modelkamer verkoop Na dé begroting ging er nog ruim een millioen over de groene tafel 725.- Twee buitenplaatsen aangekocht De zak is bijna leeg Hazerswoude Dorp VEREKI6INGS- DRUKWERK Nog 2 dagen 2 voorbeelden: VROOM A l>H EESTIA DONDERDAG 16 DECEMBER 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad Wassenaar Tussen half tien 's morgens en vier uur 's middags heeft de gemeente raad van Wassenaar gisteren niet al leen de begrotingen voor 1915 vast gesteld, maar bovendien nog enkele zeer belangrijke besluiten genomen. Niet alleen werd een bedrag van 300.000,gevoteerd voor de aan koop van de buitenplaats „De Har tenkamp", maar ook nog 475.000, voor de buitenplaats „Wiltzangk", eveneens aan de Rijksstraatweg. Dat laatste 'stond niet op de agenda. Het werd er in een korte besloten verga dering aan toegevoegd en toen daar na de deuren weer geopend werden, werd met een enkele hanterslag de goedkeuring van de raad bekrach tigd. Er gingen noe méér tonnen over de groene tafel: 327.000,voor het ma ken van toegangswegen naar het zwembad, 171.900,voor het ver breden van de brug ln de Van Zuy- len van Nijeveltstraat. De afschaffing van de reinigings rechten en de verhoging van de gas- en watertarieven met resp. 1 en 2 cent per kubieke meter werden na genoeg stilzwijgend door de raad ge accepteerd, omdat vele sprekers in het begrotingsdebat het hunne daar over al gezegd hadden. Alleen bij de vaststelling van de nieuwe tarieven pleitte dr. J. J. M. Veraart (KVP) voor het invoeren van een soort ge zinsreductie voor grotere gezinnen. Verlaging lasten. In de begrotingsbesprekingen wer den tal van onderwerpen ter sprake gebracht. Uitvoerig werd ingegaan op de financiële positie van de gemeen te, die door vrijwel alle sprekers ge zond genoemd werd. De heer C. E. van den Berg (K.V.P.) vroeg, nu de reinigingsrechten worden afgeschaft, op deze weg voort te gaan met het verlagen van de lasten voor de in gezetenen. De heer Th. J. M. Rees van den Ende (KVP) zou daarentegen liever wat voorzichtiger aandoen. M. C. A. van Gorcum (P, v. d. A.) zou een verdergaande lastenverlichting lie ver zoeken in een verlaging van de electriciteitstarieven met y cent, dan bijvoorbeeld in de afschaffing van de straatbelasting, omdat daarmee maar een kleine groep bevoorrecht wordt. Mr. L. G. Hortensius (Prot. Chr.) voelde juist erg veel voor het schrap pen van de straatbelasting, omdat daarmee indertijd in 1946 aan een bepaalde groep een zeker onrecht is aangedaan. De voorzitter die de vragen Op financieel gebied beantwoordde, om dat wethouder mr. A. J. M. van Moorsel door ziekte afwezig was, zegde toe. dat voor de samenstelling van de volgende begroting overleg Sport en politiek De federale aanklager te Karlsruhe heeft medegedeeld, dat hij Manfred von Brauchitsch, de 48-jarige, voor de oorlog bekende Duitse coureur en drie andere officials van een Duitse sportorganisatie in staat van beschul diging heeft gesteld wegens het ple gen van tegen de staat gerichte han delingen. In de ten lastelegging wordt ge zegd, dat het „Comité voor eenheid en vrijheid van de Duitse sport", waarvan von Brauchitsch de voorzit ter was, getracht heeft de Westduitse regering omver te werpen. De aan klager verklaarde, dat alle vier ver dachten beschuldigd worden van het in gevaar brengen van de staat, van tegen de regering gerichte handelin gen en van het voorbereiden van verraderlijke activiteiten. Het comité is, aldus de ten laste legging, in 1951 opgericht door Oost- Duitse communistische autoriteiten als mantel-organisatie en het werd gefinancierd en geleid vanuit Oost- Duitsland. Op een nader te bepalen datum zal de zaak voor een recht bank te Munchen worden behandeld. gepleegd zal worden met de finan ciële commissie over eventuele ver dere verlaging van belastingen. Geen „giftensysteem". De K.V.P., met dr. J. J. M. Ver aart als de nieuwe fractievoorzitter, heeft een lans gebroken voor een be tere, meer reohtzekere ziektenkosten- regeling voor de gemeente-ambtena ren in plaats van de thans geldende regeling, die meer het karakter heeft van een „giften-systeem". Op het ogenblik is de situatie zo, dat uit de gemeente-kas een tegemoetkoming in ziektekosten verleend wordt, voor zover die kosten meer dan 5 pet. van het* salaris bedragen. Op de vraag van vele leden, hoe B. en W. denken over toetreding tot het Instituut Ziektekostenvoorziening voor Ambte naren (IZA) had het college geant woord, dat het de basis van dit in stituut nog te smal achtte en liever eerst de verdere ontwikkeling wilde afwachten. Dr. Veraart weerlegde die bezwa ren. Het argument, dat het draagvlak te klein zou zijn, is een weinig moe dig geluid. Wat zou er van allerlei sociale regelingen terecht zijn geko men als ieder een zo'n afwachtend standpunt had ingenomen? Hij stel de voor, van deze gelegenheid ge bruik te maken om het giftenstelsel te vervangen door een rechtstelsel en wel met ingang van 1 Januari a.s. De voorzitter zegde toe, dat zodra het IZA een aantal aangeslotenen van 3000 bereikt heeft, met de finan ciële commissie uit de raad zal wor den overlegd over de toetreding tot het instituut. Dr. Veraart, die buiten de eigen fractie steun kreeg bij de heer Oosterling (Prot. Chr.) en bij mr. van Gorcum (P. v. d. A), en zo als later bij de stemming bleek ook van de P. v. d. A.-wethouder Hui- bregtse, handhaafde zijn voorstel. Waarom zouden wij verder afwach ten, zo betoogde spr., wanneer in Limburg en Noord-Brabant eenzelf de instituut reeds geruime tijd prima werkt. Bovendien is deze kwestie vandaag niet voor het eerst aan de orde. Reeds meer dan een jaar gele den werd er in het georganiseerd overleg over gesproken. Het voorstel van de heer Veraart kwam in stemming en werd verwor pen met 10 tegen 8 stemmen. Verkeerskwesties. Een antwoord op het verzoek, om het politiecorps met 10 man te mo gen uitbreiden wordt binnen zeer korte tijd van de minister verwacht. Het instellen van een studiecommis sie voor het bestuderen van de wen selijkheid van het vervangen van de tramlijn in Wassenaar door autobus lijnen, zoals door mr. Van Gorcum bepleit werd, heeft naar het oordeel van de Burgemeester weinig zin, om dat de HTM concessie heeft tot 1970. Verschillende sprekers stelden vragen over het viaduct. Dr. Van Gunsteren achtte het onjbist, dat het eerste plan het benutten van het viaduct voor het afslaande verkeer overboord gegooid is, terwijl de nood situatie toch om een onmiddellijke oplossing vraagt. Wethouder Hazen berg kon mededelen, dat, in afwach ting van de uitvoering van de nieu we plannen, het eerste plan als nood oplossing zal worden uitgevoerd. Het verkeer uit Nieuw Wassenaar en uit het Bezuidenhout zal dus voorlopig toch over het viaduct worden geleid. Nadat nog enkele andere punten aan de orde waren geweest, werd het begrotingsdebat besloten met een bespreking van de nieuwe electri citeitstarieven. Wassenaar heeft ge bruik gemaakt van c"e mogelijkheid, om ("e electriciteitstariven 10 ho ger te stellen dan de Leidse tarieven. Dat was nodig in verband met de kosten van de spanningswijziging. Wethouder Van Vuure gaf de raad i de verzekering, dat die 10 verho- ging ongedaan gemaakt zal worden, zodra dat mogelijk zal blijken. Na ruim 5 uur beraadslagen wer den de begrotingen voor het volgend jaar stilzwijgend goedgekeurd en vastgesteld, en kon begonnen wor den aan het afwerken van een korte, maar belangrijke agenda, waarvan reeds enkele punten werden genoemd Een bedrag van 3000,werd be schikbaar gesteld voor het laten schilderen van portretten van vroe gere burgemeesters en de raad ging gaarne accoord met het voorstel, om de opbrengst van de inzameling on der het gemeentepersoneel ten bate van de vluchtelingen te verdubbelen tot 1000, Met applaus begroette de raad het voorstel, om als blijk van waarde ring voor het werk in de eerste hulp verleningsdienst aan het Rode Kruis een tweetal gaskachels aan te bieden ten behoeve van het oefenlokaal de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Nadat in een besloten vergadering I zyn door wethouder Hazenberg een kor-ge"odlSd. 4i.-_v4.-__ .i De bezoekers van deze tentoon zullen een prachtige gese- Arend z. van C. A. Jansen en W. v. d. Heiden; Wilhelmina Regina Maria d. v. P. G. Rozendaal en W. R. v. d. Zwet; Martinus Maria Clemens z. v. N. G. Mens en K. M. Zwaan. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Jozef Kiebert 28 j. te Sassenheim en Wilhelmina Johanna Maria v. d. Eerden 23 j. Hendrikus Laurentius Hugo Zwetsloot 24 j. en Cornelia Everdina Catharina Pinxter 27 j. Cor nelis Kuipers 29 j. en Hendrika Kra nenburg 27 j. Overl. Marinus Veldhuijzen van Zanten 86 j. echtg. v. A. H. ten Ha gen. Catharina Sophia Zeevaart 33 j., echtg. van C. G. de Jong. Siena van Gelderen 66 j. wed. v. J. v. Briemen. N00RDWIJKERH0UT MARIA-TENTOONSTELLING. Zoals wij berichtten zal de Maria- tentoonstelling welke in het patro naat van St. Victor wordt gehouden a.s. Vrijdag 17 December officieel geopend worden. Deze opening heeft plaats om 8 uur 's avonds. Hiervoor zijn een beperkt aantal personen uit te toelichting was gegeven,besloot1 .^.e. J de raad tenslotte tot aankoop" van de i lecteerde collectie kunstvoorwerpen als beeldbouwwerken, gobelins, schil derijen, ivoren, handschriften en ker kelijke gebruiksvoorwerpen te zien krijgen vanaf de 15e eéuw, alle be trekking hebbend op de H. Maagd. Het is een zeldzame collectie kunst voorwerpen van twee musea uit de middeleeuwen die bewondering zal I wekken, een collectie van een im- j portantie, zoals men verwacht in een (museumzaal te Amsterdam aan te In 't goud. Er zijn twee gouden treffen. Uit de collectie van pastoor echtparen in de gemeente. Thans De Vlieger te Heemstede mocht het ?S.^tPar®n. Snijders[comité geheel naar eigen smaak put- twee genoemde buitenplaatsen voor tezamen 775.000, DE ZILK Gouden professiefeest. Pater J. Kaptein van de paters van de H. Harten zal op 30 April a.s. te Nuland zijn gouden professiefeest vieren. KATWIJK SnijdersVlieland in de Duinstr. 16 en C. KosterA. KosterVerdoes in de Baljuwstraat 37. Ko-Plu-Ko. De Konijnen- en Pluimveevereniging Ko-Plu-Ko ver gaderde in „Casa Cara" onder voor zitterschap van de heer N. Sibie die in zijn openingswoord herinnerde aan de onlangs in „Flora" gehouden grote tentoonstelling die een succes voor de vereniging genoemd mag worden. Over deze tentoonstelling en het verloop van een en ander had den hierna algemene besprekingen ten. Vele anderen hebben bereidwil lig kunstvoorwerpen voor de exposi tie afgestaan. Het is te hopen dat ve len in de komende dagen de ten toonstelling duurt tot 26 Dec. een bezoek zullen brengen aan het St. Victor patronaat in de Kerkstraat. Op de expositie is doorlopend een deskundige aanwezig die de bezoe kers met genoegen zal vertellen van ma81 wat eventueel ontgaat aan de aan dacht. Terug uit Nieuw Guinea. De -• -3- -V. xeiug Uil I\ICUW VJ U111 cdJJt plaats. Men was met een en ander heer C. M. Zandbrgen, die als mili- tevreden. Na enige discussie tair in Nieuw Guinea verblijft, zal Dertien jaar lang heeft Mario Tira- bassi, oorspronkelijk een rijk land eigenaar in Zuid-Jtalië, de straten van Rome van het Invallen der duis ternis tot het aanbreken van de dag doorkruist, een zak met zich meevoe rend, waarin zich geld, levensmidde len en kleren bevonden, die hij uit deelde aan de Romeinse „armsten der armen", die een schuilplats vinden in de oude bouwvallen van Rome. De „man met de zak", aldus was de bijnaam van Tirabassie, die in de af gelopen oorlog, toen hij als hospitaal soldaat te Rome werkzaam was, een visioen kreeg, waarin hem Maria verscheen, die hem opdroeg dit werk te verrichten. En Tirabassi begon prompt, in 1941. Hij heeft nu 150 medewerkers, die hem bij dit barm- hartigheidswerk hielpen, doch nog steeds trekt hij er elke nacht zelf op uit. De Paus heeft Tirabassi een vracht- auto'tje geschonken, om zijn werk te bergenia k kei ij k en Doch fhans heeft de ,.man met de *ak" medegedeeld dat ,de zak" bijna •eeg .is. Hij was te verbeen om meer aan zijn mededeling toe te voegen. WASSEHAAR Begrafenis G. H. L. Baron van Wassenaar van Catwijck. Gister vond onder grote belangstelling op de Herv. Begraafplaats te Wassenaar de teraardebestelling plaats van de heer G. H. L. Baron van Wassenaar van Catwijck, die de vorige week plotseling in de trein nabij Den Haag overleed. Allereerst vond in de kerk een rouwdienst plaats ge leid door ds J. T. Wiersma, Herv. Pred. De vele sprekers voerden het woord o.a. prof. mr. Wiarda uit Den Haag. Mr. L. Salomonson uit Dord recht, pres.-commissaris van de Kon. Lak- en Vernisfabriek fa. Molijn, de heer S. v. d. Stoel, rentmeester uit Wassenaar, namens de pachters. Mr J. Slagter uit Leiden, Dijkgraaf van Rijnland sprak namens het bestuur van het Hoogheemraadschap. Ds J. T. Wiersma was de laatste spreker. Hierna werd het stoffelijk overschot in het familiegraf ter ruste gelegd. Vele kransen gingen voor de stoet uit. De oudste zoon heeft een woord van dank gesproken. Voor het eindexamen piano C 1 slaagde aan het Kon. Conservatorium iri Den Haag mej. A. de Jong. werd besloten gezamenlijk per bus een bezoek aan „Ornis" te brengen Na rondvraag en verloting volgde sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Bloembollencultuur. De afde ling Katwijk van Bloembollencultuur vergaderde onder leiding van de voorzitter, de heer C. Braun in „De Kroon". Na afdoening van de ge wone agendapunten volgde bestuurs verkiezing. De aftredende bestuurs leden de heren H. Noort Paulz. en J. v. d. Perk, werden herkozen. .De punten, vermeld op de beschijvings- brief voor de Alg. Vergadering te Haarlem, hadden niet alle de in stemming der vergadering. De reor ganisatievoorstellen werden na uit gebreide discussies aangenomen. Het voorstel Wassenaar „Verrekening surpluskorting" kon de instemming der vergadering niet wegdragen. Met het voorstel tot verhoging van de beursentree ging de vergadering accoord. Tot afgevaardigden voor de alg. vergadering werden gekozen de heren H. A. Topper en C. Braun. De plaatsvervangende kassier aan de Boerenleenbank de heer Arn. Meijer heeft tegen 1 Jan. a.s. ontslag als zodanig genomen. LEIDSCHENDAM Stijlvolle Adventavond. De ka tholieke arbeidsbeweging verenigd in KAB en KAV heeft in 't patronaats gebouw buitenkerkelijk medeleven getoond met de Adventstijd. Voorz. Langeveld sprak een kort openings woord. Verder vertrouwde hy er op, dat deze avond er toe zou bijdragen dat het a.s. Kerstfeest op echt katho lieke wijze zal worden meegeleefd. Onder de titel „Nu rijst de ster" vertolkte het Utrechtse gezelschap Rien Nout en Cees Griffioen een aantal declamaties over het Kerstge beuren afgewisseld door zang van mej. Tilly van der Werff, met piano- Begeleiding van de heer Charles Bogman. In ademloze stilte hebben de aan wezigen de verrichtingen van het ge zelschap gevolgd. Pater Belderok, M.S.C., sprak aan het slot een dankwoord dat door een gul applaus werd ondersteund. Het gezelschap heeft een goede greep ge daan om de Kerststemming op te wekken en spr. hoopt van harte, dat allen het a.s. Hoogfeest van Kerst mis met de vrede in het hart zullen beleven. LISSE Lisse Vooruit. In de vergadering van het comité „Lisse Vooruit" werd de j.l. St. Nicolaasactie besproken en de hoofdprijzen bekend ge maakt. De hoofdschotel van de vergade ring was evenwel de bespreking voor een te houden tentoonstelling „Hollands Gorie" in samenwer king met de stichting „Bloemlust", tegelijk met de grote narcissenten- tonstelling „Hollands Glorie", welke geopend zal zijn van 1 tot en met 9 Maart. De voorzitter maakte bekend, dat de plannen in grote lijnen gereed zijn en dat de Middenstand ongeveer 1200 M2 oppervlakte in gebruik zal kunnen nemen. Een uitvoerige be- j spreking hierover volgde, doch men was over het algemeen van gedach te, dat de oppervlakte te klein was, terwijl de pacht te duur zou zijn. Aangezien men het niet geheel en al eens was en er verschillende aange legenheden nog nader onder de loupe genomen moest worden, werd beslo ten dat Lisse Vooruit met de stichting Bloemlust een en ander nogmaals in comité-generaal zullen bekijken. Geboren: Wiechert Theodoor z. van E. C. v. Ginhoven en F. Coté; naar Nederland terugkeren. Hij zal per vliegtuig, vermoedelijk op 21 Dec. a.s. te 16.05 op Schiphol aankomen. Bridgeclub „Het Juiste Bod". Uitslag van de parenwedstrijd en ranglijst: Groep A: 1. P. KapteinA. Vermin 100, totaal 427; 2. P. Brama—C. Kos ter 108, 421; 3. E. Duivenvoorde—J. d. Burg 103, 402; 4. Th. de Lincel J. v. Wieringen 105, 399; 5. F. SchreursJ. v. Noort 102, 395; 6. Th. v AkenW. Schelvis 101, 386; 7. J. v. KampenN. de Winter 87, 371; 8. Echtpaar de Winter 87, 364; 9. Echt paar Zoetendaal 107, 370; 10. J. Seij- senerM. Heemskerk 84, 363; 11. P. de HaasJ. Koelewijn 92, 348. Groep B: 1. R. Bakker—G. Keizer 123, totaal 492; 2. Echtpaar Bodar 103, 461; 3. W. Broekhof—N. v. Nes 78, 421; 4. Echtpaar Kroon 92, 419; 5. B. ZandbergenM. de Winter 92, 408; MeijerF. Broekhof 88, 404; 7. M. KosterW. v. d. Linden 104, 402 8 P. KosterJ. v. d. Burg 92, 394 K v. d. VeekJ. Smit J ZwartJ. Kneefel 89, Echtpaar Turk 77, 383. 393; 10. 392; 11. N00RDWIJK Mevr. M. de SmidtOort slaag de aan het Kon. Conservatorium i- Den Haag voor het eindexamen solo zang C 1. OEGSTGEEST Mej. P. C. Zondag slaagde aan het Conservatorium in Den Haag voor het eindexamen viool C 1. VALKENBURG Katholiek Valkenburg. Katho liek Valkenburg kwam weer bijeen in zaal De Vries voor een contact avond. De voorz. heette allen harte lijk welkom, in 't bijzonder pastoor C. J. Hesp, die de spreker was van deze avond. Ook was aanwezig ka pelaan F. M. Bekkers. Pater C. H. F. Holthuizen, Mont- fortaan, die 't Mariajaar in Valken burg met een mooie causerie had geopend en 't ook gaarne wilde slui ten, kon tot zijn grote spijt niet aan wezig zijn. Pastoor Hesp sprak over het dogma van de Onbevlekte Ont vangenis van Maria, dat honderd jaar geleden door Paus Pius IX werd af gekondigd. Deze herdenking is de reden, waarom Paus Pius XII het Mariajaar heeft afgekondigd. Z0ETERMEER L.T.JDe LTJ heeft in haar laat ste bijeenkomst de resultaten van de akkerbouw in dit jaar in den brede besproken. In een gedegen overzicht werd een juist beeld gegeven van groei en op brengst voor Zoetermeer en omge ving. De slechte zomer heeft de uit komsten ongunstig beïnvloed. De tekorten zijn uiteeindelijk toch minder dan aanvankelijk verwacht werd. De granen hebben het er be hoorlijk afgebracht. De aardappelen, suikerbieten, bonen en klaver lie ten het er lelijk bij zitten. De inzet van het jaar was ongun stig. De meeste gezaaide wintertarwe is bevroren. Alleen de wintervaste Heine's VII kwam de vorst door. Door de bevriezing moest men overgaan tot het zaaien van zomer- tarwe. De opbrengst van tarwe, haver en gerst is over 't algemeen behoorlijk geweest met goede prijzen. De erw ten, die het aanvankelijk goed de den en rijk bloeiden hebben veel geleden. De opbrengst was evenwel bevredigend. Ook de andere producten onder gingen de nadelige invloed van het weer. Geboren: Hubertus v. Straalen Anja A. Ribberink; Clazina M. Groen- hevde; Johannes C. P. Spruit. Ondertrouwd: P. C. Th. Verdaan 29 j. en N. L. Kievit 26 j. K. P. Janse 34 i. en H. M. Blonk 30 j. Gehuwd: C. den Hertog 22 j. en J. Golverdingen 18 j M. Oolieman 26 j. en J. H. v. Straalen. „St. Willibrord". De leden van „St. Willibrord" hielden een leden vergadering in „De Gouden Leeuw' Op deze vergadering, die onder lei ding stond van voorzitter M. Tart wijk werd o.m. gesproken over de verhouding tot de KAB. De jaarlijkse feestavond zal eind Februari plaats vinden. Van de sa menstelling van het programma zal een enquête gehouden worden. Het contributie vraagstuk bracht de gemoederen in beweging. Ge tracht zal worden de gemiddelde contributie bij 23 jaar te verhogen. LEIDEN „De merkwaardige meneer Pennypacker" I"\E MERKWAARDIGE MENEER Pennypacker", die door het Rotterdams Toneel voor K. en O. op de planken wordt gezet, is inderdaad een uiterst merkwaardig heerschap. Hij is een vrijdenker uit de tijd. die nu reeds meer dan 60 jaar achter ons ligt en al de onbekookte theo rieën, welke toen opgeld deden, wor den door meneer Pennypacker als gloednieuw gehuldigd. Wij kunnen daar nu rustig om glimlachen, maar toentertijd was de samenleving er he vig door gechoqueerd. Meneer Penny packer was bovendien niet alleen een vrijdenker maar ook een „vrij-doe- ner" en dat maakte de kwestie er niet gemakkelijker op. Hij raakte met al zijn redeneringen en eigenwijze theo rieën danig in de knoop en deze ver wikkelingen vormen de stof voor de comedie. welke Liam O'Brien heeft geschreven. De klucht is niet al te fijn; integendeel het moppige ligt er nogal zwaar boven op, maar men heeft tenminste volop reden tot lachen en dat is op zich ook wat waard. Niemand kan die merkwaar dige meneer Pennypacker au serieux nemen, ook al praat hij alle dominees van de sokken, en daarom gunnen wij hem graag zijn lachsucces. UITVOERING VAN DIT SPEL plaatst de regie voor enige moei lijkheden, daar men zowel de buiten deur als de huiskamer in de gaten moet houden. Bovendien geeft de soms vrij rommelige tekst aanleiding tot verwarrende opeenhopingen van allerlei acteurs op het toneel, zodat noch de regie van Jan Teulings noch Bob de Lange als "Horace Penny packer Jr., de merkwaardige, het ge makkelijk hebben gehad. Bob de Lan ge werkt zich echter energiek en slag vaardig door zijn taak heen en is on getwijfeld de spil van de hele come die. Ook Wim v. d. Brink heeft een kolfje naar zijn hand in de typering van opa Pennypacker. een ongelikte bullebak van de oude stempel. Er is voorts een groot aantal acteurs van zeer jeugdige allure, die over het to neel dartelen en een frisse noot vor men in dit vermakelijke ouderwetse milieu. Het zijn, naar het programma mede deelt, volontairs, die zich overigens vrij behoorlijk thuis voelen op de planken. Het geheel is een zeer goed ge speelde wat grofdradige klucht, waar om flink gelachen is. KON. CONSERVATORIUM VOOR MUZIEK. Aan het Koninklijk Conservatorium voor Muziek in Den Haag zijn voor het eindexamen piano geslaagd: mej. A. de Jong, Wassenaar en mej. A. H. van der Staay te Leiden. Voor het examen viool Cl slaagde mej. P. C. Zondag, Oegstgeest, ter wijl de heer J. C. Verheul uit Bos koop met onderscheiding voor muzi kaliteit en virtuositeit door het exa men fluit C 2 kwam. Voor solozang C 1 slaagden mevr. M. de SmidtOort, Noordwijk en de heer J. Chr. van der Meer, Roelof- arendsveen. Voor bet opgeven van ADVERTENTIEN en alle soorten «'••"kverk gelieve men zich te wen den tot onze plaatselijke Agent: P. BRUGMAN DORPSSTRAAT 238 Telefoon 255. •li: programma's biljetten REGIEP'^TFN con caties n.v De Leidsciit üourant PAPENGRACHT 32, LEIDEN TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50, uitsluitend tegen contante betaling. Een beperkt aantal modelkamers tegen extra verlaagde prijzen zijn nog beschikbaar. Modern blank kersen bankstel bestaande uit: 3 zits bank en 2 fauteuils met originele „PULLMAN" vering en zeer solide j; f f bekleding, compleet Neo-gothiek eiken huiskamer bestaande uit: fraai bewerkt dres soir met hoge opzet, schuiftafel, 4 stoelen en 2 lage fauteuils, met wollen moquette be kleding, compleet leiden

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2