Waar moet dat heen met de Nederlandse sport? DOSR kwam met 2-0 zege van Tonegido terug Wassenaar nam revanche op RFC ASC verraste Warmunda2-1 Minder belangstelling van kijkers en gelijke spelen van de leiders en hoe kom ik neer? MAANDAG 20 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Ir. Otten pleit voor 'n „Stichting Olympia Nederland Het bestuur van het N.O.C. heeft de laatste maanden vele besprekingen gewijd aan de positie van de sport en van de lichamelijke opvoeding en ontwikkeling in Nederland zowel be treffende zijn binnenlandse als zijn buitenlandse aspecten. Bij enige ge sprekken met ir. P. F. S. Otten, voor zitter van het presidium van de Raad van Bestuur van Philips, bleek de heer Otten een bepaalde visie op deze aangelegenheid te bezitten en dat was de reden, waarom het N.O.C. ir. Otten uitgenodigd had voor het forum van de Nederlandse Sportbon den te Den Haag zijn gedachten over dit belangrijke probleem te ontvou wen. Ir. Otten begon met op te merken, dat hij het woord voerde als sportman en sportlievend man. Van jongs af had spr. grote belangstelling voor de sport gehad en ik heb het, aldus ir. Otten, altijd prettig gevonden goed mee te kunnen doen, al behoorde ik niet tot de top. De sport is uitstekend als leerschool voor het maatschappe lijk leven; omdat men in de sport zijn houding moet bepalen en de sport veel kan bijdragen tot karaktervor ming. Spr. zou niet alleen de sportbeoefe ning willen propageren, maar hij zou de kwaliteit willen opvoeren en voor al moreel en mentaal een hoger ni veau voor de Nederlandse sport wil len bereiken. Als men zich de vraag stelt: kunnen wij in Nederland op sportgebied nog internationaal mee? dan dient er ronduit in vele geval len te worden geantwoord: neen! En onmiddellijk daarna volgt de vraag: Waarom niet? En wat moet er ge beuren om het te veranderen? Ir Otten wees op enkele eigen schappen van het Nederlandse volk, waaruit blijkt, dat als er iets mis lukt „gekankerd" wordt of om het anders uit te drukken er geestelijk met stenen wordt gegooid. Dit is on juist. In constructieve zin dient er opgebouwd te worden, hetgeen lang zaam en moeizaam zal gaan. Maar wij mogen ons geloof in de mensen niet verliezen. De sport heeft inspiratie nodig, een sympathiek begijpen, een steun in de rug en geen defaitisme, zoals vaak in de pers tot uitdrukking komt. Is het belangrijk, dat Neder land internationaal meetelt?, vroeg ir. Otten zich af. Is dat belangrijk voor het land en voor de sport? En op bei de vragen wenste spr. een volmon dig „ja" te laten horen. Want de sportmensen kunnen ambassadeurs van het land zijn, omdat zij komen uit brede lagen van het volk. De bes te ambassadeurs zijn zij, die een voortreffelijke prestatie leveren en een goede sportieve houding tonen. Bovendien is het bezit van goede sportvertegenwoordiginguitstekend voor het zelfbewustzijn van ons volk. Het is een Jan Saliegeest, die zegt, dat wij toch niet mee kunnen komen en aan dan bij de pakken te blijven neerzitten. Bovendien werken goede internationale sportprestaties stimu lerend op de beoefening, waarvan spr. verscheiden voorbeelden gafuit het verleden. Ir. Otten verdedigde vervolgens de stelling, dat hoe hoger het gemiddel de niveau van de sportbeoefening ligt, hoe meer kans er op toppresta ties bestaat. En omgekeerd hoe hoger de top-prestaties liggen, hoe meer stimulans er van uitgaat voor het gemiddelde niveau. Spr. ging vervolgens na, waar de oorzaken te vinden zijn van interna tionale successen uit verleden en he den. Critiek op het intellectualisme. Voortgaande constateerde ir. Otten, dat er in Nederland een groot gebrek is ontstaan ten aanzien van sport leiders en sportfaciliteiten. Van de lagere scholen af tot en met de uni versiteiten blijkt er voorts geen vol doende evenwicht te zijn tussen de geestelijke en physieke opleiding, van de jeugd. Op de examens wordt niet geoordeeld, over wat je wel weet, maar naar wat men niet weet. Spr. is niet blind voor hartstochten, welke de sport opwekt en er zijn symptomen van verwildering, die niet ontkend kunnen worden. ,Spr. is tegen te veel prima- donna's op het veld, maar ook in de bestu ren van de bonden en de clubs. Het is heel moeilijk in Nederland voor iemand die wat wil bereiken zijn nek uit te steken, want aan diezelfde nek wordt de man als het even kan ook opgehangen Er moet echter een be reidheid komen om te dienen. „Stichting Olympia Nederland". Aan het slot van zijn rede, welke door de talrijke leiders van de Ne derlandse Sportbonden met grote be langstelling werd aanhoord, stelde ir. Otten nogmaals de vraag: Waar moe ten wij naar toe? En hoe? Natuurlijk zijn er financiële midde len nodig om een verbetering in de toestand te bereiken. Maar het gaat niet aan, dat de sportbonden het feit constateren, dat het NOC financieel lijdt en daaraan toevoegen, dat het NOC dan maar naar de industrie moet gaan. Eerst dienen de sport bonden zelf iets te doen en het NOC- dubbeltje moet door alle organisa ties worden afgedragen. En pas daar na kan uitgekeken worden naar an dere mogelijkheden. De heer Otten kwam met de gedachte om een „Stichting Olympia Nederland" op te richten, welke niet alleen in eigen sportkringen zou werken. Het gehele Nederlandse volk moet gemobiliseerd v/orden om de Olympische gedachte en de sport als middel voor 't opvoe ren van de volkskracht te propage ren. Personen kunnen lid van de stichting worden, de industrie kan als groep lid worden, supporters dienen er te komen, die met kleine bedragen toch een groot doel steunen. En een orgaan zou de grondslagen van de stichting kunnen verbreiden. In ben een voorstander van een geautori seerde voetbalpool. Honderdtallen in diverse bedrijven doen dat nu clan destien; als vertegenwoordiger van een groot industrieel bedrijf kan ik, aldus ir. Otten, daarover meepraten. We moeten die „gewoonte" mobilise ren om er iets goeds mee te bereiken. En zeg nu niet dat goede internatio nale sportprestaties zakelijk van zo'n groot belang voor de industrie zijn. De exnort zal er heus niet door stij gen. Maar indirect zijn goede pres taties en een brede sportbeoefening door een gezond Nederlands volk van zeer groot belang voor de indus trie. Voor het bereiken van het doel moet de massa worden gewonnen, v/aarvoor de weg lang en moeilijk zal zijn. Wanneer men daarin slaaft, dan zullen ook de bedrijven zeker meeioen. Na de zeer toegejuichte rede van ir Otten werd besbten om het bu reau van het NOC aan te wijzen als centraal punt voor de eerste stappen, die ondernomen moeten worden voor de oprichting van de stichting voor het verzamelen van practische sug gesties en reacties. Van de talrijke Veense supporters, die de reis naar Voorburg maakten, zullen er beslist weinigen geweest zijn, die gezien de resultaten der laatste weken zich in den beginne de illusie van een overwinning maak ten. En toch heeft het DOSR-elftal kans gezien om tegen Tonegido, waartegen zij in de thuiswedstrijd een gelijk spel behaalden, met 20 de volle winst voor haar rekening te nemen. Mogelijk dat het wederom meespelen van keeper Jac. v. d. Tang tot dit resultaat inspireerde. Maar dan mag toch vooraf wel vastgesteld worden, dat deze zelf wel een bijzon der groot aandeel gehad heeft in deze overwinning. De enkele weken rust hadden hem blijkbaar dermate goed gedaan, dat hij kans zag iedere Tonegido-aanval onschadelijk te ma ken en zelfs enkele toch heus niet kinderachtige schoten met feilloze zekerheid uit zijn doel te ranse len. Bezien wij deze wedstrijd in zijn vaarlijke voorzetten somtijds zeer ac tief. Dit bleek ook weer in de 31ste minuut toen van Amsterdam met een strak schot de bal op manshoogte voor het Tonegido-doel plaatste en Waasdorp met een fraaie kopstoot keeper v. d. Vliet in de rechterhoek onhoudbaar passeerde (01). Dit werd het sein voor Tonegido tot een nog grotere krachtsinspanning; ech ter vlak voor rust juichten zij iets te vroeg toen keeper v. d. Tang met de vingertoppen de bal juist nog tot corner kon werken. Ook na de hervatting werd het DOSR-doel reeds direct onder vuur genomen. Spelend in hoog tempo trachtten zij de DOSR-verdediging uiteen te spelen maar deze hield mede dank zij de voortreffelijke vorm van keeper v. d. Tang, volledig stand. Zelfs zag DOSR kans reeds na 7 min. haar voorsprong te vergroten. Dit doordat van Amsterdam fraai doorspeelde naar de vrijstaande links geheel dan willen wij geenszins be- buiten Olijerhoek. welke tenslotte weren dat DOSR nu ineens zo won derlijk goed speelde. Qua spel was Tonegido zelfs uitgesproken beter, maar toch wisten zij zich niet zulke gevaarlijke kansen te scheppen als DOSR. Reeds direct ontwikkelde zich een vinnige strijd. Tonegido mogelijk talrijker in de aanval, maar dan toch zonder de kracht om voor doel ge vaarlijke momenten te scheppen. Dit in tegenstelling met DOSR. Immers reeds in de elfde minuut zien wij Waasdorp de bal langs een verlaten doel schuiven welke door Amster dam vanaf de doellijn opnieuw wordt voorgeschoten, waarna Joop v. d. Tang met een vliegend schot het houtwerk probeerde. Het was een ware opluchting voor Tonegido toen keeper v. d. Vliet tenslotte wist weg 'te werken. Trouwens aanvoerder Jaspers moest in de achterhoede zijn mannen wel meerdere keren aanspo ren zich tot het uiterste te geven. En dit was nodig want de DOSR-rechter- vleugel was met het geven van ge- Maar de beslissing viel eerst in de laatste seconde De onfortuinlijke nederlaag, die in het begin van de competitie in Rot terdam tegen RFC geleden werd, heeft Wassenaar gistermiddag op ei gen terrein gewroken met een for tuinlijke zege. In de allerlaatste se conde van de wedstrijd, toen bij wijze van spreken het eindsignaal de scheidsrechter al op de lippen lag, scoorde Wassenaar het winnende doelpunt en ontnam het de Rotter damse bezoekers het ene puntje, waarop zij zeker recht hadden als men de krachtsverhouding in aan merking neemt. De wedstrijd was begonnen met 'n die ditmaal in rood-zwart gestoken die ditmaal in rood-zwartgestoken was, omdat groen-wit ook de Rot terdamse kleuren zijn. Wassenaar had in de eerste helft het voordeel van de wind en daaraan ontleende het gedurende ongeveer een kwartier een zeker overwicht. Verschillende goede aanvallen, met name via de snelle linksbuiten Jaap Remmerswaal en de voortreffelijk spelende R. Tim mer op de rechtsbuitenplaats, wei-den met gevaarlijke schoten afgewerkt. Doelman Verbrugh was echter in pri ma vorm en verschillende keren oogstte hij applaus voor zijn doel treffend optreden. Halverwege de eerste helft wisten de Rotterdammers te ontkomen aan lijk samenspel, maar het schieten liet te wensen over. Pas 3 minuten voor de rust werd het eerste doelpunt gescoord. Een verre pass door het midden belandde bij Wassenaar-midvoor R. Buytelaar, die met de bal doorliep en de Rotter damse keeper onthoudbaar passeerde (1—0). In de tweede helft bleef aanvanke lijk het spel heen en weer golven. Na een kwartier hadden de Rotter dammers succes met een van hun aanvallen. De bal kwam hoog voor het Wassenaar-doel, keeper Oostrum liep vrij ver uit maar sprong tever geefs naar het leer, dat via allerlei benen plotseling in het doel beland de, zonder dat men zeggen kon wie het doelpunt gemaakt had. Maar het telde en het had de stand in even wicht gebracht, geheel overeenkom stig de verhouding. Er volgde een periode, waarin Was senaar zich in de verdediging terug trok, terwijl RFC steeds verder op rukte. Het slot-offensief van de be zoekers had echter geen resultaat, zwaar gehinderd kans zag met een hard schot onder de lat keeper v. d. Vliet machteloos te slaan (02). To negido zet nu alles op alles, waar door DOSR haar verdediging moet gaan versterken. Dit heeft wel tot gevolg dat de Voorburgenaren sterk opgedrongen spelen, maar haar voor hoede weet toch te weinig gevaar in haar aantal te leggen om de DOSR- verdediging voor een hopeloze taak te stellen. Wel strandt de DOSR aan val nu menigmaal op buitenspel. Hadden de Veenders hier iets meer aandacht aan geschonken, zeer zeker hadden zij zich nog meerdere kansen kunnen geven. Toch moest Tonegido de volle aandacht aan haar verdedi ging blijven geven, want doelman v. d. Vliet had het soms nog zwaar te verduren. Bepaald geluk had hij toen Waasdorp een opgelegde kans naast doel knalde en deze zelfde speler even later de lat tegen zich vond. Met enkele pracht safe's, waarvan een enkele maal ten koste van een corner stelde keeper v. d. Tang in de laatste phase van de strijd de DOSR- overwinning veilig, welke echter te vens terecht verdiend genoemd kan worden. COMMISSIE BETAALD VOETBAL SAMENGESTELD. HAASTRECHT—BOSKOOP 1-3- Ondanks het minder goede spel van Boskoop wist zü uit deze wedstrijd toch de volle winst te behalen. Het begin is erg gunstig voor Boskoop, want na ongeveer 5 minuten speler, weet de nieuwe linksbinnen een fout van de Haastrecht-doelman af te straffen en de stand is 01. Haas trecht verplaatst het spel naar de andere helft, maar het schieten is zo slecht, dat geen enkele werkelijke kans ontstaat. In deze periode valt het zeer goede spel van de rechts back en de doelman op. Toch weet Haastrecht gelijk te maken wam .eer de linksbuiten van de gastheren door een fout van de Boskoop-doennan kans ziet de bal in het doe] te plaat sen (11). De tegenaanval levcde echter Boskoop weer een doelpunt op. Het was een aanval zoals wij er nog geen gezien hadden. De bal ging van voet tot voet zonder dat de te- penpartij kans kreeg om in te grij pen en waarbij tenslotte linksbinnen v. d. Velde de laatste hand aan deze fraaie aanval legde ,of beter gezegd de laatste voet want onhoudbaar voor doelman Smit verdween de bal in de Haastrechtse touwen (12). Na de hervatting was er voor Haas trecht nog van alles mogelijk. Bos koop werd geheel in de verdediging gedrongen doch de achterhoede bleef meester van het terrein, terwijl de voorhoede zeker niet stil zat. Bij een der aanvallen van Boskoop had een achterspeler van de thuisclub nog de pech de bal in eigen doel te schieten waardoor Boskoop wel zeer goedkoop aan een doelpunt kwam (1—3). En kele kansen om de achterstand te verkleinen konden door de thuisclub niet worden benut en zelfs een pe nalty kon niet in een doelpunt wor den omgezet omdat de bal op fraai* Nadat de gasten de leiding hadden genomen Reeds na een tiental minuten zit de ASC-aanhang in zak en as, als de Warmunda-rechtsbinnen T. van Win- sen een aarzelen in de rood-zwarte defensie afstraft met een hard, on houdbaar schot (01). Zal ASC zijn zoveelste nederlaag tegemoet gaan? De Warmonders doen in ieder geval hun uiterste best, geleid door rechts buiten Montagne en middenvoor Van der Drift, rollen zij op het ASC-doel af, waar men de grootste moeite heeft, meester-van het terrein te blij ven. Enkele uitvallen der thuisclub leiden door gebrek aan stootkracht der voorhoede eveneens niet tot het beoogde resultaat. Desondanks komt ASC er langzamerhand beter in en na een half uur spelen krijgt Spiering de bal fraai toegespeeld van Van Daalen. In eerste instantie mist hij, doch zo snel herstelt hij zich, dat doelman Witteman, die ditmaal voor de laatste maal het doel der blauw- witten verdedigde, geen tijd kreeg in te grijpen. Hoog vloog de bal in zijn doel. Een fraai doelpunt, dat inder daad met applaus mocht worden be loond. Het betekent tevens de inlei ding tot een heftig Leids offensief. En het was nu vooral de aanval, waarin Van Duin uitstekende debu teerde, die dermate leven in de brouwerij bracht, dat de bezoekers alle zeilen moesten bijzetten. Het was aan het prima doelverdedigen van de symoathieke Witteman en het rustige werk van spil Zwaan te dan- wijze door de Boskooo-dosïman werd I ^en' dat de rust met gelijke stand nog tjr,_ inging. Een wel bnzondere ommekeer gehouden. Zo kwam het einde met een onverdiende zege van de bezoe kers want een gelijk spel had beter de verhouding weergegeven. IJSHOCKEY HHYC WON VAN KEULEN MET 7—3. In het kader van de competitie om de West Europa Cup is te Keulen voor 1000 toeschouwers de ijshockey wedstrijd Keu lenHHYC gespeeld. De Hagenaars wonnen met 73 (20, 22, 31). De Canadees Zuklwski was de stu wende kracht in de Haagse ploeg. Niet minder dan vijf doelpunten nam hij voor zijn rekening. De overige twee werden gescoord door Dietz en Van der Bau- men. Gutowski, Sillenberg en Baumeis- ter scoorden voor Keulen. in het spel der ASC'ers. De tweede helft start met een hef tig voortgezet offensief van de rood zwarten Een drietal corners, die ech ter niets opleveren is het resultaat. Vrij onverwachts toch nog neemt ASC de leiding. Bij een ongevaarlijk uitziende aanval breekt Van Dorp door, zijn center bereikt de goed naar binnengekomen Van Daalen en diens harde schuiver is de ietwat te traag reagerende Witteman te machtig. Fel probeert ASC nu door te stoten, doch de Warmondse goalie heeft zich pri ma hersteld. Pas na een half uur werken de Warmonders zich zodanig KERSTSTEMMING IN ENGELSE LEAGUE Naar wij vernemen is de commissie betaald voetbal van de K.N.V.B. als volgt samengesteld: mr. P. J. Blauw hof f (Amstelveen), J. Hekman (Gro ningen), E. Joosten (Geleen), A. H. MartensJDen Haag),. W. J,A. Pöpp- ^r^e^gue-wS'trUdan Itean van vermeld, komt een geval van een De Kerst-stemming scheen op deze Zaterdag spelers en publiek in de Engelse league reeds flink te hebben aangetast. In alle vier divisies bracht geen enkele van de top-clubs het tot de volle winst, van de staart-ploe- gen verloor er dit keer niet een, ter wijl vele duizenden verwoede voet bal-liefhebbers' hun vaste plaats op de tribune open lieten omdat zij Kerst-inkopen moesten doen. Je 46 league wedstrijden werden door in totaal 660.000 toeschouwers bezocht; 200.000 minder dan het gemiddelde cijfer voor andere Zaterdagen aan geeft. In twee divisies werd van lei der gewisseld. In de tweede divisie verzekerde Leeds United zich van de. eerste plaats, Leyton Orient ver scheen in de derde divisie zuid aan het hoofd van de ranglijst. Wolverhampton Wanderers, Sun derland en Manchester United, res pectievelijk nummer een, twee en drie in de eerste divisie, speelden al le drie gelijk in een uitwedstrijd, zo dat de situatie hier geen wijziging onderging. De Wolves leken aan Sheffield Wednesday, de drager van de rode lantaarn, een gemakkelijke prooi te hebben. Maar de mannen de staalstad kwamen verrassend goed voor de dag en het gelijkspel (2—2) verdienden ze volkomen. West Bromwich AlbionSunder land eindigde ook in 22, en bij PortsmouthManchester United leid de de onproductivteit van beide voorhoeden tot een 00 resultaat. Voor Chelsea werd het een goede dag. Met 31 versloeg het Leicester City in een wedstrijd, welke voor de Britse voetbalstatistici en dat zijn er vele een bijzondere gebeurtenis opleverde. Het tweede doelpunt van de Londernaren werd namelijk door twee man, de Leicester-spelers Mil- burn en Frogatt, die de bal op pre cies hetzelfde moment aanraakten, in eigen doel gescoord. En in de boe ken, waarin alle merkwaardige bij zonderheden, voorgevallen tijdens lein ('s-Hertogenbosoh) en W. J. van Voorst (Nijmegen). Een bestuurslid van de K.N.V.B. treedt als voorzitter van deze commissie op. De heer L. Brunt fungeert als toegevoegd se cretaris. MATTHEWS BLIJFT BU BLACKPOOL. eindsignaal Alf Ringstead de winnen- Stanley Matthews, de Engelse „won de treffer in het net kon deponeren. oder" voetballer, heeft de geruchten, De uitslagen luiden: dank zij het stugge verdedigen van j als zou hy een aanbod om coach te Eerste divisie: BlackpoolHud- de Wassenaarse achterhoede. worden bij de sportclub van Portugal dersfield Town 11; Cardiff City Zoals gezegd: in de allerlaatste te Lissabon in overweging hebben Burnley 03; Chartlon Athletic twee man tegelijk gemaakt goal nog niet voor.... Met dat al veroverde Chelsea twee kostbare punten, die de club vierde op de ranglijst thans op slechts twee punten afstand van Wolverhampton heeft gebracht. Arsenal is naar de twintigste plaats gezakt. In New Castle kregen de „Reds" van de United een stevig pak slaag: 5—1. Het in de onderste re gionen vertoevende Sheffield United behaalde een welkome 32 zege op Everton. John Spencer, de 19-jarige rechtsbinnen van Sheffield, maakte met zijn uitstekende spel een goed debuut en het was ook aan zijn werk te danken, dat 4 minuten voor het ton Villa 1—1; West. Bromwich Al bionSunderland 22. Tweede divisie: Birmingham City Stoke City 20; Blackburn Ro versFulham 31BuryLincoln City 31; Derby CountyNotts County 11; Doncaster RoversLi verpool 41; Ipswich TownRother- ham United, 22; Leeds United Hull City 30; Middlesbrough—Ply mouth Argyle 41; Notts Forest Luton Town 15; Port ValeBristol Rovers 10; West Ham United Swansea Town 3—3. los, dat de voorsprong der Leidenaars in gevaar komt. De ASC-verdediging, waarin nu Van Nierop en rechts achter Teegelaar uitblinken en die uitstekend geassisteerd worden door de onvermoeid zwoegende rechtsbin nen De Goey, sluiten de weg naar het doel goed af. Enige schoten van flinke afstand gelost, vliegen hoog over. De spanning wordt voelbaar, als de strijd even een heftig karakter krijgt, waartegen de overigens zwak leidende scheidsrechter kalmerend optreedt. Een fraaie ASC-aanval, een fraaie combinatie tussen Spiering en Van Dorp -wordt besloten met een hard schot van eerstgenoemde, dat echter juist naast vliegt. In de laat ste minuten trekt heel blauw-wit nog ten aanval. Gescoord wordt er ech ter niet meer. Het einde brengt een kleine doch zeker niet onverdiende overwinning der thuisclub, waarbij Vreeken ditmaal verstek moest laten gaan. Deze overwinning kan misschien ook de ASC'ers 't besef bijbrengen, dat resultaten slechts komen door tech nisch spel, onvermoeid werken en door het opbrengen van het nodige enthousiasme; factoren die vandaag zeker bij de Leidenaars aanwezig waren. Echter ook een verdiende pluim vóór Warmunda, dat van het zeer moeilijk te bespelen terrein wel de meeste last had. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND N.H. Ie klasse: SamosRoda 43; WesterkwartierArchipel 73; Rohda Koog Zaandijk 8—4; LutoAllen Weer baar 56. Z.H. Ie klasse: HSV—Blauw Wit '51 56; Ons EibernestHKV 66 (o.p.v. O.E) Tweede klasse A: ALOReady 21; ZwerversFluks 45. HOU STAND—CRESCENDO 5—2. Zoals te verwachten was heeft Cres cendo uit deze wedstrijd geen winstpun ten weten te behalen. Met een geflat teerde nederlaag konden zij de thuisreis aanvaarden. Het begin was hoopvol. Hoewel de verdediging het door zwak middenvak- spel zeer zwaar te verduren had kon J. Cornelissen de opgelopen achterstand wegwerken (11). Na de vakwisseling wist de Crescendo-aanval de voorkomen de kansen niet te benutten terwijl Hou Stand nog voor rust weer de leiding wist te nemen (21). Na rust was Crescendo overwegend in de aanval doch ook nu weer zonder suc ces. Niet gcfed wegwerken in de verdedi ging had het derde doelpunt voor Hou Stand tengevolge (3—1). In het derde aanvalsvak wist mej. M. Krol direct al de achterstand te verkleinen (32). Een gelijk spel was nu zeker binnen het be reik van de groen-witten, maar van niet verdedigen wegens een vermeende over treding wist Hou Stand te profiteren (42). De Hagenaars hadden de over winning in zicht en wisten deze door een vijfde doelpunt veilig te stellen. Adsp. KNS ACrescendo A 31; Crescendo B—KNS C 4—2. Wat een duik ogenblikken van de wedstrijd viel de beslissing in het voordeel van de thuisclub. Dirkse plaatste de bal naar voren, Piet Remmerswaal gaf het de Wassenaarse druk. Er ontwikkelde f leer door tot in het Rotterdamse doel- zich een strijd tussen twee volkomen gebied en mid-voor Buytelaar om- gelijkwaardige ploegen. De Rotter- speelde, evenals hij in de eerste helft dammers leverden vaak voortreffe-1 gedaan had, de doelman (2—1). genomen, tegengesproken Matthews Bolton Wanderers 20; Chelsea- gaf toe, dat men hem een maand ge- Leicester City 31; EvertonShef- leden inderdaad een voorlopige aan- field United 23; Manchester City bieding had gedaan, maar zo voegde i Preston North End 31New Castle Ayre, de midvoor van Charlton Athletice, die hier zo'n vreemde, luchtduik maakt, wacht vermoedelijk met evenveel spanning op de ontwarring van deze kluwe als de rest van het veld tijdens de wedstrijd van Charlton in de Engelse eerste divisie tegen Bolton Wanderers. Ayre, die een razende hij er"aan toe, er was geen sprake I United—Arsenal 5—1; Portsmouth—nish maakte met het plan voor zijn club te scoren, botste als een poppetje van, dat hij deze accepteerde. Zo Manchester United 0—0; Sheffield terug van Doelman Hanson van de Wanderers, die 's een v~ - sin de gunst'g als het er uit zag, ik heb het Wednesda' -Wolverhampton Wande- branding siond. Het „opvl eger" lijkt ons nog ni~. zo m maar nooit serieus overwogen", zei hij. 1 rers 22; Tottenham Hotspur—As- hoe kom je in zo'n geval weer neer

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6