DE NIEUWE 1/4 TON FORD BESTELWAGEN Langdurige bespreking over de verdeling van woonruimte £en meemde eend in de Gtyt. B. B. f4475 (ondernemersprijs) N.V. HET MOTORHUIS LEIDEN - TELEFOON 24741 (4 lijnen) WOENSDAG 1 DECEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD NOORDWIJK Gisteravond kwam de raad van Noordwijk bijeen voor een uitge breide agenda en tevens voor de be handeling van de gemeentebegroting voor 1955. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de plaatselijke afd. van de Horeca om de nieuwe huisnum mering voor de Horecabedrijven niet toe te passen voor 1 Sept. 1955. Zo wel B. en W. als de raad spraken zich uit, dat aan dit verzoek geen gevolg kon worden gegeven, omdat de nummering thans geheel klaar ligt en met enige moeite zal het mo gelijk zijn in begin van Februari al les klaar te hebben, terwijl nu reeds opgaaf verkregen kan worden van de nieuwe nummers. Waar de ka- merlijst van V.V.V. niet vóór half Februari 1955 zal verschijnen, zullen alle nieuwe gegevens hierin opgeno men kunnen worden. B. en W. zien dan ook praktisch geen moeilijkhe den als de nummering ten spoedig ste wordt uitgevoerd en adviseerden nu om het verzoek van de Horeca af te wijzen, waarmede de raad accoord ging. Wouingverdeling. Een volgend schrijven was van de heren Duindam en Wouters, waarin deze hun misnoegen uitspraken over de verdeling van nieuwe woningen. B. en W. stelden voor dit stuk in handen te stellen van het college ter afdoening. De heer v. d. Niet dacht hier geheel anders over en wenste dit schrijven direct in de raad in be spreking te brengen. Niet dat hij enige critiek wilde uitoefenen op het beleid van B. en W., maar wel wilde hij in verband met deze materie er op aandringen dat voor deze woon ruimteverdeling een commissie wordt samengesteld om hierdoor het vele werk van B. en W. iets te ontlasten. De voorzitter stelt de geste van de heer v. d. Niet op hoge prijs, dodh moest om praktische redenen, voort komende uit de praktijk, ten sterk ste ontraden er toe over te gaan tot het instellen van een commissie voor woonruimte. Tevens waarschuwt de voorzitter er voor dat men in deze niet uit mag gaan van gevoelsover wegingen, en wijst er op dat de ver deling van woonruimte bij de wet houder van Volkshuisvesting in goe de handen is, dank zij de 8-jarige praktijk welke hij thans heeft. Weth. v. Leeuwen ziet niet in dat het sa menstellen van een commissie enig nut zal afwenpen, want dit werk is niet zo eenvoudig en is geheel geba seerd op vertrouwen en een meer- SASSENHEIM ZILVEREN JUBILEUM M. G. M. BA.GGEN. Gisterenmiddag werd het feit her- dacbt dat de heer Baggen vóór 25 jaar als gemeente ontvanger in dienst trad. In de met bloemen versierde Raadszaal was het voltallige ge- meentepersoneel aanwezig toen de burgemeester als eerste het woord richtte tot de jubilaris. Spr. memo reerde de verdiensten van de heer Baggen en onderstreepte de be langrijkheid van deze functie. Uit Apeldoorn gekomen wist de 'heer Baggen zich spoedig aan te pas sen in onze gemeente en heeft hij vele functies vervuld. Namens het gemeentebestuur overhandigde de burgemeester een geschenk onder couvert, terwijl mevr. Baggen een bouquet rozen in ontvangst mocht nemen. Namens het gemeentepersoneel sprak de heer G. Stolwijk, gemeen tesecretaris. Deze spreker waardeer de de prettige samenwerking die er steeds is geweest en overhandigde namens het gemeentepersoneel eer armbandhorloge. Van de comman dant der Rijkspolitie te Warmond ontving de jubilaris een grote kist sigaren als dank voor de zo dikwijls verleende gastvrijheid. De heer Baggen dankte hierna voor de goede en waarderende woor den tot hem gesproken. Hij. sprak de hoop uit nog lang zijn krachten aan de gemeentefinanciën te kunnen ge ven. Hierna bestond er gelegenheid voor de ingezetenen de jubilaris te feliciteren. Vele personen, ook col lega's uit andere gemeenten maak-- ten hiervan gebruik. BEGROTINGEN '55. De gemeentebegroting van Sassen- heim, die vorig jaar nog een tekort vertoonde van ruim f 125.000 is dit jaar hoewel de uitgaven hoger zijn, dank zij de gunstigen uitkering uit het gemeentefonds in evenwicht. Ten aanzien van het gasbedrijf is de gemeente voornemens om ge zien de verbetering van de gemeen telijke financiën voortaan weer 25 van de winst te reserveren (d.i. dit jaar 1.789,27). Voor het water bedrijf wordt een voordelig saldo geraamd van f 5.192,32. In de begroting van het badbedrijf is rekening gehouden met een ver hoging van de tarieven met 25 Niettemin wordt ook door de hoge onderhoudskosten een nadelig saldo geraamd van 4.934,32. Uitvoering ten bate van de speel tuin „Beatrix. In het K.S.A.-Ge- bouw had gisterenavond een toneel uitvoering plaats ten bate van de speeltuin „Beatrix". De voorzitter van het werkcomité Beatrix, de heer Reijngoud heette de aanwezigen van harte welkom in het bijzonder het bestuur van de zustervereniging D.V.V. De toneelvereniging van Van Her- waardens Kalkzandsteenfabriek te Hillegom kortweg genoemd V.H.K. voerde hierna het toneelstuk „Het was in Mei" op. Muzikale medewerking werd ver leend door de bekende „Black Stars" tallige commissie zal er nooit geheel in slagen dit vertrouwen te winnen. Ondanks het betoog van B. en W. blijft de heer v. cf. Niet op zijn stand punt staan. De heer Sedelaar deelde mede, dat hij deze zaak nog niet geheel kan overzien en stelde voor dit punt aan te houden waairnede de heer v. d. Niet accoord ging. Harddraverij. In de agrarische éommissie werd benoemd in de vacature Jac. v. Rui ten de heer A. J. J. v. d. Bol. Op het adres van de Horeca over de Hard draverij op de Kon. Wilhelmina Bou levard zal worden geantwoord dat genoemde rennen bij aanvraag in de maand Augustus zullen doorgaan, alleen dit jaar kon men geen over eenstemming bereiken betreffende de datum. Aangegaan zal worden een kasgeldlening groot 1.000.000 te gen een rente van 3 3/8 Aankoop grond aan de Weteringkade en ver koop grond aan de Boerenburgerweg aan de heer A. W. v. d. Holst groot 520 m2, werden goedgekeurd. Voor de inrichting van een ge meentelijk grondbedrijf werd een crediet beschikbaar gesteld van f 1500,—, voor de uitbreiding stra tenplan op het golfterrein f 50.600, en voor de hermeting van de oude kom te Noordwij k-Zee 1*500,De uitbreiding van de vervoermiddelen voor de politie leverde nogal wat stof op, uiteindelijk werd besloten de aanschaf van 2 nieuwe solo-motoren, 1 motortransportwagen, een luxe auto Ford Zephir en enkele bijko mende onderdelen, waarvoor een crediet uitgetrokken werd van 20.702,—. De toeslag op giften van het ge meentepersoneel voor vluchtelingen hulp leverde geen commentaar op. Met de Bank voor Ned. Gemeenten zal een crediet in rekening-courant afgesloten worden van 500.000, voor 1955. De voorlopige vaststelling van de werkelijke kosten voor het openbaar onderwijs werd vastge steld op 3-0,03 per leerling. Voor het L.O. op de bijzondere scholen eveneens 30,03, V.G.L.O. R.K. Jon gensschool 33,03 en R.K. Meisjes school 36,70, voor de Chr. U.L.O. 45,04, voor de R.K. U.L.O. 40,95, voor de school Mr. Dr. W. v. d. Bergh- stichting voor het B.G.L.O. 60,06 per leerling. Besloten werd met een gemeentelijke garantie deel te ne men taan het waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zuid-Holland. Met 12 tegen 2 stemmen werd aangeno men een voorstel van B. en W. om van culturele filmvoorstellingen voor één jaar de vermakelijkheidsbelas ting te brengen van 20 naar 10 Wijziging van de begroting dienst 1954 leverde geen besprekingen op, waarna deze vergadering werd ge schorst. (Op de avondvergadering komen wij i.v.m. plaatsgebrek morgen te rug). LEIITSCHENDAM NOG AANKOOP GROND AAN DE DAMLAAN. De stedebouwkundige ontwikkeling der gemeente heeft zich gedurende de laatste jaren zodanig voltrokken, dat twee bebouwingskernen zijn ont staan n.l. die rondom het raadhuis en die in de omgeving van de sluizen 2an de Vliet. Bedoelde kernen wor den slechts met elkaar verbonden door de bebouwing langs de Dam- laan. Teneinde door een stedebouw kundige verbinding van genoemde bebouwingskernen een logische vor ming en een goede afronding van de dorpskern te verkrijgen zijn de ge bieden ter weerszijden van de Dam- laan in een bebouwingsbestemming in het uitbréidingsplan opgenomen. Met het doel het bovenstaande te bereiken hebben B. en W. onderhan delingen gevoerd met de heer J. P. Jongerbloed te Hazerswoude die eige naar is van een perceel grond groot 3.89.17 h.a. ten Noordoosten van de Damlaan. De onderhandelingen hebben ge leid tot de bereidverklaring van de heer Jongerbloed tot geheel pacht- vrije verkoop van bedoelde grond voor 76.861.32. Daar deze prijs aannemelijk is stellen B. en W. voor ook deze gronden voor de gemeente te doen aankopen. Culturele avond voor gemeente personeel. Niet alleen het college van B. en W. maar ook de gemeente raadsleden hebben bij' de behande' ling van de begroting grote waarde ring uitgesproken voor de prestaties van het gemeentepersoneel en tevens over de wijze waarop het personeel zich van zijn taak kwijt. B. en W. willen nu deze waarde> ring op duidelijke wijze laten blijken en zij menen dat dit het beste kan geschieden door het aanbieden van een culturele avond voor ambtenaren en werklieden met hun echtgenoten. De kosten van een dergelijke avond berekend voor ongeveer 200 perso nen worden geschat op ongeveer 600,—. Kinderspeelterrein aan de Weide- straat. Begin van dit jaar heeft de gemeenteraad 1200,beschikbaar gesteld als bijdrage in de kosten voor een te stichten speelterrein aan de Weidestraat. Door de ongunstige weersgesteldheid gedurende het afge lopen seizoen is van de inrichting van het terrein niet veel terecht ge komen temeer omdat de inrichting van terrein zou geschieden door de buurtbewoners. B. en W. zijn van mening dat het dringend nodig is in dit vrij dicht be volkte gedeelte van de gemeente een speelgelegenheid voor de jeugd wordt gesticht en stellen nu voor de kosten van het in gereedheid brengen van het terrein met inbegrip van het le veren der benodigde materialen en enkele plantsoenbanken voor reke ning van de gemeente te nemen. De kosten met inbegrip van de reeds ge voteerde 1200,worden geschat op 4000, NOORDWIJKERHOUT Gelukkige prijswinnaars van mid denstandsactie. De prijswinnaars van de middenstandsactie zijn: C. Duivenvoorde, H. Mens, G. v. Basten, L. F. Zonneveld, A. d. Elzen, M. Ous ters, W. v. d. Berg, C. W. Oostdam, C. Nulkes, J. Verschoor, C. Duiven voordeBeyk, J. P. v. d. Klugt, S. Bouwmeester, L. B. Kaptein, H. Geer- lings, W. B. v. d. Voort, A. L. Steen voorden, Plony Verdegaal. WASSENAAR Hogere subsidie voor gezinnen. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld, een wijziging aan te brengen in de regeling van de ge zinshulp, waardoor meer gezinnen dan voorheen minder behoeven te betalen. Om de vermindering aan in komsten, die dat voor de stichting „Katholieke Gezinszorg" en voor de afdeling Huiszorg van het Groene Kruis tot gevolg heeft te compense ren, willen B. ien W. voortaan 3/4 van het exploitatietekort voor reke ning van de gemeente nemen in plaats van, zoals tot nu toe 2/3. Subsidie aan bibliotheken. De Stichting Openbare Leeszaal en Bi bliotheekfederatie, die uit de ge meentekas een jaarlijks subsidie ge niet van ongeveer 6400,kan met het oog op het federatief verband, waarin twee leeszaalverenigingen sa menwerken, aanspraak maken op een extra subsidie van rijk en provincie en gemeente tezamen van ruim 7700,Voorwaarde voor de rijks- en provinciale subsidie is echter, dat de gemeente deze extra subsidie toe kent. Het stichtingsbestuur heeft zich tot het gemeentebestuur gewend en B. en W. stellen de raad voor, de gevraagde extra subsidie van ƒ2490 toe te kennen. Tegelijkertijd wordt voorgesteld aan de Mij. tot Nut van het Alge meen, dat verleden jaar 600,ont ving voor de Nutsbibliotheek, voor het volgend jaar een subsidie van 1000,toe te kennen. St. Jan Baptistschobl wordt opge knapt. Het R.K. Kerkbestuur van de St. Josephparochie heeft zich tot het gemeentebestuur gewend met 'n verzoek om gelden beschikbaar te stellen voor diverse voorzieningen aan de St. Jan Baptistschool. Ge vraagd wordt o.m. om verbetering van het dak, van de betonnen'vloer, die verzakt, van binnenmuren, die scheurd zijn, van raamkozijnen, die onvoldoende sluiten, van kachels, die te klein zijn om de lokalen te ver warmen, van de bergruimte voor leermiddelen, die ontoereikend is, van de schoorstenen van het toe gangspad en van de ventilatieramen. B. en W. hebben de klachten laten onderzoeken en stellen de raad voor, de gevraagde medewerking te verle nen, met uitzondering van de raam kozijnen, de ventilatieramen en het LEIDEN Mej. C. A. J. Peeters gehuldigd Vandaag gedenkt mej. C. A. J. Peeters het feit, dat zij 25 jaar ge leden in dienst van de R.K. Vak school voor meisjes in dienst trad als administratrice. 's Morgens waren allen, die van de vakschool deel uitmaken, met de jubilaresse en haar familie verenigd in de Hartebrugkerk, waar pastoor G. M. J. Lohuis O.F.M., voorzitter van het schoolbestuur een plechtige H. Mis celebreerde met assistentie van rector L. Vugt, godsdienstleraar van de school, en pater P. Linden- hoff O.F.M., een familielid van de jubilaresse. Tijdens de H. Mis zong het koor van de huishoudschool onder leiding van mej. L. Bertholee. Het ontbijt, dat hierop volgde, stond in het teken van de huldiging, Luimige liedjes, alle toepaselijk op de feestelinge, werden gelijk met de smakelijke broodjes genoten. Pastoor Lohuis, namens het be- bestuur, en de directrice, mej. Scheurs, spraken hartelijke woorden van waardering en felicitatie. Groepjes jongere leerlingen en vertegenwoordigsters van de lerares- senopleiding" gaven in woord en zang uiting aan hun gengenheid voor de administratrice. Burgerlijke Stand Geboren: Maria dr van W. Kleyji en K. Laterveer; Yvonne dr van C. Fasel en M. Filippo; Nicolaas zn van J. Kulk en. J. Verloop; Jacobus zn van M. Wassink en A. Arnoldus; Jo hannes Jacobus zn van J. Braak en J. C. Azier; Wilhelmina dr van L. J. de Boer en W. Buitendijk; Joannes Gerardus Henrika zn van R. J. Hoo- geboom en A. J. de Wit; Adrianus Clemens zn van A. C. Berkheij en M. de Best; Bertha Jacoba Maria dr van W. van Wetten en M. Straver; Hendrika Agnes dr van D. van den Burg en J. van Eek. Ondertrouwd: C. P. Balfoort en E. M. Y. Freusberg; A. van der Spek en I. J. M. van Stralen; G. N. Geuke en M. M. Molenaar; W. H. V. Peutz en J. A. van der Spek; C. L. Capel en W. Dekker; E. van der Hengst en J. C. Stouten; A. Planje en J. E. van Smaalen; C. van Wijngaarden en G. M. M. Segaar; W. Paauw en S. M, L. Dreef; H. Matters en P. W. Haas broek; J. Keijzer en A. J. Otten; J. de Koning en F. A. M. Seesink; P. H. Vermij en A. A. Doeswijk. Overleden: J. Oomen wednr. 77 j.; C. Wassing man 62 j.; A. van Oosten man 74 j.A. C. Berends vrouw 84 j.; W. Kinkhorst huisvr. van Bijvank, .64 j.; W. Bauer man 48 j.; J. Bfeij Iman 67 j. Op het eerste gezicht zou men bovenstaande foto voor een op heterdaad betrapt geval van dierenmishandeling kunnen houden, waarbij een weer loze eend door een stel keurig geklede heren van de vrijheid werd beroofd. Het tegendeel is echter waar. Gistermiddag vond namelijk in de Hor bus Botanicus de onthulling plaats van een gebronsd plastiek, dat door een theologisdh dispuut ter viering van het twaalfde lustrum aan de Universiteit aangeboden werd. Na een geesti ge inleiding door de praeses van het dispuut, de heer A. W. Cramer, waarin de symbolische betekenis van het dier uit de doeken werd gedaan, volgde de ontmanteling van het dier zelf. Deze handeling werd verricht door mej. Pijnacker, eigenaresse van het café „Ik leer nog" in Zoeter- woude, waar het dispuut reeds 38 jaar gastvrijheid geniet. Het vernuftig uitgedachte systeem faalde echter en de eend beet zich vast in het doek, als weigerde ze de waarheid onder ogen te zien. Enkele 6tevige rukken aan het toxiw brachten bet opvliegende dier bijna weer in zijn oorspron kelijke a element, het water, terug. Teneinde raad begaven zich twee tuinmannen te water om de eend de bhnden-doe'k voor de ogen weg te rukken en even later sierde het plastiek een wat vreemde eend in de bijt, de vijver van de Leidse Hortus Botanicus. LEIDSE PLUIMVEE- EN KONIJNENSPORTVERENIGING. Het afgelopen weekeinde heeft de LPKV te Leiden zijn jaarlijkse club- tentoonstelling gehouden in Oud- Hortuszicht. Er waren 150 langoren ingeschreven. Prijswinnaars waren: J. Laman, P. v. d. Leek, Schroef sr. en jr., Den Hertog, P. N. de Groot, Van Amster dam, Boonstra, Kouwenberg, D. Be- dijn, G. Holland, L. Zirkzee, B. Rut gers, mevr. Quist, J. Rol,- Zuurdeeg, Meerloo, Blom, Hogenes, C. Leemans, P. N. de Groot en Quist. De jury t.w. de heren Schraven, Den Haag en Wesseling uit Amster dam, waren zeer tevreden over het ingezondene. Tijdens de tentoonstel ling werden 6 nieuwe leden geboekt. In geheel West-Europa. Meeste veteranen zijn 5 December thuis De tweede herhalingsploeg van de derde divisie (8000 man), die 4 De cember van de oefeningen uit Duits land naar Nederland terugkeert, zal voor een deel St. Nicolaas thuis kun nen vieren. De commandant van de Drietanddivisie, generaal-majoor Warringa, heeft nl. bepaald, dat de militairen die binnen 'n cirkel van 25 km. rond de demobilisatiecentra wo nen, na afloop van de dienst, Zater dag 4 December, naar huis kunnen tot Zondag 5 December 24.00 uur. Deze regeling zal overigens zeer soepel worden toegepast. Voor de achter- blijvenden zal een St. Nicolaasfeest in de kampen worden georganiseerd en vele burgers hebben die dag in hun huizen gastvrijheid aangeboden. De divisie zal 9 December met groot verlof gaan. GEM. AAHKOHDIGING VERORDENING OP DE VEEMARKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kenni», dat gedurende drie maanden op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd de Verordening, houdende wijziging van de verordening van 25 September 1922 (Gemeenteblad no. 56) op de Vee markt, vastgesteld bij besluit van de Raad van 19 Juli 1954 en goedge keurd bij K. B. van 10 November 1954. De datum van inwerkingtreding der verordening is bepaald op 3 De cember 1954. 8294 525e STAATSLOTERIJ. 4e klasse 11e lijst HOGE PRIJZEN f 1.500,— 13535 18254 1.000,— 9042 15708 400,— 4592 4796 7780 12080 13896 14371 15805 19453 200,— 1010 1582 1828 2264 2535 2758 3257 4148 5271 5527 5670 5680 6071 6237 6834 6976 7224 7971 8428 8559 8640 10137 10871 13065 13115 14997 15759 17551 19270 19814 21489 Marktberichten WOERDEN, 1 Dec. Kaas. Op de kaasmarkt van vandaag zijn 86 par tijen kaas aangevoerd. De prijzen waren: eerste soort f 2.342.40, 2de soort 2 292.33, extra kwaliteit tot 2.56 per kg. De handel was kalm. tg Gevraagd een net bui tenmeisje voor dag of dag en nacht, huiselijk ver keer, Korevaarstraat 37, Leiden. 9869 tg Net meisje gevraagd als hulp in de huishouding voor dag of dae en nacht. Zoeterwoudsesingel no. 11, Leiden. 8274 tg Te koop aangeboden zeer goede piano, merk Gavtau. Prijs 450 kan in termijnen betaald wor den. Bremimer, Morsstraat 41, tel. 26918 en 22791. (g Hit. Te koop gevraagd een goede eerlijke Hit, geschikt om te venten. L. C. v. d. Post, Rijndijk 122. Hazerswoude. 9872 tg St. Vine. Ver. Wie helpt voor Sint Nicolaas een werkloos gezin aan kinder box? Bel op tel. 30204 en hij wordt in danik gehaald. 8276 tg Te koop: prima houten bloemenkas, pl.m. 110 M3., losse spoorstaven 5 kg., lor rie 50 cm. met draaischijf, Witlofketel. Wynia, Lijs terstraat 15. Tel. 25962. g Te koop: 3 houten café- stoelen 7.50, 3 houten keu kenstoelen f 5, z. g. a. n. wit emaille fornuis 40. z. g a. n. divan met kleed 35,kinderledikrjntjei 7.50, kinderbox 7.50. 2 rolien balatum 20.—. Te bevragen Janvossensteeg no. 51. 9868B tg Vaartuigen te koop: Vlet 25 ton. Vlet 6 ton, 2 ijzeren roeiboten, 1 woon schip met 2 slaapkamers. Alles bij ons aan de werf te zien. Gebr. Tijssen, Utrechtse Jaagpad 48, Lei den. 9866 tg Te koop: nieuw modern dressoir van f 175 voor 105.pracht clubs tel van 325 nu 175 Brom fiets (Mobylete) compleet met schijnwerper enz. 175 Hobbelpaard 7.50, schrijf bureau f 35. Nieuwenburg Hooigracht 55. (Gesloten huis.) 9865B tg Lachen, lachen, lachen, op Sinterklaasavond met on 2e rubbermaskers, in vele variaties, óók Sinter klaas en zwarte Plet 2.25. Papier-machémaskers v.a. 35 cent. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn elf. De nieuwe 250 k.g. FORD BESTELWAGEN met een laadvolume van 1,882 Ms. mag door zijn schitterende eigenschappen een gelukkige aanwinst heten voor elk bedrijf, dat lichte goederen snel en veilig moet vervoeren. Aantrekkelijk uiterlijk - practische uitvoering - solide constructie - pijlsnel - zuinig in brandstofverbruik en in onderhoud! Een waardige representant van zelfs de meest exclusieve firma.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3