Verkoop op het parkeerterrein van Keukenhof besproken Als de winter komt met niezen en hoesten „QUICKER THAN QUICK" 2.59 VAKMAN GALVANISEUR TONEEL EN BAL!! Bruidstoiletten Hazerswoude Dorp - ÜO NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD LISSE Het voorstel van B. en W. van Lisse om de winkels (feitelijk verfraaide verkoopgelegenheden) op de parkeer terreinen van het Keukenhof op Zon dag reeds om 9 uur open te stellen is met 10 tegen 4 stemmen aangenomen, evenwel na een zeer uitvoerig debat en een verklaring van de R.K. raads fractie. Bij de aanvang van de vergadering deelde de voorz. mede, dat het voor stel inzake een aanvrage om beschik baarstelling van gelden overeenkom stig art. 72 der lager-onderwijswet 1920 voor vernieuwing van de vloe ren der Ned. Herv. School van de agenda werd afgevoerd, omdat ge noemd bestuur haar verzoek had in getrokken. Na toelichting door de voorz. werd besloten om de vastgestelde kinder toeslagverordening voor het gemeen- tepersoneel in te trekken en 'n nieu we verordening vast te stellen, daar bij er evenwel van uitgaande, dat de kindertoelage wordt genoten tot en met 16 jaar in tegenstelling met vroe ger, toen de 18-jarige-regeling gold. De voorzitter deelde mede, dat dit niet de goedkeuring van de minister en Gedeputeerde Staten kon verwer ven. Beroep hiertegen instellen, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, heeft geen zin, omdat Gedeputeerde Staten anders uiteindelijk de veror dening zouden vaststellen. Keukenhof-kramen. De voorz. lichtte het voorstel van de verkoopgelegenheden uitvoerig toe en deelde mede, dat de verkoop kramen op het parkeerterrein van „Keukenhof" zodanig verbeterd zijn, dat zij thans vallen onder het begrip winkel en zij dus niet meer vallen onder de straathandel, zodat zij vol gens de huidige verordening op Zon dag tot 12 uur gesloten moeten blij ven. In verband hiermede stellen B. en W. voor enkel voor de parkeer terreinen de winkels geopend te heb ben op Zondag vanaf 9 u. in de mor gen, dus gelijk aan de straathandel, evenwel voor bepaalde artikelen zo- al3 geringe eetwaren, souvenirs, bloemen enz. Het is slechts, aldus de voorzitter, zuiver een formele aange legenheid. De Kamer van Koophan del, die gehoord is, heeft een afwij zend advies uitgebracht en mocht de raad hiertoe besuiten, dan zou zij het voor de gehele gemeente bepaald zien B. en W. zijn hier niet voor en willeiy de bestaande toestand handhaven. De heren Scholte en de Vries ver klaarden, dat zij bij de totstandko ming van de huidige verordening op principiële gronden tegen waren en derhalve-ook. tegen deze wijziging. De heer de Koning wees er op, dat bij de oorspronkelijke verordening de zgn, verkoop door middel van kra men door de R.K. fractie reeds be zwaren zijn geuit tegen deze open stelling op Zondag om 9 uur in de morgen. Om evenwel de traditie van de verkoop van bloemen en slingers mele aard is, omdat de welstand van de verkoopgelegenheden wordt ver beterd. Mocht de raad het voorstel niet aanvaarden, dan veranderdt de toestand nog niet en komen de "min der fraaie kraampjes terug, tenzij de raad zou besluiten tot intrekking van deze bepaling voor de straatverkoop. Toch er door. De heer Barnhoorn verklaarde zich op principiële gronden tegen en acht te de door de vorige raad genomen beslissing voor de straathandel t.w. om 9 uur met de verokop te beginnen onjuist. De voorz. verklaarde, dat deze aan gelegenheid een hoogst merkwaardi ge wending heeft genomen. Vergeet de raad niet, dat de belanghebbenden ingezetenen der gemeente zich contractueel hebben gebonden en der halve benadeeld zullen worden met een eventuele intrekking of niet goed keuring van deze wijziging, welke op zich de bestaande toestand dezelfde doet blijven. Men heeft hier iets ge- schappen op 't besluit van de over heid een V/2 jaar geleden genomen en daarop voortgebouwd en gecon tracteerd. Mag men veronderstellen, dat de overheid dit besluit thans te niet zal gaan doen. Hij adviseerde de raad ten zeerste zich wel bewust te zijn van de consequenties hieraan verbonden. De vergadering werd na enige dis cussie geschorst, opdat de fracties zich konden beraden. Na heropening legde de heer de Koning de verklaring af, dat de KVP fracties voor het voorstel van B. en W. zou stemmen, ofschoon zij het er niet mee eens was en dat zij zich het recht voorbehoudt om de gehele verordening te bestuderen en even tueel te wijzigen, waarbij dan ook de straathandel eventueel gebonden zal zijn, om niet eerder dan 12 uur op Zondag te gaan verkopen. Het voorstel werd hierop aangeno men met 10 tegen 4 stemmen. HAARLEMMERMEER Geboren: Martina Maria Johan na d. van G. J. Breed en M- van Ber- kel; Wendelina d. van H. Wies en N. W. Joren; Hendrik Jacobus z. van C. Möhlen en S. van Buijten; Dirk Gijs- bert z. van P. Clement en C. de Bruijn; Karei Cornelis z. van K. C. de Weerd en J. van 't Wout; Matthijs z. van J. A H. Bult en A. van Bei- num; Nico z. van N. Bos en G. Groen; Engeüna d. van J. A. Kauffman en E. Schelling; Cornelia Clazina d. van A. J. Heemskerk en P. C. Zwart; Jo- han z. van C. H. Verweij en A. Ve- nema; Thep Johan z. van C. G. Hij- stek en A. Douma; Josephus Rudol- phus Maria z. van J. A. M. van Glab- beek en W. J. M. Pieck; Annemieke d. van C. van Leeuwen en J- W. Brandse; Anna Cornelia d. van G. de Haan en E. W. Verhoeve; Johanna Maria d. van J. M. Schutte en A. H. v.,. ew,6«o.v'an Leeuwen; Cornells Johannes langs de weg niet teniet te doen heb- Antonius z. van A. L. Loogman ben zij destijds ook voor de verkoop van kleine of geringe eetwaren, sou venirs, ijs, enz. op 't Keukenhofter rein als straat verkoop gestemd. De ontwikkeling van deze verkoop, waar van deze wijziging een gevolg is, wenste de fractie niet voor *2 uur mede uit een oogpunt van Zondags rust. De voorz. wees op de consequenties Hij benadrukte nogmaals, dat er in wezen niets veranderd zal worden, W. M. Sol; Anna Margaretha Maria d. van F. H. M. Dirks en N. M. Stroot; Marion Grietje Eveline d. van R. Ketelaar en A. van Houten. Ondertrouwd: Johannes Diederik Gijsbert Bruijn 28 j. en Geertrui Ver- duijn 24 j.; Jan Pieter van Oostende 26 j. en Elizabeth van der Luit 24 j.; Wijnand van der Flier 22 j. en Maria Goedhart 22 j.; Gerrit Romeijn 26 j. en Nanny van Rijn 26 j. Getrouwd: Nicolaas Ger. Sloothaak doch dat de wijziging van zuiver for- en Josepha Gerarda Schönhage; Al- bert Spaargaren en Tjerkje Roede- ma; Simon Broertjes en Catharina Johanna de Koning; Cornelis Arie Oppelaar en Maria van der Maarl; Dirk Johannes van Zoolingen en Hendrica Zaalberg; Frans Kroon en Johanna Kolle. Overleden: Martin us den Ouden 17 jaar. HILLEGQM „WEL TE RUSTEN" DOOR ROTTERDAMS TONEEL. Het „Rotterdams Toneel" gaf Vrij dagavond in Treslong een vertoning van een blijspel, dat als titel droeg „Wel te rusten". Dit aardig niemen dalletje van A. P. Dearsley, die ook de schrijver is van „Vogel, vlieg de werld in". Vader Hapgood (Henni Orri) is, nadat hij gepensionneerd is, met zijn vrouw Mary Hapgood (Sara Heyblom) gaan wonen in een land huisje in Dorking met de bedoeling nu eens rustig te genieten van het buitenleven, heel knus tesamen... maar dat loopt scheef uit, want de kinderen komen al spoedig op be zoek en moeder Hapgood vindt dat helemaal niet erg, want ze zou het zonder hen niet kunnen stellen. Het huisje is echter veel te klein om al die mensen, vier paren en dan nog een zoon met zijn vriend, die onver wachts uit Afrika terugkeerden, een baby en een hond enmaar twee slaapkamers. Van rusten kwam niet veel, want allerlei voorvallen en in vallen bracht steeds weer de manne lijke bevolking op de been, dan be speurde iemand, dat de hond niet thuis was en overal ging iedereen aan het zoeken, tot hij gevonden werd bij vader Hapgood, aan het voeteneind in de slaapkast, achter de deurtjes, dan werd er gebeld en kwam een der dochters naar huis, weggelopen bij haar man enz. Het was gezellige nonsens en dank zij het goede spel, werd er reer van ge noten. KATWIJK AAN DEN RIJN Hulpactie. Het bestuur van de R K. Vrouwenbeweging afd. Katwijk a. d. Rijn gaat zich beijveren om de Hulpactie voor Hongarije" te steu nen door het inzamelen van pakket ten. Het terrein voor deze actie ligt to Katwijk-Rijn, Katwijk aan Zee, Valkenburg en Rijnsburg. Het be stuur verwacht voor dit doel volle medewerking. De inhoud van be doelde pakketten mag bestaan uit kleding, schoeisel, levensmiddelen (mits houdbaar) enz. Bedoeling is, dat deze pakketten met Kerstmis in het bezit zijn van de betreffende Hongaren. Groenteveiling. Het grote werk. op het terrein der Groenteveiling K. en O. gaat nu beginnen. De voorheen op het terrein liggende dijk is weg gehaald, de noodbrug over de vei lingvaart wordt reeds gebruikt om op het binnenterrein te komen, «n met de eerste werkzaamheden voor de nieuwe brug is een aanvang ge maakt. Mede in verband met een en ander wordt er dezer dagen een bui tengewone ledenvergadering gehou den waar o.m. aan de orde gesteld wordt een bestuursvoorstel tot wij ziging der Statutep Huish. reglement. Tevens komt dan aan de orde een voorstel tot deelname aan de garan tiestelling Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Z.-Holland. L.T.B. Gisteravond hield de L.T.B. een belangrijke ledenvergade ring in het Parochiehuis. De voorz., de heer F. C. Meijer, gaf een uiteen zetting van wat de Kring Leiden van tuinders beoogt. Het is de bedoeling van het Hoofdbestuur van de Bond, om in verband met de bekrompen ruimte in het Bondsgebouw een l nieuw gebouw te stichten in Haar lem. Vervolgens maakte hij de data voor de retraite voor de L.T.B. be kend n.l. 710 Dec., 1518 Jan. a.s., 2225 Jan. De voorstellen voor de Bonds jaarvergadering te Haarlem vroegen veel tijd. Vooral de voorstel len betreffende eventuele schadeloos stelling na onteigening voor bouw gronden hadden veel belangstelling. Ook die waar gevraagd wordt belas tingenaanslagen te verrichten over bet gemiddelde inkomen der laatste 3 jaren. Vereenvoudiging van de loonadministratie, een voorstel van Voorschoten en West-Friesland had de instemming der vergadering. Evenzo opvoering van de loonver- ming in verband met het wegtrek ken der arbeiders naar de industrie. Voorschoten-Leiden vraagt steviger contact met het Hoofdbestuur en Zoe- terwoude-Leiden die betere huisves ting vraagt voor het secretariaat kan op de instemming der vergadering rekenen. Afgevaardigden naar deze vergadering zullen zijn de heren F. C. Meijer als voorzitter van de Kring Leiden en de leden Chr. van Leeu wen en ,H. v. Paridpn, De voorzitter kon nog mededelen dat het Land bouwschap op 1 Januari a.s. in wer king zal treden. Over de contributie heffing werd langdurig gesproken. De bespreking over een Oogstdank- cag was langdurig. Uiteindelijk werd besloten deze te houden omstreeks 14 Dec. met een H. Mis, gemeen schappelijk ontbijt en wat een daar voor benoemde commissie nog ver der zal uitwerken. Leden dezer com missie zijn J. Verhart, A. v. d. Boog en H. v. Paridon. Het bestuursvoor stel om te komen tot een cursus in mechanisatie had de instemming der vergadering. Een leraar van de R.K. Technische school te Leiden is bereid dit onderricht te geven. Daarover horen de leden nog wel een en an der. De bespreking over het winter- program kon kort zijn. In dezelfde geest als vorig jaar zal gewerkt wor den. Bij de algemene besprekingen werd er de aandacht op gevestigd, dat het zeer wenselijk is, dat de pers meer de officiële publicaties over b v. hinderwet enz. opneemt. Het wordt wel aangeplakt, maar wie gaat dat zien. Ook over de brand- en an dere verzekering van de L.T.B. wer den vele woorden gewisseld, soms in gunstige soms in niet gunstige zin. Dit zal de volle aandacht van het be stuur hebben. De voorzitter deelde nog mede dat in 1955 het 40-jarig bestaan van de L.T.B. zal worden gevierd en hiermede was de verga dering ten einde. LEIDSCHENDAM Leidschendam ziet zichzelf Gis teravond en ook eergisteravond heeft Leidschendam zich verdrongen om de film te zien, welke deze zomer on der auspiciën van de R.K. Zangver. „Arti et Charitati" is vervaardigd. Bij elke voorstelling was de grote zaal van het patronaat tot de laatste plaats bezet. De film is ceer geslaagd. Zij geeft een duidelijk en soms humoris tisch beeld hoe Leidschendam reilt en zeilt. St. Nicolaas-actie Ter ere van het bezoek van Sint Nicolaas op Za terdag 27 November houdt de mid denstand een extra attractieve de monstratie van wat alzo in de ge meente te verkrijgen is. St. Nicolaas kan dan uit eigen aanschouwing con stateren, dat de middenstand sinds verleden jaar belangrijk is vooruitge gaan. St. Nicolaas maakt de reis ook nu weer per stoomboot en zal des middags half drie aan de sluizen ar riveren. In een open rijtuig zal de graag geziene gast een rondtoer door het dorp maken en om 16 uur door burgemeester Banning plechtig op het raadhuis ontvangen worden. De harmonie St. Caecilia zal de tocht op vrolijken. HOE ONS TE WAPENEN? Dit jaar wordt ons al heel vroeg aan het verstand gebracht, dat de winter zal komen met zijn kwalen en kwaaltjes: verregende vacanties, verregende aardappeloogst, zeesche pen in nood, nog voordat de Novem berstormen zich hebben gemeld! Onherroepelijk zullen deze herfst en winter weer talloze zakdoeken ge trokken worden om de verkouden neuzen te snuiten. Vele arbeidsda gen zullen verloren gaan door de griep en in de scholen zullen con stant absenten zijn wegens ziekte. Moeten we ons neerleggen bij de vaststelling, dat in de komende maanden de Nederlanders meer dan anders door kwalen zullen worden geplaagd of kunnen we ons daar mis schien actief tegen verzetten? Naar OEGSTGEEST Geboren: Marinus Johannes z. van G. Noteboom en J. M. Kaptein; Henriëtte Christine d. van H. C, van de Hulst en W. Mengerink. Getrouwd: J. Bosman en M- A. Krüger; C. W. Klerks en M. J. Juf fermans. Overleden: S. Muus 69 j.; C. W. Se- gaar geb. Verhoog, 75 j.; D. Lorrier geb. Raadsveld, 68 j. ZOETERMEER Gezinshulp. Gisteravond is de grote bazar ten bate van Gezins hulp door kapelaan J. Hamers, na mens pastoor Voorhaan, officieel ge opend. Kap. Hamers wees er op, dat Gezinshulp een zegen voor Zoeter - meer is, die ten koste van alles be houden moet blyven. Spreker hoopte, dat deze keurig georganiseerde en goed verzorgde ba zar in alle opzichten mocht slagen. De talrijke en vooral nieuwe attrac ties zijn borg voor gezellige uren. Wil deze bazar echter volkomen ge slaagd zijn, aldus de kapelaan, dan zullen veel meisjes zich beschikbaar moeten stellen om tegen redelijke vergoeding, in de huisgezinnen te gaan werken. Met de wens, dat weinig gezinnen de bijstand van Gezinshulp in het komende jaar zullen nodig hebben en de organisatoren veel suc ces toewensend verklaarde hij de ba zar voor geopend. Inderdaad is deze bazar de moeite waard bezocht te worden. Verklap pen wat er allemaal te doen is, zou te veel zijn, maar voor de jongelui is er gelegenheid om voor één dub beltje een heerlijk dansje te doen. Vanavond na het Lof tot 11 uur en morgen van 2—6 uur en van na het Lof tot 11 uur kan men gratis terecht. L.T.J. In haar jongste bijeen komst heeft de L.T.J. de resultaten van de tuinbouw besproken. Volgens de heer J. Adegéest is de teelt van komkommers goed geweest. De op brengst was minder, de prijzen wa ren echter goed. De kaskomkommers zijn vroeg le verbaar en brengen een hoge prijs op, maar de teeltkosten zijn te hoog. De platteglaskomkomimers zijn la ter plukhaar, maar de teelt is minder kostbaar. Het tuinbouw jaar is goed geweest, niet door de kwaliteit doch door de hoge prijzen die gegeven werden. Evenals de landbouw heeft men te kampen met een tekort aan arbeids krachten. De lonen zijn goed, doch de arbeidstijden zijn langer. Het L.T.J.-bal is in alle opzichten geslaagd. In districtsverband zal een film avond georganiseerd worden, waarop films over land- en tuinbouw zullen vertoond worden. mijn mening is het helemaal niet no dig maar lijdelijk af te wachten: enige voorzorg kan veel narigheid tegengaan. Oorzaken van winterziekten. Drie invloeden zijn het, die zich in ieder winterseizoen doen gelden: Rou, tekort aan zonlicht en het flo reren van verschillende ziektekie men. Afkoeling heeft betekenis voor het optreden van verkoudheid en de eventuele gevolgen daarvan zoals bronchitis. Kou die met vocht ge paard gaat, is slecht voor mensen met een rhe'umatische aanleg. Ver der doet de lage temperatuur dik wijls winterhanden en wintervoeten optreden, waarbij zich plaatselijke bevriezingsprocessen aan de opper vlakte van de ledematen voordoen. Het winterse tekort aan zon maakt zich verder nog merkbaar in een on voldoende vervaardiging van vitami ne D, dat de mens nodig heeft om gezond te blijven: dit vitamine kan door de huid zelf worden bereid, maar daarvoor is bestraling met zon licht nodig. Tegen de kou. Welnu, tegen de kou kunnen we ons wapenen! Het gaat er maar om daar tijdig mee te beginnen. Zo moet iemand die gemakkelijk wintertenen en -vingers krijgt reeds in de herfst wollen handschoenen en kousen gaan dragen. Die bekleedsels moeten ruim om handen en voeten zitten voor het schoeisel geldt hetzelfdeopdat de bloedsomloop in de ledematen zo weinig mogelijk zal worden belem merd. Er dient op gelet te worden, dat ook de knieën steeds warm wor den gehouden! Of men tegen verkouden worden er ook goed aan doet zich in de wol te pakken, is een vraag, die niet voor een ieder op dezelfde wijze kan wor den beantwoord. Voor sommigen na melijk, die abnormaal gauw op af koeling reageren met verkoudheden, is het gewenst dat zij zich „harden". Het best beginnen zij daarmee in het begin van de herfst of in de zome£ en vragen zij hieromtrent aan hun huisarts advies. Tegen besmettelijke ziekten. Voor alle ziekten geldt, dat zij minder gemakkelijk slachtoffers ma ken naarmate de lichamelijke en geestelijke weerstand van de men sen beter is. Die weerstand kan zo hoog mogelijk opgevoerd worden door: veel buiten te komen, ook des winters, een ruime nachtrust te ne men en een gevarieerde, volwaar dige voeding te nemen, waarbij voor al het gebruik van melk of melkkost niet mag worden vergeten en even eens moet worden gedacht aan het nuttigen van wat vers sinaasappel- of citroensap. Bovendien kan men zich tegen enige besmettelijke ziek ten, die bij voorkeur des winters op treden, door inenting laten bescher men. Inenten tegen influenza geschiedt tot nu toe hoofdzakelijk bij personen, die veel meer kans lopen dan ande ren om met het virus van de ziekte te worden besmet, en eveneens bij diegenen voor wie het doormaken van de griep gevaarlijker moet wor den geacht dan voor de gemiddelde mens. Ten aanzien van de besmettelijke kinderziekten moge hier nog eens met nadruk worden gewezen op de mogelijkheid van inenten tegen dif terie en tegen kinkhoest. Tot slot nog dit: het is goed als men eraan denkt, -dat men zich in tijden waarin epidemieën heersen, niet te veel aan besmetting mag blootstellen, dus niet in grote menig ten vertoeven of nodeloos op zieken bezoek gaan. Dr. H. W. SCALONGNE. Herenhoeden stomen en opnieuw j «a modeleren I.JV Japonnen stomen vanaf LEIDEN, HAARLEMMERSTRAAT 259. TELEF. 22702. Hoek Pelikaanstraat (Nieuwbouw). Het Marine Electronisch bedrijf te Oegstgeest vraagt voor haar galva- nische-afdeiing: Salaris afhankelijk van leeftijd en bekwaam heid. Soil, worden ingewacht by de chef perso neel van bovengenoemd- bedrijf onder motto: MEB 54—9/9. 7804 t v,,J A.s. Zondag 8 uur in het St. Willlbrordus-Gebouw Oegstgeest Opvoering: „REG1N door Toneelvereniging „ST. PANCRATIUS" uit Sassenheim. NA AFLOOP BAL o. 1. v. HENNY BOES. Plaatsbespreking a.s. Zondag 12.301 trnr. Kaartverkoop aan de zaal. t. b. v. Tafeltennisver. „Oegstgee6t'\ tZetefaantjeo PERSONEEL *2* Gevraagd een werkster voor 3 ochtenden per week. Breestraat 137, Leiden. 7799 3T Meisjes kunnen ge plaatst worden op alle af delingen bij Wasserij Spronk gebr. Vasen, Witte Singel 14. 9725B 3T B. z. a. nette werkster voor Dinsdag en Donder dag. Liefst Leiden of om geving. Br. onder letter A. aan agent Langelaan, Bea- trixstraat 11, Sassenheim. 7828 3? Gevraagd so spoedig mogelijk, wegens ziekte der huisvrouw een R. K. boerendochter als huis houdster op boerderij. Leeft, boven de 25 jaar. Br. onder no. 9726B bureau van dit blad. 3? Biedt zich aan een R.K. meisje, 19 jaar, voor dag en nacht in gezin met kin deren. Goed kunnende werken. Br.-onder no. 9710 bureau van dit blad. 3? Gevraagd meisje voor de ochtend, 15—18 jaar. Aanmelden na 7.30 uur Hugo de Grootstraat 11. 9727 3? Net R. K. dagmeisje ge vraagd boven 18 jaar Br. onder letter O. aan de agent J. van Steijn, Water tje 8, Zoeterwoude. 7749 3? Gevraagd een net zelfst. R. K. meisje voor dag of dag en nacht, dat netjes kan werken. In gezin met kinderen. Huiselijk'verkeer en hoog loon. Br. onder no. 7811 aan 'het bur. v. d. bl. Voor direct gevraagd een werkster van 1 dag p. week. Persoonlijk aanmel den tussen 26 uur. Rau- mann Teppema,Maar*- mansteeg 4, 4a, 6. 7796 3P Rusthuis „Rosarium", vraagt een flinke hulp voor halve dagen. Louise de Co- lignylaan 8, Oegstveest, Tel. 26573. 9723B AANGEBODEN 3? J A Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkélijke betalingsvoor waarden horloges, klokken. verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3P Gitaar, Aocordeon, pia no, mandoline, banjo, blok fluit, Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. *4358. T Met garantie! Twee per- soons opklap en tuimelbed- den 45.5077.50, divanbed den 23.50-—38, Engelse le dikanten 3648 50, Om bouwen eigen handwerk. Geen sohijngeschenken, uitsluitend lage prijzen! Overal gevraagd, bij Was senaar, geslaagd. Janvos- stensteeg 60. 9679 3? Knittax Breimachines, ook op gemakkelijke beta ling. Bij levering f 29.75 en verder 12 maanden 22 50. Vraagt demonstra tie aan Van aer Spek, Ha- zerswoude. Tel. K 1723 262, Dorp 103. 3? Reeds voor f 2.20 Der week of 159.— contant een electr. wasmachine on der fabrieksgarantie, in houd 45 liter 1/4 Pk motor Verhuur vanaf f 1.25 per 4 uur. Modern, Franchi- nontlaan 64, Margrietstraat 7, Tel. 22880. T 100 Visitekaarten, be drukt met uw naam en adres, en en vel. 4.60; 50 visitekaarten 3. Zij, die vóór St. Nicolaas bestel len, ontvangen een vulpen étui cadeau! Fa. A. A. Ver hoog en Zn., Kantoorboek handel, Haarlemmerstraat 29, Tel. 22197. 9704B 3T Alles wat U van hout- Triplex, Hardboard einz. maken wilt, leveren wij U pasklaar, des;kwenst ge heel klaar gemaakt. Inlich tingen zonder verplichting De Timmerwinkel, 1ste Binnenvestgracht 25, bij de Morspoort. 9714 st. b. merrie bij Jong, Westeinde 18, Zoeter woude. 9722B 3T Geen brieven aan bu reau maar Bremmer geeft een goede prijs voor an tieke meubels, kristal, ko- fer, theestoven, kristallen runen, pendulestellen, vleugelpiano's enz. Ook huiskamermeubels, oude canape's enz. Bremmer Goegerritst. 1, tel. 22791 en Morsstr. 41, tel. 26918. 3? St. Nicolaas. Wij ver huren complete St. Nico laas- en zwarte Piet cos- tuums, alles in prima staat. Ook losse maskers, baar den, papieren mantels, mij ters enz. verkrijgbaar bij feestartikelen magazijn G. van Brussel, Haarlem ca straat 267 b. 1730B 1 ste-klas verburen wij geheel compleet met sluier, onderjurk handschoenen en tasje. Hy$ënische verzorging Prijzen vanaf 30.— Fa. J. J.SLOOS STILLE RIJN 11. nabij Hartebrugkerk. Electrische Trixtreinen van zeer goede kwaliteit compleet vanaf 24.75. Kunt U zelf steeds uitbrei den met losse rails, kruis punten. wissels, wagentjes enz. Vraag vrijblijvend in lichtingen bij het speel goedmagazijn G. van Brus sel, Haarlemmerstraat no. 267b. 9730B 3T Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 3T Laatste flat met garage te koop aan de Boerhaave- laan. Bev. gr woonk., drie slaapkamers, badk., twee balcons, bergruimte. Bevr. J. Th. Wurzer, Fruinlaan la, Tel. 25786. 9739B Sinterklaas en zwarte Piet bij U thuis op visite? Ook dit verzorgt de Volle Neef, Diefsteeg 19 op be schaafde wijze. Het van ouds bekende adres voor fopartikelen, surprises, mijters, baarden enz. 3T Te koop aangeboden grote badkuip met geijser, Levendaal 8, I Leiden. 7797 Pak weg Wegens ge zondheidsredenen te koop z. g. a. n. Jawa Junior '54, weinig bereden. Uiterste prijs 850.Levendaal 116, Leiden. 9893 X Mecano. Heeft uw zoon een technische knobbel? Geef hem een Mecanodoos, leer hem spelend zelf iets te maiken. In alle maten en prijzen verkrijgbaar bij het speelgoedmagazijn G. van Brussel, Haarlemmer straat 267b. 9730 3£ Nieuwe Singer Hand- ruaaimachine (in koffer), nieuwe Singer, salonkast Trapnaaimaehine (ring- spoel). Borduren en stop pen. Betaling in maande lijkse termijnen. Geen bankfinancierins. Heren straat 23, Agentschap Sin ger Mij N. V. 9737B 3? Wilt U een fototoestel kopen? Kom bij Pijl eens binnen lopen Haarlem merstraat 108. wasmachine in uitstekende staat. Grijze lederen lange broek, grote maat nieuw. Electrisch kooktoestel met 3 standenschakelaar. G. J. v. d. Burg, Rapenburg 57, Leiden, Tel. 26556. 9720B 3T 1 en 2 Opklapbed le dikanten, kapokmatrassen, toilettafel, nachtkastjes, grote eiken uitschuif taf el, 4 stoelen, dressoir, rook- stoel met kussens, eiken radiotafels, eiken pendule, theekastjes, 2 pers. spira len enz. Pluym Jr., More straat 54, Tel. 30008. 9736B Koopt „Gera" onbe perkt gegarandeerd. Etui's 12 theelepels vanaf 6.20; etui's 6 tafelcouverts van 13.90 tot 31.60, cassettes 35.75; 68.90 71.35; 84.00; 107,95; 131.45 enz. Bijpas sende messen 17.17 tot 21.00 Ziet iedere dag onze ad vertentie. Bernard Schulte, Voorhout. •jfc' Te koop gegalvaniseer- ae golfplaten 305—244 bij 83. Bevragen Estaweg te Voorschoten en bij J. Borg, de Goejestraat 42, Leiden. Tel. 30179' 3F Nieuw modern dressoir 95.twee moderne clubfauteuils met vier stoe len gekost 325 nu 175. draaibare boekenkast f 45, Radiotafel 10, grote en kleine maten vloerkleden 23 en f 45. Nieuwenburg, Hooigracht 53 (Geen win kelhuis). 9732B 3? Pracht Dressoir 55, 2 fauteuils met vier stoe len 85, handnaaimachine 25, box met wringer f 15 rijwielen 25. kindertrap auto 9.opklapbed 15, kachel met plaat 17.50. Nieuwenburg, Hooigr. 55. 9733B W0NINGRUIL Wonlngrull Haarlem- Leiden of omstreken vrij huis 6 kamers, keuken, douchecel, voor en achter tuin, grote zolder, huur f 44.45 p. m. Gevraagd iets groter vrij huis in Lei den of omstreken. Br. on der no. 9721 bureau van dit blad. DIVERSEN 3? Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor verkre gen gunsten. 9738B Wij demonstreren gaar ne bjj U aan huis met de Knittax-breimachine en elke gewenste Naaimachi ne. Fa. P. J. van Stenn ic Zn., Nieuwe Rijn 79, Tele foon 24"809. 7818 X Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a. Tel. 26584. Sierteeltvergunningen Jaarteelt. Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A of B In- en verkoop J. Eist- geest. Zuideinde 99A, Roe lof arendsveen Telef. 291 K 1713. 3? Autorijschool Perfect. Geeft vlugge opleiding voor rij-examen. Gedipl. Bonds Instructeur. Vraagt inl. Emmalaan 7, telefoon 21304, Oegstgeest. 9741B GEVRAAGD 3? Gevraagd: Alle Sier- tee'tvergunning, ook perio diek. Groenten teeltvergun ning, punt 4—5. c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarends- veen Tel. 487 K 1713. 3T Wie helpt jongelui aan woonruimte? Vrouw gene gen in de huishouding be hulpzaam te zijn. Br. onder no. 9728B bureau van dit blad. 3T Arts zoekt gem. zit- slaapkamer zonder pen sion omg. Acad. Zieken huis. Br. onder no. 9666B bur. van dit blad. Voor het opgeven van ADVERTENTIEN en alle soorten drukwerk relieve men zieh te wen den tot onze plaatselijke Agent: I*. BRUGMAN DORPSSTRAAT 238 Telefoon 255.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9