Dagboek-fragmenten uit Duitse bezettingstijd dringen door tot kern van verzet en opstand Vrije broodprijs is hangende gebleven Geen subsidie voor de Ned. Consumenienbond Inbeslagname gunt blik op zelfover schatting van Oostfrontvrijwilliger Noordwijkerhout 60 jaar geleden De vermoorde postkantoorliouder uit Ravenstein werd gisteren begraven .Overschot-arbeiders" worden door de regering ook in toekomst gesteund Thans een kassier in Maastricht door onbekende rover overvallen ZATERDAG 20 NOVEMBER 1654 PK LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 •TWEEDE KAMER De Tweode Kamer heeft gistermid dag de algemene beraadslaging over de begroting van het departement van Economische Zaken voortgezet. De besprekingen in tweede termijn worden vervolgd. Daarbij heeft de heer CORNELIS- SEN (V.V.D.) o.a. de verwachting uit gesproken, dat de intrekking van de minimumprijzen voor brood moei lijkheden zal veroorzaken. Hij dringt orop aan, dat het kabinet zijn beslis sing zal wijzigen. De heer PESCHAR (P.v.d.A.), merkt op, dat wat de afschaffing der minimum broodprijzen aangaat, de minister een paar maal heeft gezegd, dat dit een kabinetsbesluit is. Spr. geeft dit de indruk, dat de Kamer nu wel een beetje mag sputtteren, maar dat de beslissing toch vaststaat. Hij vraagt hoe de minister plaatselijk denkt op te treden als er moeilijkhe den ontstaan. De heer VAN EIJSDEN (A.R.) zegt niet in te zien, dat een afschaf fing der maximum broodprijzen af schaffing der minimumprijzen impli. ceert. Bij hem is twijfel gerezen om trent de juistheid van de betrokken maatregel. De heer N. VAN DEN HEUVEL (K.V.P.) gaat eveneens nog nader in op de afschaffing van de minimum- broodprjjsregeling. De door de bak kerij voorgestelde regeling laat meer concurrentiemogelijkheden open; als de minimumprijs wegvalt zal dat z.i. grote nadelige gevolgen hebben. Namens de grootst mogelijke meer derheid der commissie voor de mid denstand vraagt spr. een nota ter za ke en wel voordat de beslissing van het kabinet tot uitvoering wordt ge bracht. Minister ZIJLSTRA deelt mee, dat een onderzoek wordt Ingesteld naar de prijzen van blikgroenten. Over de broodprijs sprekende, her innert de minister eraan alleen een mededeling te hebben ged-aan. Hy heeft geen maatregelen genomen. Waar is het bewijs, vraagt spr., dat ondanks de werking van de vesti gingswet, ondanks de bevredigende conjunctuur, afschaffing van de mini mumprijzen een chaotische toestand zou doen ontstaan? Dat bewijs is z.i. niet geleverd. De minimumprijsrege- ling pas niet in deze tijd. Spr. heeft vandaag niet te beslis sen. Hij za! ter kennis van het kabi net brengen de overwegingen, die in de Kamer zijn vernomen en vorots de vraag van de Kamer om een nota, vóór de beslissing van het kabinet wordt geëffectueerd. NACHTWACHT HAD SUCCES. Nadat dc recherche drie weken vergeefs gehele nachten had gecon troleerd, is zii er tenslotte in geslaagd in Hilversum op" een opslagplaats van PTT een dief te grijpen, die reeds voor duizenden guldens aan kabel had gestolen, kennelijk om het koper en lood daarvan aan helers te verkopen. De dief bleek een 35-jarige Bus- sumse grondwerker te zijn, die ge ruime tijd geleden als los arbeider bij de Hilversumso PTT had gewerkt. Men speurt nu nog naar de opkopers. Hierna komt det artikelsgewijze be handeling der begroting aan de orde. De heer WOERSEN (K.V.P.) zegt geen bezwaar te hebben tegen orga nisaties, die het consumentenbelang willen behartigen. Wel echter heeft hij bezwaar tegen deze Nederlandse Consumentenbond, waarvoor een subsidie van 30.000 wordt voorge steld. Zijn bezwaar gaat vooral hier tegen, dat de bond zich voornamelijk richt tegen de producenten. Hij meent ook, dat dergelijke bonden de P.B.O. in discrediet brengen. Het con sumentenbelang is z.i. tot nu toe ze ker niet verwaarloosd. Sprekers fractie heeft overwegende bezwaren tegen dit subsidie en hij verzoekt deze post terug te nemen. De heer HAZENBOSCH (A.R.) meent, dat men te weinig van deze organisatie weet om te kunnen be-1 gesloten. oordelen of subsidieverlening gewet tigd is. De wenselijkheid van subsi die te geven is ndat aannemelijk ge maakt. De heer ROEMERS (P.v.d.A.) zegt in beginsel te# kunnen instemmen met subsidie aan Êen consumentenorgani satie. Het is echter de vraag of dat deze organisatie zou kunnen zyn. De minister zou de post kunnen wijzigen in subsidie aan consumenten-organi saties. Minister ZIJLSTRA heeft het ge voel, dat er behoefte is aan een con sumenten-organisatie, met een zeker strijdbaar karakter. Hij heeft wel ge meend, dat er enig risico is bij het subsidiëren van deze concrete organi satie. De minister neemt de post terug. De beide begrotingen worden z.h.s. goedgekeurd. Te vijf uur wordt de vergadering testrijders van VETERANEN NAAR DUITSLAND. Een deel van de derde divisie i: gisteren voor herhalingsoefeningen onder dc wapens gekomjen. Het waren het 31e en het 32e Re gimeiil Infanterie, waarvan de op komstcentra resp. in Brabant en rond Den Haag lagen. In totaal be treft het hier 6.000 m-»n, waarvan Donderdag reeds enige voordetache menten arriveerden. De troepen zullen tot Zondagnacht in de opkomstdepots blij /en en Maan dagochtend zeer vroeg naar Duits land vertrekken. 31 R.I. zal oefenen in de buurt var. Vogelsang bij Monschau; 32 R.I. in de omgeving van het kamp Sennela- ger bij Paderojrn In h§t begin van deze maand zijn het 33e regiment infanterie en de di visie-artillerie van de derde divisie reeds voor herhalingsoefeningen naar Duitsland vertrokken; deze troepen zullen binnenkort terugkeren. Unieke uitgave van Oorlogsdocumentatie Opnieuw verschijnt een uitgave van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie: „Dagboekfragmenten 1940 1945", een boek van ruim 600 pa gina's, dat heden bij de boekhandel verkrijgbaar is gesteld. Volgens het rijksinstituut zal dit nieuwe boek zonder twijfel in latere eeuwen van grote historische beteke nis blijken te zijn, omdat men nu voor het eerst in de geschiedenis niet alleen droge jaartallen en veldslagen op school kan laten onderwijzen, maar met de ^heet-van-de-naald" door de gewone Nederlanders be schreven avonturen tevens het nage- slaoht een levende indruk van zijn voorouders kan geven. Uit circa 100 particiuliere dagboe ken, die zelf al geselecteerd zijn uit ruim 1100 het rijksinstituut vrijwil lig .ter beschikking gestelde exem plaren., zijn fgragmenten chronolo gisch afgedrukt. „Wij menen, dat de ze verzamelde uitgave een unicum in de gehele wereld is", zo vertelde ér. L. de Jong, chef van het instituut. Uiteenlopende keuze. Met opzet zijn dagboekfragmenten uitgekozen van de meest uiteenlopen de auteurs: een jeugdige typiste, een bejaarde huisvrouw, een leraar van een gymnasium, een candidaat-nota- ris, een smidsdochter, een winkelier, een tramconducteur, een boerenarbei der, een politiek gevangene, maar ook van lieden uit het vijandelijke kamp, zoals vrijwilligers uit het Ne derlandse Legioen^ SS-ers en een dochter van een N.S.B.^er en een was van de jeugdstorm. Men zal zich afvragen hoe het in stituut, dat van alle auteurs de per soonlijke toestemming tot publicatie Andere dingen gingen er mindertijds 195,en men spaarde er^ de vlot in. Ik kan me nog herinneren, vertelt de heer Vermin, dat iemand over kunstmest kwam spre ken. „Wil ik jou eens wat vertellen*, zei kastelein Heemskerk tegen hem. „Er is maar een soort goeie mest en dat is je eigen mest!" De landbouwwerktuigen werden ook niet zonder slag of stoot favoriet. De eerste maaimachine was een kijk spel. Iedereen ging naar het veld van Pennings om te kijken. Het was een prachtige machine, maar het feit, dat zelfs drie paarden er geen be weging in konden krijgen, maakte het wat onpractisch. Natuurlijk is men op dit gebied blijven pionieren en al spoedig ging men tot aanschaf fing over. Zo'n machine kostte des- kosten voor loonmaaiers mee uit. EEN SENSATIE. Ik kan met plezier aan de ouwe tijd terugdenken, zegt de heer Ver min. Tegenwoordig verbaast een mens zich nergens meer over, maar toen myn vader een bovenkamertje op zijn huis liet bouwen, zeiden de nensen: „Moet je eens bij Janus Vermin gaan kijken! Die zet een verdieping op zijn huis!" We hebben nu nette wegen in ons dorp, de konijnen en fazanten komen er niet meer en op de kwekerijen wordt door veel mensen een boter ham verdient. Met die ontwikkeling mogen we blij zijn. Maar aan natuurschoon hebben we bijna alles verloren en dat is veell heeft verkregen, er in geslaagd is ook deze „foute" dagboeken in zijn be zit te krijgen. Het antwoord is: zij zijn afkomstig uit de enorme voor raad inbeslaggenomen documenten, die onder berusting van de bijzondere rechtspleging waren en in de dossiers lagen. Belangrijk is het hierbij te vermelden, dat men uitsluitend frag menten heeft gebruikt van hen, die ofwel gesneuveld zijn ofwel volko men onvindbaar en vermoedelijk overleden. In stelling voor Leningrad. Zo staat in het boek een dagboek fragment van een vrijwilliger, van het Nederlands Legioen, 34 jaar, oostelijk front, gedateerd 25 Juli 1942, liggende „voor Leningrad". „We liggen in stelling voor Lenin grad", schrijft hij daarin o.a, „Volgens geruchten moet het op ongeveer 15 Augustus gevallen zijn. Wij verenigde vrijwilligers zullen dus straks triom fantelijk Leningrad binnenrukken. Filmoperateurs, krantenberichten, tam-tam, zodat de goegemeente weer een stapje nader tot het besef komt, dat vrij helden zijn. Ik vind het pret tig nu eens voor een stad te liggen, wamt het lijkt mij een grote sensatie om mede te helpen zo'n stad te ver overen en er dan triompherend bin nen te kunnen trekken. Dat wfj mede ingezet zullen worden staat voor mij als een paal boven water. Wanneer het dan toch moet gebeuren, dan lie ver vandaag als morgen". De overige bladzijden van dit dag boek zijn onbeschreven gebleven. De ze vrijwilliger sneuvelde de volgende dag bij de gevechten om Leningrad. Machteloze woede. In één speciaal geval is in het boek niet getracht de anonymiteit van de schrijver te handhaven, hoewel zijn maam er niet uitdrukkelijk bij ver meld staat. Dat zijn de fragmenten uit het dagboek van „een vakvereni gingsleider en politicus, 73 jaar", die door de Duitsers „huisarrest" bij een N.S.B.-er in Wassenaar" was gegeven. Hij is Henri Polak, die in zijn dagboek daar dag-in, dag-uit zijn machteloze woede en zijn steeds minder worden de geestelijke en lichamelijke weer stand beschrijft. Hij heeft de bevrij ding niet meer meegemaakt, want hij is in gevangenschap overleden. Heet van de naald. „Soms heb ik angst, angst om niet geloofd te worden", zo schrijft een 38- jarige onderwijzer op de dag waarop de stad van zijn inwoning, Delft, be vrijd werd in zijn persoonlijk dag boek, „omdat latere geslachten een voudig niet wensen aan te nemen wat hierin werd beschreven en toch, ik zweer bij alles wat me lief is, er staat geen onware gebeurtenis in. Alles is neergelegd ik zou haast zeg gen: heet van de naald". „Heet van de naald hebben Neder landers, jong en oud, van alle rang en stand, bij het licht van een lamp of van een stompje kaars opgeschre ven wat in de jaren 19401945 hun hart bewoog", zo zegt het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie op de omslag van het boek. „Wellicht zijn nimmer van nog levende mensen per soonlijker getuigenissen gepubliceerd. Deze 200 fragmenten vormen niet slechts een historisch relaas van aparte betekenis zij zijn vóór alles een boeiend en ontroerend docu- ment humain". Enorme belangstelling In de parochiekerk van de heilige Lucia te Ravenstein in Vrijdagoch tend om 10 uur door pastoor Th. Heyst de plechtige Mis van Requiem gecelebreerd voor de vermoorde post kantoorhouder J. van Dieten. De be langstelling was zo geweldig groot, dat de kerk geheel gevuld was. De rijkspolitie had assistentie gekregen voor de regeling van het verkeer en de afzettingen in de stad. Achter de baar, die gedragen werd door het plaatselijk St. Barbaraschut- tersgilde, was het hoofdbestuur van de P.T.T. vertegenwoordigd door de „Leeuwenhorst" in de oude luister. Helers 1 verloren ze~ ook dit prachtige kasteel Roofmoordenaar te Ravenstein stak boerenschuur in brand Uit het onderzoek van de roofover val op het postkantoor te Ravenstein is gebleken, dat de dader van deze overval ook de brand heeft gesticht in een schuur te Neerlangel. Er «ijn getuigen gehoord, die de donkergroe ne auto op een dijk in de nabijheid van de boerderij hebben zien manoeu vreren .Men heeft de wagen ook ge parkeerd zien staan met geopend por tier doch zonder chauffeur. Na de brandstichting is de man naar Rovenstein gereden, waar hij in de straat waarop de zij-ingang van het postkantoor uitkomt zijn kans heeft afgewacht. Kort voor de over val is de man in deze straat gesigna leerd. Volgens een persoonsbeschrij ving heeft hij een flink postuur. Zijn 1 leeftijd is ongeveer 30 jaar, zijn leng- I te circa 1.80 m. Hij was gekleed in een I vrij donker costuum. Het is eveneens vast komen te staan dat de man driest en brutaal heeft gereden. Het tegen- liggend verkeer, ook fietsers, heeft hij opzettelijk met het licht van de schijnwerpers verblind. Een brand weerauto op weg naar de brand te Neerlangel werd zodanig in het felle licht gezet dat de wagen in de berm van de weg geraakte. hoofddirecteur-posterijen de heer F. A. Hofman. Nadat deze op het kerk hof bij het graf een kort afscheids woord had gesproken, schetste de heer Verberne, inspecteur der P.T.T. te 's-Hertogenbosch de zeer verdien stelijke loopbaan van de heer Van Dieten, die in Maart 1902 werd gebo ren en in 1935 tot kantoorhouder in Ravenstein werd benoemd. Reeds in 1928, bij de toen heersende waters nood. gaf de heer Van Dieten op zijn geïsoleerde post blijk van een bui tengewone plichtsbetrachting waar voor hij van de directie een speciale tevredenheidsbetuiging maocht ont vangen. Inspecteur Verberne vestig de er tevens de aandacht op, dat de heer J. van Dieten de eerste PTT- I functionnaris is, die bij een overval werd gedood. De teraardebestelling werd ook bijgewoond door de luite nant Hulsmans van het districtsbu reau der rijkspolitie te Den Bosch. Geslaagd experiment Daar de arbeidsmarkt in Neder land dikwijls in het ene gebied te veel heeft, wat het in een ander ge bied te kort komt, is de minister van Sociale Zaken de afgelopen zomer ertoe overgegaan een aantal maat regelen af te kondigen, die ten doel hadden de „overschot-arbeiders" naar de gebieden te brengen, waar hun arbeid dringend gewenst werd. De diverse proefnemingen op dit gebied hebben gunstige resultaten opgeleverd en verschillende arbei ders hebben zich de laatste maanden elders gevestigd, waar zij geregeld werk vinden. Reiskosten. Zij hebben een regeringssteun ge kregen om de extra-kosten, die aan dit experiment verbonden waren te dekken en de minister is thans van plan deze faciliteiten ook'in de toe komst te verlenen. Is dagelijks heen en weer reizen mogelijk, dan is de rijksbijdrage be perkt tot een aandeel in de reiskos ten. Is dit, gezien de afstand of de vervoersmogelijkheden, miet moge lijk, dan vallen de pensionkosten en de reiskosten-voor-gezinsbezoek on der de regeling. Met huls: 60%. De grootte van de rijksbijdrage houdt verband met het al of niet ge huwd zijn en met het al of niet bin nen afzienbare tijd ter beschikking komen van een woning, waarmede de plaatsing een blijvend karakter kan krijgen. Voor een gehuwde van wie vast staat, dat hij binnen afzienbare tijd een woning krijgt, kan van rijkswe ge 60% worden vergoed van de pen sionkosten en van de reiskosten voor wekelijks gezlnsbezoek ofwel van de kosten van het dagelijks vervoer, mits de werkgever de resterende 40% van de kosten voor zijn reke ning neemt. Bij het beschikbaar ko men der woning kan voorts een deel der verhuiskosten door de over heid worden vergoed. Zonder huis: 40%. Ten behoeve van gehuwden, voor wie binnen afzienbare tijd géén wo ning ter beschikking zal komen, kan 40% van de bovenomschreven kos ten worden vergoed, indien de werk gever de resterende 60% betaalt. De rijksbijdrage voor deze categorie wordt slechts voor een periode van maximaal 20 weken verstrekt. Vrijgezellen: 50 Ongehuwden kunnen, indien zij door het aanvaarden van werk el ders in pension moeten gaan, gedu rende een periode van maximaal 20 weken eenmaal per 14 dagen de helft van de reiskosten voor een bezoek aan hun oorspronkelijke woonplaats vergoed krijgen. De werkgever dient in dit geval de andere helft van de ze kosten te betalen. De rijksuitgaven worden uitslui- Residentie-orkest krijgt bij jubileumconcert concurrentie Stomme getuigen Knutselaar in Wassenaar De vljftienjare scholier Alexander Lange uit Wassenaar heeft een sym- phonie-orkest geformeerd. Het is een bijzonder orkest, want de leden ervan zijn heel klein; ze kunnen zich niet bewegen en de even kleine mu ziekinstrumenten, waarop ze spelen, zijn toonloos. Het symphonie-orkest van Alexander is namelijk een ma quette, een originele nabootsing in miniatuur van 'n echt sympbonie or kest. Toen Alexander Lange drie jaar geleden ziek op bed lag, zocht hij een aangename bezigheid. Hij ging knut selen: poppetjes maken van papier, stoeltjes van sigarenkistjeshout enz. Zo ontstond zijn idee een sympho nie-orkest te „vervaardigen". Drie jaar werkte hij er aan en nu is het klaar, Morgenavond ter gelegen heid van het jubileumconcert van het Residentieorkest zal het orkest worden opgesteld in een vitrine op de tweede galerij van het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Het zal daar gedurende veertien dagen te zien zijn. tend dan verstrekt, als de betrok ken werknemers door bemiddeling van het gewestelijk arbeidsbureau elders een werkkring met mogelijk heid van blijvend dienstverband en verhuizing aanvaarden en indien zij naar het oordeel van dit bureau tot het arbeidersoverschot kunnen wor den gerekend. „Kleine middenstand" komt onder studievergrootiUas Staatscommissie ingesteld Gisterochtend heeft de staatssecre taris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp de in de Tweede Ka mer toegezegde commissie voor „het kleine middenstandsbedrijf" geïnstal leerd, die tot taak heeft de proble men van deze aparte maatschappelij ke groep te bestuderen en te zoeken naar mogelijkheden om de toestan den voor hem te verbeteren. De staatssecretaris gaf een korte omschrijving van deze bijzondere be volkingsgroep, die dikwijls van vader op zoon kleine zaakjes drijft, welke statistisch gezien niet rendabel ge noemd kunnen worden, doch die zo wel voor de eigenaar als voor de maatschappij aan een behoefte vol doen. Spr. zette uiteen, dat verschillen de zakenmensen uit deze groep lie ver een lager inkomen genieten uit een zelfstandig bedrijf, dan hun zelf standigheid prijsgeven. Alhoewel de commissie niet alle problemen zal kunnen oplossen, die zij tijdens haar studie zal ontmoeten, meende de staatssecretaris, dat de commissie, waarin zovele verschillen de deskundigen een plaats gevonden hebben, zeer nuttig werk zal kunnen doen voor lïet oplossen van de pro blemen, die deze speciale groep aan kleven. Jeugdige Hagenaars zijn behulpzaam in 't verkeer Oude mensen worden geholpen „De kinderen leren ons weer lo- pen", zei een oude dame toen een meisje van een jaar of achttien haar vriendelijk hulp aanbood bij het over steken op een druk verkeerspunt in de binnenstad van 's-Gravenliage. De Haagse verkeerspolitie was toen bezig met het nemen van een proef of jongens en meisjes tussen de zestien en negentien jaar oude men sen of voetgangers, die bang zijn in het verkeer, de helpende hah.d, zou den kunnen bieden. De proef is geslaagd. Vandaag is een groepje jongens en meisjes, die b(j de verkeerspolitie een korte op leiding hebben gehad, in de binnen stad zijn taak begonnen. LICHT EN WARMTE IN HAARLEMS BINNENSTAD In de Anegang, een der winkel straten in het centrum van Haarlem, is een neon-verlichting aangebracht. Burgemeester P. O. F. M. Cremers zal de nieuwe verlichting Vrijdag 26 No vember a.s, ontsteken, Dat een dergelijke verlichting in Nederland nog niet is toegepast, vindt zijn oorzaak in de hoge aanschaffings- kosten. De bewoners aangesloten bij het Anegangcomité, hebben toegezegd zich vijf jaar gerant te stellen voor het onderhoud; de gemeente zal voor de reparaties zorgdragen. Voorts overweegt het Anegangco mité met ingang van volgend jaar een straatverwarming voor de herfst en winter aan te brengen De tem peratuur zal vijf graden hoger zijn dan elders in de stad. POSTDIRECTEUR GEARRESTEERD De directeur van het postkantoor te Oude Pekela is door de postale recherche gearresteerd en voor de officier van justitie van Groningen geleid. De postale recherche heeft in middels een onderzoek ingesteld naar vermeende fraude, die niet onbe langrijk schijnt te zijn. De gearres teerde directeur heeft ruim. 35 dienst jaren. Zonder buit gevlucht wel even door de knieën, doch wist op de been te blijven door zich aan mo„ide deur vast te grijpen. Terwijl de E?.n Jlnrnhi.rH *1 overvaller trachtte, hem de tas met heelt gistermiddag geprobeerd de ld ontrukken riep de heer NU- kassier van de Maastrichtse gemeen- om Zjjn werd buj. te-admlnlstratie te overvallen en te fen jn de dfukkue sfrnat lgehoord cn beroven. De poging is mislukt en de dader heeft kunnen vluchten. Het bijkantoor te Wijk van het ge meentelijk Maastrichts betalingskan toor is gevestigd in de hal van de bioscoop „Cinema Palace". Toen de kassier, de 62-jarige heer C. Nijpels om kwart over twaalf de hal wilde verlaten met een bedrag van onge veer 1500 gulden betalingen voor gas, electriciteit en water werd hij plotseling door een man met een gevulde zak hard op het hoofd ge slagen. Spoedige hulp. De heer Nijpels ging door de slag direct kwamen mensen de hal bin nen. Door de toen ontstaande ver warring zag de overvaller kans zonder de tas te ontvluchten door een andere deur in de hal, die leidde naar een uitgang in een zijstraat. Goed bekend. De politie, die een bureau heeft schuin tegenover de bioscoop, was binnen enkele minuten ter plaatse en kon een gedeeltelijk signalement van de overvaller vaststellen. Deze moet met de situatie ter plaatse goed bekend zijn geweest, want bij zijn vlucht koos hij precies de deur, die hij van binnenuit kon openen en die®toegang gaf naar een stille zij straat. De recherche heeft een onderzoek ingesteld. WONINGPROBLEEM VOOR DE WERKENDE VROUWEN. Enquête te Utrecht. Een Utrechts vrouwencomité zal een enquête instellen naar de wijze waarop de alleenstaande werkende vrouwen in Utrecht wonen en welke wensen er bestaan ten aanzien van het al of niet zelfstandig wonen, 't .Comité verwachte van de enquétte een inzicht in de omstandigeden, waaronder deze categorie moet leven en het verkrijgen van gegeven, die van nut kunnen zijn voor het woning- beleid in de toekomst. Het is n.l. in de laatste jaren gebleken, dat juist de alleenstaande werkende vrouw moeilijkheden ondervindt bij het vin den van een haar passende huisves ting.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8