Volkomen verdiende Engelse zege op de wereldvoetbalkampioen Duitsland; 3-1 Besloten tot stichting van een nieuw politie-bureau HHYC verpletterde Antwerpen en won met 18—3 Oogstdankfeest in St. Joseph-parochie, Wassenaar DONDERDAG 2 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Score had gemakkelijk 61 kunnen zijn Tamelijk aardige wedstrijd. Degenen, die tijdens de wereldkam pioenschappen in Zwitserland de eind strijd tussen Hongarije en Duitsland heb ben gezien en gistermiddag in het zwak ke herfstzonnetje van Londen de ont moeting tussen Engeland en Duitsland hebben aanschouwd, zullen slechts één conclusie na het laatste fluitsignaal van de pittige Italiaanse scheidsrechter Or- landinl hebben getrokken: een uitstekend voetbal in Bern in de eerste week van Juli van dit jaar en zeer matig spel in Londen, zowel van Engelse als van Duit- ze zijde, ongeveer een half jaar later. Hongarije, de ongelukkige verliezer van de finale om de wereldtitel heeft niets van zijn kracht in die periode in geboet. Integendeel, de resultaten van de landenwedstrijden van het Hongaarse elftal in de afgelopen maanden zijn voor treffelijk geweest. Van de Duitse ploeg, welke zich in Zwitserland zo fel, zo krachtig, zo doelmatig heeft verweerd, is niets meer over: de mannen van Her- berger speelden in het Wembley stadion een tot twee klassen minder dan tijdens het tournooi om de Jules Rimet Cup. Ze ker, het is bekend dat in de Duitse ploeg, welke kansloos voor 88.000 Engel se toeschouwers en 12.000 Duitse suppor ters in het Wembleystadion ten onder ging, nog maar drie spelers zaten, die ook in de „wonderploeg" van Bern wa ren opgesteld: Posipal, Liebrig en Kohl- meyer. En niet alleen dat er zo weinig ervaren spelers in het team van de be zoekers opereerden, maar bovendien had Herberger, in zekere zin noodgedwongen enkele debutanten het veld in moeten sturen, die stuntelige leerlingen bleken te zijn tegenover geroutineerde profs als Billy Wright, die, het zij nog even ge memoreerd zijn 61e landen wedstrijd speelde, tegenover Tom Finney, tegen over Stanley Matthews om van enkele andere oudgedienden maar niet te spre ken. Het is misschien wel aardig om te vermelden, dat de elf Duitse spelere te zamen niet zoveel landenwedstrijden op hun naam hebben staan als Billy Wright alleen. De jeugdige Duitse middenvoor Seeler stond tegenover aanvoerder Wright, bij na een generatie verschil en slechts heel zelden heeft de Duitse middenvoor een scoringskans gekregen. Aan de andere kant van het speelveld vond eveneens een interessant, maar niet zo eenzijdig duel plaats tussen de niet zo gemakkelijk opzij te duwen of te passeren Liebrig en de Engelse midvoor Allen. Onomwonden gaven de Duitse leiders na afloop van de wedstrijd toe: Liebrig en ook doel man Herkenrath hebben de eer van het Duitse voetbal gered, want dit twee tal heeft ervoor gezorgd, dat de score niet 61 of 71 is geworden. Inderdaad, het overwicht van het En gelse elftal was zowel voor als na de rust zeer groot en de cornerverhouding 90 ten gunste van de gastheren spreekt toch wel boekdelen. En de tweede reden waarom de score eigenlijk zo povertjes is gebleven, was gemakkelijk na te gaan: het Engelse binnentrio slaagde er weder om niet in van de kansen door „good old" Matthews en door Finney op een presenteerblaadje aangeboden, te profi teren. Door het zwakke spel van de Duitse voorhoede waarin de rechtervleu gel KaufholdPfeiffer een volkomen mislukking bleek te zijn, kon de druk op de Duitse defensie, die geen lucht kreeg, steeds sterker worden. Oorzaak: slecht schieten. Talrijk waren de scoringskansen van de Engelsen, maar het slechte schieten en het op het laatste ogenblik falen waar het de afwerking van de aanvallen be trof. vormden de factoren van de ogen schijnlijk lage score 31. Stanley Mat thews sneed weer door de verdediging van de tegenstander heen, zo gemakke lijk, zo luchtig maar ook zo gevaarlijk, dat het een lust voor de ogen van de wa re voetballiefhebbers was. Een of twee spelers passeren was niets voor hem, drie of vier tegenstanders liet hij zijn hielen zien en dan volgde er gewoonlijk een zuivere pass langs de grond of een goed geplaatste voorzet. De dagen van Tom my Lawton, van Carter, van Mannion, zijn voor het Engelse elftal nog steeds niet teruggekomen. Wel probeerden Po sipal en Liebrig door zware persoonlijke dekking een catastrofe te voorkomen, maar de taak van Liebrig om Allen te houden was hopeloos als ieder ogenblik Stanley Matthews, voor wie Kohlmeyer geen partij was, in het strafschopgebied opdook en de gehele Duitse defensie uiteenrafelde. en zo verloor Duitsland zijn derde landen wedstrijd na Bern. Eerst kwam de nederlaag te Brussel te gen België, toen volgde de overwinning van Frankrijk te Hannover en nu kreeg de wereldkampioen 1954 in het Wembley stadion geen voet aan de grond. Welk een verschil tussen Engeland—Hongarije agent van de organisatie. af- Deze telefoto geeft een moment tijdens de strijd weer: Bentley (de Engelse rechtsbinnen) in duel met Herkenrath, de Duitse doelverdcdiger, na een vrije schop voor Engeland. Op de voorgrond (nr. 2) Posipal, de Duitse rechtsback. De Engelse critici verklaarden loop: het was een aardige wedstrijd, er werd af en toe behoorlijk voetbal ge speeld, maar van superklasse was het Engelse elftal niet om van de Duitse ploeg maar te zwijgen. Zo zal deze wed strijd niet lang in de herinnering van de 100.000 toeschouwers blijven. Want En gelse supporters en Duitse bezoekers hebben in het afgelopen jaar wel wed strijden gezien, die op een veel hoger niveau stonden. Gelukkig kon de F.A. na afloop een nieuw record bekend maken, als troost voor de matige vertoning. Nog nimmer in de geschiedenis van de F.A. is een recette van ruim 51.000 pond ster ling in het Wembley stadion binnenge komen. In de 27e minuut scoorde rechtsbinnen Bentley van dichtbij. Maar verder dan dit ene doelpunt kon de Engelse voor hoede het voor de rust niet brengen. Drie minuten nu de rust kon alleen eindelijk eens van een kans profiteren, toen Fin ney na schitterend individueel spel hem het leder in vrije positie toespeelde. On danks het feit dat de Duitse ploeg vol komen defensief speelde viel een doel punt aan de andere kant, 13 minuten voor het einde. Na goed werk van See ler kreeg de vrijstaande linksbuiten Bock de bal, die met een zuiver schot vlak langs de paal doelman Williams pas seerde. Enkele minuten later ging Shackleton er alleen vandoor en ditmaal kreeg Herkenrath geen kans door snel uitlopen een doelpunt te voorkomen. Zo won Engeland met 31 van Duitsland. NED. JEUGD VERLOOR VAN MIL. ELFTAL Met 41 Onder zeer matige publieke belangstel ling is in het Utrechtse stadion een licht- wedstrijd gespeeld tussen het Neder lands jeugdelftal en het Nederlands mi litair elftal. De eerste helft, die in een 11 gelijke stand eindigde, was wel het meest boeiend. De beide ploegen wogen toer, I tegen elkaar op en gaven zeer goed spel j te zien. De militairen openden de score reéds na vijf minuten door de linksbui ten Rijnvis uit een verre voorzet van van der Wel. Een pass vanuit het mid den van Moelijn gaf de midvoor de Wit een unieke kans, die de TSC-er dan ook direct benutte (11). Na rust was het spel van de Neder landse jeugd veel minder. Het ontbrak hun niet aan techniek, rnaar het indivi duele spel in de voorhoede maakte dit voetbal niet aantrekkelijk. Twee doel punten van Brusselers kort na elkaar, deed het hele jeugdelftal ineen storten. Door sterk verdedigen trachtten zij een hogere score te voorkomen, maar 15 mi nuten voor het einde bracht Rijnvis de stand op 41. De elftallen kwamen als volgt in het veld: Ned. jeugd: doel: Feyt (Willem II) achter: Brull (Sittardia) en Beekman (Vitesse); midden: Dahrs (BI. Wit), Wink (SVV) en van Hanen (Zeeburgia). Voor: Braams (DWS), Bosselaar (Spar ta). de Wit iTSC), Moelijn (Xerxes) en Gruyzen (Sittardia). Ned. mil. elftal: doel: Graafland (Ajax) achter: van Kerkum (Feyenoord) en van der Helden (NAC)midden: Verhoeven (Xerxes), Frohlich (Enschede), van Woerden (Feyenoord)voor: Hol (Feyen oord), van der Kuil (VSV), van der Wel (Ajax), Brusselers (PSV) en Rijnvis (ADO). Op grond van overtreding van de lo terij wet, art. 2, heeft de Tilburgse poli tie dezer dagen proces-verbaal opge maakt tegen drie personen (allen Til- burgers), die er van worden verdacht de organisatie en propaganda te bevor deren van enkele buitenlandse voetbal pools. Formulieren en gelden werden in beslag genomen. Reeds enkele weken geleden stelde de politie een onderzoek in teneinde de on der verdenking staande personen te kun nen verbaliseren. Dezer dagen gelukte dit, toen men de hoofdpersoon, een ze kere J. J. H. aantrof bij het verrichten van correspondentiewerkzaamheden voor een der pools. Procesverbaal werd opge maakt en dit zal zo wordt aangenomen, het begin zijn van een sneeuwbal, die zal voortrollen over vele gemeenten in ons land waar men activiteiten op dit terrein veronderstelt. De justitie is nl. naar ons werd meegedeeld, voornemens paal en perk te stellen aan deze voetbal pools, waaraan het deelnemen niet, doch het bevorderen ervan wel strafbaar is. In Tilburg werd nog procesverbaal opge maakt tegen J. A. M. S., die als druk ker fungeerde en tegen L. Z., een sub- BOKSEN DE DOOD IN DE RING Bobby Callaghan, een 21-jarige Engel se beroepsbokser, is Woensdag in een ziekenhuis te Londen overleden. Calla ghan was Maandagavond daarheen ver voerd, na in een wedstrijd te zijn neer gegaan. Operatief ingrijpen heeft zijn leven niet kunnen redden. Callaghan was als amateur in ruim honderd wedstrijden uitgekomen. Enke le jaren geleden trad hij tot de rijen der professionals toe. Tegen de koplopers hebben de Leidse studenten een fraaie wedstrijd gespeeld en geen moment was de zege voor de thuisclub in gevaar, want voor rust werd meer show dan waterpolo gespeeld. Reeds spoedig wist midvoor Overdijkink de stand op 10 te brengen, echter bleef de thuisclub te gemakkelijk spelen, zo dat de gevaarlijke midvoor met een fraai schot de stand gelijk wist te maken (11). Nog voor rust werd het door Overdijkink en Snijders 31, maar in de laatste seconden werd het weer 32. In de tweede helft werd er fel gestreden voor de overwinning en met LUZV in de meerderheid, kon Snijders de eind stand op 42 brengen. WIELRENNEN DE ZESDAAGSE TE BRUSSEL In de middaguren van de eerste dag van de zesdaagse te Brussel werd een extra serie van 10 sprints ingelast, welke respectievelijk gewonnen werden door Gosselin (B). Glorieux (B), Ockers (B), van de Velde (B), A. Rijckaert (B), For- lini (F.), van Steenbergen (B), Ockers (B), van Bueren (Zw.) en van Steenber gen (B). Onze landgenoot Schulte maak te een val, maar vrijwel onmiddellijk, daarna kon hij de strijd hervatten. Gisteravond laat was de stand als volgt: 1. van SteenbergenOckers (B.) 360 pnt.; 2. SenfftlebenForlini (F) 245 pnt; op een ronde: 3. CarraraHassen- forder (F) 670 pnt; 4. Magnivon Büren (It.-Zw.) 495 pnt; 5. SchultePeters (Ned.) 110 pnt. De overige koppels had den twee of meer ronden achterstand. DAMMEN LEIDSE DISTRICTS DAMBOND De competitiestanden in de Leidse District Dambond geven op het ogenblik het volgende beeld: Hoofdklasse: LDV 7 gesp., 14 pnt; DCL 7—12; LDC 7—8; DVN 7—8; WDG 7—6; HDC 7—6; OGB 6—2; RDC 6—2; Sleu tels 7—2; SDV 7—2. Eerste klasse: ADC 1 7—12; KWZ 1 7—10; Kamerik 1 7—7; Woerden 1 6—5; LDV 2 6—5; DCL 2 5—3; ADC 2 6—2; KDC 1 52; Tempo 1 52. Tweede klasse: ZDV 611; N. Gedacht 5—8; Kijk uit 6—8; LDV 3 5—6; LDC 2 6—6; WDG 2 5—5; RDC 2 6—4; KWZ 2 6—2 HDC 2 5—0. Derde klasse: Woerden 2 57Zegveld 3—6; ADC 3 5—6; SDV 2 4—4; RDC 3 42; Kamerik 2 51. LDC—DE SLEUTELS Voor de competitie ontmoetten elkaar de eerste tientallen van LDC en De Sleutels. Het resultaat was een stevige overwinning van LDC. De gedetailleerde uitslag is: A. v. d. ZwanJ. Slingerland 2—0; H. v. d. Vecht—H. Brouwer 2—0; n.o.W. Olivier 02; J. v. SandijkJ. de Vink 11; J. J. HassefrasN. Wasse naar 2—0; A. J.'v. Tol—W. Hartvelt 2—0 Abr. DorsmanJ. v. d. Berg 20; n.o. L. Nagtegeller 02. Totaal 155 voor LDC 1. Het tweede tiental speelde tegen Zwam- merdam 1. De uitslag luidde hier: n.o. G. Muiswinkel 02; n.o.R. Ovaes 02; C. A. DeegenaarsJ. Wortman 11; C. de KoningW. v. d. Hoven 11; n.o. A. Wortman 02; W. v. HeusdenD. Zwaan 20; W. VerbeekA. v. Greu- ningen (res.) 20; A. SpiesK. Kom 02; J. v. HeusdenG. Wortman (res.) 20; n.o.J. P. Hunnink (res.) 02; Totaal 812 voor Zwammerdam. GEMEENTERAAD WASSENAAR Slechts enkele van de 25 agenda punten, die de gemeenteraad van Wassenaar Woensdag onder voor zitterschap van burgemeester van Wijnbergen te behandelen kreeg, ga ven aanleiding tot besprekingen. Het belangrijkste punt was ongetwijfeld het besluit van de raad, om in de na bije toekomst over te gaan tot het bouwen van een nieuw politiebureau, dat ongeveer 1 millioen zal kosten, en om het bestaande politiebureau zodanig te verbouwen, dat het ge schikt wordt om de kantoren van de gemeentebedrijven en van de centra le boekhouding te huisvesten. Dat besluit werd stilzwijgend ge nomen, nadat de heer A. C. Duyve- stijn gevraagd had, welk deel van de stichtingskosten voor rekening van het Rijk zal komen. De voorz. ant woordde, dat daarover nog niets de finitiefs bekend is. Vast staat wel, dat een belangrijk deel van de stich tingskosten door het rijk zal worden terugbetaald, welk deel is nog niet bekend. Tegen het treffen van enkele voor zieningen in de St. Jan Baptistschool had de raad evenmin bezwaren. Een van de voorzieningen is het vervan gen van 5 kachels, waarvan de ca paciteit niet voldoende is, om de lo bregtse, door het college van B. en W. nader onder ogen gezien worden. Kleinere punten. Aan Gedeputeerde Staten zal wor den meegedeeld, dat de raad een ver hoging met 6 van de jaarwedden van de wethouders wenselijk acht. De Chr. Ulo-school en de R.K. Jon gensschool krijgen de leermiddelen, waarom gevraagd was. Het presen tiegeld van de leden der huisves tingscommissies werd vastgesteld op 10.per vergadering. Het college zag. geen voldoende redenen aanwe zig om, zoals door Mr C. A. van Gor- cum gevraagd was, deze verhoging terugwerkende kracht te verlenen tot 1 Januari jl. De leden van da commissie tot wering van schoolver zuim werden voor de tijd van drie jaren herbenoemd. De raad besloot, de gemeente te laten toetreden tot de stichting „Waarborginstituut voor de Tuin bouw in Zuid-Holland „De Stichting Wassenaarse Openbare Leeszaalfede ratie krijgt voortaan behalve de sub sidie van ruim 6400.per jaar een extra subsidie van 2490.per jaar met het oog op de omstandig heid, dat in de federatie twee ver- kalen te verwarmen. De heer A. J. enigingen samenwerken. De Nuts- van Bemmelen pleitte ervoor, in plaats van kolenkachels een moder ner verwarmingssysteem te kiezen met behulp van gas of olie. Deze sug gestie zal, zo zeide wethouder Hui- BILJARTEN De competitieuitslagen zijn: 3e klasse: Groene Laken 2Oude Post 2 62; P. Gijzenbrug 3Luto 1 26; 't Soldaatje 2Passage 2 35; Oude Post 2P. Gijzenbrug 3 26; Luto 1't Sol daatje 2 44; Concordia 2Groene La ken 2 08. 4e klasse: De Beurs 2Vios 5 26; Passage 3De Engel 1 44; Vios 5Flo ra 3 53; Flora 3De Beurs 2 80; Lisserdijk 2Passage 3 62. 5e klasse: De Beurs 3Passage 4 26; Groene Laken 4Lisserdijk 3 80; 't Soldaatje 3—Groene Laken 3—De Beurs 3 2—6. De ijshockeywedstrijd HHYCAnt werpen, welke in het kader van de com petitie om de West Europa-cup op de HOKY te Den Haag is gespeeld, is in een 183 overwinning voor de Hagenaars geëindigd. De tussenstanden waren: 30, .10—1, 5—2. In de eerste fase werden slechts drie doelpunten geproduceerd, doch in de tweede periode kwam de doelpuntenma- chine pas goed in werking. Tien maal troffen de Hagenaars de roos en ver schillende malen na uitstekend samen spel. Vooral de voorhoede BuisSt. On- geSchwencke was het combineren toe vertrouwd. Zes van de tien treffers wer den dan ook door een van deze spelers gemaakt. Van der Molen, de reserve- doelman van de Nederlandse ploeg, werd in de tweede periode op het ijs gebracht. Veel heeft hij echter niet behoeven te doen, want de strijd speelde zich hoofd zakelijk in het verdedigingsvak van de Antwerpenaren af. Zukiwski had kenne lijk in de eerste pauze zijn jongens tot een hoger tempo aangezet. Er zat toen meer dash in het spel. In snel tempo werden de aanvallen gelanceerd en even snel werden de goals gescoord. Alleen Ver strepen benutte e enkans, dit was het eerste doelpunt van de Belgen, na dat. de HHYC-ers reeds zeven maal het rode lichte achter doelman Heirman hadden laten flitsen. In de laatste speel tijd toen onze Zuiderburen een achter stand van 131 hadden, kregen ook Verstrepen benutte een kans, dit was kunnen te vertonen, terwijl Klein teza men met genoemde spelers in de voor hoede werd geplaatst. Ondanks deze wijziging in de ploeg waren de Belgen niet tegen het Haagse team opgewassen. Wel vonden Hereur en Morris elk het Nederlandse net doch van een grote verzwakking bij de Nederland- ders was geen sprake. In de eerste pauze werd door de kern ploeg van de KNSB een demonstratie gegeven. Eerst vertoonden de schaatsen rijders hoe men start en daarna werd een afvalwedstrijd gereden. Deze werd gewonnen door Egbert van 't Oever. De traditie van de jaarlijkse oogst- dankdag bij de Wassenaarse afde ling van de Katholieke Land- en Tuinbouwersbond, heeft gisteren een hoogtepunt gekregen door de bijzon der rijke en stijlvolle wijze, waarop Pastoor Versteegen van de St. Jo- sephparochie de LTB-ers tegemoet kwam bij de kerkelijke viering van dit dankfeest. In de parochiekerk van St. Joseph, waarvan het altaar versierd was met korenaren en trossen druiven en- maiskolven en bloemen en vruch ten, droeg de pastoor, met assisten tie van de geestelijk adviseur der L.T.B., kapelaan van Vliet en van rector Kraakman uit Haarlem de plechtige votiefmis ter ere van Sint Joseph op. In zijn predikatie verklaarde de pastoor de zin en betekenis van het Heilig Dankoffer op de oogstdank- dag en daarna volgde de plechtige offergang: jongens en meisjes, met zich meedragend bloemen, vruchten, zuivel, brood en wijn gingen naar het altaar, waar al deze rijke gaven der natuur werden uitgestald. Als zinnebeeld van aller overgave aan God offerde de priester het brood en de wijn. Na de .H. Mis werden enkele man den met broodjes gezegend, en door misdienaars aan de uitgang van de kerk uitgereikt. De leden van de L.T.B. en hun da mes begaven zich daarna naar Sion, Zegening van het brood door Pastoor W. Q. Versteegen, dat aan het einde van de H. Mis aan alle aanwezigen werd uitgereikt. Foto: Oppenheim. bibliotheek zal in het jaar 1955 een gemeentesubsidie van 1000.- genie ten, dat is 400.meer dan in het thans lopende jaar. Er waren geen bezwaren tegen het toetreden van Wassenaar als lid tot de vereniging De Hollandse Molen. De heer W. Boender maakte van de gelegenheid gebruik de aandacht van het college van B. en W. te vestigen op de gehavende molenromp, die al 14 jaar het landschap bij de Zijlwa tering ontsiert. Spr. pleitte voor het laten herstellen van deze molen. Katholieke Gezinszorg. Aan de Vereniging tot opleiding van leidsters bij het Chr. Kleuteron derwijs en aan de Chr. Vormschool, resp. te Leiden en te Den Haag werd een subsidie toegekend voor elke uit Wassenaar afkomstige leerlinge. De subsidieregeling, die bestaat ten aan zien van het Groene Kruis, afdeling Huiszorg en van de Katholieke Ge zinszorg werd in zoverre gewijzigd, dat voortaan de gemeente 3/4 deel van het exploitatietekort voor haar rekening zal nemen in plaats van, zoals tot nu toe 2/3 deel. Bovendien zijn andere maatstaven aangelegd voor de bijdrage, die door de gezin nen zelf zal moeten worden betaald. Meer gezinnen dan voorheen zullen van betaling kunnen worden vrij gesteld. Een bedrag van 159.000.werd gevoteerd voor het aanleggen van wegen en riolering in de omgeving van de Hoge Klei, waar door de R.K. Woningbouwvereniging St. Willi- brordus 57 woningwetwoningen zul len worden gebouwd, 65.000 werd al vast beschikbaar gesteld voor het aanleggen van een parallelweg aan de andere kant van de trambaan in de Papegaaienlaan. Mr. C. A. van Gorcum zeide het te betreuren, dat 14 oude bomen ge rooid zullen moeten worden. Hij kreeg van wethouder mr dr J. Ha zenberg de verzekering, dat nog eens bekeken zal worden of misschien van die bomen er enkele kunnen ge spaard blijven. Zo niet, dan zullen nieuwe boompjes worden aangeplant De gemente aanvaardde in eigen dom een stuk grond van ongeveer 4400 vierkante meter, van de N.V. Mareis Autobedrijf, welke grond uitermate geschikt is voor het in richten van een speelplaats voor de jeugd. Wethouder Hazenberg sprak namens het college woorden van dank voor deze schenking aan de gemeente door het autobedrijf ge daan. ZILVEREN JUBILEUM DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN. Gistermiddag is in de grote zaal van Raadhuis de Paauw het 25-jarig ambtsjubileum herdacht van de di recteur van de dienst van gemeente werken, de heer A. J. Bolten. Het college van B. en W. hoofden van andere gemeentediensten, het voltal lige personeel van gemeentewerken en nog diverse ambtenaren van de secretarie en van de bedrijven had den zich in de zaal verzameld, toen d jubilaris met zijn echtgenote en zoon werd binnengeleid. Burgemeester dr S. Baron van Wijnbergen opende de rij van spre kers, met een hartelijke toespraak, waarin hij de dank en waardering van het gemeentebestuur voor het werk en de persoon van de jubilaris tot uitdrukking bracht. Spr. prees de eenvoud van de jubilaris, zijn grote kennis van zaken, ook van details en zijn enorme toewijding. Namens het gemeentebestuur bood de Burgemeester hem een 8-tal boe ken uit de serie „De schoonheid van ons land" aan en als persoonlijk ge schenk een ander boekwerk „Eeuwi ge schoonheid". De heer G. F. Klarenbeek, waar nemend directeur van gemeentewer ken en de heer Holander, slpraken een persoonijlk woord als de naaste medewerkers van de jubilaris. De heer A. Vaandrager vertolkte de ge voelens van het personeel en bood een verrekijker aan. Gemeentesecre taris K. van Boeijen voegde aan de collectie geschenken een werphen gel toe namens de hoofden van Tenslotte sprak wethouder waar een gezamenlijk ontbijt genut tigd werd. De voorzitter van de af deling, de heer P. Th. Westgeest,dienst. dankte namens allen Pastoor Ver- j mr. dr. J. Hazenberg woorden van steegen voor zijn aandeel in deze bij-grote waardering. De heer Bolten zonder mooie oogstdankdag en ree- dankte in een toespraak niet alleen tor Kraakman hield een korte toe- voor de vriendelijke woorden en de spraak, waarin hij erop wees, dat er geschenken, maar ook voor de slechts heel weinig is, dat de stan-vriendschap en medewerking en het den onderling scheidt, en dat er heelvertrouwen, dat hij 25 jaar lang in veel is, dat allen samenbindt. Wassenaar genieten mocht. Kapelaan van Vliet sprak het slot-Een drukbezochte receptie besloot woord. de jubileumviering.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 10