RIJNSTREEK ücni DUINSTREEK Brandstof-CeRfeoie ADVERTEREN doet VERKOPEN Mendès-France is weer thuis Andere wind waait achter IJzeren Gordijn tr) Spionnage-gevaïlen in rood China J.P.VAN OER BLOM SÏMCA ARONDE DONDERDAG 25 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Bridgeclub. Gister avond is door de A.B.C. in hotel Cen traal de jaarlijkse grote Bridge-drive gehouden. Er werd in vier groepen gespeeld, terwijl men na afloop nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. De uitslag van de eerstaankomen- den in de vier groepen was als volgt: Rood: 1. Domburgv .d. Horst; 2. Mevr. Falkenav. d. Linden; 3. CarsjensVan Oort; 4. v. d. Bos v. Meirik. Zwart: 1. Mej. de Rhoon Hertoge Verduin; 2. Arlmanv. d. Hulst; 3/4. StarrenburgSteehouwer; 3/4. Ko renv. Winkel jr. Wit: 1. OudshoornB. Zeijerveld; 2. Kromhoutmevr. Schouten; 3. v. d. Leedemevr.Seppe; 4. Seppe mevr. Starrenburg. Groen: 1. StraverJohr; 2. mevr. HooijerOskam; 3. v. Beestmevr. Straver; 4. v. d. HelmDen Hertog. BODEGRAVEN Raadsvergadering. Voor Vrij dagavond a.s. zijn de leden van de gemeenteraad voor een vergadering bijeengeroepen. Aanvang 7 uur. De agenda bevat 17 punten. De voor naamste punten zijn de voorgenomen reorganisatie van de Dienst Openb. Werken, verhoging van de subsidie van kleuterscholen, verhoging sub sidies der kruisverenigingen, bijzon der aan het Wït-Gele Kruis, dat zelfs een tegemoetkoming zal ontvangen in de tekorten van 1952 'en 1953, be noeming van een onderwijzer aan de openbare school, het bouwrijp ma ken van gronden in tuinwijk (voor de bouw van 40 woningen), de aan wijzing van een koopavond, de deel name aan de nationale expositie te Rotterdam, de toetreding tot een ge meenschappelijke regeling betreffen de de behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden en de in voering van een nieuw ambtenaren reglement. De lijst sluit als gewoon lijk met enkele begrotingswijzigin gen. Volgens de bijgaande stukken stellen B. en W. voor de subsidie voor de kleuterschool te brengen van 25,op 35,de subsidie aan het tamboercorps op 500,In verband met de reorganisatie van de Tech nische dienst wordt voorgesteld het personeel uit te breiden en eventueel over te gaan tot aanschaffing van 'n vrachtauto en een bakfietscarrier. Uitvoering H. K. Poot. Deze Rederijkerskamer heeft in Hotel Van Haaf ten nieuwe lauweren geoogst met de opvoering van de komische thriller in 3 bedrijven van George Baston, getiteld „Boeven en Made liefjes". Plet gehele spel werd in hoofdzaak gedragen door het spel van mevr. BosschartLang in de geestige rol van Miss Fluffy Pryde, lerares aan een meisjespensionaat. De boeventypen, als Proctor, de con cierge en Higgins uit de onderwereld werden verantwoord ten tonele ge bracht resp. door de heren B. de Jong en P. v. Dam. Het spel van mevr. De Klerkv. d. Woude was als altijd gaaf en natuurlijk. De vals beschul digde David Brewster werd goed ver tolkt door de heer J. Jongeneel. Er viel geen zwakke plek te ontdekken, ook niet in grime of toneelaankle ding. Het zeer langdurige applaus na afloop van het stuk was een wel verdiende beloning voor spelers en speelsters en niet minder voor de regisseur, de heer H. de Klerk. Het slot van de avond was een gezellig samenzijn met muziek en dans. BOSKOOP TWEE ZANGERS KREGEN PRO ECCLESIA Het jaarlijkse St. Cecilia-feest van het zangkoor van de parochie St. Jan de Doper te Boskoop had dit jaar een hijzonder tintje aangezien aan twee leden n.l. de heren A. Brand Pzn en J. v. d. Vliet {Srde pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pon- tifice" werd uitgereikt. De dag werd begonnen met een ge zongen H. Mis tot intentie van de le vende en ovérleden leden van het zangkoor. Na de H. Mis volgde een feestelijk ontbijt in de pastorie. Pas toor Lauwrier voerde het woord, om mededeling te doen van een speciale verrassing voor twee ere-leden van het zangkoor, de heren A. Brand Pzn en J. v. d. Vliet Sr, die beiden méér dan 50 jaar hun beste krachten aan het koor gegeven hebben. Het is dan ook daarom, aldus pastoor Lauwrier, dat Z.H. de Paus hun de onderschei ding heeft willen verlenen. Speciaal voor de.wijze, waarop zij de oproep van de Heilige Paus Pius X ten opzichte van de kerkzang in prac- tijk hebben gebracht door hun trou we en belangeloze medewerking is hun deze onderscheiding verleend en ook om in deze twee trouwe leden het gehele koor te eren voor alles, wat zij met elkaar voor de liturgie in de kerk hebben gedaan. Pastoor Lauwrier bood hun tevens VRAAGT N.V. De Condor v.h. With. Schudel en Co. LEIDEN Verkrijgbaar in de handel van gedistilleerd o Oost-West, thuis is 't ook niet alles De Franse premier Mendès-France is gisteren na een geslaagd bezoek aan Canada en de Verenigde Staten van tien dagen, in zijn land terugge keerd. Daar zal hij zijh handen vol krijgen aan groeiende moeilijkheden met het parlement. Bij zijn aankomst op het vliegveld Orly bij Parijs legde de premier geen verklaring af voor de pers, maar zei schertsend tegen zijn ministers dat hij „na dat baantje waarschijnlijk wel een maand zou moeten rusten". Men verwacht dat hij Maandag weer aan het werk zal gaan. Het zal bij de komende debatten over de ratificatie van de overeen komsten van Parijs lang geen pais en vreê zijn in het Franse parlement, want kort voor de aankomst van P. M.F. werden door- twee belangrijke commissies van de nationale verga dering afgevaardigden, die vijandig 'staan tegenover de Duitse herwape ning, gekozen tot rapporteurs bij het debat over de ratificatie. In politieke kringen beschouwt men de keuze niet zozeer als een stap te- gèn de ratificatie, als wel als een teken van groeiende vijandigheid in het parlement tegen de vijf maanden oude regering. De grootste moeilijkheid voor de Franse regering ligt op het ogenblik in de Noordafrikaanse situatie. Het wordt algemeen als een slecht teken voor de regering beschouwd dat de radicaal, ex-premier René Mayer, partijgenoot van Mendès-France, om een debat daarover heeft gevraagd. Veel hangt in deze af van het ant woord dat de Tunesische nationalis ten fellagh's zullen geven op de gezamenlijke Frans-Tunesische op roep hun wapens neer te leggen in run voor een algemeen pardon. Wordt het ultimatum verworpen, dan zullen de tegenstanders van de pre mier dat zeker uitbuiten om een grootscheepse aanval op de regering te ontketenen. Tolerantie jegens godsdienst In verschillende landen achter het IJzeren Gordijn blijkt thans een an dere wind te waaien voor wat betreft de verhouding Kerk en Staat, des te opvallender sinds de tolerantie ver klaring van de secretaris der Com munistische Partij te Moskou, Nikita B. Khroestjev. In Hongarije zijn be sprekingen gaande over een even tuele vrijlating van Kardinaal Mindszenty, te Esztergom heeft de Hongaarse minister van Cultuur Fe- rence Fülöp een tentoonstelling ge opend van christelijke kunst, daarbij wijzend op de culturele verdiensten van de in de 19e eeuw levende kar dinaal-primaat Janos Simor. In Tsjechoslowakije bestaat op het ogenblik het streven de patriottische, d.w.z. volgzame, priesters te laten meewerken in de verkiezingsacties, waarbij bijzonder de aandacht wordt ■gevestigd op de regeringssubsidies voor kerkenbouw. Deze tendenz tót wat men opper vlakkig zou kunnen noemen een meer tolerante houding van het communis me ten aanzien van de godsdienst is, volgens kenners van de toestanden in de landen achter het IJzeren Gor dijn, een uitvloeisel van de invloed, die de Russisch-orthodoxe metropo liet Nikolai heeft in het Kremlin. De Hongaarse Judith Listowel, die in Engeland vertoeft, neemt zelfs aan, dat het decreet van Khroestjev feitelijk het werk is van deze metro poliet, die èra in het Kremlin èn daar buiten reeds de rode Raspoetin wordt genoemd. Metropoliet Nikolai, assistent van patriarch Alexej, hoofd van de Rus sische Kerk, was vroeger een van de adviseurs van Stalin voor gods-» dienstige zaken en vervult thans de zelfde functie bij premier Georgi Ma lenkof. Hij is degene, van wie men aanneemt, dat hij het Kremlin ervan overtuigd heeft, dat de radicale anti godsdienstige actie van de afgelopen zomer te ver ging en het tijd werd voor een vriendelijker houding. Kardinaal Mindszenty. Omtrent de vrijlating van kardi naal Mindszenty verluidt, dat de Hongaarse regering de kardinaal wel in vrijheid wil stellen, maar op voor waarde, dat deze niet alleen vrij willig afstand doet van zijn primaat schap van Hongarije maar tevens de regering persoonlijk om clementie verzoekt. De kardinaal is echter niet bereid een verzoek om clementie bij de regering in te dienen. Het is duidelijk, dat de Hongaarse regering een zo groot mogelijk poli tiek voordeel uit de vrijlating wil1 trekken en dat zij gaarne voor bin nen- en buitenland wil poseren als het welwillende regiem, dat genadig kardinaal Mindszenty's smeekbede heeft verhoord. zijn welgemeende gelukwensen aan, waarbij hij de hoop uitsprak, dat zjj nog menig jaar van de onderschei ding, hun door de Heilige Vader ver leend, zullen mogen genieten. Hierna werd aan beiden de desbetreffende oorkonde uitgereikt en de onderschei ding opgespeld, 'n Daverend applaus van de zangers onderstreepte de woorden van de pastoor. Hierna werd overgegaan tot de jaarvergadering, welke een zeer ge animeerd verloop had. Deze bijzon dere feestdag werd besloten met een gezellige bijeenkomst in café Stolker. GUNSTIGE WENDING IN GEMEENTE-BEGROTING Aangezien het basis-bedrag der al gemene uitkering uit het gemeente fonds voor 1955 zal worden verhoogd tot 36.per inwoner is het op de begroting geraamde tekort terugge bracht tot 92.000.Wanneer het verzoek van B. en W. in zijn geheel was toegestaan zou het tekort tot 16.000.kunnen worden vermin derd. Door Ged. Staten is goedgunstig beschikt op het verzoek om de uit kering uit het gemeentefonds voor Boskoop te verhogen. Bovendien was verzocht het basis bedrag der be lastinguitkering te verhogen tot 16 per inwoner, welk verzoek niet is in gewilligd. In aanmerking genomen dat deze begroting extra wordt be last met 20.000.wegens een daar in opgenomen afrekening van onder- wijsvergoedingen voor de bijzonde re scholen over het vijfjarig tijdvak 1948 tot en met 1952, welke uitga ven als -eenmalig moeten worden aangemerkt, zou bij inwilliging van het laatste verzoek, de begroting on geveer sluitend zijn geweest. B. en W. spreken hun teleurstel ling hierover uit en hebben zich nog maals tot de ministers van financiën en binnenlandse zaken gewend met het verzoek de verhoging der alge mene uitkering voor het jaar 1955 vast te stellen overeenkomstig het dezerzijds gedane, van uitvoering cij fermateriaal voorziene, verzoek. Slechts op deze wijze kan in de be hoefte van deze gemeente aan alge mene dekkingsmiddelen worden voorzien Ondanks de tegenvaller dat het tweede verzoek nog niet werd inge-, willigd kan toch van een gunstige wending worden gesproken omdat 't tekort in ieder geval van 210.600 is verminderd tot f 92.000 met de mogelijkheid van een verdere verla ging. Verhoging subsidie kleuter-onder wijs. In hun antwoord op het rap port der afdelingen van de raad voor het onderzoek der begroting 1955 delen B. en W. nog mede, dat zij voorstellen het jaarlijks subsidiebe drag voor het kleuteronderwijs van 15.per meetellend kind te bren gen op 25.per kind. Terrein voor sport doeleinden? Betreffende de vraag, wat de plan nen zijn met het terrein der gemeen te aan de Hoogeveenseweg, delen B. en W. mede, dat na 1 Januari 1955 de verhuur niet wordt verlengd, ter wijl in afwachting van de definitie ve bestemming overwogen wordt ditterrein te gaan gebruiken voor sportdoeleinden, waarvoor momen teel nog nagegaan wordt of zulks zonder al te grote kosten mogelijk is. Blijkens bij de bevoegde instan ties ingewonnen inlichtingen zal het zeer bezwaarlijk zijn aldaar een vol ledig voetbalveld te creëren. Mis- sohien dat in de verre toekomst, wan neer de plannen voor dit terrein vas te vorm hebben aangenomen, eén voetbalveld m het plan kan worden geprojecteerd!. NAZERSW0UDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Maandag te 14.00 uur. Op de agenda staat o.m.: Voorstel tot het verlenen van financiële garanties aan het „Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zuid-Holland"; Verlen ging overeenkomst met de N.V. Greko; Het aangaan van een reke ning-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten; Voorstel tot het treffen van een da ding; Verhuur en verwachting van gemeente-eigendommen; Vaststelling van de gemeente-begroting en de begroting van het waterleidingbe drijf, dienstjaar 1935, Aanleggen van een zwembad; Aanleggen van een sportterrein; Het bouwen van een wijkgebouw annex badhuis; De aan koop van een vrachtauto. NIEUWKOOP Grote duivententoonstelling. De Nieuwkoopse en Nieuwveense dui- venliefhebbers hebben gezamenlijk een grote tentoonstelling van duiven georganiseerd op Vrijdag en Zater- I dag a.s. in het paviljoen van de heer W. Tijsterman. Vele fraaie inzendin- gen worden verwacht en de duiven doffen zich reeds op om zich op zijn voordeligst door het publiek te la ten bewonderen. Ter opluistering zijn er ook enige attracties aanwe zig. De opening is Vrijdagavond om half acht, terwijl de tentoonstelling gesloten wordt Zaterdagavond om 10 uur. Aan belangstelling zal het de duiven niet ontbreken, verwach ten we. ALKEMADE REORGANISATIE VAN VUIL-OPH AALDIEN ST Het vuilverwijderingsvraagstuk be gint in deze gemeente urgent te wor den, aldus schrijven B. en W. aan de raad. De klachten omtrent voort schrijdende vervuiling van vaarten, sloten en erven en wegen, nemen ge stadig toe, omdat tengevolge van te geringe medewerking de gemeente niet in staat is een effectieve reini gingsdienst te organiseren. De thans gevolgde methode van ophalen spot met iedere moderne opvatting om trent hygiëne. Het gemeentebestuur meent dan ook ,dat een moderne rol- trommelvuilnisauto met stofvrije be lading en ter beschikkingstelling van een gratis uniforme vuilnisemmers, de reorganisatie van de ophaaldienst ten goede kan komen. Aan de inwoners wordt thans voor gesteld tegen een jaarlijkse bijdrage van 6.per gezin, de ophaaldienst zo te regelen, dat tweemaal per week het huisvuil wordt opgehaald. Aan deze poging tot verbetering der hygiëne dienen alle ingezetenen voor slechts 12 cent per week mee te werken. Geboren: George P. M. zn van J. P. Bakker en C. C. de Jong; Herma- nus H. J. M. zn van H. J. Th. Bak ker en W. M. Ver del; Martina A. M. dr van .J. Th. Wesselman en M. P. Bakker; Agatha M. E. dr van A. J. van Leeuwen en G. C. M. Ammsr- laan; Johannes W. M. zn van P. W. van der Meer en J. K. Bakker; En- J gelberta C. dr van G. N. Koek en E. J. Broekhof; Elisabeth L. C. M. dr van L. J. de Jong en J. F. J. van Schijndel; Yvonne C. M. dr van P. van Klink en W. G. van der Meer. Ondertrouwd: J. A. van Hameren en M. Th. van der Wereld. Gehuwd: J. C. van Ruiten en C. J. J. Hogenboom; P. W. A. v. Frank- foort en H. M. Vermij; F. L. van Eg- mond en M. C. Bakker. OUDE-WETFJtMG „ST. THEODULPHUS" SPEELDE „DE BEUNHAAS". „St. Theodulphus" heeft voor de najaarsuitvoering wel een goede greep gedaan met het detectievespel „De Beunhaas",van Joh. Bendien en Henk Bakker. Om een dergelijk spannend en zwaar stuk te spelen is vooral een buitengewoon goed sa menspel een eerste vereiste. Een hieraan heeft het niet ontbroken! We kunnen met een gerust hart zeggen, dat de avond in alle opzichten ge slaagd is. Daar het stuk Donderdag avond nogmaals wordt opgevoerd, zullen we omtrent de opheldering van de figuurlijk en letterlijk duis tere moord niets verklappen. Het was een aardig idee van het bestuur om de aanwezigen in de gelegenheid te stellen zélf de moordenaar aan te wijzen. En uit de uitslag hiervan bleek overduidelijk, dat het stuk ook technisch zeer goed in elkaar zit. Slechts zes personen, dat is nog geen 5 wezen de dader goed aan. Vóór het detectievespel werd op gevoerd gaven de adspiranten een staaltje van hun kunnen met de één- acter „De Kloof" van Gerard Nielen en Steph van Cuyk. Hoewel er nog steeds een groot gebrek is aan jonge mannelijke krachten, geloven wij wel dat onder de nieuwelingen ook goede talenten schuilen. Na afloop werd er onder leiding van de heer Van Driel nog een uurtje gezellig gedanst. Neem'n AKKERTJE (Advertentie) R0EL0FARENDSVEEN PIANIST JAN v. d. MEER VOOR DE N.C.R.V. In het N.C.R.V.-radioprogramma „Huize Gezelligheid" hedenavond te 20.20 uur, zal de pianist J. v. d. Meer voor de eerste maal als solist optre den in een radioprograipma. Hij zal dan Koos Verheul uit Boskoop, wel ke enige tijd geleden op een concours voor fluit in Duitsland een eerste prijs met toekenning van 1000. behaalde, op de piano begeleiden. Beiden zijn succesvolle leerlingen van het Koninklijk Conservatorium te 's-Gravenhage. TER AAR Geboren: Jacobus E., zn van H. A. v. Amerongen en M. Lekkerkesrker; Wilhelmina M., dr van C. J. Wassen- burg en W. Chr. Cl. v. d. Vlugt; Mar- greta M., dr van A. J. Vork en Fr. Honout; Hendrika M., dr van A. v. d. Haven en J. W. Bardelmeijer; Neeltje, dr van J. v. Vliet en A. v. Eijk; Petrus C. J., zn van C. J. v. d. Geest en P. M. v. d. Geest; Krynie, dr van J. M. Re ij ne veld en A. C. v. d. Bijl; Wilhelmus G. G., zn van W. C. G. Kelder en M. A. Kroft; Neeltje, dr van J. v. Vliet en G. Huisman; Wil helmina A. M., dr van G. A. Otto en E. de Rijk. Ondertrouwd: T Lek 55 j. en M. A. Dernison 50 j.; G. J. v. Bijnen 28 j. en C. Th. v. d. Ja/t 25 j. Gehuwd: J. G. v. d. Boogaard 50 j. en J. A. den Haan 45 j.; J. Lek 55 j., wed. van H. W. v. Beek en M. A. Dernison 50 j. Overleden: P. Kalshoven echtg. van A. Guldemond 74 j.; M. Langelaar 68 j. WOUBRUGGE Door de Districtsschoolarts te Alphen aan den Rijn zal vanaf De cember spreekuur worden gehouden voor Hoogmade en Woubrugge en wel in het Groene Kruisgebouw op de eerste Woensdag van elke maand van 1.302.30 uur. KATWIJK St. Nicolaas op bezoek. De goe de Sint had ook ditmaal Katwijk niet vergeten op zijn glorieuze tocht door het land. Hij arriveerde, zoals tevo ren bericht was, op het Vliegveld en werd direct na aankomst begroet doo- de Staf van het Marine-vlieg kamp en het daar aanwezig bestuur van de K. M. C. Na enkele toespraken begaf de S'.nt zich met zijn helpers naar de ziekenboeg van 't kamp, het hospitaal, waar de zieke en gewonde personeelsleden zijn opgenomen. Hij sprak de zieken toe en tracteerde op lekkernijen. De kapel van het vlieg kamp liet St. Nicolaasliedjes horen. Toen ging de Sint met een ihet 4 paarden bespannen rijtuig haar het raadhuis, waar de burgemeester zijn opwachting maakte. De burgemees ter bracht in zijn toespraak verschil lende wensen naar voren. Nadat de Sint de burgemeester had beant woord, sprak de heer T. dé Duik, voorzitter van de K.M.C. de Sint toe, waarna de reis werd voortgezet naar Katwijk aan Zee waar met kwistige hand lekkernijen werden gestrooid. LEIDSGHENDAM Geboren: Johannes J. zri van N. J. W. Olieman en J. van Staalduinen; Johannes W. M. zn var. W. P. Hen driks en P. C. M. van Heiningen; Hendricus zn van J. P. Schmal en D. Groenevelt; Helena M. I. dr van P. J. Lelieveld en M. H. Vreeswijk; Ongetwijfeld zult U genieten van de lichtweek welke de stad Leiden U biedt. Zeker is het, dat U de gehele winter geniet, wanneer U deze anthraciet 20/30 stookt, welke wij U kunnen aanbieden a 10.05 per H.L., franco bergplaats. Kantoor en magazijn: v. SPEIJKSTRAAT la - Tel. 21484 8009 (Adv.) Jacobus J. M. zn van C. L. Jansen en J. H. van Rijn. Ondertrouwd: Johan G. Wiegand en Sofie 't Hart; Pieter Roos en Ja- coba van der Veen, Petrus J. v. Rijn en Huberta G. M. Weerdenburg; Pe trus A. Hooymans en Maria J. Over- vliet. Getr.: Hendricus M. van Oosten en Cornelia M. van der Sman; Adriaan M. Dame te Den Haag en Niesje de Groot; Gerardus J.- van der Zalm en Johanna Lans; Christinus H. Holle boom te Zoetermeer en Appollonia van der Meer; Acjrianus P. Koelman en Johanna C. van Veen. Overl.: Arie Moret, 86 j., te Rot terdam. Bij de Psychiatrische Inrichtingen ENDEGEEST c.a. te OEGSTGEEST kan geplaatst worden een GEDIPLOMEERD FRöBEL-ONDERWIJZERES Salariëring ƒ1920 tot ƒ3060, per jaar, te hogen met 6 Sollicitaies te richten aan de Geneesheer-Directeur. £&n geuï'g, JU. ÏUcotaaiget.cPienk vindt U bij ons in de grootste sortering CHANEL, HOÜBIGANT, WORTH LANVIN, RAPHAEL. WEIL SCHIA- PARELLI, CARVEN. C A R O N, MOLYNEUX, MOLINARD, ELIZA BETH ARDEN, LANCOME, en vele andere merken. STEENSTRAAT 57 BREESTRAAT 10 LEIDEN „Laten we er eens rustig over praten" De Verenigde Staten willen met Rood Crina praten over dertien Ame rikanen die door een Chinese krijgs raad wegens spionnage tot gevange nisstraffen zijn veroordeeld. Het on derhoud zou plaats hebben op neu traal gebied, in een hotel te Genève. De Amerikaanse consul-generaal te Genève heèft verklaard, dat de laat ste tijd meer van dergelijke bespre kingen waren gevoerd tussen zijn plaatsvervanger en de plaatsvervan ger van zijn Chinese collega. President Eisenhower heeft dat al het mogelijke, zonder de vrede geweld aan te doen, wordt gedaan om de dertien Amerikanen vrij te krijgen. De Verenigde Staten hebben een krachtig protest bij Rood China in gediend. Volgens Rood China zijn sinds 1951 in China 230 Amerikaanse agenten en agenten van Tsjang Kai Sjek ge vangen genomen, waarvan er 106 werden gedood. De communisten beweren dat de agenten geparachuteerd zijn door de C.I.A. (Central Intelligence Agency) en de beweging Vrij China. Grote hoeveelheden wapens, radiotoestellen, goud en geld zouden zijn buitge maakt. Ook de Sint weet het bij... P.H. slaagt U zeker!! Prima Nappa gevoerde dames Handschoenen Vlotte dames Pyama's Wollen Dames Handschoenen 9.90 mod'e tinten 3.65 Uni Heren Pyama's 8.75 alIe maten 10.50 EEN ZEER MOOIE COLLECTIE WOLLEN DAMESVESTEN FN JUMPERS OOK in KINDERMATEN Fantasie Dames schortjes 2.95 Onderjurken met strook en kant 3.95 Verpleegsters schorten Zakdoekjes reeds vanaf 4.95 19 ct IN NYLONS BRENGEN WIJ U EEN grote KEUS 1.95 2.75 2.95 3.75 3.95 4.50 EN NOG VEEL MEER BIJ NIEUWE RIJN 35 - HAARLEMMERSTRAAT 148 Open haard, Halbank enz. Bewerkte oude kist, prima gasradiator en haar- den.^ handnaaim., bronzen mooie kroon. Queen Anne eiken buffet, mooi oud ma honie kastje, mahonie bank Mechels dressoir en pracht tafels. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, bij de Hoog straat. Let op tel. 23261. 9770B IN PRIMA STAAT VERKERENDE TELEFOONTJES te koop aangeboden door particulier, wegens aankoop nieuw model. 7944 Technisch onderzoek toegestaan. 40.000 km. Sassenheim telefoon 7803 - tussen 67 uur. worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50, uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2