DUINSTREEK RIJNSTREEK BIOSCOPEN VL°oZ Raad van Rodegraven besprak diverse subsidiekwesties Requisitoir tegen boer Dominici DL LLi.^.pL CÜUHAwi' EERSTE BLAD - PAülNA 2 KATWIJK AAN DEN RIJN Bollenkweker gedupeerd door dijkdoorbraak Sinds enige tijd wordt zand gezo gen uit de te maken berghaven. Dit zand, gemengd met water, wordt door pijpleidingen naar meerdere plaatsen geperst, o.m. naar de lan derijen in „De Koestal". Door deze opspuitingen wordt de grond bouw rijp gemaakt. Maar door het meege voerde water ontstaat er ter plaatse een zeer grote wateroppervlakte, we zouden haast zeggen een „meertje". Om dit meer is een dijk gelegd ter bescherming van de omliggende teelt- gronden. Deze dijk is op een gege ven ogenblik doorgebroken met het gevolg dat de gronden van de bloem bollenkweker de heer C. J. B. onder water liepen. En op deze gronden waren bollen in de open grond ge plant en evenzo in kistjes voor de broeikassen. Deze kwamen alle on der water- te staan. Hoe groot deze schade zal zijn is nu nog moeilijk te bepalen; zulks zal later blijken. Men is van gemeentewege direct begon nen de dijk te herstellen en het on dergelopen bollenland droog te pom pen. KATWIJK AAN ZEE De Zondagsdiensten voor zover betreft de patiënten van de artsen Visser, Slagmolen, Lodders Borleffs, wordt waargenomen door dokter J. Cleveringa, Zeeweg 11. LISSE MOTORRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Omstreeks het middaguur had gis teren op de rijksweg in Lisse ter hoogte van de Zwanen dreef een vrij ernstige botsing plaats tussen een personenauto en een motorrijwiel. De 27-jarige v. d. V. uit Hillegom kwam op zijn motor uit de richting Sassenheim, toen ter hoogte van ge noemde Zwanendreef een personen auto plotseling van richting veran derde, hetgeen de motorrijder niet kon zien, omdat een vrachtauto voor hem uitreed, welke hij juist passeer de. Een botsing was onvermijdelijk en de motorrijder werd op de grond gesmakt. De doktoren Holl en Duy- maer van Twist constateerden een zware hoofdwonde en achtten over brenging naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden noodzakelijk. De E.H.B.O., die eveneens op de plaats van het onheil aanwezig was, deed dienst als begeleider van de zieken auto. De bestuurder van de personen auto kwam er naar wij vernamen met de schrik af. De materiële schade aan de auto en het motor rijwiel was aanzienlijk. De politie maakte van een en ander proces verbaal op. Pluimvee- en Konijnensportvereni ging. Donderdagavond werd door de Pluimvee- en Konijnensportver eniging een ledenvergadering in „De Taveerne". De voorzitter sprak een woord van welkom en kon mede delen, dat de vereniging toestemming had ontvangen om tegen Kerstmis a.s. een grote tentoonstelling te hou den. Wel is de voorwaarde gesteld, van hogerhand, dat alle hoender in geënt moeten zijn. De tentoonstelling, die op 23, 24 en 25 Dec. ('s middags) gehouden wor^t, trekt veel belangstelling. Een uitge breid vraagprogramma met zeer veel prijzen werd verspreid. „Theorie en Praktijk". In café restaurant de „Nachtegaal" hield de vereniging „Theorie en Praktijk" een leden- tevens jaarvergadering. Na de vaststelling der jaarversla gen bracht de voorzitter dank aan zijn medebestuursleden voor hun werkzaamheden in het afgelopen jaar. De aftredende bestuursleden G. A. Gehrels, P. Sarneel en H. L. H. Zwetsloot werden herkozen bij ac clamatie. De heer G .van Rossum hield hier na een causerie over „Levenswijze der insecten". LISSE m (ENGEL). TONEELAVOND „ST. GENESIUS". St. Genesius opende het toneelsei zoen met 'n donateursavond in het Parochiehuis. De voorzitter van het zaalbestuur, de heer P. Oosterveer heette de aanwezigen welkom en constateerde met vreugde de goede opkomst. Met vreugde begroette hij het eerste optreden in dit nieuwe seizoen van St. Genesius, dat „Suske Perdaems", een Brabants spel in 3 bedrijven door K. Keepers voor het voetlicht bracht. En, we hebben het onmiddellijk kunnen constateren, met groot suc ces. 't Was amateur-toneel van de allerbeste soort. Vanaf de aanvang van het eerste bedrijf werden we ge boeid, zowel door de inhoud als door de uitstekende vertolking. In 't al gemeen liggen dergelijke Zuid-Ne derlandse spelen onze boven-Moer- dykse acteurs niet zo best, terwijl vooral 't radde, sappige Brabantse dialect hen voor schier onoverkome lijke moeilij Wieden plaatst. Maar speciaal de fijne vertolking van de goedige en gemoedelijke dorpspas toor door H. Elfering, de uitsteken de weergave van Suske, de kastjes- vent, de ruige kerel met zijn kinder lijk-goede harte, beiden dikwijls ge secondeerd door de sympathiek-ba- zige huishoudster Lisbeth, die zeer verdienstelijk gespeeld werd door Emmy Stokman, deden de tekortko mingen op dit gebied vergeten en schiepen al dadelijk de juiste sfeer. Ook de overige rollen werden zeer goed gespeeld en droegen er toe bij, dat op Donderdagavond 25 Nov. toen 'n reprise van het stuk werd gege ven, de zaal te klein bleek om alle gegadigden te bevatten. Al bij al 'n prachtige bijdrage in de culturele verheffing in de ont wikkeling van de goede smaak op dit terrein. Geboren: Izaak Cornells zn van P. van Rijssel en A. A. Hagen; Hen- drina Jacoba dr van C. in 't Veld en A. P. de Graaf; Johannes Maria zn varf C. Venver en A. M. v. Diemen; Maria Huberta Geertje Francisca d. van Th. G. Kortekaas en M. A. C. Oorschot; Joanna Jacoba Maria dr van H. L. Tijssen en W. M. Meskers. Ondertrouwd: Antonius Hooger- vorst, 35 jr en Johanna Geertruida Maria Vos, 34 jr te Hilversum. HILLEGOM Ondertrouwd: E. R. Filon en C. E. Kemp; D. de Gier en J. A. J. Vis ser; P. J. Ruigrok en A. M. Warmer dam; J. J. F. Blijleven en A. C. Phi- lippo. Overleden: L. Marijnis vr., wed. van V. van Grootveld, 74 j.; J. P. Avé m., wednr van J. H. Hendriks, 68 j.; W. Kluft vr., wed. van J. Deedel, 83 j. NOORDWIJK BROMFIETSEN TEGEN TRAM. BROMFIETSER TEGEN TRAM. Gisteravond te ongeveer 7 uur is de 16-jarige W. V. op een brom fiets met volle vaart tegen de blauwe tram opgereden. De bromfietser kwam uit de Molen straat gereden, juist toen de tram vanaf Zee, zich weer in beweging zette bij de halte MolenstraatZee straat. Vermoedelijk had de brom fietser de gedachte nog vóór de tram te kunnen omschieten, wat echter niet gelukte. Met volle vaart botste hij tegen de tram op en bekwam hierbij enige verwondingen aan hoofd en hand-en. Dr. Goudriaan, die direct ter plaat se was, kon geen verdere ernstige letselen constateren en liet de ge troffene per auto naar huis vervoe ren, zodat dit ongeval betrekkelijk goed is afgelopen. De bromfiets was ernstig beschadigd. Vereniging van het H. Sacra ment. De Vereniging van het H. Sacrament houdt morgen en Maan dag des morgens van 111 uur en des middags van 26 uur een mooie tentoonstelling van paramenten, enz. in de Zusterschol, Bronckhorststraat. Deze paramenten zijn in de loop van het jaar vervaardigd door een groep dames. Zij zijn allereerst be stemd voor arme kerken. De ijver van de dames en het goede doel ver diend dus v/el de belangstelling van alle parochianen en een bezoek aan deze tentonstelling willen wij gaarne aanbevelen. St. Deus Dedit. Ruim honderd leden gaven gisteravond door hun aanwezigheid op de jaarvergade ring van St. Deus Dedit blijk van be langstelling voor de organisatie een feit, waarover de voorzitter, de heer P. Vink, zijn groot genoegen uit sprak. In een kort overzicht deed de voorz. uitkomen, dat het afgelopen jaar voor de landarbeiders niet on gunstig is geweest. Van het H.B. was de mededeling ingekomen, dat in het vervolg geen Bondsdiploma's meer zullen worden uitgereikt bij het 25-jarig lidmaatschap, doch zil veren Bondsinsignes. Voor opgaaf van jubilea moeten de afdelingen voortaan zorg dragen. Ook dit jaar zullen er weer studiedagen worden gehouden en wel op „Ons Erf" en in „De Vijverberg" te Bloemendaal, de laatste op 23 en 27 Februari, waar van de opgaven binnen moeten zijn vóór 10 Dec. a.s. Het jaarverslag van de waarne mend secretaris gaf aan, dat het le dental zeer goed was. Wijlen de heer Jac. v. Ruiten werd herdacht. Kort geleden is een monu ment geplaatst op zijn graf, waar voor de leden onderling een bedrag van ƒ217.50 opbrachten. Voorts werd herdacht N. Vink, die door een noodlottig ongeval om het leven is gekomen. Het jaarverslag van de penning meester sloot met een batig saldo van 117.90. Over boeken en be scheiden werd door de kascommissie een gunstig rapport uitgebracht. In de nieuwe kascomrmss;e werden be- noem£ N. Hogervorst, C. v. Dijk en J. Kaotern. In de vacature-Jac. v. Ruiten werd als bestuurslid gekomen de heer W. de Haas H.zn., terwijl de aftredende heren P. Vink en P. v. Bohemen wer den herkozen. Met algemene stem men werd hierna de heer P. Vink herkozen als voorzitter. De geest, adv., kaoelaan Hartig wees op de be langrijkheid van het Bisschoppelijk Mandement. Als lid van de bedrijfs groep werd gekozen de heer P. Vink. De medische dienst zal worden waargenomen door dr. Goudriaan. De Duinrandapotheek is geopend van 11.30—1 uur en van 4.30 tot 5.30 uur. Voor sooedbevallen doorlonend. De heer M. Kortekaas. chef afd. Financiën ter gemeente-secretarie, slaagde voor het examen gemeente- admin'stratie II. Geboren: Petronella d. van J. A. v. d. Berg en Th. H. Chr'sUaanse. Divera d. van R. Vriend en K. v. d. Berg. Thoedorus J. M. z. van A. H. v Schooten en H. J. Goddijn. Jacob A. z. van J. v. Duin en L. v. Duin. Susanna d. van T. Bédijn en L. Var- kevisser. Yvonne d. van T. Bedijn en L Varkevisser. Josina S. d. van N. Meeuwenoord en C. J. Vink. Wil helmus J. A. z. v. J. J. Sluijs en M. C. Caspers. Ondertrouwd: J. R. Willet en H v. d. Mark. Abr. P-^uv en W. C. de Wit. J. J. Post en J. M. de Wit. J. Ch. A. Dupuis en Albb. v. Dam. J. Bon- kenbubrg en J. P. Hof. Getrouwd: A. v. d. Wiel en H. W. Dijkhuizen. G. v. d. Niet. en M. v. Duijn. C. Varkevisser en J. Ciere. Overleden: El'sabsth Zeekat 74 j -rijke Houwaart 8 dagen. N00RDWIJKERH0UT SLUITING MARIA JA AR IN DE ST. JOZEFPAROCHIE. In overleg met de pastoor heef het Mariacomité in de St. Jozefparo' chie besloten dat van 29 Nov. tot f Dec. het Mariabeeld versierd en ver-i licht bij het altaar wordt geplaatst. In die dagen wordt een noveen ge houden. Iedere avond zal om 7 uur de rozenkrans in de kerk gebeden £Ivor.en? ov®r ,*f gaan Jbehan- worden. Dinsdag 7 Dec. 's avonds om wijlen cc her Dekker in de gemeen- 7 uur is er een plechtige sluiting met deling der raadsagenda hoorden de lichtprocessie. De feestpredicatie zal raadsleden van Bodegraven gister- gehouden worden door de Zeereerw. avond staande aan de woorden van heer J. Th. Kraakman. Woensdag 8 nagedachtenis welke burgemeester, Dec. 's morgens om 7 uur Alg. H. J?*- Croles uitte by het Pl8tse" Communie. 's Avonds 8 uur plechti-1,nS verscheiden van de heer J. Dek- ge H. Mis ker> architect te Hazerswoude. Spr. 6 I bracht met dank in herinnering de Vriendenkring St. Victorparochie. yele WOningen en gehouwen, welke Maandag 29 Nov. houdt de Vrien-wjjien de heer Dekker in de gemeen- denkring van de St. Victorparochie te had 0ntw0rpen. haar feestavond. Een Ambonnesei band zal deze avond opluisteren.! Betreffende de jaarwedden voor Ieder belangstellende is die avond dë wethouders, welke niet de volle welkom. Voor de onkostendekking dige instemming hadden van G. S. wordt een redelijk entrée. gevraagd, deelde de voorzitter mede, dat hij St. Nicolaas-actie Middenstand. deze nogmaals aan dit college zal De eerste trekking van de door de verleggen. Middenstand georganiseerde St. Ni-! Uit een mededeling van de voor- colaasactie heeft reeds plaats gevon- zitter bleek dat over de nieuwe brug den. Drie en twintig winnaars van enkele dagen geleden een vrucht- degelijke prijzen kwamen uit de bus. bare conferentie was gehouden met De 2e trekking vindt op 30 Nov. en vertegenwoordigers van G. S., Rijks- de derde op 4 Dec. plaats. De prijs- en Provinciale Waterstaat en het winnaars vernemen nader wanneer Groot Waterschap van Woerden. Bin- én waar de prijzen kunnen worden nen afzienbare tijd hoopt men tot afgehaald. I een definitief resultaat te komen. Bridgeclub „Het Juiste Bod". Tenslotte deelde de voorzitter me- Uitslag van de laatste viertallenwed- ^e» ^a^ b°uw van be* gymnastiek- strijd: Lagere school werd bij stemming aangewezen de heer A. W. Jansen van Lichtenvoorde. In verband met zijn benoeming te Alphen a. d. Rijn werd aan de monteur J. v. 't Hoog eervol ontslag uit.de gemeentedienst verleend. Ten behoeve van de bouw van 40 woningen in het uitbreidingsplan werd voor het bouwrijp maken van dit terrein een bedrag gevoteerd van 80.000,waarbij is inbegrepen de aanleg van een duiker van dit ter rein naar te Oude Rijn. In overleg met de plaatselijke mid denstandsorganisaties werd het voor stel van B. en W. aangenomen om een koopavond tot 9 uur aan te wij zen en wel op Vrijdag. Voorts werd als algemene sluitings middag voor de winkelstand aange wezen de Dinsdagmiddag, met uit zondering van de textielzaken op Maandag en van 1 December e.k. tot 1 April 1955 op Woensdagmiddag voor de groente- en fruihandeL Een voorstel van B. en W. om deel te nemen aan de grote tentoonstel ling E. 55 te Rotterdam in het ko mende jaar werd niet met geestdrift begroet. Hiervoor een bedrag te vo> uur 's avonds zal het feest zijn voor de leden en hun vrouwen. Deze avond zal worden doorgebracht met verschillende spelen zoals kaarten, sjoelen, buksschieten enz. Besloten werd binnenkort een vergadering te houden van alle besturen van afd. en instellingen, dus een plaatselijke ka dervergadering. Door de heer H. Jansen werd een keurig verslag ge geven van de studiedagen. Door de voorz. werd nog een toelichting ge geven op het gezinszorgsfonds en de Stichting Gezinszorg. Van de rond vraag werd door velen gebruik ge maakt. BOSKOOP I lokaal thans is gegund a'rn onze teren van 2000,— vond men te Groep A: Team van Aken—team plaatsel. aannemer, de heer Mulck- Kaptein 3724; team Zoetendaalhuyse. team De Winter 5330; team Seyse-| nerteam De Haas 3221. Groep B: Team Broekhofteam Turk 6023; team Bodarteam Kneefel 48—22. Eindstand viertallen-competitie: A. 1. team Van Aken 4 pnt.; 2. team Zoetendaal 4 pnt.; 3 team Seijsener 3 pnt.; 4. team Kaptein 1 pnt.; 5. team De Haas 0 pnt.; 6. team De Win ter 0 pnt. B. 1. team Broekhof 2 pnt.; 2. team Bodar 2 pnt.; 3. team Kneefel 0 pnt.; 4. team Turk 0 pnt. SASSENHEIM Gemeenteraad De raad komt bij een Maandag a.s. te 20 uur. Op de agenda staat o.m. Wijziging subsidie kleuteronderwijs, aanvragen, subsi dies, algemene beschouwingen over de begroting 1955. Gezien de tekor ten bij het kleuteronderwijs stellen B. en W. voor de subsidie te verho gen tot 30.per leerling. Mandements-toelichting De be sturen der plaatselijke sociale organi saties en van de KVP hebben beslo ten, in een drietal bijeenkomsten het Mandement der Bisschoppen van verschillende zijden te doen bezien. De eerste bijeenkomst had gister- Reorganisatie. Het voorstel van B. en W. betref fende de reorganisatie van de dienst vt)or openbare werken werd in co mité-vergadering behandeld en na een slechts luttele openbare bespre king in zijn geheel aanvaard, al wa ren dan enkele leden van mening dat deze dienst misschien wat al te weinig en heger bedrag achtte men niet verantwoord. Echter, wat zal de plaatselijke handel en de industrie doen in deze. Na brede discussie achtte men beter eens goed te in formeren hoe de plaatselijke bedrij ven hier tegenover staan en even tueel dan de gemeente haar mede werking toezeggen. Tegen een rente van IK procent werd bij de N-V. Amsterdamse Bank een lening aangegaan van ƒ500.000. Het tamboerscorps „Triomf" zal royaal van opzit was en ook met de een subsidie van 500,krijgen aanschaffing van een vrachtauto ter waarde van ca. 14000. Met de verhoging van 10,per leerling per jaar voor het kleuter onderwijs kon de heer Slappendel (A.R.) niet geheel meegaan, vooral niet voor het Chr. kleuteronderwijs, omdat toch dit bestuur voor veel ho gere exploitatiekosten zit dan die der R.K. en Nutsdepartement. Immers deze school moet wegens het grote aantal leerlingen gebruik maken van meerdere lokaliteiten. Buiten deze subsidie om, wilde spr. nog 400, per jaar per leslokaal subsidiëren. De voorzitter kon voor deze gedach te niet warm lopen, temeer omdat het Chr. kleuteronderwijs toch al een tegemoetkoming krijgt door het ge bruik van de voormalige „Franse" avond in Het Bruine Paard plaats school achter het gemeentehuis. Bo waar rector Vergeer van de BNS te Voorhout de vraag besprak: Waarom Katholieke organisaties? De heer Kortekaas leidde de bijeen komst welke door een 50-tal perso nen, onder wie enige dames werd bij gewoond. Door verschillende aanwezigen werden vragen gesteld, welke door de spreker werden beantwoord. De volgende bijeenkomst zal in de maand Januari plaats hebben. Dan zal rector Vester uit Leiden spreken. ZOETERMEER Herwonnen Levenskracht. Don- derdag- en gisteravond zijn de jaar lijkse feestavonden gehouden, die door het plaatselijk comité van Her wonnen Levenskracht aan donateurs en genodigden aangeboden worden. De voorzitter van dit comité, de heer H. Hoogduin, wees in zijn ope- ningswooid op het mooie werk, dat Herwonnen Levenskracht verricht en de grote noden, die het hulp bie den aan t.b.c.-patiënten met zich medebrengt. Spr. spoorde aan tot do natie. Het woord was hierna aan het KAB-toneelgezelschap, dat onder regie van de heer G. v. Leeuwen de comedie van Jan Haaijkens, „Kapi tein Konijn" ten tonele bracht. De rolkennis van de executanten was goed, de grime uitstekend. De toneelaankleding was echter zeer so ber en de uitbeelding van dit Spaanse stuk te Hollands, waardoor o.m. de sarcastische uitvallen van de hoofd- vendien is het wachten nog op de wettelijke regeling voor het kleuter onderwijs. Kruisverenigingen. mits de leden zelf alle krachten zul len inspannen om het geraamde te kort over 1955 van 1107,85 op de een of andere manier uit de bevol king aan te trekken, terwijl er voorts als voorwaarde aan werd verbonden dat zij op door B. en W. te bepalen data een muzikale rondgang door het dorp zullen maken. ALPHEN AAN DEN RIJN De heer C. Y. Ponsioen slaagde te Groningen voor het artsexamen. AARLANDERVEEN KAB. Donderdagavond verga derde de KAB onder leiding van voorz. Hijman in de zaal van W. v. d. Berg. Na de opening en voorlezen der notulen werd de begroting voor gedragen en goedgekeurd en sluit met inkomsten en uitgaven van 437,Hierna volgde bespreking St. Nicolaasfeest. Volgens ontvangen bericht zal St. Nicolaas Maandagmid- De voorgestelde subsidie voor de f*® 8 Nov. arriveren aan de raai plaatselijke kruisverenigingen, t.w. ^^^Vden 20 procent op basis der personeels- eJ! d J? lasten achtte de heer Vreeken (S.G. I den veI wacht om pl m' 2 uur' °m 8 P.) te weinig en wilde daarvan ma- ken 30 procent, terwijl de heer Slap pendel de 20 procent wilde handha ven, maar er dan nog bij doen 20 procent ven het jaarbedrag der con tributie. B. en W. voelden er even wel niet voor subsidie te geven als zij nog niet weten waarvoor men het moet uitgeven. De hoge kosten zou den b.v. kunnen worden gedrukt door het gezamenlijk aantrekken van een tweede verpleegster. Alleen de vereniging „Het Wit-Gele Kruis" kreeg, i.v.m. de tèkorten over 1952 en 1953 400.—. Tot onderwijzer aan de Openbare Biljarten. Het Driesprongteam A 1 heeft deze week een slechte beurt gemaakt door te verliezen van het laagst geplaatste team. A 2 deed het beter en wist alle punten thuis te houden. Ook het jongste team boekte een fraaie overwinning, waar door het zich weer wat omhoog werkte op de ranglijst. De uitslagen: Sport ADe Dr. A 1 52; De Dr. A 2Anti Poedel A 7—0; TOP B—De Dr. B 1 2—7; De Dr. B 2—Zuid B 4—4; KOT B—De Dr. B 3 09; De Dr. C-Thalia's Vrienden C 72. Het programma: 29 Nov. De Dr. A 1Gouwe Vrienden A; Thalia's Vr. A—Oe Dr. A 2; 30 Nov. De Dr. B 1Sport B; 1 Dec. De Dr. B 3 TOP B; 2 Dec. Tunnel BDe Dr. B 2; De Dr. CExcelsior C. LEIMUIDEN R.K.S.V. Odi. Morgenmiddag om 2.30 uur zal Sint Nicolaas een bezoek brengen in het parochiehuis aan de kinderen van Odi. Dit is ech ter alleen voor de beide kleuter groepen en de daarop volgende jon gens en meisjesgroep, die niet heb ben deelgenomen aan de wedstrijden te Leiden. De ouders van de kleu ters zijn hierbij welkom, doch de overige ieden kunnen niet toegelaten worden. OUDE-WETERING Groene Kruis. Gisteravond werd de alg. ledenverg. van Het Groene Kruis in café Klein gehouden onder leiding van voorz. P. v. d. Velden. Secr. P. de Jeu gewaagde in zijn jaarverslag van de ontwikkeling der veren, en de bouw van het Medisch Centrum. Het ledenaantal is gestegen tot 480 en de actie „hoogtezon" voor baby's is deze week begonnen. Zr. Rietmulder geeft een opsomming van de vele consultatiebureau-bezoeken en huisbezoeken van de wijkver pleegster. Voorz. noemde haar de schakel tussen leden en vereniging, die naast het nuttige, ook een pro pagandistische taak heeft. Uitgaven en inkomsten van penn. J. Seif be liepen dit jaar rond 10.000,Dit was mede aanleiding voor de kas commissie, die alles in orde hadden bevonden, om mede te delen dat het werk voor 1 persoon te zwaar werd.. Voorts drongen zij aan op betere con tributieregeling. Mevr. v. Staveren en dr. v. d. Pijl werden herkozen. Contributie werd gesteld op f 6, (minimum). De auto voor de wijk zuster die pl.m. 2200,per jaar zal kosten, blijft nog een vrome wens. SCHULDIG AAN DRIEVOUDIGE MOORD DOODSTRAF VOOR GASTON DOMINICI. De openbare aanklager heeft Za- a..g de doo istraf geëist tegen een extra subsidie van Gaston Dominici, de 77-jarige boer die beschuldigd is van de drievou dige moord op de Drummonds. De voornaamste aanklager in het proces Dominici heeft gisteren tij dens de rechtszitting verklaard, dat hij er van overtuigd is, dat de oude Gaston „geheel, volledig en alleen", de schuld draagt aan de drievoudige moord op de familie Drummond. De aanklager Louis Sabatier be toogde, dat de jury de strengste straf behoort toe te passen, aangezien de moord „een van de meest afschuwe lijke misdaden is geweest, die sinds figuren weinig tot haar recht kwa men. De heer G. v. Leeuwen, die te elf der ure de rol van dokter Sancho op zich genomen had, weerde zich kra nig. Op een prettige tijd eindigden deze geslaagde uitvoeringen. De medische dienst wordt waar genomen door dokter P. Vegt en Zr U Jonker voor de beide kruisvereni gingen. IN DE LEIDSE Trianon. Het aantal films, dat scherp het leven van deze beroeps- lar.tste jaren getracht heeft vrees en tegelijkertijd ontzag in te boezemen voor de laagste uiting van beschaving, die de mens verzonnen heeft, n.l. de oorlog, is zeer groot Zij militairen, die in het leger een te huis hebben gevonden, waarin het geweer hun beste vriend is. Onbe grijpelijk voor velen en onwaarach tig in de film blijft echter de liefde gaven alle min of meer een oorlog die deze mensen het leger toedragen weer, waarin 'n komische of romanti- en die van hen willoze machtswerk- sche noot de toeschouwer poogde bij te tuigen maakt. troebeld wordt door de tranen, kan men in de laatste twee minuten aan schouwen, dat op deze naargeestige wereld alles tenslotte toch nog goed komt. Degenen, die menen, dat ze bij dit alles geen zakdoek nodig hebben, kunnen we een ander soort huilbui voorspellen, want het is treurig te ervaren, dat dergelijke films, uit commercieel oogpunt, nog s^e-ds be staansrecht hebben. Boven 14 jaar. Rex. „Gelcruise Zwaarden" is lange tijd in uw land gepleegd zijn". Sabatier gaf een overzicht van de bijzonderheden van het onderzoek naar de moord. Hij sprak anderhalf uur en streefde er duidelijk naar door eenvoudige opsomming van de blote feiten en vermijding van elk dramatisch plei dooi indruk te maken op de jury. Claude Delorme, die optreedt voor de familie Drummond, had hiervoor zijn slotbetoog gehouden. Er was maar weinig belangstelling op deze negende dag van het proces. Delorme sprak van een „marathon van leu gens" en meende dat er weinig twij fel over behoefde te bestaan dat de familie Dominici deze marathon had gewonnen. Gaston zelf lui^jerde vermoeid toe naar het betoog, dat ongeveer ander half uur in beslag nam. Mar,-LU'"*:'*hfen KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 November. Groente. Bloemkool I 2144, bloemkool III 13—29, was- peen I 17—29, waspeen II 13—19, breelcpeen 18—20, gele kool 17 19, groene kool 1023. Rode kool 1624, boerenkool 23—25, sprui ten 3953, bosse'derie 3.707.90, knolselderie 4—12, pieterselie 7.70 7.80, kruinetersel'e 6.00- -6.20, Uien 2022,. andijvie 2126. TER AAR, 26 Nov Groente. brengen, dat er naast de ellende toch ook veel goede dingen door te berei ken vielen. De film „From here to eternity" nu, geeft een geheel ander onderdeel van het oorlogvoeren te zien. In niets camouflerende beelden laat zij zien hoe een leger onbewust naar de oorlog toegroeit Het verhaal speelt zich af op Hawaii in de laat ste maanden, voordat het Japanse •bombardement van Pearl Harbour de stars en stripes in gevaar bracht. In een van de opleidingskampen ver doen een aantal beroepssoldaten tijd en geld van het vaderland door on derdeel uit te maken van de nood zakelijke schijndode in elk land, het leger. In deze maatschappij dringt een soldaat binnen, die zoveel karak ter blijkt te hebben, dat dril en ge lijkmaking volkomen op hem af schampen. Zijn meerderen doen alles om zijn wil te breken en een gehoor zaam soldaat van hem te maken. Hun minne streken maken van het slachtoffer een moordenaar, die op gejaagd wordt tot het bombardement De film, die door Fred Zinneman liefde en haat, heldenmoed en ver- geregisseerd werd, is toegankelijk voor volwassenen. een kleurrijke film vol charme en Witlof I 50 -58 cent, idem II 30—46 romantiek uit het oude Italië, waarin -entt idsm stek 1124 cent, kroten Luxor. „Het offer van een moe der" is een Italiaanse film, waarvan men na het zien van de eerste me ters celluloid reeds met vrij veel ze kerheid kan veronderstellen: „Ik ge loof nooit, dat we het droog hou den", Voor zover er op dat moment nog twijfel mocht bestaan, wordt deze na vijf minuten definitief weg gevaagd. Dit product, dat hoegenaamd geen artistieke kwaliteiten heeft, richt, zich met een commerciële zwier op de vele gevoelige traanbuizen in deze wereld. Het enige, dat bewon dering wekt, is het gemak, waarmede de fjlmers zo'n geweldige hoeveel heid melodramatiek hebben weten samen te persen. Als we enige staal tjes mogen noemen: 'n Man, die on schuldig veroordeeld wordt, 'n hu welijk 5n de gevangenis, waarbij een mam,vx een gestreept pakje het Avé raad elkander beurtelings afwisse len. Charmant zwaaien Raniero, de zoon van de Hertcg van Sedena, met zijn vriend Renzo de degens en alle meisjes van Sedena zijn verliefd op deze vrolijke jongelieden. Ondertus sen smeden jaloers staatslieden plannen het tweetal te vermoorden om zich van de macht en de troon van Sedena meester te maken. Maar geholpen door de meisjes van het hertogdom, die het gehele leger dei- verraders om de hals vallen, worden zij uit hun gevangenschap verlost en 1722 cent, uien 1721 cent, andij vie 1722 cent, idem E 614 cent, spru'ten 4317 cent, i-'em B 3237 cent, tomaten A 2043 cent, idem B 20C9 cent, idem C 2027, idem bonV°n 20 cent, prei 17 cent, Sav. kool 17 cent, groene kool B 7 cent, rode kool 16 cent, waspeen 16 cent, alles per kg., sla B 9.70 per 100 stuks, bloemkool 47 cent, idem B 33 cent, idem C 14 cent, idem stek 9 cent, knolselderij 4 cent per stuk, bospeen 28—29 cent, selderij 24 cent, ra dijs 3 cent per bos, stoofsla 1. boerenkool 1.251.70 per kist, Ap- verslaan zij het leger der verraders.nnlan. /-.„„.j ;0 00 Doch voordat het zo ver is, hebben p*m: de degens heel wat gekletterd en 1 bI. er zeer spannende d"els gevoerd. I Kr"SIl 11 ?y ToogankeUilc voor personen boven oi-eent^- Andijvie 1725 cent, boerenkool 20 Lido heeft, zoals te verwachten _22 cent, groene kool 20 cent, prei iiiou 6wvjianjc nvt was» de „Koning der Melodieen heU 14^3 cent, waspeen 1326 oent, Maria zingt, 'n hond van een pleeg-1 levensbeeld van de beroemde Ita- I •vvi,tl0f 1 52_62 cent en idem II 32 bvjmoeder, 'n kind, dat van haar lieve "aanse componist Giuseppe Verdi, 47 cent per kn-'selderij 6—13 van Pearl Habour de schijnwereld moeder wordt gescheiden en nog een 1 geprolongeerd. Toegankelijk voor al- cent p3r stl-k peen 2" 32 cent, pe- aan gruzelementen slaat en het leger paar honderd van dergelijke voor- iIe leeftijden. t?r.?:lie 12 c~nt en selderij 18— zichzelf kan worden. De film tekent vrPen. Als het oog niet te zeer ver- C_c'no. Programma r v rud. l t

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2