JSmUGAT WK A C 'Sbj irnasoD F!» Sterk spel van „Theater" in Schouwburg Trio „Pasquier" voor toonkunst Voorstellen aan de raad van enige gemeenteraadsleden De heer C. Fortmann hedennacht overleden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN 7 D^CriMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 „een zomer smeult tot as" Niet getroost, maar wél ontroerd huiswaarts '^lERDE abonementsvoorstelling in Leidse schouwburg. „Een zomer smeult tot as" van Tennessee Williams door toneelgroep: Theater. Verta ling Willem Vogelaar. Regie: Elise Hoomans. f)E FIGUREN in de toneelstukken van de beroemde Amerikaanse toneelschrijver Tennessee Williams zijn door een ondoordringbaar lucht ledig omgeven. Zijn levensvisie aan schouwend komt men steeds weer tot de smartelijke overweging, dat ieder mens alléén is; een eiland in een wereld-woestenij. Het is ook ge heel in overeenstemming met zijn op vatting, dat zijn intriges gedragen worden door hyper-gevoelige natu ren; neurasthenici, die soms in hyste rie een toevlucht zoeken. Alma Winemiller (op voortreffelij ke wijze gestalte gegeven door Lies Franken) is in zijn toneelspel „Een zomer smeult tot as'' zo'n figur. Zij noemt zich in een moment van zelf ontleding „een gespleten geest, die als een schaduw tussen jullie sterke men sen insluipt". Eén van deze „sterke mensen" is haar tegenspeler John Buchanan Jr. (sterk gespeeld door Robert Vries), die zij in dit stuk sinds haar prilste jeugd tevergeefs beminde. Maar ook deze Robert staat niet zo onwrikbaar, als zijn aanbidster wel vermoedde. Zoekt zij haar kracht in haar ziel, in de eeuwigheid, gesym boliseerd in de stenen engel, die staat op de grens van de twee tui nen, welke hun ouderlijke woningen verbindt. John grijpt krampachtig naar het leven, dat hij poogt te ont leden San de hand van een illustratie der menselijke anatomie pyE HANDEL/ING van dit toneelstuk brengt ons in contact met een stadje in de Zuidelijke staat Missis sippi, met mensen voor wie het be staan niet veel meer dan bestaan is Niet geheel toevallig vinden wij de keuze van de tijd (rond de eeuw- wisselig); Williams immers heeft bij al zijn onmiskenbaar modern-psycho logische motieven en symbolen iets in zich van de sfeer van de „fin de sièccle". Alma, de domineesdochcter en John de zoon van de dokter, voelen zich ap een wonderlijke manier tot elkaar aangetrokken, ondanks 'het feit, of liever juist door het feit, dat zij eikaars tegenspelers zijn. Een ga pende kloof houdt hen echter van elkander gescheiden, alhoewel zij el kaar door de tuinen, over het beeld van de engel beroepen kunnen. Daar komen tragische verwikke lingen bij, zoals de krankzinnigheid van Alma's moeder en de hartstocht voor een bandeloos leven van de dok- terszoon, die indirect ook de dood van zijn vader tengevolge heeft. VINDEN elkaar niet. Zoals Al- ma zegt. „Zij zijn als twee mensen, die gelijktijdig zijn uitgegaan om el kaar te bezoeken en die belden tever geefs bellen voor een gesloten deur". Men gaat door dit stuk zeker niet getroost naar huis. Maar de toneelgroep Theater was, dank zij het uitmuntende spel van de gehele groep, in staat om de ont roering van deze talentvolle toneel schrijver op het publiek over te dra gen. Warm applaus van een vrij goed bezette schouwburg dankte de spe lers. Woensdag 17 December a.s. presen teert de maatschappij voor toonkunst het beroemde trio „Pasquier", zowel op het Jeugdconcert als het avond concert. Dit trio wordt gevormd door de gebroeders Jean (viool), Pierre (alt) en Etienne (cello). Reeds in hun jeugd musiceerde z(j in deze combinatie. Later verwierven de he ren éclatante successen op de podia van de meest bekende muziekcentra van Europa, tot in de Ver. Staten van Amerika toe. De Pasquiers hebben tal van nieu we composities geïntroduceerd. Vele hedendaagse componisten creëerden speciaal trio's voor deze combinatie en droegen hun werken aan de Pas quiers op. Hun fijnzinnige ensemble kunst, hun virtuositeit, hun volmaak te, allerzuiverste techniek zijn veel vuldig geroemd. Op hun komende concerten zullen zij o.a. werken uitvoeren van Pur- cell, Stradella, Scarlatti, Durante, een speciaal aan hen opgedragen Trio van Roussel en Mozart. bij HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden vindt U een grote keuze In Kerstgroepen en Stallen (Advertentie) RE VALID ATIEWERK IN DEN VREEMDE. Donderdag 9 December a.s. des avonds te 8 uur hoopt de Algemene Nederlandse Invalidenbond afd. Lei den revalidatiefilms van de Ameri kaanse Ambassade te draaien in ons revalidatielokaal in de H.B.S., Burg- gravenlaan. Deze films zijn voor de mindervaliden van zeer veel belang, maar tevens voor hen, die geregeld met de problemen der mindervaliden hebben te maken, zoals doktoren, verpleegsters, sociale werksters, etc. Het revalidatiewerk kan onder zeer veel omstandigheden uiterst belang rijk zijn en wij vertrouwen dan ook, dat hiervan een ruim gebruik zal worden gemaakt. Het ligt in de be doeling van de Algemene Neder landse Invalidenbond afdeling Lei den, indien hiervan voldoende ge bruik wordt gemaakt, déze belang rijke filmwerken elke 14 dagen te vertonen. Plaatsen voor deze avond kunnen worden afgehaald Woensdag 8 Dec. tussen 7 en 8 uur aan het secretariaat Herengracht 83 der Algemene Neder landse Invalidenbond en Donderdag 9 December aan de zaal. ZANG- EN KLEURKANARIE- WEDSTRIJD „DE ZANGER". De Eerste Leidse vereniging van kanarie-liefhebbers en vogelbescher- min „De zanger", welke dit jaar haar 30-jarig bestaan viert, houdt op Vrij dag 10 December haar onderlinge wedstrijd van kleur- en zangkanaries, gevolgd door een tentoonstelling op Zaterdag 11 en Zondag 12 Decem ber, in restaurant „Royal", Doeza- straat te Leiden. Het belooft hier weer een spannende strijd te worden tussen eigen gekweekte vogels. Voor liefhebbers van zingende kleurkana- ries valt er veel%te bewonderen. De kleuren lopen van wit tot bijna rood toe. -De tentoonstellingscommissie mocht reeds vele prijzen 'voor deze wed strijd in ontvangst nemen, o.a. van B. en W. van Leiden en enige Leid se dagbladen, waaronder ook een medaille van de Leidsche Courant. De tentoonstelling zal zeker een bezoek waard zijn. DATA RAADSVERGADERINGEN. Gedurende het eerste halfjaar 1955 zijn de datums van de raadsvergade ringen te Leiden als volgt vastgesteld: Maandag 24 Januari; Maandag 14 Fe bruari, Maandag 7 Maart, Maandag 28 Maart, Maandag 25 April, Maandag 16 Mei, Maandag 6 Juni en Maand?? 27 Juni. Onsociale behuizing grote gezinnen Naar aanleiding van de behande ling van de begroting van de ge meente Leiden Donderdag a.s. zijn er bU de gemeenteraad van enige raads leden de volgende voorstellen bin nengekomen: A. van D(jk en K. F. de Bree (KVP) stellen voor dat B. en W. ge zien de onsociale behuizing waarin vele grote gezinnen verkeren, de verordening regelende de toewijzing van woningen voor grote gezinnen en het toekennen van huurtoeslagen, herzien en aanpassen aan de huidige normen van lonen en huren en daar over binnen 2 maanden aan de Raad een voorstel ter goedkeuring voor leggen. Voorts stellen zy voor dat de uBr- gemeester de vergaderingen van de gemeenteraad voortaan als regel doet plaatsvinden in de avonduren aan vangende om 19 uur en bij uitzon dering des middags. De heer Van Dijk (KVP) komt met het voorstel dat de raad, in aanmer king nemende; Oprichter van Midza comb In het St. Elisabeth Ziekenhuis is hedennacht op 64-jarige leeftijd over leden de heer C. Fortmann, voorzitter en mede-oprichter van de Midza-coni- ibinatie. De heer Fortmann werd in 189.) te Den Haag geboren. Ruim veertig jaar geleden zette hij de fa milie-zaak Wille, destijds gevestigd aan de Botermarkt, onder de naam C. Fortmann in een pand aan de Breestraat voort. De overledene bekleedde vele functies. Hij was 'bestuurslid van de I. K. A. P., een inkooporganisatie en H. 1. G. P. A. (de Handel in Glas, Forcelein en Aardewerk), terwijl hij tervens in de examencommissie van de Stichting Vakexamens in glas-, porselein en aardewerk zitting had. De heer Fortmann behoorde tot een oud geslacht van porseleinkenners. Ofschoon hij van vele organisaties de drijfveer was, trad de overledene weinig op de voorgrond. Leidse Smalfilm Liga toonde films van leden Gisteravond werd „In den Ver- Clden Turk" op de bijeenkomst der idse Smalfilmliga een programma gedraaid, gewijd aan films uit eigen kring. Vijf van de acht films waren vacantiefilms. „Mooi Limburg" was een tweede productie van de heer Jonkin. Mooi van opname en belich ting. „Paris" in zwart-wit en „Va- cantie flqrden" in kleurenfilm, bei de van de heer J. de Kier gaven prachtige natuuropnamen uit Zuid- Oostenrijk, Italië en Zwitserland. De film: „Paris" van de heer Nic Cramer, opent met Parijs bij avond. Werkelijk byzonder met een keur van opnamen van verlichting en lichtreclame. Ook komen hier op name in voor van de vervaardiging van een beroepsfilm, zeer interessant „Bezoek van de LSL aan de Gent se filmclub „Ovahi", van de heer Ti- man, bracht bekende gezichten en een autotocht op het scherm. Deze film is af, zo luidde het commentaar „De vierdaagse" was een reportage film met tape-recorder geluid. Men kan gerust zeggen dat door deze film de Vierdaagse mede beleefd wordt. Deze prima combinatie van film en geluid werd door de heer T. Pardon opgenomen. Vervolgens vertoonde de heer Smit in een bedrijfsfilm het gieten van een bronzenn centrifugaalzeef. De kwaliteit der film was goed. Het slot was in handen van ae heer J. Pieëte met „Herfst" een kleurenfilm 16 m.m. met geluid op tape recorder. Op het peil van filmen kan men amateurs- en vakwerk bijna niet meer onderscheiden. De heer Pieëte bezit inderdaad de gave om in de natuur te ontdekken wat mooi en gaaf is. Spinnen, bijen, vogels en al les in een pracht van natuurlijk dé cor. De tijd voor commentaar of cri- tiek was er niet meer. Allen waren zeer voldaan over het gebodene. dat de vergoeding van de kosten voor de sociale lasten van de voor subsidie in aanmerking komende sa larissen van leerkrachten bij het bij zonder kleuteronderwijs, welke ver goeding thans is bepaald op V/2 van de salarissen; besluit deze sociale lasten voor zo ver deze niet voor rekening van de leerkrachten zelf komen, volledig te vergoeden. De heren Van Dijk en Stolp (Prot. Chr.) stellen de raad voor te beslui ten, dat de vergoeding voor admini stratiekosten, welke door de besturen van de bijzondere scholen voor lager onderwijs, per leerling, per jaar, in rekening mag worden gebracht, te verhogen van 0,75 tot 1,25. Tenslotte komt de heer L. Questroo (Prot. Chr.) met het voorstel het na volgende te besluiten, de raad er van overtuigd dat de zwemgelegenheid te Leiden ten enenmale onvoldoende moet worden geacht, nodigt het Col lege van Burgemeester en Wethou- ,„n,0dS kunnen uitslapen, zodat er voor de bouwen van een «weminrichting. werkelijk achter moesten blijven bijna geen ruimte meer was om bij de pakken neer te gaan zit ten. Gelukkig gebeurde dit alles in een pakhuis en kon men de tientallen overgebleven pakjes rustig opslaan tot acht December, wanneer ze als aandenken aan de afzwaaiende mili tairen zullen aangeboden worden. Terwijl Leiden in de nacht van Za terdag op Zondag alleen door de storm en Sinterklaas bezocht werd, naderde vanuit het Oosten tegen de felle wind een aantal dienstplichtige militairen in jeeps en vrachtwagens de Sleutelstad. Zij kwamen recht streeks van Stafs' jachtvelden in Duitsland, waar zij een tiental dagen in nacht en ontij zich noodgedwongen in de wapenhandel bekwaamd had den. De felverlichte stadshuistoren, als een vuurpijl in het hart van Leiden geplant, wees de stiefzonen van Mars reeds van ver de weg naar het onder dak,-dat zij in de pakhuizen van Van Wijk's textielfabrieken zouden vin den. Het was echter reeds tegen de morgen toen de militairen hun ge snurk aan het koor der Leidse bur gers konden toevoegen. Een reveille was achterwege gela ten, maar toch was er bijna geen mens die de Zondagmorgen slapend ouder liet worden dan enkele uren, Want, zoals de meesten van ons zich nog wel zullen herinneren, Sin terklaas begon die dag zijn eerste ronde even na het tweede kopje kof fie. En in tegenstelling met wat vroeger gemeld was, slaagden de meeste militairen erin nog voor die tijd de trein naar huis te pikken, zo dat zij de verdere activiteiten van de weldoener achter de huiselijke haard konden afwachten. Dé achterblijvers sliepen eerst eens rustig uit en kre gen toen van hun compagniescom mandant het Simterklaasgeschenk van de minister een modeljeep en een miniatuur-geweertje om daarna weer in te slapen. In de avonduren werden de tien tallen pakketten uitgereikt, die in de loop van de week door de Leide- naars bezorgd waren. Leiden had er echter op gerekend, dat de hele afdeling die morgen 20U Leidse Amateur Fotografen Voor de Leidse Amateur-Fotogra fen Vereniging gaf de heer De Jong van K. en O. een uiteenzetting over de „Teca '55" (Tentoonstelling Crea tieve Arbeid), welke van 6 tot 13 Mei a.s. zal worden gehouden. Deze tentoonstelling is op een bredere ba sis opgezet dan de huisvlijttentoon- stelling in 1948. De bedoeling is dat er een beeld zal worden gegeven van creatieve arbeid in de vrije tijd, niet alleen van de enkeling maar ook de groepsverband. Ook de fotografie is een kunstzinnige uiting met een eigen karakter en de heer De Jong ver wachtte zeker dat de LAFV iets kan demonstreren om de bezoeker te in spireren en op te wekken tot deze prachtige vrije tijdsbesteding. Wan neer de LAFV zou besluiten om mee te doen, dan kon deze afdeling in combinatie met de nauwverwante Leidse Smalfilm Liga, in de stemka mer van de Stadsgehoorzaal 'n prach tige afgesloten geheel vormen. Nadat de heer De Jong verschillen de vragen van de zijde van de Leidse Amateur-Fotografen had beantwoord werd besloten om aan deze tentoon stelling mee te werkena Hierna wer den nog enkele suggesties van de le den behandeld hoe de vereniging op de tentoonstelling zou uitkomen. De avond werd verder gevuld met het projecteren van kleurendia's door de leden vervaardigd, welke onder ling werden besproken. In de waagschaal. Bij de restauratie van de Waag is gebleken, dat er nog wel wat meer geld in de waagschaal gelegd zal moete» worden om de kosten van het herstel rond te krijgen. Er zal dan ook waarschijnlijk een aanvullende subsidie worden aange vraagd. Dure fietsenstalling. Voor het gebouw van de V.V.S.L. stonden of liever lagen verschillende fietsen gisteravond weer zo uitda gend over het wegdek, dat de politie de verleiding niet kon weerstaan er enkele in het politiebureau een beter onderdag te geven. De aanvankelijk verontwaardigde maar later wat be deesde dames konden hun rijwiel in de loop van de avond in goede staat, doch met enkele lasten verzwaard, op het bureau afhalen. Amateur-Parade. Een twintigtal uitverkoren leken, die wel degelijk van toeten en blazen weten, zullen elkaar Donderdagavond ontmoeten in Ruteck's lunchroom aan de Stationsweg. Hier zal de demifi nale van het „Amateur Parade" con cours uitgevochten worden tussen af gevaardigden uit een zestal steden uit Zuid-Holland, waaronder natuurlijk ook Leiden. De winnaar komt voor uitzending naar de finale in Amster dam in aanmerking. Unieke kans. In het clubgebouwtje van de speel tuinvereniging aan de Lage Morsweg zullen Donderdagavond wij zouden haast zeggen internationale dans wedstrijden gehouden worden. De be. woners van het Morskwartier krijgen namelijk gelegenheid om in een si- multaanwedstrijd de tweede man op de wereldranglijst, Wim Huisman, een nederlaag toe te brengen. We zeggen niet dat het zal lukken, maar het valt in ieder geval te proberen. Zelfoverschatting. Af en toe krijgen we het idee vol komen verkeerd begrepen te worden. Zondagavond hielpen wij nog een kennis naar huis laveren, die de in tenties van het Sinterklaasfeest ver keerd beoordeeld had en vergezeld was door een ontluikende kater. De man, die buiten zijn zes procent nog een pittige uitkering van 40 zijn lever had liggen, leed een wei nig aan zelfoverschatting. Nadat hij ons onder het voortbewegen geruime tijd de zwakheid van de mens in het algemeen en van my in het bijzon der onder ogen gebracht had, wilde hij bewijzen dat hij tenmnste stevig in zijn schoenen stond. Eerst wilde hij het verlichte haantje van de stad huistoren afplukken, maar hoewel hij toch duidelijk op kijn tenen ging staan kon hij er niet bij. „Niet zo gunstig Jansen", zeiden wij, en pro beerden hem weer op de weg terug te krijgen. Toen opeens kwam met de onge breidelde snelheid, die de laatste rit de bestuurder veroorlooft een tram de Breestraat oprijden.' „Wedden dat ik drie tram uit de rails loop", zei onze vriend zonder de geringste aarzeling. Daar wij echter vreesden deze weddenschap te win nen zonder ooit uitbetaald te wor den, moesten wij hem zijn krachttoer ontraden. Hij gaf echter geen gehoor stevende recht op de tram af. Even later hadden wij hem bij zijn jasje en sleurden hem voor het lich tende bordje „Oegstgeest" vandaan. Eerst toen de tram voorbij gegierd was, wist onze vriend zich los te ruk ken en stak zegevierend de tramrails over. „Zie je wel, dat ik het kan", riep hij treiterend, zonder begrip van tijd en ruimte, van de overkant. Wij hebben hem verder maar aan zijn lot overgelaten, in de hoop dat zijn kater hem de juiste weg zou wijzen. En zo zal het wel gegaan zijn, want zijn naam zijn wij in ieder geval van morgen bij de gemengde berichten niet tegengekomen.... Stormachtige vooravond. De storm heeft Zaterdagavond zo in Leiden huis gehouden, dat het verwonderlijk is, dat Sint Nicolaas niet ergens van het dak afgewaaid is. Do schade bleef echter in hoofdzaak beperkt tot de franje van de Licht- week. Vooral op de Breestraat kreeg de wind aardig vat op de lichtmas ten. Twee hingen, als vermoeide lichtmissen tegen de gevels, terwijl een derde even boven de grond af knapte. Eveneens op de Breestraat rukte de wind op een gegeven ogen blik een vlag van een gevel. Een dame kreeg het geval op het hoofd en liep een onbeduidende verwon ding op. La Ronde. Sinterklaas heeft een groot deel van zijn ronde door de Sleutelstad er weer op zitten. Zaterdagmiddag ver raste hij dc jeugd van de Professo- renwyk bij een samenscholing in „Het Profje". en waagde hy zich op spetterafstand van het Waterorgel. In de cantine van Doelenkazerne bracht hij enthousiasme onder een aantal kinderen uit de diverse te huizen in en om Leiden. Het perso neel van de Koksschool had voor deze bijzondere gelegenheid de jeugd waarbij ook kinderen uit het St. Lid- winahuis en huize Voordorp te Lei derdorp, volledig geadopteerd. Nog niet.verpieterd. Wie echter mocht denken dat Sin terklaas nu van zijn welverdiende rust Kon gaan genieten heeft het mis. Zo worden de leden van „Het Zonne lied" aangespoord morgenavond om acht uur voor de goedheilig man te verschijnen. Als iedereen een goede bui meebrengt zal Zwarte Piet er voor zorgen, dat de uitgestelde feest vreugde niet al te zeer verpieterd Is. Oud-stadgenoot. De heer Chr. F. Versteegen, die we al geruime tijd door het Sleutelgat uit het oog verloren hadden, blijkt nu in Utrecht voor het Staatsexamen M.O. economie geslaagd te zijn. DWARSKIJKER. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells, z. van T. van Gorsel en J. de Wit; Magdalena Jo hanna, d. van W. Prins en J. v. d. Linden; Wilhelmina Aaltje, d. van B. J. J. Boter en W. A. Düthler; Cornelia, d. van N. van Duijvenbode en A. Kuijt; Henk Theo, z. van J. H. Keltjens en G. K. F. Bogers; Henny, z. van J. W. van Es en E. van Hale wijn; Johanna Wilhelmina Lidwina Maria, d. van G. W. M. Kallenberg en C. A. J. Paardekooper; Geertruida Johanna, d. van W. Pardon en G. J. Duivenvoorde; Petrus Nicolaas Maria z. van J. A. van Rijn en W. J. van Schie; Wilhelmus Marinus Clemens Maria, z. van W. J. J. M. v. Noort en M. J. Ortgiess; Theodora Hilegonda Maria, d. van J. A. Lamboo en J. A. A. Kok; Teunis Johannes Cornells, z. van J. van Rooyen en G. van Til; Cornells Frederik Harry Wilhelmus, z. van A. J. Wassink en G. Lith; Fre deric Kees Philip Robert, z. van A. W. T. J. Duijnstee en C. v. Breuke- len; Anthonia Maria Adriana, d. van A. Bosmeier en M. J. Gerrits; Jaco bus Cornelis Wilhelmus, z. van M. W. J. Versteden en P. C. de Roo; Huiberdina Elizabeth, d. van C. Groeneweg en P. Teeuw; Josua Jean, z. van J. W. Louwe en T. Bosse. Ondertrouwd: J. Warmerdam en H. C. M. Trossel. Ghuwd: J. Annard en P. J. B. van der Steeg. A. van Polanen en S. Paap. J. L. de Roode en E. T. J. Wouters. A. de Vogel en J. C. Regeer. M. M. Brust en J. Ligtvoet. H. Ringma en E. J. v. Vliet. Overleden: F. C. A. Piërlót wed. van: v. Harteveldt 63 j. J. L. Bruijn wedr 74 j. Gevestigde personen In de week van 29 November tot en met 3 December '54 A. van der Bent, knecht brandstoffen- handel, Poelgeeststr. 16; J. Tegelaar—de Berg en fam. Prinsenstr. 86; J. H. vim den Bergh, winkelier, Wasstr. 55; A. M. van Blerk, typiste Stadhoudersin 28; A. G. C. Blonk, verkoopchef, de M. v. Streefk.str. 5; M. P. Bolten, Plantsoen 15 R. C. van den Broek, Morsweg 104a; D. J. Buikstra, de Genestetstr. 1; G. Burg wal machinist. Margrietstr. 8; L. J. Bus, vertegenwoordiger, Veilingkade 2; C. Goster, boekbinder, Gerrit Doustr. IA; G. J. Daalhuizen, buffetbediende, woonw. hoek Steenstr. Ie Binnenvestgrt; L. J. B. Derksen, filmwerktuigkundige, de M. v. Streefk.str. 10; E. M. den Duik, J. van Goijenkade 7; R. H. van Dijk, Nieuwe Rijn 23a; C. C. Benschopvan Egmond, 3 Octoberstr. 61a; J. van Engelen, Kam. Onneslaan 49; J. Etman, isoleerder, Oude Rijn 124a; T. A. van Gent, bloemist, Morsstraat 47; A. Groenewegen, ver pleegster, Leuvenstr. 45; J. J. M. Gros- sat, kapper. Pietersk.koorstg 20; S. A. v. Hees, St. Jacobsgrt 20; M. M. A. Her mans, 11. verpleegster. Rijnsb.weg 10; C. van Heulen, med. analyste, Boerhaaveln 32; R. C. E. G. van Hunnik, 11 verpleeg ster Rijnsb.weg 10; J. van Kampen en fam., fllmboeker. Hogewoerd 30; C. Ket, marinier KM, Noordeinde 2a; F. A. Kol- le, employé tin mij, Marnixstr. 81; M. E. Kool, hulp in de huish. Tib. Siegenb.str. 2; B. Kijk in de Vegt, 11. instrumentma ker, Heemskerkstr. 73; J. J. Lako, stoker III KM, Noordeinde 2a; H. T. F. Land man. Aalmarkt 20; J. Laven, hulp in de huish., Sionsteeg 15; C. A. van Lierop, orthop. instr. maker. Nieuwe Rijn 56; A. Link, cartonnagewerkster, Haarl.str. 38; C. J. Lodewijks, 11 verpleegster, Hooigrt. 13—27; J. G. J. H. Meijs, Levendaal 1$9A E. H. Nauta, J. de'Wittstraat 44; R. C. G. van Neer, Herengrt. 61; J. W. Persijn er.. fam., beambte marlnewakerskorps, Mar- Beverwijk, VondeÜn 10; M. dc Jong, nixstr. 81; I. C. de Regt en fam., de M. v. Streefk.str. 9; M. van Roijen, Zoeter- woudse singel 94; L. Scheer, Roodenb.str. 51; J. M. Spruijt, electro monteur, Leu venstr. 21; A. Steenks, Kaarsenm.str. 7; A. Stolp, Witte Singel 18; C. Tebrugge, Rijnsb.singel 23a; H. van der Vegte. bouwkundige, Merelstr. 23; J. Verbeek en fam. verkoper, de M. v. Streefkerkstr. 7; B. W. E. Visser, verpleegster, Hooigrt 13—27; J. A. E. Vial—Vissers en fam. W. de Zwijgerln 147; S. M. van Wier, Mors- kade 14a; A. A. te Winkel, Nieuwebrug- stg 17; H. W. J. Zuiderwijk, korporaal KL, Groenhazengrt 12. Vertrokken personen van 29 November tot en met 4 December '54 Jonkhr M. L. de Brauw, St. Rijn 11, R'dam, Vrede- hofweg 37; I. A. RuigrokBroder en fam., Haagweg 54, Loenen, Grachtje 22; E. P. DelforterleBrosius en fani. Ha- verstr. 79a, Utrecht. J. Lïgthartstr 5 II; M. W. NoordanusBrouwer, Leeuwenh. str. 2, Oegstgeest, Endeg.str.weg 21; H. M. A, TacxDooyenburgh, Oostcrstr. 55, R'dam, Zuidpln 363; C. van Duin, Leven daal 43, Utingeradeel, Dorpsstr. 53; T. Duut. Rijnsb.weg 29a. Bloemendaal, Hout vaartkade 6; H. P. Eling. Gasstr. 66; R'dam. Zwaerdecroonstr. 3b; W. F. Era dus, Haarl.str. 89, Brits Afrika; N. Figa- roa, Thorbeckestr. 64, Neder], Antillen; A. H. Goldstein, Rijnsb.weg 37,. 's Gra- venhage, Plaats 13; F. Goossen, Os en Paardenln 7, Voorschoten, W. de Zwij gerln 40; F. N. Groustra, Merelstr. 25, Haarlem, Lakenkopersstr. 18; W. P. de Haas, W. Singel 80. Utrecht, Pr. Hendrik- laan 98; M. M. Hiddema, Paviljoenshof 29, A'dam, Honthorststr. 8hs; B. J. M. M. Huyskens, Noordeinde 2a. Horn L, Rijks weg 2; E. Korenvan Iterson, Bilder- dijkstr. 11, 's Gravenhage, Sneeuwbalstr. 83 G. Jager, Rijnsb.weg 144, Oegstgeest, Boonstr. 6; E. G. Jansen, Aalmarkt 3, Klokstg 8a, A'dam, J. Luykenstr. 4 A. Klinkhamer en fam., Atjehstr. 11a, Alphen a. .d Rijn, P. Floriszstr. 76; Knuist en fam., IJsselkade 30, Haarlem, Romeinenstr. 47; F. A. Kolle, Marnixstr. 81, A'dam, Willemsparkln 192; E. S. M. Korenhof, Pioenhof 6a, Zoeterwoude, Vrouwenweg 40; M. Kouprie, aan boord, Katwijk, Drieplassenweg 17; A. W. G. Lammers. Groenh.grt 12, Wagenlngcn, Hoogstr. 9; E. W. A. Langeraar, Rood- borststr. 3, Ede Gld. Park Paasberg 15; A. Lek, Schelpenkade 33a, A'dam, Am- stelkade 67; A. A. E. Luitjens, Rijnsb.wg 10, A'dam, Stadhouderskade 124bv; T. Manuikin, Rijnsb.weg 37. 's Gravenhage. Plaats 13; A. C. Paddenburg, Kapteinstr. 37, Noordwijk. J. v. Henegouwenweg 4; J. RuppertPiket, M. Moonstr. 53, Am sterdam, Burg. v. Leeuwenln 98 I; M. S. van Polanen, Pr. Wilhelminastr. 1, Voor hout, Teijlingerln 44; A, C. Pooijcr en fam., O. Singel 128, 's Gravenhage. Buk- kerstr. 200; A. Potters en fam., Marnix str. 81, Katwijk, Zuidstr. 27a; H. A. Ra- venswaaij, Herensingel 32. Rijswijk ZH. Haagweg 69; N. G. Reitsma, Rijnsb.weg 10. Alkmaar. Bergerweg 61; R. J. Seinen Rijnsburgerweg 10, Utrecht, Abr. Kuy- persstr. 23: J. C. Snels en fam., Oranje- str. 37. Tilburg, Nijverslr. 128, B. A. Stig- ter, Joubertstr. 22a, Groningen, J. Baart cle la Faillestr. 15B; J. Stuij. Noordeindc 2a, R'dam, a/b HrMs „Holland"; W. F. M. Tacx, Haarl.str 131, R'dam, Zuidpln 363; G. L. N. Tan, Kagerstr. 24, R'dam, Klein-Coolstr. 48a; F. H. O. Theunissen. H. Rijndijk 143, Doesburg, Oranjesingcl 41: G. J. Thierrij. Zoeterw. singel 11. A'dam, Koninginneweg 34: E. M. M. v. VeldhuizenTibboel. Morsweg 24a. Al phen a. d. Rijn. Pr. Hendrlkstr. 69; F. V. Vincent en fam., Noordeindepln 8a, Schie dam, Vlaardingerdijk 361a; A. Voskullrtn, H. Rijndijk 78, Alphen a. d. Rijn, Von- delstr. 18; H. P. Vossen, Vondelln 8: Roggel, Mortclstr. 281; P. S. Wielinga, Nieuwe Rijn 28, Dordrecht. Riouwstr. 90 rd; P. Winkel en fam., Tomatenstr. 62; Eindhoven, Hagenkampweg 4; H. M. Wondergem, Breestr. 131/133, Leiderdorp Zijloordkade 2; G. V. G. A. v. d. Woude, Hogewoerd 101, R'dam, Oostpln 122; H. M. R. Zwartjes, Rijnsb.weg 10, 's Gra venhage, v. Kinsbergenstr. 91. Marktberichten LEIDEN, 7 Dec. Vette varkens, Aanvoer 281 vette varkens. Notering zware 1.84—1.88, slagersvarkens 1.83—1.85. zouters 1.81—1.82 en zeugen 1.661.60 per kg. levend gewicht. Handel vlot. BODEGRAVEN, 7 Dec. Kaas. Aaivoer 73 partijen. Prijzen: eerste sooot 2.34 tot 2.38, tweede soort 2.30 tot 2.33, extra kwaliteit 2.39 tot 2.45 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 7 Dec. Vee. Aan voer 3743 (5498) stuks, waarvan 750 vette koeien. 997 (576) gebruiksvee, 80 vette kalveren, 187 (150) graskal veren, 917 nuchtere kalveren, 129 varkens, 222 biggen, 119 paarden, 12 veulens, 303 schapen en 2 bokken of geiten; Prijzen: vette koeien 2.58— 2.70, 2.38—2.50. 2.00—2,14. vette kal veren 2.85—2.95, 2.55—2.75 2.25—2.45 per kg. levend gewich; graskalveren 30225150, nuchtere kalveren 555045 en biggen 504338 per stuk; slac'htpaarden 1.951.90 1.80 per kg. levend gewicht; schapen 130—120—100, lammeren 115— 10595, kalf- en melkkoeien f 1025 900—800, varokoeien f 650—600—475: vaarzen 675600475 en pinken 425325280 per stuk. Vette koeien aanvoer even groter, handel kalm, prijzen als gisteren, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer ge woon, handel vlot, goed prijshoudend; graskolvéren aanvoer kleiner, handel tamelijk, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel redelijk, goed pnjshoudend: biggen aanvoer korter, handel tamelijk prijs houdend; slachtpaarden aanvoer iets minder, handel stug. prijzen iets stij ver; larn/meren aanvoer korter, han del goed, prijzen le klas iets minder in prijs verder onveranderd: kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week. handel stil, prijzen onveranderd; vare koeien aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen stabiel: vaarzen en pinken aanvoer iets korter, handel traag, prijzen constant T.B.C.-vrije aanvoer kleiner, handel stil, prijzen constant. Tt.R AAR. 6 Dec. Groente. Witlof I 5162 cent, idem 2 3947 cent, idem stek 1120 cent, Chinese kooi 11 cent, uien 12 -20 cent, glas- andijvic 32—40 cent, andijvie 20—21 een spruiten 37—39 cent, idem B 22 cent, waspeen 1520 cent. tomaten 25 cent, alles per kg. boerenkool f 0.551.30 per kist, knolselderij 7 ceni per stuk, Peren: Nouveau Poi- teau 1415 cent per kg Druiven 63 cent per half kg. VINKEVEEN, 6 Dec. Groente. Andijvie 2940 cent, boerenkool 16 —23 cent, groene kool 19 cent, prei 17—21 cent, waspeen 10—28 cent. witlof I 68—74 cent, witlof II 57—66 cent per kg. knolselderij 4—15 cent per «tuk, peterselie 17—19 cent en selderij 1017 cent per bos.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3