e.B. Uitbreiding en verbetering van het R.K. Bejaardentehuis De raad van Sassenheim besloot tot aanschaffing gashouder (f 263+307*75) 1 ïen huizen worden opgeknapt zeker meer Het mag toch De uitbreidingsplannen moeten opnieuw bekeken worden Th. J. F. Teumssen 25 jaar hoofd van R.K. jongensschool If SBlll1i 1 Nieuwkoop n.l. op 1 December 1929. Bü HUIBERS Surséance van betaling T. en D* WOENSDAG 17 NOVEMBER 1954 DE LETOSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD NIEUWKOOP Gemeentetoren wordt gerestaureerd Onmiddellijk na de opening van de raadsvergadering te Nieuwkoop gaat burgemeester Van der Weyden een begin maken met de zeer omvangrij ke agenda. De eerste agendepunten bestaan allen uit subsidie-aanvragen. De plaatselijke Jeugdnatuur wacht vraagt een subsidie van 50.Na enige besprekingen ziet de raad hiel de noodzaak niet van in. De Johanna-stichting te Arnhem verzoekt een jaarlijkssubsidie van 50.Eveneens Sobriëtas, alsmede de Stichting Katholiek Blindenwe zen, de Nederlandse Blindembond, de Amateur-toneel-unie. Al deze aan vragen worden op grond van een reeds eerder ingenomen standpunt van de raad en volgens prae-advies van B. en W. afgewezen. Het R.K. gymnasium te Venraay vraagt voor een leerling uit de ge meente ƒ200.subsidie. De raad gaat niet verder dan tot 75. Voorts hebben de plaatselijke Kruisverenigingen een verhoging van gemeentelijke subsidie verzocht van 2.50 op 4.B. en W. adviseerden 50 pet. van de contributie der leden tot een maximum van 4.Een voorstel van de heer Stoppelenburg om er 5.van te maken vond geen genade. Evenmin een voorstel van de heer E. H. van Dam om 4.toe te kennen voor ieder lid zonder meer. Wel ging die raad accoord met een voorstel van B. en W. om de afde ling Noorden en het Groene Kruis een donatie van 1000.te geven als tegemoetkoming in de exploitatie kosten van haar wijkgebouwen. Landaankoop. Van de heer J. L. Koole kan de ge meente billijk land kopen, eensdeels als compensatie aan de heer N. Nieu- wenhuizen voor het land, dat hij kwijt raakt aan het uitbreidingsplan, andierdecls om er huizen op te zet ten, aangezien de onderhandelingen met de heer N. Bodegraven over het terrein, waarop deze aanvankelijk waren geprojecteerd, nog niet vlot ten. Na verdediging door de heer H. Markman en de burgemeester, die er een uitgebreide bespreking over de classificatie aan verbindt, gaat de raad accoord met de voorgestelde sa larisverhoging van het gemeenteper- soneel, alsmede met de toekenning van de bekende 6 pet. Eveneens met een beloning van 300-voor de heer C. J. van Vliet als secretaris van de Woonruimte-Commissie. R.K. Jongensschool en R.K. Bejaarden. De raad gaat principieel accoord met de aanvrage van het R.K. Kerk bestuur voor de bouw van een nieu we Jongensschool. Zonder discussie wordt tot medewerking besloten. Op het uitbreidingsplan, dat ter tafel kwam, is deze school reeds geprojec teerd aan de Achterweg, naast het voetbalveld. Het zal een vierklassige school worden, met voldoende gele genheid voor een eventuele latere uitbreiding. Van de. stichting R.K. Bejaarden zorg was een verzoek om medewer king van de raad voor modernisering en uitbreiding van het tegenwoordige Liefdegesticht. De bedoeling is, dat het huidige gebouw wordt gerestau reerd, dat er kamerbewoning komt, inplaats van de gemeenschappelijke zalen van nu, centrale verwarming en dat er aan de Oostzijde een geheel nieuwe vleugel komt, tot en met de huidige bewaarschool en het naailo- kaal. Er zouden dan 18 zusters en 61 bejaarden kunnen worden gehuis vest. Boven de begane grond komen nog 3 étages, met lift en op iedere étage een badcel. Met de overname van het bestaande gesticht en de verbouwingskosten zou ongeveer 400.000 gemoeid zijn. Nadat de heer Markman een en ander heeft toegelicht, besluit de raad zijn medewerking in beginsel te ver lenen, op dezelfde voorwaarden als waarop die destijds verleend werd aan het Protestants bejaarden-tehuis. Tal van tekeningen illustreerden de voorlopige plannen van het Stich tingsbestuur. Restauratie van de gemeente toren. De gemeentetoren is zeer in verval. B. en W. hebben het architecten bureau Dekker en Van der Sterre te Leiderdorp een restauratie-plan la ten opmaken, waarbij de ommante- ling hersteld zou moeten worden en de gehele bovenbouw vernieuwd. Een en andier zou ruim 70.000 moe ten kosten met bijstand van Rijk en Provincie zouden de kosten voor de gemeente nog altijd 32.000 bedra gen. De raad deelde de zienswijze van de burgemeester, dat Nieuw koop Nieuwkoop niet meer zou zijn zonder zijn toren en gaf zijn votum. Na stemming wordt met bijna alge mene stemmen de heer C. J. van Vliet benoemd in de functie van amb tenaar van de Burgerlijke Stand, met terugwerkende kracht vanaf 1 Jan. 1954. Lang wordt gediscussieerd over het voorstel van B. en W. om over te gaan tot een onteigenings-procedure tegen de heer N. Bodegraven. Het faat om 3 ha. grasland behorende bij e boerderij van de pachter Schoon- derwoerd, welke de gemeente in zijn uitbreidingsplan nodig heeft. De ge meente biedt de heer Bodegraven 1.10 per m2, maar na meer dan een jaar onderhandeling is men nog niet tot een accoord gekomen. De pach ter is land toegewezen als schadever goeding. De eigenaar krijgt van de raad nog enige dagen gelegenheid zich te bedenken. Zo niet dan wordt rrt. t 1 1 moeten zijn, In de toekomst wordt Gisteravond was de gemeenteraad van Sassenheim weer bijeengekomen vtui oaMCUiitiiu Uijtcujuwuin op grond van de wederopbouwwet t„ behandeling van een aantal pun begon- Rondvraag. De heer Bloos klaagt over varen door de voorwetering na zonsonder gang, waardoor de draaiplanken af1 liggen en gevaar ontstaat. B. en W. zullen overwegen wat hier tegen te doen is. Het lid E. H. van Dam vraagt naar reeds eerder toegezegde plannen over het zwembad. De gemeente-opzich ter zal dit probleem ens bezien. De heer Markman klaagt over de onhoudbare toestand voor het ver keer in 't Zuid-Einde, speciaal bij de smederij van P. de Rooy. Ook hier zal aandacht aan worden besteed, of schoon de burgemeester reeds een poging in die richting heeft gedaan. De burgemeester bedankt de raad nog voor de eensgezinde gewichtige besluiten, die genomen zijn en om half elf nog gaat de Raad over in ge heime zitting. GEMEENTERAAD TER AAR Subsidie voor Altior Gisteravond kwam de gemeenteraad van Ter Aar in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester B. J. Hogenboom. Wethou der den Hollander stelde voor om de notulen gestencild aan de leden van de raad toe te zenden. Het kwam tot een hoofdelijke stemming en met 5 tegen 6 stemmen werd het voorstel den Hollander verworpen. Naar aan leiding van een brief van Ged. St. besloot de raad, dat ook de wethou- dessalarissen zullen worden verhoogd met 6%. De gemeente-ambtenaren zullen één uurloon afstaan voor de Vluchtelingenhulp. De raad besloot het bijeengebrachte met een gelijk bedrag te suppleren. Onderwijs. De vergoeding vakonderwijzeres in de nuttige handwerken over het jaar 1953 ten behoeve van de R.K. School te Langeraar werd vastgesteld op een bedrag van 972.73. De raad nam een gunstige beschik king op een aanvraag van het be stuur der school voor Chr. Volkson derwijs te Ter Aar om medewerking voor de aanschaffing van twee nieu we kachels, het aanbrengen van een overdekte rij wielbergplaats voor stal ling van 50 fietsen en een vergroting van de speelplaats. Volgende punt was de benoeming van leden van de commissie van ad vies voor woonruimte-verdeling. De heren G. Versluis, J. Bogerd, F. Sas sen, J. Egberts en C. van Vliet wer den herbenoemd. De verlenging van de rekening courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten 75.000.werd goedgekeurd. Begroting sluitend. De gemeente-begroting voor het dienstjaar 1955 werd aangeboden evenals de begroting gemeentelijk grondbedrijf. Ten aanzien van de ge meente-begroting deelde de voorz. mede, dat deze weer sluitend is. Voor de behandeling zullen de raadsleden een exemplaar ter bestudering ont vangen. Doordat de goedkeuring was ont houden aan het uitbreidingsplan in hoofdzaak, en in onderdelen, door jonge onderwijzer benoemd te Har- 11 lltpPI I meleh waar hij bleef tot zijn benoe- II ]j|fMnI ming als hoofd van de school te I Het geslacht Teunissen is rijk aan ön- iÉl Vffiw f1 derwijzers. De grootvader van de jubilaris was schoolhoofd te Maas bommel, zijn vader hoofd van de school te Haarzuilens, zijn broers zijn eveneens in het onderwijs n.l. school hoofd te Vleuten en Mulo-onderwij zer te Pijnacker. Buiten het onderwijs neemt de heer Teunissen actief deel aan het paro chiële leven. Sinds 1938 is hij secre taris-penningmeester van het Wit- Gele Kruis, afdeling Nieuwkoop. De ze functie geeft hem zeer veel werk, hetgeen hij echter met vreugde en toewijding doet. Al spoedig was de heer Teunissen lid van het kerkkoor Het wordt binnenkort groot feest 'en vanaf 1940 zwaait hij de dirigeer- in en rondom de school, want de heer stok. Hij is een groot jjveraar voor de goede zang in de kerk en met na me geeft hij zich geheel aan de be studering van de kerkmuziek, bij uit stek 't aloude en schone gregoriaans. Op 39 December pas wordt het feest gevierd voor de schooljeugd en voor de parochie. Eenieder zal in de gele genheid worden gesteld belangstel ling te tonen en dankbaarheid te ui ten aan de heer Teunissen, die. een Ged. Staten, nam de raad een besluit om te komen tot nieuwe plannen. Er zal gezocht 'moeten worden naar we gen, om de ontstane situatie tot op lossing te brengen. Een voorstel van B. en W. om 521.toe te kennen als renteloos voorschot aan de woningstichting Ter Aar tot dekking van het onge dekte exploitatie-verlies over 1952-53 verkreeg goedkeuring. Hierna komen diverse subsidieaan vragen in behandeling. Allereerst een aanvraag van de R.K. Sportvereni ging Altior, die verzocht een subsi die van 600.te mogen ontvangen. In een vorige vergadering was deze aanvraag naar B. en W. verwezen om nader advies. B. en W. stelden nu voor om 400.toe te staan en dan verder toe te zien hoe de exploitatie verloopt. De heer v. Rijn kan zich met het voorstel verenigen, maar wil dat het bedrag verhoogd zal worden zodra dit voor Altior nodig blijkt. Met algemene stemmen wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De commissie voor huishoudelijke voorlichting vroeg en verkreeg een subs.die groot 15.voor zaalhuur voor een kookcursus van zes lessen. Het R. K. Lyceum St. Bonaventura te Leiden een bijdrage in het exploi tatie-tekort van 14.94 per leerling Het Missiehuis St. Antonius te Kaats heuvel een bijdrage in het exploitatie tekort van 100.per leerling. Toe gestaan werd 118.96 op een aan vraag van LTB en CBTB voor de Tuinbouwcursus. Ook stond de raad 125.toe aan de RK EHBO, afd. Langeraar voor het inrichten van verbendposten. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer P. v. Rijn of de raad gelegenheid zal krijgen een woordje mee te spreken bij het ontwerpen van nieuwe uit breidingsplannen. Het antwoord was bevestigend. Ook vroeg de heer van Rijn inlichtingen over een investe ringsprogramma. Hierover sprak ook de heer Sassen. Ook Ter Aar heeft zo'n programma geldend voor de ko mende vijf jaren. Op een desbetref fende vraag verkreeg de heer v. Rijn de mededeling dat van het polderbe stuur toestemming was verkregen de wegsloot te Langeraar als toegang tot het kerkpad te dempen. De heren A. P. Uijttewaal en F. Sas sen bespreken nog eens de desolaten toetand van de Bloemenstraat. De uit voering van dit werk is door moei lijkheden nog gestagneerd. De heer F. Sassen informeert naar verlichting Schilk, en de heer Joh. v. Eijk breekt een lans voor verlichting Oost-Kanaalweg, alsmede om daar ook de beschikking te krijgen over krachtstroom, speciaal ten behoeve van de daar gelegen tuinbouwbedrij ven. De heer v. Eijk laat ook een ern stige klacht horen over de licht stroom Deze is zeer slecht. De voorz. zegt toe deze aangelegenheden te be preken met N.V. Lugqlunum. De heer Koning sprak nog over de aanleg van een trottoir langs de Aardamseweg. Als de provincie klaar is zal deze aangelegenheid nog eens worden be zien. ten. Bij deze belangrijke vergadering waren alle leden aanwezig. Uit de verificatierapporten betref fende de controle van kas en boeken over het 3e kwartaal bleek dat er nog al achterstand bestond in de te innen huren. Vooral de heer Korte- kaas wilde en beter toezicht op de betaling. De heer Vogelaar deelde mede, dat de situatie niet zo ernstig was als door het rapport werd voor gesteld. De achterstand is nu tot een klein bedrag teruggebracht. De begroting over 1955 van de ge meente en bedrijven werd symboliek aangeboden en in handen gesteld van de financiële commissie. Doordat de heer Schrama nu wethouder is, is de commissie niet meer volledig. De heer Kortekaas is van mening dat de commissie eerst volledig moet zijn en stelt een stemming voor. Voorgedra gen wordt de heer J. Wesseling. Met 9 stemmen wordt de heer Wesseling gekozen. De heer J. Heemskerk ver wierf 3 stemmen. Als gevolg van de laatste loon- ronde zullen de ambtenaren ook 6 loonsverhoging krijgen. De ambtenaren brachten 89,bij een voor de vluchtelingenhulp. De raad besloot dit bedrag te verdub belen. Overschreden. Thans kwam aan de orde de goed keuring van de begroting over 1955 en eerste begrotingswijziging over 1954 van het Burgerlijk Armbestuur. Voor 1954 was de begroting ge raamd op 63.934,Gezien de grote uitgaven, wordt het bedrag der sub sidie hetwelk ten laste van de ge meente komt, gebracht op 77.934, derhalve een bedrag van 14.000, meer. Een en ander werd verwerkt in de eerste begrotingswijziging. De begroting over 1955 wordt ge raamd op 81.350,Deze grote be dragen zijn het gevolg van: 1. stij ging van het aantal ondersteunden, 2. verhoging van de uitkeringsnor- rr.en en verpleegkosten, 3. vermin dering van het aandeel der kerke lijke instellingen van weldadigheid in de kosten van ondersteuning en verpleging. Voorgesteld werd een bedrag van 12,50 per jaar beschikbaar te stel len als subsidie voor de Dr. v. Voort- huijzenschool te Leiden. De raad ging hiermed accoord. Een verzoek om in aanmerking te komen voor de premie voor woning verbetering, werd door de gehele raad enthousiast ontvangen. Het be treffen hier 10 hulzen in de Zuider- straat. Van gemeentewege zal 500 per huis worden bijgedragen, terwijl et Rijk er nog eens 1000,bovenop doet. De heer Beij zou gaarne zien, dat er meer reclame gemaakt wordt voor deze premies. Naast zijn mening zou den er nog meer huiseigenaren dit voorbeeld volgen. De heer v. Breda is positief van mening dat de huis eigenaren van deze regeling iets af weten doch het vertikken de wonin gen te verbeteren. Tot voor kort ont ving men nog een bepaald subsidie erbij, de z.g. DUW-steun. Deze is nu vervallen. De voorwaarden zijn ech ter nog aantrekkelijk genoeg voor de huiseigenaren. Er zijn nog heel wat huizen in Sassenheim die verbetering dringend nodig hebben. De voorzit ter deelde mede dat onder de huis eigenaren nogmaals op deze moge lijkheid gewezen zal worden. Het voorstel voor deze 10 huizen werd natuurlijk aangenomen. Grondverkoop. Een strook grond achter het Ko ningshuis werd verkocht aan de heer P. Westerbeek sr. De heer v. d. Nou- Th. J. F. Teunissen herdenkt op 1 December a.s. de dag, waarop hij 25 jaar geleden werd benoemd tot hoofd van de R.K. Jongensschool „St. Jo seph" te Nieuwkoop. De heer Teunissen werd geboren te Haarzuilen op 28 Mei 1905. Zijn stu die volbracht hij op de R.K. Kweek school te Hilversum, waar hy op 23 Juni 1924 zijn onderwijzersacte be haalde. Op 6 Augustus 1926 slaagde de heer Teunissen voor hoofdacte waarna hij in 1923 nog de acte Frans behaalde. Op 1 1°21 werd de DE KWAKEL Aanrijding. Dinsdagmiddag om streeks half één kwam mej. D., geze ten op een moterbakfiets, van het Kwakelsepad en draaide de Mgr. Noordmanlaan in. Vanuit een zij straat kwam achteruit rijden de ko- lenauto van V. Een aanrijding was niet te voorkomen. De bakfiets werd tegen het trottoir geduwd en zwaar beschadigd. Mej. D. kon zich door er vlug af te springen, in veiligheid stellen. De auto liep geen schade op. Geboren: Ludwina Agatha Maria dr van J. H. de Hollander en A. A. E. Zwetsloot. Henricus Adrianus Lambertus zn van H. T. L. ScWeg- ------ les en A. C. Schalkwijk. Nicolaas kwart eeuw lief en leed hééft gedeeld j stendert Antonius zn van N. O. met de Nieuwkoopse jongens, maar gtam en G. J. A. Graat, ook met de Nieuwkoopse vaders en J Overleden: Johanna Cornelia Kas >rs. 64 jaar, ongehuwd. Haarlemmerstraat 123 Leiden vindt U een grote keuze in allo RELIGIEUSE ARTIKELEN land was het hier niet mee eens en wilde eigenlijk het voorstel terug nemen. Hij was van mening dat iedereen recht heeft op dit stukje grond. Waarom dan niet een adver tentie geplaatst om gegadigden op te roepen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Westerbeek oude rech ten heeft op dit stuk, vandaar dat het nu aan hem is toegewezen. Aan de heer L. Herreur werd een stukje grond van 37,5 m2 verkocht voor de prijs van 7,per m2. De heer G. Verschoor was van mening dat de prijs nogal hoog was. Gezien het feit dat het bouwgrond is, meen de voorzitter dat dit toch een rede lijke prijs was. Aan de heer S. v. d. Zee werd een strook grond aan de Industriekade verkocht voor 13.800,(3000 m2). Aanvankelijk was hem een stuk van 6000 m2 verkocht voor de prijs van 18.400,Gedeputeerde Staten be schikten echter afwijzend. Besloten werd het eerder genomen raadsbe sluit terug te nemen en met een nieuw besluit de 3000 m2 aan de heer v. d. Zee te verkopen. Vervolgens werden verschillends percelen grond verhandeld. Aan de Bouwkas der Nederlandsche Ge meenten werd een perceel grond ver kocht voor 49.152,Op deze grond moeten de 19 huizen komen die men van plan is te bouwen voor de bouw spa.u-ders. Wanneer 't zover zal zijn is echter nog een vraag. Een ander perceel werd uit het grondbedrijf genomen ten behoeve van de bouw van scholen. Aan het grondbedrijf zal een bedrag van 56.613,75 worden uitgekeerd. Nieuwe gashouder. Hierna begon men aan de grote kluif: de bouw van een nieuwe gas houder. Gezien de mededelingen van de voorzitter, waaruit blijkt, dat de hui dige gashouder van 700 m3 niet meer in staat is voldoende gas te bergen voor een normaal gebruik en mede door het feit, dat in de toekomst op een nog groter verbruik van gas moet worden gerekend, was men het ei over eens, dat er een nieuwe gas houder bij moet komen. Men kan zich dan ook aan de contractuele ver plichtingen met de gemeente Leiden houden. Contractueel moet Sassen heim een bergingscapaciteit hebben van 60 van de dagontvangst. Met de huidige hoeveelheid zou dit een capaciteit van minstens 3000 m3 eigenlijk niet voorkomen dat koekfabriek het gas regelrecht uit de persleiding uit Leiden ontvangt om dat anders de mogelijkheid bestond dat er niet voldoende gas aanwezig was. Nu de noodzakelijkheid bekend is komt de vraag naar voren wat voor type houder moet men noemen. Een natte gashouder of een hogedruk gashouder dus een kleine tank met een druk van pl.m. 8 atm. Deskundigen hebben uitgemaakt, dat voor onze gemeente een natte gasnouder dus van hetzelfde type als de huidige, het meest rendabel is. De investeringskosten mogen iets hoger zijn. in de toekomst merkt men pas, welke voordelen er aan zijn verbon den. Flinke prijs. Komende tot de begroting noemde de voorz. een bedrag van 263.307,75, vermeld in grondkosten 4707.75 en bouwkosten maar liefst 258.600.—. Men krijgt dan ook waar voor z'n geld n.l. een gashouder van 3000 M3. inhoud telescoop baar tot 6000 M3. Vooriopig kan men dus vooruit. Het gevolg is dat door een tariefsverho ging van de gasprijzen de kosten enigszins worden gecompenseerd. Men begroot de exploitatie op 15.000 per jaar. Wordt het gas met 1 cent per M3. verhoogd, zo zou dat een be drag van 12.000,— meer opleveren per .aar. Verschillende fabrieken ge bruiken ook gas, zodat men van me- ninis dat men met deze exploitatie rekening wel uitkomt. Waar de gas- houaer eerst in het het najaar 1955 klaar komt wordt er voorlopig nog niec over verhoging der tarieven ge sproken. Men is voornemens bij de begro ting van 1956 hierop terug te komen. De heren raadsleden konden zich, gezien de noodzakelijkheid, er mede verenigen dat tot de bouw werd be sloten. Minder enthousiast waren een tweetal leden over het feit dat de aannemers uit Sassenheim gepas seerd waren waar het betrof het ma ken van de fundering. Een der leden verbond hieraan zelfs zijn goedkeu ring van dit besluit. Hieruit resulteerde een geheime zitting van drie kwartier. Hierna werd de openbare verga dering voor een minuut heropend om tot de bouw te besluiten. De voorzitter sloot hierna de ver gadering. KATWIJK AAN DEN RIJN Gymnastieklokaal. Katwijk a. d. Rijn krijgt zijn eerste gymnastieklo kaal. Het lokaal zal binnenkort wor den gebouwd bij de school in het Molenblok. Met het heiwerk is thans een aanvang gemaakt en de aanbe steding van het gebouw zal spoedig plaats hebben. Later komt er nog een tweede lokaal bij de te bouwen am bachtsschool aan de Nieuwe Duinweg Dat liep best af. Het paard van de landbouwer G. uit Katwijk aan Zee kon blijkbaar z'n tijd niet af wachten en ging er vanaf de lande rijen bij het vliegveld met een wagen koolbladeren tussen uit, de Wasse- naarse weg af, door de Molentuinweg de Rijnstraat in, het dorp door zonder enige schade te veroorzaken. Maar de scherpe bocht in de v. Egmondstraat was hem te machtig. Daar botste de wagen tegen een boom waardoor de strengen braken en het paard zonder de wagen achter zich de rit voort zette. Niet ver echter, want een ande re landbouwer wist het dier tot staan te brengen. Maar een bijzonderheid was wel, dat alles zonder ongelukken is afgelopen. N00RDWIJKERH0UT Dr. KORTMANN SPRAK OP 2e GEZINSAVOND Voor een stampvolle zaal in hotel v. d. Geest sprak dr. Kortmann, huis arts en directeur van het R.K. huwe lijksbureau te Leiden over het on derwerp: „De lichamelijke gezond heid in het huwelijk". Dit was de 2de gezinsavond welke de raad van over leg had georganiseerd. In het begin van zijn causerie wees dr. Kortmann zijn gehoor er op, dat de gezondheid na een goed geweten de grootste schat is voor de mens. Gezondheid in het huwelijk moet worden gezien als een plicht van beidr echtgenoten tegenover elkaar en tegenover het nageslacht Nadat de betekenis van de gezondheid in het huwelijk was belicht als een noodzakelijk element voor een goed en harmonisch huwelijk, schetste spr. uitvoerig de gevaren, welke de licha melijke gezondheid in het huwelijk bedreigen, hierbij wijzend op de weerslag, welk ondermijning van de lichamelijke gezondheid dikwijls heeft op de geestelijke gezondheid. Deze geestelijke gezondheid is na tuurlijk altijd «og belangrijker dan de lichamelijke. Nadat een korte pauze was gehou den werden vele schriftelijk gestelde vragen beantwoord. Nadat dr. Kortmann zijn causerie had beëindigd dankte voorzitter Jeu- kens hem namens alle aanwezigen. Hij wekte iedereen op om ook de der de gezinsavond bij te komen wonen a.s. Dinsdag 23 No-v. wederom bij v d. Geest. Dan zal dr. M. J. de Jong, priester, secretaris van Mgr. Huibers. spreken over de geestelijke gezond heid in huwelijk en gezin. Mej. A. v. d. Bosch en de heren Meijerink en Bergman declameerden deze avond op verdienstelijke wijze. INGEBROKEN BIJ DOKTER VAN PRAAG Hedennacht is er ingebroken in de woning van dokter v. Praag aan de Herenweg. De inbrcker(s) zijn via de wachtkamer, waar zij binnendron gen, door het practijkgedeelte naar het woonhuis gegaan en hebben uit een kast een flink bedrag aan con tanten meegenomen. De rijkspolitic heeft de zaak in onderzoek. Bridgeclub „Het Juiste Bod" Stand na de 4de ronde van de Paren competitie: Groep A: 1. P. Kaptein—A. Vermin 223 p.; 2. P. BramaC. Koster 219 p.; 3. E. DuivenvoordeJ. v. d. Burg 211 p.; 4. Th. van Aken—W. Schel vis 201 p.; 5. F. SchreursJ. v. Nooit 196 p.; 6. J. SeijsenerM. Heemskerk 192 p.; 7. J. ;an WieringenTh. de Lincei 189 p.; 8. J. van KempenN. de Winter 180 p.; 10. P. de Haas—J. Koelewijn 162 p.; 11. Echtpaar Zoe tendaal 159 punten. Groep B: 1. Echtpaar Bodar 244 p.; 2. R. BakkerG. Keizer 217 p.; 3. J. ZwartJ. Kneefel 203 p.. 4. F. Broek hof—P. Meijer 198 p.; 5. W. Broek hof—N. van Nes 192 p.; 6. Echtpaar Kroon 191 p.; 7. B. Zandbergen—M. de Winter 132 p.; 8. J. v. d. Burg— P. Koster 180 p.; 9. Echtpaar Turk 175 p.; 10. Dames Kroon 170 p.; 11. K. v. d. VeekJ. Smit 159 p. Opbrengst fancy fair. De bruto opbrengst van de fancy fair, gehou den ten bate van de Naaikrans „St. Gerirudis", bedraagt 4036.81. VOORSCHOTEN Hm Wit-Gele Kruis. Op Donder dagavond 18 Nov. a.s. houdt het Wit- Gele Kruis een algemene ledenver gadering in net R. K. Bondsgebouw. De bestaande bestuursvacature in verband met het vertrek van de heer Melt 7 er zal worden aangevuld. Als candidaat wordt voorgesteld mevr. Kersten, die zich dan tevens zal belasten met het secretariaat. Verder vermeldt de agenda mededelingen ove; „Gezondheidszorg" en „Gezond heid! centrum". LEIDEN Bij beschikking van de Arrondisse- ments Rechtbank te 's-Gravenhage is aan de C.V. Tieleman en Dros tc Lei den voor de duur. van 1 y, jaar sur séance van betaling verleend. Dit houdt feitelijk in, dat die een uit stel voor een tijdsduur is van ruim één jaar. Deze surséance gaat immers in bij de dag van aanvrage op 16 Juli jl. Marktberichten WOERDEN, 17 Nov. Kaas. Aange voerd 128 partijen. Prijzen eerste soort 2.452 50, 2de soort 2.40 2.44, extra kwal. tot 2.66 per kg. De handel was flauw. LEIDSCHENDAM, 17 November. Groente. Sla A 11.3014.20, sla B 8.70—10.70, stoofsla 13—22 cent, andijvie 15.3021.60, tomaten 6.70 8 10, princessebanen 1.411.63. prei 17—20 rent, groene kool 20—22 cent, bloemkool 1927 cent, selderij 4.(05.20, peterselie 5—6 cent. knolselderij 2021 cent. bospeen 18 26 cent, rode kool 2023 cent, bleek selderij 511 cent, uien 812 cent, bovenkooi 1416 cent en kroten 10—16 cent. Doe mee aan de B.B. Wacht niet op Uw buurman. U bent Uw buurrnan's buurman.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3