RIJNSTREEK Kunstleven in Dansen voor het Dierenasyl l eióen 3-Octoberoptocht 1955 is geheel gewijd aan Nederlandse bedrijven Grootser dan reclamestoet van '50 De conferentie te Bogor DONDERDAG 30 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 BOSKOOP OLIEBOLLENACTIE VOOR KLEUTERSCHOOL. Zoals bekend zijn er in de paro chie „Maria Presentatie" vergevor derde plannen voor de bouw van een kleuterschool. Met de grote kin derzegen ter plaatse kan dit thans geen overbodige luxe genoemd wor den. Deze bouw wordt uitgevoerd in opdracht van het R.K. Armbestuur in genoemde parochie. Begrijpelijk heeft dit aan het armbestuur vele grote zorgen gegeven. Dit vooral omdat er naast de bouw kosten nog een groot bedrag nodig is voor exploitatie en inrichting. Het is derhalve een goede gedachte ge weest, om op Oudejaarsdag middels een oliebollenactie te trachten hier voor wat geld bijeen te krijgen. De van het jaarlijkse Oranjefeest beken de oliebollenbakker v d. Weert heeft zich bereid verklaard, om geheel gratis voor het bakken van de olie bollen zijn medewerking te geven. Hij zal hiertoe met zijn oliebollen- kraam standplaats kiezen op de Nóordhoek. Vanaf dit punt zullen de talrijke jongedames geheel Roelof- arendsveen doorkuisen om alle in gezetenen voor een bescheiden prijsje van dit heerlijke product te voorzien. BOSKOOPSE TORENSPITS. De stormen van vorige week heb ben aan de wankele torenspits van Boskoop vrijwel de laatste steun punten. ontnomen. Teneinde de spits voor omwaaien te behoeden heeft men deze van gemeentewege ijlings met staaldraden vast gezet. Nu het ruwe weer voorbij is, wordt met spoed het definitieve herstel lingswerk verricht, waarvoor men ook 's nachts doorwerkt, omdat in verband met de beperkte ruimte een grote opzet niet mogelijk is. Een en onder heeft vooral in de avonduren wanneer grote schijnwerpers de „hoge" werkers bijlichten veel be langstelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Handpompje, motorhandschoen, motorwant, halskettinkje, armbandje rode kindertas, massief bandje van autoped, doublé armbandje, cein tuur van kinderjas,damesrijwiel, zak je met 2 kaartjes stopwol, ballpoint, diverse wanten en handschoenen. Inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. Amateurs behaalden prijzen Leiden. Evenals vorig jaar werd door de afd. van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde te Leiden een show in Amateur Kerst stukken georganiseerd. In verband met het grote succes dat de Prop. Ver. voor de Bloemiste rijen „Flora" bij de vorige gelegen heid had geboekt, werd ook ditmaal een 16-tal werkstukken ingezonden. De jury was vol lof over de Bos- koopse inzendingen, hetgeen wel tot uiting kwam, omdat niet minder dan 8 werkstukken werden bekroond, waarvan vijf die door Boskoop „in den dop" werden vervaardigd. Het totaal inzendingen bedroeg c.a. 200. De Boskoopse prijswinnaars waren: Kinderen: Reinie de Hengst 9 j.) Ie prijs; Jan Tj. Mossel (10 jaar) le prijs; Inge Tol (8 jaar) 2e prijs; Teun Tol (13 jaar) 3e prijs; Pierre den Ouden (12 jaar) 3e prijs. Volwassenen: W. van Egmond 2e pr.; Th. v. d. Tol 4e pr.; Mevr. Bon- gers, 4e pr. Dammen. De onderlinge wed strijden, om het persoonlijk kam- HAARLEMMERMEER Geb.: Wybo Lambert, z. v. G. F Jurgens en G. H. de Jong; Johanna Maria, d. v. P, J. Bakkenhoven en A. M. van Poecke; Mathilda Marga- retha, d. v. C. Pols en A. Dol; Cor nells Gerardus, z. v. G. Haakmeester en T. C. A. Jansen; Lena Cornelia, d. v. C. Rietdijk en M. van der Luit; Robert Johan, z. v. J. A. van der Flier en A. E. C. de Koning; Eduard, z. v. G. Groen en H. van Werven; Maria Elisabeth, d. v. A. C. van der Veek en G. A. van der Lans; Beatrix Yvonne, d. v. H. C. Copier en W. van den Berg; Johanna Maria, d. v. A. J. Goossens en J. S. Pijnakker; Carlg Magdalena Maria, d. v. A. van Veen en J. W. Pouw; Gijsbertus Petrus, z. v. T. Dorlandt en A. C. Oudejans: Annelies, d. v. N. den Ouden en E. Lanser; Johannes Adriaan, z. v. A. van de Koppel en J. J. Gepken. Ondertr.: Jacob Wiedemeijer, 31 j., en Anna Maria Vorst, 28 j.; Jan Hen drik Willem Been, 21 j., en Kaatje Catharina Tolenaars, 19 j.; Willem Arie Antonie de Joode, 26 j., en Jo hanna Witte, 27 j. Getr.: Gerrit Enthoven en Neeltje Elisabeth van Woerden; Petrus Cor nelius Schouten en Maria van Klink; Leonardus Carolus de Rijcke en Hen- drika Margaretha van Woerkom; Jo hannes Josephus Granneman en Ma- rianna Lucia van Woerkom; Cornells Bruijnis en Hillegonda Magdalena v. Wijk. Overl.: Wicher Bakker, 83 j., w. v. D. de Oude; Aleida Elisabeth van Eimeren, 84 j., w. v. W. H. G. Resing; Neeltje Joore, 70 j., e. v. J. P. Spaar garen; August Domien de Paepe, 63 j., e. v. C. S. Camaert; Pietertje Eli sabeth Wortel, 51 j., e. v. J. van Wirdum. LEIffSCHEHDAM Vingers onder boormachine. In de instrumentenfabriek Rotscheidt raakte de 17-jarige arbeider C. J. K. met zijn hand tussen een boormachi ne bekneld, waardoor zijn twee vin gers het moesten ontgelden. Hij moest zich daardoor in het zie kenhuis St. Arltoniushove laten be handelen. ST0MPWIJK L.T.J, De jongens en meisjes van de L.T.J. hebben het aangedurfd de leden van de L.T.B. en genodig den van andere standsorganisaties een feestavond aan te bieden. Met veel goede wil en liefde werd met een royaal gebaar de „Verdwenen Mummie", een blijspel in 3 bedrijven aangeboden. De toneelspelers hebben er voor gezorgd, dat er genoeg ge lachen werd om het nieuwe jaar nog met een glimlach in te gaan. Deze avond werd gegeven onder regie .van Jan v. Rijn, oud-voorzitter van de L.T.J. De aanwezigen toonden hun dank door de loterij te doen slagen, zodat de L.T.J. niet te veel kosten hoefde te maken. WARföGNB KER STBOOM-VUURFEEST. De tijd voor het verbranden van kerstbomen breekt weer aan. Doet dit echter niet op eigen houtje, stiekem op een afgelegen plaats, dat is veel te gevaarlijk. Bewaar je kerstboom, dan kun je meedoen aan de gezamenlijke verbranding onder toezicht van de brandweer op Dinsdag 4 Januari a.s. des avonds 7 uur bij de gemeenteha ven. Wij trekken dan in optocht met de brandweer door het dorp; sluit je dan met je kerstboom bij die optocht aan, dan kunnen we er samen een mooi en groot „vuurfeest" van ma ken. Het vertrek heeft plaats vanaf de Baan. Huize „Liduina". Bij notariële akte is opgericht de Stichting „Huize Liduina", welker leden per 1 Januari a.s. het Rusthuis huren van het Kerk bestuur en aldaar het volledig be stuur gaan uitoefenen. De bisschop van Haarlem heeft als regenten over Huize Liduina benoemd de heren F. Slager Sr., voorzitter, B. A. Iserief, vice-voorzitter, P. Smolders, secre taris, J. G. v. Vliet, 2e secretaris, C. Zoetemelk, penningmeester, A. J. v. d. Hulst, lid. De pastoor treedt op als bisschoppelijk commissaris. Kath. Bond van Overheidsperso neel. In het Stationskoffiehuis hield de Kath. Bond van Overheids personeel haar iaarvergadering. Voor zitter T. de Winter heette in zijn openingswoord speciaal de nieuwe leden welkom. Het speet de voorzit ter, dat het lid C. Zevenhoven n;et aanwezig was. Het insigne voor 25 jaar lidmaatschap zou hem uitgereikt worden. Het zal hem nu thuis ge stuurd worden. Tevens werd aan het bruidspaar van Moorselv. Kemoen een cadeau aangeboden in de vorm van een gebruiksvoorwerp. De voor zitter dankt alle 5 cent soaarders, die het mogeliik gemaakt hebben, dat de kinderen deze zomer per boot naar Avifauna geweest zijn. Deze spaar actie beveelt spr. aan bij de niet- spaarders. Met algemene stemmen werd besloten in 1955 per bus naar Groenendaal te gaan. De leden wordt gevraagd, om per 1 Jan. a.s. het bru to loon aan de penningmeester op te geven in verband met de nieuwe contributies. Tevens bestaat gelegen heid, om in 1955 via de centr. reiskas naar de Passiesoelen te gaan tegen gereduceerde prijzen. In de rondvraag wordt op voorstel van het lid B. Moerkerk bes^ten om dc jaarvergadering apart te houden en niet gecombineerd met een feest avond wat vanavond wel het geval is. Geboren: Jacobus Adrianus z. van J. J. Schrijvers en M. Slinger land; Gabrielle Agnes Adriana d. van J. J. Schavemaker en S. M. v. Kem pen; Catharina Jacqueline Maria d. van L. P. J. Leenen en C. v. Leeu wen. Gehuwd; Johannes Soripada en Nel van Schouwen; Adrianus C. v. Moor sel en Adriana A. v. Kempen; Nico- laas J.EI burg en T. Zwaan. Overleden: Aagtje Fransens 78 j„ echtgenote van K. Tj. Scheltens. ZOETERMEER Consultatiebureau voor kleuters. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis is voornemens met ingang van Jan. a.s. in samenwerking met het Groene Kruis een consultatiebureau voor kleuters te openen. Volgens een bepaalde regeling zui len de kleuters worden opgeroepen De keuringen worden verricht door dr. Boekwinkel in het Groene Kruis- gebouw. De accomodatie maakt het niet mo gelijk veel kleuters tegelijk op te roepen. Het zal dus geruime tijd du ren eer alle eerste oproepingen ver zonden zijn. Het is niet gewenst zich te wenden tot de wijkzuster zr. E. van Hooff, daar van de opgemaakte regeling niet kan worden afgeweken. De organisa tie van dit nieuwe experiment kost tijd en zo zal het dus wel even duren voor alles normaal functionneert. Schietwedstrijden. De uitslag van de schietwedstrijden georgani seerd door de schietveren. „Diana', luiden als volgt: Vaste baan (maximum 120 pnt.) klasse A: 1. J. de Wilde 119 p., 2. P. A. v. d. Meer 118 p., 3. D. de oJng 117 p. Klasse B: 1. R. de Bruin 118 p., 2. J. de Wilde Az. 117 p., 3. J. de Bruin eveneens met 117 p. Vrije baan (maximum 36 pnt.): 1. J. Woldendorp 3 x 36 p., 2. P. de Bruin 2 x 36 p., 3. J. de Wilde 1 x 36 p. Vrijdag 7 Januari beginnen wisselbekerwedstrijden. Geb.: Anna A. Zemienieki; Baren- dina A. M. Broer; Catharina A. C. Sebel. Geh.: K. P. Janse, 34 j., en H. H. Blonk, 30 j.; P. C. Th. Verlaan, 29 j., en N. L. Kievit, 26 j. De heer J. P. C. v. d. Kraan sl de dezer dagen voor het examen Staatspractijkdiploma voor Bedrijfs administratie deel I. pioenschap van de damclub Boskoop, hebben een spannend verloop. De uitslagen van de laatste wedstrijden luiden: Groep I. J. MesmanJac. Schoe- maker 20; P. v. VoskuilenW. D. van Es 11; J. MesmanD. van Wijk 20; H. v. Klaveren—J>. van Wijk 1—1. Groep II C. v. d. HoornM. Vuijk 11; J. v. d. BergJ. van Tol 20; H. TrimpAnth. Trimp 20; J. v. d. Berg—H. Trimp 20; W. A. van OtterlooD. v. Staveren 20; H. GlazenborgM. Vuijk 20. Geboren: Petrus Josef, zn van J. G. Mathot en P. Nieuwesteeg; Cor nelia Anna Maria dr van A. W. Kleijn en M. J. de Munk; Irma Theo dora Andrea dr van C. G. Kuijf en G. J. Vendrig. Ondertrouwd: Willem Aron de Jong 27 jr en Hendrika Johanna Kromhout 22 jr. Getrouwd: A. M. v. d. Wal en G. A. de Rooij; D. v. Berkesteijn en A. A. E. Mourits; G. Zwanenburg en J. W. Biesheuvel; C. A. van Lent en M. N. M. van Can. Overleden: Aalt Lagerweij 88 j.; Jantje Klassens, wed. van A. C. Har dus 76 jr. HAZERSWOUDE [D0RPI Toneeluitvoering „Ontwikkeling en Vreugd". Zondag- en Dinsdag avond werd door de plaatselijke R.K. Toneelvereniging „Ontwikkeling en Vreugd" weer een toneelstuk opge voerd. De avonden werden geopend door de voorzitter van „Ontwikkeling en Vreugd", de heer L. A. Jacobs. Hierna begon de opvoering van het kerstspel „De Kerstnacht van de ban diet", onder regie van kapelaan Vis ser. Dit spel speelde zich af in Hon garije, waar terreur uitgeoefend v/ordt door de Rode Staatspolitie. De twee hoofdfiguren zijn vader Michaël en Bartos Nimek, de eerste een vervolgde priester en de ander een vervolgde bandiet. Voor het aan brengen van deze personen werd sa men een bedrag van 30.000 kronen uitgeloofd. Muki Palka, de dorpskruidenier, die in financiële moeilijkheden is ge raakt, geeft vader Michaël aan. Dit horen ze pas als het huis waar beide personen aanwezig zijn door de Rode politie omsingeld is. Bartos Nimek, de wilde bandiet, die nogal het een en ander op zijn geweten heeft, is van binnen toch ook weer geen echte bandiet, want wanneer hij dit hoort, zegt hij, dat hij vader Michaël tot het uiterste toe zal verdedigen. Een hevig gevecht volgt. Bartos Ni mek wordt door de politie doodge schoten terwijl Vader Michaël met het hele gezin, waar hij verto-fde, gevangen genomen wordt. TER AAR COOP. BLOEMISTENVERENIGING. In café Kramer hield de Coöp. Bloe mistenvereniging de gebruikelijke najaarsvergadering onder leiding van de 2e voorz. de heer A. J. Nieuwen- huizen. Hij deelde mede dat de voorz. de heer N. A. Hoogervorst wegens ziekte de vergadering niet kon bij ten. Er werd even teruggeblikt op het afgelopen jaar en met voldoening werd geconstateerd, dat 1954 voor de bloemenkwekers onverdeeld gunstig is geweest. Dit is te danken aan de zeer goede prijzen, maar ook aan de goede handel en afzet naar de export landen. Veel wordt er gedaan om de exporthandel te bevorderen. Spr. me moreerde de gunstige resultaten van de bloemencorso's en ook het zo ge slaagde koninklijk bezoek, waarbij de vereniging een belangrijke medewer king heeft verleend. Medegedeeld werd, dat bij het laat ste Aalsmeerse bloemencorso de ver eniging een eerste prijs had behaald. Deze bestond uit een fraaie beker en 50 sigaren en 50 cigaretten. De prij zen werden getoond aan de aanwezi gen. De prijs van 50 sigaren hulde toen spoedig de vergaderzaal in wol ken van genot. Tot voor enige tijd was de omzet der vereniging met 375.000.geste gen boven de omzet 1953. Deze be droeg in ronde cijfers 870.000. Hierbij gevoegd 375.000.geeft een omzet van 1.245.000.Er bestaat gegronde hoop dat de totaal omzet 1954 zal oplopen tot 1.400.000.Op 1 Oct. j.l. werd voor het eerst in de geschiedenis der vereniging een om zet van 1 millioen gulden bereikt. De heer P. J. Hoogervorst was de kweker die de bloemen welke het millioen vol maakte had aangevoerd. Als gedachtenis aan dit feit bood de voorz. hem een polshorloge aan. Door uitbreiding van teeltrecht valt een toename van het ledental te ver wachten. Verder werd nog medede ling gedaan van enige verhoging der vervoerskosten. Van enkele leden was een schriftelijk verzoek ontvan gen om ontheven te worden van de heffing die wordt aangewend voor de uitpakker. Dit bleek echter niet mo gelijk. Het voorstel van de heer A. J. van Emmerik om de heffing te ver lagen van Yi°Io tot zal geplaatst worden op de agenda der eerstvol gende vergadering. Ook wil het be stuur proberen bij de CAV bijdragen te verkrijgen in de kosten van het uitpakken. Een bestuursvoorstel werd aangenomen om 40% af te los sen van de schuld 1949 en het over schot van dit jaar bij te schrijven op de ledenrekening. Ook in 1955 zal door de vereniging worden deelgenomen aan het Aals meerse Bloemencorso Kleur en Klank De vergadering verklaarde zich een stemmig hiervoor. Een raming van de kosten kon nog niet gegeven worden. Ook is het ontwerp van de wapen waarmede zal worden deelgenomen nog niet in het bezit van het bestuur. De bespreking vervoer bracht als gewoonlijk vele wensen en ook enke le klachten ter tafel. Het bestuur zal geen verantwoording nemen als de kweker te laat is met klaarzetten der bloemen en deze dus blijvèn staan. Eigen vervoerders zullen geen bloe- TEN BATE VAN het nieuwe Leid- se Dierenasyl gaf Dinsdag de balletschool Tjemkanoff een uitvoe ring in de Schouwburg. De ballet- meester Cor Tjemkanoff heeft in sa menwerking met zijn echtgenote zich wel zeer ingespannen om zijn leer lingen en dat zijn er niet weini gen zover te brengen. In hoofd zaak kregen wij het werken te zien van jonge kinderen, middelklasse en een enkele meer volwassen leerlin ge De danskunst schijnt voor meis jes voorbehouden te zijn, want jon gensnamen kwamen wij niet tegen op 't programma. Begonnen werd met een menuet van Mozart, naar onze opvatting wat te hoog gegre pen, de figuren niet geheel klop pend en rhythmisch niet precies. Leerlingen zijn nog geen meesters. De daarop volgende Schotse dans slaagde beter. Een leerlinge van meer gevorderde klasse, die op deze avond als de prima ballerina van 't jeugdig gezelschap veel werk verrichtte, danste „Dream of Olwen" en wij na men bij haar een jong-poëtische hand-plastiek waar. Alles en alles opnoemen zou te veel worden. Er viel zoveel te zien, maar één opmer kelijke dans moeten wij toch even naar voren brengen n.l. de Russische dans. Wij bewonderen het kind om wat zij presteerde bij 't gehurkte dansen, maar kunnen de leermees ter niet begrijpen, die 't hijgende meisje aanzette de dans te bisseren; althans gedeeltelijk en evident tegen haar zin, zodat iemand in de zaal riep: gordijn dicht! Een doos bon bons en wat bloemen, met pathe tisch gebaar aangeboden door de le raar, maakt de fout van een te zwa re opgaaf niet goed. Een heel aardig danstafreeltie boden de drie kamer meisjes. Wij kregen een monoloog te horen: De nood van mens en dier, en enkele inleidingen tot de dansen door mejuffrouw Miek Bruyninckx. Of hiermede 't gewenste effect be reikt werd, betwijfelen wij, daar noch de stem, noch 't gebaar expres sief waren; bovendien stond de uit leg van de dansen in 't programma afgedrukt. De pantomimedans „Black shoes" werd warm toegejuicht. Mevrouw van der Zanden zong hierbij enkele passende liederen. Mie-Aagje was kinderlijk-bang van 't vóór haar zit tende publiek; dan had die kleine matroos meer durf, rhythmisch kon zij (of hij) 't niet helemaal bijbenen. Ten slotte „de Notenkrakersuite" naar muziek van Tschaikowsky. Met alle respect voor de ontzettende stu die, hieraan voorafgegaan, prefere ren wij voor deze jongeren eenvou diger werk. Tschaikowsky heeft dit ballet evenals o.a. Gounod zijn „Faust-ballet" geschreven voor volwassen en volwaardige dansers, en al heeft Tjemkanoff er aardige en slagvaardige leerlingen bij, die op vallen, en al lacht men eens om het raieve meedoen van de heel-klei- nen: maak de opgave voor de gees telijke en lichamelijke kracht niet te zwaar. De klavierbegeleidingen werden toegewijd verzorgd door Toos Jung. De costumering was keurig, evenals de haarkapsels. Aan 't eind van de voordrachts avond werd een dankwoord uitge sproken door notaris Jongsma, die aan de balletmeester bloemen of freerde namens de afd. Leiden van de Ver. voor Dierenbescherming en hierna werden er met kwistige hand bloemen toegereikt aan alle mede werkenden. Zo werd 't een ware feestelijkheid. De Schouwburg was voor driekwart gevuld met belang stellenden en dierenvrienden. J. KORTMANN. ANTIEKE KAN UIT KERK GESTOLEN. Tijdens het plaatsen van de kerst boom in de Doopsgezinde kerk aan de Pieterskerkstraat te Leiden heeft een Leidenaar een oude bekende van de politie een waardevolle an tieke tinnen kan (1808) gestolen. De insluiper heeft vergeefs pogingen ge daan om de kan aan uitdragers en antiquairs te verkopen. Ten einde raad heeft hij de kan platgetrapt en als oud materiaal verkocht. De Leidse politie heeft hem giste ren gearresteerd en opgesloten. De waarde van de kan werd op honder den guldens geschat. Er is weinig kans, dat zij in de oorspronkelijke vorm kan wordei hersteld. NA 38 JAAR N.S. MET PENSIOEN. A.s. 1 Januari zal dc heer C. Man tel, ladingmeester bij de Ned. Spoor wegen te Leiden de dienst na 38 jaar met pensioen gaan verlaten. Hij be gon zijn loopbaan bij de N.S. te Uit geest en werkte vervolgens in Maarn en Gouda. De laatste 12 jaar was hij in Leiden werkzaam aan het goede renstation. Door zijn vlijt en vriende lijkheid is hij zeer goed gezien bij zijn superieuren en collega's DIPLOMA ZWEMMEN. Als slot van het jaar 1954 werden Dinsdagmiddag in De Overdekte nog diverse aanvallen gedaan voor het zwemdiploma A en B. De geslaagden waren: Jongens A: Rudi Mast. Joop v. d. Voet, Karei Honsbeek, Peter Janssen, André v. d. Ouweelen, Dik v. Veen, Willem Wil- lemsen, Lex Mastenbroek, Hans van v. d. Heyden,, Kees v. d. Zeeuw, Sicco Riet, Peter Pet, Peter Schouten, Joop Faber, Sjaak J. Pommer, Koos La- bryère, Thijs van Zaal, Siefvried Muyen, Roel Schippers, Bert Eradus, Henk Vochteloo, Henk v. d. Schaft, Johan Buurman, Paul v. Berkel, Gustaaf M. Driessen, Huib Dane, Marc v. d. Voet, Nico Kluivers, Adr. Schel lingerhout, Robbie Jansen, Rudolf Koes, Willem de Water. Michiel Prins, Jan Sonsbeek, Alb. Beunders, Jan Berderlaar, Hans Haardt. Jongens B: Edward Guiaar, Ge rard Roomer, Ton v. d. Steen, Huib Schouten, Benny Springer, And. Mul, Jan Mul. School Rapenburg: Frans Klyrney, Jan Verkerk, Herman Fasel, Nico v. Kins, Fr. v. Remundt, Jacq. Vuur- peyl, Wim Kroone, Harrie de Hey, Rien Streng, Kees v. d. Pompe, Pa- drick Beek, Koen Verhoop, Thijs Spoor, Fr. Demenind. Meisjes A: Joke Kluts. Willy v. Hal, Elly den Haan, Marion Iterson, Hendri v. Manen, Hanny Chaudron, José de Laar, Wilma Bakema, Astrid de Jongh, Trijna van Duyn, Nelleke Bijlage, Varia Jungerius, Joke Koo- loos, Atie Voortmans. Nelleke Kool loos, Ruth Hotze, Henneke Dane, Ietje Karmejoole, Cornelia Nell, Bet ty v. Weizen, Elly v. Eyken, Jannie Philippo, Saskia Piena, Hanneke Nieuwenburg, Nelleke de Greef, Mo- nik Bouvij, Sjaan v. Leeuwen, Rine- ke Huygens. Meisjes Sira, Kitty Kosto, Elly Kesto, Willy Alphenaar, Marga Se- gaar, Hans Ouwerkerk, Paulo Aal- bersberg, Annet Herfst, Janny Bolle. Evenals in 1950 zal ook de Drie Octoberoptocht van het volgend jaar geheel gewijd worden aan de Nederlandse bedrijven. Voor alle grote bedrij ven is de gelegenheid opengesteld aan deze belangrijke reclame-optocht deel te nemen met een praalwagen al dan niet geflankeerd door gecostu- meerd voetvolk. Niet minder dan zeven muziekcorpsen en een afdeling trompetters te paard zullen het geheel opluisteren. Het ligt in de bedoeling de stoet een nog grootser aanzien te geven dan in 1950 het geval was, toen reeds vijftig grote praalwagens aan deze bedrijfsparade deelnamen. Wij herinneren ons echter nog dat de bijna eindeloze stoet enkele grote wagens kwamen in de te nauwe Donkersteeg knijp te zitten en veroorzaakten groot oponthoud door velen te monotoon werd gevonden om de aandacht lang geboeid te houden. Anderen meenden dat bij een echte Drie October een historische optocht hoorde, ondanks het feit dat de gehele vaderlandse geschiedenis reeds een keer minstens door Leiden geparadeerd had. Een andere tekortkoming van deze eerste bedrijfsoptocht was dat sommige firma's zich niet hadden laten weerhouden hun praalwagens zo hoog met eigen waar op te tasten, dat men de meestal goed bezette top van deze stellages vanaf straatniveau bijna niet meer kon ontwaren en de leidingen van de tram in gevaar kwamen. Het is echter zeker dat de toenmalige optochtcommissie al deze grieven ter harte heeft genomen en de commissie, die volgend jaar voor de optocht verantwooraelijk is, zijn lering hieruit zal trekken. SPORT BRIDGE VIERTALLEN-COMPETITIE ALG. NED. BRIDGE BOND. De uitslag van de vijfde ronde luidt als volgt: Hoofdklasse A: Team van Egmond wint van team Jacobs met 46 m.p.; team DDSAlphen en Amicitia Vrijenhoek uitgesteld. Hoofdklasse B: team van Wingen Jr wint van team Amicitia II met 8 p. team Kuit wint van team Robbers met 20 p.; team Koch wint van team Noord wijk wegens niet opkomen van Noordwijk. Eerste klasse: Team Slieker wint van te^fri Walraad met 18 m.p.; team Bernard wint van team v. Beurden met 18 m.p.; team v. Zijl wint van team Smittenaar met 9 m.p. De vijf Aziatische premiers, die te Bogor confereerden hebben gisteren besloten 25 landen uit tc nodigen voor het bijwonen van de Afrikaans- Aziatische conferentie, die volgend jaar in April in Bandung zal worden gehouden. Tot die landen behoren o.m. communistisch China en Japan. Het slotcommuniqué dat dc vijf Aziatische premiers hebben uitge geven, bevat ook een paragraaf, ge wijd aan West-Nieuw-Guinea. Daar in steunen zij Indonesië en doen zij een beroep op de Nederlandse rege ring om onderhandelingen te openen. men van andere leden mogen ver voeren. Te Wassenaar slaagde mej. Gré Vermeulen voor het diploma kraam verzorgster. RIJPWETERING Toneel De R.K. Toneelvereni ging „Ernst en Luim" begint haar winterprogramma met de opvoering van een kerstspel (zie advertentie in dit blad) .Kosten noch moeite zijn ge spaard om dit spel te doen slagen. De Engelenzang zal verzorgd worden door het knapenkoor onder leiding van de heer Weenink. Deze zang is opgenomen op de band-recorders. Te- .vens is er een geheel nieuw decor ge maakt. Ook zal er een versterker worden geplaatst zodat ook achter in de zaal ales goed te horen is. Ook de verlichting zal af zijn. Het is zeker de moeite waard' om dit Kerstspel te gaan zien. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 29 Dec. Vee Op de veemarkt werden aange voerd 5047 stuks vee, waarvan 1849 runderen, 280 vette kalveren, 839 nuchtere kalveren, 53 fokzeugen, 366 slachtzeugen, 76 lopers, 1408 biggen, 157 schapen en 19 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien 700980, guiste koeien 460715, zware soorten boven notering; kalf- vaarzen 575900, klamvaarzen 465550, guiste vaarzen 480610, pinken 345435, graskalveren 215 285, nuchtere fokkalveren 80 125, nuchtere slachtkalveren 37 52; zware soorten 5582 50, drach- tige zeugen 250—310, lopers 66 85, biggen 3660, schapen 70—90, en vette schapen 75—110 per stuk. Aanvoer van slachtvee: 550 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 2.78—2.86, le kwa. 2.60—2.70, 2e kwal. 2.402.50, 3e kwal. 2.15 2.25, vette stieren 2.252.35, worst koeien 1.952.10, alles per kg. ge slacht gewicht; Vette kalveren zware soorten 2.552 90. idem midden klasse 2.302.-115, idem lichte soor ten 2.002.20, nuchtere sladhtkal- veren 1.241.35, zware soorten 1.42%1.77, slachtzeugen 1.50— 1 58 en fijne jonge slachtvarkens 1.731.78 per kg. levend gewicht. Mededelingen: Kortere aanvoer van rundvee. Melk- en kalfkoeien flauwe handel, de goedsoortige, verse melkkoein werden verhandeld tegen staande prijzen. Guiste koeien kal me handel, de zware soorten werden lui verhandeld tegen onveranderde prijzen. Korte aanvoer van vaarzen en pinken, minder vraag en trage nandel, prijzen moeilijk te handha ven. De goede soorten graskalveren werden lui verhandeld tegen vaste prijzen. Minder aanvoer van vette kalveren, de goede soort lichte kal veren werden stijf-duur verhandeld, de rest kalm prijshoudend. Nuchtere slachtkalveren handel flauw met af lopende prijzen. Minder aanbod van vette schapen, handel ruim prijshou dend, oo'k voor export. Fokzeugen trage handel, prij-zen minder. Korte re aanvoer van lopers en biggen; big-, gen handel vlotter met stijfduurdere prijzen, lopers handel flauw prijshou dend. Korter aanbod van slachtvee, de extra- en le kwaliteiten vaarzen werden vlot verhandeld tegen hogere prijzen, de mindere soorten handel Hauw-prijshoudend. Worstkoeien han del iets williger met staande prijzen. Grote aanvoer van slachtzeugen, in het begin handel ruim-prijshoudend, afloop traag met lagere prijzen. GOUDA, 29 Dec. Knas. Aanvoer 79 partijen. Prijzen: le soort 2.28 2.33, 2e soort 2.24—2.27, extra kwa liteit tot 2.37 per kg. Handel traag. VINKEVFEN, 29 Dec. Groente. Andijvie 5962 cent, boerenkool 17_ 30 cent, groene kool 1420 cent, prei 2026 cent, waspeen 1928 cent, witlof I 4451 cent, idem II 3146 cent per kg. knolselderij 321 cent, per stuk, peterselie 27 cent en selde rij 918 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN, 28 Dec.: (Groente. andijvie 59Gl, sjalot- j ten 1718, tomaten 1235, wit lof I 4849, idem II 30—37, sprui ten 26, kropsla 4.9011.80 per 100, stoofsl-a 45S0 boerenkool f 1.001.05 per kist. Bloemen. Anemonen 3559 cent, Freesia's 0.952 10, Forsythia 2788 cent, Chrysanthen: Red Rolin- da 0.981.00, Long Island 1.02 1.12, Golden Pridc 1.00—1.08, Love liness 1.011.11, Grace Land 5578 cent. Tulpen: Krelagc 0.901.10, Rose Copland 1.50—1.95, White Sail 0.901.15, Crown Imperial 0.90 1.05, Imperator 85—95 cent, Pierson 0.90—1 10, Early Queen 0.85—1.05 Hillegarde .0.90—1.10, Tulpen ge mengd 1.001.10, Narcissen: Helios 4654 cent, Early Glory 4963 cent per bos. Cyclamen 2567 cent, Am. Anjers 24J3 cent per stuk. LEIDSCHENDAM, 23 Dec. Eieren, en pluimvee. Op de weekmarkt van „Het Wapen van Veur" waren aangevoerd 45600 kipeieren. Dc prij zen waren voor: 2600 no. 0 18.75 18.85, 3800 no. 1 17.45—17.75; 16000 no. 2 15 70--15.90; 12300 no. 3 14.45 —14.60. 8000 no 4 f 13.50—13.75; 2000 no 5 12.5012.75; 700 no. 6 11.60 11.75. Verder waren aangevoerd: 10 kippen 1.75—3.40, 20 hanen 1.60 —3.45, 10 konijnen 4.50—5.70, 10 duiven 5560 cent.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3