Sinds 1947 werden in Warmond aan de topvermogens slagen toegebracht Begroting sluit met een post onvoorzien van f 20.000 DUi._ -,.i 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 VOLKSVERMOGEN IN BOLLENSTREEK Gunstige klimin Sassenheim Wij laten hieronder een overzicht' ners met een bezit tussen vijftien en volgen van de ontwikkeling, die het twintig duizend gulden toenam van volksvermogen sedert 1947 heeft, 14 tot 16 en die tussen twintig en doorgemaakt in de onderscheidene dertig mille zelfs van 32 tot 43! gemeenten van de Leidse bollen-1 Ook de vermogensgroep tussen streek waaronder wij In dit geval dertig en vijftig duizend gulden verstaan: Oegstgeest, Warmond Voorhout, Sassenheim, Lisse en Hil- legom. Ook hier kan een zeer sterke toename worden geconstateerd, waarbij heel wat kleinere vermogens naar hogere groepen zijn opgescho ven. Veelal is de toename in aantal bij de middelgrote en grote vermo gens aanzienlijk méér dan de toena me van het aantal gegoeden. Ket viel in de jaren na 1947 blijkbaar gemak kelijker een reeds bestaand vermo gen (sterk) te doen aangroeien dan de allereerste opbouw van een ver mogen tot stand te brengen. OEGSTGEEST. IN OEGSTGEEST IS IiET AANTAL min of meer kapitaalkrachtige inwoners practisch gelijk gebleven, n.l. 921 in 1947 en 928 sedertdien. Ook het volksvermogen onderging in deze gemeente geen verandering, het bedroeg en bedraagt 80 millioen. Toch zijn ook hier de topvermogens zeer merkbaar in aantal en omvang toegenomen. Kapitaaltjes beneden vijftien' mille waren er in Oegstgeest aanvankelijk 166, nadien werd dit aantal 173 ter wijl het getal inwoners mét een be zit tussen vüftien en twintig mille is toegenomen van 100 tot 103. Een behoorlijke daling in aantal onder gingen de twee volgende vermogens klassen, dus die van twintig tot der tig en die van dertig tot vijftig mille. Eerstbedoelde groep daalde name lijk van 173 tot 155 en de laatste van 178 tot 167. Dat dit geen gevolg is van een zekere verarming van de Oegstgeester bevolking maar juist van een opschuiven van talrijke ver mogens naar een hogere groep blijkt duidelijk uit de toename van het aantal vermogens tussen vijftig en honderdduizend gulden; deze groep steeg namelijk van 176 tot 208! Daarop volgen weer twee catego rieën, die daalden: inwoners die tus sen één en twee ton bezitten waren er in 1947 in Oegstgeest 80 en se dertdien slechts 69. Voor de vermo gens tussen twee en drie ton zijn de cijfers 24 en 20 maar voor de groep tussen driehonderdduizend en een half millioen 13 en 16. Tenslotte werd de „top" in 1947 gevormd door 11 ingezetenen, die ieder meer dan een half millioen be zaten en die tezamen 11,6 millioen hadden. Deze top is uitgegroeid tot 17 ingezetenen met meer dan een millioen en die met elkaar 13 mil lioen bezitten. Doordat het zielental van Oegst geest sedert 1947 gestegen is en het totale volksvermogen, zoals boven gezegd, gelijk bleef, is het vermogen per inwoner gedaald van f 5.740. tot 5.460.—. WARMOND. WARMOND IS EEN VAN DE WEINIGE GEMEENTEN in ons land waar het volksvermogen sedert 1947 duidelijk gedaald is en waar met name de slagen toegebracht schijnen te zijn aan de topvermogens. In werkelijkheid ligt de oorzaak niet bij de verarming van de Warmonder ..top-mensen" maar bij geheel an dere persoonlijke oorzaken zoals overlijden, eventueel vertrek uit de gemeente en dergelijke. Het aantal min of meer gegoede in woners is in Warmond sedert 1947 teruggelopen van 222 tot 210 en het totale volksvermogen ter plaatse van 17,5 tot 15,6 millioen. Daar boven dien het inwonertal is toegenomen is het vermogen per hoofd van de be volking gedaald van 4-952.tot 4.022.—! Kapitaaltjes beneden vijftien mil le waren er destijds 49, nu slechts 44. Inwoners met een bezit tussen vijftien en twintig mille destijds 25 en nu 26 en lieden met een kapitaal tussen twintig en dertigduizend gul den destijds 41 en nu 40. Bovendien daalde ook het getal ingezetenen, wier vermogen tussen dertig en vijftig mille inligt, en wel van 38 tot 35 terwijl het getal ver mogens tussen vijftig en honderd duizend gulden gelijk bleef, n.l. 30. Een stijging trad op in de vermn gensgroep tussen honderdduizend en tweehonderdduizend gulden. Waren er in 1947 vijftien ingezetenen met zulk een vermogen, sedertdien is dit aantal gestegen tot negentien! De topgroep, destijds gevormd door 24 ingezetenen, ieder met een vermogen boven twee ton en teza men 9,8 millioen bezittend, is even wel gedaald tot 16 ingezetenen met tezamen 7,8 millioen. Het gemiddeld vermogen van de Warmonder „top mensen" is dus gestegen van 4 tot 487 duizend gulden. breidde zich uit en wel van 35 tot 41. De aanzienlijke toename kwam hier evenwel in de „top" tot stand. In 1947 bestond de plaatselijke top na melijk uit 28 ingezetenen, die ieder meer bezaten dan vijftigduizend gul den, van wie niemand meer bezat dan drie ton en die tezamen konden beschikken over 2,8 millioen. Sedert dien heeft deze top zich uitgebreid tot 38 inwoners, die elk meer dan vijftig mille bezitten. Van deze 38 zijn er evenwel 14 inwoners die meer dan één ton „waard zijn". Onder de ze 14 inwoners zijn er bovendien en kelen die de grens van drie ton over schreden hebben, terwijl zij tezamen 2,5 millioen het hunne kunnen noe men. Millionairs zijn er in Voorhout dus ook nu nog niet. Uit al deze ontwikkelingen resul teerde een vermogen per hoofd van IBBHHPHIHI HlJ de bevolking, dat in 1947 nog 1.344- 19 ingezetenen, die echter met elkan IN LISSE STEEG HET AANTAL GEGOEDE INWONERS prac tisch niet, het was namelijk 418 en werd sedertdien 421. Het totale ver mogen van deze gegoeden steeg evenwel van 22 millioen tot 24,6 mil lioen. Het aantal kapitaaltjes beneden vijftien duizend gulden steeg van 70 tot 72, dat tussen vijftien en twintig mille bleef onveranderd 55 en dat tussen twintig en dertig mille daalde van 90 tot 85. Wat de groep der middelgrote ver mogens betreft, die tussen dertig en vijftig mille stegen in aantal van 74 tot 77 en die tussen vijftig en hon derdduizend gulden van 66 tot 74. Het aantal inwoners met een ver mogen tussen honderd en tweehon derdduizend gulden liep terug van 47 tot 39 maar de topgroep ging in aantal vooruit. Destijds bestond de ze top uit 16 ingezetenen, elk bezit tend tussen twee ton en een millioen, en tezamen beschikkend over 4,9 millioen. Thans bestaat deze top uit bedroeg, maar dat sedertdien zeer aanzienlijk is toegenomen, en wel tot 1.740.—. SASSENHEIM. IN SASSENHEIM IS HET AANTAL GEGOEDEN sedert 1947 toege nomen van 7095 tot 8066. Geen won der dat bij een zo sterke stijging van het getal min of meer kapitaal krachtige ingezetenen ook het totale der 7,4 millioen „waard zijn". Uit al deze veranderingen resul teerde een vermogen per inwoner, dat in 1947 nog f 2.039.— beliep maar dat nu gestegen bleek tot 2.106.—. HILLEGOM. IN HILLEGOM IS HET AANTAL GEGOEDEN GESTEGEN var 383 tot 416 en hun gezamijlijk ver- volksvermogen sterk gestegen is en 1 mogen van 20 tot 24 millioen. wel van 11 tot 17 millioen Ook hier zit de sterkste stijging in de hogere vermogensklassen. Inwo ners met een kleiner kapitaal dan vijftien mille waren er destijds 33, sedertdien evenwel70! Tussen vijftien en twintig mille bezaten des tijds 40 inwoners en tussen twintig en dertig mille 44. Nu zijn deze aan tallen resp. 26 en 54! Wat de middelgrote varmogen# betreft, in 1947 bezaten 47 ingeze tenen van Sassenheim tussen de der tig en vijftigduizend gulden. Sedert dien is dit aantal toegenomen tot 61; terwijl voor de vermogensgroep tus- sen.vijftig en honderdduizend gulden de cijfers 34, resp. 59 zijn. Het aantal vermogens tussen één en twee ton steeg daarnaast van 13 tot.... 32! De „top" evenwel werd destijds gevormd door 13 inwoners met een groter vermogen dan twee honderdduizend gulden en die teza men 3,8 millioen bezaten. Nu bestaat de top uit slechts uit 11 ingezetenen, die eveneens ieder meer dan twee ton bezitten maar die tezamen 3,4 millioen hebben. Door een en ander is het vermo gen per hoofd van de bevolking in Waren er destijds 62 kapitaaltjes beneden vijftienduizend gulden, se dertdien is dit gestegen tot 64. Daar bij nam het getal inwoners met een bezit tussen vijftien en twintigdui zend gulden toe van 37 tot 46. Het getal vermogens tussen twintig en dertig mille evenwel liep terug van 86 tot 81 terwijl daarentegen de ver mogens tussen dertig en vijftigdui zend gulden in aantal toenamen van 78 tot 88. Ook de vermogens tussen vijftig en honderdduizend gulden gingen in aantal vooruit, en wel van 67 tot 78. Waren er bovendien in 1947 een en-veertig ingezetenen met een ver mogen tussen honderd- en tweehon derdduizend gulden, thans omvat deze groep 48 inwoners. De „top groep" tenslotte, die destijds bestond uit 12 ingezetenen, ieder met meer dan twee ton en tezamen met 3,9 millioen, bestaat nu uit slechts 11 in woners, wier vermogens boven twee ton groot zijn, maar die nu met el kaar over 4,8 millioen kunnen be schikken. Het vermogen per hoofd bevolking is als gevolg van dit alles gestegen van 1.571.tot f 1.725. VOORHOUT. /OORHOUT GEEFT IN TEGEN STELLING met Oegstgeest en Warmond het typisch algemeen-Ne derlandse beeld te zien van vooruit gang over de gehele linie, maar voor al toch aan de top. In deze gemeente nam het aantal min of meer gegoeden toe van 140 tot 165 en het gezamenlijke bezit van deze gegoede inwoners van 5,4 tot 7,3 millioen gulden. GEMEENTERAAD NOORDWIJK RffgroHng Inkort f 135-000 na lof en critiek aangenomen In de voortgezette raadsvergade ring van Noordwijk opende de heer Urlus, als leider van de R.K. raads fractie de rij van sprekers voor het houden van algemene beschouwingen. Hij prees het gevoerde beleid van B. en W. over 1954 en toonde zich in alle opzichten daarvoor dankbaar. Vanzelfsprekend waren vele din gen nog onafgedaan en bleven daar om nog op het verlangingslijstje van spreker staan, maar B. en W. kunnen in deze ook niet verder springen dan hun polsstok lang is, aldus spreker. Voor de bouw van een nieuw raad huis zag hij geen kans vanwege de enorme kosten, het nieuwe vuurto renplan en zijn ontwikkeling zag hij met grote belangstelling tegemoet. De voorz. toonde zich dankbaar voor de gesproken woorden. Een nieuw raadhuis ston dbovenaan zijn verlanglijstje, aldus spreker, maar dan een representatief, architecto nisch alleszins verantwoord gebouw, Noordwijk als eerste badplaats van de Noordzeekust waardig. Maar he laas is hiervoor geen geld. Hiervoor zouden inkomsten gevonden moeten worden uit nieuwe belastingen, die de gemeente Noordwijk geheel ten goe de komen en zover is men nog lang niet. Critiek. De heer Rippen, fractieleider van de PvdA en nestor van de raad acht te, nu het spook van de werkeloos heid veranderd was in een tekort aan arbeiders, industrialisatie van Noord wijk niet meer van veel belang. In de loop der jaren is het beeld van Noord wijk-binnen niet noemenswaardig veranderd; Noordwijk aan Zee daar- integen buitengewoon op grond van het badgastenbezoek. Hij bepleitte maatregelen om ook Noordwijk-bin- nen in het badgasten verkeer in te VOORHOUT GEEFT IN TEGEN- schakelen door het dichtmaken van STELLING met Oeesteeest en riolen, aanleggen van rijwielpaden etc. Hij noemde de woningnood ont stellend hoog en wees er op, dat ter wijl Nederland als geheel op de wo ningnood inloopt Noordwijk blijkens de overgelegde cijfers steeds dieper de put in gaat. Hij bepleitte spoedige invoer van een logeerbelasting omdat de gemeente heel veel voor de bad- I gasten uitgeeft en er zelf geen ver- Kapitaal jes beneden vijftien mille' goeding voor incasseert. Verder wees waren er destijds 31. sedertdien is hij op het schreeuwend tekort aan dit aantal gedaald tot 27 maar daar- parkeerruimte. tegenover staat dat de groep inwo-1 De voorz. was de heer Rippen dank baar voor de eerlijke critiek. Ook hij zag in Noordwijk-binnen heel veel voor het onderbrengen van badgas ten. De logeerbelasting is een teer punt en wordt bezien door de kustbad- plaatsen gezamenlijk. Er is hiervoor, ook in Noordwijk niet, een algemeen gefundeerd oordeel of overeenstem ming. Parkeerruimte-vergroting zal zeer hoge bedragen vorderen, maar onvermijdelijk blijken. Voorstellen hieromtrent kunnen spoedig worden tegemoet gezien. De heer Van Riemsdijk (Gemeente belang) bepleitte de aanleg van kin derspeelplaatsen ter beteugeling van de baldadigheid van de jeugd. Ook wenste hij aanmoediging van aan koop van huizen voor zelfbewoning. De voorz. was het volkomen eens met het idee, dat eigenbehuizing moest worden gestimuleerd en ont hulde dat hulp ernstig wordt bestu deerd en plannen dezer dagen bij het College zijn ingediend. Uit de verde re discussie kwam duidelijk naar vo ren dat in de boezem van het college nog geen overeenstemming bestaat over dit punt. De heer De Witt, van de Prot. Chr. Raadsfractie drong aan op een spoe dige totstandkoming van een nieuw raadhuis, goedkopere bouw, gelijke verdeling van bouw tussen Noord wijk-binnen en Noordwijk aan Zee, het invoeren van een derde wethou der en bouwen van nieuwe behuizing voor de bedrijven. Artikelsgewijs. Bij de artikelsgewijze behandeling der begroting deelde de wethouder der bedrijven, de heer Vogelaar me de, dat dit jaar 42 mille geïnvesteerd was in verbeterde straatverlichting, en nadere voorstellen tot verdere verbetering heel spoedig gedaan zul len worden. Inmiddels wordt in 1954 aan gasverlichting en stroomverbruik resp. 24.000 en 7.000, dus totaal ƒ31 mille uitgegeven. De heer De Geus kon zich niet ver enigen met afschrijving van auto's in 10 jaar en vond 5 jaar meer dan ge noeg. Het zal nog eens nader bezien worden. De heer Rippen informeerde naar het uitblijven van vaste aanstel lingen voor enige leden van het ge meentepersoneel, waarop wethouder Van Leeuwen uitvoerig antwoord gaf. De heer Van Riemsdijk toonde'onge rustheid over het ingaan van de nieu we reinigingsdienst per 1 Januari, KATWIJK VEILINGVERENIGING K. EN O. De veilingver. „Katwijk en Omstr." hield gisteravond in „De Kroon' 'een belangrijke ledenvergadering met grote opkomst. Na de gewone agenda punten werd voorgesteld het bedrag, dat bij een voordelig saldo in het re servefonds wordt gestort van 100.000 op 25.000 te brengen en de aan sprakelijkheid der leden te verhogen van /25.per lid tot ƒ200.—, onge acht het te betalen bedrag van dc omzet over het laatste volledige boekjaar, dat 4 pet. zal zijn tot een maximum van 1300.Het voorstel werd met algemene stemmen aange nomen. Dan was er een voorstel tot deelname in de garantiestelling van het Waarborgfonds voor de Tuinbouw in Zuid-Holland. Het doel van het Waarborgfonds, zo lichtte de voorzit ter toe, is het bevorderen van de be- drijfsverbeteringen op levensvatbare tuinbouwbedrijven in de provincie Zuid-Holland. Dit doel tracht het Waarborginstituut te bereiken, door zich tegenover de geldverstrekkende Bank borg te stellen voor-het crediet, dat aan de tuinders wordt gegeven. De aanvrager zal natuurlijk aan be paalde eisen moeten voldoen. De borgstelling door het Instituut zal al leen worden verleend, indien het Borgstellingsinstituut voor de Land bouw zich voor 50 pet. van het cre diet garant heeft gesteld. Voor het gegarandeerde bedrag (n.l. 50 pet. van het crediet) stellen zich garant: De Provincie Zuid-Holland 15 pet., de betrokken gemeente 15 pet., de betrokken veiling 10 pet. en de cre- dietverlenende bank 10 pet. Het voor stel werd met algemene stemmen aangenomen. Vervolgens werden nog enkele vragen gesteld over technische aangelegenheden als het veilen in se ries, waartoe de vergadering in prin cipe bereid was over te gaan, doch het bestuur zal een desbetreffend voorstel eerst uitwerken, waarna het in de eerstvolgende vergadering aan de orde zal worden gesteld. De heer F. C. Meijer deed als voorzitter van de L.T.B. de mededeling, dat door de L.T.B. hier ter plaatse een cursus zal worden gegeven in mechanisatie in de tuinbouw. Dit om de tuinders meer kennis bij te brengen over freesma chines, motoren, enz. enz. De cursus zal uit 12 lessen bestaan en men moet zich opgeven bij de heren F. C. Meijer of Chr. v. Leeuwen. Alle tuinders kunnen hieraan deelnemen. Opgave vóór 15 December a.s. Daarna slui ting. Ernstige val. Mevr. N. had het ongeluk in „De Roskam" van de trap te vallen en bekwam hierbij hoofd wonden, die door dr. Bergman wer den verbonden, waarna zij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. KATWIJK AAN DEN RIJN R.K. Bibliotheek. De R.K. Pa rochiebibliotheek gaat «weer eens uitbreiden hetgeen de leden en ook de niet-leden-lezers en lezeressen met instemming zullen vernemen. Nu de lange winteravonden op komst zijn, zal er ook in de week, des Woensdagsavonds gelegenheid zijn om boeken te halen. De bibliotheek telt meer dan duizend boeken. Ook is een uitgebreide jeugdbibliotheek aanwezig. Men kan ook geheel gra tis een keurig verzorgde catalogus aanvragen en de uitleenprijs der boeken is slechts 10 cent per week. De bibliotheek is mede aangesloten bij de R.K. Openbare Centrale Boe kerij te 's Gravenhage. Het bestuur zal met deze aanwinsten en uitbrei ding van een en ander ongetwijfeld succes oogsten. VOORHOUT Evenals vorig jaar is er In Voor hout een begroting, welke sluit met een bedrag voor onvoorziene uitga ven van ruim 20.000,—, welk bedrag voorlopig beschikbaar wordt gehou den voor het „sluitend" maken van begrotingswijzigingen voorzover dit nodig mocht blijken. Bij een raming van een gulden per inwoner voor onvoorziene uitgaven vertoont de begroting dus een over schot van 15.000.—. Deze gunstige ontwikkeling is o.a. verkregen door de voo^ het eerst in 1953 geldende regeling, omtrent de financiële verhouding met het Rijk. Voor de dienst 1955 speelt ook nog de uitkering van het credit-saldo voor de rekening-courant van de onderne mingsbelasting voor de toestand op 31 Oct. jl. een rol, tengevolge waarvan deze dienst met 11.000.— gunstig wordt beïnvloed. Van de voorgestelde werken zijn er reeds enige gerealiseerd. De verbreding der spoorwegover gang kwam tot stand. Een hoofdbuis van de waterleiding langs de Looster- weg werd gelegd, terwijl met dc ver bouwing van het gemeentehuis werd begonnen. Wegverbeteringen. De verbetering van de Akervoor- derlaan, Boekhorstlaan, Dinsdagse Wetering en Spoorlaan zal in 1955 aan de orde worden gesteld. Dit jaar was het tengevolge van de slechte weersomstandigheden niet mogelijk geweest. In de loop van 1954 is van de zijde van het Provinciaal bestuur zeer veel aandacht besteed aan de verbreding van de Leidsevaartweg. Er is nu een plan ontworpen voor een 6 M. breede verkeersweg van Postbrug tot Noord wij kerhoekbrug met eventueel een rijwielpad van 3 m. De kosten worden voor 100 pet. door de Provincie gedragen. Getracht wordt nu om in 1955 met dit werk te beginnen. Over de aanleg van sportvelden kan nog weinig worden medegedeeld. Aan onderhoudswerken en onder wijs wordt volle aandacht besteed. De bijdragen aan de armbesturen en diaconiën zijn belangrijk hoger geraamd dan in 1954. Waterleiding bedrijf. In 1955 zal de gemeenschappelijke regeling met de gemente Noord wij kerhout inzake het beheer voor het Waterleidingbedrijf tot Btand ko men. Krachtens de overeenkomst van 1929 moet Voorhout een deelna me van Noord wij kerhout toestaan, indien zulks vóór 1 Jan 1955 wordt gevraagd. liet ligt in de bedoeling Nieuw Annex LISSE Parochiehuis Kleuterschool Op Woensdag 8 December, de slui tingsdag van het Mariajaar, zal het nieuwe Parochiehuis annex kleuter school, „Mariënburcht" in het nieuwe parochiecentrum te Lisse worden ge opend. Deze officiële opening zal ver richt worden door mgr. J. Groot, vi caris-generaal van de bisschop, 's mid dags om drie uur. Bevolkingsonderzoek. Het plaat selijk comité tot opsporing van tuber culose zal in Februari a.s. in deze ge meente wederom een massale „door lichting" van de bevolking doen plaats hebben. Het onderzoek kost practisch geen tijd, immers in één kwartier worden niet minder dan 35 personen gefoto grafeerd. Kinderen tot de leeftijd van 2 jaar doen deze keer niet mee, doch ouders, die hun baby of kleuter toch willen doen doorlichten, kunnen ze natuurlijk rustig meebrengen. Evenals de vorige maal wordt de schoolgaande jeugd ook nu weer klas- se-gewijs onderzocht en zullen ouden hetgeen niet geheel ongegrond bleek te zijn. Ook was hij nieuwsgierig over het overnemen van personeel van de bestaande vuilnisauto's. Hier over blijkt thans volop onderhandeld te worden. De heer Rippen vroeg hoe het stond met de sportstichting. Hieraan blijkt nog steeds gedokterd te worden. Fel van dagen, voor wie de wandeling naar het onderzoek-lokaal te groot is, weer per auto worden afgehaald en thuisgebracht. Het voorbereidende werk heeft reeds een aanvang genomen en wordt verricht ten kantore van de gemeentelijke dienst voor Sociale Za ken. Over enige weken zullen weer een groot aantal vrijwilligers nodig zijn om de gezinnen te bezoeken en de gegevens te registreren, die voor de organisatie van het onderzoek no dig zijn. Ongetwijfeld zullen velen van hen, die zich bij het vorige onderzoek als vrijwillig medewerker hebben opge geven, ook thans weer bereid zijn bij dit mooie werk de helpende hand te bieden. Een ieder kan zich hier voor, zowel mondeling, als schriftelijk of telefonisch aanmelden bij de ge meentelijke dienst voor sociale Za ken, Raadihuis alhier (tel. 3545). Er wordt weer op gerekend, dat iedere vrijwilliger hoogstens ongeveer 15 gezinnen zal moeten bezoeken. Met deze huisbezoeken zal zeer waar van G.S. dat deelname zal geschie den door het aangaan van een ge- meenscl\appelijke regeling. waarbU een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam wordt ingesteld voor de ge meenschappelijke exploitatie van de drinkwaterleiding. Op de vraag of dit samengaan een verlaging der lasten of een mogelij ke tariefsverlaging met zich zal me debrengen, kon nog geen antwoord worden gegeven. Dc bedrijfsresultaten bieden ech ter nog weinig gelegenheid voor ta riefsverhoging. De begroting 1955 geeft nog een te kort aan van f 1000.—. Hierin zijn de toegepaste salarisverhogingen nog niet verdisconteerd. Het resultaat van de begroting voor 't Woningbedrijf over 1955 is door de toegestane huurverhoging per 1 Jan. aanmerkelijk gunstiger dan in vorige jaren. Het nadelig saldo is geraamd op 4.087,29. N00RDWIJKERH0UT Nieuwe Maatschappelijke werk ster. Met ingang van de volgende week houdt de nieuwe maatschap pelijk werkster mej. Snelderwaard voor de ingezetenen zitting op de volgende plaatsen en tijden: Bureau Nieuwe Duinstraat 20: Dinsdags, Donderdags, en Vrijdags van 9.30—10.30 uur en Woensdags avonds van 19.3020.30 uur. In de bibliotheek van de St. Vic- tor-Parochie: Donderdagsavonds van 19 30—20.30 uur. In de Zilk in de kliniek van het W.-G. Kruis, Regenvlietweg 28: Maandags en Woensdags van 10.30 11.30 uur. Geboren: Ida Maria d. van J. v. d. Drift en C. A. Bakker; Cornelia Johanna d. van J. v. d. Drift en C. A. Bakker; Josina Wilhelmina Maria d. van J. P. Bartels en C. Elstgeest: Paulus Gerhardus Antonius z. van H. J. Niessen en C. W. Spruit. Getrouwd: J. v. d. Aart en A. C. Zonneveld: P. P. van Denzen en C. J. Spierings; J. Kamp en H. H. de i Kan. Overleden: H. G. van Kampen 62 jaar, echtg. van Q. v. d. Slot. SASSENHEIM Geboren: Jacoba Johanna Mar- garetha d. van H. J. Heemskerk en M. J. Meskers; Antoinette Adriana d. van Fr. W. Smit en C. C. van der Togt; José Maria d. van Jac. J. J. van der Voort en H. M. van Ruiten; Raymond Regginald FranciscUs z. van G. M. B. Meijer en M. M. de Prouw, Ondertrouwd; Maarten Jacob Oor 21 j., te Aalsmeer, en Geertruida v. Biezen 19 j. Getrouwd: Cornells Hendrikus Sal man, te Hillegom, en Jacoba Anna Bemelman. Overleden: Maria Jacoba Rhvjns- burger 60 j. Martinus Beijk 69 'j. ST0MPWIJK St. Nicolaasfeest. Het St. Nico- laasfeest, georganiseerd door de ge zamenlijke organisaties KAB, LTB en Middenstand wordt Zaterdagmid dag 2 uur gevierd in de „Bles". De ruim 270 kinderen -worden om 2 uur in de „Bles" verwacht. St. Nicolaas heeft verzocht allemaal op tijd aan wezig te zijn. WARMOND Raadsvergadering. De raad is op Vrijdag 3 Dec. a.s. des namiddags 8 uur in openbare vergadering bij eengeroepen. Als enig punt op de agenda staat: Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit dd. 16 November 1954, betreffende het verstrekken van geldleningen aan de woningstichting „Warmunda" voor de bouw van 8 zgn. midden- standwoningen aan de Jan steen- schijnlijk reeds in de eerste week van Januari kunnen worden begonnen. Vrijwilligers meldt U dus aan. U bewijst hiermede een belangrijke dienst aan de volksgezondheid. Jaarvergadering „Lisser IJsclub". De Lisser IJsclub hield haar jaar vergadering .De heer A. Wesselo gaf een overzichtelijk beeld van de fi nanciën der vereniging over het af gelopen jaar, aan ontvangsten was geboekt 5205.65 en uitgaven 4535.80, zodat er een batig saldo werd geboekt van 669.35. Het finan cieel bezit óier vereniging bedraagt thans plus minus 2700 hetgeen met de overige bezittingen in totaal 6000.bedraagt; er rust momenteel op de vereniging nog een schuld van 2200.aan obligaties. Voorgesteld werd door het bestuur van deze schuld dit jaar nog 1500.af te los sen en het volgende jaar het restant van ƒ700.opdat de vereniging met haar 65ste feestjaar deze zonder schuld kan herdenken, met dit voor stel ging de vergadering accoord. Dank zij een gevoerde ledenwerfactie is het ledenaantal gestegen boven de van leer trok de heer Rippen tegen 600. De aftredende bestuursleden, de de mij. „Zeebad", die vanaf de oor- heren H. v. d. Zon, B. v. d. Zaal, N. Mielo en de heer C. v. d. Zaal log gemiddeld 8 mille per jaar aan bijdrage verschuldigd is, maar nooit betaalde. Er zal binnenkort een uit voerige bespreking aan dit onder werp worden gewijd waarbij alle fa cetten bezien kunnen worden. Hier mede waren niet alle wensen bevre digd maar de oplossing naar een la tere termijn verschoven. Zonder hoofdelijke stemming aan vaardde de raad tenslotte op een mid dernachtelijk uur de begroting 1955 met een tekort van f 135.000, waarna nog in besloten kring werd overge gaan. werden bij acclamatie herkozen. Geboren: Adriaantje d. v. B. v. d. Linden en A. Spaargaren. Petrus Cornelis Leonardus z. v. H. J. Philips en M. Hogervorst. Wilhelmina JoT hanna Antonia d. v. Th. P. v. d. Ploeg en H. W. A. Koelewijn. Cornelia Ma ria d. v. F. Schalk en J. v. d. Neut. Getrouwd: L. C. H. v. Nobelen te Warmond en A. H. Minck. M. E. Po pelier te 's-Hertogenbosch en M. M. C. Pijnacker. M. G. Horsman en W. Jonker. St. Nicolaas op lezock. Op Za terdag 4 December a.s. des namid dags half 4 zal St. Nicolaas een be zoek brengen aan deze gemeente. Hij zal door de muziekvereniging wor den ingehaald bij het Warmonder hek en van daaruit een rondgang maken door het dorp. Vervolgens zal hij zich naar Hotel „De Zon" bege ven, waar zeer vele kinderen hem zullen verwelkomen en waar hij ve le geschenken zal uitdelen. De wachtmeester J. H. Velema van de Rijkspolitie te Rijnsburg is thans als zodanig aangesteld in de gemeente Warmond. De vergunningen voor de bouw van 8 woningen voor bejaarden aan de Scheepmakersdam en 8 woningen aan de Jan Steenlaan zijn thans ver leend, zodat met de bouw van deze woningen kan worden begonnen. VERBOND VOOR VEILIG VERKMRR Waehtverbod toot aüe voertuigen. Ver boden sil te itun anders Jaji voor bet onmlddeUijk In- of uitladen van perao- nen of foederen

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7