Rijnstreek DUINSTREEK Gemengd Toonkunstkoor voerde „Le Roi David" uit Goed georganiseerde roverij uit 'n Leidse spoorwegloods berecht R*K* Middenstandsveren* in Warmond werd 40 jaar Opneemplaatsen voor de marine VRTJDAG 14 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 IV WOENSDAGAVOND heeft het Ge- mengd Toonkunstkoor onder lei ding van Iskar Aribo een grandiose uitvoering gegeven van Honegger's groot koorwerk „Le Roi David", waarna „l'Enfant prodigue" van De bussy. Van de oudere vorm van het Oratorium is in Honegger's „Drama tische Psalm" niets overgebleven. De tekst is door Rena Morax naar het bijbels verhaal geschreven en met ontzagelyke réaliteit heeft de compo nist deze muzikaal benaderd, verlucht en verlevendigd. Vanaf de profetie door Samuel leidt hij ons tot het le gerkamp v. Saul; naar de opmars van de Philistijnen en van de Joden, de dans voor de ark, David's glorie en David's dood. In korte delen saamgevat, schept het dramatisch gegeven de band tus sen de delen, die ineenvloeien door een gesproken tekst. Voortreffelijke, spontane en krachtige muziek, ver rassend en gezond; geheel anders dan de meermalen zo onbevredigende ex perimenten, die door de luisteraar niet gewaardeerd kunnen worden. Honegger gebruikt in zijn moeilijk werk middelen, die eigenlijk eenvou dig zijn n.l. spreekstemmen boven het orkest uitsprekend, eenstemmige ko ren (zoals ook Handel gebruikte) maar tevens 2 en 4 en 6 stemmige ko ren, een zeer aparte instrumentatie, waarin trompetten, hoorns, tuba en slagwerk een voorname rol spelen, modern en toch oud-testamentisch aandoend, raak en suggestief. Solië- rende zangstemmen voor sopraan en tenor. Tenslotte een bekende koraal melodie, naar een oud Kerstlied, op gesierd en gevarieërd als verlossing brengend slot. Hoe het mogelijk is, dat een jong koor zo'n spanning en geest heeft kunnen opbrengen bij een eerste uit voering is een raadsel, waarvan de dirigent het geheim bezit. Elke toe hoorder is overtuigd van de belang rijke prestatie, die geleverd werd door het Toonkunstkoor, en mocht er soms iets minder geklopt hebben, dan doet dat al heel weinig terzake want na het moedig studeren onder de energieke leidsman, werd het tot een uitnemend klinkend resultaat. David's rouwklacht te midden van de klaagzangen van de vrouwen is huiveringwekkend; de afsluiting van het le deel. In eht 2e deel wordt Da vid tot koning gezalfd. Al offerend wordt de Ark onder harpspel en dans, met luit, trommels en cembalen naar de bestemde tent gedragen. David dansend vooraan; wiens troon tot in eeuwigheid zal bevestigd worden, al dus de engel. Dan in het 3de deel: David's toppunt van glorie. Indruk wekkend diens afsterven, en een En- gel, op tonen van een kerstlied, voor zegt, dat eens een bloem zal bloeien aan Uw nieuw ontloken tronk". Het oude testament hier overstraald door het nieuwe. Diepzinnig is de beteke nis van de choralen en voortreffelijk de vertolking. Het verhaal door de recitant (in casu Otto Couperus) een voudig gezegd is als een verslag van een ooggetuige. Behalve het hierboven geroemde Toonkunstkoor werkten mede Corrie Bijster sopraan, sober en draagkrach tig; de tenor Wiebe Drayer, expen sief in voordracht en Watty Krap, alt soliste, sonoor en welluidend was als declamatrice expensief en groots. De Noord-Hollandse Philharmonie in grote bezetting gaf op de avond van de uitvoering een zeer toegewijde be geleiding, zodat het grote ensemble een suggestieve wedergave van een zeer belangrijk werk heeft gegeven. l^A DE PAUZE WERD met volle teugen genoten van de élite uit voering van Debussy's symphatiek en voornaam van toon zijnd jeugdwerk „l'Enfant prodigue", waarin de jonge componist toch reeds een eigen visie doet gelden. De idyllische vreugde over de terugkeer van de verloren zoon is rijkelijker uitgewerkt dan Lia's smart. Debussy wilde de tra giek van het dramatisch gebeuren niet opvoeren tot een realistische ex pressie. 't Is mooie, menselijke mu ziek rijk aan uitdrukking. De solisten, Corry Bijster en Wiebe Drayer waarbij zich nog Leo Kete laars met zijn machtig en prachtig bariton-geluid voegde gaven 'n over weldigend fraaie interpretatie, waar na een glorieus slotkoor de cantate afsloot. Na de fraaie wedergave brachten de vele toehoorders hun ware op verschilende plaatsen te zijn opge steld tenslotte een plaats had gekre gen op een terreintje nabij de hef- brug, waar hij in regen en wind stond te verweren, wordt voorlopig opge borgen. Personeel van de dienst van gemeentewerken is bezig de tent uit elkaar te nemen, waarna de onderde len zullen worden ondergebracht op een veilige plaats. Degenen, die zich het lot van de tent aantrokken, kun nen zich dus niet meer ergeren aan de verwaarloosde toestand, waarin de tenten de laatste tijd verkeerde. Naar wij vernemen zal de tent wor den opgeknapt en misschien te zijner tijd nog weer eens worden gebruikt. BODEGRAVEN Pater-assistent In plaats van pa- wondering tot uiting Men heeft dè 'S'» België en de Parijse accoorden Het debat in de Belgische Kamer over het wetsontwerp ter goedkeu ring van de accoorden van Parijs mag zich slechts in weinig belang stelling verheugen van de zijde der volksvertegenwoordigers, van wie meestal slechts een klein percentage in de vergaderzaal aanwezig is. Daarentegen werd in de wandel gangen druk het opzienbarende af treden van de minister van openbare werken Van Glabbeke besproken. Eén der volksvertegenwoordigers moet in dit verband de opmerking gemaakt hebben: „De accoorden van Parijs interesseren ons minder dan de desaccoorden van Oostende". Een hoogtepunt in de debatten vormde Donderdag de uiteenzetting van de minister van buitenlandse za ken Paul Henri Spaak. „De bewapening van West-Duits- land is een absolute noodzaak voor de verdediging van Europa", zo zeide de minister. „Wij accepteren deze bewapening niet met vreugde, maar maar worden er nu eenmaal door de omstandigheden toe gedwongen. Ons Europees defensiesysteem kan het niet zonder de Duitse bijdrage stel len". De Belgische minLter gaf tenslotte uitdrukking aan zijn mening, dat de Parijse accoorden het mogelijk zullen maken op betere basis te onderhan delen met de Russen, teneinde tot een vredelievende coëxistentie te komen. Hij legde er de nadruk op, dat de toestand thans geheel anders is dan in 1948. „Wij willen thans niet mili tair sterk worden om weerstand te kunnen bieden, zoals toen, doch om een basis te leggen om te kunnen on derhandelen". dirigent en zowel de recitant van het eerste werk, de solisten en het koor bejubeld zonder einde, wat ook vol komen verklaarbaar en verdiend is. 't Was een zeer belangrijk concert, dat wij ons lange tijd dankbaar zul len herinneren. J. KORTMANN THEO BRUINS VOOR TOONKUNST. Een der prominente jongere pia nisten, onze landgenoot Theo Bruins, zal zich, Maandagavond, 17 Januari doen horen op het derde concert der Maatschappij voor Toonkunst in de Stadsgehoorzaal. Theo Bruins, geboren in 1929 te Arnhem, debuteerde met het Con certgebouworkest in 1949. Sindsdien trad hy op met talloze orkesten en gaf met steeds stijgend succes reci tals, ook in het buitenland. Dikwijls verraste hij door een originele visie. Zijn programma bevat Bachs Chro matische Fantasie en Fuga, de Va riaties over „Ah! Vous dirai je, Ma- man", van Mozart, Strawinsky's „Trois mouvements de Petrouschka" en de Sonate op. posth. in Bes gr. t. van Schubert. 's Middags speelt hij op het Jeugd- concert der Maatschappij voor Toon kunst en brengt don werken van Bach, Mozart, Bartók en Pijper ten gehore. verbonden pater A. Boermans van de orde der Franciscanen. Voorlopig zal deze pater tot Pasen blijven. HAZERSWOUDE Zestien nieuwe woningen. Dezer da-ren is men begonnen met het hei werk voor de 16 woningen, die paral lel lopen met de Ds. D. A. v. d. Bosch straat. Ook de woningen, die in aan bouw zijn aan de Burgem. Warnaar- kade vorderen goed. Er is al een blok dat onder de oannen is. De weersge steldheid werkt niet mee voor de aannemer om met spoed deze wo ningen af te bouwen. BOSKOOP Steen des aanstoots verdwijnt De fraaie muziektent, waar destijds iedereen naar heeft verlangd en na NIEUWKOOP Verkoop kerkschapen. Op het erf van de heer v. d. Bosch (Hotel Het Vliegende Paard) werden van morgen de kerkschapen verkocht. De 36 aangevoerde schanen brachten een bedrag op van ƒ4024,De ko per van deze schapen werd de heer C. F. de Jong. Zij brachten gemid deld 112,75 op. OUDE-WETERING Gisteravond is de marinier 2e klas, de heer W. van der Bosch, na een verblijf van 14 maanden in Cu rasao thuis gekomen. RIJPWETERING Het Kerstspel. De aangekon digde tweede opvoering van het Kerstspel „Jutterskerst", welke we gens het overlijden van pastoor Kwakman, moest worden afgelast, zal thans plaats vinden a.s. Zondag 10 Jan., 's avonds te 8 uur in café „Rustoord". Zware straffen „Dit is niet het onbezonnen stelen van een fiets, maar goed georgani seerde roverij. U wilde voot uzelf beginnen in de textiel en dacht met deze inbraak vooruit te kunnen ko men", zeide de president van de recht te 's-Gravenhage vanmorgen tegen de 45-jarfge dok-machinist W. uit Amsterdam, die in de nacht van 11 op 12 September j.I. tezamen met een Amsterdamse vakgenoot de 32- jarige G., had ingebroken in een loods van de spoorwegen te Leiden. Zij haddeh een flinke buit in de wacht gesleept, o.m. colli met een goede honderd japonnen, voor costumes, kleden, lopers en si garetten. Een gedeelte van de buit was reeds verkocht toen de mannen werden gearresteerd. Grove opzet. De officier van justitie zeide dat het hier ging om een zorgvuldig en uitvoerig voorbereid misdryf. De beide mannen, die koelbloedig en brutaal te werk zijn gegaan, hebben zich in grove mate vergrepen aan andermans goed, louter en alleen uit egoïsme. Hij requireerde tegen W„ die reeds drie veroordelingen op zijn strafblad heeft staan, een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest en tegen G., die re ds twee maal is veroordeeld, een gevangeniststraf van een jaar en zes maanden met af stoffen van voorarre8t- De verdedigers van de verdachten bepleitten een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak over veertien dagen. Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag. In de zeer gezellige en geheel ge moderniseerde zaal van Hotel „De Stad Rome" vierde de R.K. Midden standsvereniging van Warmond haar 40-jarig jubileum. De voorzitter der vereniging, de heer P. v. d. Horst opende de fees telijke bijeenkomst en riep allen een warm welkom toe, waarbij hij spe ciaal noemde burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, diens echtge note, de geestelijk adviseur, de he ren J. Bakker, directeur Van het N.R.K.M. en F. C. de Hosson, voorz. van de N.R.K.M. Het deed hem zeer groot genoegen, dat de oprichter der vereniging, de heer C. Zwetsloot, ge volg had gegeven aan de uitnodiging om deze avond bij te wonen. In zijn welkomstwoord moest hij nu iedereen aanwezig was, ook de dames van de leden, een ernstig ver manend woord laten horen. Hy hoopte n.l. dat in de toekomst de le den meer de vergaderingen zullen bezoeken en dat er een hechtere en nauwere samenwerking zou zijn tus sen de leden onderling. Hierna was het woord aan de heer F. C. de Hosson. Pionier gehuldigd. Spreker bood allereerst zijn felici tatie aan, mede namens het hoofdbe stuur. Hij noemde 40 jaar een mijl paal, waarop men ^jch neerzet en een terugblik werpt 'naar het verle den. Het is immers niet gemakkelijk een vereniging op te richten en zeer zeker niet om haar in stand te hou den, aldus spreker. 40 Jaar geleden werd het oprichten van een vereni ging dwaasheid genoemd en er was heel wat doorzettingsvermogen voor nodig om toch tot oprichting te ko men. Het deed spreker daarom groot genoegen een der eerste oprichters aanwezig te zien. Deze heeft 40 jaar geleden een groot doorzettingsver mogen gehad en hij noemde het een kostbaar bezit zulke mensen in het midden te hebben. Zij immers heb ben de steen gelegd voor hetgeen thans na 40 jaar werken op sociaal en maatschappelijk gebied is bereikt en hiervan plukt de vereniging tot op heden nog de vruchten. Spr. eindigde met de woorden, dat de vereniging moet zijn een vor mingsinstituut. Deze tijd moet er op bedacht zijn een vormingstijd te zyn, die in de Middenstand hoogstnoodza keliik is in deze maatschappij en in de samenleving in ons land. Hierna deelde hij mede, dat hij na mens het hoofdbestuur aan twee le den n.l. de heren J. van Moorsel en J. van Tongeren de zilveren bonds- medaille van verdiensten kon ver lenen wegens een 40-jarig actif lid maatschap. Woord voor de dames. Hierna kreeg de heer Bakker het woord, die in geestige bewoordingen er op wees, dat het toch tijd werd, dat ook de dames der leden meer be-, langstelling toonden door het bezoe ken van de bijeenkomsten. Dit zou stimulerend werken op het bezoeken van de vergaderingen door de leden. De Middenstandsvereniging heeft 'n aparte plaats in de samenleving in ons land en moet deze plaats zeker blijven behouden, ^ldus spreker. Dit wordt door velen nog steeds niet be grepen en men moet vooral niet den ken dat kleine afdelingen zoals War mond in het grote geheel geen taak hebben. Als laatste kreeg burgemeester jhr. mr. L. von Fisenne het woord. Na mens het gemeentebestuur bood hij de jubilerende vereniging zijn harte lijke gelukwensen aan. Het deed hem groot genoegen dat ook de op richter van deze belangrijke organi satie de heer C. Zwetsloot aanwezig was, die zeker met dankbaarheid kan terug zien op hetgeen hij eens is be gonnen. Deze organisatie aldus spreker mag er zijn en zij neemt een belangrijke plaats in in het sociale en culturele leven van Warmond. Als hoofd van de gemeente heeft spr. mogen ervaren, dat nimmer te vergeefs een beroep werd gedaan op de Middenstand voor winkelweek, etalage-wedstrijden, braderie enz. en ook bij het organiseren van feeste lijkheden tydens de Kaag week. Hij deed een beroep op de leden om ook in de .toekomst eendrachtig samen te werken. Hiermede was het officiële gedeelte der avond beëindigd en kwam de feestcommissie in actie. Deze commissie had een uitvoerig programma samengesteld ,dat onder leiding van de heer Van Elburg in perfectie werd uitgevoerd en waarbij het muziekgezelschap van G. Hofenk uit Leiden zijn medewerking ver leende. Het is een zeer geslaagde avond geworden en allen zullen zeer zeker met plezier aan deze avond te rugdenken. Gemeenteraad. De raad van Warmond komt Maandag a.s. bijeen. Op de agenda staat o.m.: Vaststelling van een ontwerp-besluit, strekkende tot verdaging voor ten hoogste drie maanden van de beslissing op het ontwerp van het partiële uitbrei- dingsplan-in-onderdelen voor gron den, nabij hotel-restaurant „Meer- rust"; Voorstel van B. en W. tot a. intrekking van het raadsbesluit van 20 Juli 1954 betreffende de vaststel ling van de Kindertoelageverorde ning gemeentepersoneel Warmond, b. het vaststellen van een nieuwe verordening regelende de kindertoe lage voor het personeel der meente Warmond; Definitieve vast stelling van een aan de Woningstich ting „Warmunda" te verstrekken aanvullend voorschot voor verbete ring van de woningen, behorende tot 't complex „Warmundastraat"; Aan bieding ter vaststelling van een ont werp-besluit tot 2e wijziging van de gemeente-begroting voor het dienst jaar 1955 betreffende het sluitend maken van de gewone dienst van de gemeentebegroting 1955, naar aan leiding van de verhoging van de al gemene uitkering uit het gemeente fonds over 1955. HAARLEMMERMEER Geboren: Jacob z. van A C. Nieuwenhuis en M. J. Langereis; Hu- go Hubertus Maria z. van C. L. van der Salm en J. C. M. Bontje; Johan na Agatha d. van S. J. Blokker en C. M. Verhoeve; Gijsbertus z. van H. Eigenbrood en L. van 't Voort; Aar tje Lijntje d. van L. de Jong en B de Winter; Theodorus Cornelis Maria z. van H. A. de Jong en G. M. Zoe tendaal; Hillegonda d. van L. van den Berg en C. Arensman; Cornelis z van W. A. van der Pol en A. J Arensman; Maria Nicolette d. van N J. Kortenhoeven en M. Hulsbos; Wilhelmina d. van P. Hennink en A. van Braak; Leendert Jan Vink z. van J. Overbeek en A. de Kwaadsteniet Alida Adriana d. van A. Verhoef en N Brand; Adriana Cornelia d. van K. Markus en N. J. Verhoef; Aagje d van P. Roos en J. Monster; Maria Theodora Adriana d. van J. P. Zwet sloot en J. F. A. Verbeek; Krijn z. van L. van Rijswijk en S. J. Visser; Brigitta Veronica Maria d. van J. J Visser en B. P. Haaker; Johannes z. van C, J. Smit en C. M. Meegdes; Gertrudis d. van N. Bijster en A. Lucke; Bernardus Rudolphns Herma- nus z. van B. J. H. Geerdink en T. Adema; Johanna Cornelia Margare- tha d. van H. C. Jonkman en J. B. van den Haak. Ondertrouwd; Willem Cornelis de Laat 27 j. en Geertruida voor den Dag 24 j.; Bernardus Johannes van Woerkom 30 j. en Wilhelmina Hen drika Maria van Rijn 26 j.; Albrecht Petrus Suidgeest 26 j. en Geertruida Catharina Servatia de Wildt 24 j. Getrouwd: Jacob Wiedemeijer en Anna Maria Vorst; Adrianus Zon derwijk en Theodora Margaretha de Wreede. Overleden: Martin us Visser 63 j., echtg. van R. Hagen; Annigje Kraaije- veld 87 j. wed. van H, Helsloot; Jo hannes van der Beek 79 j„ wed. van J. Kooij; Petrus Benedictus Zwet sloot 69 j„ echtg. van A. C. van Sta veren. HILLEG0M R.K. Tennisclub in oprichting. Nu de tennisbanen, die door de ge meente worden aangelegd op het voormalig Concordiaterrein, dit voor jaar bespeelbaar zullen zijn, worden er pogingen aangewend om te ko men tot een R.K. Tennisclub. Belang stellenden kunnen zich opgeven by de heer J. Stevens, Prins Bernhard- straat 26, Hillegom en mej. Anny Fangmann, Hogewerfstraat 9, telef. 5770. Geb.: Gerdine Johanna, d. van H. Rood en A. C. van Honschoten; Alida Marjolijn, d. van C. van der Walt en E. H. Glink; Elisabeth Pe- tronella Maria, d. van Th. C. Hoo- gerwerf en M. A. Waasdorp; Linda Liesbeth Maria Johanna, d. van A. B. Kop en G. M. van Riek; Cornelis Wilhelmus, z. van W. P. de Greef en F. G. Breure. Ondertr.: H. M. A. Peters en T. Griffioen. Overl.: Willemina Uri, echtg. v. A. van Mourik, 68 j.; Dirkje van Buu- LEIDSCHENDAM Paardendressuur in het patronaat. De plaatselijke ruitervereniging „De Palestey'nruiters" heeft in het patronaatsgebouw aan de Damlaan een interessante demonstratie gege ven van de paardensport. Nadat de voorzitter in zijn openingswoord een aansporing had gegeven voor de be oefening van de paardensport, gaf mej. A. van Rossum met haar Shet- landse ponny een vertoning van de zg. vrijheidsdressuur. Zij oogstte daarmede veel succes met gevolg dat velen der aanwezigen hun liefde voor de paardensport duidelyk lieten blij ken. Hierna zorgde de Voorschotense toneelvereniging voor een verder prettig verloop van de bijeenkomst. Opgevoerd werd de klucht „Drie is te veel" een om zyn vele onwaar schijnlijkheden vermakelijk toneel stuk van Joh. Blaasen. De aanwezi gen toonden zich uiterst dankbaar voor de uitstekende wijze, waarop dit vlotte niemendalletje werd gebracht. Na een goedgeslaagde verlot'ng bleven de veie aanwezigen nog in een gezellige sfeer bijeen. terstond herkiesbaar zijn, stellen B. en W. de raad voor genoemde perso nen te herbenoemen. Voor- en nazorg geesieszieken. De gemeente is sinds 1938 aangeslo ten bij de Commissie van Advies voor de vóór- en nazorg van krankzinni gen, werkzaam in het district omstre ken van Leiden. De noodzakelijkheid wordt ingezien om te komen tot in tensivering van deze vóór- en na zorg, in dier voege, dat enkele psy chiaters als rull-time krachten met de leiding van dit werk zullen wor den belast, waardoor het tevens mo gelijk wordt gemaakt dit werk meer te differenciëren in overeenstemming met de levensbeschouwelijke groepe ringen der bevolking. De werkzaam heden hieraan in den vervolge ver bonden zullen worden uitgevoerd door een tweetal teams, elk bestaan de uit een psychiater en twee dis trictsverpleegsters, uitgaande van het Groene Kruis en het Oranje Groene Kruis, terwijl een team zal uitgaan vanwege het Wit-Gele Kruis. In de exploitatie van deze voor- en nazorg, welke door een stichting zal worden beheerd, draagt de pro vincde 50 bij terwyl het overige deel zal moeten wordengedragen door de deelnemende gemeenten. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor, om de subsidie hiervoor te verhogen tot 5 cent per inwoner, waarmede voor Lisse dan een bedrag gemoeid zal zijn van 620.60. Loop der bevolking. Het verloop van de bevolking dezer gemeente in het jaar 1954 is geweest als volgt. Op 1 Januari 1954 bestond de bevol king uit 6156 mannen, 6256 vrouwen, totaal 12412 personen. Dit aantal is vermeerderd door geboorten met 174 mannen, 148 vrouwen, totaal 322 en door vestiging met 164 mannen, 196 vrouwen, totaal 360 personen. Door overlijden is het aantal persconen ver minderd met 41 mannen, 27 vrouwen, totaal 68 en door vertrek met 235 mannen en 264 vrouwen, totaal 499 personen. De bevolking bestond derhalve op 31 December 1954 uit 6218 mannen en 6309 vrouwen, totaal uit 12.527 personen. Het aantal huwelijken in 1954 te Lisse gesloten bedroeg 97, terwijl er een tweetal echtscheidingen werden ingeschreven. Geboren: Gerarda M., d. van G. d. Berg en C. J. van Dijk; Felix Jacobus A., z. van F. J. A. van der Eerden en C. M. Couzijn; Jan J„ z. van J. Heikamp en B. Eisenga. Ondertrouwd: J. W. Geleijnse, 24 jaar te Hillegom met H. S. v. d. Meer 23 jaar te Lisse. Getrouwd: C. van Rossuan met J. C. Roessen, beiden te Lisse. In omgeving Leiden Thans zijn de volgende „opneem plaatsen" voor personeel van de Ko ninklijke Marine door de verschillen de commandanten in de omgeving van Leiden aangewezen. De commandant van het marine- opkomstcentrum te Voorschoten heeft in overleg met de politie als opneem- plaats de Kon. Marinelaan gelegen tussen de Veurscheweg (Voorburg Leiden) en de hoofdpoort van het kamp, aangewezen. Hier kan men marinepersoneel aantreffen op werk dagen van 1718 30, Zaterdags 1314 en Zondags van 910 uur. De commandant van het marine vliegkamp Valkenburg (Z.-H.) heeft een tweetal punten aangewezen, n.l. de zg. Rusthoek in Katwijk aan de weg Noordwijk—Den Haag en bij Den Deijl aan de Rijksweg LeidenDen Haag. Automobilisten kunnen hier Vrijdags na 16.00, de overige werk dagen na 17.00 uur. Zaterdags na 12.00 uur en Zondags na 9 uur personeel van het Marinevliegkamp verwach ten. LISSE Vacatures dienst Sociale Zaken. De heren A. J. Mesman en H. W. Vreeburg, treden af als bestuursle den van de dienst voor sociale zaken in de gemeente Lisse. Aangezien zy WASSENAAR Postzegelclub hield Jaarvergade ring. In „Princehaven" werd gis teravond de jaarvergadering gehou den van de Postzegelclub Wassenaar. De voorzitter, de heer W. A. M. Me lis stelde in zyn openingswoord met voldoening vast, dat het ledental van de club geleidelijk aan toeneemt. Toch is de omvang van de club nog maar zeer bescheiden, wanneer men in aanmerking neemt, dat Wassenaar toch zeker honderden postzegelverza melaars onder haar ingezetenen telt. Als alle leden hun vrienden en ken nissen, die liefhebberij hebben in het verzamelen van postzegels, op het bestaan van de club attent maken, kan binnen korte tijd het ledental aanzienlijk worden opgevoerd. De secretaresse, Mevrouw D. Waal kensv. d. Goes, bracht verslag uit over de werkzaamheden in het afge lopen jaar en over het wel en wee van de wekelijkse rondzendingen. De waarde van de in 1953 in deze rond zendingen opgenomen zegels beliep ongeveer 5000.Verkocht werd voor een bedrag van 1620. Penningmeester W. v. d. Worp kwam aan het woord voor een finan cieel verslag. De clubkas bevatte aan het einde van het jaar een saldo van ruim 500.—. De heer v. d. Worp schetste ook in grote lijnen de histo rie van de club, die dit jaar het 20- jarig bestaan zal herdenken. Op wel ke wijze dit geschiedt, zal nog nader worden bekend gemaakt. INLICHTINGEN GEVRAAGD. I omstreeks kwart over vijf heeft zich op de van Olden- barneveldtweg een ongeval voorge daan, waarover de verkeerspolitie gaarne door eventuele getuigen nader zal worden ingelicht. Doordat een 3- jarig kind plotseling de rijweg over stak moest de Zaandamse automobi list T. qpn snelle manoeuvre met zijn personenauto maken. Het gevolg was, dat de wagen tegen een lichtmast botste en zeer ernstig beschadigd werd. Ook aan de lichtmast werd schade toegebracht. Een iedei, die ge tuige geweest is van dit ongeval wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de verkeerspolitie, van Zuylen van Nijeveltstraat 206, tel. 3333. Aanrijding doordat achterlicht niet brandde. Op de Rijksstraatweg ter hoogte van De Hartenkamp werd Don derdfagmorgen omstreeks kwart voor zeven de motorrijder O idt Wasse naar, wiens motorfiets niet was voor zien van een achterlicht, aangereden door een bus van de N. Z. H. V. M., bestuurd door K. uit Noordwijk. O. kwam te vallen en werd ongeveer 30 meter over de rijweg geschoven, waarna hy bleef liggen met open hoofdwonden en een hersenschud ding. Dokter Wafelbakker verleende de eerste hulp en liet O. overbrengen naar het Haagse gemeente-ziekenhuis aan de Zuidwal. De motorfiets werd ernstig, de auto bus licht beschadigd. Stamil heeft Wassenaarse afdeling. Er is een plaatselijke afdeling op gericht van de koninklijk nationale vereniging tot steun aan miliciens „Stamil". Burgemeester dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen heeft het erevoorzitterschap aanvaard van het afdelingsbestuur, dat bestaat uit de heren C. Giebel, luitenant-gene- raal-vlieger b. d., voorzitter B. A. Ingenegeren, oud-hoofdambtenaar van de Kon. Luchtmacht, Lange Kerkdam 10, secretaris-penningmees ter en J. C. van Apeldoorn, majoor der artillerie b. d.„ 2e secretaris. Het doel van de verenieing is het bieden van steun aan militairen, die terug keren in het burgerleven en die aan steun behoefte hebben. Z0ETERMEER POSTDUIVENTENTOONSTELLING De uitslag van de postduiventen- toonstelling die door „de Witpen" werd georganiseerd luidt als volgt: Klas 1 (late jonge doffers) 1. S. Hoogendoorn, 2. N. de Brober. Klas 2: (late jonge duivinnen): 1. T. Pelle, 2. N. de Braber, 3. S. Hoo gendoorn. Klas 3. (bevlogen jonge doffers tot 150 km): 1. G. Coops, 2. P. C. Heynen, 3. G. Coops, 4. Vollebregt, 5. G. Coops, 6. M. C. v. d. Goes, 7. M. Ponse, 8. T. Pelle. Klas 4: (bevlogen jonge duivinnen tot 150 km.) 1. en 2 G. Cooos, 3. Hol stege, 4. P. C. Heynen, 5. N. de Bra ber, 6. L. v. d. Goes, 7. M. C. Goes, M. V. v, d. Goes. Klas 5: (bevlogen jonge doffers boven 150 km): 1. S. Hogendoorn, 2, 3, 4, 8, G. Coops, 5—6. T. Pelle, 7. A. Brusse, 9. Th. v. Galen, 10. L. v. d. Goes. Klas 6: (bevlogen jonge duiv'nnen boven 150 km.): 1. 2. 3. 5. 8. G. Coops 4. P. Rietkerk, 6. S, Hogendoorn, 7. M. Ponse, 9. M. Ponse. Klas 7: (onbevlogen oude doffers): 1. P. C. Heynen, 2. G. Coops, 3. N. de Braber. Klas 8: (onbevlogen oude duivin nen) 1. 2. N. de Braber, Klas 9: (bevlogen ouder doffers tot 200 km.) 1. 2. P. C. Heynen, 3. G. Cooos, 4. N. de Braber. Klas 10: (bevlogen oude duivin nen tot 200 km.) 1. T. Pelle. 2. P. C. Heynen, 3. L. v. d. Goes, 4. S. Hogen doorn. Klas 11: (bevlogen oude doffers van 210 km. tot 500 km): 1. Rietkerk 2. N. de Braber, 3. P. C. Fevnen, 4. M. Ponse, 5. P. Rietkerk, 6. L. v. d. Goes. Klas 12 (bevlogen oude du'vin- nen van 200 km tot 500 km): 1—2 P. C. Heynen, 3. G. Coops, 4. L. v. d. Goes. Klas 13: (bevlogen oude doff°rs boven 500 km): 1—2 T. Pelle, 3. A. Brusse, 4. G. Coops. Klas 14: (bevlogen oude duiv'nnen boven 500 km) 1. G. Coops, 2. M. C. v. d. Goes, 3. M. Ponse. Mooiste jonge duivin: G. Cooos. Mooiste jonge doffer S. Coops. 1, prijs serie van 5 T. Pelle. Mooiste oude duivin N de Brader. Mooiste duif van de gehele ten toonstelling G. Coops. 2e prijs serie van 5. P. C. Heynen, 3e prijs G. Coops.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2