Tegen de broodprijzen zal worden opgetreden faarverslag van „Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid Holland1' Liever holbewoner dan zeeschuimer Spanning op teeltrechtmarkt vraagt om herzieningen Nachtelijke roofoverval op bejaarde landbouwer Vrachtwagenchauffeur werd verblind en ramde bij Ypenburg een personenauto DONDERDAG 16 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 TWEEDE KAMER Motie tot uitstel heeft weinig kans „Gedurfde vrijheid" In de gisternamiddag gehouden vergadering der Tweede Kamer is aan de orde gekomen de stemming over het Dinsdagavond behandelde wetsontwerp tot wijziging van de be groting van het scheepvaartfonds voor het dienstjaar 1954. Deze wijzi ging betreft het opbrengen van een post van 6.520.000,voor de aan koop van een Amerikaans schip ten behoeve van het emigrantenvervocr. Met de verbouwing en het voorzien van inventaris zal nog ongeveer 14.800.000,gemoeid zijn. Dit be drag zal suppletoir op de begroting voor 1955 worden aangevraagd. Het wetsontwerp wordt aangeno men met 59 tegen 15 stemmen. Tegen: YVD, CPN, SG, KNP en van de CH de heren Beerink, Van de Wetering en De Ruiter en van de AR de heer Gerbrandy. Nota inzake vernietiging veror dening broodprijzen 1942. De Tweede Kamer heeft daarna behandeld de nota inzake de vernie tiging van de verordening brood prijzen 1942 voortgezet. De minister van Economische Za ken, de heer ZIJLSTRA, merkt op, dat van 1920 tot '1937 het aantal ves tigingen toenam; van 1937 tot nu neemt het opzienbarend af. Het ge vaar van een ruineuze concurrentie behoeft daarom naar zijn oordeel niet te worden gevreesd. Hij houdt vol dat de bewijslast niet ligt bij de over heid. Er zijn geen argumenten aan gevoerd, die zouden bewijzen, dat er een waarschijnlijkheid van ruineuze concurrentie aanwezig is. De bevoegdheid om minimumprijs regelingen te hanteren moet worden gezien als een uitzonderlijk iets, waarvoor concrete bewijzen moeten worden aangebracht. Spr. is van oordeel, dat het met de overcapaciteit niet zo'n vaart za lopen. De ontwikkeling van het aantal in woners per bakker wijst daarop. Het tempo van de sanering, welke zich voltrekt, is ongetwijfeld een hoog tempo. De handhaving van de minimum prijzen is naar zijn oordeel niet slechts overbodig, doch ook scha delijk. De minister herhaalt zijn toezeg ging in de nota, dat zal worden inge grepen als onverhoopt desastrueuse concurrentie zou optreden. Van zoda nige concurrentie kan, zoals in de nota gesteld, eerst gesproken worden, wanneer de prijs bij voortduring be neden de (uiteraard variabele) kost prijs van een efficient werkend be drijf komt te liggen, zodat onaan vaardbare economische en sociale repercussies het gevolg zijn. De minister verklaart tenslotte, dat hij de bakkers zou willen zeg gen: durf het met deze vrijheid te wagen. Bij de replieken geeft de heer JANSSEN (KVP) als zijn mening te kennen, dat de bewijslast bij de rege ring ligt. Spr. meent, dat het wense lijk is, in afwachting van het resul taat van nader beraad met de Neder landse Bakkerijstichting, de huidige toestand te laten bestaan door op schorting van het besluit tot vernie tiging der verordening broodprijzen 1942. Hij dient een daartoe strekkende motie in. De beraadslagingen worden hierop geschorst tot 's avonds half acht. Te ruim half acht wordt de verga dering heropend. Voorzitter is de heer Van Sleen. De heer VAN EIJSDEN (AR) is van oordeel, dat het argument, dat de minimumprijs schadelijk is, niet voldoende geadstrueerd is. De motie- Janssen gaat hun en met name wat de kwestie der opschorting betreft,! te ver. Zijn fractie zal er niet voor kunnen stemmen. De heer CORNELISSEN (VVD) zegt het wel eens te zijn met opschor ting, maar de prijs daarvoor is hem te hoog. De motie immers wil de re gering waarnemers in de Bakkerij- stichting doen opnemen. Daar voelt hij niet voor. De heer SCHMAL (CH) zegt dat het voor velen van zijn fractiegenoten bezwaarlijk is met de motie mee te gaan. De heer HAKEN (CPN) vraagt waarom de heer Janssen geen vrij overleg vraagt. Met het verzoek om opschorting zegt spr. het eens te zijn. De heer PESCHAR (P. v. d. A.) verklaart, dat het betoog van de mi nister hun voor een groot deel ern stig heeft teleurgesteld. De minister heeft de Kamer een woordenpakket voorgezet, waar niet in zit. Aan de motie heeft sprekers fractie geen be hoefte. De heer KORTHALS (VVD) ver klaart zich tegen de motie, omdat hij van oordeel is, dat het bedrijfsleven niet moet worden beoogd. De minister verklaart voorzichtig te werk te gaan, stap voor stap, en niet ineens alle remmen losgooien. Als er plaatselijk een of andere broodoorlog dreigt zal de minister optreden, dat zegt hij onvoorwaar delijk toe. Tegen de in de motie gevraagde op schorting heeft spr. overwegende be zwaren. Ook heeft hij bezwaar tegen de in de motie voorgestelde vorm van betrouwvol beraad. De stemming over de motie zal vandaag worden gehouden bij de aanvang der vergadéring. Begroting Maatschappelijk werk De Tweede Kamer heeft daarna een aanvang gemaakt met de algemene beraadslaging over de begroting van het departement van Maatschappelijk Werk. De heer RITMEESTER (VVD) be spreekt de positie der Nederlanders in Indonesië. In het bijzonder vraagt hij de aandacht voor de groep In dische Nederlanders, die eigenlijk nergens op kunnen terugvallen. De dorps-, buurt- en wijkhuizen besprekend vraagt hij of van de sub sidie ook zullen profiteren de patro naten en parochiehuizen. Mevr. HEROMA—MEILINK (P. v. d. A.) zegt, dat haar fractie gaarne zou medewerken aan een gezonde uitbreiding van het maatschappelijk werk, maar dat wordt haar bemoei lijkt, omdat er zoveel obscure posten in de begroting staan. H.i. moest de minister open staan voor wat in ons zo verdeelde volk de saamhorigheid bevordert. Ten deze is er in spreeksters kring onge rustheid. In dit verband bespreekt zij de' subsidie-politiek; zij vraagt aan de Kamer te willen overleggen de pas gereedgekomen richtlijnen voor de subsidiëring van buurt- en wijk huizen. Mejuffrouw KLOMPé (KVP) be toogt, dat de overheid zich reken schap zal moeten geven van wat his torisch is gegroeid en gaat in ver band daarmede nader in op 't vraag stuk der verzuiling. In de zin van verstarring wijst zij verzuiling af. Er moet echter rekening gehouden wor den met verschillende inzichten zo als die bsetaan. Ons volk is een een uur. eenheid, men moet elkander beïn vloeden. In deze zin aanvaardt zy verzuiling. Spr. verklaart accoord te gaan met de gedachte van de minister door subsidiëring een aantal werkobjecten mogelijk te maken. Zij vraagt het particulier initiatief zo efficient mo gelijk steunen. De heer FOKKEMA (AR) ver klaart zich te kunnen aansluiten bij het uitgangspunt van het overheids beleid ten aanzien van het maat schappelijk werk. Vervolgens gaat hij in op de behartiging der sociale belangen van de Nederlanders in In donesië. De toestand van deze Neder landers is erbarmelijk geworden. Deze mensen moeten zo snel moge lijk uit hun ellende worden verlost. De heer GROEN (KVP) betoogt, NIEUWE RICHTLIJNEN VOOR AUTO-KOPLICHTEN. Op 1 Januari a.s. treden de nieu we bepalingen voor koplichten van motorrijtuigen in werking. Dit be tekent, dat van die datum af alleen gloeilampen en reflectoren, welke van een Rijkskeurmerk zyn voor zien, mogen worden gevoerd. Aan gezien hierover nogal enig misver stand blijkt te bestaan acht de K.N. A.C. het nuttig alsnog op het volgen de te wijzen: In de koplantaarn moet volgens het Wegenverkeersreglement een gloeilamp zijn aangebracht, waarbij de niet verblindende lichtbundel wordt teweeggebracht door een gloeidraad, welke aan de onderzijde is afgeschermd door een kommetje". Bedoeld wordt de zgn. dimspiraal, welke wordt gebruikt bij het ont moeten van tegemoetkomend ver keer Het „kommetje", een metalen kap je, zorgt ervoor, dat het licht alleen de bovenhelft van de reflector kan treffen, hetgeen dus de „Duplo" dat juist ten plattelande bij heil lampen, welke, zoals dat voortaan maatschappelijk werk met de levens' beschouwing rekening moet worden worden gehouden. Dat is een voor waarde om het werk niet te doen mislukken. De kwestie der dorpshuizen aan roerende stelt spr. de vraag of er ook subsidie verleend wordt als er al een gebouw bestaat. Of is het de bedoe ling alleen een nieuw huis te sub sidiëren? De heer Groen zegt overi gens van oordeel te zijn, dat het ter rein van het dorpshuis uiterst voor zichtig moet worden bewandeld. Mevrouw PLOEG—PLOEG (P. v. d. A.) het afbetalingsvraagstuk be sprekend, zegt het te betreuren, dat deze zaak niet is aangepakt door de minister van Economische Zaken en Sociale Zaken. Zij zou het betreuren als het rapport der commissie-Lich- tenauer basis werd voor optreden der overheid op dit gebied. Bij een regeling moet het sociale aspect van dit vraagstuk vooral de aandacht hebben. De heer KIKKERT (CH) ingaande op de opmerkingen inzake verzuiling, verklaart dit woord te moeten afwij zen. Bij samenstelling van commis sies heeft men z.i. veelal de neiging om te zeer naar de deskundigheid te zien. De levensbeschouwelijke inzich ten moeten hier echter ook tot gel ding komen. Tenslotte merkt de heer Kikkert op, dat maatschappelijk werk dienen het gaan tot de naaste. Dat kan alleen geschieden op levensbe schouwelijke basis. Mevrouw LIPS—ODINOT (CPN) geeft als haar oordeel te kennen, dat de bestaande sociale nood alleen kan worden opgeheven door verandering van het maatschappelijk stelsel. Te ruim half een wordt de beraad- geschorst tot hedenmiddag voor alle auto-gloeilampen in kop lichten zal moeten gelden, „behoren tot een door of vanwege de Minis ter van Verkeer en Waterstaat goed gekeurd soort en waarop tevens een door de Minister vastgesteld merk (NL in cirkel) is aangebracht". Wat de reflectoren betreft zal er tot 1 Januari a.s. geelgenheid be staan uitsluitend die exemplaren, die tot een goedgekeurd merk en ty pe behoren, alsnog van het Rijks- keurteken te laten voorzien. Dit is ten aanzien van de gloeilampen uiteraard onmogelijk. DUBEC betekent tabak, pure tabak niets dan geurige Oriënttabak! Hoe edeler de tabak, hoe lager het nicotine-gehalte van de cigaret. De uitgelezen, geurige Oriënttabakken, waarvan DUBEC cigaretten worden vervaardigd, hebben een uiterst laag, te verwaarlozen nicotinegehalte. Daardoor is DUBEC zo subliem van smaak en aroma, zo heerlijk licht en geurig! DUBEC: onversneden, pure tabak, verrukkelijk! DUBEC in bet vanouds bekende rode doosje; 90 ct. DUBEC, de edele Oriënt-cigaret Verschenen is het verslag over het' gas, tegen vergoeding van kosten, af jaar 1953 van de „Gemeentelijke te staan aan de gemeenten Rotter- Gasvoorzeining Zuid-Holland". I dam, Leiden en Schiedam, elk voor De eerste taak waarmede dit een derde gedeelte. Wel werd de lichaam werd belast was de aankoop! aftakleiding naar de gasfabriek van Delft gelegd, waaraan evenwel in 1953 geen gas werd geleverd, aange zien de gemeente Delft het haar toe komende kraakgas ter verwerking had overgedragen aan de gemeente Den Haag. De aanleg van de leiding vanaf Rotterdam in noordelijke richting, werd aanzienlijk vertraagd doordat daarvoor een langdurig overleg met het Hoogheemraadschap van Delf land noodzakelijk was. Dit had ten gevolge, dat nadat de kraakgasleve- ring op 19 Januari 1953 aangevan gen was aan de gemeenten Rotter dam en Schiedam, eerst op 16 Juni 1953 de levering aan de gemeenten Den Haag en Leiden kon beginnen. van kraakgas bij de Raffinaderij der N.V. De Bataofsche Petroleum Maat schappij te Pernis en het transport van dit gas naar de gasfabrieken van de deelnemende gemeenten. In afwachting van de oprichting van de G.G.Z.H., werd het koopcon tract met de B.P.M. gesloten door de gemeenten Rotterdam en Den Haag, terwijl de aanleg van de transport leiding onder leiding van een werk- commissie werd gesteld. De gasbe drijven van de gemeenten Rotter dam, Den Haag en Leiden hebben, onder supervisie van deze commissie, elk een gedeelte van de aanleg van de transportleiding zowel technisch als financiëel, verzorgd. Het dage lijks toezicht op de leidingaanleg werd toevertrouwd aan de heren ir. D. Dooremans, ir. D. A. de Groot en O. Kruysdyk, respectievelijk verbon den aan de gasbedrijven van Rotter dam, Den Haag en Leiden. en B-net. Verdeling gas. De omvang der levering over- schreid niettemin het daarvoor in het contract voor 1953 gestelde ma ximum van 19.800 eenheden van 11.500Mcal en bedroeg in totaal 22.540,60 eenheden. Bovendien ging De transportleiding, welke werd de B.P.M. met een voor 1954 geraam- gelegd moet worden gezien als de de omvang der levering, welke de combinatie van een leiding, in de eerst voor 1957 overeengekomen hoe- Gemeenschappelijke Regeling A-net veelheid van 30.000 eenheden reeds genoemd, nodig voor het transport te boven gaat, accoord. van het kraakgas, en een tweede lei-gen overzicht betreffende de ver- B-net aangeduid, welke als deüng van de ontvangen hoeveelheid kraakgas in eenheden van 11.500 ",ftOC ^ca]i 0Ver de deelnemers geeft de geschikt moest maken voor de on derlinge uitwisseling van distribu- tiegas, zo de levering van kraakgas door de B.P.M. onverhoopt, mocht worden beëindigd. Naar Gouda is geen leiding gelegd, omdat deze gemeente besloot haar aandeel in het aangekochte kraak- Een zeventienjarige lichtmatroos te Utrecht verliet op 5 December de ouderlijke woning, om zoals hij aan zijn ouders vertelde, te mon steren op een schip. Maar terwijl zijn ouders dachten dat hij op zee rondzwalkte vertoefde zoonlief onder de vloer van de ouder lijke woning. Hij zou er nog gezeten hebben als zijn vader Maan dagnacht geen gestommel onder de vloer had gehoord en eens pools hoogte ging nemen. Toen hij met een zaklantaarn onder de vloer scheen zag hij zoonlief op een hoop lompen liggen. Er volgde een woordenwisseling tussen vader en zoon waarop de zoon het hazen pad koos en de hulp van de politie inriep. De verbolgenheid van de vader was zo groot dat de politie eens ging praten en het resultaat is dat zoonlief thans weer op een normaal bed slaapt Hij was op de 5e December niet gaan monsteren, maar bleef in Utrecht rondzwerven, 's Nachts kroop hij onder de vloer van de ouderlijke woning waar hij wat lompen bijeen had gebracht om daarop te slapen. Als er niemand thuis was plunderde hij de pro visiekast. Tien dagen lang heeft hy zo onder de vloer van zijn ouderlijk huis gewoond. volgende totalen: Rotterdam 14.237,74 Schiedam 1.663,89 Den Haag 5.617,22 Leiden 1.021,75 Met voldoening stelt de directie vast, dat dc levering van het kraak gas van de aanvang af naar wens is verlopen. De onderbreking in de le vering van 1 tot en met 12 Februari 1953 tengevolge van de overstroming der terreinen van B.P.M. in de storm nacht van 1 Februari moet als een gevolg van overmacht worden aan gemerkt. KAPPERS EN FEESTDAGEN. De vakraad voor het kappersbe- drijf, waarin alle organisaties van pa troons en bedienden samenwerken heeft het college van rijksbemidde laars verzocht goed te keuren, het besluit van de vakraad, dat, in af wijking van het bepaalde in de CAO, het kapperspersoneel op Woensdag 22 en Donderdag 23 December tot 20 uur arbeid mag verrichten. Als compensatie rekent de vak- raak er ten stelligste op, dat de sa lons op de 1ste Kerstdag en Nieuw jaarsdag zullen zijn gesloten. Algemene vergadering K.V.O.B. De bloembollenkwekers hebben in punt de positie van de export zouden het afgelopen jaar niet veel reden tot klagen gehad. De bedrijfsuitkom- sten mogen tenminste alleszins rede lijk genoemd worden. Dit deelde de voorzitter van de Katholieke Vereni ging van Ondernemers in het Bloem- bollenbedrijf mede in zijn openings rede tijdens de algemene vergadering, die de K.V.O.B. gisteren te Haarlem hield. Niettemin meende hij er op te moe ten wijzen, dat het jaar niet zonder zorgen is geweest, onder meer door de grote droogte in het voorjaar en door de te grote regenval in het na jaar. De heer Van Leeuwen memoreex'de verder de stijgende lijn in lonen en kosten, en de huidige conjunctuur had het bloembollenvak ook wel no dig in verband met zijn concurreren de positie. Ovzrigens zal het nodig zijn enige reserves te kweken voor de magere jaren, die zeker niet uit zullen blijven. Hij sprak vervolgens over de spanning op de teeltrecht markt, die sterk is toegenomen, en hij stelde, dat wellicht nu het moment was aangebroken om het gehele com plex van maatregelen te herzien. Daarbij zal het oog gericht moeten blijven op de zuiging van de zijde van de industrie en op het behoud of de vervanging van cultuurgrond. Spreker wilde niet ontkennen, dat de maatregelen destijds nodig waren. Zij werden toen echter genomen als middel, als doel en zodanig wor den zij nu gezien zijn ze principieel onjuist. Hetgeen anderzijds ook weer niet moet betekenen, dat de totale ongebondenheid van vóór 1933 terug keert. Met enige teleurstelling gewaagde spreker over net ijana'wouv.ocnap in ue R.ti.U. ny meenue, aat ae Ka«.uo- neKe ooiieni\.weiters met cue stem in net kapittel hauaen gexregen ais waarop zy reont zou-uen n%>:n doen gelaen. .oat men nog op- ae nuiuige wyze was veriegenwuuicugci was ou der meer te aamten aan ae b.i.b., ae KaN.B.i.B. en ae r\..A.B. Het ledental. De secretaris, de heer A. J. Baars, moest in zijn Uitvoerig jaarverslag mededelen, dat het ieaental van ae K.V.O.B. siechts in geringe mate was toegenomen, namelijk van 1140 tot 11.90. Tegenover 100 nieuw-ingesonre- venen stonden 50 bedankers. Van de leden zijn er 88 nog niet bij een hun passende standsorganisa- tie aangesloten en de vereniging telt thans 16 afdelingen. Bij de bestuursverkiezingen ble- i ken aftredend te zijn de heren P. S. van Leeuwen (Noordwijkerhout), T. j A. Valkering (Limmen) en C. de Wit Czn. (Bovenkarspel). Volgens de sta tuten waren dezen niet herkiesbaar. In de drie vacatures werden nu ge-1 kozen de heren Jac. Th. d, Vroomen] (Lisse), Ant. Nijssen Sr. (Santpoort) en J. J. de Wit Czn. (Bovenkarspel). Tot voorzitter als opvolger van de heer Van Leeuwen werd gekozen de heer Ant. Nijssesn Sr. Met de begroting 1955 ging de ver gadering accoord, eveneens met het bestuursvoorstel om de statuen zoda nig te wijzigen, dat de aftredende leden in het bestuur niet terstond her kiesbaar zijn, behoudens de voorzit ter, die bij zijn eerste aftreden voor éénmaal herkozen kan worden. De meer vaktechnische voorstellen ontlokten niet veel discussies ter ver gadering. Over de prijsklasse tulpen kwam zowel de afdeling Noordwij kerhout als die van Voorhout met een voorstel. Me/ ging echter alge meen accoord met het bestuur, dat onder meer verklaarde tegen maat regelen te zijn, die momenteel op dit kunnen verzwakken, reden het de vergadering ontried tot af schaffing van het prijsklasse-stelsel te aanvaarden. Teeltrecht. Uiteraard kwam de huur en ver huur van teeltrecht weer aan de or de. Ten aanzien van het voorstel- Noordwijkerhout herinnerde het be stuur er aan nog steeds vast te hou den aan het reeds vroeger ingeno men standpunt, namelijk, dat deze maatregelen gevoeglijk kunnen ver vallen. De nevenwerking van deze maatregelen komt bovendien neer op een verdergaande verstarring van het vak. Het voorstel .van de afde ling Voorhout wees het bestuur af. Dit hield in om huur, verhuur, koop en verkoop van teeltrecht onmogelijk te maken Die afwijzing geschiedde vanwege het streven naar vereen voudiging der maatregelen, maar juist ook om verstarring .in het vak te voorkomen. Van de overige punten noemen wij tenslotte de voorstellen van de afdeling Grootebroek en Wer- vershoof in zake het „teeltrecht jonge kwekers". Uit het prae-advies bleek, dat het bestuur sympathiek staat tegen het voorstel-Grootebroek, waarin ge tracht wordt andere voorwaarden in zake verstrekking van teeltrecht aan jonge kwekers te verkrijgen en wel zodanig, dat ook meer jonge West- friese kwekers voor dit teeltrecht in aanmerking komen. Bovendien wordt in beide voorstellen gevraagd het teeltrecht te brengen waar het krachtens de opzet nodig is en waarvoor het bestemd is. Het bestuur merkte echter op, dat beide voorstellen nog lang niet de verzekering geven, dat de gesigna leerde misstanden zich niet zullen herhalen Getwijfeld moet immers worden aan de mogelijkheid een re geling te maken, die geheel water dicht is. Het bestuur wilde daarom beide voorstellen niet in stemming te brengen, maar ze te beschouwen als waardevolle suggesties en bij de vol gende uitreiking van teeltrecht de te stellen voorwaarden in de geest van de voorstellers trachten om te bui gen. De vergadering sloot zich daar bij aan Naar eerst thans bekend is ge worden, is in de nacht van Dinsdag óp Woensdag een roofoverval ge pleegd op de 69-jarige landbouwer W. Tolner, die op een afgelegen boer derij aan de Boerlaan te Peize woont. De landbouwer werd gewond aan het hoofd en het linker oog. De over vallers verdwenen met de geldkist, waarin zich een paar honderd gulden aan waardepapieren bevond, o.a. po lissen. Vermoedelijk zijn de indringers in de loop van de avond reeds binnen gekomen. Er zijn namelijk geen spo ren van braak gevonden. De voor deur was de gehele avond niet ge grendeld geweest, totdat de dochter van het slachtoffer omstreeks mid dernacht thuiskwam. Ongeveer een uur later werd de landbouwer, die in de bedstee in de woonkamer sliep, wakker, daar hij gerucht hoorde. Hij informeerde of het zijn dochter was. Hij kreeg geen antwoord, maar er werd een fel schijnende zaklantaarn op zijn ge zicht gericht, waarna hij met een hard voorwerp op het hoofd werd geslagen. Daarna verdwenen de overvallers met medeneming van de geldkist die op de beddeplank stond. De rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. E.H.B 0 trommel-dief krijgt vier maanden Een chauffeur uit Apeldoorn, die enige malen de verbandtrommel. welke de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot Eerste Hulp Bij On gelukken op de Amersfoortseweg te Apeldoorn had geplaatst ten dienste van het verkeer, had gestolen, is gis- teren door de politierechter te Zut- phen veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek. De officier van justitie had de maximumstraf geëist namelijk ze; maanden met aftrek. De politierech ter hield er echter rekening mee, dat de man nog een voorwaardelijke ver oordeling van drie maanden te goed had, die nu ten uitvoer zal worden gelegd. Zowel de politierechter als de of ficier van justitie vestigden 's mans aandacht op het laffe karakter van deze diefstallen, die ernstige gevol gen hadden kunnen hebben bij on gelukken op dat punt van de Amers- foortse weg. Zes gewonden Op de Rijksweg bij het vliegveld Ypenburg is gisteravond en auto- ongeluk gebeurd, waarbij zes perso nen werden gewond. Twee hunner zijn naar het ziekenhuis St. Anto- niushove te Voorburg overgebracht. Het ongeluk geschiedde doordat de chauffeur van een vrachtauto, die uit de richting Rotterdam kwam, bij het inhalen v werd verblind door een te- gen'igger. Daardoor botste de vracht auto tegen een personenauto, die uit de richting 's-Gravenhage naderde. De zes inzittenden van deze perso nenwagen werden alle meer of min der ernstig gewond. De hpMe ?"*o's werden zwaar beschadigd en moesten door een kraanwagen worden weg gesleept. De twee gewonden die naar het ziekenhuis St. Antoniushove te Voor burg zijn overgebracht, is een echt paar uit Den Bosch, van wie de mah enige ribben heeft gebroken en ver wondingen aan gelaat en handen op liep; zijn echtgenote brak een been. De overige uier inzittenden van de wagen, allen familieleden van het echtpaar, werden behandeld in het verbandlokaal van de politie te Rijs wijk, waarna zij op eigen gelegen heid de reis naar huis konden voort zetten. De bestuurder van de vrachtauto uit Amsterdam, werd niet gewond. De vrachtauto is aan de linkervoor zijde zeer zwaar beschadigd, het lin kervoorwiel werd er af gereden en de vooras is" geheel van de wagen af gerukt. De personenauto werd even eens zeer zwaar beschadigd aan de linkervoorzijde. Een tweede personenauto, die ach ter de eerste reed, kwam nog met deze in botsing na het ongeluk. De beide inzittenden, twee dames uit Delft, kwamen echter met de schrik vrij en hun wagen werd slechts licht beschadigd.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6