Begroting van Avifauna verdween opnieuw achter gesloten deuren Gemeenteraad Alphen acL Rijn Donderdagavond verder praten Hoofd-commies H. A. Freebel vierde zijn zilveren jubileum Tafels bogen door onder bolbloemenlast ,U knettert te hard! Kijk naar het bord en leer!" DINSDAG 28 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De keren dat zaken betreffende het vogelpark Avifauna in de Alphense gemeenteraad en rol speelden, zijn langzaam aan niet te tellen. Talrijk zijn de geheime beraadslagingen met betrekking tot dit park, variërend van 0 tot 3 uur. Maandagavond heeft de gemeenteraad leans gezien zijn record te breken in dit opzicht met 3 y, uur. Om half tien schorste burgemeester Witschey de openbare besprekingen en toen eindelijk om 1 uur in de nacht de pers tot de raadszaal weer werd toegelaten, deelde een der raadsleden de zwaar op de proef ge stelde verslaggevers mee, dat de be sprekingen Donderdagavond om half zeven zullen worden voortgezet. De vroede vaderen zijn blijkbaar niet uit de moeilijkheden kunnen ko men. Op grond van de lange duur van de geheime besprekingen moet worden aangenomen, dat er moeilijk heden zijn en wel moeilijkheden rondom de begroting 1955 van het stichtingsbestuur van „Avifauna". De aanleiding tot de langdurige besloten zitting van de raad vormde het laat ste punt van de agenda, het voorstel van B. en W. inzake goedkeuring van de begroting 1955, ingezonden door 't bestuur van de stichting vogelpark Avifauna en tot wijziging van de re kening-courant-overeenkomst met die stichting. De hierop betrekking heb bende stukken werden aan de pers niet verstrekt De raadsleden ontvin gen ze onder oplegging van geheim houding. Wel of niet geheim. Voor men zover v/as, legde de voor zitter van de raad het besluit tot al of niet handhaving van de geheim houding temidden van de raad neer. Men zat er blijkbaar mee. Ook de raad durfde de verantwoordelijkheid van het prijsgeven aan de openbaar heid niet op zich nemen. De menin gen waren zeer verdeeld. Vele leden voerden het woord hierover tot men tenslotte besloot eerst in het geheim te beraadslagen en daarna, met in achtneming van de bepaalde gedeel ten van het desbetreffend voorstel, inzonderheid voor wat het cijfermate riaal betreft, de besprekingen in de openbare raad voort te zetten. De heer v. d. Meent was de eerste die zich verzette tegen geheimhou ding van de gehele begroting. Enige reserve vroeg spr. voor bepaalde cij fers. De heer Ruijssenaars daarentegen achtte geheimhouding noodzakelijk. Bespreking van de voorstellen zijn niet los te maken van de cijfers. De heer Slootjes wilde de zaak openhartig en rond in het openbaar behandelen. .Sedert het Stichtings bestuur aan het bewind van „Avifau na" staat, aldus de. lieer Slootjes, is de raad alleen maar gemuilkorfd. Behoudens wat de pers onlangs heeft onthuld, zijn de raadsleden weinig meer te weten gekomen over de gang van zaken. Hoelang moet de ge heimzinnigheid nog duren, vroeg deze spreker, die met klem naar voren bracht, dat de bevolking toch zo zachtjesaan wel mag weten wat er aan de hand is. Opmerkelijk was de verklaring van de heer Slootjes, waarmede hij dan besloot, dat als iedere belastingbeta ler van Alphen aan den Rijn zijn por tie in het tekort van de betreffende begroting zou moeten bijpassen, hij dit niet met 20,— zal kunnen dek ken, en hierbij liet spr. het tekort van het afgelopen seizoen nog buiten ge ding. Prompt interrumpeerde weth. C. M. Deerenberg, die voorz. is van het stichtingsbestuur: „Ga niet te ver!" Verschuiving verantwooordelijkheid. De heer Duin vond de wijze, waar op het onderhavige voorstel aan de raad werd voorgelegd, alsook de in leiding tot het al of niet .opheffen van de geheimhouding, op zijn minst ge nomen wat vreemd. Dit.moet toch wel een bedoeling hebben en hij vond het maar weinig in overeenstemming tot de opgelegde geheimhouding, dat nu ineens dit vraagstuk in de raad in discussie wordt gebracht door de voorz. waarmede dan de raad de ver antwoordelijkheid wordt overgedra gen. Naar spr.'s mening zijn er in de begroting en het raadsvoorsel toch en kele elementen, welke eerst een ge heime bespreking vragen. Hij stelde voor zulks dan ook te doen. (De heer Duin is secretaris van Avifauna's be stuur). Weth. Deerenberg onderschreef dit ten volle. De heer Gesman was een voorstan der van een openbare behandeling. Het lijkt wel, alsof wij met Avifauna achter het ijzeren gordijn zijn ge raakt. De begroting moet in openbare zitting worden vastgesteld. De heer Honout vraagt de begro ting eerst in geheime zitting te be handelen. De heer Ruijssenaars dient een voorstel in om de opgelegde geheim houding te handhaven. De heer v. d. Meent dient een voor stel in, om de zaak in openbare zit ting te behandelen, met bescherming van enkele bedragen. Dit is vis noch vlees, dacht de voor zitter en nam een Salo'monsbesluit door eerst maar de openbare zitting te schorsen. Dit gebeurde om 9.30 uur en om één uur na middernacht werd de geheime zitting verdaagd tot Don derdagavond om half zeven. Het ge duldig wachten van de vijf personen die de raadsvergaderingen plegen bij te wonen te Alphen aan den Rijn, werd zelfs na een lange proeftijd niet beloond. Wel is duidelijk geworden, dat de nieuwe begroting van Avifau na, in tegenstelling tot het optimisti sche geluid van het vorig jaar, met een niet gering tekort moet sluiten. Penningmeester gevraagd. Even vóór dit voorstel aan de orde werd gesteld, noopte de raad het col lege zijn voorstel terug te nemen in zake 'benoeming van een lid van het bestuur van de Stichting vogelpark „Avifauna" in de vacature ontstaan door het bedanken van de penning meester (raadslid) drs. G. Goedhart. Dit geschiedde op voorstel van het lid Rogaar, die een voorstel tot verda ging indiende, gesteund door de he ren v. d. Akker, v. d. Meent e.a. De heer Rogaar constateerde, dat er wel weer een raadslid benoemd zal moe ten worden, op grond van de statuten. Hij stelde vast, dat de animo onder de raadsleden voor de functie van penningmeester wel erg gering zal zijn. Hij vraagt het aantal raadslid-be stuursleden van „Avifauna" terug te brengen van drie op twee, waarmede dan de keuze van de aanvulling rui mere mogelijkheid zal ondervinden buiten de kring van raadsleden. De heer Gesman wil het laten zo als het is en stelt het raadslid v. d. Meent voor die functie voor. Voor het tot stemmen kwam, wilde de heer Verduin, met instemming van de heer Geerlof weten, wat de mening van het college is. Voor het houden van ruggespraak verliet het college met de secretaris de raads zaal. Na 15 minuten keerden de he ren terug en de voorzitter deelde als resultaat van het college-beraad mee, dat het college bereid is, los van de toelichting van de heer Rogaar, het voorstel terug te nemen tot de vol gende raadsvergadering. De raad ging hiermede stilzwijgend accoord. Bij het voorstel inzake het verlen gen van de overeenkomst met de N.V. „Gekro" destructiebedrijf teAgenda raadsvergadering. Overschie informeerde de heer Ver- duijn of de mogelijkheid aanwezig is, dat de gemeente, voor de levering van de afvalproducten ten behoeve van een belangrijke industrie, ook enige vergoeding krijgt. De voorz. antwoordt hierop, dat het desbetref fend wetsontwerp bij de minister ;n voorbereiding is. De gemeente kan moeilijk aanspraak maken op ver goeding. De onderhandelingen dien aangaande worden al moeilijk, om dat men gebonden is door de be hoefte tot vernietiging van de betref fende afvalproducten, mede met het oog op de volksgezondheid. Maar wellicht kunnen de landbouworgani saties gezamenlijk in die richting bij de minister iets bereiken. Urgentieverklaring. De heer Ruijssenaars meent, dat het Prot. Chr. volksdeel recht heeft op een eigen nijverheidsschool. De bouw is met deurgentieverklaring nog geen feit. De raad krijgt straKs nog gelegenheid daarover te beslis sen, terwijl ook Den Haag nog wel een vinger in de pap heeft. De heer Rogaar wijst er op, dat de P. v. d. A. geen tegenstander is van het bijzonder onderwijs, maar om practische gronden en uit financiële overwegingen, stelt de fractie zich tegen het afgeven van de gevraagde urgentieverklaring. Weth. Dekker erkende het goed recht van de V.V.D. en de P. v. d. A. om voorstander te zijn van het open baar onderwijs. De andêre groepen zal kunnen worden bereikt. Het bij zonder onderwijs heeft in Alphen a. d. Rijn een achterstand in te halen. Het christelijk onderwijs wordt nog altijd door duizenden in deze ge meente gevolgd, in tegenstelling tot het openbare, dat door honderden wordt geprefereerd. De desbetreffen de stichting heeft recht op de verkla ring. De practische uitvoering zal Den Haag wel aannwyzen. Het lid Verdonk weerlegde de me ning, dat de Chr. Landbouwschool eenzelfde functie zou hebben als het onderhavige chr. nijverheidsonder wijs. Er is tussen beide toch wel een wezenlijk verschil, aldus spr., die het verzoek op zijn plaats vindt. De heer Duin sprak zijn verwonde ring uit, dat als het chr. nijverheids onderwijs zo urgent is, de gelijk ge richte school te Bodegraven door de Alphenaren niet bestormd wordt. Hij betreurt dit verzoek, op een moment, dat de gemeente tonnen investeert voor een gemeentelijke nijverheids school voor meisjes. De urgentiever klaring wordt tenslotte verstrekt met 13 voor en 6 stemmen tegen. Tegen stemden de heren v. d. Meent, Nij- man, Duin, Rogaar, v. d. Akker en Slootjes. Tot leden van het bestuur van de gem.dienst voor sociale zaken werden herbenoemd de heren Rogaar en G. zijn voorstanders van het bijzonder v. Staalduinen, onderwijs, een punt waarop deze I De overige voorstellen werden zon avond stellig geen overeenstemming I der discussies aangenomen. Z0ETERW0UDE Gistermorgen had in de raadszaal de huldiging plaats van de heer H. A. Friebel, hoofdcommies ter secretarie, op de dag, waarop de jubilaris vijf en twintig jaar geleden in dienst der ge meente trad. Hiertoe waren burge meester en wethouders en de raadsle den mevr. NeuwahlSanders, C. v. Leeuwen, Jac. Dorrepaal en J. van Vliet en alle secretarie-ambtenaren, gemeente-ontvanger en de gemeente architect bijeengekomen toen de jubi laris met zijn echtgenote, mevr, Frie bel Smeet en de oudste dochters en zoon werden binnengeleid. Burgemeester Smeets hield 'n toe spraak aanvangende met persoon lijke herinneringen aan de komst van de jubilaris en de aanvang van de ambtstaak en het verloop van de be vorderingen van de laagste rang tot de hoogste, welke te bereiken was. Met grote lof vooral voor trouw en eerlijkheid, getuigt spr. van de be kwaamheid en ijver door het belang- LEIDERDORP Straatnaam. Inplaats van Gouwestraat, zoals B. en W. het voorstellen, wilde de heer Slootjes Bootstraat noemen de straat, waaraan het pensioenfonds van de gelijknamige scheepsbouwindustrie vele woonhuizen bouwt. Of de voorz. bij hét ter sprake brengen van het voorstel te snel afhamerde, of dat de heer Slootjes te laat kenbaar maakte, dat hij hierover wilde spreken, zal wel twistpunt tussen beiden blijven. Hoe 't ook zijn, de voorzitter hield het erbij, dat het voorstel was aan genomen en voegde er voorts aan toe, dat het college van mening is, dat die kant niet moet worden uit gegaan. De heer Slootjes antwoordde snel: „Ik maak er een voorstel van", waarop hij genoegen moest nemen met het bescheid: „Uw voorstel is niet aan bod". Een volgend belangrijk deel van de agenda maakte uit het voorstel in zake urgentieverklaring van de raad, dat de stichting van een Chr. nijver heidsschool te Alphen aan den Rijn noodzakelijk wordt geacht. De heer v. d. Akker meent, dat geen noodzakelijkheid aanwezig is. De gemeente bouwt binnenkort een gemeentelijke nijverheidsschool. Het eenvoudigste zou zijn op die school het godsdienstonderwijs voor de uit eenlopende richtingen op te nemen, Vele ouders wensen dit ook, aldus spr., die in dit verband wees op een indertijd ingestelde enquête. In Bo degraven is een Chr. Nijverheids school, welke echter door geen en kele leerling uit Alphen aan den Rijn wordt bezocht. Straks krijgen wij eenzelfde verzoek van R.K. zijde en we zitten dan met drie nijver heidsscholen voor meisjes welke stuk voor stuk maar half bezt zullen zijn. Spr. acht dit onverantwoord, mede gelet op de beschikking van de mi nister, die de bouw van ziekenhuizen zelfs het komende jaar niet toelaat. Hij hoopt, dat Den Haag voor 'le bouw van deze school geen toestem ming zal verlenen. Ook de heer v. d. Meent ziet nog geen reden aanwezig om een urgen tieverklaring af te geven. Men heeft de tijd voor dit verzoek wel heel erg ongelukkig gekozen, nu de raad on langs de bouw van een gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes heeft gesanctionneerd en de bouw inmid dels al gegund is. De raad van Leiderdorp komt a.s. Donderdag avond te 8 uur bijeen. Behandeld wordt o.a.: verhoging salarissen ge- meentepersoneel; benoeming van een geneeskundige voor kosteloze vacci natie; exploitatievergoeding over 1953 der openbare school; verlening van bouwcredieten in de vorm van een garantie "aan geldgevers; voorstel tot bouwen van 36 middenstandswonin gen met rijkspremie; geven van twee straatnamen in het Zijlkwartier; bouwrijpmaken van gronden in com plex V van het grondbedrijf; onder handse verpachting van tuingrond aan de heer G. de Koning en aanbie ding gemeenterekening 1953. BOSKOOP „Nut en Sport" behaalde mooie prij zen. In een gehouden vergadering van de Ras Pluimvee en Konijnen fokkersvereniging „Nut en Sport" merkte de voorzitter, de heer A. de Groot, in zijn openingswoord o.m. op, dat in verband met de ligging van de Kerstdagen, het ditmaal niet mogelijk was, de traditionele Kersttentoonstel ling te houden. Er moest hier inder daad van helaas worden gesproken, want een dergelijke show was één van de hoogtijdagen die „Nut en Sport" eenmaal per jaar pleegt te be leven. De hoop is echter gewettigd, dat de Kersttentoonstelling volgend jaar weer doorgang kan vinden. Om dit gemis enigszins te verzachten, is de vereniging op de tentoonstelling in Bodegraven vertegenwoordigd ge weest. Het succes dat aldaar is be haald, heeft wel aangetoond, dat Nut en Sport met haar tijd kan en wil meegaan, aldus spr. De prijzen die Nut en Sport werden toegekend zijn daarvan het beste bewijs. Het verheugde de heer De Groot, dat hij de prijzen tijdens deze verga dering mocht uitreiken, waarbij hij inzonderheid hen wilde feliciteren, die zulkè prachtige successen in de kopgroepen hadden geboekt. Deze waren: H. Bakhuyzen met Holl. Kuif- hoen (medaille van Pr. Bernhard met diens beeltenis). Mevr. Van Lomwei met Siebreght Krielen (beker). A. de Groot met Sierduiven (zil veren medaille) van de burgemees ter van Bodegraven. L. Verhoef met Postduiven (lau wertak) van B. P. K. V. te Bodegra ven. A. van Lomwei met konijnen (Po len). (Standaard met Konijn). Naast deze prijzen reikte de heer De Groot nog een aantal prijzen aan leden „Nut en Sport" uit, hetgeen gepaard ging met waarderende woon den aan de adressen van de fokkers. De vreugde van ele aanwezigen steeg echter ten top, toen de voorzitter me dedeelde, dat „Nut en Sport" de be ker had gewonnen die beschikbaar was gesteld voor de vereniging die I het hoogste aantal punten behaalde. rijke werk vaak in eigen tijd nog te voleinden. Dit werk is in de loop van de jaren door stijging van het inwonertal van 3800 tot 5800 en de vele nieuwe wet ten tot grote verantwoordelijkheid gestegen, B. en W. hebben om de dank der gemeente te uiten gemeend naast de enveloppe met inhoud een aandenken te moeten aanbieden n.l. een asbak v/aarop naast het wapen der gemeente de jaartallen 19281954 prijken. Als bewijs van persoonlijke sympa thie overhandigt spr. namens burge meester, wethouders en raadsleden een scheer apparaat. Mevrouw Frie bel ontvangt als bewijs van dank voor steun aan hare echtgenoot een bouquet bloemen. De heer Sieverding sprak namens de collega's vol waardering over de prettige verstandhouding, met vele herinneringen uit de velerlei om standigheden en overhandigde daarbij een fraaie pianolamp. Ook in deze hulde deelt mevi Friebel door aan bieding yan fraaie bloemen. De heer A. C.ornelisse gemeente ontvanger sprak zeer erkentelijk over de goede samenwerking tussen de administratieve en de financiële afdeling Van de korte tijd van goe de samenwerking met het buiten beentje, gemeentewerken, getuigt de gemeente-architect en wethouder G. P v. Leeuwen brengt vooral hulde voor de grote voorkomendheid en jo vialiteit waarmede de jubilaris steeds aan iedereen die ter secretarie komt ten dienste wil zijn en spreekt de hoop uit, dat met dezelfde -vriende lijkheid de gewichtige taak nog vele jaren zal vervuld mogen worden. Na deze huldiging dankte de jubi laris met te zeggen, dat hij deze mor gen in de kerk God heeft gedankt zijn taak die hem ook zijn familiegeluk heeft gegeven -heeft mogen volbren gen en brengt d'ank voor zoveel on dervonden samenwerking en voor de hulde hem gebracht en de mooie ge schenken hem gegeven. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waarna in huiselijke kring het feest werd voortgezet en beëindigd werd met een feestelijke bijeenkomst ten huize van Miening 6. Wekelijkse keuring te Haarlem Er is in een paar weken veel ver anderd. Leek tot voor enkele weken de keuringszaal van het Krelagehuis met die lege zwarte tafels bedenke lijk veel op een rouwkamer-voor-de- minder-goed-bedeelden, gisteren bo gen diezelfde tafels gewoon door on der de bolbloemen-last. Want de verzamelde kwekers hadden voor de laatste keuring in 1954 een hoeveel heid bolbloemen bijeen gebracht, die er zijn mocht: beste hyacinten en narcissen, terwijl de kwaliteit dei- tulpen ook beter was dan verleden week. Van extra kwaliteit over de gehele linie was echter geen sprake. Eén van de mooiste tulpen, die ter keuring was aangevoerd, was de ro de Royal Present, die door D. v. Buggenum, Beverwijk en C. P. Al kemade, Noordwijk, werd getoond. Een tulp met beste stengel, blad stand en bloemvorm en een gloed volle rode kleur. De laatste firma toonde tevens de dubbele rode Royal Beauty. Zeer mooie zaailingen wa ren er ook van Piet Nijssen Zn., Santpoort, met de licht gerande lila 69 en de prachtige rode 83 als „ster ren". In de groep van Anton Nijs sen Zn, Santpoort, blonk de dub bele rode Stockholm uit met een tweetal dubbele gele zaailingen. De rode triumph-tulp Swift leek ons een uitstekende aanwinst. Limelight zal over enkele weken mooier zijn. Apri cot Beauty is een merkwaardig ge kleurde soort uit Krelage's Triumph: héél licht 'zalmoranje. Een verloping van de firma v. d. VlugtKemme- nade, Santpoort, waarvoor veel be langstelling bestond. Konijnenburg Mark, Noordwijk, etaleerden weel een groep zaailingen, die in Italië waren geacclimatiseerd. De gele Brilliant Star x Belle Jaune-zaailin- gon leken geen verbetering van be staande soorten als een Yellow Triump, e.d. Albert Schweitzer is een donkergele variëteit, die nu nog wat in het kruid zat, maar wellicht dat dit euvel zich later in het sei zoen niet meer voordoet. Uit Teles- copium x Demeter kwam een pur perkleurige, stevige zaailing. De overige soorten zullen dit seizoen vermoedelijk nog wel eens méér worden getoond. Christmas Marvel is een puntige, zacht-rode tulp van L. Schoorl, Lisse, die vorig jaar om deze tijd beduidend beter was. Ver meldenswaard is, dat de bollen niet gekoeld waren. Gekoelde bollen kun nen dus nog wel vroeger bloeien. Hyacinten waren er niet veel. De rose multiflora Christmas Joy van P. Dames Zn, Lisse, de fraaie blauwe Perfection van G. J. Tromp, Lisse, die nu echter een tikkeltje te hoog op de benen stond, de hier al vaak genoemde Early Queen van Piet Nijssen Zn, Santpoort, een zeer verdienstelijke roserode zaailing van de fa. Anton Nijssen Zn uit dezelf de plaats, de dubbele witte Edelweis van C. J. Zonneveld, Voorhout en tot slot bijzonder beste kwaliteit van de melkwitte Nevada getoond door G. v. d. Meij's Zonen te Lisse. Het La boratorium voor Bloembollenonder- zoek te Lisse exposeerde twee vazen met uitstekende kwaliteit Hollandse irissen: de witte White Excelsior en de korenbloemblauwe Prof. Blaauw. Het betrof hier bloemen van „ge remde" bollen, die in Augustus 1953 waren gerooid. In de sector der narcissen was het allereerst de gele trompet Golden Advance van de fa. Overdevest, Was senaar, die de aandacht trok. Een mooi gevormde aanwinst! Daarnaast stond de bekende Golden Harvest, die in het narcisserisortiment voor lopig nog wel in de eerste gelederen zal blijven. Een trompetnarcis met zulke kwaliteiten wordt niet gauw verdrongen! Ruigrok's Broeiproeven- bedrijf, Hillegom en Jac. Warmer dam, Noordwij kerhout, lieten er bes te kwaliteit van zien. De stevige k. kr. Barret Browning werd door J. W. A. Lefeber, Lisse, ten toon ge steld en George Vreeburg, Lisse, bracht de g. kr. El Paso naar voren. De laatste zat echter nog behoorlijk in het blad. De bicolor Gascogne van J. Gerritsen Zn, Voorschoten, was erg ongelijk. Vermoedelijk te vroeg geweest. Van Gebrs. van Graven, De Zilk, was er een pan met de mooie gr. kr. Pamir en Warnaar Co, Sas- senheim, liet de altijd interessante gr. kr. Amateur zien met de grote, plat liggende oranje cup. Van Gebrs. Pennings, Noordwij kerhout, was er een kist met de fraaie Jules Verne, van H. W. van Saase, Noord wij- kerhout, de k. kr. Verger, die alles behalve gelijk was en van H. P. Zwetsloot Zn, Sassenheim de mooie Decor en de levendig getinte Gold Flake. De beste poetaz Caagford werd geëxposeerd door de fa. Hartveld, Voorhout. De Graaf Bros en S- A. van Konijnenburg Co, besloten de narcissenrij met een paar kisten Scintilla. Scheepsberichten ALGENIB 27 te Las Palmas; AL- PHACCA 27 te Buenos Aires; ALUDRA 27 v. Colombo n. Rangoon; ARENDS- KERK 28 te Genua; ARMILLA 28 te Ba- likpapan; BAARN 27 v. Curacao n. Ha vre; BACCHUS 26 v. Granada n. R'dam; BARUMUN 27 te Steenkool; BENIN- KUST 25 te Lobiton; BOSCHFONTEIN 27 170 m ZW Majorca (Balearen) n. Mar seillc; CELEBES 24 te Genua; DAPH- NIS p. 27 Mona Passage n. Curacao; DRENTE 27 Kreta n. Pt Said; EEM- LAND 25 te Refice; GRAVELAND 27 v. Bahia n. Rio de Janeiro; GROOTE KERK 27 te Genua; JOHAN VAN OL- DENBARNEVELT 27 200 m. OZO Guar- dafui n. Fremantle; KORATIA p. 27 Cocos eil. n. Mena al Ahmadi; KREBSIA 27 v. Suez n. Mcna al Ahmadi; LUNA 26 v. A'dam te Hamburg: MAASDAM 27 te Sanblas; MENTOR 27 te A'dam; MOLENKERK 28 to Yokohama; OBE- RON 27 te Philadelphia: OOSTKERK 27 te Casablanca; OOTMARSUM p. 27 Ouessant n. Houston; ORION 26 te Ham burg; POLYDORUS p. 27 Gibraltar n. A'dam; POLYPHEMUS 27 te Colombo; PRINS ALEXANDER p. 27 Kp Bon n. Antwerpen: PRINS JOHAN WILLEM FRISO 27 te Leixoes; RAKI 26 v. Ma kassar n. Tegal; REMPANG 24 te Bom bay; RITA 26 v. Pladju n. Penang; .SLA MAT p. 27 Dover n. R'dam; STAD SCHIEDAM 27 V. Casablanca n. R'dam; SUMATRA p. 27 Str. Mcsina n. Genua; WELTEVREDEN 27 v. New York n. Charleston; WILLEM RUYS 27 v. Be- lawan n. Singapore; WILLEMSTAD p. 27 Finisterre n. Madeira; ZONNEWIJK 25 v. Tocopilla n. Willemstad. ADONIS 28 v. Guanta n. Baltimore; ALHENA 27 v. Montevideo n. Santos; ALNATI 27 160 m. ZZW Finisterre n. Las Palmas; AMPENAN 27 te R'dam; AMSTELLAND p. 27 Finisterre n. Am sterdam; ANDIJK 27 240 m. W Scillys. 30 Havre verw.; A VERDIJK 28 vni te Antwerpen; BLOEMFONTEIN 28 te Port Elizabeth; BONAIRE 27 870 m. NO Bar bados n. Plymouth; CALLISTO 28 te Baltimore; CRONENBURGH 25 te IJmuiden; EOS 28 te Catania; GLEBU- LA p. 27 Sombrero eil. n. Curacao; GOUWE 27 te Dakar 28 vm v. Dakar n. Bremen; GROOTE BEER 27 549 m. NNO St. Helena n. Las Palmas; HECTOR 27 v. Amsterdam n. Hamburg; HERA 27 v. Baltimore n. New York; NOORDAM 27 510 m WZW Valentia n. New York; ORANJEFONTEIN 27 200 m. ZW Kp Palmas n. Kaapstad. ORANJESTAD 27 nm v. Aruba n. Curacao; OVERIJSEL 28 v. Duinkerken n. Londen; PEN- DRECHT 28 te Rastanura; PEPERKUST 27 nm te Le Havre; PRINS FREDERIK HENDRIK 27 v. Havre n. R'dam; PRINS FREDERIK WILLEM p. 27 Finisterre n. Gandia; PRINS WILLEM III 28 te Car- thagena; SARANGAN 28 te Kaapstad: SCHIE 28 v. A'dam n. Hamburg; SCHOU TEN 27 v. Mombasa n. Tanga; SHERA- TAN 28 v. Suez n. Ummsaid; SLAMAT 27 te R'dam; SLOTERDIJK 28 vm te Antwerpen; TAMO 27 nm v. Bremen n. R'dam; VAN LINSCHOTEN 27 te Free town; WELTEVREDEN 28 te Charleston De Parijse Commissaris van Politie ,de heer Dudo is, de voorzitter van de Franse Automo' listen Bond Jean Gallier en de Burgemeester van de Franse hoofdstad, Bernard Lafaj (van links naar rechts) staan hier toe te kijken hij een demonstratie met een motorrijwiel van de Parijse politie, tijdens welke werd aangetoond dat het zeer goed mogelijk is om met een effectieve geluid demper het lawaai, dat motoren plegen te maken sterk te verminderen, ronder dat aan de prestaties van het mechanisme iets wordt afgedaan. Dc demonstratie was een actie van hei verminderen van het motorisch kabaal in Parijs. Mobiele eenheden zullen iedereen aanhouden wiens motor of auto te veel lawaai uitbraakt, en met een vernuftig apparaat, het volume van het geluid op meten. Is dit volume werkelijk te groot, dan dienen maatregelen te worden genomen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7