Raad van Sassenheim besluit tot bouw van S2 woningen Geldkistje na 20 jaar terecht Gouden jubileum Kalksteenfabriek RECHTZAKEN YKOOTI «fc IHtllSTlAW WOENSDAG 22 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Mooi Kerstgeschenk De voltallige gemeenteraad van Sassenheim kwam gisteravond voor de laatste maal in dit jaar bijeen. Op deze vergadering is een belang rijk besluit gevallen n.l. de bouw van 82 woningen. Vele inwoners zullen dit van harte taejuichen. Uit de ingekomen stukken bleek dat Gedeputeerden Staten hun goed keuring hebben gegeven aan de bouw van de nieuwe gashouder. Bereids was men reeds met het werk begon nen. De voorzitter vulde de notulen van de vorige vergadering nog aan door mededelingen te doen over de verbe tering van de Warmonderdam. Het is gebleken, dat een verbetering niet is afgestuit op het afwijzende standpunt der beziters van de bermen. Dit was aanvankelijk medegedeeld. Er bestaat grote kans, dat het gedeelte van de Warmonderdam dat nu in zeer slech tte staat is door de Provincie in het tertiare wegenplan wordt opgenomen wat weer een bepaalde subsidie geeft voor het onderhoud. Als eerste werd het agendapunt tot benoeming van een lid van het Bur- gelijke Armbestuur behandeld. Af tredend was de heer J. G. Langen- donk. Deze werd ook weer herkozen. De commissie tot wering van het schoolverzuim moet per 31 December ook aftreden. Hoewel alle leden her kiesbaar waren, meende het college dat een tweetal leden, niet meer vol deden aan de gestelde eisen. Hier voor moesten dus nieuwe leden wor den gekozen. In de vacatures van de heren J. J. M. Keyzer en L. v. Leeu wen werden resp. benoemd de heren G. A. Stolwijk en A. Helmus. De ove rige leden t.w. de heren F. Beckers, A. de Haan, A. v. Maldegem, G. Schram en F. M. Wiering werden herkozen. Gemeente-personeel. Door het vertrek naar Australië van de heer A. v. d. Berk, technisch ambtenaar bij de bedrijven moest in deze vacature worden voorzien. Uit een 43-tal sollicitaties werd een voor dracht van twee personen opgemaakt n.l. J. Stemmer, opzichter le klas bij de gemeentebedrijven te Delft; 2. D. Moen te Klundert, bedrijfsleider van het gasdistributiebedrijf. Na stem ming werd de heer J. Stemmer be noemd. Door de zeer langdurige ziekte van de chef plantsoendienst was het nood zakelijk een tuinman in tijdelijke dienst aan te nemen. Nu het zich laat aanzien dat eerder genoemde chef z'n werkzaamheden voorlopig niet ge heel kan hervatten was het college van mening, dat naast deze chef een tweede persoon moest worden aange steld. Voorgesteld werd om de heer Koenen, tot nu toe tuinman in tijde lijke dienst in vaste dienst te nemen. De werkzaamheden breiden zich nog steeds uit zodat het college het ver antwoord achtte dit voorstel ter ta fel te brengen. De raad kon zich hiermede verenigen. Voor het jaar 1955 moet weer het maximumcrediet in rekening-courant bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten worden vastgesteld. Voor 1954 was dit 150.000. Doch voor 1955 was de bank bereid een crediet van 200.000 te verstrekken. Dit bedrag werd voldoende geacht, en aldus werd dan ook besloten. Het maximum bedrag aan vlottende schulden over 1955 werd vastgesteld op 750.000. Voor dit jaar was dit 500.000. In verband met de bouw van de gas houder en van een tweetal gymnas tieklokalen werd het noodzakelijk ge acht dit bedrag op te voeren tot 750.000. zorgt dat er een kistje geuri ge sigaren op tafel staat. ASSOItTEMENTKISTEN vanaf f 2.20 tot f 100.—. SIGARENHANDEL C WALENKAMP v/h H. WALENKAMP Zn Prinsessekade 1, Lelden. (Advertentie). BE KWAKEL SlotermeerKDO. 15. In een zeer matige wedstrijd, waarin voor al het schieten op het doel door de KDO-voorwaartsen nog wel eens iets te wensen overliet, is het toch gelukt de puntjes mede naar huis te nemen. Weliswaar nam Slotermeer de leiding door een mooi doelpunt, doch KDO had spoedig het antwoord klaar en het was linksbuiten Pias- me ij er die uit zeer moeilijke positie wist te doelpunten (11)- Spoedig daarna was het Sitvast die een goed geplaatste bal onhoudbaar inschoot (1—2). Men verwachtte nu, dat KDO de stand zou opvoeren tegen dit zeer 'zwak spelende Slotermeer, maar dit gebeurde niet en de achterhoede moest steeds ingrijpen voor gevaar lijke aanvallen der thuisclub, maai de stand bleef tot rust 12. Na de thee begon KDO goede aan vallen op te bouwen, doch het duur de nog een kwartier voor Sitvast de stand op 13 bracht en even later was het Vlasman, die uit een mooie combinatie er 14 van maakte. Slo termeer kwam er nu niet meer aan te pas en voor de scheidsrechter het einde floot had Sitvast nog een doel punt aan de score toegvoegd (15). Verdere uitslagen: ASVA 2KDO 2 3—3; KDO jun. I—VDO jun. I 2—2. Dameshandbal: DCG jun.—KDO- jun. 23. Subsidie kruisverenigingen. Vervolgens kwam men aan de vast stelling der subsidies aan de verschil lende Kruisverenigingen over 1953. Deze subsidie bedraagt 40% van de ontvangen contributie en donaties, verhoogd met ƒ0.20 per lid en ƒ0.10 per gezinslid, woonachtig in de ge meente. Ontstaat er door deze subsidie een batig saldo van meer dan 10% der exploitatiekosten, dan zal dit meerde re bedrag in mindering worden ge bracht op de te verstrekken subsidie. Het Groene Kruis ontvangt een sub sidie van 940.59. Er ontstaat dan 'n batig saldo van 255.62, doch dit is minder dan 10% der exploitatiekos ten. „Bethesda" ontvangt ƒ2335,60 sub sidie. Er is geen batig saldo Wit- Gele Kruis afd. Sassenheim, subsidie 2353,20. Geen batig saldo Wit Gele Kruis afd. Beekbrug, subsidie 73,13. Batig saldo 16,79, doch dit is min der dan 10 der exploitatiekosten. Vervolgens komt men aan de' vast stelling der subsidies over 1953 voor het kleuteronderwijs. Uit de overgelegde exploitatie rekeningen van de twee kleuter scholen in onze gemeente blijkt, dat de Chr. Kleuterschool een tekort heeft van 2.430,08 en de R.K. Frö belschool 5.031,27. Subsidie wordt verleend op basis van het gemiddel de aantal leerlingen vermenigvuldigd met het vastgestelde bedrag van 18,per kind. Voor de Christelijke Kleuterschool wordt de subsidie dan 132 2/3 X 18 ƒ2.388,—. Voor de R.K. Fröbelschool 254 x 18 4.572. Voorgesteld wordt deze subsidies te verlenen. Aldus wordt besloten. Men bleef bij de vaststelling van exploitatievergoedingen nu voor het lager onderwijs. Ook deze vaststel ling is gebaseerd op een gemiddeld aantal leerlingen. De uitkomsten wa ren nu zo dat een drietal schoolbe sturen moesten terugbetalen. Deze uitkomsten worden verkregen door de vastgesteld exploitatievergoeding te vermeerderen met het bedrag van voor vergoeding in aanmerking komende kosten. Men bleef zoals gewoonlijk nog even bij de schoLen. De vergoeding der vakonderwijzers over 1953 moest nog worden vastge steld. Het betroffen hier de vakken gymnastiek en nuttige handwerken. De gevraagde vergoedingen werden verleend. De gevraagde voorschotten op de exploitatievergoeding van de bijzon dere scholen werden ook verleend, alsmede de voorschotten voor ver goeding van het vakonderwijs. Beide vergoedingen hebbén betrekking op 1955. LISSE Vele Lissenaren en vooral de ouderen zullen zich nog wel herinne ren, dat ruim 20 jaar geleden inge broken was bij de heer A. v. d. Zaal, penningmeester van het Prot. Zie- kenhuisverplegingsfonds. Ondanks alle nasporingen was en bleef o.a. 'n geldkistje met een inhoud aan geld, bankboekjes en andere waardevolle papieren weg. Na ruim 20 jaar is dit geldkistje weer gevonden, doch zonder het geld. De tegenwoordige secretaris-pen ningmeester werd door de rijkspolitie een dezer dagen ervan verwittigd, dat bedoelde geldkist was gevonden. Nadat verklaard was, de secretaris- penningmeester had de voorzitter medegenomen, dat bedoelde inbraak destijds gepleegd was en dat er een geldkistje was ontvreemd ten nadele van genoemd fonds, bleek inderdaad uit de aangetroffen papieren in het kistje, dat het wel degelijk het geld kistje van de voormalige penning meester van het Prot. ziekenhuis fonds was, nl. van wijlen de heer A. v. d. Zaal. Bedoelde geldkist werd gevonden in een hoop modder welke op een terrein was opgeslagen en afkomstig was uit verschillende sloten uit de omgeving. Toen de heer G. de V. deze gedroogde modder verwerken moest, stootte hij op de geldkist. Zulk een vondst was natuurlijk vreemd, zodat hij een en ander op het politiebureau deponeerde. Van de gestolen bankboekjes heb ben de inbrekers nimmer gebruik kunnen maken, omdat deze geblok keerd werden. Nezijo Het Nederlands Zieken- huisverplegingsplan „Nezifo" afd. Lisse heeft Maandagavond in „De Witte Zwaan" een ledenvergadering gehouden. De secr.-penn. gaf een kort over zicht van het verenigingsleven in de afgelopen jaren en deelde mede dat thans ruim 600 gezinnen met een to taal van 2300 betalende verzekerden zijn aangesloten. Aan contributie werd bijeengebracht 23.448.39, ter wijl aan verpleeggelden enz. werd uitgekeerd een bedrag van 22.438.72. Dit jaar derhalve een batig saldo van ruim 1000.—. Vervolgens huldigde de secr.-penn., de heer Tibboel, die in dit jaar gedurende 30 jaar de voor zittershamer heeft gehanteerd. Als blijk van waardering bood hij hem een actetas aan. De heren A. H. Lefeber, notaris F. J. M. Pinxter en C. Strik werden in het bestuur gekozen met grote meer derheid van stemmen, zodat thans 't bestuur weer volledig is. De heer Buyze deelde o.a. mede, dat de uitkeringen voor de laagste klasse zijn verhoogd van ƒ8.— op 10.en voor verpleging in een ho gere klase van 12.op 15.per dag, een en ander in verband met de stijging der kosten van verpleging. De rekeningen van de gemeente bedrijven over 1953 zijn voorlopig vastgesteld. Uitbreidingsplan. Wederom kwam het college de raad verzoeken een „voorbereidings- besluit" omtrent het uitbreidingsplan te nemen. Vorig jaar werd rèeds een dergelijk besluit genomen en men was van mening dat in 1954 het plan kon worden verwezenlijkt. Hoewel belangrijke vorderingen zijn ge maakt is het definitieve plan er nog niet en moet er weer een nieuw be sluit worden genomen. Op 'n vraag van de heer Beije of het plan" nu definitief in 1955 komt kon de voor zitter bevestigend antwoorden. Een aantal woningen in de Burcht straat zullen worden verbeterd in voege dat de toiletten die nu buiten zijn geplaatst met de woning zullen worden verbonden. De heer Korte- kaas moest zijn spijt uitspreken dat het bij deze verbetering blijft. Hij vraagt zich af of het college wel ge noeg drang heeft uitgeoefend. Een stukje grond achter de Oude Don Boscoschool werd verhuurd aan de heer G. Wijntjes voor de opslag van ledige emballage. Hieraan werden enige voorwaarden verbonden. Na enige discussie kon men zich hier mede verenigen. Een verschil van mening over de eigendom van een strook grond is opgelost. Het is de heer Grullemans die de eigenaar is. Nu is ten onrech te een strook grond van 31 m2 bij het perceel getrokken. Genoemde heer wilde dit stuk nu van de gemeente kopen. Hiertoe werd besloten. Woningbouw. Nu de huizen van de N.V. Bouw- kas voor Nederl. Gemeenten worden gebouwd, moet de gemeente garant staan voor de hypothecaire geldlenin gen van de spaarders. Nadat de voor zitter enige punten nader had toege licht besloot de raad garant te staan voor de hypotheken. Tenslotte kwam het laatste punt en misschien wel het belangrijkste be sluit van het jaar, nl. de bouw van 82 woningen. Aanvankelijk had men een plan voor 60 woningen. Een groot gedeelte hiervan zouden woningen zijn voor grote gezinnen. De kosten waren echter zo formidabel hoog voor deze bouw, dat men hiervan moet afzien. Naar verluidt zouden de kosten 2000.per huis hoger geweest zijn dan begroot was. Men heeft nu een nieuw plan op gesteld en na moeizame besprekin gen heeft men,nu een toezegging voor 82 woningen. Het aantal woningen voor grote gezinnen is nu niet zo groot doch vele personen zullen het komende jaar geholpen kunnen wor den. Het plan is 5 woningen te bouwen voor bejaarden, 68 etage woningen zoals deze aan de Westerstraat staan, 4 ééngezinswoningen voor 6 perso nen en 5 ééngezinswoningen voor 811 personen. Het geheel komt aan de Acacialaan. Het wordt een project dat 1.036.091 zal bedragen. De aannemer is de fa. Hulsbos uit Nieuw-Vennep .dezelfde aannemer van de etagewoningen in de Wester straat. De huren zullen variëren tussen 8 en 10,Deze huren zijn nog niet definitief vastgesteld en de heer v. Breda verzocht hiermede te wachten tot men gereed was met de bouw. Krachtens een bepaalde regeling ont vangt men voor de bejaarden wonin gen een bijdrage van het Rijk van loo,per woning Men was vol lof over de wijze waarop het college dit probleem heeft opgelost. Dit bewijst dat dit probleem ook de grootste aandacht van B. en W. heeft, aldus de heer Kortekaas. Hij noemde dit het mooiste Kerstgeschenk voor de inwoners van Sassenheim. De voor zitter was het hiermede eens. Vergadering IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub in het „Bruine Paard" haar jaarlijkse algemene ver- gaderlng. De heer G. Vlasveld opende de vergadering. In het bijzonder heette spr. welkom de afgevaardigde van de Warmondse IJsclub. Na de notulen volgde het jaarverslag van de secre taris. Op 27 Januari werd de Park ijsbaan geopend. Eenstemmig was men vol lof over de organisatie en de goede conditie van de ijsbaan. Het financieel verslag werd hier na voorgelezen door de penning meester. De ontvangsten waren in to taal ƒ3992,—. Het batig saldo was 935,47. De vereniging heeft een sal do wat 500,minder is dan het jaar daar voor wat vooral gelegen is het feit dat er veel kosten zijn ge spendeerd aan de Inrichting der ijs baan. Had het seizoen wat langer ge duurd de baten zouden veel groter zijn geweest. De heer v. Loo deelde mede, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Spreker had een opmer king. Naar zijn mening zouden de kosten te drukken zijn door in plaats van convocaties advertenties te plaat sen. De heren B. v. Loo en P. Couvee werden wederom benoemd tot leden van de kascommissie. Tenslotte werd nog een derde persoon toegevoegd nl. de heer J. Bontje. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Aftredend waren de heren: Chr. Homan, W. Bakker en J. Karremans. Alle drie heren werden herkozen. Na de pauze nam de voorzitter we derom het woord. Het plan was om de Parkweide 's winters te inunderen. Na veel besprekingen ontving men de medewerking van de gemeente. Door de gemeente werden proeven geno men omtrent de doorlaatbaarheid. Deze proeven zijn niet meegevallen. Men heeft daarna de Ned. Heide maatschappij in de arm genomen. Deze instantie heeft een vijftigtal bo ringen verricht. Men kwam echter tot de conclusie dat de doorlaatbaarheid van de bodem te groot was om hier met succes een ijsbaan op te exploi teren. Het plan zal dus wel geen door gang kunnen vinden. Wil men nl. deze doorlaatbaarheid verminderen, dan komt dit op grote kosten. Men zal wederom in contact treden met het gemeentebestuur om nog 'n aantal verbeteringen aan te bren gen. Een nieuw plan om het weiland uit te graven zal worden voorgelegd aan het gemeentebestuur. Men is echter bang dat het gemeentebestuur hiertegen bezwaar heeft. Bij de rondvraag werd verzocht om een bepaalde tijd beschikbaar te stellen om te trainen. Het bestuur zal dit in overweging nemen. Er ontspon zich een langdurige discussie omtrent de verdeling van de prijzen bij de vorig jaar gehouden wedstrijden. Ook was men van me ning dat de wisselbeker niet in het bezit is van de rechtmatige eigenaar. Een en ander zal nader worden on derzocht. Na nog een aantal vragen beantwoork te hebben sloot de voor zitter de vergadering. HILLEGCM Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Van Herwaarden's Kalk zandsteenfabriek is vanmiddag op het bedrijf in Hillegom een ontvankst ge houden. De directeur, de heer Van Herwaarden, sprak een woord van welkom tot de gasten. In het bijzon der heeft hij welkom geheten drs. Joh. H. A. van der Kwast, directeur- generaal van handel en nijverheid, en ir. A. Atema, districtshoofd van de arbeidsinspectie, die aanwezig was namens de directeur-generaal van de arbeid. Buitenlandse gasten de heren C. Sibbert en dr. F. Gewecke, afgevaar digden van het Houptverband Kalk- sandstein Industrie De heer Van Herwaarden gaf een korte uiteenzet ting over het bedrijf, waarna een rondleiding naar de cantine. De heer Van Herwaarden zette daar uiteen, dat de kalkzandsteenfabricage van groot belang is omdat 90 pet. van deze steen voor de woningbouw wordt ge bruikt. De steen is een kwaliteitspro duct, dat reeds vijftig jaar goede diensten heeft bewezen aan de wo ningbouw. Tenslotte werd het gezelschap een diner aangeboden. Onder de aaftwezigen bevond zich ook jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nis pen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom en voorzitter van de Ko ninklijke Algemene Vereniging van Bloembollencultuur. VOORSCHOTEN Houdt uw hond vast! Eigenaars van honden worden gewezen op hun verplichting om hun honden vast te houden zeker onder onmiddellijk toe- zich te houden. Herhaaldelijk komt het voor, dat de honden achter de schapen aanzitten. Houders van los lopende honden zijn aansprakelijk voor de eventuele schade. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: 1 doublé dameshorloge met zwart bandje, 1 bos sleutels, 1 papieren gulden, 1 aansteker, 1 rood- gele-oranje sjaal, 1 kinderportemon- naie, 1 wieldop (Opel), 1 blauwe step, 1 autojeep, 1 rood schoentje, 1 bank biljet van 25,1 brede fluwelen riem met gesp, 1 paar blauwe kin derwantjes, 1 bril, 1 blauwe kinder- portemonnaie met inhoud van 2,50, 1 rode schooltas, met etui en vulpot loden, 1 rode damestas met sluiting en inhoud 2,50, 1 doorschijnende ballpoint, 1 bruine alpino, 1 paar roodwitblauwe wanten, 1 gele kin- derwante 1 rood met witte hand schoen, 1 envelop met rekeningen, 1 paar rode wollen handschoenen, 1 sleutel voor rolschaatsen, 1 bril met donker montuur. Gevonden: 1 roodgeruit tasje, 1 zwarte glacé handschoen, 1 khakie- kleurige gebreide handschoen, 1 wieldop (Ford V8), 1 muntbiljet van 2,50, 1 paar machinaal gebreide grijze handschoenen, 1 rode porte- monnaie inhoudende 0,11 en een tramkaart, 1 paar zwarte motorhand schoenen, 1 rode portemonnaic in houdende f 1,13, 1 naaipatroon, 1 bruin witgeel gebreide want, 1 etui met spiegel en kam, 1 zinken bak van weegschaal, 1 blauw stoffen jongens pet, 1 bruine lederen handschoen, 1 •muntbiljet van 1,1 bankbiljet waarde beneden f 25,1 zwarte rozenkrans, 1 rood bruine portemon- naie, 1 varkenslederen dameshand schoen, 1 muntbiljet van ƒ1,1 wit kinderwantje, 1 bruin met geel ge blokte sjaal, 1 kinderwant zwart met blauw, 1 zwarte portemonnaie met 3,1 blauwe want. WASSENAAR De wachtmeester der Rijkspoli tie alhier ,de heer J. H. Velema, heeft met goed gevolg afgelegd het exa men voor politiediploma A.a. Geslaagd voor het examen bouwkundig ingenieur aan de T. H. te Delft, N. L. de Bruijn. DRONKEN BROMFIETSER. Een 26-jarige groenten- en fruit handelaar uit Wassenaar moest voor de Haagse Politierechter verschijnen omdat h(j onder invloed van sterke drank niet in staat was zijn brom fiets naar behoren te besturen, toen hij 's nachts om één uur door Was- nenaar reed en zodoende tegen de grond sloeg. Verdachte was van huis gegaan om zich vrijwillig op t.b.c. te laten onderzoeken. De politie rechter vond dit op zich een lof waardig streven, maar klaarblijke lijk had verdachte, zo zei hij, van het onderzoek nogal dorst gekregen en had de nodige biertjes en borrels naar binnen geslagen. De Officier van Justitie eiste één week gevangenis straf, mede omdat verdachte meer malen dronken scheen te zijn. De po litierechter veroordeelde verdachte tot 7,boete of 25 dagen en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Aangeboden een prima orgel, mooie kast. Prijs 250.Mag in termijnen betaald worden. Bremmer, Morsstraat 41, Tel. 16918, Goe^erritsteeg 1, Telefoon no 22791.. 9155 OfU gezellig „onder ons" is, of dat U gasten ontvangt; de tafel vraagt iets extra's. Onze afdeling levensmiddelen op de 4e étage geeft U een grote sortering op elk gebied. LUNCHSCH0TEL, bestaande uit: gek. achterham, bacon zonder zwoerd en runderrook vlees, 150 gram .90ct GEKOOKTE ACHTERHAM, 100 gram59 ct BACON, z. zwoerd, 150 gr. 75ct Fijne Vleeswaren: UITQEBREI0E LUNCHSCH0TEL: bestaande uit: gekookte achter ham, snijworst, runderrookvlees, bacon zonder zwoerd en Parisser boterhamworst, 300 gram1.50 Koek, Chocolaterie en Suikerwerken: KERSTKRANSJES, een licht en heerlijk koekje, 250 gr38 ct KERSTSTAVEN, gegarneerd, per stuk25 ct CH0C. KERSTKRANSJES, met aardige garnering, per stuk 75 ct, 40 ct GESORTEERDE KERSTKRANS JES, 200 gram -55ct CH0C. KERSTKRANSJES, 100 gram55 ct KERSTHULST, 200 gram 39 ct CH0C. KERSTBOOMFIGUREN, meerdere modellen, vanaf 18ct Wijnen en Likeuren: „DECORA", zoete vruchtenwijn, per fles1.20 SPAANSE WlJN, in attractieve mandfles2.50 GOUDLIKEUR, Apricot of Curacao, per V2 Ltr. 1.95 In Buitenlandse wijnen een collectie voor fijnproevers, o.a.St. Emflion, Graves, Riesling, Silvaner, Sherry, Samos, Liebfraumilch, Grand Due enz Extra Kerstaanbieding „MISTELLA" een zoete Griekse importwijn p. fles 1.80 Voor Toast, Slaatje of Borrelgarnituur: ZALM, per blik 2.20 1.15 0.88 QAFFELBITTER, per blik 1.00 0.55 SANDWICH SPREAD, p. Ilacon 1.42 1.00 APPETIT SILD, p. blik 69, 49 ct SARDINES, p. blik 55 ct PILCHARDS IN TOMATENSAUS, per blik 95 ct., 69 ct MAKREEL, p. blik 70 c» ZOUTE P.NOA'S, 200 gram 49 ct ZOUTE AMANDELEN, p. pak60ct KAASKOEKJES, dl». soorten per pak70 ct Verhoogt de Kerstvreugde door een keuze uit onze enorme sortering Kerstversieringen. Verkoop:parterre Maarsmansteeg. 3* Muziekschool Zwaag geeft thans aan de leer lingen alle instrumenten, o.a.: guitaar, aocordeon, banjo, mandoline enz. gra tis mee naar huis en aan 't einde der cursus cadeau, Inlichtingen en prospectus gratis Korevaarstraat no 5, Telefoon 24358. <2* Aangeboden prima spe lend radiotoestel Philips 75, Groenoordstraat 24. 4105B 3 Heren! Laat voor de Feestdagen vakkundig dijk - Dec. de gehele dag geopend 4115B <3* Wegens vertrek aange boden een prima dames- rijwiel, geheel compleet met N. B. 27.50, en een nieuwe Philips radio, 8 maanden oud van 395.— voor het 185.—. Prima stof zuiger 125 volt voor f 22.50. Uiterste?raciht 10, bij de Nieuwe Rijn. 4112 3 Inwoning gezocht vooi- moeder en kind, daar echt genoot voor 2 jaar uitge zonden wordt van de B. P. M. naar Australië. Is gene gen licht huishoudelijk werk te verrichten Br. on der no. 9145 aan agent van dit blad Verhoeven, Van Leeuwenstraat Noord wijk (Binnen). 9145 3 Moderne Slaapkamer. bestaande uit driedeurs- kast. 2 pers. toogledikant met Aupingspiraal en twee nachtkastjes, tafel met 2 stoelen. Compleet 235.—, dressoir f 55Box met wringer f 15. Nietrwenburg Hooigracht 55, (Geen win kelhuis). 4101B 3 Woonark te huur of in huurkoop, bev. 3 kamers met keuken, mooie lig plaats met gr. schuur, m ruil voor een klein huisje of kamers met keuken. Br. onder no. 4116 bureau van dit blad. 3* Kantoorboeken in alle liniaturen voorhanden. Ta- bell. kasboeken 6 en 10 ko lom, kasboeken 40, 65 en 95 cent. winkelboeken 90 cent tot 3.50, Kantoor- Agenda's, Week- en Maand- kalenders Fa. A. A. Ver hoog cn Zoon, Kantoorboek handel, Haarlemmerstraat 29. Tel 22197. 4090 3 "Brillen J. A. Verheul. Haarlemmerstraat 80, er kend onticien levert u elk gewenst montuur en gla zen Automatische slijpin- rlchting Ruime sortering. Ziekenrondsleden krijgen gewone korting. 3* Zaalkachel, schrijfma chine enz. Grote, als nieuw, zaalkachel 1.20 m. hoog. Electr. Mercedes schrijf machine en kofferschrijf machine (beide als nieuw), mahonie mooi oud lade kastje. beslag enz. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. (bii Hoogstraat). Let op Telefoon 23261. 4109B

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3