesloten deuren be handeld. Arrest 28 Januari. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van de notarissen B. H. Stumpel te Ledien en J. C. B. Goemans te Zeist. Huis, Stille Rijn 11, in bod: 15.700 Kóper: J. van Iterson te Leiden q.q. voor 18.500. Huis, Opde Rijn 74> in bod 5000. ring van ƒ3600,Gedurende de ja- Koper L. D. A. M. Speet te 's-Gra- ren 19481951 was verdachte dis- venhage voor 5.130.I De St. Jozefschool werd uitge breid met vier lokalen en momen teel vorderden de plannen tot de bouw van een Mariakapel en de ver betering van het kerkhof. LISSE EXTRA-SUBSIDIE V.V.V. In verband met het feit, dat de corso-feestavond uitgaande van de V.V.V. een tekort opgeleverd heeft van 549.61, verzoekt het bestuur der V.V.V. een extra-subsidie te mogen ontvangen van 264.17, zijnde de ver schuldigde vermakelijkheidsbelasting voor deze avond. In het voorstel van B. en W. is door dit college reeds het voorbehoud gemaakt, om wanneer deze avond een deficit zou opleveren, een extra-subsidié te verlenen gelijk aan de vermakelijkheidsbelasting, zo dat B. en W. thans voorstellen deze extra-subsidie, groot ƒ264.17, te ver lenen. Herbestrating van der Veldstraat. Het wegdek van de van der Veld straat verkeert in een zeer slechte toestand en behoeft naar de mening van B. en W. dringend verbetering. Om tot dit doel te geraken vragen B en W. de raad een crediet be schikbaar te stellen van 16.600. Uitbaggeren van zandsloten. Uit de practijk is gebleken, dat i^e z.g. kopeinden van de sloten voor het verkrijgen van water bij eventuele brand te ondiep zijn en steeds weer opnieuw dichtslibben. Uitbaggeren heeft geen zin, doch B. en W. stel len vóór dit euvel te verhelpen door op een 11-tal punten in de gemeente in de berm of sloten een betonring te doen ingraven en deze te plaatsen 10 c.m. onder de waterlijnen te voorzien van een rooster om het drijfvuil tegen te houden. Voor een en ander wordt een crediet gevraagd van 2.750, NOORDWIJK Gunning. Het Archbur. Paarde- kooper en Barnhoorn te Lisse heeft, namens het schoolbestuur van de parochie van de H. Jeroen, het bou wen van een iLl.o.-school, bevattende 7 lokalen en 1 natuurkundelokaal, aan de v. Panhuijsstraat alhier ge gund aan de laagste inschrijver Veenman en Vink te Hillegom voor 198.918,Dit werk was 9 Dec. 1954 aanbesteed. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door Dr. Kruyt. De, Duinrand-apotheek is geopend van 11.301 uur en 4.305.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. OEGSTGEEST Doktersdienst. De Zondagsdienst zal waargenomen door door dr. v. Walcheren. VOORSCHOTEN De Zondagsdienst der dokteren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493. H.O.C.R.E.8., AFD. BLOEM BOLLENSTREEK. De afdeling Bloembollenstreek van de R.K. Bond van hotel-, café-, res tauranthouders en slijters hield haar jaarlijkse contactavond in facé-rest. „Oud Berg en Dal", te Bennebroek. De caféhouders en vooral de zaal- houders onder hun moeten zo dik wijls het plezier van anderen aan zien, maar nu waren zij ook eens uit, Het was een prettige en een zeer goed geslaagde avond. In het begin van de avond werden twee films ge draaid, die betrekking hadden op het vakonderwijs voor de Horecabedrij ven. Het vrolijke gedeelte werd ver zorgd door het „Duo Bouwmeester Buré", bekende radio-artisten Amsterdam. Of het gezellig was? Het werd ver na middernacht eer men huiswaarts ging. WARMOND TONEELCURSUS W.K.A. Op Initiatief van het W.K.A. kring Rijnland, zal er op de Vrijdagen 4, 11 en 18 Maart en 1 April in War mond een korte toneelcurus worden gehouden in hotel „De Stad Rome". Als docente zal optreden de provin ciale adviseur voor het amateursto neel in Zuid-Holland, Froukje de Waard. Bevolkinksonderzoek. In April 1952 zijn zoveel mogelijk ingezetenen dezer gemeente door middel van röntgen-foto's onderzocht op tuber culose. In Mei a.s. zal de bevolking dezer gemeente wederom aan de beurt komen om te worden doorge licht. Te dien einde is het nodig dat tijdig uit de ingezetenen van War mond een werkcomité wordt ge vormd, dat zich belast met de voor bereiding van dit onderzoek. Het zal de taak van dit comité zijn om te bereiken dat het onderzoek zo vlot mogelijk verloopt en dat alle inwo ners zich aan deze vrijwillige door lichting onderwerpen. WASSENAAR Damnieuws van W.D.G. Voor de onderlinge damcompetitie van het W.D.G. werden de volgende partijen gespeeld: C. van DijkW. C. van Laar 20, P. GijsbertseJ. Vermaas 02, A. v. d. BergN. Knijnenburg 11 en C. StigterJ. Vermeulen 1—1. Geboren: Leendert W. z. v. W. Krosse en G. Kunst. Hermanus B. M. z. v. G. C. Ruijgrok en A. C. Verdel. Roland L. z. v. W. J. Rozenbroek en M. A. Paleari. Duncan B. K. J. z. v. K. J. Milnes en I. van der Pol. Cor nells P. z. v. C.x P. Q. Voorham en J. de Roode. Wilhelmina M. J. d. v, J. J. Vermeij en C. J. W. Kortekaas. Ondertrouwd: P. A. van den Bar selaar en C. P. T. M. Peeters. H. van der Horst en A. Lammers. A. T. de Bruyn en H. C. Brama. P. Hoogen- doorn en H. Middeldorp. H. J. Fran- zani en C. Prins. J. J. Fransen en F. M. Creemers. J. M. Brands en C. M. Lodewijks. A. H. J. Ierschot en A. M. Gommers, W. L. Kunst en I. A. Fokker. Getrouwd: J. Winkelman en A. P. Melissant. H. J. Meijer en R. Tresfon. UET LUSTRUM-CONCERT, gege- **ven in Sassenheim's Gerefor meerde Kerk onder leiding van Job de Vries, droeg een recht feestelijk karakter. Als soliste verleende de so praan zangeres mevrouw Caroline van Dorpvan Ileijningen haar me dewerking in aria's en liederen van 't klassieke en romantische reper toire. Na de officiële inleiding door de heer Pit heeft het kleine, goed zin gende mannenknoor zich kranig ge weerd in twee Ealestrinakoren mooi maar niet gemakkelijk hierna een Sanctus van de hand van de dirigent, waarin hij een knappe, beknopte fuga verwerkt. Met de zangeres ging het deze avond in stijgende lijn. Van de twee Geistliche Lieder van Bach heeft zij de moeilijkste „Gib dich Zufrieden" het eerste gezongen. De zangeres beschikt over een fraaie stem met een stralend register, mooie warme tonen in alle liggingen en zij heeft een ge voelig muziek-minnend hart. Als 2e lied hoorden wij Bach's „Mein Jesu, Overleden: Petronella Goedemans 77 j. Hendrik van der Helm 78 j. Hen- dricus J. de Nachtegaal 78 j. Hendrik Prins 54 j. Theodorus Joekes 72 j. Arie Plooster 87 j. ZOETERMEER Bouwvakarbeiders. Gisteravond heeft op eenvoudige doch niet min der hartelijke wijze de R.K. Bouw vakarbeidersbond St. Joseph zijn 35 jarig bestaan 'gevierd in het Paro chiehuis. De gepaste feestvreugde werd verhoogd door het feit, dat vier leden, waaronder voorzitter en se cretaris hun zilveren jubileum her dachten. De districtsbestuurder F. J. Meché bracht in een gloedvol betoog hulde aan voorzitter P. Rietkerk. Ook de secretaris, de heer D. Rietkerk, die eveneens 25 jaar lid was werd har telijk toegesproken. De heer A. van Wensveen en J. Baars, eveneens 25 jaar lid deelden terecht in de huldiging. Aan de jubilarissen werd door de heer Meché namens het verbondsbe- stuur het zilveren insigne met de daarbij behorende oorkonde aange boden. Van deze gelegenheid maakte de districtsbestuurder gebruik te wijzen op het grote belang van een eigen kath. organisatie. Op genoeglijke wijze werd daarna onder leiding van de heer A. Slinger land uit Leiden de verdere avond doorgebracht. Bijlarten. De teams van de Bos- koopse Bijj.ver. „De Driesprong" heb ben een wel bijzondere goede week achter de rug. De vier gespeelde wed strijden betekenden voor de Bosko pers vier overwinningen. Voor het Al-team was de algehele winst van zeer groot belang, omdat dit team daardoor nog vaster op de tweede zetel van de ranglijst is blij ven zitten. De uitslagen: De Driesprong A 1 Anti Poedel A 70; Tunnel ADe Driesprong A 2 25; De Driesprong B 1Zuid B 81. Tunnel CDe Driesprong C 37. was für Seelen weh", ernstig en sympathiek. Job de Vries begeleidde haar sober en eenvoudig op het mooie kerkorgel. Ditmaal hoorden wij hem niet soliëren op zijn konink lijk instrument. Als koordirigent heeft hij zijn groeiende reputatie weer bevestigd door de geslaagde uifvoering van drie Beethovenliede- ren begeleid a cappella. De pianistAri® Peter zorgde voor de begeleidingen waar dit nodig was en deed dit toege wijd. Klavierbegeleiding In een hoog kerkgebouw klinkt vanzelf sprekend wat klein en mat. 't Is jammer, dat het mannenkoor zo weinig leden telt, waarvan even wel de tenoren zich goed handhaaf den. Laten de Sassenheimse heren eens overwegen dat 't koorledental voor uitbreiding vatbaar is en men zal er deugd aan beleven. Met de t\*ee Handel-aria's maakt® de zangeres goede sier; het „Lydi- sches Brautlied" uit diens Alexandero Fest was voortreffelijk van toon en charmerende voordracht, waarna 3 delen uit Schubert's Deutsche Messe. in het Hollands gezongen werden door 't koor. l^ADAT IN DE PAUZE enkele af- gevaardigden van zustervereni gingen het jubilerend koor hadden gecomplimenteerd onder aanbie ding van muziekwerk droeg het 2e deel van 't programma een meer fees telijk en lichter karakter. Van de twee volgende koorliederen van Beethoven en Mendelssohn, slaagde „AvondvaarV' van de laatstgenoemde heel mooi. De muzikale dirigent wist overal een fijnzinnige stemming of pittige trekjes te realiseren, wat bleek uit „Tanzer und Springen" van Hassler (15641612) en uit „Chor der Jager" uit Weebers Freisohütz, dat opgewekt, licht en draagkrach tig werd uitgevoerd. Ten slotte het Soldatenkoor uit „Faust" van Gounod. Al behoren deze koren niet tot wat men noemt de kerkstijl, zij klonken fris en geacheveerd en gaven iets feestelijks aan de avond Inmiddels vertolkte de zangeres drie mooie lie deren van Schubert. De kwaliteiten van de stem kwamen prachtig uit en moesten wij een keuze uit 't gezon gene doen, dan, viel deze op: lm Obendrot. Hartelijk applaus van veel toehoorders, een dankword van de voorzitter, bloemen voor de zange res en een geschenk in enveloppe voor de dirigent, 't Was een mooi ge slaagd feestconcert. J. K. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 14 Ja nuari. Groente. Waspeen I 16 —41, idem II 1340, breekpeen ƒ16 —30, boerenkool 33—38, gele kool f 18-27, rode kool 3142, groene kool 1420, spruiten A 4761, spruiten B 1538, andijvie 43—75, uien 1719, uien drielingen 1315 knolselderie 11—26, bosselderie 4.50—5.00. VINKE VEEN, 14 Jan. Groente. Glasandyvie 58—60 cent, boerenkool 18—26 cent, waspeen 2031 cent, witlof I 37—43 cent en idem II 21— 36 cent per kg., peterselie 2630 cent en selderij 1724 cent per bos. IN DE LEIDSE bioscopen Casino prolongeert de „Glenn Mil ler Story", net muzikale verhaal van de in de oorlog buitengewoon popu laire Glenn Miller, de Amerikaanse componist en bandleider, die tijdens de gevechtshandelingen om het le ven is gekomen. Alle leeftijden. Lido. „Misdadige hersens" is de titel van de film, welke wil laten zien hoe sommige mensen een misdadige aanleg hebben doordat er iets hapert in de hersens. Dit is het geval met Frank Smith, die in een hospitaal voor geesteszieken wordt binnenge bracht als slachtoffer van een onge luk, maar tevens lijdt aan geheugen verlies. Bij het onderzoek door dr. Phil. Roberts, echtgenote en assisten te van de beroemde psychiatet dr. Geoffrey Allan, blijkt, dat de man een afwijking in de hersens heeft, waardoor het mogelijk is, dat hij on der bepaalde omstandigheden tot ge- we-ddaden kan overgaan Zij waar schuwt de politie, wanneer de man plotseling het. ziekenhuis heeft verla ten, doch de politie vindt dit geen reden om in te grijpen. Zolang er ,;geen moord gebeurd is" of Smith een andere aanleiding tot arrestatie heeft gegeven, kan de politie niets doen behalve haar aandacht aan hem te schenken. Alle pogingen hem op te sporen lyden evenwel schipbreuk, maar intussen weet dr. Phil. Roberts heel goed waar hij is. Immers toen zij na het verlaten van het ziekenhuis in de auto stapte, voelde zij plotse ling een revolver in de rugHet was Smdth, die haar dwong naar een afgelegen plaats te rijden, waar hij er een schuilplaats op na hield in verband met een smokkelarij in ver dovende artikelen. Daar begint het verhaal pas goed en met steeds klimmende spannning kan men het verdere verloop volgen. Er zit climax in het verhaal, zodat ieder met belangstelling de ontkno ping zal volgen. De film is gekeurd voor 18 jaar. Luxor De Scandinavische fil mers houden ervan met problemen te komen en wat dat betreft is het Deense werk „Bandeloos" de voort zetting van een intussen reeds lange rij. Volgens een in het Nederlands gesproken voorwoord is deze film vooral bedoeld als een waarschuwing aan ouders en opvoeders tegen de grote gevaren, die de jeugd in de steden bedreigen. Hoewel wij deze bedoeling op zich kunnen waarderen, vragen wij ons toch af, wat het nuttig effect van een dergelijke vertoning i6. Ongetwijfeld heeft ook Nederland zijn „nieuwe generatie", bestaande udt branie-achtige jongelui, die vooral in de grote steden aan veel gevaren zijn blootgesteld. Maar die gevaren liggen toch wel even anders dan in Kopenhagen. „Bandeloos" speelt zich af in een milieu, dat beslist niet dé omgeving is, waarin onze opgescho ten jeugd niet ondergang wordt be dreigd. Naar onze smaak heeft deze film, naast sociale aspiraties, ook de nodige sensatiezucht meegekregen. Zij toont één grote losgeslagen bende van jonge mensen, die iedere avond in kroegen en dancings rondhangen en hun kostbare vermaken financie ren met de opbrengst van roofover vallen en handeltjes in verdovende middelen. Alles bijeen is deze rol prent een somber en bijna uitzicht loos geval, waar de ouders en opvoe ders vermoedelijk over moeten na denken. Want in positiev zn brengt de film hun niets. Het ene knaapje komt weliswaar op het pad der deugd terecht, maar dat is hooguit een be loning voor het lange kijken. Hoe dat komt, zal niemand duidelijk wor den. Zijn vriendjes verdwijnen weer spoedig achter de tralies, maar ook daar mist de film het vermogen om duidelijk te maken waarom. Op de schokkende onthullingen na, die meer op de kas zijn afgestemd dan op een sociale opbouw, is het een hele zwak ke geschiedenis, waaraan we wer kelijk geen behoefte hebben. Boven 18 jaar. Trianon. Voor de film „Mogam- ba" heeft de Metro-Goldwyn-Mayer j zijn hele hebben en houden behal- j ve de bekende leeuw, want die had den ze daar al mee naar Afrika genomen. De nog steeds vitale Clark Gable wandelt in het donkere werelddeel met evenveel gemak door enkele liefdes heen als in Hollywood, doch de dollarvenus Ava Gardner krijgt zowaar gelegenheid om zich, ver van de knellende banden van Holly wood, een werkelijk geslaagde rol aan te meten. „Mogaimba" is het vef- haal van de eenzame djierenvanger, die binnen een week de omringende gevaren met twee charmante dames vermeerderd ziet. Als zijn grote liefde echter reeds bespraken blijkt, scha kelt hij met veel gemak op de andere dame over, waardoor vele problemen over en weer vermeden worden. De regie van deze film wordt gevoerd door John Ford, die een meester is in natuuropnamen. Het is dan ook voor al de prachtige kleurrijke fotografie, die deze film het zien alleszins waard maakt. Voor personen boven 18 jaar. Rex. „Het duel bij Silver Creek" geeft een beeld van het leven der Amerikaanse goudzoekers, die in de vorige eeuw een claim kochten en met meer of minder geluk de kost bare stof vonden. Even talrijk als de goudzoekers, waren echter de ban dieten, die het vooral op de kleine claims gemunt hadden. Zij knalden rustig de eigenaars met hun helpers neer, zodat er niemand tegen hen ge tuigen kon en maakten zich met de goudvoorraad uit de voeten. Bij zo'n overval op de claim van vader en zoon Cromwell weet de zeer handige en buitengewoon snel en goed schie: tende zoon Luc te ontkomen. Hier be gint het eigenlijke verhaal vai} de film, want deze Luc Cromwell wefd in Silver City hulp-sheriff en in een zeer spannend en opwindend verhaal laat de film zien hoe hij met sheriff Lighting de strijd tegen de bandie ten aanbindt. Romantiek en verbad spelen er een rol in en het knallen der pistolen is niet van de lucht. Één film met veel vaart en kruitdampen toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Nieuwe cursussen en Repetitiecursussen Boekhouden Handelscprr. Nederlands Engels Duils Frans Conversatie, Engels, Frans Lage lesgelden Prima resultaten Leslokalen: Vrouwen kerkhof 1, Leiden. Inl.: Rijnzicktweg 24, Oegetgeest, Tel. 20313 Notaris A. H. DOIJEtR te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 21 en 28 Januari 1955, avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, by inzet en afslag publiek te verkopen: 1. Het herenhuis, inge richt tot benedenwoning met tuin, zeer gunstig ge legen te Leiden, aan het Plantsoen 31/31a, groot 97 c.a. de benedenwoning, be staande uit ruime suite, grote Zit-Slaapkamer, flin ke keuken, en voorzien van douche-cel en verdere ge makken, wordt per 1 Maart 1955 geheel ontruimd op geleverd. De afz. bovenwo ning is verhuurd voor 48.34 per maand. 2. Burgerwoonhuds met voor- en achtertuin Hoge Morsweg 59a te Oegst- geest, groot 133 c.A. Ver huurd voor f 7 per week. Lasten per jaar perc. 1 12074, perceel 2 43.38 Bezichtiging bovenwoning Plantsoen-31a, uitsluitend 18 en 25 Januari a.s. ove rigens 18, 20, 25, 27 Ja nuari a.s. alles van 24 u. nam. Betaling 1 Maart 1955 Inl. verstrekt gen. Notaris. Dirigent: WILLEM MIZéE Dirigent HENK GEIRNAERT STADSGEHOORZAAL, 21 JANUARI. AANVANG 8 UUR. HEN] HENDRIK ANDRIESSEN GABRIEL FAURE Solisten: Heieen Verkley, sopraan; Meine Pot, bas; Annemiek Padt- Jansen, harp; Bram Martijn, orgel; Koen v. Slogteren, hobo. Toegangsibew ij zen 2.50 verkrijgbaar by de Fa. BENDEiR, Hogewoerd 90, Tel. 20097, Leiden en bij de leden ZAAL Roelofarendsveen Zondag 16 Januari Dansen met medewerking van DE VRIJBUITERS Aanvang 3 uur. Toegang R. K. GEVRAAGD ENIGE Hoog loon, vast werk in klein gezellig bedrijf, om geving Leiden. Br. onder no. 4318 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd een KOOLOOS Melkhandel, Rijndijk 262 Voorschoten (H. Schouw). Bakkersbediende ot Leerling gevraagd. Van Rijn's bakkerij, Roelofarendsveen. 202 DE KWAKEL A.s. Zondag 16 Januari in de Zaal LEENDERS Aanvang 7.30 u. Muziek: WESTPLAS MELODIANS 7 personen. Alleen R. K. Gevraagd per Maart R.K. by een bloembollen- kweker, intern. Br. aan agent J. J. Kroon, Haven straat 48, Noordwijkerhout. VERHUIZINGEN JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 9 Telefoon 25468. Leiden. Emigrati.-Varpakliing.n Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen! VERSCHENEN: door CHR. A. C. NELL. Strenge en zachte winters in Nederland Het karakter van de eerstvolgende tien winters. Franco toezending na ontvangst van f 1.50. N.V. DE LEID8E COURANT. LEIDEN. GIRO 103003.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3