RIJNSTREEK Omgeving Plannen voor een hotelin Boskoop Leidse gem.-ontvanger sprak over Kasbeheer en Credietwezen VRIJDAG 17 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJK De heer F. Verstegen, directeur van de gemeentelijke dienst voor Kas beheer en Credietwezen le Leiden, ihield Donderdagavond in de trouw zaal van het Alphense raadhuis een inleiding over de ontwikkeling van het sociale credietwezen. De heer A. J. Dekker, wethouder van sociale za ken, welke dienst deze bijeenkomst voor betrokkenen had georganiseerd, sprak een kort welkomstwoord, in zonderheid tot de belangstellenden uit de omgeving. De heer Verstegen wees er op. dat deze dienst nog heel nieuw is. De Leidse raad zal Maandag a.s. een be heersvorm hiervoor vaststellen. Het betreft een proef. Spr. verwacht, dat deze dienst in een behoefte zal voor zien. Hij gaf een ov%rzioht van de ontwikkeling van hei volkscrediet- wezen, dat eigenlijk èen gezins-cre- diet betreft, en gaf een beeld van (het consumptieve en het productieve credlet. In zakenkringen is het heel normaal, dat men zich van crediet -bedient. Particulieren produceren niet en daarom is men geneigd te zegen, dat zij de tering naar de ne ring moeten zetten. Spr. is een sterke voorstander van dit gezegde en van het sparen, maar meent anderzijds, dat het volkscredietwezen toch ook in een grote behoefte zal voorzien en hij tekende het nieuwe systeem tegen de achtergrond van de voorgeschie denis, de z.g. pandjeshuizen met vele excessen. Zo ontstonden ook de Volkscredietbanken. Maar naast of ficiële instellingen bleken velen zich te bewegen op het terrein van credlet- verlenging. De woeker vierde hoogtij en vormde een gevaar voor het volks bestaan. Prof. van den Berg was de eerste, die in de Tweede Kamer de vinger ophief en de strijd hiertegen aanbond. Dat zijn strijd met succes werd bekroond, wordt duidelijk ge demonstreerd, aldus spr., door de af nemende behoefte aan wat men noemt pandjesbelenen, met als ge volg, dat de Bank van Lening in Lei den b.v. a.s. Maandag officieel geslo ten zal worden. Vervolgens belichtte spr. ook de diverse afbetalingssystemen, welke eveneens een groot gevaar dreigen te worden, b.v. door de koopzieken ver boven hun financiële draag kracht te voeren. De heer Verstegen beschreef de (grondslagen van het nieuwe crediet wezen en noemde als een uitgangs punt, dat men het tegenwoordig al gemeen aanvaardbaar acht om ge- einscrediet terug te betalen van toe komstig loon. De credietprijs is vrij laag en het geheel is sociaal gericht. Breedvoerig, mede aan de hand van de nodige drukwerken, behandelde spreker de wijze van aanvragen, de beoordeling naar c^edietwaardigheid en doel waarvoor het crediet wordt aangevraagd, de groepen welke hier voor in aanmerking komen, de groot te en duur van het crediet en onder scheidde daarbij koopcrediet, nood- crediet en sociaal crediet. Bij het een en ander is duidelijk naar voren getreden, dat deze ge- zinscredietinstelling zioh hoofdzake lijk dienstbaar stelt voor de werkne- mende groepen. Het kantoor is gevestigd in het Stadhuis te Leiden, le verdieping, tel 20270 (adres postbus 160). In lichtingen worden gratis verstrekt, aanvragen kosteloos in behandeling genomen, verstrekking kost een klein Ibedragie. De dienst werkt regionaal in het Rijnland, gelijk de K. v. K. Veerdienst uitgevallen. Door het defect raken van de koppeling is de tijdelijke veerdienst ove* de Rijn, Donderdagavond omstreeks 6 uur uit gevallen. Het herstel zal geruime tijd vergen. De gehele nacht zal worden doorgewerkt. Men tracht de dienst in de loop van de Vrijdagmorgen te kunnen hervatten. Begin van brand. Omstreeks 6.40 uur Donderdagmorgen is ten ihuize van de heer J. Domburg aan de Zeilmakerstraat 2ll, een begin van brand ontstaan, doordat de papier proppen in het zjg. wasemkanaal in de keukenschoorsteen vlam hebben gevat. Hoewel de brandweer ter plaatse verscheen, behoefde men „Kom maar", zei Tsjoe En Lai De premier en minister van buiten landse zaken van continentaal Chi na. Tsjoe En Lai. heeft de secretaris generaal der Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld, geantwoord op diens aanbod om na Kerstmis in Peking te komen onderhandelen over de ver oordeelde elf Amerikaanse vliegers. Deze vliegers werden onlangs „we gens spionnage" tot zware gevange nisstraffen veroordeeld. Minister Tsjoe En Lai hééft geant woord, dat hij bereid is Hammars kjoeld te ontvangen om over deze zaak te spreken Hij beschouwde de veroordeling der Amerikanen als een binnenlandse aangelegenheid. De vorige week noemden de Ver enigde Naties China's handelwijze een schending van de Koreaanse wapen stilstandsovereenkomst en eisten de onmiddellijke vrijlating der veroor deelden. Naar aanleiding van de des betreffende resolutie deed Hammars kjoeld zijn aanbod. de vacature H. V. de Rijk moest voorzien worden. Na stemming en herstemming werd gekozen de heer L. de Rijk, die zijn benoeming aan nam. Tijdens do rondvraag werd ver zocht bij het Merendlstrict er op aan te dringen bijv eventuele tochten o'e stempelplaatsen op het ijs te doen houden, of in ieder geval te zorgen voor een geschikte toegangsweg voor de rijders. geen water te geven. De bewoners slaagden er In het vuur zelf te blus sen. Nare gewoonte? Een kip van de beer J. L. v. Tol, Zeilmakerstraat 19, beeft voor de verandering dezer da gen eens een ei gelegd van niet meer dan 2.7 gram gewicht. Dit gewicht is officieel vastgesteld op een goud weegschaal van een juwelier. Wij nemen aan, dat de eigenaar liever heeft, dat zijn kip hiervan geen gewoonte maakt! Verpleegsters gevraagd In het Nutsgebouw werd gisteren een Flo rence Nightingale herdenking gehou den voor jonge meisjes met het doel haar te Interesseren voor het beroep van verpleegster. Tijdens deze sa menkomst sprak zr. Felderhof uit R'dam. Vragen werden beantwoord door zr De Greeuw van het Wit Gele Kruis. Wethouder Dekker sprak een slot woord, waarin hij de wens uitsprak, dat de meisjes bij haar beroepskeu ze zouden denken aan het verpleeg ster worden. BODEGRAVEN ERNSTIGE AANRIJDING Een volkswagen uit Leiden reed vanuit de riohting Zwammerdam op j de Overtocht Vanuit Bodegraven kwam een vrachtauto aangereden. De eerste wagen week uit naar rechts en kon niet verhinderen, dat de passe rende heer F. Roor gegrepen werd en tegen de grond gesmakt. Er ligt daar geen trottoir langs de rijweg. Het slachtoffer werd met een bekken fractuur, een gebroken arm en enkele kneuzingen naar een Gouds zieken huis vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek en heeft verzocht dat getuigen van deze aanrijding zich zullen melden Prijzen Nat tentoonstelling. De prijzen voor deze konijnen- en pluim vee-expositie zijn thans toegekend. De medaille, beschikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Bernhard werd ge wonnen door de heer Muilwijk uit Boskoop met een Lakenvelder-hoen. De medaille van de Commissaris van de Koningin ging naar de heer M. Slinger uit Woerden met een bonte Franse Hangoor. De Boskoopse ver eniging „Nut en Sport" kreeg de fraaie beker, beschikbaar gesteld door de heer R. Overkamp voor leden van de B.P.K.V. De mooiste Vlaamse reus had de heer J. Rijswijk uit Voor schoten. Hij ontving een zilveren pla quette, De heer M. Singer nam de wisselbeker over van de heer J. van Dissel voor het mooiste konijn. De medaille ven burgemeester Croles was voor de heer A. de Groot, die met zijn sierduiven alles overtrof. De heer C. Wijnbergen uit Woerden won de wisselbeker voor de mooiste duif, n.l. een Steiger Kropper. Bij de kip pen waren de beste inzendingen van de heren J. Bakihuyzen te Boskoop met een Holl. Witkuifihoen (zwart), de heer J. v. Gils te Waddinxveen met een Orpintgon-hoen (zwart), de heer Versloot te Bodegraven met witte zijdehoenkrielen en mevr. M. v. Lomwei te Boskoop met Sabright- silver krielen. Ten slotte wonnen nog vele inzenders diverse kleinere prij zen. LEIMUiOEN WEG LANGS DE WESTPLAS. Op Donderdag 30 Dec. a.s. des n.m. te 2.30 uur, zal de weg langs de West- plas officieel in gebruik gesteld wor den. Gemeenteraad. De raad komt bijeen 20 December a.s. Op de agen da staat o.m.: Het plaatsen van bor den langs de Provinciale weg waar bij de aandacht wordt gevestigd op het watersportgebied „Het Braasse- mermeer". Het verlenen van subsidie aan de Vereniging voor Veilig Ver keer. Het bouwen van woningen. Aansluiting aan de waterleiding van percelen gelegen aan de Herenweg. Aanbrengen van een gesloten weg dek op de Kerklaan. Enige voorzie ningen, die getroffen moeten worden aan de woning Burgemeester Bak- huizenlaan. Voorstel van B. en W. inzake het aanbrengen van lucht roosters in de 24 Brometwoningen. Jaarvergadering Nut en Vermaak. In het café van de heer J. Keijzer hield de ijsclub haar jaarvergade ring. De voorz., de heer J. W. de Ren sprak tijdens zijn openingswoord zijn voldoening en dank uit over het af gelopen schaatsseizoen. De voorz. herdacht het overleden bestuurslid de heer H. V. de Rijk, die de afge lopen winter nog een actief bestuurs lid is geweest. Een mededeling werd bekend gemaakt van de heer Joh. v. Zwleten, voorz. van het Merendis trict, betreffende het gunstig ver loop van de toertochten, en een dank betuiging voor de vele medewerken den. De neer C. J. van Berkel bracht verslag uit van de financiën over lS53/'54. Hoewel de uitgaven f 385,24 hadden bedragen sloot de rekening met een geldelijk bezit groot 296,93. De heren J. G. Berends en C. W. On derwater hadden vóór de vergade ring deze bescheiden reeds nagezien en accoord bevonden. Tot nieuwe le den van de controledienst werden benoemd de heren; Arn. Heuzen, N. Turk en G. v. Heijningen. De be stuursleden J. de Prie, G. v. As, J. W. de Ren, A. N. Straathof en E. B. v. Velzen waren, allen aftredend. In Sla Uw Slag. Aan de grote Na tionale loterij onder het motto ,,S(la) U(w) S(lag)" wordt ook in deze ge meente actief gewerkt. De loten zijn verkrijgbaar aan de volgende adres-1 d mond van hun ncUtrale vertegen- sen: kapsalon J. v. Veen, Noordem- RlonrpnmnfnyHn Jnh A* PrU WOOrdiflerS. oorlog was er een eenheid in Neder land ter bereiking van de bevrijding. Bestaande kwesties bleven onopge lost. De gedachtengang van de heer Poncin volgend was het alleszins ac ceptabel, dat dè bisschoppen van Nederland, toen zij de tijd gekomen achtten, richtlijnen gaven voor de katholiek in het openbare leven. Na de pauze onderstreepte de heer Poncin, desgevraagd, ook de nood zakelijkheid van uitgesproken ka tholieke vertegenwoordigers. Immers uit eigen ervaring kon hij getuigen dat de stem van het katholieke deel van een volk niet gehoord werd uit de; sigarenmagazijn Joh. de Prie, Dorpsstraat; M. Vlasman, Dorps straat; café R. A. Uyttewaal, Tol huis; A. J. de Prie, W. v. d. Velden- weg; M. A. v. d. Meijs, Bilderdam en bij de plaatselijk leider Th. M. Ob- deijn, W. v. d. Veldenweg. K.A.V. De leden van de K.A.V. kwamen deze week bijeen in het café van de heer C. J. van Graas. Mevr. A. de KoningSchoo maakte haar entree als presidente van de afde ling. De nieuwe presidente verzocht de leden haar te steunen bij haar moeilijke taak, om de afdeling tot hoger bloei te brengen, in het belang van de leden en hun gezinnen. Al lereerst werd het bekende busje ten bate van het vaandelfonds besproken. Besloten werd de inzameling hier voor voorlopig te beëindigen. Met aller instemming werd bepaald, dat dit busje voortaan op alle bijeen komsten gepresenteerd zal worden. De opbrengst zal enige tijd worden aangewend voor bijzondere uitgaven van de afdeling. Hierna kwam de werk actie ter sprake. Alle leden wa ren soontaan bereid mee te helpen om tijdens de feestavond, die over enkele maanden gehouden zal wor den, aan alle leden een fraai pak ket aan te kunnen bieden. De tex- tielgoederen en andere benodigd heden werden deze avond in ont vangst genomen. De rondvraag ver liep vlot, en alle vragenstellers wer den door het bestuur van een pas send antwoord gediend. Na het offi ciële gedeelte kreeg de bijeenkomst een feestelijk tintje. AUe aanwezigen hadden n.l. een pakketje in ontvangst te nemen, zodat het iets leek op een Sinterklaasfeest met vertraging. De heer J. P. Manintveld, com- Tenslotte brachten de jongeren, die een kaderweek-end in Baarn be zocht hadden, een keurig verzorgd en zeer gewaardeerd verslag uit van hetgeen zij daar vernomen hadden. De voorzitter hoopte dat de belang stelling der jongeren in de toekomst meer en meer mocht toenemen. Gemeenteraad Rijnsaterwoude De raad van Rijnsaterwoude kwam in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter Bakhuizen. Ingekomen is een schrijven van de vertegenwoordiger voor de V.V.V. te Leimuiden en Rijnsaterwoude, waarbij deze op het nut wijst van enkele borden, langs de Provinciale weg, waardoor de aandacht gevestigd wordt op het watersportgebied „Het Braassemermeer". B. en W. zijn van het nut van deze borden overtuigd. De kosten bedragen 255,B. en W. stellen voor om de helft der kos ten voor rekening van de gemeente te nemen. De raad kan zich hierme de verenigen. De voorzitter deelt mede dat Veilig Verkeer thans in het bezit is van een prachtige verkeerslestafel. De ver eniging stelt zich voör aan de leer lingen der o.l. school verkeerslessen te geven. Zij vraagt voor het jaar 1955 een subsidie van f 75,De raad kan hiermede accoord gaan. Aan de heer A. de Kroes wordt ontslag verleend als hoofd van de o 1. school. De voorzitter deelt mede, dat in een der vorige vergaderingen beslo- mies ter secretarie van Leimuiden en ten Werd om de restantkosten ad Rijnsaterwoude slaagde voor het lste 427,73 v00r het autobus wachthuis- gedeelte van het examen Gemeente-je ten laste der gemeente te nemen, financien. Het restant wordt bijeengebracht OUB-ME door de burgerij als een cadeau ter wvu r.u Igelegenheid van het 25-jarig jubi- Jaarvergadering K.V.P. In zijn leum van de firma Maarse Kroon. openingswoord gaf de voorz. een uitvoerig overzicht van de weg, de laatste tien jaar door het Nederland se volk bewandeld, naar welvaart en Ged. Staten vragen nu of aan de autobusdienst om een bijdrage in de kosten van het wachthuisje is ge vraagd. De voorzitter zegt, dat dit in vrede, te beginnen aan de vooravond dit geval onmogelijk is. De raad be> van het Ardennen offensief 15-12-1 sluit het bedrag ad 427,73 voor re- '44) tot de ondertekening van hetkening der gemeente te nemen en Koninklijk Statuut op 15-12-'54. I dit af te schrijven in 5 jaren. Vervolgens was het woord aan de De voorzitter deelt mede, dat het heer J. Poncin, inleider op de Ka-1 niet mogelijk zal zijn om Woning- derweek-ends te Baarn. Tijdens de wetwóningen te bouwen. B. en W. stellen daarom voor om 4 woningen to bouwen met behulp van de pre mieregeling woningbouw 1953. De kosten worden geraamd op 50.000, de premie is berekend op S 17.400. De huur zal f 9,95 per week bedragen. De raad besluit hiertoe. Loterij S.U.S. Gezamenlijk met Leimuiden werkt ook deze gemeen te ijverig mee aan het welslagen van de nationale verloting „Sla Uw Slag". De loten zijn in elk gewenst aantal te verkrijgen bij slagerij B. Rode- wijk en bij mevrouw J. P. H. J. TouwLangendijk, Herenweg. TER AAR TER AARSE IJSCLUB HULDIGT DRIE JUBILARISSEN. De 62e jaarvergadering van de Ter Aarse IJsclub werd gehouden in café Kramer onder leiding van de heer Th. A. Hij dra. In het openingswoord verwelkomde de voorz. de vrij goed opgekomen leden en bijzonder drie jubilarissen, die zich 40 jaar lang heb ben gegeven voor de belangen der vereniging. In het Jaarverslag rele veerde de secr.,#de heer Jac. Visser de successen door de Ter Aarse rij ders behaald in de afgelopen winter, alsmede de wedstrijden door de ver eniging zelf georganiseerd. Ook werd een toenemend ledental vermeld. Het verslag van de penn. was zeer geestig op rijm gesteld, De heer Ver meulen had ondanks vele uitgaven toch nog een batig aldo weten over te houden. De heren P. den Haan, P. Hooger- vorst en C. J. Vermeulen herdachtten hun 40-jarig bestuurslidmaatschap. De voorz. feliciteerde hen en sprak ieder persoonlijk toe. Namens de Z.H. IJsbond overhandigde hij aan ieder een diploma waarop vermeld staat de lange staat van dienst zo eervol vol bracht. Namens de jubilarissen dank te de heer P. den Haan voor deze huldiging. Zij schonken ter gelegen heid van dit feit een beker, een lau wertak en een medaille, die verreden zullen worden in een wedstrijd van leden der ijsclub die nog nimmer een le of 2e prijs hebben gewonnen. Van de heer C. Snijders was een felicita tie ontvangen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren C. J. Vermeulen, A. v. Emmerik, G. Slof, P. Tensen, D. van Harten en J. Hoogervorst Czn herkozen. In de vacature A. Hijdra werd gekozen de heer L. H. Sassen. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren A. Hooger vorst en C. Th. Egberts. De voorz. deelde mede dat het mo gelijk is geworden dat personen van 1015 jaar een A, B of C-diploma kunnen behalen in de geoefendheid van het schaatsenrijden. Er wordt ook gewezen op het belang van. de medische sportkeuring voor jeugdige personen, die deelnemen aan wed strijden. Wil men nu trainen voor het schaatsenrijden stel U dan in verbin ding met de heer Sanders te Nieuw koop. Bij voldoende deelname zal er weer een reis georganiseerd worden Einde van tekort aan' zaalruimte Onder vrij grote belangstelling vond in de raadzaal van het gemeentehuis de propaganda-avónd plaats, welke door de bouwcommisise voor 'n hotel was belegd. Nadat de heer Vuijk allen, onder wie de burgemeester en secretaris, welkom had geheten en hij nog enige nadere toelichting op de reeds in de pers gepubliceerde gegevens had ver strekt, gaf hij het woord aan ir. Pe ters van het architectenbureau Schuurman uit Waddinxveen, door wie de tekeningen waren vervaar digd. Spr. gaf een verklaring aan de hand van deze tekeningen. De front lijn welke enigszins gebogen is heeft een lengte van 40 meter. Via een fraai bordes komt men in een ruime hal met travetinvloer. Rechts hier van zal het café-restaurant komen te liggen en links het hotel-restaurant. De ramen van beide gelegenheden zijn met zo groot mogelijk glas op pervlak gehouden, terwijl deze ra men in de muur weg kunnen zak ken, waardoor men in de zomer het idee van een terras krijgt Achter in de hal bevindt zioh de trap naar de grote zaal, welke lager gelegen is. De zaal heeft een oppervlakte van 380 M2 en kan 540 zitplaatsen bevat ten. Vóór in de zaal is een toneel van 60 M2 met kleedkamers. Boven de zaal bevindt zich een lichtkap. On der het toneel kunnen de stoelen wor den geborgen wanneer deze in de zaal niet gebruikt kunnen worden, b.v, wanneer er beurs wordt gehou den. Voorts bevinden zich onder de hal de keuken en de kelders en ruimten j voor telefoon e.d., garderobe en toil- letgroepj De zaal is ook te bereiken zonder dat men door het restaurant gaat. iDt: voor de bezoekers van de beurs en ook voor diegenen, die uitslui-1 tend een bioscoop of andere voorstel- ling willen bijwonen en tevens voor i de .tentoonstellingsbezoekers. Vènuit de hal leidt de trap naar de j le verdieping waar zich 2 kleine zalen en een garderobe bevinden en ook weer een toilletgroep aan de an dere zijde wat grotere zalen voor be trekkelijk kleine vergaderingen, met een capaciteit van plm. 80 personen. Nog een verdieping hoger zijn de ho telkamers ge1ogen, voorzien van eigen toiletten en badkamer en de woning voor de gérant. De heer A. Vuijk zeide, dat Bos koop tot dusverre maar zeer weinig zaalruimte heeft, hetgeen .nu tot het verleden zal gaan behoren. Ten eer ste is deze zaal van groot belang voor de beurs. Nu reeds komen er velen van buiten Boskoop en wanneer dus over meer ruimte kan worden be schikt zal dit bezoek zich zeker uit breiden. Voorts kunnen er met daglichtcon structie van het dak goede vakten toonstellingen worden gehouden. Voor de industrie liggen er ook ver schillende mogelijkheden evenals voor de middenstand. In het hele ge val zit een goed perspectief want honderd jaar geleden lag Boskopp aan de snelste verbinding tussen Rot terdam en Amsterdam, met de trek schuit. Toen kwam men aardbeien eten in hotel „Het Wapen van Bos koop" en nu wanneer de niéuwe weg tussen deze plaatsen gereed is, ligt Boskoop wederom aan de kortste ver bindingsweg welke dan langs het ho tel zal lopen Met het oog op het snel verkeer zal voor voldoende parkeer ruimte worden zorg gedragen. Boskoop heeft nu de kans iets nut tigs te stichten waardoor Boskoop het trefpunt voor de handel kan wor den naar een wedstrijd op een der kunst ijsbanen in Januari te houden. Aan melden voor 1 Jan. bij de secr. de heer Jac. Visser. Een voorstel tot contributie verhoging werd goedge keurd. Deze is nu bepaald als volgt dames boven 18 jaar 1 gld. Heren bo ren boven 18 jaar 1.50. Gezinskaar- ten 2. Dammen en Schaken Uitslagen van gespeelde partijen in de onder linge competitie: Dammen: S. SpekNic. Kalshoven 2_0; W. v. d. StarreJ. v. d. Starre afgebr.; Th. RietveldW. Snaterse 0—2; W. EsveldtH. Muhr 0—2; W. SnaterseTh. Rietveld 20; Ant. Hartveld—W. van Vliet 02; W. van VlietAnt Hartveld 02; J. Bese- mer—Herm. Broer 02; Herm. Broer J. Besemer 11. Schaken: H. AaftinkB. Rietveld 01; H. BosP. Hoogervorst 01; B. RietveldH. Bos 10; J., W. F. de BruijnM. Heijns 10; P. Hooger vorstH. Aaftink 01; Jac. Rietveld Nic. van Eijk 10. Z0ETERW0UDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Dinsdag a.s. te 19.45 uur. Op de agenda staat o.m.: Beslissing over het al of niet verlenen van garantie bij hypotheek-verstrekking woning bouw. Verhoging van het grond- en bouwvoorschot voor de bouw van 38 woningen. Straatverlichting Om- medljkseweg. Electriciteitsvoorzie- ning Geerpolder. Verzoek van de R.K. Vereniging voor E.H.B.O. te Zoeterwoude (Dorp) om beschik baarstelling van zuurstofkoffers. Aankoop van een zandstrooier. Ver zoek van de R.K. Jeugdbeweging Zuidbuurt om subsidie over 1954. Verzoek van M. van der Velden te Zoeterwoude tot overname in eigen dom en onderhoud van de straten op Rhijnvreugd. Zilveren jubileumOp 27 Decem ber a.sk zal"het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. A, Friebel, hoofdcom mies ter secretarie, in dienst van deze gemeente trad. 0EGSTGEEST Gemeenteraad Op Woensdag avond 22 Dec. te 7 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m.: aanvragen van schoolbanken voor R.K. Jongens- en R.K. school Duinzicht. Verder zul len verschillende subidie verzoeken worden behandeld. Voorts vragen B. en W. een crediet voor de uitvoering, van het 2e stratenplan aan de Hofdijk 40-jarig dienstjubileum Gisteren herdacht de heer G. J. Hoitink de dag dat hij veertig jaar in dienst was bij de Rijks belastingen. Vanaf 16 Jan. 1925 is de heer Hoitink als zodanig werkzaam in onze gemeente en heeft zich in die tijd vele vrienden ge maakt. Verschillende belastingautoriteiten kwamen hedenochtend hun geluk wensen aanbieden, meestal met een stoffelijk bewijs van waardering. Ook verschillende gemeente-ambtenaren en particulieren brachten de heer Hoitink een bezoek, zodat het de ganse dag een komen en gaan van personen was. IJsclub. Onder voorzitterschap van de heer K. Veen hield de „IJs club" haar alg. vergadering in café Knijnenburg. Nadat de heer Veen een .overzicht had gegeven van de werk zaamheden over het afgelopen ver enigingsjaar bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waarvan we noteer den dat het ledental thans 245 be draagt, wat voor een gemeente als Oegstgeest te gering is. De heer J. v. d. Post bracht finan cieel verslag uit. Er bleek slechts een batig saldo aanwezig van 21,47 waarmede men, aldus de voorzitter, geen deur kan intrappen. De aftredende bestuursleden de he ren C. Ekeris, M. van Gorkum, J. W. v. d. Post en W. de Roode werden herkozen, terwijl in de vacature ont staan door het vertrek van de heer Th. A. Milikan de heer C. Baldal werd benoemd. Na verslag der kascommissie en een opwekkend woord van de voor zitter tot het werven van nieuwe le den werd deze vergadering beëin digd. Hierna volgde de traditionele ver loting van schaatsen enz. terwijl een gezellig strijkje het verdere gedeel te van de avond opluisterde. De heer W. de Tombe slaagde te Oegstgeest voor het doctoraal exa men economische wetenschappen. ST0MPWIJK „H.V.S.. De wedstrijden voor o s. Zondag. HVS II—SVT II 1 10 u. Quintus I—HVS I 1 u., vertrek 11.45. VOORSCHOTEN Naastenliefde per pond. De wel pen en verkenners en voortrekkers van de St. Laurentiusgroep gaan Za terdagmiddag weer op pad om pondjes in te zamelen voor de min der bedeelde plaatsgenoten. Het is de bedoeling, dat het Kerstfeest voor ieder een goed feest kan zijn, voor zover dat in het materiële ligt. Behalve pondjes van nuttige en lekkere levensmiddelen worden ook waardebonnen en geld aangenomen. Bij de leiding van de verkenners be staat al geen twijfel meer, dat deze' actie zal slagen, in 1952 werd 600 pond opgehaald en in 1953 660 pond. Men hoopt alleen, dat het dit jaar weer meer dan het vorige jaar zal zijn. Zondag vroeg terug uit Wassenaar. De spoorwegovergang in de Pape laan bij het station zal in de nacht van Zondag op Maandag a.s. van 126 uur afgesloten zijn voor alle verkeer wegens werkzaamheden aan deze overgang.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2