Nieuwjaars-Advertentiën De Tweede Kamer deed licht schijnen op buitenlandse zaken Strandjutter!) moet beoordeeld worden als frauduleuze invoer De getroffene juichte Steeds maar compromissen Vennootschapsbelasting voor TARIEVEN t 1 tot 15 m.m. f 1.50 elke m.m. meer f0.12 Verkoop van gronden gaf aanleiding tot beschouwing President RobertVu jaar Zoonlief terug uit Korea ging ook naar het vreemdelingenlegioen WOENSDAG 22 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA De treurige toestand in Indonesië De Tweede Kamer heeft gistermid dag een aanvang gemaakt met de algemene beraadslaging over de be groting van het departement van Buitenlandse Zaken. Der traditie getrouw is ook de wandverlichting in de vergaderzaal ontstoken. De heer SCHMAL (C.H.) deelt mede, dat de regering kan rekenen op de C.H.U. bij het vraagstuk der Europese eenwording. Hij marcheert rustig door; hij is blij niet te hebben meegedaan aan de nutteloze wedloop in verband met de E.D.G. Hierna komt de heer Schmal te spreken over de terugbetaling van het goud, dat in de bezettingsjaren uil ons land is weggeraakt. Hij vindt al heel lakoniek wat de vegering daarover in de memorie van antwoord heeft gezegd en hij vraagt of geen poging wordt gedaan eniger lei satisfactie van Zwitserland te ver krijgen. Als we maar volhouden, zul len we op de duur toch nog wel iets bereiken, meent sprv die op diligen- tie der regering aandringt. De heer RUYGERS (P.v.d.A.) wijdt een beschouwing aan de At lantische samenwerking. Als we sa menwerken in de Navo, dan is dat niet, omdat we ergens tegen zijn, maar omdat we ergens voor zijn: voor de waarde van de mens en de vrijheid, de grondslag van de demo cratie. De heer BRUINS SLOT (A.R.) wenst minister Luns geluk met het goede resultaat dat hij ter zake van het vraagstuk Nieuw Guinea in de algemene vergadering der V. N. he?ft bereikt. De vraag is hoe de reacties in Indonesië zullen zijn. Hij betoogt, dat de verdediging van Nieuw Gui nea tot volkomen perfecte staat moet worden opgevoerd. De heer DE GROOT (C.P.N.) merkt op. dat de Internationa1 e situatie een hachelijk punt is genaderd. Met het oog op de kracht van de Sovjet-Unie zal de Duitse expansie zich z.i. tegen het Westen keren. De heer WELTER (K.N.P.) ver klaart, dat de betrekkingen met In donesië hem met zorg vervullen en hij vraagt zich af of de visie der re gering wel juist is. Hij vraagt zich ai of het geen aanbeveling verdient de hoge commissaris terug te roepen en hem voorlopig te vervangen door een chargé d'affaires. De heer VAN DER GOES VAN NATERS (P.v.d.A.) betoogt, dat door het wegvallen van de E.D.G. en de politieke gemeenschap een gevaar lijke situatie is ontstaan. Het is een illusie, aldus spr., te menen, dat men de gevolgen daarvan al te boven is. De nieuwe plannen zullen het welis waar mogelijk maken, dat West- Duitsland op nationaal niveau wordt herbewapend, maar de crisis in de supra-nationale gedachte is er nog. De heer KORTHALS (V.V.D.) noemt het een „teken aan de wand", dat in Parijs het gebruik van atomi- sche wapens aan de orde is geweest. Het toont aan, dat men in Navo-krin- gen geen ontspanning in de wereld- De Zeister moord Politie „ontwerpt" foto van moordenaar Daar de speurtocht naar de moor denaar, die enkele weken geleden te Zeist een moeder van twee jeugdige kinderen neerschoot, nog weinig re sultaat heeft opgeleverd, is de poli tie thans tot een nieuw systeem over gegaan, waardoor een foto verstrekt kan worden van de moordenaar, zon der dat de politie over zijn feto be schikt. Dit is mogelijk geworden dank zij de uiterst secure beschrijvmg van de 19-jarige Piet Wels, die de moorde naar achtervolgd heeft. Diezelfde avond gaf de jongen een uiterst nauwkeurige beschrijving van de da der en de politie heeft nu een foto van een man, die veel overeet komst met dit signalement had, dusdanig bijgewerkt, dat men een foto gekre gen heeft, die in grote trekken op die van de moordenaar moet lijken. Tegelijkertijd heeft de Zeister po litie 1000,uitgeloofd voor een ieder, die inlichtingen kan verschaf fen, welke de politie op het goede spoor brengt. Omtrent het motief tot deze laf hartige moord tast men nog steeds in het duister. situatie heeft kunnen waarnemen, een mening, die spr. zegt te delen. Spr. zegt geen bezwaar te hebben tegen een nieuwe conferentie met de Sovjet-Unie na de bekrachtiging van de Parijse accoorden. Voorop dient dan te staan bespreking van de her eniging van Duitsland en een verdrag met Oostenrijk. Mejuffrouw KLOMPé (K.V.P.) be toogt, dat de politieke en economi sche integratie voortgang moet heb ben. De politieke en economische in tegratie behoren te worden opgehan gen aan de Westeuropese Unie. Militair kan het zijn, dat deze unie beter is dan de E.D.G., maar politiek gezien is hier sprake van een groot verliespunt. De heer ZANDT (S.G.) verklaart het geenszins te betreuren, dat de E.D.G. van de baan is. Hij is tegen supranationale organen, omdat daar in wordt geoordeeld buiten ons om. Spr. acht het een bewijs van verval van A.R. en C.H. dat zij dwepen met revolutionnaire instellingen als Vol kenbond en organisatie der V. N. De heer DE GRAAF (K.V.P.) be spreekt de verhouding to Indonesië en de toestanden daar te lande. Het wezen van de rechtsstaat is daar ver dwenen en dat betekent afglijden van de internationaal geldende nor men. Spr. betoogt dat de diepste oor zaak van de huidige toestanden ge legen is in het wanbegrip der inter nationale wereld, die Indonesië in de steek heeft gelaten. Hij gewaagt van de kwade trouw en ongemotiveerd wantrouwen in Indonesië jegens Nederland en de Nederlanders. De methodes van de Japanse militaire politie tijdens de oorlog worden er weer toegepast en er wordt niets tegen gedaan. Protestnota's worden niet afge daan. Wellicht kunnen andere mo gendheden ter zake worden geïnte resseerd en kan een gezamenlijke stap worden ondernomen. Spr. brengt lof aan minister Luns en de Nederlandse delegatie voor de wijze, waarop de kwestie Nieuw- Guinea in de algemene vergadering der V. N. is behandeld. Wat de rehabilitatie van oorlogs slachtoffers uit Indonesië* aangaat merkt spr. op, dat nog 50.000 geval len op afdoening wachten. Hij vraagt of de regering kans ziet deze zaak te bespoedigen. De ongerustheid, welke te dezer zake bestaat, moet z.i. worden weggenomen. De heer VAN DE WETERING (C. H.) bespreekt de behandeling van de kwestie Nieuw Guinea in de alge mene vergadering van de V. N. Hij is dankbaar voor de uitslag maar gejuich past hier z.i. niet. Met betrekking tot de gearresteer de Nederlanders betoogt ae heer Van de Wetering dat er toch iets moet gebeuren. Waarom komt de wereld niet in het geweer voor deze schan delijke toestanden? Dat gebeurt wel bij de arrestatie van elf Amerikaan se piloten. Naar sprekers gevoelen is de maat vol. De heer RITMEESTER (V.V.D.) zegt met grote waardering te heb ben kennis genomen van wat de mi nisters hebben geschreven over In donesië. Het optreden van minister Luns in de V. N. wordt on hoge waarde geschat. De houding der Ver enigde Staten begrijpt spr. niet; deze heeft hem pijnliik getroffen. De heer GOEDHART (P.v.d.A.) betoogt in verband met de mogelijk heid van een conferentie met Rus land, dat Europa en Amerika Polen, Roemenië, Hongarije en de andere Oosteuropese landen niet in die steek kunnen laten, Rusland zal deze lan den moeten ontruimen. Hij kan er niet aan medewerken, dat een land als Westelijk Nieuw- Guinea aan Indonesië zou worden uitgeleverd. Eigen belangen beeft Nederland er met, alleen moeilijkhe den en "een winsten. De infiltratie in N^euw-Guinea, de opleiding van infiltranten, welke do*t denken aan de methoden van Hitler en Mussolini, en de arrestatie van Nederlanders werpen een uiterst onaangenaam li<-ht op de ontwikke ling in Indonesië zelf. Het krijgt steeds minder het karakter van een democrat1 «che rechtsorde. Z.i. moet het wereldgeweten worden wakker geschud. De heer HAZENBOSCH (A.R.) doet een beroep op de ministers om er toe mede te werken, dat bij de af doening van Ind'sche pen^ioenaan- gele^enheden niet te veel tijd verlo ren gaat. De heer GERBRANDY (A.R.) vraagt inlichtingen over een post on de begroting van meer dan een half millioen voor de Nederlandse ver tegenwoordiging in Brazilië. Hij merkt op, dat hiervoor heel wat cocktail-nerties kunnen worden ge geven. Dit bedrag is tien keer zo "root als wat de ministers krijgen. Snr. zou het nog begrijpen als het andersom was. Minister BEYEN maakt een aan vang met zijn antwoordrede, die hij vanmiddag zal vervolden. Te kwart over twaalf wordt de vergadering eesten. Hedenmiddag één uur voortzetting. Rechter zocht splinter De rijksadvocaat heeft gistermor gen voor de Rotterdamse rechtbank een zaak voorgedragen tegen een vader en zijn zoon. Hij had hun ten laste gelegd, dat zij in de periode van September tot November 1952, op de Maasvlakte bij Oostvoorne, gevonden vurenhouten balken had den meegenomen. De officier van justitie had hen al eerder daarvoor gedagvaard wegens diefstal. Toen beide verdachten echter werden vrij gesproken, hebben zij zich de balken toegeëigend. De rijks-advocaat heeft ze, namens de fiscus, weer in beslag laten nemen, en de vader en zoon gedagvaard wegens frauduleuze in voer en verboden medename van de balken. Dc rijksadvocaat stelde het zo, dat wanneer de zee deze balken „inge voerd" heeft, het strandgoederen ge worden zijn. En strandgoederen mo gen niet meegenomen worden. Ver dochten hebben deze echter naar hun winkel gebracht en daarmee fraudu leuze invoer gepleegd. De eis luidde tegen de vader veertien dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk en twee geldboeten resp. van 100, of tien dagen en 140,of vijftien da gen. Tegen de zoon een geldboete van 60,of tien dagen en inbe slagneming van de balken. Het ongeluk, dat de 16-jarige Els Janssen dezer dagen op de papierfa briek te Maastricht, waar zij werk zaam is, overkwam, was nu niet di rect ernstig te noemen, maar zij kwam toch in de ongevallenwet te recht en nijvere ambtenaren boekten haar op de lijst, die de uitkeringen bijhoudt. Toen Els genoteerd was, kwam men plotseling tot de ontdek king, dat Els de 500.000ste was, die op deze Limburgse ongevallenlij st kwam te staan en omdat een derge lijke mijlpaal volgens de ambtenaren niet zonder aarzelen voorbijgegaan mocht worden, legden zij vlot te za- men enkele guldens bijeen en stuur den de getroffen Elsje een doos bon bons. DODELIJKE BOTSING. Op de hoek van de Statenweg en de Walenburgerweg te Rotterdam zijn gistermiddag een bestelwagen en een vrachtauto met aanhangwa gen met elkaar in botsing gekomen. Door de schok werd de bijrijder van de bestelwagen, de 64-jarige J. van Vliet uit het Zwaanshals, uit de auto geslingerd. De man werd door de val zo ernstig gewond, dét hij spoedig daarop overleed. De vader en zoon zelf zeiden niet geweten te hebben, dat zij de gevon den balken hadden moeten aange ven. De raadsman meende, dot niet van invoer gesproken kon worden. Het verzuim van de niet betaalde belasting berust op het feit, dat ver dachten het niet wisten, aldus ook de raadsman. G. vd, Waas over de melkprijs Gisteren vergaderden de leden van de Kon. Ned. Zuivelbond te Utrecht. De voorzitter, de heer G. v. d. Waas, hield een openingsrede, waarin hij vaststelde, dat het voeren van een positief beleid door de Zuivelbond niet meer mogelijk is, indien men bij het overleg met de regering maar steeds bereid moet zijn tot een com promis. „We zijn al een heel eind af gedwaald van de afspraken, die des tijds met de regering ten aanzien van de melkprijs werden gemaakt". Hij vervolgde: „Er schuilt een groot gevaar in het steeds-maar-weer- bereid-zijn". De heer Van Waas memoreerde ver volgens de afspraken, die in de laat ste jaren met de overheid zijn ge maakt. Hij wees er op hoe men van de oorspronkelijke afspraak met de overheid moest afwijken: de 20% on- dernemingsloon boven de kale kost prijs werd 10%. „Thans zitten wij met de kale kostprijs van het zand zonder iets". Spreker constateerde, dat het voor stel van de stichting voor de land bouw over de nieuwe melkprijs, dat ook het voorstel van de FNZ is thans weer een dermate lange behandeling krijgt, dat het ook ditmaal wel niet tot bevredigende resultaten zal lei den. Hij hoopte niettemin, dat de rege ring een royaal standpunt zal inne men en ook de boeren zal doen delen in de toegenomen volkswelvaart. GOEDERENTREINEN BOTSTEN. Vannacht om kwart over drie is een goederentrein uit de richting Amersfoort op het rangeerterrein in de Watergraafsmeer bij Amsterdam in botsing gekomen met zes goede renwagons, die door de storm in be weging waren geraakt en op een ver keerd spoor terecht waren gekomen. De zes goederenwagons zijn ont spoord en de bovenleiding is bescha digd. Het reizigersverkeer ondervindt hiervan echter geen hinder. Met een kraanwagen zet men de ontspoorde wagons weer op het goede spoor en reeds is men doende de bovenleiding te herstellen. Het goederenverkeer heeft wel vertraging. Vijf groepen van overheidsbedrij- ven zullen volgens een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp na 1 Januari 1955 onder de vennoot schapsbelasting worden gebracht, meldt het Alg. Dgbl. 1. Landbouwbedrijven, waaronder b.v. vallen het staatslandbouwbedrijf in de Wieringermeer en de over- heidsproefbedrljven. Het staatsbos beheer blijf vrijgesteld. 2. Nijverheidsbedrljven van open bare lichamen. Uitgezonderd zijn de gemeentelijke waterleiding- en ener giebedrijven, welke een monopolie positie innemen. 3. De staatsmijnen in Limburg, die met haar producten zowel op de bin nen- als op de buitenlandse markt concurreren. 4. De handelsbedrijven van de overheid, met uitzondering van de gemeentelijke grondbedrijven, wo ningbedrijven en slachthuizen. 5. De vervoerbedrijven, met uit zondering van het staatsbedrijf der P.T.T., de postchèque- en girodienst en de rijkspostspaarbank, terwijl daarentegen de bestaande vrijstelling van de Nederlandse Spoorwegen wordt ingetrokken. Ook de dochter maatschappijen van de spoorwegen, die interlocale bus- Of tramverbin- gen exploiteren, zullen op gelijke wijze als de particuliere vervoer- ondernemingen in de vernootschaps- belasting worden betrokken. Aan de belasting worden niet on derworpen: de havenbedrijven, ae Nederlandse Bank, de spaarbanken, de gemeentelijke girodiensten, de Bank voor Nederlandse gemeenten, de banken van lening en de gemeen telijke voorschotbanken, alsmede de Staatsloterij ,die practisch gesproken een monopoliepositie innemen. Nederland rookte 1954 weer meer kunnen van heden af worden aangeboden In verband met de feestdagen is spoedige opgave gewenst. Uiterste termijn van inzending 24 December. Voor advertentiën die na deze datum worden aangeboden, geldt het gewone tarief. ADVERTENTIE-AFDELING DE LEIDSE COURANT Gemeenteraad Warmond in In de periode Nov. '53Oct. '54 ging in ons land per hoofd der be volking aan tabak, sigaren en siga retten een bedrag van 69,83 in rook op, tegen f 69,24 in de periode Oct. '53—Sept. '54 en f 67,07 in het gehele jaar 1953. In de periode Nov. '53Oct. '54 kwamen per hoofd der bevolking 78 (vor. periode: 78) sigaren, 13 (13) cigarillos, 1031 (1014) sigaretten en 0,90 (0,91) kg kerftabak ter beschik king, aldus het C.B.S. Onder voorzitterschap van Jhr. mr. L. M. E. v. Fisenne kwam de raad van Warmond in openbare vergade ring bijeen. Afwezig was met kennis geving de heer J. G. v. Vliet. Bfj de wijziging der begroting voor het dienstjaar 1955 met betrekking tot verhoging van de subsidie voor de beide muziekkorpsen zag de heer Willemsen graag dat eerst de sub sidie werd goedgekeurd en daarna de desbetreffende begrotingspost. Hij verzocht in dergelijke gevallen in de toekomst hiermede rekening te hou den. De heer Schepers meent dat, waar hier van subsidie gesproken wordt, toch een rekening van ont vangsten en uitgaven moet worden overgelegd. Na enige bespreking werd besloten geen subsidie, maar een bijdrage te geven in de kosten van de te geven concerten. Besloten werd aan de I Woningstichting „Warmunda" een Het gerechtshof in Den Bosch heeft aanvullend bouwvoorschot te verle vandaag de 31-jarige „President Ro- van 1058,06 en voor deze stich- bert"wegens verduistering veroor-ting de definitieve vaststelling van deeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van het vooraarest en voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering. Bij de openbare behandeling had de advocaat-generaal bevestiging van het Maastrichtse vonnis gevraagd, dat een gevangenisstraf inhield van twee en een half jaar met onvoor waardelijke ter beschikking stelling; de veroordeelde bevindt zich thans 16 maanden in voorarrest VEERBOOTJE OVERVAREN, VEERMAN VERDRONKEN. Vanmorgen omstreeks half adit is in het Noord-Hollands kanaal bij Alkmaar een overzetbootje overva ren door een motorboot. De 30-jarige veerman J. Haans, employé van de firma Ringers, is hierbij om het leven gekomen. H., die juist een tocht had ge maakt en terug voer, zat alleen in het bootje en heeft door de storm de na derende sleepboot niet kunnen ho ren. Hij verdween met het bootje in de diepte. Het slachtoffer was ge huwd en vader van vier kinderen. FNEM VERLAAGT VOOR DERDE MAAL TARIEVEN. De Provinciale Noordbrabantse Electriciteitsmaatschappij 's-Herto- genbosch zal met ingang van 1 Jan. a.s. wederom tot tariefsverlaging overgaan. Voor de industrie en de gemeen telijke electriciteitsbedrijven wordt de kolenclausule verlaagd van 0,65 tot 0,60. Voor de kleinverbruikers wordt de kilowattuurprijs mwh-prijs, behoren de bij het vastrechttarief, verlaagd van 7J4 cent op 7 cent. In het tijds verloop vah één jaar zijn de tarieven thans reeds driemaal verlaagd, tw. op 1 Januari 1954, 1 Juli 1954 en 1 Januari 1955. het grond en bouwvoorschot voor de woningen aön de Norremeerstraat resp. te bepalen op ƒ20.185,22 en ƒ175.337,83. Met de woningstichting „Warmunda" werd een rekening cou rant-overeenkomst aangegaan van 10.000,—. Het voorstel van B. en W. de een denkooi over de pachtperiode 1 Maart 1955 t/m 28 Februari 1958 te verhu ren voor 1200,per jaar werd met algemene stemmen goedgekeurd. Onderwijs. Aangegaan werd een overeenkomst met de gemeente 's Gravenhage be treffende toelating van leerlingen afkomstig uit deze gemeente tot de gemeentelijke gymnasia, lycea, ho gere burgerscholen en handelsscho len in die gemeente. De heer Willem sen wees er op dat hij bij de vast stelling der begroting reeds had ge attendeerd op te lage ramingen met betrekking tot de kosten van het bij zonder middelbaar onderwijs. Tot nu toe, aldus spreker, heeft slechts af rekening plaats gevonden tot en met 1948, zodat de kans zeer groot is dat HAAGS MATROZENKOOR ZINGT IN DE KERSTNACHT OP DE „KAREL DOORMAN". Het Haags Matrozenkoor, onder leiding van Theo van Elferen, is uit genodigd in de Kerstnaoht, om drie uur 's nachts, te komen zingen op de „Karei Doorman". Een der hangars aan boord van het vliegdekschip zal voor deze gelegenheid geheel worden ingericht als kapel. De middag daar aan volgende zal het koor zingen in de gevangenis aan de Pompstations- weg te Scheveningen. Voorts zal het matrozenkoor dezer dagen uitvoerin gen geven in de nieuwe Frederiks- kazerne te 's-Gravenhage, de marine- kazene te Leiden en het Zeemans huis te Amsterdam. Net als Pa! Terug en voor de krijgsraad Vader was er ook geweest en dus vond de zoon het nodig om zich ook maar bij het Franse Vreemdelingen legioen te melden. Hij trok met een vriend naar Parijs, kreeg er papie ren en kwam in het aanmeldingsde pót terecht Daar kreeg hij echter de schrik beet; het bleek hem, dat de toestan den er wel een beetje anders waren, dan in het Korea-detachement, waar in hij zich als krijgsman goed gedra gen had, maar disciplinair minder fraai. Er was ook daar al haast geen land met hem te bezeilen geweest, zo dra hij achter het front was. Een jaar. Het tochtje naar Parijs en de vlucht terug naar Nederland valt nu eenmaal onder het begrip desertie. De vrijgevochten vogel werd door de krijgsraad tot een jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest en ontslag uit de dienst veroordeeld. De Amsterdammer vond deze straf erg hoog en kwam in beroep bij het Hoog Militair Gerechtshof; hij was dan toch maar vrijwillig teruggeko men Dat maakte naar het oordel van de advocaat-fiscaal de desertie er niet minder om. Bevestiging van het von nis werd gevorderd. Op 28 December zal het Hoog Mi litair Gerechtshof uitspraak doen in 1960 nog betalingen zullen moe ten plaats vinden over 1954 en vol gende jaren. Deze kosten zullen dan geheel voor rekening der gemeende komen, omdat verwacht mag wor den, dat in 1958 een definitieve rege ling tot stand zal komen betreffende de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten. Dan zullen deze kos ten niet meer uit een bijdrage uit het gemeentefonds kunnen worden bestreden. Hij zou gaarne zien dat eens een onderzoek werd ingesteld naar het aantal leerlingen, dat thans de bijzondere middelbare scholen bezoekt teneinde een beeld te kun nen vormen wat Warmond in de toe komst te wachten staat. De voorzit ter zegde toe een en ander onder het oog te zullen zien. Bij het voorstel tot vaststelling van een nieuwe bezoldigings- en rangen- verordening voor het personeel der gemeente, werd op voorstel van de heer Willemsen overgegaan in ge heime zitting. Na opening der bij eenkomst stelde de heer Willemsen voor dit voorstel aan te houden tot een volgende vergadering, opdat een juist beeld kan worden verkregen van alles wat in de verordening ver werkt is. De heer Van Bladel wil deze zaak maar afwerken, omdat het toch vast gestelde salarissen van hogerhand betreffen. Het voorstel van de heer Willemsen werd aangenomen met 6 tegen vier stemmen. Het voorstel van B. en W. tot wij ziging van de organisatieverordening brandweer, werd in dien zin gewij zigd, dat de leeftijd waarop men lid van de gemeentelijke brandweer kan zijn, werd bepaald op maximum 60 jaar. Voor de 55-jarige leeftijd zal een regelmatige medische keuring plaats vinden, terwijl na de 55-jarige leeftijd deze keuring ieder jaar moet plaats vinden. Verkoop bouwterrein. Aan de woningstichting „War munda" werden enige percelen bouw terrein verkocht gelegen aan de Jan Steenlaan en de Scheepmakersdam. Aan de heer H. Volaard te Leider dorp werd een perceel bouwgrond verkocht aan de Herenweg. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van drie percelen bouwterrein gele gen in het plan „Leevliet" aan de heren Th. Lenen te Warmond, H. Overvliet te Leiden en N. Mol te Lei derdorp gaf aanleiding tot een uit voerige discussie. De heer van Bladel vindt het jammer, dat wederom grond weggaat aan niet-ingezetenen. Is het nu wel nodig, vraagt spreker zich af, om zo'n haast te maken met de verkoop van deze grond, straks moeten wij aan cultuurgrond begin nen en dat zou hij erg jammer vin den. Voor de Warmonders is straks geen grond meer te krijgen. Alge meen deelde men de mening van de heer Van Bladel. Onder het oog werd gezien de grondprijs te bepalen naar gunstig en minder gunstig gelegen grond, waardoor ook de Warmonders voor wie de prijs te duur is, een kans krijgen. Besloten werd, dat wanneer Warmondse gegadigden zich zouden melden terzake overleg mogelijk is. Bij de rondvraag wees de heer Weljers op de slechte toestand van de Scheepmakersdam en de heer Beugelsdijk op de slechte toestand van de gemeentehaven en de Teij- lingerkade. De voorzitter zegt wat betreft de Scheepmakersdam voor ziening toe. De gemeentehaven zal worden verbeterd. Wat de Teijlinger- kade betreft dit is particulier eigen dom. De gemeente is bereid deze grond over te nemen wanneer de eigenaren deze eerst in goede staat brengen. De heer Beugelsdijk vindt dit voor de eigenaren een grote op gave en ook niet reëel. Besloten werd dat de eigenaren nog eens op hun verplichting tot behoorlijk onderhoud van deze zal worden gewezen. Slui ting.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6