DB CIRCUSBARON Snel kuiten adem Optrekking loongrens verplicht verzeker den onderwerp van gesprek met minister Prof. Muiswinkel gaf schets van middenstander en zakenleven „Ook werknemer ware te straffen, wanneer zwart loon betaald wordt" DE LEIDSE COURANT .ui, BLAD - PAGINA 2 DIOCESAAN VROUWENGILDE Zoeken van contact met religieuzen noodzakelijk Tijdens de algemene jaarvergade ring, die het Katholieke Vrouwen gilde gisteren te Haarlem hield, drong de presidente, mevrouw B. Korte- kaas-Den Haan, er op aan, dat er meer contact gezocht sou worden met de religieuzen. Ook deze vrouwen dienen met het practlsche werk van de beweging In aanraking te komen. Weliswaar zijn vele congregaties en orden in Nederland door een collec tief lidmaatschap aangesloten bij de katholieke vrouwenbeweging en be talen zij een bijdrage aan het lande lijk centrum, maar waar de reli gieuzen toch ook de helpsters zijn bij de opvoeding van de kinderen, waar om zouden zij dan niet meer actief kunnen deelnemen aan de beweging. In sommige steden (Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) zijn er re ligieuzen, die ook persoonlijk lid zijn van een afdeling, en in Haarlem heeft men met voldoening kunnen vaststellen, dat sommige bijeenkom sten ook door religieuzen worden bij gewoond. Mevrouw Kortekaas acht te het dan wel gewenst, dat er van uit de afdelingen contact wordt op genomen met de moeder-overste van een bepaald klooster, zodat de reli gieuzen ook in verschillende activi teiten betrokken kunnen worden. Deze vergadering stond verder in het teken van de zelfstandigheid van het Gilde, waartoe de statuten ook werden vastgesteld. Ook de K.A.V. werkt nu zelfstandig en verwacht mag worden, dat de prottige ver standhouding onderling bestendigd zal blijven. Geslaagde actie. De presidente kon ter vergadering mededelen, dat de middenstandsbij eenkomsten, die het vorig jaar gehou den zijn, wel heel bijzonder geslaagd zijn. Als resultaat kon men 150 nieuwe leden boeken, terwijl tevens gevraagd is negen nieuwe afdelin gen op te richten. Ook dit jaar zul len er weer dergelijke bijeenkomsten gehouden worden. De presidente zou voorts graag een steviger contact zien met de mensen uit de land- en tuinbouw en met de Sint Adelbert- vereniging. Tijdens haar bezoek aan Amerika fres haar duidelijk geworden, dat de Amerikaanse vi ouw graag zou corres ponderen met de Nederlandse om de gezamenlijke problemen eens door te prat». Daartoe is nu vanwege het Gilde een studieclub opgericht, waardoor liefhebbers in de gelegen heid worden gesteld te corresponde ren met een Amerikaanse vrouw van gelijke gerichtheid. Mevrouw Kortekaas vroeg meer belangstelling bij de vrouw voor de politiek en zij drong nog eens aan op de kringvorming. Deze is reeds met goede resultaten geschied in Hoorn, Alkmaar en Haarlem, maar in plaatsen als Leiden, Gouda enz. zou een actieve kring eveneens tot stand kunnen komen. Tenslotte verklaarde zij, dat het Gilde ook graag aan kad'orming zou gaan doen. Contributie. Bij het begin van dc bijeenkomst werd de nieuwe geestelijk adviseur, rector J. Th. Kraakman, aan de af gevaardigden van de afdelingen voorgesteld en deze herinnerde in zijn toespraak aan de brief, die hy aan de afdelingen had gezonden en waarop hij van velschillende nog gaarne een antwoord zou ontvangen. De reacties zouden hem dan beter een totaalbeeld kunnen geven van de situatie in het Gilde. In dat ver band bracht hij een contributiever hoging ter sprake van 3.tot 5. en hij vroeg de afdelingen deze kwes tie met de leden te bekijken, echter met edelmoedigheid en zin voor de realiteit. Misschien, dat het dan zo kan geschieden, dat diverse afdelin gen op eigen initiatief de contributie verhogen. Hij kon voorts met het voorhan den zijnde materiaal constateren, dat de afdelingen prachtig werken. Hij wekte de afgevaardigden op de actua liteiten van stad en streek op te spo ren en de leden daarop te attende ren. De programma's van de bijeen komsten dienen daarnaar ingericht te worden. In korte trekken ging rector Kraak man in op het bisschoppelijk Mande- ment en hij wees op de noodzaak om de godsdienst weer het lever» te laten doortrekken. De vrouw is door haar opvoedingsfunctie onmisbaar bij het verwezenlijken van de gedachten, die in het Mandement zijn vastgelegd. In de middagvergadering sprak mgr. A. M. Jansen, pastoor te Maar- sen, over de sexuele moeilijkheden bij kinderen. Op een bijzonder boeiende manier besprak hij dit probleem en met klem dirong hij er op aan, dat de ouders openhartig en vooral waar heidlievend zouden zijn, ook op dit terrein, tegenover hun tkinderen. N\aok Uzelf niet wijs, dat kortademigheid 'nu eenmaal b(j Uw gestel hoort. Neem het snelwerkende middel dat het taaie Artsen over de brochure Kunneman Tijdens een gesprek van de minis ter van Sociale Zaken, de heer J. G. Suurhoff, met het bestuur van de Koninklijke Maatsohappij tot Bevor dering van de Geneeskunst is weder om ter sprake gekomen, de optrek king van de loongrens voor verplicht verzekerden van 5S00 tot 6000, waartegen de artsen ernstige bezwa ren hebben. Het gesprek heeft een bevredigend verloop gehad en is ln een prettige sfeer verlopen. Het bestuur van de Kon. Ned. Mij. van Geneeskunst heeft bovendien Dinsdagmorgen een onderhoud gehad met vertegenwoordigers uit het ver zekeringsbedrijf. Besproken werd de bekende brochure van dr Kunneman „Bereid en in staat, volksgezondheid en verzekeringsbedrijf". In deze bro chure werd, zoals bekend, het voor stel gedaan dat het levensverzeke ringsbedrijf in staat zou zijn bij éen verdere optrekking van de loongrens, werknemers in de gelegenheid te stellen, zich particulier te verzekeren tegen een premie, die gelük wgs aan j die der ziekenfondsen. Concurrerende dekking. Het blijkt nu dat na de publicatie van het geschrift aan een technische commissie, bestaande uit ziektever zekeraars en een medische adviseur van een ziekteverzekeringsmaat schappij is opgedragen bedoeld plan zou uit te werken en om te vormen, dat een grotere categorie verplicht verzekerden bij het particuliere ver zekeringsbedrijf een concurrerende dekking kan krijgen. De technische commissie is met de uitwerking van het plan zoer ver ge vorderd. Het streven van de commis sie is het definitieve plan nog voor 28 November aan de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering van de Geneeskunst voor te leggen. Ondanks lage verdiensten niet ontevreden In de aula van de Katholieke £co- nomische Hogeschool te Tilburg heeft prof. dr. F. L. Muiswinkel, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam gistermiddag gesproken over: „De structuur van de midden- en kleinonderneming." Hij constateerde, dat de aard der prestaties van midden- en kleinbe drijf zeer verschillend is; slechts op één punt komen zij met elkaar over een: beiden hebben ze de consument tot inzet. Prof. Muiswinkel typeerde de mid denstander als een doorzetter, vol houder, zwoeger, die niet naar de 48 uren per week kijkt. Hij is een man, die hard om hulp roept en om steun van de over heid, als er slechte tijden aanbreken. Hij spaart iedere cent, maar geeft het geld vlot uit, als er feest te vieren valt. Hij ziet zijn zaak veel voorna mer dan de gehele Nederlandse eco nomie. AMSTERDAMSE OFFICIER VAN JUSTITIE: „Zwart of helemaal niet!" Tijdens een strafzaak, die de econo mische rechter te Amsterdam giste ren te behandelen kreeg tegen een aannemer, die zwarte lonen had uit betaald aan metselaars, heeft de of- fieier van justitie de mogelijkheid be sproken om in de toekomst ook de werknemers aansprakelijk te stellen, wanneer in een bedrijf zwarte lonen worden betaald. De aannemer, die in de hoofdstad enkele grote werken in uitvoer heeft, gaf volmondig toe, dat hij zwarte lo- HAAGSE RECHTBANK Werkschuwe schilder vergiste zich in één nul „Er is een flinke „stoot" te halen. Er liggen wel 1000 zeemlappen", had een 30-jarige glazenwasser uit Den Haag tegen een 27-jarige schilder ge zegd. De schilder trok er daarom met zijn maat, een 26-jarlge schoenmaker in de nacht van twee op drie Augus tus jl. op uit en brak in in een dro gisterij aan de Koningsstraat in Den Haag. De bult omvatte slechts honderd zeemlappen, honderd vijftig gaspen- nlngen en een beetje kleingeld. Gistermorgen luchtte de schilder met bulderende stera zijn opgekropte gemoed over deze misleiding van de glazenwasser voor de rechtbank te 's-Gravenhage. „Vond u het eigenlijk niet een beetje beneden uw waardigheid om zo'n klein kraakje te zetten?", vroeg de president van de rechtbank. „Ja, ik dacht een lekkere „stoot" te kunnen maken, maar het was een „miskleur". Woedend was hij hierover, zwart gallig voegde hij er later aan toe: „S. heeft my nog een keer opgelicht. Hy heeft me te weinig betaald voor de buit. Dat zijn wij niet gewend in de onderwereld." „Mag ik u er aan herinneren, dat u onlangs door de rechtbank te Utrecht ook al wegens inbraak tot vijftien maanden bent veroordeeld?", werd van achter de groene tafel opge merkt. ,Och, ik zit overal, ziet u", ant woordde De J. „Hebt u eigenlijk wel eens gewoon gewerkt?" „rk kan het me niet herinneren". De officier van justitie requireerde tegen de schilder een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden, tegen diens maat, de schoenmaker G., een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest, en tegen de helers ge noemde glazenwasser en een 42-jari ge koopman resp. tien maanden, waarvan vier voorwaardelijk en drie maanden voorwaardelijk en een geld boete van 40,subsidiair 20 dagen hechtenis. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. nen betaald had en hij had ook geen moeite gedaan, dit te verbergen, want de bedragen stonden gewoon in zijn boeken opgenomen. Dwang! De aannemer vertelde, dat hij wel gewongen was zwarte lor en te beta len, daar anders niemand bij hem zou komen werken. Hij legde de rechtbank uit, dat hij enkele grote werken in bouw heeft, die tijdig moeten worden opgeleverd. De offieier, die ƒ500,—- plus 2 maanden voorwaardelijk vroeg, be toogde in zyn requisitoir, dat de werknemer de feitelijke schuldige was in deze zaken; de werkgever staat maehteloos en is wel gedwon gen om meer te betalen. De president, die uitspraak deed, gaf volmondig toe, dat ook de werk nemer een grote schuld heeft, wan neer in een bedrijf zwarte lonen be taald worden, maar achtte de aanne mer toch niet vrij van schuld. Hij veroordeelde de man tot ƒ300,—- boete. Het publiek heeft de rechten. Uit deze functie vloeien proble men voort. Voor wat de detailhandel betreft, stelt de zakenman een assor timent goederen voor aan de ondes kundige verbruikers. De consument handelt op grond van gewoonten. Dit betekent, dat de ondernemer staat tegenover een complex afnemers en dus verkoopt aan een tegenpartij, die niet economisch is gericht. Daar door zullen de spitsuren en het thuisbezorgen altijd blijven bestaan. In het ambachts bedrijf heeft het publiek, dat het geld heeft, het recht te zeggen, hoe dit besteed zal wor den en het is geen verstandige onder nemer die het publiek anders tracht te suggereren. In het midden- en kleinbedrijf is de exploitant de raadsman van de klant. Risico's van het leven groter. Over het inkomen van de mensen uit het midden- en kleinbedrijf spre kende, constateerde spreker, dat hun verdiensten eigenlijk veel te laag zijn. Het schommelt tussen de 2000 en 4000 gulden per jaar. Dit is een beloning, waarmee de risico's van het leven niet kunnen worden opgevangen, want dan ligt de minimumgrens op 6000. Van deze soort kleinbedrijven bestaan er in ons land zeer veel. We vinden ze voornamelijk in de dorpen en gehuchten. De overheids- „Polynorm" komt in particuliere handen Thans winstgevend De „Staats-industrie" „Polynorin", die enkele jaren geleden het misnoe gen van velen opwekte, daar de re gering toen schijnbaar goed geld naar kwaad geld gooide, door de „Poly- norm-industrie" te financieren, die geen enkele levensvatbaarheid scheen te hebben, deze industrie schijnt thans een betere tijd te beleven, want de minister van financiën heeft verteld, dat het bedrijf nu op winst werkt, nadat een bekend zakenman de leiding van het bedrijf op zich ge nomen had en de productie van op drachten naar massa-productie was overgegaan. De minister deelde mede, dat de regering „Polynorm" in de afgelopen jaren niet buiten proporties bediend heeft van regeringsopdrachten en voorts, dat het altijd in het voorne men van de regering heeft gelegen de industrie te verkopen, zo gauw zij winstgevend zou worden. Vitu een ernstig geril'the ontvoerde Jeroen^ipnn tin mme en nmicHnme om en waarom7laten vn de politie het qevalini\tr' handen geven! 10 politiek kan hierin geen verandering brengen. Over het algemeen zijn deze middenstanders niet ontevreden. Hier doet zich het geval voor, dat een sociale instelling is gekop peld aan een economische, die geen ontevredenheid biedt. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat in een dergelijke omgeving 80 pet der elec- triciens, 78 pet. van de slagers, 63 pet. van de schoenherstellers en 82 pet. der melkhandelaren met hun inkomsten zeer tevreden waren. Bewezen werd, dat naarmate de plaats van vestiging groter wordt, het inkomen stijgt. Van 3800 kwam men tot 4500, van 3400 op ƒ4400. Met na druk betoogde prof. Muiswinkel, dat hij in geen geval de figuur van de middenstander heeft willen idealise ren. In gunstige zin ontwikkeld. Tot slot besprak prof. Muiswinkel de vermogenspositie van de midden standers na de laatste oorlog. Er was een wanverhouding ontstaan tussen de vermogenspositie en het inkomen. Het inkomen heeft zich in gunstige zin ontwikkeld. En waar in 1945 alles fout zat, kan nu worden geconsta teerd, dat de bankpositie der midden standers zodanig is geworden, dat men ook hierin geen grote moeilijk heden zal moeten verwachten. Vol gens spreker was 't gebrek aan goe deren ereer dan de fiscale beslissin gen. Het doel van de prjjsbeheersing tijdens de oorlog was: de bescher ming van de consument. Als de con sument echter op het eerste plan wordt gesteld, komt de ondernemer te kort. De politiek van de bezetter was niet gericht op het belang van de ondernemers. De kleinbedrijven kregen daardoor geen kans meer om hun prijzen aan te passen aan de his torisch gegroeid prijzenpolitiek, zo besloot prof. Muiswinkel. Aetherklarsken JECOVITOL/U^^ DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weerber. en Katholiek nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Verz.-progr. v. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Ge wijde muziek. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianosp. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert (12.30—12.33 Land- en tuin- bouwmededeUngen. 12.33—12.40 Voor de boeren). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Piano voordracht. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.15 Pianotrio. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Fluitrecital. 15.50 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Vocaal ens. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Trio-sonates. 17.50 Gram. 18.30 Friese uitz. 18.45 Leger des Heil8-ork. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 22.00 Periodieken pa rade/ 22.10 Gram. 22.20 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM JI. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7,10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10,00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 De Antwoordman. 11.15 Gram. 11.45 Voor de vrouw. 12.00 Orgelsp. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Gilbert Mysterie", hoorsp. 14.40 Gram. 14.45 Voor de zieken. 15.30 Bariton en piano. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: A. Saleh: „Bo naire, een eiland van de Nederlandse Antillen". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- problemen. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Gram. 19.00 Voor het kind. 19.05 Ge sproken Brief uit Londen. 19.10 Rep. 19.15 Jazz-Sociëteit. 19.45 „Het leven begint bij 40", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Concertgebouworkesf solist. (In de pauze: Interv.). 21.50 Cabaret. 22.20 Gram. 22.40 Rep. of gram. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.30—24.00 Amus.muz. ^de 7 wijzerplaten^ door AGATHA CHRISTIE 20) „Ik veronderstel, dat heel véle daarvan niet werkelijk gevaarlijk zyn". ,,Daar hebben we een hele goede regel voor", zei Battle. „Hoe meer ze praten hoe minder ze uitvoeren. U zoudt verwonderd zijn, hoe goed dat opgaat". „En ik heb gehoord, dat u ze heel vaak maar voort laat gaan?" Battle knikte. „Juist, maar iemand mag zich geen Broeder van de Vrijheid noemen en twee keer in de week vergaderen en in een kelder spreken over stromen bloed. Dat zal noch hem noch ons kwaad doen. En als er soms moeilijk heden van komen, weten we waar we hen vinden kunnen". „Maar soms", zei Bundie, „kan een genootschap toch wel gevaarlijker sijn dan iemand zich kan voorstelen". „Dat is heel onwaarschijnlijk", zei Battle. „Maar het zou kunnen gebeuren", hield Bundie aan. „O ja", gaf de hoofdinsDecteur toe. Ze zwegen enige ogenblikken. Toen zei Bundie kalm: „Hoofdinspecteur Battle, zoudt u mij een lyst kunnen geven van ge heime genootschappen, wier hoofd kwartier in Zeven Wijzerplaten is". Hoofdinspecteur Battle was er trots op, dat nooit iemand hem blijken van aandoening had zien geven. Maar Bundie kon er een eed op gedaan hebben, dat zijn oogleden één ogen blik knipten en dat hij van zijn stuk leek gebracht. Echter maar een ogen blik. Hij was weer zijn gewone hou terige zelf, toen hij zei: „Strikt genomen, lady Eileen, be staat Zeven Wijzerplaten tegenwoor dig niet meer", „Neen?" „Nee; het is voor het grootste ge deelte afgebroken en weer opge bouwd. Het is ooit een tamelijk ordi naire buurt geweest, maar tegen woordig is het heel fatsoenlijk en j deftig. Helemaal geen romantisch plekje om te snuffelen, naar geheim zinnige gencotschapren". 1 „O", zei Bundle tamelyk in het nauw gedreven. „Maar toch zou ik heel graag wil len weten, hoe u op die buurt kof.it, lady Eileen". „Moet ik u dat vertellen?" „Och het spaart moeite nietwaar? Dan weten we hoe de zaken staan, om het zo eens uit te drukken". „Gisteren werd een man doodge schoten", zei ze langzaam. ,,Ik dacht, dat ik hem overreden had. „Mijnheer Ronald Devereux?" „U weet het natuurlijk. Waarom innd er niets van in de kranten?" „Wilt u dat werkelijk weten, lady \ileen?" „Ja, graag". „Nu, ik wilde graag vier en twin tig uur voor ons zelf hebben. Morgen zal het in de kranten staan" „O!" Bundie bestudeerde hem, in de war gebracht. Wat verborg zich achter dat onbeweeglijk gezicht? Beschouwde hij het doodschieten van Ronald De vereux als een gewone of als een bui tengewone misdaad? „Hij vernoemde Zeven Wijzerpla ten, toen hij stierf". „Dank u", zei Battle, dat zal ik even noteren". Hij schreef enige woorden op het vloeiblok voor hem. Bundie gooide het nu over een an dere boeg. „Ik hoor, dat mijnheer Lomax u gisteren kwam spreken over een dreigbrief, die hij ontvangen heeft". „Juist". „En die werd gestuurd uit Zeven Wijzerplaten". „Ik geloof, dat er Zeven Wijzerpla ten boven stond". Bundle had het gevoel of ze ver- geefs op een gesloten deur beukte. „Als ik u mag raden Lady Eileen". „Ik weet, wat u zeggen wilt". „Dan zou ik naar huis gaan en nu ja, de zaak uit uw hoofd zetten". „De zaak aan u over laten bedoelt u?" „Juist", zei hoofdinspecteur Battle. „Wij zijn immers de vaklui". „En ik ben maar een amateur? Ja, maar u vergeet één ding... ik kan dan al uw kennis en bekwaamheid niet bezitten, maar iets heb ik toch op u voor. Ik kan in het geheim werken". Het scheen toe alsof de hoofdin specteur een weinig uit het veld ge slagen was en alsof haar woorden doel getroffen hadden. „Natuurlijk", zei Bundie, „als u me geen lijst wilt geven van geheime ge nootschappen. „O, dat heb ik niet gezegd. U kunt een lijst krijgen van de gehele ver zameling". Hij ging naar de deur, stak zijn hoofd er dcor en riep iets, toen ging hij weer in zijn stoel zitten. Bundie voelde zich enigszins zonder reden beschaamd. Het gemak waarmede hy op haar verzoek inging, kwam haar verdacht voor. Hij keek haar nu kalm aan. „Herinnert u zich de dood van mijnheer Wade?" „Ten uwe huize, nietwaar? Hij nam een te grote dosis van een slaapmid del". „Zyn zuster zegt, dat hij nooit iets innam om te slapen". „Och", zei de hoofdinspecteur. „U zoudt verwonderd zijn, als u wist hoeveel zaken er zijn, waarvan zus ters niets weten". Bundie voelde zich weer beschaamd. Ze bleef zwijgend zitten, tot er ie mand kwam met een getypt vel pa pier, dat hij de hoofdinspecteur gaf. „Alstublieft", zei deze, toen de an der de kamer verlaten had: „De bloedbroeders van St. Sebastianus", „De Wolfshonden", „De broeders des Vredes", „De Vereniging der vrien den", „De vrienden der onderdruk king", „De kinderen van Moskou" „De dragers van het rode vaanc- „De haringen", „De kameraden der gevolenen",en nog wel een half dozijn anderen". Hij gaf haar de lijst met een duide lijk merkbare glinstering in z'n ogen. „U geeft 't", zei Bundle, „omdat u weet, dat ik er niets aan zal hebben. Wilt u hebben, dat ik me helemaal niet met de zaak bemoei?" „Dat zou ik het liefst hebben. U begrijpt als u al die plaatsen op zoekt nu ja, dan zult u het ons heel lastig maken". „U bedoelt, dat u me dan in het oog zult h/ vden?" „Ja, in het oog houden, lady Ei- leen!" Bundle was opgestaan. Ze weifelde nog. Tot dan toe was hoofdinspecteur Battle de overwinnaar. Toen herin nerde ze zich een klein incident en gebruikte dat als een laatste beroep op hem. „Ik zei zo juist, dat een amateur sommige dingen kan doen, die een man van het vak niet kan. U hebt me niet tegengesproken. Dat komt omdat u een eerlijk man bent hoofdinspec teur Battle. U wist, dat ik gelyk had". „Ga door", zei Battle kalm. „Op Chimneys hebt u me laten wilt u me nu niet laten hel-

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6