Haarlemse keuring had deze week niet zo'n grote aanvoer In Lisse gingen de deuren open voor Bloemlust I N. X. M. BOON Bekroning van Bloemlust I Hoogtijdag voor Columbiaanse melkdrinkers Mr* B* C* v* Krieken vierde zijn zilveren ambtsjubileum DINSDAG 4 JANUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 Het stempel van Bloemlust 1, die de Boccacio, die aan de bloemvorm te zien ook Kornefores-bloed in de aderen heeft. Of Cyclus, een lichtge le aanwinst, zich een plaats in het sortiment zal veroveren, menen we te moeten betwijfelen, want een in het oog springende tulp was het be slist niet. J. Schoorl, Lisse, bracht een dubbele gele variëteit naar vo ren onder de naam Kareol. Een beste tulp zo te zien, waarvan men de bol len niet had gekoeld en dus vermoe delijk vroeger in bloei is te trekken. vandaag in Lisse is geopend, stond dit keer wel heel duidelijk op de we kelijkse keuring. De aanvoer was be duidend kleiner dan verleden week. Vooral in de narcissen- en hyacin- thensector was men gauw uitgeke ken. Van de hyacinthen zag men alleen de in deze rubriek al meerdere ma len besproken blauwe Perfection die deze naam inderdaad met ere draagt!) van M. Veldhuijzen van| De bekende Christmas Bartigon en Zanten Zn, Lisse, die tevens een: de fraaie rode Victor Mundi waren rose zaailing exposeerde. Het leek er van C. N. Koomen, terwijl C. P. ons, dat in deze kist twee verschil-1 Alkemade, Noordwijk, de brillante lende zaailingen stonden. Van dej rode Royal Present en de dubbele narcissen noemen we Yellow Sun, i rode Royal Beauty voor het voet- het grote paradepaard van de fa. G. licht brachten. Lubbe Zn, Oegstgeest, de fraai ge-1 vormde gele trompet Golden Advan-j ce van Gebrs. Doornbosch, Sassen heim en de fa. A. Overdevest, Was senaar, de bekende Golden Harvest j van C. M. van Steijn Zn, Noord wij kerhout en de fraaie Decor van H, P. Zwetsloot Zn, Sassenheim. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Gisteren, op de eerste veilingdag in het jaar 1955, richtte de voorzitter van de Groenteveilings vereniging, de heer G. Parlevliet, zich voor de aanvang der vergade ring tot de tuinders en kooplieden en memoreerde enkele gebeurtenissen uit het afgelopen jaar, een jaar dat voor de tuinders in 't algemeen gun stig was geweest. Een reden om dankbaar gestemd te zijn. In alle op zichten kon men dus tevreden zijn, ook wat de saamhorigheid onder be stuur en leden betreft. Brug voor groenteveiling. Dank zij het voor dit werk zeer gunstige weer vorderen de werkzaamheden voor de bruggebouw aan het groente veilingterrein goed Het betonwerk onder de waterlijn is zo goed als ge reed en met het droge weer der laat ste dagen snel gedroogd. Een der voornaamste onderdelen is dan ook zeer gunstig verlopen. Meest opvallend. In het groepje tulpen, dat Van der Hoek's Broeiproevenbedrijf, Nieuwe Niedorp, ten toon stelde, waren de buff-oranje Apricot Beauty van de fa. v. d. Vlugt-Kemmenade uit Sant poort en de purperrode Dubonnet van H. Wiedijk, St. Pancras wel de meest opvallende met de rode Most Miles van S. Groot, Broek op Lange- dijk en de fraai gevormde cardinaal- rode Prominence van J. C. Koning, Breezand. Béste tulpen liet de fa. Ant Nijssen Zn, Santpoort zien: de dubbele rode Stockholm en At lantic City, rood met gele rand en voldubbele bloemen op sterke sten gels sloegen een prima figuur. Apart van kleur was Limelight, wat vaal-zilverlila, maar het leek een uitstekende broeitulp met lange, sterke stengels en grote bloemen. Typisch rood was Sallandia van Lo Onderwater Zn, Lisse, en de rode Dr. Plesman van de fa. Lange- laan Hulsebosch, Hillegom, flon kerde gewoon, zó levendig rood als de tint is. In het groepje zaailingen van Piet Nijssen zn, Santpoort, was de rose 338 naar onze smaak wel de beste. Een zaailing, die ont staan is uit een kruising van Glory of Noordwijk x Bartigon, de vorm van Bartigon voor een behoorlijke portie heeft behouden en een lich ter rose uitgave van de kleur van Glory of Noordwijk heeft aangeno men. Voortreffelijk van kwaliteit waren de vier kisten met de gele Ko- ranga van Jac. Tol, St. Pancras. Sweet Adelin, een halfduibbele rode zaailing van P. Dames Nzn,' Lisse, zag er aantrekkelijk uit, maar zal la ter in de tijd vermoedelijk meer in druk maken. E. Kooi, Vrouwenpa rochie, toonde de dubbele soort uit Brilliant Star en de bekende Pink Trophy. Van Hoek Vos, 's-Grave- zande, was het vooral de rose Blen- da, die de aandacht trok. Gerise was qua kleur wel aantrekkelijk, maar een „giant" was het persé niet! Wildhof is merkwaardig gekleurde grijsachtig-witte tulp. Konijnenburg Mark, Noordwijk, was weer pre sent met een flinke collectie zaailin gen, waarvan de bollen in Italië wa> ren gekweekt en waarvan men dus, wat de vroegbroei betreft nog wei nig van kan zeggen. Aanwinsten. Enkele zeer mooie aanwinsten za ten er tussen: een rose-achtige zaai ling verkregen uit een kruising Korneforos met Wm. Pitt, een pur perkleurige, die het resultaat was van TeleScopium Demeter, een ex tra mooie Copland-zaailing onder de naam Don Quichotte met zeer gro te, lilarose bloemen en de vuurro- De Bloemlust-feestelijkheden zijn weer begonnen in Lisse! Met de ge bruikelijke karavaan lak-glimmen- de automobielen voor de ingang; met veel genodigden in pontificaal op het podium; met sympathieke redevoe ringen: met beker-uitreikingen-plus felicitaties en met een tentoonstel lingshal, waarvan de 1350 vierkante meters expositieruimte tot de laat ste meter zijn bezet. Een indrukwek kende demonstratie van wat het vak vandaag-de-dag vermag: niet alleen wat de kunst-van-het-broeien aan gaat maar ook welk een sortiment men reeds in de eerste week van Januari in brillante kwaliteit kan voorschotelen. In de andere hal vindt men de me- chanisatieshow, waar de vakman al les vindt, wat hij voor zijn bedrijf podig heeft: van een schoffel tot een aanhangwagen en van een zakje kunstmest tot een sorteermachine of een lopende band. Rustige aanblik. Het arrangement van de bloemen tentoonstelling is dit keer weer ver zorgd door de heer W B.uurman uit Oegstgeest, die ook de aanleg van de derde Bloemlust-show in het vo rige seizoen voor zijn rekening had genomen. De heer Buurman is met een over zichtelijk ontwerp van de tekenplank gekomen. De show doet rustig aan men heeft een zeer spaarzaam ge bruik gemaakt van bloeiende sier heesters en bomen; slechts zo hier en daar een Forsythia, een Roden- dendron praecox, een Magnolia of een Hamamelis met slingerende paden. De vakman zal het wel pret tig vinden, dat men deze aanleg heeft gecreëerd. Nu kan hij alles goed van dichtbij bekijken. Op de show domineren de tulpen en de narcissen, terwijl er ook mooie groepen hyacinthen te bezichtigen zijn. Het is enorm welk een tulpen sortiment men kan brengen, nu de winter nog zo jong is. Naast de voor name purperen Demeter steekt de edel gevormde, rode Royal Present zijn spitse bloem omhoog, terwijl daarnaast weer de ondeugend getin te Lustige Witwe staat met de on- schuldig-blank White Sail. Via de vrolijke rood-gele Mappa, de „pun tige" Piquant en de rose Swiff, ar riveert men bij de zwavelgele Sul phur Triumph, de „old favorite" Ro se Copland en tientallen andere soorten in alle mogelijke en onmoge lijke kleuren. Narcissen. Bij de narcissen is het al niet an ders. Statige trompetten als Joseph Mac Leod, Mount Hood, Dominator, Unsurpassable, naast de elegant ge- KENNISGEVING Met ingang van 1 Januari 1955 is be noemd tot kassier van de COöP. BOERENLEENBANK, Kat wijk aan den Rijn BESTUUR EN RAAD v. TOEZICHT Coöp. Boerenleenbank, Katwijk aan den Rijn (Advertentie) vormde cyclamineus February Gold met bloemblaadjes, die sierlijk terug gebogen zijn, en de veelbloemige poetaz Gragford. Daar flonkert ook het oranje oog van een Tinker te gen het gele dekblad, torst een Gol den Castle zijn dubbele bloem op de sterke stengel en prijkt ook zo waar de nieuwe Early Light al met het vu rig oranje cup je op het goudgele dek blad. En zo zou men kunnen door gaan: Amateur met een grote, plat liggende oranje cup en sneeuwwit dekblad, de sierlijke Better Times en Topscore en-zo-maar-voort, en-zo maar-verder. Naam en faam. Bij de hyacinthen is het kleuren spel uiteraard: niet zo uitbundig: men ziet daar de buitenwoon mooie rode Jan Bos naast het. gedistingeer de blauw van een Delft's Blauw, daar staat natuurlijk ook de witte l'lnnocence, de rose Anne M.arie en Pink Pearl, kortom: alles wat naam en faam heeft in het moderne hya- cinthen-sortiment. Het is daar inderdaad de tussen de muren gevangen lente; een tentoon stelling, waar zowel vakman als lief hebber ongetwijfeld een paar uur op aangename wijze kan doorbrengen. Op de officiële opening, die werd verricht door de heer Balkom, on derdirecteur van de K.L.M., komen we morgen terug. In de aangrenzende hal, waar de mechanisatietentoonstelling wordt gehouden, is het ook een drukte van belang. Naast de vele gereedschap pen vindt men daar o.m. bijzonder interessante stands van de Ned. Hei demaatschappij met een enorme en zeer overzichtelijke maquette, het In stituut voor de Tuinbouwtechniek, dat om. laat zien hoe een moderne bollenschuur er uitziet. Men kan daar ook terecht als men slechts een mestvork nodig heeft, maar als' U soms behoefte mocht hebben aan een volautomatische oliestookinrichting of een lift, dan is men op de mecha- nisatiotentoonstelling ongetwijfeld gaarne tot Uw dienst.... LISSE De heer T. Luyk slaagde te 's Gra- venhage voor het examen radio-mon teur. LISSE (ENGEL). Jaarvergadering Sint Hubertus. De R.K. Land. Rij vereniging „St. Hu bertus" hield de jaarvergadering. Een terugblik van de secretaris gaf ons te zien, dat de vereniging in 1954 mooie successen behaald heeft op de wed strijd in Berkel. Vooral M. Duineveld onderscheidde zich met eerste en tweede, prijzen. De financiën werden solide bevonden en voorzitter Duine veld werd bij acclamatie herkozen. Voor 1955 staan o.a. op het pro gramma: deelname aan het grote Bondsconcours te Leiden. In Januari v/orden theorie-avonden gegeven bij M. Duineveld en in Februari staat een Mencursus op het programma, op Tweede Pinksterdag zullen we deelnemen aan de streekwedstrijd in Noorden. Naar de contactavond in Zoeterwoude eind Januari zullen we mét een touringcar heengaan. NOORDWIJKERHOUT Het Wit Gele Kruis deelt mede, dat het van Woensdag 5 Januari af niet langer mogelijk is consultatiebureau in de Voorzienigheid te houden. Moe ders uit de St. Victorparochie kunnen thans met de babies terecht in het wijkgebouw in het Dorp, waar zij met voorrang geholpen zullen worden mits zij zorgen tussen 1 en 1.30 uur aanwezig te zijn. SASSENHEIM Opening openbare lagere school „Concordia" op de hoek Hoofd straatConcordiastraat is niet meer te herkennen. Door de fa. Gebr. Meeuwissen is dit oude gebouw omgebouwd in een modern schoolgebouw. De kosten van de bouwi hebben 20.300,bedra gen, de centrale verwarming vroeg 4.955,—. Dit deelde de burgemeester, jhr. mr. Sandberg van Boelens Maandag morgen mede in zijn toespraak bij de opening van de O.L. school, voor een aantal genodigden o.w. het volledig college van B. en W. en de raads- 1. Beste inzending geprepareerde Hyacinthen (8 soorten): Cert. grote gouden medaille Gebr. Segers, Lisse; Cert. kleine goude medaille N.V. P. v. Reisen en Zn. Voorhout. 2. Beste inzending Hyacinthen de coratief opgesteld (8 soorten): Cert. grote gouden medaille Gebr. Segers, Lisse; Cert. kleine, gouden medaille niet toegekend. 3. A. Beste rode Hyacinth (Jan Bos): Cert. goude medaille Gebr. Se- De Rio Sinu" is eindelijk in Amsterdam! Dit geheel nieuwe, duirendtons, driedeks veetransportschip van de Colombiaanse koopvaardijvloot heeft door de stormen een week vertraging opgelopen op zijn reis van een Noord-Duitse haven naar de Nederlandse hoofdstad, maar nu is het dan tenslotte aan de kade van de K.N.S.M. gearriveerd om daar 500 stuks van het beste Nederlandse fokvee, afkomstig uit Friesland en Zeeland, in te laden. Met deze veestapel gaat Columbia straks een prima melkveestapel opbouwen, waarvan men in dat verre land de beste verwachtingen heeft. Het is maar te hopen, dat de dieren tegen de veezeeziekte bestand blijken te zijn, an ders voorspellen wij de Columbianen een yoghurt-rijkeperiode....! Tijdens het inladen van het vee aan de K.N.SJÜ. te Amsterdam. gers, Lisse. B. Beste rose Hyacinth (Delight): Cert. gouden medaille Fa. Langelaan en Hulsebosch, Hillegom. C. Beste witte Hyacinth (Arentine Arendsen): Cert. gouden medaille N.V. P .v. Reisen en Zn., Voorhout. D. Beste blauwe Hyacinth (Delfts Blauw): Cert. gouden medaille: Gebr. Segers, Lisse. 4. Beste inzending Narcissen (12 soorten): Cert. grote gouden daille Warnaar en Co., Sassenheim; Cert. kleine gouden medaille G. B. de Vroomen en Zn., Sassenheim. 5. Beste inzending Narcissen (8 soorten): Cert. grote gouden medaille Warnaar en Co., Sassenheim; Cert. kleine gouden medaille G. B. de Vroomen en Zn., Sassenheim. 6. A- Beste Trompetnarcis (Golden Harvest): Cert. gouden medaille H. v. Leeuwen en Zn., Noordwijkerhout. B. Beste grootkronige Narcis (Tin- ke): Cert. gouden medaille Warnaar en Co., Sassenheim. C. Beste kleinbloemige Narcis (Ver ger): Cert. gouden medaille N.V. P. v. Reisen en Zn., Voorhout. 7. Speciale Narcis Bloemlust-prijs- vraag afgesneden narcissen decora tief: Cert. grote gouden medaille Warnaar en Co., Sassenheim; Cert. kleine gouden medaille niet toege kend. 8. Beste inzending Tulpen (15 soor ten): Cert. grote gouden medaille G. B. Vroomen en Zn., Sassenheim; Cert. kleine gouden medaille De Ruy- ter en Zn., Noordwijk. 9. Beste inzending Tulpen (10 soor ten)Cert. grote gouden "medaille Jac Uittenbogaard en Zn., Oegstgeest; Cert. kleine gouden medaille nog on beslist (De Ruyter en Zn. en G. B. de Vroomen hadden evenveel pun ten). 10. Beste inzending Tulpen (6 soor ten): Cert. grote gouden medaille on beslist (Hoek en Vos 's Gravenzande en Jac. Uittenbogaard hadden even- veel punten); Cert. kleine goudenj medaille G. B. de Vroomen, Sassen*- heim. 12. Beste collectieve inzending bol gewassen: Cert. grote gouden me daille Ruigrok, Hillegom; Cert. kleine gouden medaille v. d. Hoek, Nieuwe Niedorp. 13. Beste gemengde inzending bol gewassen: Cert. grote gouden me daille G.P. de Vroomen en Co., Sas senheim. Diploma voor grote gouden me daille, beschikbaar gesteld door de jury, was voor het Proefstation te Lisse. i OEGSTGEEST Gistermorgen om half twaalf heeft de hoofdcommies ter secretarie, de heer mr. B. C. van Krieken met echtgenote en kindeven, in het raad huis zijn 25-jarig ambtsjubileum ge vierd. Dit geschiedde in besloten kripg, waarbij aanwezig waren burgemees ter H. L. du Boeuff en echtgenote, wethouder dr. K. Simon Thomas, de gemeente-secretaris, de heer De Vis ser, de gemeente-ontvanger, colle ga's ambtenaren ter secretarie, de directeur van gemeentewerken en de waarnemend directeur, en van de Rijkspolitie de heren Massink en Westra. Wegens ziekte waren ver hinderd wethouder Den Ouden en adjudant Koerten. Bij deze huldiging voerde de ge meente-secretaris het eerst 't woord. Deze schetste de goede en wel zeer gemoedelijke oude tijd, waarin de ju bilaris zijn intrede op het raadhuis deed. Spr. noemde de heer Van Krieken als een collega in de ware zin des woords, iemand waarop men kan bouwen en aan wie ook de jonge ambtenaren altijd een flinke steun hadden. Spr. schetste de jubilaris als een eminent, scherpzinnig en plichts getrouw ambtenaar; naast dit alles prees spr. het werk in de sociale sector, waarin de heer Van Krieken's liefde tot zijn naaste zo treffend uit kwam. Bij de gelukwensen bood de gemeentesecretaris een klok en een actetas aan namens B. en W., de se cretarie, de ontvanger, de gemeente bode en hemzelf. Hierna sprak de burgemeester na mens het gemeentebestuur. Spr. had de heer Van Krieken le ren kennen als iemand, die wars is van het ambtelijke, uit wiens o-gen nu eens het medeleven, dan weer de humor, een ander maal de lichte spot spreekt; iemand, die het bij alleen het leden Bakker, Beije, v. d. Geest, Ver schoor en Wesseling, de heren Ma- chielse, inspecteur L.O., Van Gaas beek, namens het hoofdbestuur van de Ver. voor Volksonderwijs, Hue- bers en Schram, resp. directeur van gemeentebedrijven en gemeentewer ken, de hoofden van de L.O. en U.L.O.-scholen (met uitzondering van het hoofd der R.K. Meisjesschool), het hoofd van de afd. onderwijs ter secretarie, de heer Berntsen, het be stuur der plaatselijke afdeling voor Volksonderwijs en het hoofd van de nieuwe school, de heer Stellingsma en echtgenote. De burgemeester herinnerde er aan dat het gebouw in 1943 door de ge meente was aangekocht voor ƒ3000, en dat het voor zeer uiteenlopende doeleinden was gebruikt. De 2 nieuwe lokalen en de sanitaire afdeling, werden daarna in ogen schouw genomen, waarna in „Het Bruine Paard" het woord nog werd gevoerd door de Inspecteur van het L.O. in de inspectie Leiden, de heer v. Gaasbeek, namens Volksonderwijs, de heer Krouwel namens de plaatse lijke afdeling en de heer Post namehs de collega's hoofden van scholen. Zij allen prezen de voortvarend heid waarmede het gemeentebestuur het raadsbesluit, waarover nog wel enige strijd was geweest, hadden doen uitvoeren. De heer Stellinga, het nieuw hoofd, dankte voor het gesprokene. JUBILEUM COMMANDANT RIJKSPOLITIE. Op 1 Januari j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer H. v. d. Laan werd aangesteld als gemeenteveld wachter in Sassenheim. Het heuge lijke feit werd door de heer v. d. Laan in alle stilte in de familiekring gevierd. Voordat de heer Van der Laan in Sassenheim kwam, was hij in dienst van de gemeentepolitie te Delft en wel vanaf 14-7-1924. Nadat hij jaar aldaar had dienst gedaan kwam hij op 1 Jan. 1930 in Sassenheim. Tot 1 Maart 1943 was hij gemeenteveld wachter, daarna werd het politie apparaat ondergebracht bij de staats politie. Inmiddels was hij opgeklom men tot opperwachtmeester. 1 Jan. 1946 ging hij over naar de Rijks politie, waarna- hij per 1 April 1950 werd benoemd tot commandant van de groep Sassenheim, waaronder be halve Sassenheim ook ressorteren de gemeenten Rijnsburg, Valkenburg en Warmond. Het vorige jaar is de heer Van der Laan benoemd tot adjudant bij de Rijkspolitie. VOORSTOTEN GEVONDEN EN VERLOREN. Verloren: 1 bruine herenhand schoen, 1 zilveren broche, 1 witte keeshond, 1 sleutel voor rolschaatsen, 1 wielplaat, 1 zwarte oorbel, 1 jonge zwarte hond, 1 grijsblauwe want, 1 Duitse staander, jachthond, 1 brum glacé handschoen, 1 oude damesfiets, 1 paar grijze kinderwanten, 1 rode portemonnaie inhoudende 2,50. Gevonden: 1 schopje en 1 mutsje, 1 rood bruine witte want, 1 achter klep van vrachtauto, 1 grijze shawl, 1 hoofddoek, 1 rode want, 1 witte want, 1 vulpen en 1 balpoint in leer etui, 1 grijze wollen handschoen, 1 bruine portemonnaie, 1 wielplaat, 1 glacé handschoen. Met ingang van 1 Januari 1955 is benoemd tot adspirant wachtmees ter der Rijkspolitie te Voorschoten de heer H. Snel uit Aarlanderveen, ge meente Alphen aan den Rijn. Met ingang van dezelfde datum is de wachtmeester der Rijkspolitie le klasse J. Veld overgeplaatst van de groep Voorschoten naar dè Afdeling Comptabiliteit der Rijkspolitie te 's Gravenhage. amlbtenaar zijn niet uithoudt en daar om ook daarnaast in arbeid van so ciale zorg en zoveel ander werk een levensvervulling vindt, waartoe hij zich geroepen weet. Burgemeester du Boeuff liet zijn felicitaties vergezeld gaan van de gebruikelijke jubileum uitkering. Tenslotte sprak de heer Massink, die het in de jubilaris prees, dat hij de band met de politie, ook al is die in de loop der jaren Rijkspolitie ge worden, niet heeft los gemaakt en steeds met zijn raad en daad ook deze tak van bestuur heeft terzijde ge staan. Ook deze spr. bood geschen ken aan. In een gezellig samenzijn hadden de aanwezigen de gelegenheid de heer Van Krieken en echtgenote per soonlijk de hand te drukken. Hierbij deed ook de heer Van Gorkom, direc teur van gemeentewerken, zijn ge lukwens vergezeld gaan van een ge schenk. De jubilaris sprak hierna een dank woord. De receptie die ten gemeentehuize werd gehouden van 4 uur tot half zes was zeer druk bezocht. Uit alle kringen der bevolking kwa men afgevaardigden om de heer v. Krieken de hand te drukken. Het was een gaan en komen van personen. WARMOPJff KORTE RAADSVERGADERING. De raad van Warmond kwam in spoedeisende vergadering bijeen. Op de agenda stond vermeld „Voorstel tot vaststelling van de nieuwe bezol- digings- en rangenverordening voor het personeel der gemeente. Na ope ning wenste de voorzitter alle leden een gezegend en zalig nieuwjaar, waarbij hij mededeelde, dat in de eerstkomende vergadering de nieuw jaarsrede zal worden gehouden. Al vorens tot vaststelling van de nieuwe verordening werd overgegaan, ging de raad eerst in geheime zitting. Na opening der vergadering werd de verordening zonder enige discussie met algemene stemmen vastgesteld. Ook punt 2 der agenda „Vaststelling van de 15e wijziging der gemeente begroting voor het dienstjaar 1954" werd eerst in besloten zitting behan deld. Bij opening der vergadering werd ook dit besluit met algemene stemmen en zonder enige discussie vastgesteld. Hierna werd de bijeen komst gesloten. WASSENAAR Nieuwjaarstoespraak van burgemeester De burgemeester van Wassenaar dr S. F. A. C. M. Baron van Wijn bergen, heeft gistermiddag in het raadhuis zijn traditionele nieuw jaarstoespraak gehouden tot het per soneel van alle gemeentediensten, nadat dit in de gelegenheid gesteld was met hem en de wethouders en de hoofden van dienst gelukwensen te wisselen. De burgemeester wees op de groei van het aantal mensen, dat in dienst van de gemeente Wassenaar werkt. Zonder dat het gemeentebestuur er op gesteld is dat aantal groter te ma ken dan het is, bedraagt het mo menteel 345. In 1954 verlieten 15 personen de gemeentedienst, er de den 29 nieuwe ambtenaren en werk lieden hun intredé. De burgemeester verwelkomde hen en noemde in h^t bijzonder twee nieuwe hoofden van dienst: dokter J. J. Wafelbakker, di recteur van de G.G. en G.D. en ir Bleichrodt, directeur van de gemeen tebedrijven. Met voldoening constateerde spr. dat de ingezetenen het werk van de verschillende gemeentediensten zeer waarderen. Dankbaar is het college van B. en W. voor de goede ver standhouding tussen de leden van dit college en de hoofden van dienst. De burgemeester sprak vervolgens over het karakter van de gemeente Wassenaar, en herinnerde aan de be sluiten van de gemeenteraad, om drie buitenplaatsen aan te kopen. Dat is niet gebeurd, omdat het ge meentebestuur zo verrukt is van een groot bezit in overheidshanden, maar om de eigen ingezetenen en 'velen 'buiten de gemeente gelegenheid te bieden tot ontspanning in de mooie natuur. Wassenaar heeft niet alleen een eigen uiterlijk, maar ook een eigen karakter, aldus de Burgemees ter-, die in dit verband ter sprake bracht „het dwaze annexatieplan van Den Haag". Weliswaar verlangt Den Haag slechts een betrekkelijk klein gedeelte van het grondgebied van Wassenaar, maar het is juist het ge deelte, dat een duidelijke overgang vormt tussen stedelijk en niet-stede- lijk gebied. Den Hagg en Wassenaar, aldus de Burgemeester, hebben elk - er heel veel te bieden, wanneer zij echter zichzelf blijven. ZiETERMEER Onderwijzeres met pensioen. Mej. J. A. M. Schwalbach, onderwijzeres aan de R.K. Jongensschool is met ingang van 1 Januari met pensioen gegaan, na een ruim 45-jarige dienst tijd. Ongeveer 27 jaar hiervan is mej. Schwalbach in Zoetermeer werk zaam geweest. 't Officiële afscheid zal plaats vin den op Donderdag 6 januari. Te 8 uur is er een gezongen H. Mis, waar na te 10 uur in het Parochiehuis door 't schoolbestuur, personeel en school jeugd afscheid genomen wordt. Van half twaalf tot half een is er eveneens in 'het Parochiehuis recep tie.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8