Jaarvergadering van K.V.N.W.V. stelde jaarprogramma vast Successen voor Leidse Golf brekers en de Sleutelstad Ned. Roeibond kreeg 'n nieuwe voorzitter S.J.C. en Lisse deelden de punten MAANDAG 2U Dfcv. iBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 De voorbereiding voor de Olympische Spelen vraagt aller aandacht Zaterdag is in Krasnapolsky te Am sterdam de jaarlijkse algemene vergade ring van de Koninklijke Verbonden Ne- derlandsche Watersportverenigingen on der voorzitterschap van de heer E. Cro ne gehouden. De heer Crone deelde mede, dat het bestuur het wenselijk oordeelt de proef nemingen met het zgn. „zweefrek" voor nationale wedstrijden met een jaar te verlengen, behalve voor de jeugd- en de Sharpie-klasse. Internationaal is na melijk besloten het zweefrek niet te la ten gebruiken in de Sharpieklasse en in verband met de voorbereidingen voor de Olympische spelen achtte het be stuur het beter dan ook in ons land het zweefrek in deze klasse niet te gebrui ken. Over de voorbereiding voor de Olym pische spelen heeft de vdorzitter van de speciale commissie, die zich hiermede bezig houdt, de heer S. de Wit, een en ênder medegedeeld. Hij sprak zijn tevredenheid uit over de reeds bereikte resultaten. „Toen wij met dit werk begonnen, bleek spoedig, dat de tekortkomingen lagen op het ge bied van het materiaal, de zeiltechniek, de zeiltactiek, en reglementskennis en de lichamelijke conditie", io zei hij. De oud-Olympische kampioen Daan Kagchelland heeft daarom voor de deel nemers aan de Olympische voorberei ding een lezing gehouden over zijn voor bereiding voor de spelen van 1936, toen hij een gouden medaille veroverde en heeft speciaal gesproken over vde condi tietraining. De belangstelling van Nederland gaat tt!t naar de Finnjollen, de Sharpies en de Drakenklasse. De heer de Wit deelde in dit verband mede, dat er op Neder landse werven een aantal Finnjollen op stapel is gezet (hij noemde een aantal van 17), waarin de training kan worden voortgezet. Zoals bekend, wordt op het ogenblik nog steeds door de Sharpie- zeilers geoefend en de heer de Wit vroeg zich af of dit wel juist is. „Men moet eigenlijk tegen het nieuwe seizoen gre tig aan de start komen". Maar veel zor gen wilde hij zich hierover niet maken, „want als er ijs komt staat het toch ge ruime tijd stil". De aankoop van twee nieuwe Draken in het buitenland, compleet met tuigage, heeft volgens de heer de Wit stimule rend gewerkt. „Oudere Draken worden lichter gemaakt. De aankoop van de nieuwe Draken heeft de knuppel in het hoenderhok geworpen". De plannen van de commissie voor het volgende jaar bestaan o.m. uit het oefe nen met de kleine schepen de Finn jollen en de Sharpies op groot water (de heer De Wit gaf als voorbeeld d.e Zuiderzee bij Muiden) en het uitzenden van onze candidaten naar wedstrijden in het buitenland, alsmede het halen van sterke buitenlandse wedstrijdzeilers naar Nederland. De Nederlandse kampioenschappen. In het reglement voor de Nederlandse zeilkampioenschappen zijn enige wijzi gingen aangebracht. Ze zullen in een klasse alleen nationale kampioenschap pen worden gezeild, indien zich tenmin ste vijf deelnemers hebben aangemeld. In het vervolg zullen de deelnemers in de Olympiajollenklassc zelf voor zeilen moeten zorgen, want, zo zegt het bonds- bestuur, de zeiltjes van het Verbond be ginnen oud te worden en aanschaffing van nieuwe zou te hoge kosten met zich meebrengen. Bovendien vindt het bonds- bestuur het onjuist, omdat in alle andere klassen de deelnemers wel voor eigen zeilen moesten zorgen. De kampioenschappen 1955 worden ge varen in de Draken-, Regenboog-, Val ken-, Pampus-, 16 M2 Streep-, Interna tionale 12 M2-, Vrijheids-, Olympiajol- len- en de Internationale 12-Voetsjollen- klasse. Eventueel ook in de Finnjollen- klasse. Maar mocht het wenselijk blij ken de keuzewedstrijden voor de Olym pische spelen reeds in het najaar van 1955 te zeilen, dan zullen deze' voor de desbetrefende klassen de kampioens wedstrijden vervangen. De mogelijkheid is dan niet uitgesloten, dat deze keuze wedstrijden op de Zuiderzee worden ge houden in tegenstelling tot de kampioen schappen, die op de Westeinderplassen worden gevaren. De kampioenschappen voor de Draken klasse zijn intussen reeds vastgesteld op de Zuiderzee. Bij de kampioenswedstrij den, die op de weekeinden 3 en 4, 10 en 11 September, met 17 en 18 September als uitwijkdata worden gehouden, zal de zgn. Oostenrijkse puntentelling worden toegepast, met dien verstande, dat de wedstrijd, waarin het minste aantal pun ten wordt behaald, voor elke deelnemer niet meetelt voor de bepaling van het eindresultaat. De wedstrijdkalender. De voornaamste data van de wedstrijd kalender voor het jaar 1955 zijn: 24 Mei: Hoek van HollandHarwich. 28, 29 en 30 Mei: Goudse zeilweek. 28. 29 en 30 Mei: 100 mijlwedstrijd op de Zuiderzee. 5 Juni: Hollandia. 11 en 12 Juni: Nachtwedstrijd KNZ en RV. 11, 12, 18 en 19 Juni: Westeinder zeil wedstrijden. 9 en 10 Juli: Dc Brasem. 16, 17, 18, 19 en 20 Juli: Kaagweek. 30 en 31 Juli en 1 Augustus: Nieuw Loosdrechtweek. 5, 6 en 7 Augustus: Hollandweek I op Loosdrechtse plassen. 9 Augustus: KNZ en RV oefenwed strijden op Zuiderzee. 10, 11, 12, 13, 14 Augustus: Zuiderzee: Internationaal kampioenschap Flying Dutchmanklasse, Internationale Sharpie en Finnjollenwedstrijden. 11, 12, 13 en 14 Augustus: Zuiderzee: Hollandweek II. 13, 14. 15, 16. 17, 18, Augustus: Sneek week, waarvan op 16, 17 en 18 Aug. in ternationale Valkenwedstrijden. 17, 18. 19, 20 en 21 Augustus: Zuider zee: Internationale wedstrijden in Dra kenklasse om de Gold Cup. 24 en 25 September: Nabrasem. Van 27 Juli tot 5 Augustus wordt bo vendien in ons land de Pavilion d'Or ge houden door de KNMC, die op 28 Aug. internationale (navigatie) wedstrijden houdt op de Zuiderzee. Wat verder ter tafel kwam. Vier bestuursleden waren aan de beurt van aftreden en konden niet worden herkozen. Het waren de heren L. van der Steur. A. J. Dragt, B. E. Ruys en C. J. Hagedoom. Bovendien was een be stuursfunctie vrijgekomen door het overlijden van de heer O. G ter Gast. De vijf opengevallen plaatsen werden bezet door de heren C. M. H. Nauta (Oegstgeest), J. D. Lüder (Amsterdam), P. J. van der Giessen (Krimpen aan de IJssel). ir N. E. Servatius (Amsterdam) en J. H. A. Sassen (Amsterdam!. Als nieuwe leden van de KVNWV wer- En de Sharpiezeilers oefenden weer Op de derde dag, die dc deelnemers aan de voorselectiewedstrijden op de Kaag, gisteren zeilden, stond er een prachtige wind, waardoor de zeilers met het lichte tuig, dat zij 's morgens had den opgezet, eigenlijk tc weinig doek hadden, zodat zij de grootste moeite had den hua schip de goede koers te doen houden. Er waren weer zeven deelnemers ver schenen, die 's morgens een prettige wedstrijd zeilden een wedstrijd met veel strijd. Jac. Kraan trof het ditmaal niet, omdat hij zijn broer Henk niet bij hem had die steeds bemanning bij hem vaart. Hij had thans Lanser bij zich als be manning. een zeiler, die eveneens zijn weetje wel weet en voor wie thans eveneens een sharpie op stapel staat, maar een stuurman moet met zijn be manning als het ware één zijn en dat kon men van Lanser ten opzichte van Jac. Kraan moeilijk verwachten. De uitslag van de ochtendwedstrijd was: J. W. Guldemond, 2. B. Verhagen. 3. Jac. Kraan, 4. B. van Wijk. 5. K. Bosch- ma; 6. P. Meel, 7. W. P. Hansen. In de middagwedstrijd startte Jac. Kraan niet. Hij had na het minder goe de resultaat in de ochtendwedstrijd zijn spullen ingepakt en t*ok naar huis, een geste, die door" de overige deelnemers weinig geapprecieerd werd. Dus bleven er voor de tweede race op deze dag nog zes deelnemers over, die evenals in de eerste wedstrijd een scherpe start maak ten. Hansen was zelfs te vlug en moest worden teruggeroepen. Het werd dit maal een nog scherpere strijd. Na de eerste boeien gerond te hebben, kwam de kopgroep bij elkaar te liggen, maar op de terugweg bij het opkruisen deden zeil- en stuurmanskunst zich gelden en uiteindelijk werd het resultaat: 1. B. Verhagen; 2. B. van Wijk; 3. W. Gulde mond (ver achter) 4. P. Meel; 5. K. Boschma, 6. W. P. Hansen. Het ligt in de bedoeling van de zeilers ook a.s. Zondag, Tweede Kerstdag, te starten. den aangenomen de watersportvereni ging „Jachtclub Hollandia" te Hollandia Nieuw Guinea, de watersportvereniging „De Vijf Sluizen" te Rotterdam en de watersportvereniging ..Trident" te Wijk en Aalburg. De laatste met het voorbe houd dat de vereniging de koninklijke goedkeuring op de statuten krijgt. Het onderwerp van de jaarlijks door de KVNWV uitgeschreven prijsvraag is ditmaal het ontwerpen van een kleine kruiser van een lengte van plus minus 7 meter met buitenboordmotor. De heer Crone deed tenslotte een be roep op de aanwezigen er voor te zorgen, dat het dubbeltje voor het NOC en het kwartje voor de Olympische voorberei ding van de zeilers wat vlotter binnen komt. Kringzwemcompetitie besloten In het zwembad aan de Mauritskade te Den Haag werd gisteren de achtste en laatste wedstrijd van de Kringzwem competitie 1954 gehouden. Deze wedstrijden hebben voor de Leidse Golfbrekers en de Sleutelstad goede resultaten opgeleverd. Het vorig jaar was de Lut-Vermaat- wisselbeker beschikbaar gesteld voor de winnaar 100 meter vrije slag heren en hij werd gewonnen door Bud Oostrom van de Leidse Golfbrekers. Dit jaar zou de winnaresse van de 100 m. vrije slag dames nieuwelingen de beker voor een jaar in haar bezit krij gen. De Golfbrekers koesterden een kleine hoop, dat de beker in hun vereniging zou blijven en deze hoop werd werke lijkheid, toen Ankie Epskamp gistermid dag de 100 m. vrije slag dames nieuwe lingen won met 4 sec. voorsprong op haar naaste concurrente in de tijd van 1.15.6, waarmee dus de beker in haar bezit kwam. Derde op dit nummer werd haar club genote Jo de Groot in 1.19.8. Loes Zandvliet, die geen nieuweling meer is en dus niet voor de beker in aanmerking kwam. werd eerste op de 100 m. vrije slag dames juniores in 1.11. Jopie Heemskerk behaalde een vierde plaats op de 50 m. vrije slag dames nieu welingen in 35.8 sec. Jet Prins, Thea Hartogs, Ankie Eps kamp en Jopie Heemskerk namen ook deel aan de 4 x 25 m. wisselslag adspi- ranten en behaalden hier de eerste plaats in 1.17. Voorlopig althans Op het ranglijstje van de competi tie staan SJC en Lisse broederlijk naast elkaar en als wij terugzien op deze zeer faire veelal gelijk opgaande ontmoeting, waarin beide elftallen bijna geen hoogtepunten bereikten, is dit lijstje een getrouwe weerspie geling van de sterkte van beide teams. Het eerste kwartier was wel het beste gedeelte van deze ontmoeting en werd er van weerszijden een goede partij voetbal gegeven, waarin veel kansen werden geschapen, doch door te weinig doorzettingsvermogen niet werden benut. Na deze eerste in zet zakte het spel van SJC wel iets af, hetwelk voor een groot gedeelte voortkwam uit een tekort spel, waar door Lisse wel iets meer in het offen sief kwam en toen Vrijburg na 25 'min. spelen een strafschot op het SJC-doel afvuurde en de bal van richting veranderde doordat tegen 'n speler werd aangeschoten, had keeper de Lincel geen schijn van kans meer (01). Door dit succes aangevuurd begonnen de gasten nu alles op de aanval te gooien en met goed gevolg want toen Vrijburg door het wijfelen van de SJC-verdediging kans zag om alleen voor de SJC-keeper te komen scoorde hij op gemakkelijke wijze (0—2). De thuisclub begon blijkbaar de ernst in te zien van deze achterstand en nu was het haar beurt om de toon tan te geven. Een snelle doorbraak volgde, doch het harde schot van P. Groenewoud belandde tegen de paal De bal werd echter opgevangen door Harry Alkemade, die langs de ver raste keeper inschoot (12). Met nog 7 min. te spelen trachtte SJC door flink druk uit te oefenen op het vij andelijke doel de stand op gelijke voet te brengen, hetwelk echter niet gelukte. In het tweede gedeelte gaven beide partijen elkaar niets toe, doch de aan vallen waren veelal te peuterig en de verdedigers bleven de situaties meester. Na een half uur spelen had P. Groenewoud succes en schoot de bal onhoudbaar in, doch juist had de scheidsrechter afgefloten voor een overtreding van een Lisse-speler en werd dit doelpunt niet toegekend. Dit bleek echter slechts uitstel te zijn, want enkele minuten later wist de zelfde speler, uit een verwarde toe stand voor het Lisse-doel, de bal over de doellijn te werken (2—2). De Lissenaren protesteerden heftig tegen het toekennen van dit doelpunt, om dat volgens hen de keeper de bal had gestopt voor de doellijn, doch de scheidsrechter wees onverbiddelijk naar het midden. Na de wedstrijd hebben zij dan ook een protest inge diend tegen dit doelpunt, ondanks de arbiter voet bij stuk hield, dat het 'n geldig doelpunt was. In de laatste 10 min. werd er nog fel gestreden om het winnende doel punt doch het einde brak aan met de gelijke 22 stand, waarmede beide partijen tevreden mogen zijn. Bij de heren toonden de „Sleutelstad"- jongens uit het beste hout gesneden te z(jn door vier van de vijf nummers voor zich op te eisen. Op de 4 x 100 m. wis selslag estafette zwommen Nico v. Ber- kel, Peter Bekkering, Wim van Zijl en Gjalt Keuning resp. 1 min. 20.6 sec., 1 min. 14.9 sec., 1 min. 13,9 sec. en 1 min. 5,8 sec. waardoor zij in 4 min. 55,2 sec. met 20 m. voorsprong op Zian als eerste eindigden. Chris Neddermeijer zorgde bij de adspiranten voor een Leidse zege met een tijd van 18.- sec. op de 25 m. vlinderslag. In de laatste serie van de 100 m. vrije slag zwom Frans Thijssen gemakkelijk naar de overwinning in 1 min. 2,8 sec. Harry Snijders (Zian) zwom in de voorgaande serie echter eveneens 1 min. 2,8 sec., en wera hiermede gelijk geclasseerd. Tenslotte werd de 10 x 50 m. vrije slag heren na een zeer spannende strijd met Zian een overwinning voor de Sleu- telstadploeg. Eerst na de zevende zwem mer kon Wim van Rooyen een kleine voorsprong nemen (tijd: 29,1 sec.) welke door Wim van Zijl (tijd: 2.91 sec.) tot 2 m. werd vergroot. Daarna liep Frans Thijssen, als laatste zwemmer, in een fantastisch snelle rush nog enkele me ters uit op Harry Snijders. Zijn tijd was zeer goed en bedroeg 26 sec. precies. Hieronder volgen de uitslagen: 4 x 100 m. wisselslag heren: 1. Sleutel stad 4.55.2; 2. Zian 5.10.6; 3. DVZ 5.14.-. 50 m. vrije slag dames nieuwel.: 1. I. Boonstoppel (DES) 34.5; 3. H. Freese (DVZ) 34.7; 3. W. Teyn (LZC) 35.3. 100 m. vrije slag dames nieuwel.: 1. A. Epskamp (LGB) 1.15.6; 2. D. v. Arkel (DVZ) 1.19.3; 3. W. Meershoek (Zios) 1.19.8. 100 m. vrije slag dames juniores: 1. L. Zandvliet (LGB) 1.11.-; 2. J. v. d. WeiJ- den, (Zian) 1.11.2; 3. A. Oostrom (Sleu telstad) 1.16.4. 4 x 25 wisselslag meisjes adsp. 1. LGB 1.17.-; 2. Swift 1.18.2; 3. DES 1.18.4. 100 m. vrije slag heren seniores: 1. en 2. F. Thijssen (Sl.stad) en H. Snijders (Zian) beiden 1.02.8; 3. H. v. As (DVZ) 1.04.-. 25 m. vlinderslag jongens adsp. 1. C. Neddermeyer (Sl.stad) 18.-; 2. P. v. Veen (DVZ) 19.-; 3. J. Dopmeyer (Zios) 19.8. 50 m. vlinderslag jongens adsp. 1. J. Freese (DVZ) 35.-; 2. P. Offers (Swift) 35.2; 3. A. Kapaan (Sl.stad) 36.-. 10 x 50 m. vrije slag dames sen. 1. ZIAN 6.10.4; 2. Sleutelstad, gediskw. 6.22.4; 3. Vitesse 6.29.4 10 x 50 m. vrije slag heren sen.: 1. Sleutelstad 4.58.8; 2. ZIAN 5.01.5; 3. DVZ 5.07.2. WIELRENNEN OOK WIM VAN EST BIJ „LOCOMOTIEF" Ook Wim van Est heeft een contract getekend met de rijwielfabriek „Loco- «motief" te Amsterdam, waarbij hij zich verplicht in 1955 uitsluitend voor deze fabriek te zullen rijden. De directie on derhandelt nog met enkele renners voor hetzelfde doel. „Swlft-Combinatie" De uitslag van de gehouden selectieritten is als volgt: 1. D. Wallet 2 x 1H km. in 1 m. 31 4/5 sec.; 2. C. Plasmeijer 1 m. 35 3/5 sec.; 3. A. Veltmaat 1 min. 36 1/5 sec.; 4. B. Rijke- lijkhuizen 1 min. 36 4/5 sec.; 5. G. Rey- chard 1 min. 39 sec.; 6. A. v. Houwelin- gen 1 min. 39 4/5 sec.; 7. H. Vertegaal 1 min. 40 3/5 sec. Om de Swift-Comblnatie te vertegen woordigen bij de Nationale Home-train- wedstrijden, welke 2e Kerstdag te Rot terdam worden gehouden zijn door de Sportcommissie aangewezen: p. Wallet, C. Plasmeijer, A. Veltmaat en B. Rijke- lijkhuizen. Reserve: A. v. Houwelingen. W edstrijdprogram ma vastgesteld De algemene vergadering van de Nederlandse Roeibond heeft op een zeker moment twee voorzitters ge had. Dat was toen de reglementair tot aftreden genoopte voorzitter mr H. Bruyn werd vervangen door de' bij enkele candidaatstelling gekozen ir E. Ruempol te Delft. Maar mr Bruyn bleef op verzoek van de nieuwe praeses de voorzitters hamer hanteren tot het einde van de vergadering. Inmiddels was hij toen bevorderd tot erelid van de Neder landse Roeibond. Het voorstel daar toe, door de voorzitter van de Hoop, mr C. T. de Bij 11 Nachenius gedaan, was door een luide en langdurig ap plaus van de vergadering bekrach tigd. Nog twee bestuursleden moesten volgens de reglementen aftreden, na melijk vice-voorzitter mr. W. J. Ph van Waning en de heer J. D. Fer- man. Vice-voorzitter werd nu de heer H. J. de Vries uit Groningen, die 87 van de 98 uitgebrachte geldige stem men op zich verenigde tegen de heer J. N. van der Horst 11. De plaats van de heer Ferman zal worden bezet door mej. G. J. C. Makkink uit Leiden, die met 57451 stemmen de andere candidaat, ir U. J. Suermondt, versloeg. Met haar verkiezing is het intreden van een tweede vrouwelijk lid in het bestuur van de NRB een feit geworden. In zijn overzicht over het afgelo pen hondsjaar heeft mr. Bruyn zijn verheugenis uitgesproken over het grote aantal nieuwe botenhuizen, dat geopend is. Het ledental van de bond liep iets terug, maar bereikte per 1 Decem ber van dit jaar weer een getal van 7271 gewone leden en 1476 jeugdle den, dat is ruim 100 jeugdleden meer dan een jaar tevoren. Bij de op de Bosbaan gehouden Eu ropese roeikampioenschappen heeft mr Bruyn lang stil gestaan. Hij noemde de prestaties van de Neder landse ploegen, vooral van de dames nogal teleurstellend maar zei, dat dit evenement ten aanzien van de fi nanciën boven verwachting goed is afgelopen. Van het gevormde fonds van ruim f 22.000 is slechts een be drag van 8673.20 gebruikt om het financiële gedeelte van de kampioen schappen sluitend te maken. Het wedstrijdprogramma. De bespreking en vaststelling van de wedstrijdagenda heeft geruime tijd geduurd door oppositie van de Koninklijke Nederlandse Studenten Roeibond. De KNSRB had namelijk een geschreven aan het bondsbe- stuur en daarin tverzocht de wed strijdkalender aanzienlijk te wijzi gen. Met name de KNSRB stelling tegen de vastgestelde data voor de Nederlandse kampioenschappen, die samen vallen met Henley en die bo vendien ruim 7 weken zijn voor de Europese herenkampioenschappen in Gent. De studenten achten deze pauze te lang. Tenslotte werd een stemming ge houden over de vraag of het wense lijk is de Nederland kampioenschap pen op een latere datum te houden. Heren: West le klasse: Be FairTOGO 00; LarenGroen Geel 10; Hilver sumAmsterdam 30. Promotieklasse B: TOGO II—Asvion 40; KievitenRing Pass 44; Leiden Zuidwljck 2—1. Tweede klasse C: HDM III—Leiden II 5—0. Dames: West le klasse: HHIJCBe Fair 0—2; KievitenGooi 3—2; Amster dam—Hilversum 31; BDHC—TOGO 0—0. R.K. MIXED HOCKEYCLUB „SISEO". BDHC IVSlseo I (dames) 7—4. In een gewijzigde opstelling kruiste Siseo na enige weken rust voor de tweede maal in deze competitie de sticks met BDHC. De achterhoede en de midden-1 linie waren ongewijzigd gebleven. De keepster was een nieuwelinge in het elf tal terwijl de voorhoede een geheel nieuw aanzien had gekregen. De wedstrijd werd snel gespeeld en gaf aan beide zijden goed spel te zien. Het was BDHC die de leiding wist te nemen en Siseo dat met een goed schot gelijk maakte. Dit herhaalde zich voor de rust nog tweemaal zodat hij half time de stand 33 was. Na de rust nam BDHC weer de lei ding en wel dit maal definitief. Zij wis ten na de rust nog vier mooie doelpun ten te maken, waar tegenover Siseo nog maar een doelpunt wist te stellen. De keepster deed goed haar best en belooft nog wel goeds voor de toekomst. In de voorhoede werd veel beter gecombineerd en werden de kansen beter benut. Siseo gaf prima partij maar kon toch niet ver hinderen dat BDHC met de overwinning ging strijken, overigens zeer verdiend. Kieviten IVSiseo II 21. LEIDEN—ZUIDWIJCK 2—1. In de hockey-derby wist Leiden met klein doelpuntenverschil de zege binnen te halen. De ploegen waren gelijkwaar dig met voor de rust veel g<*ede kansen voor Zuldwijck. Zes slrafcorners op het Leiden-doel bleven onbenut en Leiden wist met 1—0 de rust in te gaan. Na rust kwam hier nog een doelpunt bij alvo rens A. Meiman even voor het eindsig naal een weggetrapte bal van de Leiden- doelman nog in de cirkel stoppen kon en hard inschoot om hiermede de eer voor Zuidwijck te redden. Zuidwijck II won verdiend met 52 van Leiden V alhoewel voor rust Leiden de score opende. De rust ging in met 11 en dat was al meer dan Leiden verdiende, want vele strafcorners en aanvallen werden met kunst en vlieg werk weggewerkt, terwijl hun doelman goed ingreep. Na rust volgden de doel punten elkaar snel op. Zuidwijck III bleef met 5—0 de baas over RBC uit Rotterdam en enkele jonge spelers verdienen zeker de volle aan dacht. Het resultaat was dat met 8419 stemmen werd besloten de oorspron kelijke data aan te houden met het gevolg, dat de voorgestelde wed- strijdkalender aanvaard werd. Hier bij zien we om de volgende data: 1 Mei: Varsity. 3 en 4 Juni: gecombineerde wed strijden van Hollandia en Njord te Aiphen a. d. Rijn. 18 en 19 Juni: wedstrijden van de Koninklijke en de Hollandbeker wedstrijd vereniging op de Bosbaan. 21 en 22 Juni: Telegraaf beker. 26 Juni of 3 Juli: Merentocht van „Die Leythe". 2 en 3 Juli: Nederlandse kampioen schappen voor dames, heren en jeugd op de Bosbaan. 9 en J0 Juli: Linschotentocht Gou da. 5, 6 en 7 Augustus: Europese da meskampioenschappen te Boekarest. 25, 26, 27 en 28 Augustus: Europe se Herenkampioenschappen te Gent. Diverse voorstellen. Zonder stemming werden diverse voorstellen van het bondsbestuur aanvaard. In het vervolg zullen roeiers slechts mogen deelnemen aan wedstrijden, indien zij tenminste zes weken voordat zij aan hun eerste wedstrijd in een kalenderjaar deel nemen, door een medisch sportkeu ringsbureau zijn goedgekeurd en de data en nummers van de goedkeu ringen op de dag der sluiting van de inschrijvingen aan het secretariaat van de NRB hebben gezonden. In feite is dit alleen een verscherping van de controle op de medische sportkeuring. Het gewicht van stuurvrouwen is nu in overeenstemming met de in ternationale bepalingen gereglemen teerd. Een stuurvrouw moet min stens 43 kg wegen, want „indien zij minder dan 40 kg weegt, zal zij het ontbrekende gewicht tot een maxi mum van 5 kg moeten medenemen en onder haar zitplaats plaatsen". Als lid van de NRB werd toegela ten de „Hollandia Roeiclub" te Al phen aan den Rijn. MOTORBOOTSPORT Naar wij vernemen zullen op 6 en 7 Augustus a.s. op de in aanleg zijnde Sloterplas bij Amsterdam de Europese speedbootkampioenschappen in de B- klasse (350 cc) en B-U-klasse (eveneens 350 cc) worden gehouden. Tijdens de Zaterdag in Brussel gehou den vergadering van de UIM (Union International Motonautique) zijn deze kampioenschappen aan Nederland toege wezen. Het is de eerste maal, dat een derge lijk Europees kampioenschap in Nede- land wordt gehouden. De bedoelde klas sen zijn in de out-boards. Voorts staan internationale wedstrijden, eveneens in out-boards, op het programma in de vol gende klassen: A (250 cc), C (500 cc). D (660 cc), X (tot 1000 cc). A-U (250 cc). C-L-U (585 cc) en D-U (660 cc). De toevoeging U betekent „utilitaire' dus handelsmotoren, die met de normaal verkrijgbare benzine gestookt moeten worden. In de andere klassen wordt ge varen in boten met speciale racemotoren, die op allerlei mengsel gestookt mogen worden. De organisatoren (de wedstrijden worden gehouden onder auspiciën van de Kon. Ned. Motorbootclub) verwach ten inschrijvingen uit Italië. Zweden, Westduitsland, België, Frankrijk, Fin land, Groot Brittannië, Monaco en de Verenigde Staten. Een der bekendste Italiaanse racers, prins Borromeo, heeft reeds toegezegd naar Nederland te zul len komen. Tijdens deze wedstrijden zal ook het Nederlands kampioenschap waterskiën worden gehouden. VOLLEYBAL 41 LANDEN THANS LID VAN DE FTV. Tijdens een te Parijs gehouden bijeen komst van de administratieve raad van de Internationale Volleybal Federatie is besloten Denemarken, Cuba, Peru en de Dominicaanse republiek als lid tot dc federatie toe te laten. 41 Landen zijn thans officieel bij de FIV aangesloten. Dc vergadering hechtte voorts haar •oorlopigc goedkeuring aan de aanvra gen voor het lidmaatschap van de fede ratie van Australië, Canada. Syrië, Siam. Ceylon. Abessinië. Tahiti, Irak, Mexico, Pakistan en Paraguay. Aan de nationale bonden van deze landen zal worden verzocht, hun regle menten voor te leggen aan het congTcs van de FIV. dat volgend jaar Novem ber in Italië zal plaatsvinden. SCHAKEN Corbulo Leldschendam)De uit slagen om het club-kampioenschap wa ren als volgt: Groep A: Devos BurchartLassc 10; HoltusHinkenkemper 10; Nieuwen- broekGreuter 1—0; Van LitAben 10; AbenVan Lit 01. Groep B: Van der RietStrampraad 01; PaardekoperMeester y7]/7', NoordijkVan Niel 10; Harmsen Noordijk 10; Van Nielv. d. Riet 10; Harmsen—Strampraad 01; Huys- mansStrampraad 01; Van Niel Hoffmann 01. LSGSMB 7—2 (VOORL.). De te Leiden in de le klasse A van de KNSB-competitie gespeelde schaak wedstrijd tussen het Leids Schaakge nootschap en „Strijdt met Beleid" uit Nijmegen is in een voorlopige 72 zege voor de Leidenaren geëindigd. 1 Partij werd afgebroken. De gedetailleerde uitslag luidt: W. G. Demmendal (LSG)H. van der Camp (SMB) 10; Prof. dr. W. van der WoudeR. A. J. Meyer 01; M. van SteenisA. G. Hoppe 10; Mr. A. de GrootP. Iskes 10; Th. van der Oord jr.M. C. Nijsse Y%V7\ J. van Steenis M. Wolffensperger ]A', Prof. dr. J. Droste—J. H. Kuyper 1—0; H. Th. Wei landD. P. Knoop 10; W. H. van der NatA. Blewanus afgebr.; A. E. J. Mod dermanIr. G. J. Schopper 10. TAFELTENNIS Steeds Vooruit. Het lc herentcam behaalde weer 2 kostbare puntjes door met 64 van Oegstgeest 1 te winnen. Het dubbelspel moest in deze ontmoe ting de winst brengen. Steeds Vooruit 1 begon met een 30 achterstand. Maar naarmate de wedstrijd vorderde liep SteedsVooruit in. Het was een zeer zware wedstrijd waarin door beide ver enigingen sportief werd gestreden voor de zo kostbare 2 punten. Ook het 2e damesteam behaalde een goede overwinning door Assumy uit Den Haag met 91 naar huis terug te sturen. Voor de komende week zijn er 2 in haalwedstrijden Ingelast voor Steeds Vooruit. Woensdag te Warmond (dames) Steeds Vooruit 1BAT 2 aanvang 8 uur en (junioren) Steeds VooruitBAT 2, aanvang 7 uur precies. Docos. De uitslagen van vorige week zijn als volgt: 2e klas: Salamanders 1Docos 1 55; 3e klas: Docos 3St. Hoger 5 28; 4e klas: Seinpost 2 Docos 4 37; Docos 5Effect '54 1 28; Slagvaardig 1Docos 6 82. In een goede en zeer spannende wed strijd wist Docos 1 één punt uit Den Haag mee te nemen. In het begin nam Docos door v. d. Berg en v. Cassel een 20 voorsprong, die spoedig te niet werd gedaan door een nederlaag van Visser en v. Cassel. Door Visser nam Docos weer een kleine voorsprong 32. Salamanders gaf het echter niet op en wist zelfs tot 54 uit te lopen. Het dub belspel gaf Docos na spannende strijd nog juist een gelijk spel. Docos 3 verloor van koploper St. Ho ger 5 kansloos. J. Ham en T. v. d. Voort wisten de eer voor Docos te redden. Het vierde team zorgde voor een pret tige verrassing door Seinpost 2 met 73 te verslaan. Hen Hensing bleef ongesla gen. terwijl Rijsbergen en v. d. Raadt ieder 2 x wonnen. Docos 5 verloor van Effect '54 1, ter wijl het zesde team met lege handen uit Hazerswoude vertrok. Voor deze week is geen competitie programma vastgesteld. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND Nic. Boys. Op een zwaar doch niettemin prima bespeelbaar terrein bond Nic. Boys de strijd aan tegen Bergambacht. De uitslag was een ge lijk spel, hetgeen voor de bezoekers zeer geflatteerd te noemen is. In een hoog tempo met vlotte combinaties werden de gasten lange tijd volko men overspeeld. Dat er gedurende deze periode geen doelpunten vielen, danken de gasten aan hun prima doelverdedigerr die deze middag wel in een zeer goede vorm stak. Geheel tegen de verhouding in nemen de gasten echter de leiding, als bij een der weinige aanvallen de verdedi ging der Boys de bal onvoldoende wegwerkt. Niet ontmoedigd blijven de Boys druk uitoefenen op het doel der gasten. Legio corners zijn hier het gevolg van. Een dezer corners wordt door Co van Vliet zo scherp voor doel geplaatst, dat een der ver dedigers niet anders weet te doen dan in eigen doel te werken (11). Met deze stand gaat de rust in. Na de rust is het spelbeeld wel enigszins gewijzigd en doet ook de vermoeidheid zich gelden. Toch blij ven de Boys heer en meester van het terrein, en staat Bergambacht ook nu weer met de rug tegen de muur. Hun prima achterhoede blijft echter mees ter van haar domein, en hoewel zich voor de Boys nog verschillende fraaie kansen voordoen, gaan deze verloren doordat men elkander meestal in de weg liep. NieuwerkerkNieuwkoop 52. Nieuwkoop speelde de uitwedstrijd tegen Nieuwerkerk. Spoedig bleek, dat de veranderingen, die Nieuw- koops opstelling had ondergaan, nog geen versterkingen waren. Reeds vanaf het begin trok Nieuwerkerk ten aanval, waarbij zeer gevaarlij ke en uitterst harde schoten op het Nieuwkoop-doel werden afgevuurd. Tot viermaal toe wist Nieuwerkerk uit deze gevaarlijke aanvallen te doelpunten (40), zodat de rust voor Nieuwkoop met grote achter stand inging. Na de rust viel Nieuwkoop di rect fel aan, waarbij het doel van Nieuwerkerk vaak werd bedreigd. Toch wist Nieuwerkerk nogmaals te doelpunten 50. Doch de aanvallen van Nieuwkoop werden steeds ge vaarlijker en Nieuwkoop wist een behoorlijke veldmeerderheid te ont wikkelen, waaruit tenslotte twee te gendoelpunten ontstonden (52). Na de rust bleek dat Nieuwkoop een nog zeker niet te onderschatten elf tal is, waarvan we nog vele over winningen mogen verwachten. NSVONA 4 3—4. NSV, dat met vijf invallers uit moest komen, zou geen gemakkelijke taak hebben om de puntjes thuis te houden. De strijd ging de eerste tijd vrijwel op en neer met gelijke kansen. Na twin tig minuten kreeg ONA een vrije trap net buiten het strafschopgebied toegewezen. Met een zuiver schot was het 01. NSV liet het er niet bij zitten en nam het heft in handen. Het duurde niet lang of J. Baas wist uit een voorzet te doelpunten (1—1). Hoe energiek NSV ook voetbalde de begeerde doelpunten wilden maar niet komen. Na de rust begon NSV flink aan te pakken en na drie minuten kroop ONA door het bekende oog van de naald, het schot ging juist naast. Nu bleek het ineens met NSV gedaan. ONA werd steeds meer heer en meester van het veld en na tien mi nuten gaf de ONA-midvoor de keeper het nakijken (1—2). NSV werd nu volkomen met de rug tegen de muur gezet en na een half uur was het al 13. Ieder ging van de veronderstel ling uit, dat het nu wel doelpunten zou gaan regenen. Tot aller verba zing wist NSV zich uit de wurgende greep los te maken en ging ook weer een woordje meespreken. Van de rand van het strafschopgebied wist A. Kuyf zich vrij te spelen en met een boogschot had hij succes (2—3). Voor NSV was het jammer, dat uit een scrimmage voor hun doel de bal in het net belandde en de stand 24 werd. NSV bleef zich kranig verwe ren, want al was ONA technisch ster ker, zij kon toch niét verhinderen, dat A. van Koert met een zuiver schot de achterstand weer wist te ver kleinen (34). Hoe NSV ook zwoeg de en ONA zelfs in de verdediging wist te brengen, de gelijkmaker bleef uit en de puntjes gingen naar Gouda. Overige wedstrijden zijn afgelast.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7