3 ny tons DUINSTREEK Aankoop van R.K» Pastorie Uitslag schooltekenwedstrijd van de Maria-tentoonstelling Oranjevereniging discussieerde maar nam weinig besluiten De Paus r s t m i s... 95 VRIJDAG 17 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 HILLEQOM Voor verkeersverbetering Voor de oorlog werden er reeds onderhandelingen gevoerd tussen de gemeente en het Kerkbestuur van de St. Martinusparochie over de aan koop van de pastorie in verband met de verbetering van de verkeerssitua tie. De realisering is toen afgestoten op de weigering van het rijk. Na de oorlog is deze kwestie urgenter ge worden en heeft men opnieuw onder handelingen gevoerddie thans tot 't volgende resultaat hebben geleid. Het kerkbestuur is bereid de pastorie te verkopen aan de gemeente voor de som van f35.000, onder bijzondere bepaling, dat de geestelijkheid de pastorie zal blijven bewonen tot de nieuwe pastorie gereed is, waarvoor men als termijn wil stellen eind 1956. 25 jaar administrateur Donder dag j.l. herdacht de heer P. E. Oude- jans het feit dat hij gedurende 25 jaar werkzaam was als administra teur bij het bedrijf van Openbare Werken. Hij was daarvan tevens de oprichter. Hij werd in het kantoor van O.W. géhuldigt door de burge meester jhr. rar dr O. F. A. H. A. van Nispen tot Pannerden, die hem prees al een goed ambtenaar en opgewekt mens, die de spil was van het bedrijf gedurende al de jaren, dat het be staat. De secretaris der gemeente, de heer J. Th. M. Punt, wees op de werklust en stelde de jubilaris ten voorbeeld van anderen. De directeur van O.W. de heer Chr. de Jong noemde de jubilaris de „va der" van het bedrijf, De oud-dir. van O.W., de heer K. van Gemert, was vooral ingenomen door de trouw van de jubilaris, die hij in goede en slech te dagen getoond had. Raadsvergadering De raad komt bijeen Woensdag a.s.'te 8 u. 's avonds Op de agenda staat o.m.: Aankoop pastorie St. Martinus-parochie; Aan- KATWIJK AAN DEN RIJN Oogst&uikdag. Een in alle op zichten geslaagde dag mogen we noe men de Oogstdankdag gisteren voor het eerst in de afd. Katwijk gehou den. Deze dag werd ingezet met een Plechtige H. Mis, opgedragen dooi:, de g. a. der afdeling, pastoor Hesp met assistentie van rector Vester uit Leiden en kap. Bekkers. De opkomst was buitengewoon en alle leden met hun dames naderden ter H. Tafel. Bij het begin van deze dienst droeg een groep bruidjes vruchten en bloe men naar voren als symbool van dankbaarheid voor wat God in het afgelopen jaar door wasdom ge schonken heeft. Pastoor Hesp wees er in een toespraak op, hoe het idee om deze dankdag te houden met geestdrift ontvangen was. Spr. hoop te, dat dit gebeuren zich jaarlijks zal kunnen herhalen. Na de H. Mis werd de zegen uitgesproken over de vruch ten en bloemen. Hierna begaven al len zich naar het Parochiehuis, waar na het gebruik van een kop koffie, de voorzitter der afdeling, de heer F. C. Meijer het woord nam om er zijn vreugde over uit te spreken, dat de deelname zo groot was. Het woord was hierna aan rector Vester, die in een geestdriftig betoog sprak over wat de L.T.B. sinds 40 jaren had ge daan en wat was bereikt om hierbij vooral te laten uitkomen dat het niet gaat om het uiterlijke, waarvoor trouwens de hoofdbestuurders en vakcentrales zorgen, maar vooral om het innerlijk beleven door ons allen. Met de beste wensen voor de groei en bloei der afdeling eindigde spr. zijn met grote aandacht beluisterd betoog. LISSE Raadslidmaatschap. Door de voorzitter van het centraal stembu reau is tot lid van de raad benoemd de heer Jan C. Nieuwenhuis, ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer H. van Waveren. Harddraverij vereniging. In „De „Taveerne" hield de Harddraverij- vereniging Lisse e.o. haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer Jac. Th. de Vroomen. Het was met de financiën dit jaar niet zo goed gesteld, omdat de vereniging een nadelig saldo boekte over. 1954 van 500,—, hetgeen hoofdzakelijk is te wijten aan de „zeer natte dra verij". Men mag evenwel niet onte vreden zijn, omdat de vereniging nog een kapitaal bezit van 7000,De aftredende bestuursleden Jac. Lan- geveld, Th. van der Vlugt en A. Vis ser zagen hun periode wederom ver lengd, terwijl in de vacatures van de heren M. Beelen en Joh. v. d. Meij werd voorzien door de benoeming van de heren dr. H. A. Holl en L. Beelen. Fotoclub Bloembollenstreek. De fotoclub Bloembollenstreek heeft -in haar ledenvergadering een bespre- king gehad over de vast te stollen statuten en huishoudelijk reglement. Behoudens enkele redactionele wij zigingen was men over het algemeen van gevoelen, dat deze reglementen in orde waren, zodat in de volgende bijeenkomst de definitieve vaststel ling zal plaats hebben. Door de he ren drs. A. F. Slootweg en G. A. Ka merbeek werd een causerie gehouden over de camera, de samenstelling hiervan en hoe men een camera in de praktijk moet gebruiken, meer speciaal over het gebruik binnens huis. Medegedeeld werd, dat in Ja nuari te Hillegom een foto-expositie zal worden gehouden, waarvoor de inzendingen worden verwacht onder een motto ten huize van de secreta ris, Julianastraat 32 te Lisse. leg van tennisbanen door de gemeen te; Wijziging van de tarieven van de zweminrichting. N00RDWIJK KAVKAB-coöperatie De gro te zaal van hotel Royal was gister avond tot in de uiterste hoekjes bezet ter gelegenheid van de grote propa- ganda-avond voor KAVKAB en coöperatie. Mededeling werd gedaan dat in Januari een toneelavond ge geven zal worden, waarop tevens de heer v. d. Meer uit Hillegom zal ko men Spreken over het Gezinszorg- fonds. De heer v. d. Zeil verkreeg hierna 't woord en verklaarde, dat hij deze kans gaarne had aangenomen, om te komen spreken over de KAB in de branding en was verheugd, dat een zo groot aantal leden tegenwoor dig waren, waaruit wel blijkt, dat de plaatselijke organisaties een grote activiteit weten te ontplooien. In een begeesterende rede besprak de nog zeer jeugdige spreker, de verschil lende problemen, welke thans tot op lossing gebracht moeten worden. Tijdens de pauze speelde op ver dienstelijke wijze een bandje gezel lige muziek opgeluisterd met zang. Het tweede gedeelte van de avond bestond uit declamatie, enkele leuke schetjes door damesleden en een po pulaire wedstrijd in hersengymnas tiek. Aan het eind dankte de presi dente allen die hadden medegewerkt aan deze goed geslaagde avond. Bevolkingsonderzoek Het onder zoek van de bevolking van Noord- wijk op t.b.c. is deze week beëindigd In totaal zijn 9711 inwoners doorge licht. Hieronder begrepen 2718 schoolkinderen. Gebleken is verder dat door bedrijven en overheidsin stellingen regelmatig 2319 personen worden doorgelicht, zodat een totaal van 12030 inwoners der gemeente röntgenlogisch onderzocht is, dit is 83% der Noordwijkse bevolking. Schietvereniging De wisselme- dailels werden deze week gewonnen door C. Tissing le klas 44 p.; J. P. Goudriaan 2e kla 33 p.; G. v. Graas 3e prijs 41 p. N00RDWIJKERH0UT Aan de hedenavond te openen ten* toonstelling „Maria in de Chr. Kunst" is een tekenwedstrijd verbonden voor de schoolgaande Jeugd. Aan de kin deren was alleen gevraagd een teke ning te maken, waarop Maria voor kwam of welke rechtstreeks verband hield met de Mariaverering. De kin deren moesten geheel vrij tekenen, dus niet onder leiding van het on derwijzend personeel. Op de tentoonstelling zullen de be zoekers de resultaten van de wed strijd kunnen zien. Bij de uitslag van de wedstrijd welke hieronder volgt, moet in aanmerking worden geno men, dat de eerste 3 klassen van de St. Jozelf jongensschool niet aan de wedstrijd hebben meegedaan door samenloop van omstandigheden. Van de 5e klas kwamen slechts 3 tekenin gen binnen. Wij wijzen er bij deze gelegenheid nog op, dat ondanks het feit dat de Kerkstraat is afgesloten wegens rio leringswerkzaamheden, de expositie bezoekers deze afsluiting ongehin derd kunnen passeren. Ook auto's kunnen vanaf de Vlashoven het pa tronaat waar de tentoonstelling ge houden wordt bereiken. De uitslag van de wedstrijd is als volgt: le klas: 1. Nollie Koster, De Voor zienigheid; 2. Carien Graveleyn, St. Jozef-meisjesschool; 3. Aldy Midden dorp, idem; Je eerv. verm.: Tiny Ver beek, idem; 2e e. v. Léon Hoger vorst, De Vöorz.; 3e e. v. Adri de Winter, idem. 2e klas: 1. Lia de Klerk, St. Jozef m.s.; 2. Greta Hogervorst, De Voorz.; 3. Magda van Parera, St. Jozef m,s.; le e. v. Anny van Munsteren, idem; 2e e.v. Nico van Kampen, De Voorz.; 3e e. v. Amanda v. Alphen, St. Jozef meisjesschool. 3e klas: 1. Willy Brama, St. Jozef m.s.; 2. Adriaan Conijn, St. Jozef jongensschool; 3. Cisca Duivenvoor den, St. Jozef m.s.; le e. v. Nelly Ver- degaal, idem; 2e e. v. Hans v. Eg- mond, De Voorz.; 3e e. v. Gerrie Ver beek, St. Jozef j.s. 4e klas: 1. Maria Kolkman, St. Jozef m.s.; 2. Rinie v. d. Berg, De Voorz.; 3. Jan Kruse, St. Jozef j.s. le o. v. Hanneke v. d. Weijden, St. Jozef m.s.; 2e e. v. Quirinus v. d. Berg, De Voorz. 5e klas: 1. Greet Bergman, De Voorz.; 2. Marjo Jeukens, St. Jozef m.s.; 3. Henny Verdegaal, idem; le e. v. Rietje Geerlings, De Voorz.; 2e e. v. Hannie Zuiderduin, St. Jozef m.s.; 3e e. v. Tilly Wetterheim, idem. 6e klas: 1. Glory Zitter, St. Jozef m.s.; 2. Lideke Goossens, idem; 3. Jaap van Dam, St. Jozef j.s.; le e. v. Thea v. d. Berg, De Voorz.; 2e e. v. Hans Heemskerk, St. Jozef j.s.; 3e e. v. Jos Okkerse, idem. Huishoudschool: 1. A. Roeien; 2. Marianne Verduin; 3. Annie van Elk. Bloembollencultuur. Bloembol lencultuur hield in hotel Van dei- Geest een druk bezochte ledenver gadering. In zijn openingswoord noemde de voorzitter de resultaten van het afgelopen jaar best. De export heeft een ongekende hoogte bereikt, de enge teeltpoliitek heeft echter niet gunstig gewerkt. Spreker hoopte, dat alles in het werk gesteld zal worden om uitbreiding van teelt- recht te verkrijgen. Nadat de notulen waren gelezen deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van plan is een lid van het scheidsgerecht uit te nodigen op een avond de werkwijze van dit scheids gerecht nader uiteen te zetten. In samenwerking met de LTB zal ook het volgend voorjaar een ont wikkelingsdag worden gehouden. De film „Hollands Glorie" zal voor de leden met hun dames nog eens ge draaid worden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. Th. de Groot en L. H. Musegaas herkozen. Tot voorzitter werd herkozen de heer C. Th. de Groot. Bij de behandeling van de beschrij vingsbrief ging de vergadering ac- coord met het voorstel van 't hoofd bestuur inzake het stemrecht naar de beplante oppervlakte. Met de meeste voorstellen van het. hoofdbestuur ging de afdeling accoord. Niet ac- WASSENAAR STREEKVERBAND RIJNMOND HIELD RUITERWEDSTRIJDEN IN DE MIST. De Landelijke Rijvereniging „Ko ningin Emma" te Wassenaar heeft gisteren op het landgoed Voorlinden en op Meyendell een samengestelde ruiterwedstrijd georganiseerd voor verenigingen uit het streekverband Rijnmond. Een 35-tal dames en he ren, waaronder een groep mannen van de Haagse bereden politie nam aan deze wedstrijd, die de gehele dag duurde, deel. 's Morgens werden dres- suurproeven gehouden, omstreeks het middaguur startten de deelnemers voor een cross en 's middags had in de springtuin op Meijendell een sprinconcours plaats. De resultaten van de drie onder delen werden tesamen geteld voor de prijstoekenning. In de afdeling ge vorderden leverde J. v. d. Marei Gzn. een zeer bijzondere prestatie door met „Spencer" in alle drie de onder delen van de wedstrijd het best voor de dag te komen. Hij won dan ook de eerste prijs en bovendien een beker, beschikbaar gesteld door de Haagse bereden politie. De tweede prijB verwierf P. v. d. Marei Gzn., eveneens van „Koningin Emma", de derde prijs Alb. Plesman, van de Irene-ruiters uit Katwijk. Van dë politiemannen leverae hoofdagent Haverkamp de beste pre statie. Op de tweede plaats eindigde de hoofdagent van Beurden en der de werd agent Talstra. In de afdeling minder gevorderden werden de eerste prijzen gewonnen door resp. 1. mej. Gr. van Schie (Ko ningin Emma). 2. mej. R. van Dijk (Ireneruiters, Katwijk). 3. A. Bin nendijk (Koningin Emma). WARMOND Gemeenteraad. De raad komt bijeen Dinsdag a.s. te 8 u. 's avonds, j Op de agenda staat o.m.: Aanvullend bouwvoorschot aan de woningstich ting „Warmunda" voor de door de ze stichting gebouwde 12 woningwet woningen aan de Norremeerstraat (eerste complex, genaamd Lock- horst I). Definitieve vaststelling van het grond- en het bouwvoorschot voor de door de woningstichting „Warmunda" gebouwde 16 woning wetwoningen aan de Norremeerstr. (tweede complex, genaamd Look horst II). Vaststelling van de pacht prijs van de gemeentelijke eenden kooi over de pachtperiode 1 Maart 1955 t/m 28 Februari 1958. Het aan gaan van een overeenkomst met de gemeente 's-Gravenhage betreffen de de toelating van leerlingen tot de gemeentelijke gymnasia, lycea, hogere burgerscholen en handels scholen te 's-Gravenhage. Verkoop van enige percelen bouwterrein ge legen aan de Jan Steenlaan en de Scheepmakersdam, aan de woning stichting „Warmunda" te Warmond. Verkoop van een perceel bouwter rein, gelegen aan de Herenweg in het plan „Leevliet" aan de heer H. Vol- laard te Leiderdorp. Verkoop van drie percelen bouwterrein, gelegen in het plan „Leevliet". K.A.B. In hotel „De Stad Rome" kwam de K.A.B. bijeen. De voorzit ter deelde mede, dat het Gezins zorgfonds met ingang van 1 Januari 1955 zijn activiteiten zal aanvangen. De vraag gesteld in een vorige bij eenkomst, betreffende de oprichting van een coöperatie, had het bestuur de gelegenheid gegeven een opinie onderzoek onder de leden t.a.v. deze SASSENHEIM Gisteravond hield de plaatselijke Oranjevereniging in het „Bruine Paard" een vrij goed bezochte ver gadering. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de burgemeester, jhr. Sandberg van Boelens. De voorzitter, de heer F. Bont, zei- de, dat het Oranjefeest niet is ver lopen zoals gewenst was. De reden hiervan is wel hoofdzakelijk, dat het weer niet heeft meegewerkt. Uit het jaarverslag van de penningmeester blijkt, dat er momenteel nog een saldo van 93.98 is, doch dat or nog een bedrag van 732.70 moet wordon betaald. Derhalve een nadelig saldo van 638.84. Een voorstel van de zijde der ex ploitanten gedaan, voortaan drie da gen feest te houden werd afgewe zen. Naar de mening van het be stuur heeft de middenstand hier te veel nadeel van. De voorzitter deed een beroep op het gemeentebestuur om in aanmer king te komen voor een hogere sub sidie ten behoeve van de schooljeugd. Momenteel wordt 850,subsidie ontvangen doch men dient 400, vermakelijkheidsbelasting te betalen. Voor het resterende bedrag kan men geen groot aantal kinderen tracteren. De aftredende bestuursleden de he ren de Vrind en van Breda werden herkezen. In de vacature van de heer L. Meyll, die wegens drukke werk- dikatie had hij als onderwerp geko zen; het „Moederschap van Maria". Deze preek met haar diepe inhoud zal naar wij hopen, rijke geestelijke vruchten afwerpen. De gezangen onder het Lof wer den uitgevoerd door het parochiale dameskoor, dat onder leiding stond van mej. J. Mach en. Door mevr. Koppers-Knaap werd een Ave Ma ria ten gehore gebracht, terwijl een smeekgebed voor het Mariabeeld, door de pater, de speciale Mariahul- de accentueerde. Zo heeft de St. Matthiasparochie door de leden van „S. Agnes" eon waardig slot gemaakt aan het Maria- jaar. zaamheden zijn functie moest neer leggen, werd met algemene stemmen gekozen de heer A M. Kapiteyn. Na de pauze stond op het pro gramma een datum vast te stellen voor de komende feesten. Zo ver is het niet gekomen. De vraag was of de feesten in het voorjaar of in het najaar moesten worden gehouden. Vefrschillende aanwezigen meenden gegronde redenen te hebben voor het voorjaar, doch anderen voelden meer voor het najaar. Totui tenslotte gevraagd werd wie van de aanwezigen in het najaar, die zou dan 15 en 16 September zijn, stond meer dan de helft van de aan wezigen op. Men was dus van me ning, dat hiermede de datum was vastgesteld. Even later verzocht de voorzitter Om een mandaat om in overleg met het comité ter viering van de natio nale feestdag, en rekening houdende met het besluit van de vergadering tot een datum-vaststelling te komen. Het was over het algemeen een on vruchtbare discussie. Hetzelfde was net geval over het bepalan van het feestterrein. Ook daar kon men het niet ove" eens worden. Tenslotte sprak de burgemeester het verlossen de woori dtor voor te stpllen, in contact te treden met de directeur ge meentewerken. Men wil graag de wijze van feest vieren veranderen. De vraag is nu welke spelen moet men kiezen en hoe moet het feest gevierd worden. De voofzitter stelde voor, voor alle leden een prijsvraag uit te schrijven. Bij roni^r&ag uitte de bürgemees ter een kiacht welke hem van ver schillende zijden was bereikt, dat een der exploitar.1 en op de kermis niet eerlijk was met het wisselen van geld. Dit gebeurde vooral bij de kin deren. Ook was men van mening, dat de prijzen teveel aan schommelingen onderhevig waren. Ket bestuur was deze klachten ook reeds ter ore gekomen doch men moest mededelen, dat men de betrok ken exploitant ftergens op kon wij zen. Het veranderen van prijzen is hun goed recht. Na nog enige discussie werd deze vergadering gesloten. Toestand is ernstig Naar verluidt heeft de Paus een tamelijk onrustige nacht gehad, door dat hij weer last van hikaanvallen ^ad. Mij wijt deze aan de vermoeie nissen van het röntgenologisch on derzoek van Donderdag. Het dieet van de patiënt is beperkt tot om de drie uur enige lepels bouillon. De lijfarts van de Paus heeft ver klaard, dat do toestand van de Paus „ernstig is, omdat hij steeds zwakker wordt. Marktberichten LEIDEN, 17 Dec. Vee. Aanvoer: 10 stieren, 50 melkkoeien, 350 vette koeien, 296 varekoeien, 29 graskalve ren, 26 vette kalveren, 83 nuchtere kauveren, 500 vette schapen, 40 wei- deschapen, 1801 vette lammeren, 27 varkens (zeugen), 340 schrammen, 417 biggen, 10 geiten. Totaal 3879. Notering: melkkoeien 650940, vette koelen per kg. sch. gewicht 2.002.70, varekoeien 425730, vaarzen 580780, pinken 300— 500, graskalveren 190310, vette kalveren per kg. levend gewicht 2 2.70, nuchtere kalveren 4055 per stuk en per kg. levend gewicht 1.10 1.25, vette schapen 90120, vette lammeren 85115, zeugen (drach tig) 220360, schrammen 60100, biggen 3550, geiten 1530, per stuk. Handel: voor vette koeien, schapen en lammeren kalm, voor melk-, varekoeien, vaarzen pinken en graskalveren traag. Voor vette en nuchtere kalveren zeugen, schram men, bicgen en geiten matig. TBC- vrije afêeling gewone aanvoer. Kaas. Aangevoerde partijen: 39 Goudse en 4 Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot f 2.42, Goudse eerste kwaliteit 2.34—2.38. idem 2de kwal. 2.28—2.33, Leidse tot 2,30 per kg. Handel in beide soorten stug. LEIDSCHENDAM, 16 Dec. Groente Sla A 7.00—8.10, sla B 2.00— 3.80, stoofsla 1321 cent, bospeen 2935 cent, boerenkool 15—19 cent, prei 14—18 cent, bleekselderij 13—15 cent, knolselderij 2628 cent per bos Verder waren ter markt: 70 kip pen 1.60—5.70; 10 hanen f 3—3.75, 20 eenden f 1.75—3.00, 15 duiven 65— 70 cent, 30 konijnen 4.20—12.15 nylons Decemberfeest in stijlvolle sfeer... Reeds nu worden wijd en zijd plannen gemaakt hoe deze hoogtijdagen te vieren. Bij velen zal de voorkeur uitgaan naar de warme Intimiteit van de huiselijke kring, bij anderen naar de fonkelende luister van society en gala Vanzelfsprekend neemt bij al deze voorbereidingen het kersttollet een belangrijke plaats in, want juist met deze gloedvolle dagen wilt U er als gastvrouw of als gast feestelijk en goed verzorgd uitzien. Zet daarom tijdig „de puntjes op de i", zorg bij Uw feesttoilet voor onberispelijke nylons I Slechts 1 dag CRÉPE- bij Maten 8V2-I fde grote malen extra lang In diverse modieuze tinten. Het is heus geen toeval, dat Crêpe nylons zo'n waardering vinden I Deze sublieme kous van nyloncrêpe weefsel, 51 gauge 15 d snier is elastisch, soepel en wat be langrijk ic, niet zo snel ladderendDeze ideale nylons met volmaakte pasvorm, bij uitstek geschikt voor middag en avond, werden in alle modecentra enthousiast ontvangen I Gerzon brengt U deze ver bluffend mooie nylons waarvan de nor maio prijs f 5.95 bedraagt, morgen, maar dan ook alléén morgen (zolang de beperkte voorraad strekt) voor blijvend geschenk. Levens lang gegarandeerd. Gero- cassettes voor zes perso- Jnen in ZiLmeta en Silvium kwestie in te stellen. Van de 109 be-1 32.55 tot 182.95. Zilm°- zochte gezinnen, bleken er slechts 6 ta voor 12 personen £9_.1_5 voor de oprichting te zijn, 6 gezin nen waren wel voor de oprichting, doch wensten geen borgstelling ter wijl de rest van deze gezinnen tegen de oprichting waren. Dit onderzoek was voor het bestuur aanleiding, om dit voorstel als afgedaan te beschou wen. Voorts vestigde hij de aan dacht op de speicale K.A.B.-kalen- ders die ad 1.per stuk bij het verkrijgbaar zijn. Na een 2 Geef met Kerstmis een Buffetkast 25, thee- r 'kast, 5,ronde taifel, schrijfbureau 25.—, uit schuif taf el 15.hand- naaimachine 17.50, trap- bestuur ging ae aiaeung »cco°m. korte 0 hleld de heer d Meer coord ging de vergadering met het re5e over het ondorwerp: „Waar_ zoorste! Wassenaar, welke aideling Katholieke oreiiiisaties?" verzocht stappen te ondernemen welke er toe leiden, dat in het ver volg verrekening van surpluskorting omstreeks Maart achterwege blijft indien het te verrekenen percentage van geringe omvang wordt geacht. Met het voorstel de beursgelden te verhogen ging men eveneens niet accoord. De heren J. Uittenbogaard en Th. Pennings wer.len a?ngewezen tot af gevaardigden naar de alg. vergade- 1 ring. om feitelijk Katholieke organisaties? Retraitevereniging „St. Agues" Wegens verbouwing van de kerk. werd de 4e recollectie-avond in de kapel van huize „St. Liduina" ge houden. Deze recollectie-avond werd gehouden in het kader van het Ma- riajaar en was bedoeld als plechtige sluiting van dit Mariajaar. Tot de laatste plaats was de kapel bezet, toen de celebrant pater J.' Elgers- huis uit Noordwijkerhout het plech tig lof aanving. Voor zijn Mariapre-i met messen vanaf 145.75 Bernard Schulte, Voorhout. 8945 2 Emigratie. Complete herenfiets met lamp 27.50 Electrisdhe gramofoon drie snelheden met pick-up 32 50, handnaaimachine 45.Philipsradio 1953, van 375.voor 125.—. Pelikaanstraat 10. 4056 3? Polshorloges vanaf f 1— per week. Gouden ringen, pendules enz. Laat U niet misleiden, voor kwaliteit en lage prijzen, met vol ledige garantie Plasmeijer. Storm Buysingstraat 33 bil Lage Morsweg. 4053B 2 Te koop aangeboden konijnenhokken. Te be vragen bij P. van Klink, Zwarte«ve'g 9, Oud-Ade. 8958 auto 5.wringer f 9.- mooie ledikanten vanaf 7.50, rijwielen 25.—. 2 pers. bedstel 35.Nieu- weniburg, Hooigracht 55, (Geen winkelhuis). 4058B 2 Leert nu autorijden in de nieuwste Plymouth 6 per uur. Morris Minor 5 per uur, Lambretl^i scoter f 4 50 per uur. vrachtwa gen (autobus) f 7 per uur Autorijschool „Vonk". Hoofdstraat 349. Sassen- heim tel (K 2532) 7592. Autorijschool „Succes", Maresinsel IA. Leiden, te lefoon 20236. 2* Zwitserse merkhorloges koopt U bij een betrouw bare vakzaak. Ruime keu ze waterdichte schokvrije Incalblocankerhorl o.g es. le klas 17 steens Zwitsers uurwerk 44^50, 100 pro cent garant:e. Uurwerkkli- niek Lave Rijndijk 8, Lei den's beste speciaalzaak. 2 Keukenuitzet f 49.95. Grote indeling 25 delig extra zware kwaliteit emaille. Kleur lichtgroen met zilverbies „Merk Ter- bo". Alleen met inlevering van deze advertentie voor 49.95 I. V. A„ Haarlem merstraat 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 4048B 2 Crème Boterhambordjes 29 ct. Diepe of platte bor den 39 cont. Porseleinen kop en schotels 49 ct.. Por seleinen theepotten 1.49 en 1.69. Koffiepotten grote maat 1.98, Brood- schaal 1.49 enz. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, No va, Noordelnde 43, Lelden. 4048B 2 Kolenkitten f 1.98. Prachtig achtkantig mo del, extra grote maat 53 cm. hoog, diepglanzend zwart gemoffeld. Bed- kruiken, echt Keuls aarde werk met beugelsluiting f 1.10 Emaille kolenkitten 2.49. I. V. A. Haarlem merstraat 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 4048B 2 Zang- en klassieke pla ten vanaf 0.50, koffergra- mofoons vanaf 25. Philips radio's vanaf 25. piano- klavier accordeons vanaf 55. Electr. motoren, radio lampen en onderdelen. Re paratie veren, luidsprekers. Janvosscnsteeg 41. 4054 2 Biedt zich aan R. K. Naaister, voor 4 dagen in de week. Br. onder no. 4062 bureau van dit blad. 2 Gevraagd een bakkers- bediende in- of extern. Chr. M. v. d. Meer. Zuid- buurtseweg 70, Zoctcrwou- de. tel. 274. 3962 2 Grote partij stoelen voor café's. clubhuizen en zalen. Brede en smalle kasten, litsjumeaux, spi ralen, 1- en 2 pers matras sen, ledikanten, opklap- bedden, divans, schuifta fels, koffers, kachels, enz. Koopt inboedels. Pluym, Hoge woerd Tel. 21266. Adverteert in dit bla*

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3