DE CIRCUSBARON Boskoopse raad werkte snel de begroting en agenda af Diesel met vaste remmen had bij Nc ordwijkerhout 1 uur vertraging De bollen rollen traag in Haarlem Vogelschieten wordt te Voorhout op Koppermaandag in ere hersteld DIIijpAG 30 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De raadsleden van Boskoop zagen kans om een ar enda met 21 punten, waaronder de '"^handeling van de begroting 1955 in ongeveer 4 uren af te werken. Bij de bespreking van de ingeko men stukken wenste te heer Valk het destructiebedrijf ook ingescha keld voor particulieren terwijl aan de R.K. H.B.S. te Gouda een bijdrage werd verleend van 484,75 over het jaar 1953 en de onderwijsstichting St. Bonaventura te Leiden een be drag van f 54,78 resp. 39,23 over de jaren 1949 en 1950. Bij de mededelingen bevond zich nu pas het eerste officiële bericht dat de tunnel onder de Oostelijke op rit van de brug over de Gouwe wer kelijkheid wordt. Getracht zal wor den om in het voorjaar 1955 de aan besteding te houden. De leden waren het er allen over eens dat de voorzieningen aan de ge meentetoren noodzakelijk zijn doch hadden gaarne gezien dat nu tege lijkertijd de verlichting van de wij zerplaten zou zijn aangebracht. Zwembad. Bij de behandeling van de nota van B. en W. betreffende de gang van za ken bij de pogingen om het zwem bad aan de Zuidkade te behouden kwamen de tongen los. Hieruit bleek, zulks in tegenstelling tot anderslui dende geruchten, dat het gemeente bestuur alles in het werk heeft ge steld om met de eigenaar tot een re* sultaat te komen, doch dat tenslotte deze alle door hem gedane toezeggin gen teniet deed. B. en W. die de on derhandelingen hebben gevoerd zit ten nu in een impasse waarom zij voorstellen uit de raad een commis sie te benoemen welke, met een grote volmacht, moet trachten hier een oplossing te vinden. Tot leden van deze commissie ad- hoc werden benoemd de heren P. G. Valk, M. Splinter, J. C. Bulk en K. P. A. Houdijk. Vervolgens werden de bedragen voor de vergoeding aan de besturen der bijzondere scholen vastgesteld op 31,87 en 53,34 per leerling resp. voor het gewoon- en uitgebreid lager onderwijs. De benoeming van de raadsleden in de commissie van georganiseerd overleg in ambtenarenzaken vond na enige discussie plaats, zodat de he ren M. Jongejan, P. D. Noest, J. C. Bulk en J. G. Romijn hiervan deel zullen uitmaken met als plaatsver vangers de heren J. v. Wengerden,. P. v. d. Dool, J. Kooij en K. P. A. Houdijk. Nadat nog enig „klein goed" was behandeld, waaronder de herbenoe ming van de commissie tot wering van schoolverzuim waarbij in de va cature Vermeij werd benoemd de (heer A. de Oude en de herbenoeming van de heer C. J. v. Vliet als lid van het Burgerlijk Armbestuur kwam de hoofdschotel, de begroting, aan de orde. Begrotingen. Te ongeveer 9 uur verkreeg de heer M. Splinter namens de Prot. Chr. raadsfractie het woord voor het houden van zijn algemene beschou wingen. Op zijn bekende rustige wij ze gaf deze een overzicht wat er leeft en wat de gedachtengang is van deze fractie. Het grootste probleem is de woningbouw waarom hij aandrong op gestadig doorzetten en spoed be trachten met het gereed maken van nieuwe plannen, ook voor het be jaardentehuis en een badhuis. Over do grenscorrectie had spr. nog steeds niets vernomen. Is dit in de doofpot gestopt vroeg spr. zich af. Volgens de heer Bulk (V.V.D.) weerspiegelt de begroting niet de al gemene toestand. Hij waarschuwt te hoog op te zien naar de cijfers van de export, want de productie heeft de vraag niet bijgehouden. Voor de bollenkwekers is de export 7 maal zo groot geworden terwijl dit voor de boomkwekers maar 3 maal zo groot is. De bomenexport kan hoger waarom hij zich afvraagt of de boomkekers de boot niet hebben ge mist. Hij meent, dat de lagere belo ning v.oor de boomkwekers-werkne mers de oorzaak is dat zo weinig jongelui zich in dit vak willen be kwamen en aan het ontbreken van een goede vakschool waarom hij pleit voor een Lagere Landbouw school. Voorts dringt hij aan op meerdere spoed bij het uitvoeren van openbare werken (Zuidwijkse brug, Reijerskoop e.d.).- De heer Noest (P.v.d.A.) merkt op dat hij geenszins is geschrokken van het aanvankelijke tekort van 2 ton op de begroting. Hij heeft al eens zwaardere punten meegemaakt. Hij wil echter wachten met de verbete ring van de wegen totdat de Prov. weg naar Alphen geheel gereed is aangezien anders de andere wegen in Boskoop totaal worden stukgere den. Ook hij dringt aan op meer spoed bij de woningbouw en bij de bouw van het bejaardenhuis terwijl dc huurprijs van de nieuw te bouwen woningen vooral niet hoger mogen worden. Tenslotte bestijgt hij weer zijn stokpaardje wanneer hij aan dringt op wijziging van de naam en de structuur van het Burgerlijk Arm bestuur. Hogere uitkering. Voor de laatste spreker, de heer Houdijk (K.V.P.) blijft niet veel an ders over dan hetgeen de anderen reeds genoemd hebben. Hij is het eens met B. en W. dat wij aan moe ten blijven dringen op een verhoging van de uitkering uit het gemeente fonds, opdat er op sociaal gebied wat meer gedaan kan worden. Mis schien geeft dan de begroting 1956 een gezond beeld met een lager of zonder nadelig slot. Een extra con tingent woningen 'acht hen zeer ur gent. De voorgestelde verlaging van de electriciteitstarieven hebben de volle instemming van de fractie waarbij in overweging wordt gege ven in 1956 opnieuw tot een verla ging over te gaan en dan een ge zinstarief in te voeren, waarbij gro tere gezinnen reductie ontvangen. Het is onze plicht de grote gezinnen zoveel mogelijk tegemoet te komen opdat zij hun taak kunnen blijven vervullen tot het welzijn van Bos koop en de gehele gemeenschap. Met voldoening kan spr. constateren dat het grotere gezin een grote bijdrage levert tot de economische bloei van* onze gemeenschap. Antwoord. Na een. korte pauze gaat de voor zitter, burgemeester Verkerk over tot het beantwoorden van deze be schouwingen. In het algemeen zyn wij het roe rend met u eens doch geeft daarby een uiteenzetting van de moeilijkhe den waardoor alles niet zo loopt als wij wel wensen. Op de eerste plaats komt de woningbouw, daarna een gymnastieklokaal, be jaar den thuis, verbouwing R.T.S., het hotelplan. De bedoeling is volgend jaar te begin nen met de bouw van 48 woningen aan de Goudse Rijweg. Voor krotop ruiming zijn 15 woningen extra toe- Het terrein aan de Wilhel- minalaan komt gedeeltelijk eind 1955 en de rest eind 1956 pas beschikbaar. De automatisering van de telefoon zal waarschijnlijk platas hebben op 14 Dec. a.s. Wethouder Taat deelt de moeilijk heden betreffende scholenbouw en de omvorming van het Burgerlijk Armbestuur mede en beantwoord nog enkele andere opmerkingen, waarbij steeds blijkt dat B. en W. doordrongen zijn van de urgentie, doch de zaken toch niet kunnen be spoedigen- Hierna volgt de behandeling van de begroting waarbij slechts bij en kele artikelen nog op- of aanmerkin gen worden gemaakt en het is juist kwart over elf wanneer de voorit- ter opmerkt dat hij de begroting aan G. S. zal zenden en afwachten of deze er hun goedkeuring aan zullen hechten. Nog twee voorstellen welke de agenda vermeldt gaan dan even on der de hamer door waarna de rond vraag de gebruikelijke wensen ken baar maakt en de voorzitter toezegt een en ander nog eens in ogenschouw te zullen nemen. Ondanks het feit dat er over meer dere zaken nogal lang is gesproken, kan toch worden gezegd dat de ge hele agenda in een vlot tempo werd afgewerkt en de heren raadsleden nog vóór middernacht hun woning weer konden bereiken. LEIMUIDEN JAARVERGADERING ST. DEUS DEDIT. In café van Graas kwamen de ge organiseerde landarbeiders bijeen voor haar jaarvergadering. Wegens afwezigheid van de voorzitter werd de bijeenkomst ingeleid door de heer R. J. Broekhuizen die een welkomst woord richtte tot de leden maar voor al tot de nieuwe geestelijke adviseur de spreker van de avond de heer Meester. Spreker, herdacht vervol gens de overleden penningmeester de heer H. V. de Rijk. De vice voorzitter kenmerkte deze overledene als een pionier van de afdeling, vanaf de op richting. Hierna werd voor zijn ziele- rust gebeden. De waarnemend penningmeester bracht hierna verslag uit over het af gelopen boekjaar. De heer L. H. van Velzen had dit besloten met 'n voor delig saldo groot 10.17. Tot leden van de controle-commissie werden benoemd de heren P. Kuipers en J. v. d. Drift. De bestuursverkiezingen hadden tot resultaat dat de heer C. J. de Rijk werd herkozen als voorzitter, terwijl de heer J. G. de Rijk als nieuw bestuurslid werd gekozen. Hij zal de functie van secretaris gaan vervullen. De secretaris L. H. v. Velzen zal voor taan de financiën beheren. De heer Meester sprak hierna de leden toe. De hoofdbestuurder stelde de overleden penningmeester ten voorbeeld als opbouwende kracht. Al gaat het hier om een kleine afdeling juist de actieve leden maken de be weging groot. Bij het propaganda werk, aldus spr., moet niet alleen ge let worden op de aanwerving, ook de vorming van actieve leden moet on der ogen gezien worden. Dit kan ook het vergaderingbezoek ten goede ko men. De verschillende vakgroepen werden besproken en de manier waar in hier gewerkt wordt. De publiek rechterlijke Bedrijfsorganisatie werd genoemd, die per 1 Januari a.s. de Stichting van de Landbouw gaat ver vangen. Ook de Landarbeidersbond heeft hier jarenlang aan gewerkt al dus spreker. De heer Meester spoor de vooral de jongeren aan zich te ont wikkelen om in de toekomst even tueel leiding te kunnen geven en de verschillende functies van de oude ren over te nemen. Hierna werd nog een kort woord gesproken door de nieuwe Geest. Adv. kap. Kuttschrut- ter, die weer op de waarde van het landwerk. De G.A. verheugde zich over de naam van de Kath. Landar beidersbond St. Deus Dedit wat be tekent „God heeft gegeven". Nadat aan de sprekers dank was gebracht voor de intererssante uiteenzettingen sloot de vice-voorzitter de vergade ring. NIEUWKOOP Schaken. Onderlinge competitie: „De Nieuwkoopse Toren". Th. Rui- termandr. G. J. Bremer 10; E. v. d. VeerP. J. Verkleij 1—0; H. v. d. Marei—A. Plaizier 0—1; 'Th. J. F. TeunissenJ. Verweij 10; E. v. d. Veer jr.—P. J. de Rooij 0—1; K. C. AngenentA. A. Rui terman 10; C. EijsG. v. d. Laan 01; PI. v. d. MareiJ. G. Vroonhof 01. ROELOFARENDSVEEN Postduiven. Op de Nationale Postduivententoonstelling georgani seerd door de Ned. Tentoonstellings club „De Postduif", gehouden op Zaterdag en Zondag in de Rivièra- hal te Rotterdam, behaalde de heer R. Paauw met vier ingezonden vo gels een vierde prijs in de klasse: reisduiven broed 1954 dui vinnen, prijsgevlogen vanuit Orleans. In de klasse reisduiven broed 1954 duivin- nen gevlogen 200 en meer km. een tweede prijs. RIJPWETERING Jaarvergadering IJsclub. Maan dagavond vergaderde de ijsclub Rijp- wetering in de zaal van Café Bak ker. Ondanks het slechte weer kon de voorzitter de heer J. Th. Juffer mans reeds 34 leden welkom heten en alvast maar een begin maken. Er zouden er nog wel tussen de buien door komen dacht hij en hij kreeg gelijk, want het werden er 77. Of schoon zijn verlangen niet uit ging naar een strenge winter hoopte hij toch, dat er voor de liefhebbers veer tien dagen te genieten zou zijn, waarbij dan de ijsclub zijn goede diensten weer kon bewijzen. Daar na volgde wat des jaarvergaderings is, waarbij we noteerden, dat de pen ningmeester de kas aardig op peil had weten te houden. De voorzitter bracht verslag uit over verschillen de vergaderingen, die hij voor de club had bijgewoond. Hierbij wijdde hij enkele woorden van lof aan de heer Van Zwieten, voorzitter van he Merendistrict. Gezien het steeds groeiend aantal deelnemers aan de tochten (16.000) zouden de volgende keer twee inschrijvingskantoren wor den aangewezen. De jeugdwedstrij den waren een groot succes gewor den en men was besloten er mee voort te gaan (volgende keer te War. mond.) De heer Weenink gaf een overzicht van de werkzaamheden van de club in het afgelopen jaar en van de uitslagen' der gehouden wedstrijden, waarbij overduidelijk bleek, dat ringsteken door de dames meer gewaardeerd werd dan snel heid. De voorzitter dankte voor de medewerking die het bestuur had mogen ontvangen bij het ruimen van de ondergesneeuwde baan voor ,de gehouden korte-baan-wedstrijden. Het trainingscentrum in De Kaag bleek een goede gedachte te zijn ge weest. De deelname is groot en in tensief. De heren Hogeboom, Juffermans en Weenink werden bü zitten en op staan herkozen. Tijdens de rondvraag werd het voorstel gedaan om van de verloting een kaartavond te maken. Het be stuur was echter van mening dat de jaarvergadering daarvoor minder ge schikt was. Wel zou een aparte avond worden overwogen indien gedurende de winter geen ijsperiode mocht voorkomen. Gevraagd naar de mening van be stuur en vergadering over de kwes tie ijsvrij voor de schooljeugd was men algemeen van gedachte, dat het beter was met ijsvrij te wachten, tot van de ijsclub bericht was ontvan gen dat alle wakken waren afgezet, ook in het buitenwater. Zo kunnen ouders en kinderen dus weten, wan neer ze het graag gegunde ijsvrij kunnen verwachten. De prijzen werden deze keer ver dobbeld. Ze vielen bij 1. G. v. d. Meer, 2. C. Zoetemelk, 3. H. Rotte veel, 4. A. V. Scheppingen, 5. G. Va neman. 6. S. J. Borst, 7. P. v. Emme rik, 8. Th. Hillebrand, 9. Th. Waas dorp, 10. W. v. Scheppingen. "Dames: 1. Mevr. Versteegen, 2. Mevr. Beelen-Verdegaal, 3. Mevr. Zoetemelk alias Bets. Hierna sluiting WOUBRUGGE VARKENSPEST. Van de 55 van varkenspest ver dachte varkens van landbouwer W. Vroege zijn wederom 24 varkens ge dood, waardoor dit aantal is gestegen tot 27. Bij besluit van B. en W. van de gemeente Nieuwkoop van 29 Novem ber 1954 is mej. M. C. de Koning, thans typiste ter gemeente-secretarie alhier, benoemd tot steno-typiste ter gemeente-secretarie aldaar, zulks met ingang van 1 Januari 1955. Geen techniiche hulp Een kleine storing bij de trein, die gisteravond te tien over acht uit Am sterdam naar het Zuiden vertrokken was, werd oorzaak van een vrij lang durige en ingewikkelde stremming van het treinverkeer nabij Noordwij- kerhout. By Noordwijkerhout liepen de rem men van een der wagens vast en er was geen beweging in de trein meer te krijgen, zodat men elders technici moest aantrekken om het euvel te verhelpen. Dit alles was vrij tijdrovend, zodat niet alleen de pech-trein ruim één uur vertraging had, maar tevens twee andere treinen uit Amsterdam, die een geblokkeex-de baan vonden. Tenslotte heeft men deze laatste over een ander spoor verder geloodst, maar dit gaf weer vertraging op an dere lijnen. In de loop van de avond hadden de treinen hun schema echter weer rond en gold 't spoorboekje weer als weg wijzer. HILLEGOM Fokkersvreugde. De alombeken- de konijnenfokker, de heer Jac. van Leeuwen, behaalde te Zevenbergen het navolgende succes: 2 eerste prij zen met predicaten z. g. benevens 1 ereprijs voor de beste jonge Hollan der en 1 ereprijs voor de beste Trian- gha. LEIDSCHENDAM Tuin Hendriks. Zoals wij reeds In dit plan is voorts nog plaats voor de bouw van openbare en bijzondere gebouwen. Plan „Rijndijk". Het uitbrei dingsplan „Rijndijk" is nog steeds niet vastgesteld in verband met het aldaar geldende bouwverbod. Hoe de hoofdverkeerswegen in dit gebied zullen komen te lopen is nog steeds niet vastgesteld. Voorts geven B. en W. de leden van de raad in overweging om vol gens het advies van de stedebouw- berichtten heeft de gemeenteraad I kundige dezer gemeente, jhr. ir. De met algemene stemmen besloten om Ranitz, het aan de Essenlaan gepro- in het belang van de volkshuisves ting, de tuin groot 1.79.08 h.a. gele gen ten Zuidwesten van de Dam laan te onteigenen omdat de heer J. Th. Hendriks als vraagprijs 156.900, jecteerde watersportterrein, alsmede de hieraan annex gedachte tennis banen te laten vervallen. D.E.S. In de onderlinge borden- competitie vielen deze week enige had gesteld terwijl een bekend taxa- verrassende uitslagen te noteren. H. teur na ruime berekening de waarde v. d. Velden zorgde er voor, dat de van de tuin met inbegrip van de wo-spanning in de eerste klasse weer is ning Damlaan 21 op 148.000,had teruggekeerd. Met een fraaie slagzet gesteld. wist hij een doorbraak naar dam te De heer Hendriks was na herhaal- forceren tegen Oostergo en dat bracht de adviezen niet geneigd de vraag prijs te verminderen. Thans delen B. en W. mede, dat de heer Hendriks van zijn standpunt is teruggekomen en bereid is met de door de gemeente aangeboden koop prijs van f 148.000,genoegen te nemen. Verder delen B. en W. mede, dat bedoelde tuingrond waarop naar schatting 175 volkswoningen ge bouwd kunnen worden, na te zijn bouwrijp gemaakt, per vierkante me ter ongeveer op een gelijke prijs uitkomt als de grond waarop volks woningen aan de Prins Hendriklaan worden gebouwd. Zij menen dat thans geen enkele bedenking tegen de normale aankoop van de tuin- Hendriks bestaat. VOORSCHOTEN PLOTSELING OVERLEDEN. Gistermorgen is bij een drijfjacht gehouden op het landgoed „De Horst" ten gevolge van een hartver lamming plotseling overleden de 51- jarige L. G. P. Borsboom, wonende op de Kniplaan te Voorschoten. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten komt in een openbare vergadering byeen op Vrij dagavond 3 December a.s. om 8 uur. In behandeling komen herziening van het uitbreidingsplan in hoofd zaak. Vaststelling van een partieel uitbreidingsplan in onderdelen voor bet gedeelte „Vlietwijk". Benoeming tot ambtenaar van de burgerlijke stand van de heer C. W. G. Smolders, ambtenaar ter secretarie dezer ge meente. PLAN „VLIETWIJK". Reeds geruime tijd is het uitbrei dingsplan „Vlietwijk" voorbereid. Tegen dit plan dat reeds ter inzage heeft gelegen, zijn geen bezwaren binnengekomen. Plan „Vlietwijk" vormt een uitbreiding van het plan „Klein Langehorst". Het is geprojec teerd achter Vlietzicht, de Nieuw- Voordorpstraat, Nieuw Voordorp en krygt een doorverbinding naar de Krimkade. Het is de bedoeling hier huizen te bouwen in de lagere huur- klasse. Het plan heeft bij een gemid delde dichtheid van ongeveer 35 wo ningen per hectare een capaciteit van ongeveer 600 woningen. De verlengde Raadhuislaan en Tolstraat worden achter „Nieuw Voordorp" om met de Krimkade verbonden. Tussen de ver lengde Raadhuislaan en de Tolstraat komt een speelweide. In dit plan is ook gedacht aan enige hoogbouw, brede groen-zones. en open water. De verbinding tussen Vlietwijk en de Krimkade is zodanig gelegd, dat van hieruit de aanwezige volkstuinen kunnen worden ontsloten en een toe komstige uitbreiding van het kerkhof achter de R.K. kerk mogelijk blijft. hem de verdiende winst. Oostergo heeft hierdoor nog slechts één ver- liespunt minder dan zijn belagers t.w. B. en J. van Bemmelen. Laatstge noemde maakte tegen J. J. v. d. Vel den geen fout en kwam in puntental gelijk met zijn broer. Zitman en Oudshoorn,, waren aan elkaar ge waagd en remise werd de juiste uit slag. Ook in de tweede klasse kwamen de leiders er niet zonder kleerscheu ren af. Zo behaalde de steeds beter spelende Westerbeek een goede re mise tegen Oosterom, die hierdoor zijn eerste verliespunt kreeg. Daar ook v. d. Hulst tegen v. Paassen niet verder dan remise kon komen, kwam er in de kopgroep verder geen wij ziging. J. v. d. Vlekkert versloeg de in het eindspel falende v. d. Munt. Knol behaalde een kostbare overwin ning op Turenhout. H. v. d. Vlekkert sleepte 4 punten in de wacht, n.l. door een reglementaire overwinning op Ju en door de vooruitgespeelde wedstrijd tegen v. Paassen te win nen. De standen in de kopgroep luiden thans: Eerste klasse: Oostergo 8 gesp., 12 pnt.; B. v. Bemmelen 79; J. v. Bem melen 79; G. Weggen 77; Ouds hoorn 76. Tweede klasse: Oosterom 713; v. d. Hulst 812; H. v. d. Vlekkert 911; J. v. d. Vlekkert 910; Ju 6—8; Knol 8—8. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 autoped, 1 kip, 1 handdoek, 1 kinderportemonnaie, 1 timmermanspotlood, 1 poes, 1 paar wanten, 1 muntbiljet, 2 sleutels, 1 hoofddoek, 1 paar dameshandschoe nen, 1 oorbel, 1 herenhandschoen, 1 ceintuur, 1 dameshandschoen, 1 arm bandje, 1 pdtlood, 1 f ietssleutel, 1 etui met puntenslijper en vulpen, 1 potlood, 1 zilveren vulpotlood, 1 hou ten kinderstep en 2 sjaals. Verloren: 1 paar zwarte glacé handschoenen, 1 bankbiljet, 1 dames handschoen, 1 autoped, 1 want, 1 bos lichtleidingbuis, 1 weekkaart NZH VM, 1 herenhandschoen. De aanvoer van bolbloemen op do wekelijkse keuring in het Krelage- huis blijft nog maar steeds aan de magere kant. 't Is nu bijna December en de verzamelde bollenkwekers tit- ten nog steeds te wachten op de eer ste narois en de eerste tulp, terwijl men ze in Rijnsburg ruim een week geleden reeds op de veiling aan voerde. Hyacinthen waren er wél en mooie ook! Gebrs. Verdegaal uit Sassen- heim, lieten namelijk een witte sport uit Early Queen zien, die op haar beurt bij deze firma weer uit Queen of the Blues is verlopen. Een sport uit een sport dus een verschijnsel, dat wel meer voorkomt. Evenals Early Queen is deze verlaping puik gevormd en helder wit van kleur. Een sport, die sterk de aandacht trok en dat stellig zal blijven doen! Een witte hyacint witter dan l'Inno- cence! die men ongeprepareerd met Kerstmis in bloei kan hebben, heeft veel waarde voor de handel! Men gaf deze sport de naam van Snow Queen. De bollen waren voor deze broei natuurlijk wel geprepa reerd. De N.V. P. v. Reisen Zn., Voor hout, toonde al bloeiende Extase en hiervan waren de bollen niet ge- prerareerd. Extase is ook een sport: uit de bekende La Victoire. Evenals Early Queen ook een vroegbloeiende sport. Want terwijl men La Victoire met geen mogelijkheid nu in bloei kan hebben, bloeit deze sport nu reeds van ongeprepareerde bollen. Men had geen zware bollen opgezet, maar niettemin zat er een behoorlijke tros aan. Ze stonden echter wel een beetje hoog „op de benen". Daar naast prijkte de fraaie blauwe zaai ling van M. Veldhuijzen van Zan ten N.V., Lisse, n.l. Perfection. Een schitterende licht blauwe kleur heeft deze aanwinst en een best gebouwde tros en sterke, niet te lange stengel. De bollen waren gewoon geprepa reerd. Het Proefstation voor de bloembollencultuur, Lisse, toonde ook hyacinthen: de bekende blauwe Bismarck. De kwaliteit was werke lijk „vorstelijk", maar de bloemen waren getrokken uit de z.g. Heraut- hyacinthen, dat zijn bollen die op een centraal vervarmd stuk land zijn ge kweekt; dus vroeger afsterven en dus ook vroeger in bloei getrokken kunnen worden. Naast de hyacinth zag men nog een vaas met de grote melkwitte Calla (of zo men wil, Richardia of Zantede- schia) White Giant met enorme bloeischeden. Tot slot: een groep droogbloemen van de bloemsierkunstenaar Dick Schuyt uit Haarlem, waarover we enige tijd geleden in ons blad al het nodige hebben geschreven. Ook nu trok het artistieke werk sterk de aan dacht! 0EGSTGEEST RESTAURATIE GROENE KERKJE. Voor de restauratie van het Groene Kerkje te Oegstgeest is door het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen een subsidie ver leend van 50 procent tot een maxi mum van ongeveer 101.500,uit te keren in 1958 en 1959. Ook aan pro vincie en gemeente zal subsidie wor den gevraagd. Indien de in het bestek gestelde termijn van 200 werkdagen kan worden aangehouden zou het Groene Kerkje juist een jaar buiten gebruik zijn en met Pinksteren 1955 weer voor de eredienst kunnen wor den gebruikt. Op Koppermaandag 10 Jan a.s. zal wederom het vogelschieten plaats hebben. Dit is wel het belangrijkste besluit van deze 64ste jaarvergade ring van de schietvereniging „St. Hu- bertus". In de boezem der vereniging leefde (21) h rmb1bk tekent een v00rl0p/6 (on trek t, wrrrmee Hit zkh B'j de di recteur vrn het circus Frntrsrr drt even buiten destrdstrrt, moet rrnmelden £7 khuif Uw rontreet onder deie qord'in door. en qe liften Ik ten ae directeur en men noemt mi ede Omkhtture! allang de wens, om wederom met vo gelschieten te kunnen beginnen, maar de aanschaffing van geweren voor dit doel stuitte op vele /moei lijkheden. Het bestuur kwam nu met een voorstel om tot aankoop van gewe ren over te gaan en voor dat doel de contributie te verhogen. Door de beschermheer, burgemees ter C. N. de Graaff, werd dit voor stel uitvoerig uit de doeken gedaan. Toch stuitte dit plan vooral bij de jongeren, die schijnbaar het schieten ondergeschikt maken aan een gezel lige dag, op tegenstand. Een langdu rige discussie volgde. De financiën waren de grootste be zwaren. Besloten werd om nu voor dit eer ste jaar, als proef geweren te huren. De contributie wordt dan met 2. verhoogd. Begonnen wordt met vogelschie ten, waarna ook nog voor degenen, die dat willen, gelegenheid is voor schrijfschieten of prijsj assen. De „snert"-maaltijd blijft vanzelf sprekend gehandhaafd. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de financiën ge zond waren. Een batig saldo van 109.14 was hiervan het bewijs. Volgend jaar is het lustrumviering, want uit de boeken blijkt dat de ver eniging is opgericht 15 Nov. 1920. Bij enkele candidaatstelling wer den als bestuursleden herkozen de he ren J. v. d. Berg en G. J. v. d. Hulst. Na ballotage werden met algemene stemmen als nieu e leden aangeno men de heren dr.' A. W. Bots en J. Westerhoven. De rondvraag braoht verder geen nieuwe gezichtspunten. Dus Kopper-maandag 11 Jan. 1955: vogelschieten.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7