goed idee: naar. PEEK CLDPPENBURG A Hf! GEHEIM VI VRIJDAG 19 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 ZAKDOEKEN Grote collectie voor Dames Heren In onze speciale turprisevorpakking Pierrots en Pierrettes vervaardigd van prach- f 75 tlge dameszakdoeken I Herenzakdoeken uitgebreide collectie verpakt In n 50 cellophaan vanaf Us Alaska de betere uni shawl, in exclusief kleun i 95 assortiment Club- en Sportshawls C 75 tZuiver wol) potentsteek Clubstrlpes (met fran|e) 3™ Zuiver Zijden Shawls Italiaanse import purojeta. Roma 70x130 óm Nopoli 70x130 cm Como 60x130 cm 19." 14." 9." KAMERJASSEN In vele modekleuren met paspel en koord, QQ 76 wol, primo kwaliteit Uni double face eg 75 zuiver woJ Zijde •kreukherstellend. 27." COINS DE FEU face, primo pasvorm OVERHEMDEN Crown Shirts - primo pope- llne, gevoerde borst, dubbele manchetten in diverse mouw lengten, met vaste boord-* 95 met baleintjes m. 2 losse boorden en 2p. A 95 ofdrukbare manchetten «9» Kerko Cable Shirts boord Commonder 12.* Fablo's American White stralend wit, onkreukbare boord 15." MOONLIGHT HERENPYAMA'S Prima kwaliteit flanel q frisse streepdessins O* Uni keper flanel met contrasterende f a g« kraag en manchetten IU* Robson de bekende BONNETERIE Jongens tricot blouses streepdessins leeft-4 jaar 1 Jongens Shawls - In 9 35 zeer fraaie rultdesslns I Clubstrepen a 95 zuiver wol (met franje) it Jongens Praire Gordels J 95 Cowboy hoeden 3.95 Zakdoeken, verwerkt ols 9 50 cowboy of poord Speciale aanbieding Jongenskamerjassen, 14.™ PULLOVERS en VESTEN Pullovers - zuiver wol. Prach tige collectie in de nieuwste modellen en kleuren uni. met cc ronde- of V-hals met raglan mouwen, travers en verticaal gestreept nn 75 32.50 it3t Italiaanse Import aq 75 puro lona vanaf tJv* Vesten (lange mouwen). Zuiver wol. 2-kleurig met ritssluiting AA 75 en 2 zakjes ii wevenit, (merk Tweka) 29." Italian Style, met dekte ritssluiting zonder mouwen 1 7 75 wevenit, 2-kleurig I Speciale Si Nicolaaa aanbiediag Wollen vesten In modern kleur- ossortiment, met ritssluiting, met lange mouwen J zonder (Róuwen 12." DASSEN Unieke collectie In een voor Nederland ongekend assorti ment kleuren en dessins, samen gesteld uit de fraaiste binnenb en buitenlandse collecties» Rhodia Organsim Cravatta Campione in exclusieve Italiaanse A 95 dessins it Skymaster zware kwaliteit uni Rhodia, exclusief o 95 voor P C O, ZgiverZijde-in ^nieu we Franse modetinten Q 95 4.95 w» Double shine zware 95 kwpliteit Ua Italiaanse Import puro seta, geheel nieuw kleuren gamma, handgenaoid Q 85 13.95 SP0RTDASSEN ,1." Rainbow, kreukherstellend Matador, zuiver wol 2» lucky, zuiver wot 3«9^ Is hei U nóg moeilijk om uft onze 1001 cadeau artikelen een keus te maken, vraag dèn aan onze cassa de P&C-cadeaubon, welke de ontvanger in de gelegen heid stelt zelf een keus te maken uit onze rijke cadeau- sorteringl 3+ U kunl rullig on». in dn verkoopruimten geëtaleerd, erllkelen. bezichtigen onder enige verplichting lol kopen! LEIDEN Breesfraat 78 loll woolI per paar Windsor sokken loll wool! per poor N.B. Alle Derby en Windsor anklets en sokken voorzien van extra kaartje woL Nylon Anklets Stretch Nylon a 95 possend voor elke voet it Spun Nylon Q 85 snel droog, ijzersterk (de 7 wijzerplaten) door AGATHA CHRISTIE 32) „Dat is helemaal niet alles", zei Bill. „Ik bedoel, dat het te riskant is voor Jimmy. Voordat hij het weet, hebben ze hem ergens in Tooting West geplant en moet hij babys kus sen en speechen houden. Jij weet niet hoe doortastend de Kabeljauw is en hoe vreselijk energiek". „Nou ja, dat moeten we dan wa gen", zei Bundie. „Jimmy kan goed voor zich zelf zorgen". „Jij kent de Kabeljauw niet", her haalde Bill. „Wie komen er allemaal op die partij Bill? Is het iets heel aparts?" „Het gewone zoodje maar. Mevrouw Macatta onder anderen". ,,Dat lid van het parlement?" „Ja, je weet wel die zich altijd zit op te winden over het „Welvaren" en „Zuivere Melk" en „Red de Kinde ren". Stel je eens voor, dat Jimmy door haar bewerkt wordt". „Laat Jimmy er nu maar even bui ten. Vertel verder". „Dan is er ook een Hongaarse, een zogenaamd Jong-Hongaarse gravin met een onuitsprekelijke naam. Die is heel aardig". Hij slikte alsof hü enigszins verle gen werd en Bundie bemerkte, dat hij zijn brood zenuwachtig verkrui melde. „Jong en schoon", informeerde ze bescheiden. „Nou, en of!" „Ik wist niet, dat George zich inte resseerde voor schone vrouwen". „O, dat doet hij ook niet. Zij is aan een zuigelingenvereniging in Boeda pest of zoiets. Natuurlijk stellen zij en mevrouw Macatta belang in elkaar". „Wie nog meert" „Sir Stanley Digby". „De minister van de Luchtvaart?" „Ja, en zijn secretaris Terence OTtourke. Hij is nog eep echte jon gen... of tenminste dat was hij toen hy vloog. Dan is er nog een onuit staanbare Duitse kerel, die Herr Eberhard heet. Ik weet niet wie hij is, maar wij maken allemaal ellendig veel ophef van hem. Er is me twee keer gezegd, dat ik met hem móest gaan lunchen en ik kan je wel verze keren Bundie, dat dat lang geen pret je is. Hij is niet als die lui van 't Ge zantschap, die allen heel- geschikt zijn. Deze man slunpt zijn soep en eet erwten met een mes. En dat niet al leen, maar die knul zit altijd op zijn nagels te bijten... hij knaagt er ge woonweg aan". „Wat smerig!" „Ja hè? Ik geloof dat hij uitvinder is of iets dergelijks. Nu, dat zijn ze allemaal. O ja, sir Oswald Coote". „En lady Coote?" „Ja, ik geloof, dat die ook komt". Bundie zat enige ogenblikken te peinzen. De lijst die Bill opnoemde gaf te denken, maar ze had nu geen tijd om verschillende mogelijkheden nader te overwegen. Ze moest over het volgende punt beginnen. „,Bill", zei ze. „Hoe zit dat nu met Zeven Wijzerplaten?" Bill leek opeens vreselijk in de war gebracht. Hij knipperde met de ogen en vermeed hara blik. „Ik weet niet wat je bedoelt", zei hü. „Onzin", zei Bundie. „Ze hebben mij verteld, dat jij er alles van wist". „Waarvan?" Dat was een lastige vraag. Bundie gooide het over een andere boeg. „Ik zie niet in, waarom jij zo ge heimzinnig hoeft te doen", klaagde zij. „Ik hoef er niet geheimzinnig over te doen. Er gaan nu niet veel mensen rneer' heen. Het was maar 'n manie". Dat klonk raadselachtig. „Je raakt er zo uit, als je een tijdje weg bent geweest", zei Bundie op droeve toon. „O, je hebt er niet veel aan gemist", zei Bill. „Iedereen ging er naar toe om maar te kunnen zeggen, dat hü er geweest was. Het was echt saai en lieve hemel je kunt de reuk van ge bakken vis ooit moe worden". „Waar ging iedereen dan naar toe?" „Naar de Zeven Wüzerplaten-club, natuürlük", zei Bill voor zich uit sta rende. „Daar vroeg je me toch naar". „Zo ken ik ze niet", zei Bundie. „Het was vroeger een achterbuurt, dichtbü Tottenham Court Road. Maar het is nu helemaal afgebroken. Maai de Zeven Wij zerplaten-club bewaart de oude sfeer, gebakken vis en pata tes frites. Geen erg zindelüke bewe ging.. Zo'n soort East End attractie, maar erg gemakkelyk om na de schouwburg heen te gaan". „Het is zeker een nachtclub?" zei Bundie. „Dansen ze er en zo?" Juist. Een vreselyke gemengde beweging. Geen sjieke gelegenheid. Je weet wel, artisten en zo, en een paar van ons soort. Ze vertellen er 'n massa rare dingen van, maar ik voor mü, geloof dat dat maar eigen belang is, om de attractie groter te maken". „Goed", zei Bundie, „dan gaan we er vanavond heen". „O, laten we dat maar niet doen", zei Bill. Zijn verwarring was weer terrug- gekeerd. ,,Ik zeg toch, dat het helemaal ver lopen is. Niemand komt er tegen woordig meer". „Nu, en wy gaan er toch naar toe". „Jij zoudt er niets voor voelen. Hens niet, Bundie". „Je kunt me meenemen naar de Zeven Wyzerplatenclub of nergens anders, Bill. En ik zou graag weten waarom je er zo op tegen hebt". „Ik? Er op tegen?" „Ja, en op 'n pynhjke manier. Wat is het schuldige geheim?" ,,Het schuldige geheim?" „Praat nu niet telkens na wat ik zeg, dat doe je om tijd te winnen". „Dat is niet", zei Bill verontwaar digd. „Het is maar. „Nu?" „Het is een lang verhaal. Je moet weten, dat ik er op een' avond met Babe St. Maur heenging. ,,0, begin je alweer over Babe St. Maur". „En waarom niet?" „Ik wist niet, dat zij er iets mee te maken had", zei Bundie terwül ze 'n geeuw onderdrukte. „Zoals ik zei, nam ik Babe mee. Ze had zin in kreeft. Ik had een kreeft onder mijn arm". Het verhaal werd vervolgd. Toen de kreeft ten laatste uit elkaar gerukt was in een gevecht tussen Bill en 'n kerel, die er helemaal buiten stond wist Bundie de aandacht weer naar haar zelf heen te leiden. „Juist", zei ze. ,,Dus er was een op stootje". „Ja maar, het was mijn kreeft. Ik had ze gekocht en betaald. Ik was volkomen in mijn recht". „O zeker, zeker", zei Bundie haas tig, „maar dat zullen ze nu wel ver geten zyn. En in ieder geval geef ik niet om kreeft. Laten we er düs maar naar toe gaan". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6