De twee ministers van Buitenlandse Zaken antwoordden de Tweede Kamer Kath. Thuisfront start NI 3-actie en ordent 't militair wegvervoer DE CIRCUSBARO k Indonesië» vat vol zorgen Eerste Kamer kocht op het nippertje emigrantenschip Kerstwedstrijd DONDERDAG 23 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Gistermiddag heeft de Tweede Kamer de algemene beraadslaging over de begroting van het departe ment van Buitenlandse Zaken voort gezet. Minister BEYEN zegt met betrek king tot de Raad van Europa alles te zullen doen om onze parlemen- tai-iers in Straatsburg zo snel moge lijk op de hoogte te houden. Spr. verklaart vervolgens niet te kunnen in zien, dat iemand gekwetst kon worden door de rede van de Ko ningin bij het bezoek van president Coty. Wat het Zwitserse goud aangaat zegt hij, dat het geen reden heeft nog verder met de Zwitsers te spre ken. Tegenover het verlies van de su pranationale gedachte, door het af wijzen van de EDG veroorzaakt, stond als mogelijke winst een ver nauwing varv.de band tussen de con tinentale Europese landen en Enge land. Het stemt tot grote tevreden heid dat in de tot stand gekomen regeling die winst is binnengehaald. Nu staat het wel vast, dat Enge land niet bereid is in een suprana tionale gemeenschap deel te nemen. Voor de practische politiek van een lengte van jaren zal men dat als „realité inéluctable" moeten aanne men. Men moet geen dingen gaan doen, die Engeland in het kader der WEU in een uitzonderingspositie brengen. Deed men dat, dan zou men de eni ge belangrijke winst, die men met dit alternatief voor de EDG heeft binnengehaald, den engere band met Groot-Brittannië, in gevaar brengen. Na de pauze spreekt minister LUNS. Hij zegt, dat de ruime in stemming der Kamer het hem mo gelijk maakt zijn rede korter te doen zijn dan verleden jaar. Met be trekking tot de verhouding Oost- West zegt hij, dat deze nog steeds is het wereldprobleem. Voor de vrije wereld is het streven gericht op vre de, vrijheid en vriendschap. De Sowjet-Unie spreekt van het vreed zaam naast elkaar bestaan. De grootste gemene deler van beider streven is wellicht het voorkomen van de oorlog. Met het vermijden van de oorlog houdt de samenwer king echter op. De Russische voorstellen tot her eniging van Oost en West-Duitsland aanroerend zegt spr., dat Rusland bezwaar heeft tegen bewapening van West-Duitsland, maar met de bewapening der volkspolitie in Oost Duitsland is Rusland zeer ver ge gaan. Hij betoogt verder, dat er vele „Potemkin-dorpen" zijn opgericht en dat men in Rusland niet op de hoogte wordt gebracht van wat er hi het Westen leeft. Hij citeert uit een boekje over Nederland, dat met goedkeuring en onder auspiciën der Sowjetregering wordt uitgegeven (hetgeen tot grote vrolijkheid in de Kamer aanleiding geeft.) Spr. merkt op, dat er ook een geestelijk ijzeren gordijn om Rusland bestaat. Spr. bepleit de noodzakelijkheid voor het Westen om voort te gaan zijn positie op militair en elk ander gebied te versterken. De regering handhaaft haar standpunt alles bij te dragen tot iedere ware ontspan ning. Spr. overweegt te zamen met de minister van Financiën een nota over het Zwitserse goud ter ver trouwelijke kennisneming aan de Karner voor te leggen. Naar aanleiding van de opmerking van de heer Gerbrandy over een post voor de Nederlandse vertegenwoor diging in Brazilië zegt de minister, dat Brazilië een uitzonderlijk duur land is, vandaar de hoogte van de bewuste post. Hierna komt de minister te spre ken over de opmerkingen met be trekking tot Indonesië. Door de propaganda in Indonesië zouden de Nederlanders in een ge vaarlijke situatie kunnen geraken. Er wordt een verderfelijke propa ganda gevoerd door anti-Westerse elementen, maar van een ernstige verslechtering der verhouding tussen Nederlanders en Indonesiërs kan niet worden gesproken. Hij zou er zich niet mee kunnen verenigen de hoge commissaris te rug te roepen. Het zou z.i. onverstandig zijn eni ge illusie te maken over belang stelling bij andere mogendheden voor de arrestaties in Indonesië, de infiltraties in Nieuw-Guinea en de ontvoering van de hoofdagent, de heer Van Krieken. Er is inmiddels weer zeer overtuigend bewijsmate riaal in verband met de infiltraties verkregen, waarvan gebruik zal wor den gemaakt in een nieuwe protest nota, welke zal worden gepubliceerd. Getracht zal worden rechtsherstel te krijgen voor de in Indonesië ge arresteerde Nederlanders. Wat de rehabilitatie van Indische oorlogsslachtoffex-s aangaat zegt spr., dat de productie der uitkeringen te gering is. Het personeel werkt met voortvarendheid en toewijding en er wordt zo nodig overgewerkt. Moei lijkheid bracht o.a. het feit, dat vra genlijsten vaak zeer onvolledig wor den ingevuld. Na de replieken wordt de begro ting z.h.st. goedgekeurd. De voorzitter, dr Kortenhorst, be sloot deze laatste vergadering vóór het Kerstreces met een rede. Gondelvaart op 60 m. boven de zeespiegel Als entr'acte in het geheel van het tentoongestelde hebben de organisa toren van de komende „E 55" zich op de hoek van het park, aan de oever van de Nieuwe Maas, een belevenis voor het publiek gedacht, waarvoor de contracten inmiddels reeds gete kend zijn. De topkraan met de wereldgon dels" die dit jaar op de „Basler Mus ter Mess" werd gedemonstreerd, is bedoeld om een rol te gaan spelen in de climaxvorming van de komende energie-manifestatie. Die topkraan zal de bezoekers op torenhoogte n.l. 60 m., in de lucht brengen. Het publiek wordt dan met 25 personen tegelijk naar boven ge voerd, hangend in de ruimte in open gewerkte gondels, die in hun ver schijning doen denken aan wereld bollen. De kraan wordt in de grond bevestigd op een betonnen massief, waarvoor aan ijzer en beton bijna 200.000 kg. verwerkt wordt. Van die gondels uit zal men Rot terdam en de ha ens in vogelvlucht kunnen zien, zelfs bij avond, als de millioenen lichtjes branden. Want het ligt in de bedoeling de twee-armige kraan als de ene gon del beneden is hangt de andere 60 m. hoog in het luchtruim tot midder nacht in bedrijf te houden. HET ONDERWIJS STUDIE CONGRES VAN DE K.V.P. Het studie-congres van de Katho lieke Volkspartij, dat zoals gemeld wordt gehouden op 4 Januari te 's-Hertogenbosch. staat onder voor zitterschap van prof. dr. Jos J. Gielen, die met een korte inleiding zal ope nen. Pater dr. H. van Waesberghe SJ, spreekt vervolgens over: „De ver houding tussen algemene vorming en beroepsvorming voor de jeugd van 12 tot 16 jaar". Mej. H. Willems, leidster van de jongerencursus van de Mater Amabilisscholen te 's-Her togenbosch, behandelt het onder werp: „Wenselijkheden en mogelijk heden voor de verwezenlijking van een goede verhouding tussen alge mene en beroepsvorming voor de meisjes". Hetzelfde onderwerp, maar dan „voor de jongens", wordt inge leid door dr L.H.A. Bremmer, direc teur van de middelbaar technische school „St. Virgilius" te Breda. Overvolle treinen na de feestdagen De Nederlandse Spoorwegen ver wachten, dat op Maandagochtend 27 December en op Maandagochtend 3 Januari in de eerste uren na 7 uur de kans bestaat dat niet in alle trei nen voldoende plaats zal zijn. In die uren moet namelijk een groot aantal militairen per trein naar de garni zoenen worden teruggevoerd. Voor dit omvangrijke vervoer is veel spoorwegmaterieel nodig, zodat het aantal extra-treinen voor burgerver- voer op deze ochtenden slechts be perkt kan zijn. Op Vrijdag 24, Zondag 26 en in de middag van Maandag 27 December rijden vele extra-treinen. De dienst regeling van een aantal dezer extra- treinen is reeds in het spoorboekje opgenomen, de overige rijden kort voor en na tienen van de gewone dienstregeling als voor- en volgtrei- REORGANISATIE VAN VOOGDIJ RADEN GOEDGEKEURD. De reorganisatie van de Voogdijra den die voortaan Raden voor de de Kinderbescherming zullen heten heeft gisteren z.h^t. de goedkeu ring van de Eerste Kamer verkregen. Vier Kamerleden, n.l. de heren Die penhorst (A.R.), De Vos van Steen- wijk (V.V.D.), mej. Tjeenk Willink (Arto.) en Kropman (K.V.P.) wijdden een beschouwing aan het onderwerp. Niet liften, maar meerijden Iedere automobilist kan hieraan meedoen Nu de Minister van Oorlog wel het liften, maar niet het meerijden heeft verboden, gaat Nationaal Katholiek Thuisfront tot een uitstekend plan over om het de militairen toch mo gelijk te maken van de goedwillend heid van de duizenden autorijders gebruik te kunnen maken. Katholiek Thuisfront meent dat door het mede helpen van de militairen een gezins- en een landsbelang van eerste orde wordt gediend, immers de militairen zijn nergens veiliger beschermd dan thuis Om het de militairen duidelijk te maken welke automobilisten bereid zijn om hem een eind op weg bij het week-einde naar huis te helpen, en weer terug naar de kazernes, zal Ka tholiek Thuisfront onder de automo bilisten een kleurig etiket versprei den dat als een erecode op de voor ruit kan worden geplakt Etiket op voorruit. Het etiket geeft het driehoekig Oranje voorrangsteken aan mefdaar- op de letters M 3 (Militairen Mogen Meerijden). Het verzoek aan de he ren automobilisten is om dit etiket rechtsonder op de voorruit te plak- AUTOBOTSÏNG BIJ BEERTA. Twee gewonden. Twee personen zijn gewond bij een ongeluk te Beerta, waarbij twee auto's in een sloot geraakten. Een jeep bestuurd door de landbouwer J. Schipper, kwam uit de richting Win schoten. De bestuurder wilde linksaf slaan om de oprit naar zijn boerderij op te rijden. Op dat moment nader de een personenauto bestuurd door de waterbouwkundig ingenieur O. P. E. BrandLuit Bremen. Beide wagens kwamen fn een sloot terecht en wer den zwaar beschadigd. De landbou wer werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Winschoten gebracht; de Duitse ingenieur was niet zo ern stig gewond. ken Door deze erecode zal het ver voersprobleem voor de militairen on der de aandacht van het publiek bren gen en het zal de militairen tevens duidelijk zijn, bij overwegen en kruis punten, bij stoplichten en andere ge legenheden op welke automobilisten zij een beroep kunnen doen. Het etiket is aan te vragen aan Postbus 4, Den Haag Zonder twijfel zullen er weinig wagens zijn die on ze jongens, vooral in de komende wintermaanden niet de vlotte service van meerijden willen geven. Een uitstekend initiatief van Nationaal Katholiek Thuisfront waar men het allerbeste van mag verwachten. De Eerste Kamer heeft gister avond met 19 tegen 17 stemmen aan genomen het wetsontwerp tot wijzi ging der begroting 1954 van het Scheepvaartfonds, waarbij 6.500.000 wordt aangevraagd voor de aankoop van een emigratieschip. Tegen stem den C.H., V.V.D., C.P.N. en enige K.V.P.'ers. 3 JAAR VOOR BANKBEDIENDE, DIE KRANTENPAPIER VERSTUURDE. Het gerechtshof te 's-Gravenhagre heeft gistermorgen een 34-jarige bankbediende uit Goes, conform de eis van de procureur-generaal, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest ter zake van verduistering van 50.000,ten nadele cvan de Amster damse Bank. Deze bankbediende op het bijkan toor van deze bank te Goes moest op 3 April j.l. een enveloppe met 50.000,naar het hoofdkantoor in Amsterdam zenden. Toen deze enve loppe in de hoofdstad aankwam be vatte zij slechts krantenknipsels en carton. De rechtbank te Middelburg had hein tot drie jaar gevangenisstraf ver oordeeld. VOOR DE KLEINEN 7—10 JAAR. Peter heeft goed geluisterd naar het kerstverhaal en daarin heeft hij een paar woorden gehoord, die hij zeker op zijn leesplankje wil namaken. Met rim peltjes in zijn voorhoofd zit hij te den ken. Hij zoekt de letters en na een poos staat het er. Hij wil het moeder laten zien, die in de keuken voor het kerst brood aan het zorgen is. Maar o wee. hij struikelt en alle letters door elkaar. Alleen de eerste letter staat er nog. Wie helpt Peter mee de goede woorden maken. Vodaraepered. VOOR DE GROTEN 10—14 JAAR. Welke spreekwooi'den staan hier: 1) ed ngeormdtsno tfhee ougd ni ed dmno. 2) ed lapep lavt ient rve nav ed mboo. 3) eht ogo vna ed restmee kmaat the rdaap tve. 4) olsaz ed duone goznen, neppie ed gnojne. 5) tereb nee govle ni ed nadh, adn ietn ni ed tlchu. DE PRIJZEN. Voor de kleinen. Ie prijs: een poppenameublemeni oi' étui. 2e prijs: een étui. 3c prijs: 2 dozen kleurpotloden. 4e prijs: 1 kwartetspel. 5e prijs: 2 boetseerdozen. 6e prfjs: 1 doos plastic plex. Voor dc groten. Ie prijs: een étui. 2e prijs: 2 dozen kleurpotloden. 3e prijs: 2 kwartetspelen. 4e prijs: 2 boetseerdozen. De oplossingen moeten 4 Januari bin nen zijn aan het bekende adres: Tante Jo en Oom Toon. Kranten'.uin van de Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. OPGELET. Slordig werk gaat in de prullenmand. Stuur de oplossing liefst op een brief kaart. Correspondentie C'oba Zoet. R'veen schrijft ons: Het was een geweldige verrassing toen er opeens een paar rolschaatsen bij ons bezorgd werd. Al had ik de oplos sing ingestuurd, toch had ik niet ge dacht, de eerste prxjs te winnen. Ik oefen nu iedere dag en kan het al aardig. Met St. Nicolaas heb ik veel cadeautjes ge had maar die rolschaatsen vind ik toch het mooist. Ze zijn wel zwaar maar als ik ze aan heb dan voel ik daar mets van Ik ben er erg blij mee en ik dank u allemaal er heel hartelijk voor. Uw nichtje fcOBA ZOET Piel Schoonderwoerd, Hazerswoude was ook een prijswinnaar en bedankte ons op de volgende manier: 's Middags Jp de 4de December. Schrok ik werkejljk van de bel, 't Ging erg hard en ik deed open, Wie dat was, dat weet u wel. Van de krant kreeg ik een pakje, Jongens, jongens, wat een feest, 'k Had een mooie prijs gewonnen, En nam die aan, heel blij van geest. Ik liep te dansen en te zingen: St. Nicolaas,-ik dank u wel Ook oom Toon en tante Jo, En het hele krantenstel. Ik hoop nog vaak een prijs te winnen. Al doet ieder kind dat graag. Maar ik ga nu heel gauw spelen, Met mijn boetseerdoos toch, vandaag. Cor Alkcinade, Hazerswoude. Je versje over Herfstbladeren bewaar ik nog even. Je moet me eerst eens schrijven of je dat zelf gemaakt hebt. Afgesproken Cor? Annic Zonderop, Zoetermeer. Wat fijn zeg, om in de kerstvacantie in Den Haag te gaan logeren, 't Is daar 's avonds zö mooi met de verlichte etalages. Ik hoop toch dat jc nog met onze wedstrijd mee kan doen. Dag Annie, veel plezier. Lida Vink, Oegstgeest maakt een praatje met de kerstboom die bij haar in de kamer staat: Zeg kerstboom, kom jij uit het verre land, waar het Kindje Jezus is geboren? En heb jij bij het kribje gestaan, daar in die koude, donkere nacht? En was het daar fijn in die heilige nacht? Nu kerstboom, als je toch niets zegt, dan ga ik maar eten want straks moet ik naar bed toe. Theo Steenbergen, Sieboldstraat 33, Leiden. Jammer dat je verhaaltje over het Sint Nicolaasfeest zo laat in mijn bezit kwam. Nu we al zo vol van het Kerstfeest zijn, kan het niet meer ge plaatst worden. Dag Theo, volgend jaar beter. Huubje van Remundt, Leiden. Ik kan me best voorstellen dat je het een fijne verrassing vond om een prijs te winnen juist op Sint Nicolaasavond. Je bent een geluksvogel. Elsje Verbij, Boskoop komt ook al met zo n blij gezicht bedanken voor de ge wonnen prijs. Speel er maar fijn mee! Lia Bakker, Rljpwetering. Ook jouw verhaaltje over het Sint Nicolaasfeest kan niet meer in de krant komen. Be denk eens iets anders. Ook Doortje Koot. Rljpwetering moet maar eens het briefje hier boven lezen. Rudi Coster, Leiden verdient nog een reuze pluim voor die mooie tekening. Adri Hogervorst Leiden. Ik hoop dat je nog heel dikwijls met ons mee zal doen. Je krijgt eexx pluim voor je mooie schrijven. Lcida Kiihl, Zoetermeer. Dai eerste briefje heb je er heel goed afgebracht Leida. Jc doet toch zeker nu weer met ons mee? Stel je voor dat jij dat mooie poppenameublement wint. Corrie en Yvonne v. d. Lans, Voor hout stuurden ons een versje: DE ADVENT. Daar hangt de Adventskrans, Wat of dat wel beduidt? We zien nu vol verlangen. Naar het feest van Kerstrrtis uit. Wat werd er lang gewacht toch, Die allereerste keer, De mensen riepen schreiend, Om Onze Lieve Heer. Ziezo kinders voor vandaag is het weer genoeg. Wij wensen jullie en je ouders Cen Zalig Kerstfeest. Bidden we eens bij het kribje voor elkaar, voor allemaal de grote kring van neefjes en nichtjes. Een prettige vacantie en veel plezier. OOM TOON EN TANTE JO. Ik begin met jullie te vertellen dat ik vacantie heb, maar dat is geen nieuws, want jullie hebben allemaal Kerstvacan tie. Dan, dat ik mijn eerste rapport ge kregen heb en nu zijn jullie benieuwd of dat goed was. Ik zal het jullie eerlijk zeggen: voor lezen en rekenen een zeven en vóór schrijven een vijf. Dat is niet zo erg mooi, vooral dat schrijven is niet zo best maar dat had ik wel gedacht. Ik kan nog maar steeds niet precies op de lijn schrijven, het gaat er altijd vlak bo ven of er onder. Mijn vader zegt: „als je maar je best doet, dan komt het wel goed", dus na de vacantie maar weer ge probeerd. Maar daar denk ik nog niet aan, we krijgen eerst Kerstmis en dat is het voornaamste. Papa en ik hebben samen een stal ge timmerd, een heuse stal van echte boom takken en een strooien dak. We zijn op een middag naar oma gefietst, ik achter op, en daar hebben we in de tuin mooie rechte takken afgekapt. Thuis hebben we er stukjes van gezaagd en er muurtjes van getimmerd op een dikke stevige plank. We hebben er klimopranken tus sendoor gevlochten en van een strooien huls van een fles, hebben we het dak ge maakt. De beeldjes mocht ik er in zet ten. de herders, de schaapjes, de hond, Maria en Jozef maar het Kerstkindje komt er pas met Kerstmis in. Dat staat wel een beetje leeg maar ja, 't is ook nog geen Kerstmis. Iedere avond bran den we twee kaarsjes en vertelt mijn moeder een verhaal. Ze leest het niet voor nee dat vertelt ze allemaal zo uit haar hoofd. Willen jullie eens mee luis teren? Ze vertelt over; DP KERSTSTERREN „Wat is het toch jammer Jozef, dat we juist nu naar Bethlehem moeten gaan", zei Maria, terwijl ze met haar handep over het mooie gladde hout streek van het ledikantje. dat Jozef net in de kd- mer gebracht had. „Wat zal 't Goddelijk Kindje daar fijn in slapen. Zulk mooi hout heb ik nog maar zelden gezien het model is ook zo mooi" prees Maria, terwijl ze het maar steeds van alle kanten bekeek. Jozef was trots op zijn werk en dat mocht ook wel Wel geen enkel kindje zou zo'n mooi bedje hebben. Ja misschien een konings kind, een prins of prinsesje, uiaar zou 't kindje van Maria niet veel meer zijn, het zou de zoon van God zelf zijn. Zodra dc Engel aan Maria de blijde boodschap gebracht had, dacht Jozef: „en dan ga ik het mooiste ledikantje timmeren dat er bestaat". Telkens als hij een mooie plank kocht zette hij die op zij. Het had immers nog de tijd maar als hij weer een mooiere plank zag, dan ruilde hij ze weer om. Tot op een goede dag Jozef van een rijke veekoopman, voor wie hij een tafel en een paar banken gemaakt had, zo maar het overgebleven hout cadeau kreeg. Het ras het prachtigste hout wat je maar denken kon en daar timmerde en schaaf de hij nu het bedje van. Kant en klaar had hij het net binnengebracht toen een omroeper de boodschap bracht dat de keizer had bevolen dat alle inwoners van Nazareth zich naar' Bethlehem moesten begeven om zich daar te melden. De keizer wilde precies weten over hoeveel mensen hij regeerde. „We zullen morgen vroeg maar weg gaan Maria dan zijn we tegen de avond Bethlehem. Ik heb daar een oom wo- i, daar kunnen we dan slapen en na dat we onze naam hebben laten op schrijven gaan we weer gauw terug. Ik zal de ezel vanavond een di">°le portie eten geven dan is hij morgen goed sterk". Zo bedisselde Jozef, terwijl hij zijn gereedschap opborg en de krullen en het zaagsel netjes bijeen veegde. Maria ging helemaal niet graag weg. De Engel had immers gezegd dat om streeks deze tijd het Kindje geboren zou worden. En nu stond hier het bedje al kant en klaar. nog een half uurtje en we zijn er", beur de Jozef haar op, toen Maria zo moe, zo moe, naar Jozef keek. „Jozef, ben jij niet moe. Ja-loopt al de hele dag naast de ezel. Je voeten bloe den van de scherpe stenen op de weg. Hier is een doek, bindt er die even om heen", zei Maria en ze haalde uit een pakje doeken dat ze bij zich droeg een schone lap. Jozef, schudde van neen. Ze mochten geen oponthoud meer hebben, 't Werd zo donker en zo koud. Daar .reden ze de stadspoort al bin nen. Nu vroeg Jozef waar zijn oom woonde maar toen hij daar kwam was alles al donker en op zijn geklop deed niemand open. Vol medelijden keek hij naar Maria. Ze Hepen nu naar een her berg maar alles was vol, er was geen plaats. De hele stad was stampvol van vreemdelingen. Een boer die langs kwam wees hen de weg naar een paar Krot woningen even buiten dc stad, waar de herders bij slecht en koud weer gingen schuilen. Maria zei dankbaar, dat ze daar wel naar toe zouden gaan. En in derdaad ze vonden de grot en toen Jo zef met een klein olielampje eens rond keek zag hij achterin een os staan en ge lukkig ook een grote bos stro. Jozef maakte van het stro een bed voor Maria, legde er zijn mantel overheen en zei toen tegen haar dat hij zou pro beren wat brandhout te krijgen om de grot te verwarmen. Oei wat was het donker buiten. Jozef struikelde over de stenen en de scherpe randen wondden zijn vermoeide voeten. Maar hij voelde het niet. Opschieten moest hij. Maria moest zich kunnen warmen. Geen mens was meer op straat. In de verte zag hij, als het maanlicht even doorkwam, de herders met hun kudde. Zag hij daar ook niet een huis in de verte waar het licht brandde? Hij spoedde zich er heen en jawel hoor. daar woonde een bakker, die do hele nacht door moe6t bakken om alle men sen van brood te voorzien. Jozef deed de deur, die op een kier stond wat wijder open en vroeg aan de bakker om wat brandhout. „Maak Je weg. arm bedelvolk. Je ziet hoe druk ik het heb. Kom morgen maar terug". Jozef bleef aanhouden. Ja, hij smeekte om wat hout» De bakker werd heel boos en gooide met een lange ijzeren schop, waarmee hij juist het vuur wat omgelegd had een bundel hout naar Jozef. De kooitjes vuur vlogen er tussen, zo wild deed hij dat. Dankbaar pakte Jozef de bos op en zie de kooltjes vuur veranderden ln prachtige rode bloemen, die een heer lijke geur verspreidden. Jozef schrok er van .maar was toch er blij, want nu had hU hout en bloemen voor Maria. Onder weg drukte hij de mooie bloemen tegen zich aan en zie ze verspreidden behalve de heerlijke geur ook nog warmte. Toen Jozef weer buiten het stadje kwam. merkte hij dat liet niet meer donker was. De hele lucht was goud en toen hij even stil hield hoorde hij een schoon gezang. Wat was dat een wondere nacht. Het was zó licht dat hij dadelijk zonder lampje de ingang van de grot vond en wat hij toen zag, zou hij zijn leven lang niet vergeten. Daar zag hij Maria bezig een lief kindje te winden In doeken «n toen zij Jozef zag, hield ze het Kindje omhoog om het te laten zien. Jozef leg de de wondere bloemen bij Maria en het Kindje neer en zie de stol werd ver warmd door de uitstralende warmte van de bloemen cn een fijne bloemenlucht verspreidde zich rondom. Maria en Jozef stonden zo in verrukking naar het lieve Kindje te kijken, dat ze niet eens merkten dat ook de herders met hun schaapjes waren komen zien, wat .toch dat alles betekende". Hoe vinden jullie liet verhaal van mijn moeder? Mooi hè! PETER. (41) t tint/goed,Umiie/r'Het puNiek wit le dodensprong nen.'tewuit de ring! Het. ttmgmeester, dit ut met gun, longenVit is letfs onmogehk Win »nm?\ Omdit Uop mirn toeten stut! remnrcp smutEH SumaWhanmtc

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9