DE CIRCUSBARON HET SIM Is diefstal van nietgeldige bankbiljetten gelijk aan meename oud-papier? Nooit te oud om te leren! Oostenrijks elftal te Amsterdam Onze u* Damrubriek M mnmjÈ r immmmT f i li is m ssi Ci jsi 1 sy» m m m I W>^.10 ii biiJSIJUBR 1954 DE LEIDSE COURAN^ TWEEDE BLAD - PAülMA Onweerlegbare spitsvondigheid De 23-jarige mej. L. uit Araster dam, wier proces wegens diefstal van bankbiljetten enige maanden ge leden voor het uitbrengen van een psychiatrisch rapport werd aange houden, heeft gistermiddag opnieuw voor het Amsterdamse gerechtshof terecht gestaan. Zij was ln April j.l. door de Haarlemse rechtbank tot 2 maanden veroordeeld, omdat ze als controleuse in dienst bij de drukkerij N.V. Enschede en Zn. te Haarlem, biljetten had weggenomen, toebeho rend aan de Nederlandsche Bank. Deze biljetten werden er gedrukt om later als geldige bankbiljetten uit gegeven te worden. Het totale be drag, dat zij dan waard zouden zijn, was ƒ1100,(11 biljetten van 100). Betaald aan toonder. Reeds op de vorige zitting van het hof had de raadsman, mr. Dolk, aan gevoerd, dat zijn inziens de dagvaar ding foutief was opgesteld. Daarin werd het meisje n.l. diefstal van bankbiljetten ten laste gelegd. Vol gens pleiter had er moeten staan: diefstal van papier der Neder! and - sche Bank. „Iedereen is het er over eens wat een bankbiljet is", betoog de hij. „Dat is een biljet, waarop de Nederlandsche Bank aan toonder het erop vernielde bedrag in specie uit betaalt. Voor het door dit meisje ge stolen papier zou de bank destijds geen cent gegeven hebben, want ze waren toen nog niet geldig". Beneden de maat. Ter zitting van gisteren haalde hij dit verweer in het kort opnieuw aan. De president ging voorts de levens gang van het meisje na. In het psy chiatrisch rapport werd gezegd, dat haar verstandelijke ontwikkeling be neden normaal was en dat zij ver- GEKNOEI MET EEN KILOMETER TELLER. Drie wachtmeesters van de lucht- doelartillerie in Gelderland stonden terecht wegens het knoeien aan een kilometerteller van een gehuurde personenauto. Zij tekenden beroep aan tegen vonnissen van de krijgs raad te velde West, waarbij de hoofd dader S. tot twee maanden en de beide medeplichtigen ieder tot een maand hechtenis met verlaging tot de rang van soldaat werden veroor deeld. Alle drie vroegen verzachting van straf voor het Hoog Militair Ge- re oh thof. S. had van zijn collega F. toevallig gehoord, dat deze wist hoe men een kilometerteller af kon zetten. Aan gezien het huren van een auto een vrij kostbare zaak is, besloot S. bij zo'n gelegenheid even naar F. te rij den om naar dat kunstje te informe ren. S. werd toen begeleid door wachtmeester L. F., die zich niet wilde laten kennen als grootspreker, voldeed met tegen zin aan het verzoek van S. Bij het af- en aanzetten van de teller was L. behulpzaam. F. ging niet met de Ibelde anderen uit rijden. Het geknoei met de teller kwam uit, omdat S. met de auto een onge luk kreeg op aanzienlijk groter af stand van de garage, dan de teller aanwees. Ook voor het Hoog Militair Ge rechtshof werden de feiten erkend. Tegen S. werd bevestiging van het vonnis gevraagd door de advocaat fiscaal. Deze wenste de straf van L. als voornaamste medeplichtige even eens op 2 maanden gesteld zien. Voor F. achtte hij een maand voldoende, alle drie dienen zij naar oordeel van de advocaatfiscaal in rang verlaagd te worden, omdat zij door hun han delwijze de naam van het leger te grabbel gooiden. Het Hoog Militair Gerechtshof doet op 28 December-uitspraak. De burgemeester van Helmond, de heer A. J. W. M. Moons, die in Maart aanstaande 65 jaar wordt, zal deswege op 1 April 1955 met pen sioen gaan. Hij heeft sinds 15 Sep tember 1937 het burgemeesterschap van Helmond bekleed. Daarvóór was hij burgemeester van Raamsdonk. minderd toerekenbaar moet worden geacht. In het reclasseringsrapport drong men aan op een voorwaardelijke straf met streng toezicht. De procureur-generaal achtte ter men aanwezig dit advies op te vol gen en requireerde 3 maanden voor waardelijk. Mr. Dolk hield het op vrijspraak, aangezien hij rotsvast meende, dat hier geen sprake is geweest van diefstal van bankbiljetten, zoals in de dagvaarding vermeld. Mocht het hof hem hierin niet willen volgen, dan verenigde hij zich verder met de eis van de procureur. De uitspraak volgt op 4 Jan. a.s. VERDUISTERING VAN 70.000,— BERECHT. De Utrechtse rechtbank heeft gis teren een 43-jarige boekhouder uit Utrecht tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. V., die meer dan twintig jaar in dienst was van een houthandel te Utrecht, waar hij het volle vertrou wen genoot, knoeide in de jaren 1946 tot 1954 in de boekhouding. Op deze manier eigende hij zich een bedrag van 55 duizend gulden toe. Voordien had hij reeds gelden ontvreemd uit een zwarte kas die hij in oorlogstijd thuis onder zijn beheer had. De of ficier had drie jaar tegen hem ge- eist. Het nijpende tekort aan onder- wijzers in Nederland biedt on- gekende mogelijkheden en de j stichting „Het leven begint bo- ven de veertig" zal watertanden j bij het geval, dat te Enschede gisteravond in de raad bespro ken is. Een schoolbestuur van de nij vere textielstad ha 4 een adver- tentie geplaatst om een ona wijzer en kreeg een sollicitatie j van een meneer, die vertelde, dat hij 71 jaren was en reeds 42 1 jaren niet meer in functie was j geweest. Het schoolbestuur streed een zware strijd tussen de behoefte en de bezwaren, die aan deze sollicitatie verbonden waren, maar deze stryd werd vrij plot seling beslist, toen het een brief je kreeg, waarin stond, dat de onderwijizer zijn sollicitatie weer introk, omdat hij benoemd was tot tijdelijk hoofd aan een school in het Westen van ons land. Met grote vertraging is het elftal van Austria, vergezeld van enkele leiders, gistermiddag per trein uit Wenen te Am sterdam aangekomen. De treinreis was, zo vertelde ons rechtshalf Ocwirk, rus tig en gezellig geweest, hetgeen goed van pas was gekomen. Want de helft van de zware competitie in Oostenrijk ligt thans achter de rug van de deelne mende clubs en de tweede helft van De cember en de maand Januari worden, zoals de laatste jaren gebruikelijk is ge worden. besteed aan grote trips, welke tegelijkertijd als vlagvertoon worden beschouwd. Want de reis van Wenen naar Amsterdam en daarna naar Zuid- Limburg is maar een klein „uitstapje" voor Austria. Immers, begin Januari komt de ploeg wederom naar de Neder landse hoofdstad om daar het KLM- vliegtuig te nemen voor de Zuidameri- kaanse tournee. Op 5 Januari wordt de eerste ontmoeting in Buenos Aires ge speeld. Over de zeer recente onderhan delingen met Ocwirk hij zou naar Frankrijk gaan wilde hij zich liever niet meer uitlaten. Hij had een goede baan in Wenen gekregen en de man uit het FIFA-elftal was er zeer over tevre den, dat hij tenslotte in Wenen is geble ven. Toen wij hem vertelden, dat Abe Lenstra ais linksbinnen in het Bondself- tal was opgesteld en dat dus een duel tussen de man uit Heerenveen en Oowirk of zo men het liever wil een duel tussen Ocwirk en Lenstra in het Olympisch stadion mocht worden verwacht, meng de zich een der leiders in het gesprek, die tot verbazing van de heren L. Brunt, die de KNVB vertegenwoordigde bij de ontvangst en D. Bessem, de directeur van het Olympisch Stadion, mededeelde, dat Ocwirk. de 28-jarige international, die al 52 keer voor het Oostenrijkse elf tal is uitgekomen, deze middag als mid- voor zou worden opgesteld. Als terug getrokken midvoor, voegde het bestuurs lid van Austria eraan toe. Foto: Na aankomst van het elftal op het Centraal Station onderhoudt de spil Ocwirk, zich met de secretaris van de KNVB, de heer LBrunt. WIELRENNEN „Lenig en Snel" De uitslag van de gehouden Vossenjacht luidt a.v.: 1. C. v. Wanrooy, 2. J. v. d. Linden: 3. mevr. Ouwerkerk; 4. J. Riethoven; 5. A. Pran gers; 6. T. Polanen; 7. J. Neuteboom; 8. A. Gommans; 9. J. den Oude; 10. S. Gommans; 11. W. Wansink; 12. A. Pet. Ie en 2e Kerstdag geen clubwedstrijden. BILJARTEN DISTRICT LEIDEN VAN DE KNBB C. Zoetemelk landskampioen 5e klasse Ilbre. Te Ginneken werd onder leiding van de B.V. „De Vaste Hand" het lands kampioenschap 5e klasse libre gespeeld waaraan door het district Lelden werd deelgenomen door de heer C. Zoetemelk, lid van de Biljartvereniging „De Ver gulden Vos". Door al zijn partyen te winnen wist hU op schitterende wijze beslag te leggen op de titel van lands kampioen. De uitslag was als volgt; 1. Zoetemelk 10 pnt.; 2. Olrhelm 6 pnt.; 3. Post 5 pnt.; 4. v. Wanrooy 4 pnt.; 5. de Bruin 3 pnt.; 6. Oortwijn 2 pnt. CRICKET Na een spannende finish heeft Enge land te Sydney de tweede toetswedstrijd tegen Australië met 38 runs gewonnen. De eindscore was: Engeland le innings 54, 2e innings 296; Australië le innings 228, 2e innings 184. Het prachtige fast bowlen van Frank Tyson baande de weg voor de Engelse zege. Hij nam zes wickets voor 85 runs, en de enige Australische batsman, die de felle Engelse aanval weerstond was Neil Harvey, die zich 4 uur en 19 minu ten handhaafde .en 9 vieren sloeg. Bij het. sluiten van de innings stond hij 92 Australië had de eerste toetswedstrijd gewonnen met een innings en 154 runs. De stand in de serie is thans 11. ZWEMMEN BRANDENBURG EIST SCHADE VERGOEDING VAN DE KNZB Het bestuur van de Biltse zwemclub Brandenburg heeft besloten een eis tot schadevergoeding in te dienen by de Koninkiyke Nederlandse Zwembond. Brandenburg kreeg in Augustus van dit jaar na een in Utrecht gespeelde wa- terpoloontmoeting tegen Zwemlust, waar by zich enkele onregelmatigheden had den voorgedaan, van de sportcommissie van de KNZB een voorlopige straf opge legd. bestaande uit het spelen van een thuiswedstrijd zonder publiek. Branden burg weigerde de straf te ondergaan en bedankte uit protest per 1 Januari 1955 als lid van de KNZB. De Bilthovense club is van mening, dat wegens gederfde entreegelden een schade van enige hon derden guldens is geleden. Intussen is in Bilthoven een nieuwe Alle correspondentie oetreffende d<-7 rubriek gelieve men te eenden aan U' J d Voort, Rustoordstraat 3, Nieuw Vennep. LADDER-WEDSTRIJD (Extra oplosserswedstryd) Klasse A De laatste ronde gaat inl Met het ver schijnen van het vraagstuk no. 23 gaat de bel voor de laatste ronde, want zoals men weet. bestaat onze extra oplossers wedstryd uit 24 problemen, zodat dus de laatste inzending zal uitmaken, wie zich onder de prijswinnaars hebben weten te scharen. Het eerste vraagstuk is een eindspel, dat niet voor de poes ls. Meer willen wy er niet van zeggen. WedstrUdprobleem no. 23 (351) (Eindspel) (40) 'n thins, fames en hereneen lerens- qerarhk nummer an ie fnpere, uih, meriioor.Me en Viske, ie on - m "1 R Zwart 3 schyven op: 6, 21 en 31. Wit 3 schyven op: 14, 28 en 48. Met het volgende vraagstuk zullen onze deelnemers ongetwyfeld zeer zwaar te kampen hebben. Wat ik van dit vraagstuk verklappen wil is, dat, toen de heer v. d. Linden dit vraagstuk ter publicatie inzond, hy te kennen gaf, dat hij gewoon duizelig was geworden van de vele mogelijkheden die in dit pro bleem aanwezig zijn, doch die niet tot een winstgang uitlopen. Ook bij my kwamen, bij het controleren, op 't laatst de sterren voor de ogen. Ook heeft de heer van der Linden, aan dit probleem iets bijzonders verbonden, een geste welke ik, en ook zeker alle oplossers, ten zeerste op prys stellen, nl.: de eerste in zender van de goede oplossing, ontvangt van de heer v. d. Linden een cahier van 100 van de beste problemen van hem, als beloning. Wij zien echter met spanning uit naar de resultaten van de oplossers en tevensmet deze vuurproef veel succes. Wedstrijd probleem no. 24 (352) Auteur: G. v. d. Linden, Zutphen le publicatie Stand in cijfers: Zwart 18 schaven op: 1, 2, 4, 7 9/12, 25. 27. 30/32, 36/38, 42 en 43. Wit 20 schijven op: 13. 16, 18, 19, 21/24 26, 29, 33/35, 39 en 45/50. RECTIFICATIE In pr. no. 21 (73) behoort in diagram stand. het witte stuk 44 op 40 te staan. Cyferstand is dus correct. Klasse B Ook voor onze B-klassers gaat de bel voor de laatste ronde. Eveneens begin nen wij met een eindspel, dat men maar niet in drie tellen zal hebben opgelost, doch het beste beentje maar voor! WedstrUdprobleem no. 23 (75) (Eindspel) «r Wi wf fit S 1: 'h r4 el m Zwart 2 schyven op: 19 en 32. Wit 3 schijven op; 11, 15 en 46. Wy sluiten deze wedstrijd met een looie bewerking, op een bekend thema, an de heer Dubbeldeman. Al komt desa amateur als laatste over de eindstreep, toch heeft hu daarmee een prestatie ge leverd. Wedstrydprobleem no. 24 (76) Auteur: J. Dubbeldeman. Leiden le publicatie Zwart 9 schyven op: 2, 4, 9, 12/14. 16. 23 en 40. Wit 9 schyven op: 22. 25, 27. 31, 32. 35. I, 41 en 44. Voor alle vraagstukken, zowel A als B geldt: wit speelt en wint. Oplossingen dienen binnen 3 weken Ingezonden te zyn aan W. J. v. d. Voort. Rustoordstr. 3. Nieuw-Vennep. CORRESPONDENTIE uw overig schryven betreft, hoewel het' moeiiyk voor U is, daar kan ik niets aan doen. Geduld is nog wel het beste! J. w. K. te R.: nog steeds heb ik hem niet ontvangen. J. A. J. W. te H.: gaarne zie ik het te gemoet. L. W. T. te N.: problemen in dank ontvangen; ik zal U schryven. B. W. B. te L.: In orde EINDSPEL Voor onze eindspelllefhebbers volgt hieronder een schitterend eindspel. Zwart 1 schyf op 45 en dam op 5. Wit 1 schijf op 42 en 3 dammen op: 36, 41, 46. Wit speelt en wint. Oplossingen zien wy gaarne tegemoet tot 12 Jan. a.s. HOCKEY PAKISTAN VERSLOEQ DUITSLAND Te Peshawar heeft Pakistan de Duitse hockcyploeg met 31 verslagen. By de rust was de stand 1—0 voor de Pakista ni. Aetherxlanken DONDERDAG. Televisie-programma. NTS: 20.30 Introductiefilm Euro visie. 20.5521.45 Relais van de BBC. Kerstliederen. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weeroer. en Kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor en orgel. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30 —12.33 Land- en tuinb.meded. 12.33 12.40 voor de boeren). 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Alt en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Twee violen en piano. 15.50 Gram. 16.00 Kerstwydings- dienst v. d. mil. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Vocaal ens. 18.00 Pianospel. 18.15 Kerstwijding Zuid-Molukse Christen Jongeren. 18.45 Kerstbood schap van het Leger des Heils. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal gesprek. 19.35 Verz. progr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Promenade- ork. 20.45 Amus.muz. 21.15 „De jeugd vliegt uit", hoorsp. 21.45 Kamerork. 22.10 Periodiekenparade. 22.20 Or- gelconc. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. ARO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwüding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 De Antwoordman. 11.15 Lichte muz. 11.45 Voordr. 12.00 Zang en piano. 12.25 In Spionnetje. 12.30 Land- en tuinbuneded 12.33 Gram. 12.50 Uit 't Bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropo- le-ork. 13.55 Koersen. 14.00 „Ohristo- ioro Colombo", hoorsp. 14.45 Voor de zieken. 15.30 Al:-mezzo en piano. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Pro- menade-ork. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Over zee: „Ontwikkeling van de aardolie- industrie op Nieuw-Guinea" door ir. W. Th. B. Reimerink. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.24 Voor de jeugd. 18.40 Cabaret. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Rep. 19.15 Amus.muz. 19.45 Kerstgroet. 20.00 Nieuws. 20.05 Die Kindheil Jesu", oratorium. 20.45 „Nu zyt wellecome", kersthoorspel. 21.15 Pianorecital. 21.55 Kerstprogr. 22.10 Orgel, viool en trompet. 22 45 Bultenl. overz. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.30—24.00 „Het eenzame Kerstfeest". ^de 7 wijzerplaten^ 50) „Neen Jimmy tot deze zaak afge lopen is.... tot.... we veilig zijn' „Denk je, dat we gevaar lopen?" „Jij niet?" Jimmy's engelachtig gezicht betrok. „Je hebt gelijk", zei hij ten laatste. „Als die eigenaardige onzin van Bundie waar is.... en ik veronder stel, dat het, hoe ongelofelijk ook waar moet zijn.dan zijn we niet veilig tot we afgerekend hebben met no. 7". „En de anderen?" „Neen, de anderen tellen niet mee. No. 7 met zijn eigen manier van wer ken jaagt mij angst aan. Omdat ik niet weet wie hij is, of waar ik hem moet zoeken". Loraine huiverde. „Ik heb angst gehad", zei ze op zachte toon, „al die tijd na Gerry's dood „Je hoeft niet bang te zijn. Er is niets om je ongerust te maken. Laat alles maar aan mij over. Ik zeg je Loraine: Ik zal no. 7 nog wel te pak ken krijgenl En als we hem eenmaal hebben, denk ik niet, dat we nog veel last zullen hebben met de rest van de bende, wie ze ook zyn mogen". „Als je hem krijgtmaar als hy jou krugt". „Onmogelijk", zei Jimmy opgewekt. „Ik ben veel té slim. Heb altijd een hoge dunk van je zelf, dat is mijn motto". „Als ik er aan denk, wat gister avond allemaal had kunnen gebeu ren Loraine huiverde. „Maar dat gebeurde niet", zei Jim my. „We zyn allebei hier, veilig en gezondal moet ik toegeven dat rnijn arm vervloekt pijn doet". „Arme jongen". „Men moet er op rekenen dat men moet lyden voor een goede zaak. En deels door myn verwonding, deels door mijn vrolijke conversatie, heb ik lady Coote helemaal veroverd". „O vind je dat belangryk?" „Ik heb zo het idee, dat het van nut kan zijn". „Je hebt een plan in je hoofd Jim my. Wat is het?" „De jeugdige held vertelt zijn plannen nooit", zei Jimmy beslis' „Zij rijpen in de duist-mis". „Je bent een dwaas, Jimmy". „Dat weet ik, Dat weet ik. Dat zegt iedereen, maar toch kan ik je verze keren, Loraine, dat er heel wat her senwerk verricht wordt. En hoe staat het met jouw plannen? Heb je er al?" „Bundie heeft me gevraagd een tijdje met haar mee te gaan naar Chimneys". „Uitstekend", zei Jimmy goedkeu rend, „het kan niet beter. Ik zou in ieder geval graag hebben dat men Bundie een beetje in het oog hield. Je weet nooit wat voor rare dingen ze een volgend ogenblik gaat doen. Ze is zo vreseiyk onberekenbaar. En het ergste is, dat ze zo'n verwonder lijk succes heeft. Ik kan je wel ver tellen dat het geen gemakkelijk baantje is Bundle van kattekwaad af te houden". „Bill moet op haar letten", zei Loraine. „Bill heeft het ergens anders druk mee". „Dat moet je niet geloven", zei Loraine. „Wat? De gravin niet? Maar de jonge man is smoorlijk van haar". Loraine bleef het hoofd schudden. „Er is iets aan, wat ik niet hele maal begryp. Maar by Bill is het niet de gravinhet is Bundie. Bij voorbeeld vanmorgen zat Bilf met mij te praten, toen mijnheer Lomax bij Bundie ging zitten. Hij nam haar hand vast of iets dergelijks en Bill schoot weg als een pyl uit de boog". „Wat hebben sommige mensen toch een vreemde smaak", merkte mijn heer Thesiger op. „Verbeeld je dat iemand, die met jou zit te praten liever iets anders deed. Maar je ver rast me zeer Loraine. Ik dacht dat onze eenvoudige Bill verstrikt was in de netten van de schone buiten landse avonturierster. Ik weet, dat Bundie dat dacht". „Bundie misschien wel", zei Lo raine, „maar ik zeg je Jimmy, dat het niet zo is". „Maar wat is jouw idee dan eigen lijk?" „Denk je niet, dat het mogelijk is, dat Bill zelf zo'n beetje detective speelt?" „Bill? Die heeft er geen hersens voor". „Dat weet ik nog zo zeker niet Wanneer een eenvoudig, gespierd iemand als Bill intelligent wil zijn, veronderstelt niemand ooit dat hij dat zou kunnen". „En dientengevolge kan hij zijn werk juist heel goed doen. Ja, daar is wel iets van waar. Maar van Bill had ik dat toch nooit kunnen den ken. En hy speelt zo uitstekend het lammetje van de gravin. Ik geloof toch d?»t je ongelijk hebt, Lor' ne. De gravin is een buitengewoon mooie vrouwniet een type waar ik van houd natuurlijk", voegde mynheer Thesiger er haastig aan toeen die ouwe Bill heeft altijd een erg groot hart gehad". Loraine schudde het hoofd en was niet overtuigd. „Kom", zei Jimmy, „dan doe het zoals je wilt. We hebben de zaken nu zowat geregeld, jy gaat met Bundie terug naar Chimneys, en zorg er in 's hemelsnaam voor, dat ze weer niet naar dat Zeven Wijzerplaten-lokaal gaat. De hemel weet wat er gebeurt als ze dat doet". „En nu", zei Jimmy, „denk ik dat enige woordjes met Lady Coote aan te raden zouden zijn". Lady Coote zat op een tuinbank te borduren. Het onderwerp was een ontroostbare en enigszins wanstaltige jonkvrouw, die weende boven een urp. Lady Coote maakte plaats voor Jimmy en dadelijk als een tactvolle jongeman bewonderde hij haar werk. „Vindt u het mooi", zei lady Coote verheugd. .Tante Selina is er aan begonnen de week voor ze stierf. Kanker aan de lever. Het arme mens". „Hoe vreselijk", zei Jimmy. „Hoe is het met de arm". „O die schijnt weer in orde te zyn. Alleen een beetje lastig en zo. U be- grypt het wel". „U zult voorzichtig moeten zyn", zei Lady Coote op waarschuwende toon. „Ik weet van een geval, dat er bloedvergiftiging bij kwam en dan zou uw arm wel eens helemaal kun nen verliezen". „O dat hoop ik niet, hoor!" „Ik waarschuw alleen maar", zei lady Coote. „Waar woont u nu?" vroeg myn heer Thesiger. „In de stad. of. Als men bedenkt, dat hy het ant woord op deze vraag heel goed ken de, stelde hij de vraag met een waar deerbare ongekunsteldheid. Lady Coote zuchtte diep. „Sir Oswald heeft het landgoed van de graaf van Alton gehuurd, Letherbury. U kent het misschien". „O ja. Het is schitterend, vindt u niet?" „Och ik weet het niet", zei lady Coote. „Het is heel groot en somber weet u. Veel schilderijen-galerijen met zulke streng uitziende portret ten. Ik vind die zogenaamde Oude Meesters zeer ter,, erdrukkend. U had het kleine huis eens moeten zien, dat we in Yorkshire hadden, mijnheer Thesiger. Toen sir Oswald nog ge woon mijnheer Coote was. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7