DUINSTREEK Raad van Alphen gaat beslissen over ontwerp-uitbreidingsplan ,De Heerlijkheid Hoogmade' kan aan 't musiceren blijven Boskoopse water-enthousiasten komen aan het droogzwemmen ^v^MBER 1954 DE LEIDSE COURANT 1 TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Daar thans de bijzondere gegevens omtrent de plannen van de provin ciale- en rijks-instanties bij het ge meentebestuur van Alphen a. d. Rijn bekend zijn geworden, zal de ge meenteraad Maandag a.s., behalve de behandeling van de gemeentebegro ting 1955 ook een beslissing kunnen nemen met betrekking tot het ont werp-uitbreidingsplan in hoofdzaak. Overeenkomstig de plannen van de rijkswaterstaat is in het ontwerp- uitbreidingsplan een tracé voor een omlegging van rijksweg nr. 11 (de rijksweg LeidenUtrecht) geprojec teerd, welke nabij de Hefbrug (Gouwsluis) in westelijke richting van de bestaande rijksweg afbuigt ten noorden van het Rietveldse pad de spoorbaan (LeidenUtrecht) pas seert, langs deze spoorbaan loopt tot ongeveer aan de westgrens van het uitbreidingsplan in onderdelen „West", hier opnieuw dezelfde spoor baan kruist nu in noordelijke rich ting en vervolgens langs de noord zijde van de spoorbaan naar de ge meentegrens met Hazerswoude loopt. Vaarweg A'damR'dam. Overeenkomstig de plannen van de provincie is in het ontwerp-uit breidingsplan een omlegging hier ter plaatse van de vaarweg Amsterdam Rotterdam geprojecteerd, bestaan de uit een kanaal, dat loopt van de Herenweg tot nabij de Schevejaag- brug en hier met een wijde bocht in het te verbreden Aarkanaal uitkomt. In verband met de verbreding van het Aarkanaal zal alsdan de West- kanaalweg moeten vervallen en de Rijnbrug (Gouwsluis) over het Aar kanaal, vervangen moeten worden door een brug over de Rijn ten wes ten van de Gouwe. Het wegverkeer uit de richting Amsterdam, dat thans de provinciale weg nr. 7 (de weg die de Rijnbrug over het Aarkanaal met de Herenweg verbindt, thans Oranje Nassauslngel genaamd) volgt, zal alsdan worden geleid van de Heren weg via een aan de noordzijde van het nieuwe kanaal geprojecteerde weg, over het Aarkanaal en via de Oostkanaalweg. Het gebied ten oosten van de Oranje Nassausingel is in het ont werp-uitbreidingsplan in hoofdzaak bestemd voor latere uitbreiding. Het is de bedoeling, dat de detaillering van deze grond eerst zal geschieden, wanneer in de toekomst de verdere behoefte van de gemeente aan bouw terrein meer nauwkeurig bekend zal zijn. Voorts worden hier terreinen gereserveerd voor de aanleg van sportparken. Derde industrieterrein. fh de hoek tussen Aarkanaal en Raadhuisstraat is, voor het geval zich naast de industrieterreinen „West1" en „Heimanswetering" behoefte aan industrieterrein doet gevoelen, een derde complex industrieterrein ge projecteerd. Aan het merendeel van de in het ontwerp-plan-in-hoofdzaak gelegen gronden wordt een agrarische be stemming gegeven. Deze bestemming is zo gereglementeerd, dat in de agrarische gebieden nog slechts bouw van bedrijfswoningen zal zijn toege staan. Hierdoor zal de concentratie van de woningbouw in de bebouwde kom en in de gebieden, waarvoor een uitbreidingsplan in onderdelen van kracht is, bevorderd worden, KOUDEKERK FINANCIëN GUNSTIG Bij de aanbieding van de begro ting 1955 hebben B. en W. een schrij ven gevoegd, waaraan we het vol gende ontlenen: Zoals in het verleden aan de wo ningbouw de grootste aandacht werd besteed, zal het in de toekomst ook zijn. Sinds de bevrijding kwamen hier 38 nieuwe woningen gereed. Het ligt in het voornemen, om in 1955 14 nieuwe woningen te doen bouwen, waarvan er 10 woningwetwoningen zullen zijn. Vier blijven er dus voor particuliere bouwers over. Omtrent de financiën der ge meente zijn B. en W. optimistisch ge stemd. De oorspronkelijke begroting van 1954 wees een tekort aan van 23.438,72. Door allerlei maatregelen en verhoging van uitkeringen een voordelig saldo ontstaan van 29.169,28. De verhogingen van de algemene uitkering en die van de belastinguit kering zullen ook op de begroting van 1954 een gunstige invloed heb ben. Voor dit jaar worden de kosten geraamd op 257.734,71 en de uitga ven op 230.086,40, zodat een voor delig saldo van ƒ27.648,31 naar on voorzien kan worden geboekt. Voorts zeggen B. en W. dat de lijst van woningzoekenden nog groot blijft. Er komen thans 57 namen op voor. Met de raad zullen in het komende jaar de volgende voorstellen worden behandeld: Verbouwing van het Raadhuis: bouwrijp maken van grond voor woningbouw; aanschaffen baby brandspuit voor de B.B.; aanschaffen grasmaaimachine; vernieuwing hek ken begraafplaats; bouw brug Snep- hoek en wegomlegging; vernieuwing schoeiing Lagewaard-Schinkeldij k verbetering tertiaire weg; verbete ring van het weggedeelte voor het Raadhuis; vernieuwing remmings- werken Koudekerkse Brug; vernieu wing Bruggestraat; bouw nieuwe openbare lagere school. B. en W. drukken er hun grote tevredenheid over uit, met een slui tende begroting te kunnen komen. mede uit oogpunt van besparing op de gemeentelijke huishouding, door dat bespaard zal kunnen worden op publieke voorzieningen voor ver van de bebouwde kom gelegen delen der gemeente. Ook wordt lintbebouwing tegengegaan. Het landelijk gebied blijft op deze wijze langs de polderwegen zijn lan delijk karakter behouden, waardoor mede de recreatieve waarde van het landelijk gebied niet verder daalt. OOGSTDANKDAG L.T.B. Dinsdag vierden de leden van de LTB te Alphen aan den Rijn hun jaarlijkse Oogstdankdag-feest. De dag werd begonnen met een H. Mis om half negen in de parochiekerk van de H. Bonifacius, opgedragen door de g.a., deken L. H. M. Nieuwenhui- zen, die tevens de offergaven ze gende. De dag werd besloten met een feestavond in de Sint Josephzaal, welke o.m. ook werd bijgewoond door afgevaardigden van de NRKM, de heren P. C. v. d. Bosch en N. J. Ver- kleij, alsmede door de LTJ-er;s en de LTM-essers. De avond werd, ingeleid door de voorz., de heer H. S. Kroft. De to neelvereniging „Kunst na Arbeid" voerde onder regie van de heer J. van Egmond het blijspel in drie be drijven „Zand of Klei" van Henry 't Sas op. De heer G. Beuk zorgde voor de muzikale opluistering. Binnenkort weer bedrijfsdamwed- strijden. Binnenkort zullen weer de jaarlijks door de ADC te organise ren bedrijfsdamwedstrijden een aan vang nemen. Naast de oude bekenden deze serie zijn weer een aantal bedrijven uitgenodigd met een tien tal aan deze wedstrijden voor wisselbeker deel te nemen. Momen teel is deze fraaie prijs in bezit van de ploeg van Boot. De wedstrijden zullen telkens op Woensdagavonden worden gehouden in het gebouw Rhenania en aanvan gen op 8 December a.s. Natuurlijk hoopt het bestuur, van de ADC op een grote deelname, opdat deze wed strijden nog steeds zullen uitgroeien ter propaganda voor de damsport. Alle bedrijven kunnen hun in schrijving richten aan de heer A. Rijnberg voor 28 November a.s. ADC 3 verspeelde laatste kans. Tegen Woerden 2 heeft het derde team van ADC haar laatste kans op de eerste plaats verspeeld. De opgaaf bleek te zwaar. In een sportief ge speelde wedstrijd wisten de Woerde naren deze ontmoeting met 911 te winnen. De uitslagen luiden als volgt: ADC 3Woerden 2 911. W. van BerkelN. Ravensberg 20; M. van RijswijkA. v. Movink 02; J. Koe- lewijnA. Vis 11; G. VersteegJ. Ende 02; J. BeiderP. Voorbergen 1—1; H. BinnenkampI. Ravensberg 02; G. v. BerkelH. v. Ingen 20; J. v. StigtJ. Kalshoven 20; D. v. OeverenL. Nap 11; K .v. d. StouweA. v. Dijk 02. LEIMUIDEM Verkeerstafel. Veilig Verkeer heeft een buitengewoon fraaie en doelmatige verkeerstafel laten bou wen, om met behulp daarvan ver- keersonderwijs te -geven aan de leer lingen van scholen en aan andere categorieën weggebruikers, die er behoefte aan hebben in cursusver band meerdere kennis van de ver- keersvoorschriften op te doen. Op Donderdag 9 December 1954, 's avonds te acht uur, zal de ver keerstafel officieel in gebruik wor den gesteld door de burgemeester. De ingebruikstelling zal plaats vin den te Leimuiden, in de zaal van de dames Sneeboer. Voor deze avond zijn vele autori teiten uitgenodigd, zowel op het ge bied van veilig verkeer als van de zijde van diverse bonden van weg gebruikers. BODEGRAVEN Debatingclub. Op uitnodigiiig van de Debatingclub waren ook niejt- leden naar het Parochiehuis geko men om te luisteren naar een uiteen zetting over het Mandement door pastoor W. P. Janus. Spr. zette voor$rf uiteen wat,een Mandement is: eèn officieel schrijven van de bis schoppen) betreffende een zaak die geloof of zeden raakt, gericht tot de gelovigen en waarin gewaarschuwd wordt of richtlijnen worden gegeven. De achtergrond van het laatste man dement wordt gevormd door de tijdsomstandigheden. We leven in 'n gesaeculariseerde wereld d.i. die geen rekening houdt met God. De doorbraakgedachte heeft ongetwij feld het verschijnen van het Mande ment bevorderd. De taak van de Ka tholiek is de maatschappij te kerste nen. Ook de Paus die regelmatig tal rijke groepen uit het openbare leven bij zich krijgt, benadrukt steeds die gedachte. Nadat de pastoor eerst en kele termen had verklaard, werd overgegaan tot een bespreking van het eerste deel. De grote vraag van het eerste hoofdstuk is: hoe Christus in de wereld te brengen. En 't ant woord daarop: door persoonlijke hei liging en persoonlijk getuigen. Dan volgde een beschouwing over de organisaties. Velen uiten zich critisch over deze instellingen en menen dat de persoonlijkheid in ge drang komt. Zeker, dat kan, maar ook de organisatie heeft de plicht te werken aan de vorming van de per soonlijkheid. Het slot was een be lichting van de verhouding tussen priester en leek. De heren N. v. Niekerk en A. v. d. Heijden zetten het verplichte debat op, waarna vanuit de zaal nog enkele vragen gesteld werden. Met de me dedeling, dat de pastoor over 3 a 4 weken weer zou spreken over het Mandement (maar dan over het so ciale aspect er van) sloot de voor zitter deze bijeenkomst. HAZERSWOUDE Micoweek. Ook de Hazerswoud- se middenstand komt dit jaar weer in het geweer. Hij organiseert een winkelweek, die de „Micoweek" wordt genoemd. Deze Micoweek wordt gehouden van Donderdag 25 November tot en met 4 December. Verschillende attracties vinden dit jaar weer plaats, zo zal voor de jeugd des namiddags op Maandag 29 en Dinsdag 30 November om 4 uur in de zaal van de heer J. Timmermans een poppenkastvertoning plaats vin den. Ook zal een goochelaar de kin deren bezig houden. Sint Nicolaas met zwarte Piet zullen Maandag 29 November en Dinsdag 30 November een autorit door de Dorpsstraat ma ken. Ook zullen zij bij de poppen kastvertoning aanwezig zijn. De Har monie van Hazerswoude zal op Za terdag 27 November een rondgang maken door het dorp ter opluistering van de winkelweek, dit wordt ook herhaald op Zaterdagmiddag 4 De cember telkens om 3 uur. Zilveren jubileum, Gisteren herdacht mej. L. Brandhorst de dag, dat zij 25 jaar geleden bij de land bouwer J. van Beek, wonende in het Wesfeinde alhier, als huishoudster in dienst faad. Nadat het voltallige per soneel -van de heer Van Beek zich in de huiskamer had begeven, sprak de heer Van Beek de jubilaresse toe. Met een paar toepasselijke woorden bood hij haar een enveloppe met in houd aan. Namens het personeel sprak de heer Hamersma, die hoopte dat de prettige samenwerking onder het personeel steeds moge blijven zo als deze altijd is geweest. Hy bood haar een prachtige damestas aan. Mej. Brandhorst dankte daarna de heer Van Beek en de heer Hamers- ma voor hun waarderende woorden en voor de prachtige cadeaux. LEIDERDORP R.K. LAGERE SCHOOL Op de agenda van de gemeente raad voor a.s. Vrijdag komt een punt voor, waarvoor de ouders van de Lei- derdorpse schoolgaande jeugd onge twijfeld veel belangstelling hebben. Reeds enige jaren geleden zijn po gingen aangewend om te komen tot een kath. kleuterschool waaraan destijds de grootste behoefte bestond en eventueel ook een kath: lagere school. In verband met de te verwachte subsidiëring bij de bouw van kleu terscholen, die nog steeds op zich laat wachten, zijn de plannen nog steeds hangende. De urgentie voor een lagere school is intussen derma te toegenomen, mede in verband met een geschikte plaats, dat getracht is hierin te kunnen voorzien. En ge zien de aanvraag van het schoolbe stuur voor verlening van medewer king aan de Leiderdorpse raad, zul len deze plannen nu vaste vorm gaan krijgen. Vooraleer echter alles zover was, is er nog al wat werk ver zet. Het is rector H. Sondaal, lid van de situeringscommissie voor kerken bouw in het bisdom Haarlem, die hiertoe veel heeft bijgedragen. Aan de hand van de verstrekte in lichtingen bleek dat het aantal kin deren momenteel reeds zo groot is, dat een gerechtvaardigde aanvraag voor een school kon worden inge diend. Bovendien kon worden vast gesteld dat, als het uitbreidingsplan over ongeveer tien jaar werkelijk heid zal zijn geworden, het inwo nertal zal zijn gestegen tot plm. 10.800. Een maand na de inzage van het uitbreidingsplan op 27 Augustus, was er reeds een bespreking waar aan deelnamen rector Sondaal, deken M. A. Jansen uit Leiden, ds De Wildt namens het instituut uit Den Haag, rector J. de Groot als Bis schoppelijk inspecteur voor het la ger onderwijs, wijlen pastoor W. van Leeuwen en enige inwoners van Lei derdorp als belanghebbenden. Op deze bespreking kwamen rector Son daal en ds de Wildt met de mede deling, dat zij de plaats voor de school reeds bepaald hadden en dit niet- alleen, maar ook een terrein hadden uitgezocht waar in de toe komst een kerk voor Leiderdorp zou verrijzen, resp. aan de Hoogmadese weg en aan een weg die vanaf de Berkenkade paralel met de Van der Valk Boumanweg is geprojecteerd. Zoals reeds eerder werd vermeld is de aankoop van deze grond door het gemeentebestuur goedgekeurd en zal Vrijdag de aanvraag voor het stich ten van de school in behandeling worden genomen. Het betreft een school met zes lokalen waarvan men hoopt, dat zij op 1 September J956 in gebruik zal worden genomen. Raadsagenda. Op Vrijdag 26 November komt de raad van Leider dorp, om half acht des avonds in openbare vergadering bijeen. Behan deld wordt: Voorstel tot verlening van mede werking tot stichting van een Katho lieke school voor gewoon lager on derwijs; vastelling crediet in reke ning courant voor 1955; verkoop grond in het Zijlkwartier; voorstel AANBESTEDING GRONDWERK RIJKSWEG 4a. De rijkswaterstaat, directie wegen en bruggen, heeft aanbesteed het wij zigen en uitbreiden van de bestaande grondwerken ten behoeve van de kruising Rijksweg 4a (Ypenburg Burgerveen) met Rijksweg 12 (Den HaagUtrecht) en met de spoorbaan Den HaagUtrecht in de gemeente Leidschendam (Voorburgse duinen). De hoogste inschrijver voor deze werken was de fa. Wagenaar te Loe- nersloot met 362.000 en de laagste de fa. Lagendijk te Rotterdam met 239.864.De gunning is aangehou den. vaststelling begroting 1955 met be grotingen van het Grondbedrijf en. het Woningbedrijf; bespreking in vesteringprogram. Het is nog maar enkele maanden geleden, dat de muziekvereniging „De Heerlijkheid Hoogmade" door middel van een huis-aan-huis-circulaire een noodkreet liet horen met betrekking tot haar financiële toestand en haar ledental. Zeer verheugend is het, dat nu reeds geconstateerd kan worden, dat de door haar gevoerde actie om de vereniging nieuw leven in te blazen tot het gewenste doel heeft geleid. In de donkere, dagen van deze ver eniging lieten de inwoners van Hoog made overduidelijk blijken, dat zij de muziekvereniging een warm hart toe dragen. Toen namelijk het Prins Wat de raad te behandelen krijgt. In de raadsvergadering van a.s. Maandag zal worden behandeld o.a.: Aankoop van een zandstrooier; vast stelling begroting Waterleidingbe drijf; alsvoren gemeentebegroting 1955. Zoals de zaken momenteel staan zal het zwembad van Boskoop gele gen aan de Zuidkade verdwijnen. Reeds vorig jaar zou in verband met de verbetering van de oever voorziening langs de Gouwe te Bos koop het zwembad geëxploiteerd door de heer Nijhof vóór 1 Mei 1954 moeten worden gesloten. Er werden toen pogingen in het werk gesteld bij de provinciale autoriteiten om een oplossing te krijgen, waarbij ener zijds het zwembad kon worden be houden en anderzijds de nieuw te maken kade uit het oogpunt van de oeververdediging niet in het gedrang kwam. Hierbij werd de medewer king van de gemeente ingeroepen. Het resultaat van de bemoeiingen was dat de provincie goed vond dat het zwembad niet per 1 Mei 1954 werd gesloten. Al zeer spoedig bleek, dat een voor de provincie aanvaardbare oplossing kosten met zich mee zou brengen èn voor de provincie èn voor de eige naar, welke de provincie voor een belangrijk deel voor haar rekening zou nemen. Niet echter de kosten verbonden aan de zuivering van het water en de voorzieningen aan de inrichting van het zwembad zelf. Van gemeentewege werd toegezegd, dat een bijdrage in de kosten zou vorden verleend of een jaarlijkse subsidie. Op grond hiervan zou door de eigenaar een plan worden uitge werkt, waarna de financiële zijde en de vorm van financiële medewerking zou worden besproken. Tot zover was het zwembad dus gered. Doch begin October 1954 werd van ,de zijde van de eigenaar de medede- I ling ontvangen, dat hy van inzicht was veranderd, aangezien hij in de nabije toekomst de beschikking over het terrein zou moeien hebben om daar een zagerij te stichten en tevens om hout op te slaan en te drogen. Met het oog hierop wenste de heer Nijhof kosteloos van de gemeente de beschikking over het gemeentelijke opslagterrein te verkrijgen, waarte genover hij het zwembad aan de ge meente wilde verhuren. Over de door de provincie aan te leggen kade zou dan een rail moeten worden ge legd waarover lorries zouden kun nen rijden. Dit stuitte echter op onoverkome lijke bezwaren en'tijdens het beraad over de nieuwe situatie werd bericht ontvangen, dat de heer Nijhof radi caal heeft afgezien van het zwembad en demping heeft verzocht, op welk v„, verzoek de provincie wel wenst in Woubrugge het verzoek gericht om te gaan. Het resultaat van alles is een éénmalige subsidie. Met deze sub. en de donateursbijdragen (die Bernhardfoisds (het in den lande zo bekend geworden Anjerfonds) het verzoek kreeg om aan de vereniging financiële steun te verlenen, aarzel de dit fonds niet de gevraagde mede werking te verlenen en stelde een bedrag van ƒ300.— beschikbaar on der voorwaarde, dat ook door de ver eniging 300.— beschikbaar zou wor den gesteld voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten. Deze buitengewoon mooie bijdrage werd aangevuld met een even mooie bijdrage van de inwoners, doordat ruim 380.aan vrijwillige bijdra gen werden bijeengebracht. Men kon dus het Anjerfonds laten weten, dat aan de door dit fonds gestelde voor waarde kon worden voldaan, waarna dit fonds voor prompte betaling van de toegezegde steun zorg draagde. Gaat beter. Het behoeft geen betoog, dat het bestuur van de vereniging dit bedrag en het bedrag van de vrijwillige bij drage met grote dankbaarheid „voor lopig" in de kas deponeerde. Voorlopig, want veel, heel veel moest er aangeschaft en betaald wor den. We mogen het zonder enig be zwaar wel verklappen dat met het aanschaffen van nieuwe instrumen ten, muzieknummers e.d. een bedrag van pl.m. 900.gemoeid was, Toen dit alles aangeschaft en betaald was, kon de penningmeester wederom de naden van de bodem van de geldkas tellen. Maar het doel was bereikt en, Ofschoon het geld nu weer gauw ge teld is, de vereniging heeft ten minste materialen en dat is een voorname factor. Maar de vereniging blijft niet rus ten, aleer aan alle noden is voldaan. Thans is aan 't gemeentebestuur van LEIDSCHENDAM Katholieken middenstand. In de vergadering van de Kath. Midden stand heeft de heer Wouter Perquin, lid van de Voorburgse gemeenteraad, een interessante beschouwing gehou den over de door dr. Veldkamp opge stelde middenstandsnota. Dit uitvoe rig staatsstuk heeft de spreker op duidelijke wijze behandeld en vooral o<p gewezen dat de midden stand uit deze nota voordelen kan behalen, indien de middenstand vol doende initiatief aan de dag legt en er vooral voor zorgt dat de producti viteit wordt opgevoerd. De voorzitter, de heer P. Meyer, dankte de spreker en deelde daarna tot teleurstelling van de leden mede dat (wat reeds geruime tijd zijn plan was geweest) hij zich door drukke werkzaamheden genoopt heeft gezien af te treden als voorzitter. Met het bestuur was reeds overeenstemming bereikt, dat de vroegere voorzitter de heer C. Groenewegen als tijdelijk voorzitter zal optreden tot aan de eerstkomende algemene vergadering. Dan kunnen de leden een nieuwe voorzitter kiezen, waarvoor de heer H. M. van Wel een geschikte candi- daat genoemd werd. Mede namens de aanwezige en ook de afwezige leden dankte de heer Van Wel de afge treden voorzitter voor de vele en goede diensten door hem aan de ver eniging bewezen. 0EGSTGEEST Ned. Kath. Vrouwenbeweging De groep Gilde hield een ledenbijeen komst, die zeker geslaagd mag heten. Nadat de wnd. pres. mevr. G. Meyer Heeremans geopend en iedereen welkom had geheten, ook de verte genwoordigsters van de KA V-Leiden en Gilde-Wassenaar, ging zij over tot énkele mededelingen. Het bestuur meende als sluiting van het Maria- jaar haar leden de film te ipoeten aan bieden over het leven van de H. Pius X: „Mensen kijken niet naar de he mel" temeer ook daar zijn Heilig verklaring één der hoogtepunten was van het Mariale Jaar. Hierna werd het programma voortgezet met de „Avondcantate" van Cath. van Ren- nes, door het eigen zangkoor, onder leiding van mej. L. Weiter. Het twee de gedeelte van deze cantate voldeed meer dan het begin. Een voorfilm over de haringvisserij had aller be langstelling. Na de pauze was het de film over de H. Paus, die de aanwezigen boeide Het is 1914, het losbranden van de eerste wereldoorlog, als de film be gint. Dan grijpt de geschiedenis te rug naar de jeugd van de H. Pius X; het afscheid als hij naar het semina rie gaat; zijn eerste H. Mis; zijn ver trek als Patriarch van Venetië naar Rome, om er het conclave bij te wo nen. Dit conclave was een der meest spannende gedeelten van deze mooie film. Dan, overmeesterd door de zor gen voor de mensheid en voor de vre de, komt voor deze heilige Paus het einde. De wnd. pres. sloot aan by de titel en wekte de aanwezigen op, vooral niet te vergeten naar de hemel te zien, bij verdriet èn by vreugde. blunder zag Weggen een zekere re mise in een nederlaag veranderen. Ook de partijen J. v. Bemmelen Oudshoorn en OostergoZitman werden door blunders beslist, waar bij resp. J. van Bemmelen en Ooster go met de winst gingen strijken. Via een fraaie slagzet won H. v. d. Vel den van J. de Bruyn. De partij J. J. v. d. VeldenStorm werd in gelijk waardige stand afgebroken. De in de vorige ronde afgebroken Partij OudshoornJ. J. v. d. Velden werd zonder verder spelen tot remise be sloten. In de tweede klasse legde v. d. Hulst beslag op de tweede plaats door een reglementaire overwinning op Ju. Westerbeek verraste door een overwinning op v. Delft. v. Paassen sleepte een remise uit het vuur te gen Knol en Turenhout steeg op nieuw enige plaatsen op de ranglijst door» eert zége op Wouda. H. J. v. d. Vlekkert verloor verrassend van J. v. d. Vlekkert, waardoor laatstge noemde de 4de plaats van zijn va der overnam. WASSENAAR Geboren; Elisabeth Th. M., d. van C. J. Noordover en T. W. Don- gelmans, Elisabeth M. J., d. van C. Kraan en S. M. M. Beijersbergen; Wilhelmina M., d. van J. P. van der Peet en M. J. A. van der Geest; Ger- rit J., z. van J. Oudshoorn en C. A. Koelewyn; Wilhelmina B., d. van J, Everts en E. M. L. Kessler. Getrouwd: A. H. A. Roessingh van Iterson en J. Koenen; A. J. van Leoisden en J. E. M. van der Kooij; L. G. Vermin en J. van der Hoort; J. S. de Jong en M. P. de Raat; E. G. Amént en J M. Westbroek; G. Was- sies en T. Hart, J. G. Bouw en K. M. E. van Breenen. Overleden: Wilhelmus M. A. van Rijn, 65 jaar; Willem Knol, 71 jaar; Gerardus A. Kamp, 72 jaar; Johanna J. van der Sluijs, 69 jaar; Frans L. Smit, 78 jaar; Alphonsius G. M. Ga les, 21 jaar. Nicolaas Disseldorp 68 j, dus slechts geweest, dat het zwem bad in het seizoen 1954 geopend is geweest. Gezien de huidige omstan digheden achten B. en W. het ge wenst dat de gemeenteraad actief wordt ingeschakeld bij het zoeken naar een oplossing, en uit haar mid den een commissie te benoemen ten einde dit vraagstuk in zijn volle om vang in studie te nemen. Het ziet er dus wel naar uit dat Boskoop in 1955 zonder zwembad zal zitten want het zou al bijzonder gunstig moeten ver lopen wanneer er binnen een half jaar een oplossing is gevonden. Gemeenteraad. De eerstvolgen de openbare vergadering van de ge meenteraad is vastgesteld op Maan dag 29 November 1954 's avonds te half acht uur ten gemeentehuize. Naast de gewone voorstellen en ver zoeken zal ook de begroting 1955 worden behandeld. verhoogd zijn tot een bedrag van 4.80 per jaar) kan de vereniging nog meerdere instrumenten en mu zieknummers aanschaffen, want men bedenke dat, ofschoon er reeds thans gl.m. 25 werkende leden zijn (w.o. één vrouwelijke) de vereniging, ge dwongen wegens gebrek aan instru menten, een wachtlijst heeft moeten aanleggen van toetredende leden. Meer dan 40 jaren heeft deze ver eniging door het dorp getrokken als Hatfüionie-vereniging, doch in ver band met de opgetreden gang van za- ke«{moest men overschakelen op fanfare. "Laten we hopen dat de Fanfare- vej^iiging „De Heerlijkheid Hoog made" nog minstens 40 jaren het dorp mag verblijden met haar muzikale se renades en -prestaties. VALKENBURG Contactavond B.B. Gisteravond hield de B.B. afd. Valkenburg een contactavond. Uit propagandistisch oogpunt en deels ook voor de leden had het een feestelijk karakter. De voorzitter, de heer R. Oudshoorn heette allen van harte welkom, spe ciaal ook de leden van de toneelclub M.R.L. uit Voorschoten, en het ac cordeon-trio „De Kleine Notenkra kers". Opgevoerd werd de komi sche klucht in 3 bedrijven „Een huis vol herrie". Tussen de bedrijven door zorgden Rietje, Tonny en Jan Kooy voor verschillende accordeonnum mers. Aan het slot dankt de voorzit ter allen, die medegewerkt hadden tot het slagen van deze avond. VOORSCHOTEN Nog meer vergadering. Komt de raad van Voorschoten Woensdag avond in vergadering, waarin o.a. behandeld zullen worden het plan tot stichting van een openbare Mulo annex Verenigingsgebouw, Vrijdag avond komt de Raad weer byeen voor de behandeling van de begro tingen voor het dienstjaar 1955, de nota over de begroting voor de alg. dienst en de finantiële aspecten van de gemeente Voorschoten. Even eens het praeadvies van B- en W. in zake de rioolbelasting. D.E.S. Voor de onderlinge bor dencompetitie speelden in de eerste klasse B. v. Bemmelen en Weggen een aantrekkelijke wedstrijd met de tweede plaats als inzet. Door een orgel. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws.. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weerber. en kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 v. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 v. d. zieken. 11.45 Mannenkoor. 12.00 An gelus. 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land- en tuinb-meded. 12.3312.40 Wij van het land). 12.53 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Pianoduo. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 v. d. vrouw. 15.15 Amusa. muz. 15.45 Gram. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Cembalorecital. 16.50 Gram. 16,55 v. d. jeugd. 17.25 Radio Philharm. ork. en soliste. 18.30 Pia nospel. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Gevar. progr. 22.00 Pe riodieken parade. 22.10 Gram. 22.20 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 v. d. vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 v. d. kleuters. 11.00 De Ant woordman. 11.15 Amus.muz. 11.45 „De Raad van Europa aan het werk", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionetje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Jazz-competitie. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en lichte muz. 13.20 Promenade ork. 13.55 Beursber. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Gil bert Mysteriehoorsp. 14.45 v. d. zieken. 15.30 Viool en piano. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Musette- ork. 17.00 v. d jeugd. 17.45 Regerings- uitz.: „Nederland en de Wereld: ir. W. L. Lakerveld: ..Buitenlandse in dustriële activiteiten in Nederland". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 v. d. jeud. 18.40 Piano, gituur en bas. 19.00 v. d. kinderen. 19.05 Ge sproken brief uit Londen. 19.10 Rep. 19.15 Anus.muz. 19.50 Mil. caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerork., koor en sol. 21.05 „Een spel om Helen", hoorsp. 22.05 Gevar. progr. v. d. militairen. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.3024.00 Zang en

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6