DE CIRCUSBARON DB K.R.O. IN JANUARI Ongemotiveerde immigratisweigering na negen maanden „strijd" weer ingetrokken Chefariite.,4 Familievete zette met een briefjesactie het mes op de keel vaa een fabrikant Koreamilitair had herrie met zijn vader en deserteerde van z'n post Bankpapier-splitsende koopman verdubbelde zijn eigen kapitaaltje WOENSDAG 5 JANUARI 1955 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Hoogmis uit Dom van Keulen. Bij het befaamde Driekoningen- schrijn in de Dom van Keulen wordt de Hoogmis gecelebreerd, welke de K.R.O. Zondag 9 Januari (10.00 11.30 uur) uitzendt in samenwerking met de NWDR en de Wereldomroep. Het Domkoor van Keulen zingt o.l.v. mgr. A. Wendel, de vaste ge zangen uit de Missa „Qual donna" van Orlando di Lasso en het motet „Venite exsultemus" van Sweelinck. vleugel, gramofoonplaten en eigen liedjes in zijn „Roulette". De organisatie van het bestuur van de Katholieke Kerk zal op elf ach tereenvolgende Zondagen, beginnen de Zondag 9 Januari, in het KRO- programma worden toegelicht door de Romeinse correspondent van de K.R.O. Deze programma's worden telkens uitgezonden van 12.5513.00 uur en zullen gewijd zijn aan het Staatssecretariaat en aan de Romein se Congregaties, hun diverse func ties en onderscheiden competenties. H.K.H. Prinses Beatrix laat schip te water. H.K.H. Prinses Beatrix zal Zater dag 15 Januari te Amsterdam de tur bine-tanker „Vasum", groot 31.000 ton, te water laten. De K.R.O. zal een reportage van deze plechtigheid uit zenden. (18.3018.40 uur). Naar ver luidt zal dit de eerste officiële han deling van onze Kroonprinses zijn, welke zij geheel zelfstandig verricht. De „Caroussel" gaat draaien. De reeds eerder programma-wijzigingen van de KRO zullen ingaan op Zaterdag 15 Jan. Die avond zal voor het eerst de „Ca roussel" gaan draaien, het twee uur durende amusements-pro gramma (21.0023.00 uur). De „Caroussel" draait slechts 4 ritten (onder het waakzaam oog van Wim Quint). Ie rit: Gait Jan Kruutmoes met de „Boertjes van Buuten" en Lubbert van Gortel; 2e rit: Spektakel-coupé waarin op treden Leo Nelissen met het „Wensje van de week"; Fons Disch met „Adres onbekend"; Kees Schilper- oort met het „Radio-ganzenbord, een spel voor jong'en oud; Het KRO- Dansorkest o.l.v. Klaas van Beeck met als soliste Corrie Brokken, ter wijl onverwacht zal opduiken „de Krobold". Wat of wie dat is weten wij ook niet. 3e rit; „De Toko heeft alles", epi soden over de dingen des dagelijk- sen levens, vertolkt door Nel Kop pen, Ko Arnoldi, John Soer, Piet Ekel en anderen: Het bekende blijspel van Shake speare: „Driekoningenavond" of „Wat zingt gjj wiit" zal door de K.R.O. worden uitgezonden op Dinsdag 11 Januari (21.00—23.00 uur). Het spel wordt uitgevoerd onder regie van Willem Tollenaar, in de vertaling van dr L. A. J. Burgers- dijk. Jurriaan Andriessen schreef de illustratieve muziek, welke onder zijn leiding wordt uitgevoerd. portage uitgezonden met uitslagen van de speciale bergetappe over 325 km, waarna tenslotte op Zondag 23 Januari (16.15 uur) Leo Pagano uit Monte Carlo de uitslagen doorgeeft van de klassementsproeven op het het circuit van Monte Carlo. Beursberichten door K.R.O. en N.C.R.V. Ingaande 17 Januari a.s. zullen K. R.O. en N.C.R.V. op elke uitzenddag, met uitzondering van Zaterdag en Zondag, beursberichten uitzenden van 17.4017.45 uur. Dit zullen de beursberichten zijn van Amsterdam, New York, Parijs en Brussel. Bovendien zal de K.R.O. in zijn „Echo"-rubriek van Zaterdagavond een beurs-weekoverzicht verzorgen. Dood in de jungle. Zondag 9 Januari a.s. 21.3022.15 uur zendt de KJI.O. het eerste der vijf delen uit van het luisterspel „Dood in de Jungle", geschreven door Jan Satrink naar het gelijkna mige boek van Michael Hastings. Het luisterspel vertelt het beklemmende verhaal van negen mensen, die na een vliegtuigongeval in een oerwoud belanden en temidden van de vele hen omringende gevaren de weg naar de bewoonde wereld trachten te vinden. Europese Biljartkampioenschappen. De K.R.O. zal in zijn actualiteiten rubriek, „Echo" van 14, 15 en 16 Januari reportages opnemen van de op die dagen in Idar-Oberstein (Duitsland) te spelen Europese bil jartkampioenschappen bandstoten. Reporter is Leo Pagano (Elke uit zenddag 20.4020.55 uur). Rallye de Monte Carlo. De KJt.O. zal verschillende uit zendingen wijden aan de 25ste Ral lye de Monte Carlo. In de „Echo" rubriek van 18 Januari verzorgt Leo Pagano een reportage uit Hannover vón de doortocht der Rallye-rijders voor het grootste deel Nederlan ders die in München gestart zijn. Donderdag 20 Januari van 12.50 13.00 uur volgt een directe reportage uit Monte Carlo van de aankomst der deelnemers. Zaterdag 22 Januari! uitvoering van deze compositie zal wordt van 12.5013.00 uur een re-de eerste zijn in Nederland. Telkens omstreeks de tijd ,dat de volle maan aan de hemel staat, treedt in het K.R.O. Wigwam-pro gramma voor de kleineren (Zater dags 16.3017.00 uur) het kinderca baret „De Bromtol" op. Zaterdag 15 Januari a.s. zal dit wederom het ge val zijn. Dit samenvallen van volle maan en kindercabaret is niet toe vallig, want pas bij volle maan kun nen de figuren op de bromtol tot le ven komen. Voor de kinderen is dit niets bijzonders; blijkens de reacties genieten zij ten volle van dit volle- maans-cabaret. Wie 't weet mag 't zeggen. Tengevolge van de programma wijzigingen op Zondagavond zal het muzikale quiz-programma van Ma- nus Willemsen met ingang van Vrij dag 14 Januari a.s. worden overge plaatst naar de Vrijdagavond (21.30 —22.00 uur). Eerste uitvoering. In het concert, dat het Omroepor- ïst o.l.v. Henk Spruyt m.m,v. Evert van Tright, hobo, Vrijdagavond 14 „Concerto da camera voor hobo en orkest" van Castelnuovo-Tedesco. De Konijnenpest in de Haarlemse duinen De beruchte konijnenpest, die ruim anderhalf jaar geleden vanuit Frank rijk via België ons land bereikte en die het vorig jaar winter overwon nen scheen, heeft thans op verschil lende plaatsen in Nederland zijn kop weer opgestoken. In de duinen rond Haarlem worden dagelijks vele dieren gevonden, die aan de vreselijke ziekte gestorven zijn en men vreest, dat de wildstand in dit gebied een harde klap zal krij gen. ETI-BESTUURSLEDEN LEGGEN FUNCTIE NEER. Twee bestuurleden van het Econo misch Technologisch Instituut1 voor Gelderland hebben hun functies, neergelegd in verband met de vreem de gang van zaken by de benoeming van een nieuwe directeur van het Gelderse E.T.I. Zoals bekend stond op de voordracht voor de nieuwe di recteurs-plaats als no. 1 'n katholiek, welke echter bij stemming gepas seerd werd. In verband met alt feit hebben nu zowel Dr. J. Ph. M. van Campen uit Nijmegen als Ir. H. J. M. Verhey uit Didam beiden het lid maatschap van het dagelijks bestuur van het E.T.I. opgezegd. Het derde katholieke bestuurslid, Mr. P. Ge- rardts uit Beuningen heeft zijn ont slagaanvrage nog m beraad. Slechts 12 van de 13 kinderen, die het Rotterdamse gezin Greve telt, bevonden zich gisteren op de „Waterman", het eerste Nederland se schip in 1955, dat gisteren naar Nieuw Zeeland vertrok. De 20-jarige Anna bleek vlak voor het vertrek spoorloos verdwenen. „Voordeliger per dozijn", heeft Anna misschien gedacht.... ofach, Anna is 20! Echt Iets voor een vrouw Niet dat het haar kwalijk te nemen is, want zelfs de grootste fabrikanten hebben hun gehei men. Maar wij zagen een daime zo echt. fijntjes glimlachen. Haar vriendin vroeg of ze een nieuwe rok en jumper had gekocht. Ze zag er weer zo piekfijn en char mant uit. Onder die glimlach verborg ze haar geheim. Rok en jumper waren al vier jaar oud en toch nog splinternieuw. Ze hadden wel een jaar in de kast gehangen, maar waren steeds onderhouden met de echte alikali- vrije Echfalon, het wetenschap pelijke alkali-vrije wasmiddel. Deze dame wist, dat mooie vrou wen-kleren alleen maar met Echfalon werkelijk mooi en nieuw blijven. Maar ze wist ook dat Echfalon zo voordelig is, dat je er de gehele gezinswas mee kunt doen. Een fijn wasmiddel ook de gezinswas, dat is ideaal! Profiteer van de moderne we tenschap: zorg dat U Echfalon in huis hëbt. U kunt er zoveel mee doen en het kost zo weinig. Bureaucratius haalde ie rit: Jules de Corte (solo) met jn Canada bakzeil Aetherklanken DONDERDAG. TELEVISIE-PROGRAMMA'S KR.O. 20.15 Act. 20.25 Wereldnieuws. 2C.30 Kookpraatje. 29.40 Weerberich ten. 20.43 „Er is een tijd van ko mendocumentaire film. 21.10 Voor de vrouw. 21.25 „En het ge schiedde in die dagen....", film. 21.40—21.45 Epiloog. HILVERSUM I, 402 ra. 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO) 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 De Antwoordman. 11.15 Lichte muz. 11.45 „Moeder, voedt uw zonen op tot echtgenoten!", cans. 12.00 Orgelspel. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 13.20 Me- tropole-ork. 13.55 Koersen. 14.09 „Christoforo Colombo", hoorspr. 14.45 Kamermuz. 15.15 Voor de zieken. 16.09 Gram. 16.19 Voordr. 16.39 Amu- sementsmuz. 17.99 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld. „Indrukken v. d. alg. confe rentie v. d. Unesco te Montevideo", door dr. F. Bender, lid v. d. uitvoe rende raad van de Unesco. 18.99 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.39 Amus. muz. 19.09 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Cabaret, 19.30 Habanera-ork. 19.45 „Je zit er maar mee", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Journ. 20.15 Man nenkoor. 20.50 ,.In de schaduw v. d. kathedraal", hoorsp. 22.15 Radio Phil- harm. ork. 22.40 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 N'euws, weerber en kath/nieuws. 8.20 Gram. 8.25 Hoogmis. 10.00 Gram. 10.30 Mor genwijding. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land en tuinb. meded. 12.3312.40 Voor de boeren). 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Zang en piano. 13.35 Gram. 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Instr. sextet. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeu^d. 17.30 Lichte muz. 17.55 Piano spel. 18.10 Vocaal ens. 18.30 Boek- bespr. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Soc'aal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radio krant 20 20 Gevar. progr. 22.00 Pe- diodieken Parade. 22.10 Gram. 22.15 „Weihnachtsoratorium" (6e deel). 22.45 Avonoverdenk. 23.00 Nieuws. 23^1524.00 Gram. Dezer dagen heeft de Canadese immigratiedienst, na een aanvankelij ke weigering, aan de echtgenote en drie kinderen van de anderhalf jaar geleden naar Canada geëmigreerde Amsterdammer H. Godfroid, opnieuw toestemming verleend zich bij man en vader in Canada te voegen. Mevrouw GodfroidHakker, die verleden jaar April alles voor haar en haar drie kinderen twee zoons van 16 en 18 en een dochtertje van drie jaar in orde had gemaakt voor hun op handen zynde overtocht naar Canada, waarvoor zij de beno digde papieren in haar bezit had, kreeg enige maanden later, volkomen onverwacht, van Canadese zijde te horen, dat de verleende toestemming werd ingetrokken en zy dus niet naar Canada kon emigreren. Een re den werd hierbij niet opgegeven. Cok de heer en mevrouw Godfroid zelf wisten geen motieven te vinden, waarop deze weigering zou zijn ge grond. Kwestie van doorzetten! In Canada legde de heer Godfroid een verklaring af, dat hij geen lid was geweest van enige verboden po litieke partij. Ook de gezondheids toestand van vrouw en kinderen liet niets te wensen over. De heer God froid heeft echter in de afgelopen maanden de moed niet opgegeven en steeds bij de Canadese autoriteiten op een herziening van de genomen be slissing aangedrongen, met het ver melde gunstige resultaat. Gisteren ontving mevrouw God froid in haar woning te Amsterdam HOOFDCOMMIES VERDACHT VAN FRAUDE. Een hoofdcommies ter gemeente secretarie te Arnhem, is in voorar rest gesteld en ingesloten in het huis van bewaring. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan fraude en hier bij de gemeente hebben benadeeld. Goederen, die niet geleverd waren, zouden n.l. toch in rekening zyn ge bracht en betaald- De substituut-offi cier van justitie leidt het onderzoek iii deze zaak. Naar wij vernemen, zcu de betrokken ambtenaar reeds zijn ontslagen uit gemeentedienst. Artis is tevredén. Ondanks het re genachtige weer heeft de Amster damse dierentuin in 1954 bijna even veel bezoekers ontvangen als het jaar daarvoor, n.l. 506.909 tegen 512.000 in 1953. Ook wat de levende have betreft is 1954 een gunstig jaar geweest. Artis verwierf door ruiling of aan koop een lange rij nieuwe dieren, waarvan men er verschillende n'et bezat. Zo kwamen er ruim 200 tot verschillende soorten behorende nieuwe vQgels in de kooien en 90 nieuwe zoogdieren. Aan geschenken ontving de die rentuin bovendien bijna 4000 dieren. van haar man een brief, waarin hij haar de heugelijke tijding meedeel de. Een week tevoren had zij reeds uit Den Haag een oproep voor haar en haar kinderen tót keuring ont vangen. „Het duurt nog wel even". Mevrouw Godfroid heeft de voor haar zeer ingrijpende beslissing nog al laconiek opgenomen. Er zal ook nog wel enige tijd overheen gaan na alle te vervullen formaliteiten en na alle keuringen, die moeten wor den ondergaan voordat zij de gro te overtocht zal kunnen aanvaarden. Kaar man, die indertijd een huis voor zyn gezin in Vancouver had kunnen huren, heeft dit helaas weer moeten prijsgeven; het duurde te lang. Hij is werkzaam in een verffabriek, 46 jaar oud en ziet voor zich en zijn kinde ren een goede toekomst in het nieu we land. Deze maand zal het echt paar 25 jaar getrouwd zijn. Belangrijke vooruitgang bij pijnen en griep! beter werkt dan elk middel afzonderlijk! Belastingontduiking en valsheid in geschrifte „Dit is een van de ergste feiten, onvoorwaardelijk, en een boete van welke we op dit gebied hier in Al melo hebben meegemaakt. Men ziet het niet altijd zo, maar dit soort mis drijven staat niet ver af van de ge wone vermogensdelicten", zo zei de officier van justitie bij de Almelose rechtbank, gistermiddag in zijn re quisitoir tegen de 43-jarige Almelose schuurpapierfabrikant H. H. zon de fiscus voor enige tienduizenden heb ben benadeeld en zich bovendien schuldig hebben gemaakt aan vals heid is geschrifte. De officier eiste een gevangenisstraf van 6 maanden, EEUWFEEST-TENTOONSTELLING „HAARLEMMERMEER" WORDT VERLENGD. De groeiende belangstelling, die nu reeds in alle kringen van het publiek en in alle delen van ons land voor de Eeuwfeest-Tentoonstelling Haarlem- Door belangrijke ontdekkingen is het mermeer blijkt te bestaan, doet ver- ......v™ mogelijk geworden een labiet te maten, wachten dat alle bezoekers èrnnoge- Januari (22.00-22.40 uur) voor de dal inderdaad beter en krachtiger helpt, Dl15 m e™ week kunnen worden ont- K.K.O. uitvoert, komt o.m. voor het I eek daer waa, and.,, middelen (alen. ..Concerto da camera voor hobo en Geleerden hebben onldekt, dal een be» maken is besloten de tentoonstelling, paalde combinatie van geneesmiddelen etc. niet te beperken tot de periode van 2 t.m. 9 Juli 1955 maar de duur te verlengen en wel van 2 t.m. 16 Juli 1955. Deze verlenging geldt voor alle onderdelen van de expositie, de be zienswaardigheden etc. &et uitzon dering evenwel van de openlucht tentoonstelling van landbouwwerk- TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 ct. (Advertentie). Emigratie in 1954 1 Jaar wegens balorigheid Een soldaat van het Nederlandse Korea-detache nent gaf op een gege ven moment de brui aan de dienst, stal een jeep en ging er met andere vriendjes op uit. In Seoel en omge ving werd een week lang feest ge vierd, waaraan de Amerikaanse mi litaire politie een einde maakte. De krijgsraad gaf de soldaat wegens de sertie een jaar gevangenisstraf. In beroep voor het hoog militair gerechtshof kwam het hoe en waar om uit de doeken. De soldaat werd eertijds voor de luchtmacht afge keurd. Hij gaf, wonderlijk genoeg, het Opperwezen hiervan de schuld en weigerde nadien zijn kerkelijke plichten te vervullen. Dit was zijn zeer vrome ouders een In 1954 een economisch voor ons j doorn in het oog; zij ontzegden hem hel huis. De jongeman nam dienst deren, alles is jouw schuld Dit werd de soldaat te veel en hij ging drinken. Toen hem werd opge- ƒ20.000 of 6 maanden hechtenis. In November 1949 werd 9809 te weinig opgegeven voor de inkomsten belasting. Om dit bedrag te kunnen dekken, zou H. een valse kwitantie hebben opgemaakt, waaruit moest blyken dat een zekere meneer Simon uit Londen hem voor 9800 schuur- linnen en schuurschijven had gele verd. Listige manoeuvre. Een in 1951 voor 10.000 gekochte machine zou voor 4500 op de balans zijn geplaatst, het jaar daarop zou voor 73.959 niet bij de voorraden zyn vermeld en aan een controleur van de rijksaocountantsdienst zou H. hebben verteld, dat 2 op de balans voorkomende posten van in totaal ƒ20.990 geleend geld van zijn broer zou zijn. Op dit laatste punt na, gaf H, zijn schuld toe. Alleen bestreed hij het be drag, dat hij als een te lage post voor de machine op de balans zou hebben gezet De officier achtte het in de dagvaarding genoemde bedrag dan ook niet als juist bewezen. Gevaarlijke onenigheid. Het laatste punt heeft gisteren en ook reeds tijdens de in Oct. en November-zettingen het grootste deel van de tijd in beslag genomen. Ondanks het feit, dat H. briefjes had waarop stond, dat hij van zijn broer het geld had geleend, bestreden deze laatste en zijn vrouw dit. Zo ook een neef die bij een gesprek over de le ning tegenwoordig zou zijn geweest. Aan de politie verklaarden deze men sen, dat zij de briefjes hadden ge schreven op verzoek van H. Toen zij moesten getuigen, beriepen ze zich op het verschoningsrecht. De officier achtte echter dit punt ook bewezen. Hij nam aan dat de briefjes vals wa ren en dat de verdachte het geld nim mer had geleend. De verdediger nqemde de briefjes wel echt. De ontkennende houding van broer, schoonzuster en neef komt voort uit de onenigheid in de fami- dragen wacht te houden op een ogen- -- y blik, dat hij met vriendjes op stapruineren, aldus de wilde gaan, trok hij er tussen uit. I raadsman, die op verschillende gron- Met de gestolen jeep werd tenslotte "en voor vrijspraak inzake het laat- een ongeluk veroorzaakt, dat een der jste punt pleitte.£)verigens vond hij de feestende soldaten het leven kostte, gecombineerde eis van een gevange- De advocaat-fiscaal eiste bevesti- nisstraf en zo'n hoge boete „buiten ging van de straf; het hof doet op 18 J alle proporties". Januari uitspraak. Uitspraak over 14 dagen. land voorspoedig jaar zijn onge veer 34.599 Nederlanders geëmi greerd. 11.999 vertrokken naar Au stralië, rond 16.999 naar Canada; 3499 naar Zuid-Afrika en Rhodesia; 2799 naar de Verenigde Staten; ruim 765 naar Nieuw Zeeland (een laagte record) en iets meer dan 690 naar Brazilië en Argentinië. voor Korea. Daar kreeg hij berouw van zijn houding en schreef een ver zoenende brief. Het antwoord van zijn vader was niet bijster tegemoetkomend: „Je moeder heeft een hartkwaal, ik ben jaren ouder geworden en je bent een slecht voorbeeld voor de andere kin- Vervalsing of verminking 1 Een 27-jarige Rhenense koopman in geldnood ontdekte in September j.l., dat bankbiljetten geplakt zyn en dat zij dus van elkaar gehaald kun- neh worden. Op deze wijze kon hij van één bankbiljet twee van derge- JJHEEH mum 8006 ZWIERT TP.HTE SiVONiR DOOR DE RUIMTE HRRR DE NO* VRN HET CIRCUS... lijke kostbare briefjes maken en al leen als men lette op de dikte van het papier kon men het bedrog ont dekken, daar verdachte het papier opgevouwen uitgaf. Op de Barneveldtse markt kwam het bedrog by een bankje van 25 aan het licht, maar de tweede helft wist de man in Rhenen nog aan de man te brengen, waar hij tevens een gesplitst tientje wist uit te geven. De rechter oordeelde deze splitsing gisteren even erg als het vervalsen van bankpapier en eiste 1 jaar ge- werktuigen, waarvan de duur be paald blijft op 2 t.m. 9 Juli 1955. vangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk en onder toezichtstel- ling van de Prot. Chr. reclassering. De verdediger was het met deze zienswijze niet eejis. Men kan geen vervalsing, doqJ> slechts verminking van bankpapier ten. laste leggen, meende hij en daarvoor was de maxi mumstraf slechts 3 maanden. Daar verdachte nog een blanco strafregis ter had, vroeg de verdediger een voorwaardelijke straf. De rechtbank doet op 18 Januari uitspraak. DE INBRAAK TE OSS. Verdachte gearresteerd. De marechaussee heeft- Dinsdag avond een mijnwerker uit Helmond aangehouden, toen hij per autobus in Helmond van zijn werk in België terugkeerde. Hij wordt verdacht van medeplichtigheid aan de inbraak in het kantoor van de Nederlandse Cre- dietbank te Oss. Zijn aanhouding is geschied op verzoek van de gemeen tepolitie van Oss. Vijftig jaar bij een baas. Voor deze prestatie kreeg gisteren de heer A. Sluis, chef van de zetterij bij de drukkerij Brouwer Co te De'ft, de eremedaille in zilver, verbonden aan Orde van Oranje Nassau.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6