II Men is al druk bezig met voorbereiding van corso 1955 Provincie Utrecht spant de kroon in de actie voor de vluchtelingen Laatste groep Koreavrijwilligers arriveerde gisteren in Nederland Proefvlucht op Schiphol eindigt met noodlanding „Strafexpeditie" tegen Den Haag eindigde gisteren voor rechtbank Desmeshanden ®mER' Geen prijsverhoging door wijziging omzetbelasting Overval door nylon- hoofden „Ik moest u vermoorden" GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Kinderbijslag bracht veldslag DONDERDAG 16 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA .1 Opbrengst thans ruim 2'/4 millioen Limburg torst (voorlopig nog) de „rode lantaarn" Bij het comité vluchtelingenhulp 1954 is de laatste dagen 45.000 bin nengekomen. -De opbrengst van de actie is daarmee gestegen tot een be drag van 2.252.000,—. De provincie Utrecht komt tot nu toe van alle provincies het best voor de dag. De opbrengst in deze provin cie komt neer op een bijdrage van 30,65 cent pei? inwoner. Bij de bere kening is geen rekening gehouden met het bedrag van 94.000,dat de spoorwegen hebben bijeenge bracht en dat uit Utrecht is overge maakt. Als de mijnen komen Op de tweede plaats komt Noord- Holland met 27,39 cent per inwoner. De elfde plaats op de ranglijst wordt tot nog toe ingenomen door Limburg met 4,56 cent per hoofd, maar deze provincie zal nog wel op een hogere plaats komen, als de mijnen hun bij drage hebben overgemaakt. Het secretariaat van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 is dit alles gaan uitrekenen, nadat op 6 Decem ber het tweede millioen gulden vol was; het is bij de berekening van dit bedrag uitgegaan. Hengelo mildste stad. Voor wat de grote gemeenten be treft; op deze lijst staat Hengelo (O.) bovenaan met 64.65 cent per hoofd der bevolking; 's-Hertcgenbosch is tweede met 52,50 cent en Utrecht derde met 40,89 cent. Den Bosch dankt de tweede plaats aan de op brengst van de daar gespeelde voet balwedstrijd tussen de selectie-elf tallen van de voormalige beroeps voetbalbond. Telt men die opbrengst niet mee, dan komt Den Bosch op de vijftiende plaats, met 18,03 cent per inwoner. Er komt nog meer. Onder aan de lijst der grote steden staan Heerlen (vijf en twintigste) en Tilburg (zes en twintigste) met res pectievelijk 7,61 en 6,77 cent per in woner. Een andere berekening heeft het secretariaat geleerd, dat van de twee millioen gulden 36 afkomstig was van particulieren, 45 van het bedrijfsleven, 8,2 van overheids lichamen en -instellingen en 10,8 van allerlei acties. Het comité noemt deze cijfers alle zeer voorlopig. Er worden nog grote bedragen verwacht en daardoor zullen ongetwijfeld nog verschuivingen in de ranglijst op treden. Regerings-gift. Naar wij van het Ministerie van Buitenlandse Zaken vernemen, heeft de ministerraad in Maart 1953, naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de Hoge Commissaris voor vluchtelingen, besloten ten be hoeve van de in West-Duitsland arri verende vluchtelingen uit Oost- Duitsland beschikbaar te stellen een Nederlandse regeringsbij drage van 100.000,Deze gift zou niet in geld worden uitgekeerd, doch hier te lande worden besteed voor de aan koop van meubels, die Nederland ter beschikking zou stellen van de re gering der Westduitse Bonds-repu- bliek. Deze meubels zijn thans aan gekomen en omvatten 80 eenheden, die elk bestaan uit: 1 klerenkast, 1 commode, 1 keu kenkast; 1 eetkamertafel, 1 slaapka mertafel, en 6 stoelen; 4 ledikanten, 4 matrassen; 4 dekens, 4 kussens. Hiermede kunnen dus enige hon derden vluchtelingen worden gehol pen. Binnenkort zal de gift op sym bolische wijze namens de Neder landse regering aan de Duitse Bonds republiek worden overgedragen. De datum van deze overdracht moet nog nader worden vastgesteld. Verplichte inenting voor militairen De Staatscourant van Woensdag bevat een besluit van de minister van Oorlog en van Marine, waarbij aan militairen van de Koninklijke Land macht en de Koninklijke Luchtmacht de verplichting wordt opgelegd, zich te onderwerpen aan inenting en her inenting tegen cholera, typhus, para- typhus A en B, diphtherie en teta nus. In een tweede besluit wordt de zelfde militairen deze verplichting opgelegd ten aanzien van primo- en revaccinatie tegen pokken. RUIMERE HUISVESTING MINISTERIE O. K. EN W. De rijksgebouwendienst heeft ten behoeve van het ministerie van on derwijs, kunsten en wetenschappen een deel van het nieuwe kantoorge bouw van de n.v. Billiton Mij aan het Louis Couperusplein in Den Haag gehuurd. In Januari zullen enkele afdelingen en werkeenheden van dit ministerie, die thans zijn gehuisvest in het gebouw Prinsengracht 15, worden overgebracht naar het Louis Couperusplein. In het voorjaar kan de aanbeste ding worden verwacht yan het nieuw te bouwen gedeelte van genoemd ministerie op de thans nog braak lig gende terreinen aan de Kanonstraat en de Nieuwe Uitleg in Den Haag. Het nieuwe gedeelte zal met een luchtbrug en doorgang onder de Ka nonstraat verbinding krijgen met het hoofdgebouw. Franse hulde te Marseille Om even over half zeven gister avond is aan het grensstation Roo sendaal de speciale D-trin uit Mar seille aangekomen met het Neder landse Detachement bij de Verenigde Naties uit Korea. Op het perron wa ren verschillende autoriteiten ter be groeting aanwezig. De muziekkapel van de Limburgse Jagers blies marsmuziek toen de trein arriveerde. Van het station ging het detachement meteen naar de En- gelbrecht van Nassaukazerne, waar de Staatssecretaris van Oorlog, mr. F J. Kranenburg, de troep later op de avond toesprak. „De vrijwilligers hebben het opge knapt. Ze hebben moeilijke opdrach ten vervuld, op sleutelposities ge staan en waren na de wapenstilstand ook het toonbeeld van tucht. Ze heb- ben respect verworven, wat tot uiting kwam in eerbetoon en persoonlijke j onderscheidingen. Nederland legde er eer mee in", aldus de staatssecre taris, die ook nog mededeelde, dat H. M. de Koningin binnenkort een vaandel zal uitreiken aan het regi ment van Heutz. Op het vaandel zal staan: „Korea 19501954". De staatssecretaris heeft vervolgens aan enkele officieren, onderofficieren en manschappen de ondrscheiding „voor recht en vrijheid" uitgereikt. Had de ontvangst in Roosendaal Geen ongelukken Gistermiddag omstreeks half vijf heeft een Thunderjet F84, bestuurd door de invlieger der Fokker fabrie ken A. P. Moll, een geslaagde nood landing gemaakt op de landingsbaan no. 19 in de Zuid-Oost hoek van Schiphol. De vlieger meldde de ver keerstoren, dat hij moeilijkheden had en moest landen. Alles werd ter stond in gereedheid gebracht en de brandweer rukte naar de landings baan uit. Het toestel, dat vermoedelijk mo torstoring heeft gehad, kwam niet aan het .begin van de baan aan de grond, doch verscheidene meters ver der. Tijdens het landen vlogen een wiel en stukken van het landingsge stel van het vliegtuig af. De piloot moest sterk afremmen om te voor komen, dat hij door zou schieten. Daardoor geraakte het vliegtuig van de baan af aan de zijde van het plat form en kwam terecht in modder en zandhopen. Aan het einde van de baan, ter hoogte van de Vijfhuizer- weg, waren arbeiders bezig met werkzaamheden ter verlenging van de baan, die ijlings een goed heen komen zochten, toen zij de thunder jet zagen aankomen. Niemand werd gewond. De thunderjet was bij Fok ker gereviseerd en invlieger Moll maakte de bruikelijke routinevlucht met de machine. Groot tekort aan vlak vensterglas Doordat vele buitenlandse fabrie ken, waarvan Nederland zijn ven sterglas betrekt, zonder voorafgaan de waarschuwing, hun levertijden aanzienlijk verlengd hebben, wordt ons land momenteel bedreigd door een ernstig tekort aan vensterglas. Deze stagnatie is des te schadelij ker, daar juist in deze tijd vele wo ningen opgeleverd moeten worden en het ontbreken van vensterglas een vlotte afwerking van de wonin gen tegenhoudt. De levertijden zijn over het alge meen door een verlenging van 6 we ken op 11 weken gekomen. F 44.000.- te veel? „We zetten 60.000,boven onze calculatie", besloten enige tijd gele den enkele aannemers, die op het punt stonden in te schrijven voor het aanbrengen van verlichting in het nieuwe Haagse stadhuis. Dit bedrag bestond gedeeltelijk uit een „straf" voor de gemeente Den Haag, die een gedeelte van het be nodigde materiaal zelf aangeschaft had, daardoor onder de duiven der aannemers schoot en slechts enkele procenten van dit verlies wilde ver goeden. Daarbij kwam dan nog de gewone schadevergoeding voor de aannemers, die het karwei niet zou den krijgen en zo kwam de 60.000 vol. De gemeente vond echter, dat 16.000,voor de achter het net vissende aannemers voldoende ge acht moest worden en over de „straf" wilde zij helemaal niet spreken, zo als ook de aannemers niet haar daar niet over gesproken hadden. Dit alles bleek gisteren voor de economische kamer van de Haagse rechtbank, waar de twee aannemers, die het karwei tenslotte kregen toe gewezen 3.000,boete tegen zich hoorden eisen. De verdediger kon zich echter ge heel met het standpunt van de aan nemers accoord verklaren en vroeg vrijspraak. De rechtbank besloot orfi over 14 dagen een beslissing te nemen. ditmaal een bijzonder cachet, de Fransen en met name de autoriteiten, die belast waren met de ontvangst te Marseille, hebben de Nederlandse vrijwilligers feestelijk begroet, on der aanbieding van erewijn en een diner. De Nederlanders gaven als blijk van waardering souvenirs. ruwofschraal?. geeft handen om trots op te zijn. (Advertentie) Nanwkeurige controle De nieuwe wet op de omzetbeblas- ting, die 1 Januari in werking treedt, levert, volgens het ministerie van economische zaken, geen motief op tot verhoging van de prijzen in de winkels. Een enkele uitzondering voorbehouden. De regering zal de ontwikkeling van het prijsverloop nauwlettend vol gen en de oorzaken van eventueel geconstateerde prijsverhoging op sporen. Een invalide te Rotterdam, de 47- jarige W. H. Kraam, kreeg de schrik van zijn leven toen twee mannen, die nylonkousen strak over 't hoofd had den getrokken zijn woning aan de Tolhuislaan binnendrongen en hem een broodmes op de keel zetten met de dreigende woorden: „Kom op met je poen". De invalide schreeuwde luidkeels om hulp. De indringers schrokken hier zo van, dat zij op de vlucht sloegen. Zij zijn hoogstens één minuut binnen geweest. Tijdens werkzaamheden op het spoorwegemplacement te Geldrop is gisteren de 31-jarige monteur W. K. van een ladder gevallen en later overleden. De Kilometer-kampioen door A. D. Hildebrand. Uitgave van Hooimeyers Be schuitfabrieken; Puddingfa- briek v.h. A. J. Polak en VS Pepermunt en Suikerwerk- fabriek Van Slooten. Een prachtig album met een door Hildebrand geschreven spannend ver haal van een jongeman die door een opstelwedstrijd over de Ned. Spoor wegen een grote prijs wint. Het verhaal is in een prettige vorm gegoten. Men komt hierdoor gelijk in kennis met de vele wetenswaardig heden van de spoorwegen. Vooral de jeugd zal zich interesseren voor de geweldige vooruitgang van dit veel omvattend bedrijf. De bekende tekenaar Ch. Borki stelt u in staat deze ontwikkeling ook te zien door de 120 gekleurde plaat jes die in dit album behoren en ver pakt zijn bij bovenstaande 3 merk artikelen. Bovendien is er nog een letter wedstrijd aan verbonden met honderden prijzen met als hoofdprijs een 14-daagse vrijkaart van de spoor wegen 2e klasse voor 2 personen. De smaakvolle verzorging is van Reclame-adviesbureau Bouwman, Leeuwarden. Dooltocht door de Nacht. Door Sholem Asch. Uitg. A. J. Strengholts Uitg. Mij., Amsterdam. RECHTZAKEN HAAGSE RECHTBANK. DIERENMISHANDELING. Eén week gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie tegen een los- werkman uit Bodegraven wegens gruwelijke dierenmishandeling. Ver dachte was op 21 October 's mid dags om vijf uur op de los- en laad plaats van de Ned. Spoorwegen kip pen aan het voeren, toen er een jon gen langs kwam, die een juten zak in zijn hand had. Verdachte had toen gevraagd wat er in die zak zat. „Een kat", had de jongen geantwoord. Verdachte had toen gevraagd of hy de kat voor een kwartje kon kopen en dat ging. De jongen kreeg het kwartje-en de man de kat. Maar om dat de jongen de zak terug wilde hebben zei verdachte daarom dat hij het dier wel even zou doodmaken. Hij had met de zak enige malen te gen een ijzeren opstaptree van een spoorwegwagon geslagen. „We zullen eens kijken of hij dood is", had ver dachte toen gezegd en hij had de zak leeggeschud. Het dier was niet dood, viel op de grond en liejS toen weg, gewond en met de achterpoten sle pend af en toe vallend. „Wat moest u met die kat, U had er toch niet mee te maken?", vroeg de politierechter. Verdachte vertelde, dat hij er één gulden winst op kon maken, door dat hij de huid wel voor vijf kwartjes zou kunnen verkopen. Hij was de kat niet meer achterna gegaan en hij had het dier laten lopen.. „Hij liep hard weg", vertelde verdachte. De 19-jarige C. v. d. B. had het al lemaal gezien. Waggelend slepend liep de kat weg, vertelde deze getuige. Op uitermate klein winstbejak was deze gruwelijke onmenselijke be handeling gepleegd. Uit het strafre gister blijkt ook wel dat deze ver- daohte een uitermatie lastig karakter is, zo zeide de Officier van Justitie. Hij maaakte er veertien dagen onvoor waardelijk van. het nieuwste werk van Sholem Asch: „Dooltocht door de Nacht". Deze Joodse schrijver Sholem Asch, die zich door werken als „Maria", „Mo- zes" en „De Apostel Paulus" reeds een eervolle plaats in de moderne lit teratuur heeft verworven, heeft door deze nieuwe roman onmiskenbaar het bewijs geleverd, dat hij een schrij ver is met bezonken oordeel, die het hier gegeven verhaal met een won derschone compositie heeft omlijst, zodat het lezen er van van begin tot einde een verheugenis is. Sholem Asch geeft ons in deze ro man een kijk op „het geloof der va deren" zoals we tot heden nog niet zagen en zoals wij het ook niet ken den en al is de sterf voor dit merk waardige boek niet uitsluitend ont leend aan nieuw-testamentische bron nen, getuigt het toch ongetwijfeld van een diep inzicht om zijn verhaal aldus samen te stellen. Wij hebben bewondering voor de wijze, waarop hij de zielestrijd uit beeldt van de Joodse zakenman, bou wer en eigenaar van indrukwekkende hotels en schouwburgen, eigenaar ook van onafzienbare landerijen in Ame rika, die zijn fortuin gebouwd beeft op een kleine diefstal, in zijn ^jeugd gepleegd. Op latere leeftijd is zijn hele streven er op gericht dit begane onrecht goed te maken door te trach ten de man te vinden, die hij eens be nadeeld heeft, daarbij op het eens door zijn vader ingenomen stand punt staande," dat men van de zon den, aan mensen begaan, alleen ver giffenis kan krijgen, wanneer men het onrecht aan betrokkenen herstelt. Op 'bijna meesterlijke wijze be schrijft Sholem Asch de gemoedstoe stand van Isaac Grossman in zijn jacht naar de man, die hij benadeeld heeft en zo deze niet meer leeft, naar zijn nakomelingen. Hemel en aarde wil hij er toe bewegen hem daarbij behulpzaam te zijn, maar hij stuit slechts op tegenstand, vooral van de zijde van zijn zoon, die hem onder curatele laat stellen. Evenwel, de rechtvaardigheid over wint ook Ihier, al zouden we kunnen betwijfelen, of hij het laatste ideaal, dat hij zich stelde, ten volle bereikt heeft. M,aar het leven van Grossman, geleid door geldzucht en daardoor een dooltocht in de nacht, moge voor hen. die deze merkwaardige geschie denis lezen, een voorbeeld en een leidraad zijn. Dat wensen we de schrijver van harte toe. „HOLLAND IS DE BRUID" Het Centraal Comité Bloemencor so Bollenstreek is wederom gestart met de voorbereiding van het in 1955 te houden' bloemencorso. Het corso 1954 „Melodie in bloe men" is een zeer geslaagd evenement geweest. De deelnemende wagens wa ren mooier dan ooit en honderddui zenden bezoekers zijn wederom at tent gemaakt op het nationale pro duct, de bloembollen. Als richtdatum voor het corso 1955 is vastgesteld 23 April. Vanzelfspre kend moet hierbij wijziging voorbe houden blijven, daar de datum af hankelijk is van de bloeitijd der hya- cinthen. Als titel voor het corso 1955 is vastgesteld: „Holland is de bruid" naar het gedicht van Jan Prins „De Bruid". Vanaf medio Januari a.s. zullen bij het secretariaat een aantal ontwer pen ter inzage liggen. De ontwerpen worden vervaardigd door de heer A. W. van Driel te Amstelveen, die door het comité is aangesteld als artistiek adviseur van het bloemencorso Bol lenstreek. Genoemde heer Van Driel geeft sinds jaren zijn beste krachten aan het corso en het comité heeft dan ook gemeend hem in die functie te moeten benoemen. Hierbij wordt opgemerkt, dat het evenals vorige jaren mogelijk blijft voor de deelnemers om 'n eigen ont werp te vervaardigen of te doen ver vaardigen, mits het ontwerp vooraf door het comité is goedgekeurd. De indeling van de praalwagens zal geschieden in drie groepen, naar gelang de lengte van de wagens, t.w.: klas 1 lengte 10 tot 13 meter; klas II lengte 8 tot 10 meter; klas III lengte 5 tot 8 meter. Deelnemers in klas III zijn vrij al of niet een tractor te ge bruiken als trekker van de praalwa gen. Voor de klassen I en II is het ge bruik van tractoren verplicht ge stelde lengte-afmetingen zijn met in begrip van de lengte der tractor. Aan bloeipbollenbedrijven, vereni gingen en gemeenten in de Bollen streek, zomede aan de afdelingen van de vereniging voor Bloembollen cultuur in- en buiten de streek, die met een praalwagen deelnemen, wel ke naar een vooraf door het comité goedgekeurd ontwerp is uitgevoerd en overigens voldoet aan de instruc tie voor deelname, wordt een premie beschikbaargesteld, naar gelang de lengte der wagen, t.w. in klas I 500.—; klas II ƒ400.—; klas III 300.— Het ligt in de bedoeling om Vrij dagsmiddags vóór het corso te Lisse een tentoonstelling van de wagens te organiseren, die tegen betaling voor het publiek toegankelijk zal worden gesteld. Zaterdags zal dan te kwart voor 1 vanuit Lisse gestart worden. Eerst wordt dan naar Sassenheim gereden, keerpunt „De Uiver", daarna via Lisse naar Hillegom, keerpunt Ben- nebroek. Vervolgens terug naar Lis se, aldaar finish. Overigens kan nog worden mede gedeeld, dat het in dit jaar ingestelde bekroningsfonds is opgeheven. De nog aanwezige gelden in dat fonds zullen worden besteed voor de aan koop van prijzen voor het corso 1955. Opgaven tot deelname worden gaar ne ingewacht vóór 1 Februari a.s. bij het secretariaat, p.a. Raadhuis, Hil legom. „Ik ben lid van het comité voor ter roristische aanslagen der communisti sche Toedeh-partij en mij is opgedra gen u uit de weg te ruimen, maar ik ben geen moordenaar en daarom geef ik mij aan u over", aldus een 25- jarige Pers, die zich Dinsdag j.l. bij de militaire gouverneur van Teheran, generaal Teimoer Baktiar, een neef van koningin Soraja, aanmeldde en een revolver op tafel legde. Dit is Woensdagochtend door de chef van de Perzische generale staf, kolonel Fazoeni, aan verslaggevers medegedeeld. Hij voegde hieraan toe, dat de politie, dank zij de door de be trokkene een voomalig bank-em- ployé verstrekte inlichtingen, de hand had kunnen leggen op de lei der van genoemd comité. Gevestigde personen in dc week van 6 tot en met 11 December 1954 J. M. Arps, Oude Singel 146; Y. P. Bekema, rcligieuse, Hooigracht 1129; H. A. van Bohemen, gezinsverzorgster, Morssingel 8: J. Bos, hulp in de huish., Oucje Singel 86: J. P. F. ten Broek en fam., scheeps- werktuigkundige, Fagelstraat 20; S. Cie- re, arb. touwfabriek, Oranjegrt 95; N. M. van Dongen, militair KL, Morsstr. 6264 A. H. van Dijk, ziekenverpleger I KM, Noordeinde 2a; L. J. van Dijk, Stadhou derslaan 28; V. Eikendal, Rijnsb.weg 161 J. P. Engels, Breestr. 14; G. A. J. Gieze- man. Schelpenkade 36; A. de Gunst, hulp in de huish., Reitzstr. 11; B. T. de Haas, Hartmanstr. 11.. J. J. W. van Haga, R. en Schiekade 111; H. M. M. Blonkvan Hassel, de M. van Streefk.str. 5; B. J. Hoff, Oude Rijn 3; F. D. de Jong. schrij ver, Akkerhof 38; W. van Joolingen fam., Hoge Rijndijk 183; A. Berghuis Klunder. Rijnsb.weg 50; B. H. van der Kuij en fam., winkelier staalwaren Bees tenmarkt 13; E. M, A. van der Lande, Noordeinde 50; H, van Manen, scheeps- werktuigkundige, Koninginnelaan 45. P. Menick, sergeant KL, Damlaan 3; N. J. Meijer, W. Rozenstr. 26; J. L. Nieuw- stad en fam., chef de rang hotel, Narm- straat 10; D. Oevering, dienstbode, Lage Morsweg 22; H. G. Oppèl, tandarts, Noordeinde 2a; E. van Pelt, Breestr. 177. I. Penn, Morswpg 55a; H. J. Pison, hulp in de huish., IJsselkade 30; H. van de Pol, tuinder. Da Costastr. 88; M. V. Po lak. secretaresse, Haarlemmerstr. 93; J. Postema, Heemskerkstr. 92; M. E. Reu vers, a.b. „Kabouterhuis" ligg. t.o. Mors singel 2; A. Rigtering, 11 verpleegster, Witte Singel 27; C. Rol en fam., arts. a.b. „Marco" ligg. t.o. Utr. Veer 33a; J. Roos, scheepswerktuigkundige, Weidehof 28; A J. Salomé, Mariënpoelstr. 39; V. Siderius en fam.. pharmacoloog, de M. v. Strecf- kerkstr. 11; C. Tesselaar, fabr. arb. Su- matrastr. 58; J. H. M. Tonino, Rapen burg 24; L. S. Tulman, Rijnsb.weg 18; F. H. Varenkamp. werktuigkundige b. d. Gouv. Marine, Rijnsb.weg 50; E. Vor- duyn den Boer, Rijnsb.singel 22a; M. A. Vermeer, huishoudster, Maarsmanssteeg 25; H. R. Verwers, Kagerstr. 16; P. A. de Het geval was vrij ingewik keld en daarom besloot de Tiel- se transportarbeider eens met slaande argumenten te werk te gaan. Hij had bij zijn huwelijk en kele kinderen uit de eerste echt van zijn gade onder zijn hoede genomen, maar de eerste echtge noot ging nog trouw de kinder bijslag halen voor deze kinderen. De transportarbeider ontmoet te gisteren zijn „voorganger" en wilde de kwestie eens voorgoed de wereld uit helpen; de wijze, waarop hij dit poogde te berei ken getuigde echter niet van een overvloed aan tact eri het gevolg was een slaande straatrel. Vol belangstelling zagen vele tientallen voorbijgangers toe, hoe de verbitterde echtgenoot zijn „voorganger" een paar fikse kaakslagen toediende, waartegen dit lichaamsdeel kennelijk niet bestand was, zodat het spleet. In het geheel niet uit het veld geslagen door deze breuk en zonder de minste tegenwerking van het belangstellende publiek te ondervinden, greep de trans portarbeider een been van zijn op de grond gevallen slachtoffer cn vervoerde hem over de straat stenen in de richting van de gracht met het kennelijk voor nemen hem daarin te laten ver dwijnen. Toen kwam een arbeider langs die kennelijk minder op arena- gevechten gesteld was, dan de Tielse toeschouwers, en die de mannen scheidde. De ongelukkige voormalige echtgenoot werd in het zieken huis opgenomen en het is nog oen grote vraag of de volgende uitkering van de kinderbijslag toereikend zal zijn om deze kos ten te dekken. Vries, Lammensch.weg 32; P. J. van der Waals scheepswerktuigkundige, Huiberts- hof 7; W. M. van'der Westen, hulp in dc huish., Wald. Pyrmontstr. 74; F. A. Wcs- tra van Holthe, juriste, Tomatenstr. 55: A. v. Zegveld, chef de réception, Schel penkade 21. Vertrokken personen van 6 lot en met 11 December 1954. S. C. v. d. Steen Alkemade, Stationsweg 27. Rijnsburg, Tramstr. 3; A. G. Amstad, Haarl.str. 86. 's Gravenhage, Pauwenln 92; L. de Bruijn, H. Rijndijk 156. Zwijndrecht, No- tenboomstr. 45; G. de Jongde Clercq en fam, H. Rijndijk 17, Ned. Nieuw Gui nea; A. J. E. Cramer, de L. de Kanter- str. 6B, 's Gravenhage, Zwolsestr. 341; W. Fransen en fam., Boshuizerkade 5, Kampen, Ir B. P. G. van Diggelenkade 5: A. W. Gabriel, Lorentzkade 16a, A'dam, P. Potterstr. 6; T. A. van Gent, Morsstr. 47, Bockhorstln 17; A. Godwin, Rijnsb. weg 50, Oegstgeest, Wijttenb.weg 57; J. H. M. de Graal' en fam., Aalmarkt 11. Eindhoven. Gestelsestr. 95; H. W. Heems kerk cn fam., Oranjegrt 73, Canada; J. v. d. Helm, Rapenburg 59, Hoogcveen Nieuwlande, Joh. Poststr. 18: N. v. d. Heuvel en fam., Morsweg 15, Alkmaar, v. Leeuwenhoekstr. 23; A. M. J. Hosman, Brcestraat 115, Canada; W. H. Karreman v. 't Hoffstr. 48a, Schiedam, B. Ballot singel 59b; H. J. Klein Gebbinck, R. en Schiekade 63, Lichtenvoorde C 13; J. dc Kier en fam., Fagelstr. 38, Oegstgeest, Pr. Hendrikln 7; A. G. Klok, Schelpenkade 52, Hoogezand-Sappemeer, Kalk wijk West 30; J. C. de Kok, Varkenmarkt 7, A'dam, Haarl, Houttuinen 24; A. C. van Koperen. Atjehstr. 79a, Leiderdorp, Steenbakkersin 9: A. Kromhout, O. Vest 117, A'dam, Saffierstr. 14; J, H. Krom hout, O. Vest 117, Katwijk. Duinoordweg 2; J. J. Lako, Noordeinde 2a, R'dam, Pr, Hendrikstr. 96; R. P. Lemette, Noord-- einde 2a, R'dam. aan boord Hr Ms „Ka- rel Doorman"; C. v. d. Linden, O. Singel 12; Zuid Afrika; M. C, W. Tupamahu— Martens. Paviljoenshof 4, Indonesië; P. A. v. d. Meer, H. Rijndijk 152, A'dam, C. Anthoniszstr. 56; B. Merbis, Vreewijk str. 11, Leiderdorp, Hoogmadeseweg 33; J. Nieuwenburg, Noordcrstr. 7a, Austra lië; H. C. Woudwijkvan Nood, Haven 18b, Haarlem, Velserstr. 12 rd; W. G. v. d. Oord. Rapenburg 120, Tilburg. Oister- houtsebaan 113; A. M. Ouwerkerk, P. de la Courtstr. 43. Eindhoven, Heezerweg 230; A. Parmentier en fam., Plantsoen 91 Oegstgeest, Emmalaan 93; P. Persoon, Lorentzkade 16a, A'dam, P. Potterstr. 6; W. H. V. Peutz, Rapenburg 24. Tilburg, J. P. Coenstr. 83; J. H. J. de Rooij, Raamstg 13a, Krimpen a. d, IJsscl, Kruis- str. 13; E. E. Roukema. Vreewijkstr. 6, Haarlem, KI: Houtweg 19; J. A. Rutgers, Rijnsb.weg 10. Zd Afrika; J. B. Scholte. Schuurman, Rijnsb.weg 10, Arnhem. Vondelln 15; P. F. M. Sormani, Rapen burg 16, Beverwijk, Beecksanghln 76; W. Spaans, Rijnsb.weg 10, Arnhem, Hom- melseweg 341A; H. M. Spangenberg, Jan- vossenstg 51a; Den Helder, Buitenhaven 5; M. van de Stólpe, R. Visscherstr. 14a, A'dam, Beste Vaerstr. 48hs; L. Stein. Morsstr. 4, Katwijk, Boulevard 48; J. Bijnsdorp—van Tol en fam., W. Rozen str. 66, Eelde. P. Soerweg 9; R. S. Tul- chin, Merelstr. 45, Katwijk. Boulevard 48; M. E. Uljee en fam., Utr. Jaagpad 129. Zuid Afrika; F. L. G. F. Uijen, Groenh. grt 12. Velsen, Kanaalstr. 208 rd; E. H. Velders. Rijnsb.weg 10, 's Gra venhage, Rijswiji ;eweg 30; H. G. Vel ders, Roodb.str. 3, Oud Beijerland, Ko- ninginneln 77; J. A. Visser, Rijnsb.weg 104, R'dam, Ch. de Bourbonln 62; B. Weisskopf, Morsstr. 4, Katwijk, Boule vard 48; A. K. Wolterink, Fagelstr. 32, Leiderdorp, Burg. Brugpln 4; H. Hou- weling—van den Wijngaard en fam., Roodborststraat 29, Turkije.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7