Openbare aanklager concludeerde moord en eiste wederom levenslange gevangenis Tijdens oorlog geroofd goud vloeit terug naar de Nederl. schatkist Meer dan ooit heeft de kath. hond voor het gezin thans recht van bestaan A. P. van der Geest zestig jaar organist in St. Bavo-parochie Nog geen verdere maatregelen tegen Naguib WOENSDAG 17 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 5 e Procesdag van Berkelse moordzaak in H.B. Korte samenvatting voerde naar slotsom De procureur generaal bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage, mr. D. J. van Gilse, sprak heden zijn requisi toir uit in de zaak tegen de Berkelse arts. De belangstelling hierover was uit zonderlijk groot, veel groter dan op de vier dagen, welke deze zaak voor het hof in bslag heeft genomen. Er was geen stoel onbezet in de grote zaal van het gebouw van de Hoge Raad, waar het hof zitting heeft ge houden en de publieke tribune was eivol. De officier van justitie, mr. G. J. de Lint, heeft, «nadat de rechtbank twaalf dagen aan het onderzoek had gewijd, levenslange gevangenisstraf tegen de arts gerequireerd in een re quisitoir dat door de verdachte on bewogen werd aangehoord. De procureur-generaal vroeg, voor dat hij aan zijn requisitoir begon, aan prof. Carp of verdachte in medische of juridische zin verminderd toereke ningsvatbaar geacht moet worden. „Bij nadere overweging", zeide prof. Carp, „heb ik meer en meer de overtuiging gekregen dat verdachtes geestesgesteldheid abnormaal is. Ik acht verdachte verminderd toereke ningsvatbaar in juridische zin". Raadsheer mr. Vliegenthart vroeg: „U hebt gezegd, dat deze man geeste lijk ziek is maar niet geestelijk ge stoord. De wet eist voor verminder de toerekeningsvatbaarheid geestelij ke stoornis". ,,Ik ben deze man als psychopaat gaan beschouwen. Hij is verminderd toerekeningsvatbaar, is mijn overtui ging." Geen vooroordeel. Hierna nam de procureur-generaal het woord. „Hoezeer ik het, overigens eenzij dige, inzicht van verdachte kan aan voelen, wens ik het niet te accepte ren", zeide de procureur-generaal. „Hij zeide, dat de rechtbank be voordeeld en partijdig is geweest. Dit vind ik zeker niet. De verweten partijdigheid van het openbaar ministerie en bij het voor onderzoek is voor mij volkomen aan vaardbaar. Ik vind dat de vooringe nomenheid van een officier van justi tie in feite ambtshalve bestaat in een geval als deze Er was hier een ge grond vermoeden van een geweldda dige dood." Een dode letter. „Het bekende koninklijke besluit van 1818 waar in staat dat de sectie geschieden moet in bijzijn van de laatst behandelend geneesheer waar op de verdediging heeft gewezen, is en nu moet ik een bekentenis doen een dode letter. Niemand heeft er ooit de hand aan gehouden. Dit be sluit is nooit uitgevoerd. De verdachte luisterde met weinig uiterlijk blijkende gemoedsaandoe ning naar deze woorden. Zo nu en dan plukte hij enigszins nerveus aan zijn kin. GEEN TUMOR. „De vraag moet nu worden gesteld wat de oorzaak van de dood van het slachtoffer is geweest", zeide de pro cureur-generaal, nadat hij in korte trekken het huwelijk had besproken. „Er zijn drie mogelijkheden: natuur lijke dood, zelfmoord of moord. De laatste dagen zijn er vele medi sche gesprekken gevoerd. Er werden een hersentumor en een epileptisch insult als doodsoorzaak aangevoerd. Bij verdachte had de overtuiging post gevat, dat zijn vrouw aan een cerebrale tumor leed. Oe specialisten in het Sint Franciscus-ziekenhuis te Rotterdam hebben geen gezwel ge constateerd. Wat er van waar zij, wat is aangevoerd over deze tumor, lég ik terzijde. Niemand heeft ooit iets gehoord van het fe't dat het slacht offer aan epileptie leed" VERGIFTIGING. Vervolgens sprak de procureur-ge neraal over het overlijden en de sec tie op het stoffelijk overschot, „De onderlinge samenwerking tussen des kundigen had tot resultaat, dat zij tot de conclusie kwamen dat de dood ten gevolge van blauwzuurvergiftiging is ingetreden. Dr. Hulst heeft speciaal naar een hersentumor gezocht, om dat hij op de mogelijkheid ervan was geattendeerd. Hij heeft echter niets gevonden, geen enkel verschijnsel, dat hierop zou kunnen wijzen. Ook de deskundige dr. Nelemans zegt met stelligheid dat het hier gaat om een blauwzuurvergiftiging." „Ik geloof dat, aan de hand van deze deskundigenverklaringen, geen andere doodsoorzaak is aan te wijzen dan cyaankalivergiftiging, zo vervolgde de procureur-generaal. GEEN ZELFMOORD. „Een natuurlijke dood sluit ik uit. Het slachtoffer wordt beschreven door de medici die haar hebben be handeld als een vrouw, die, hoe haar physieke toestand ook was, niet tot een wanhoopsdaad als zelfmoord in staat was. In de Rooms-Katholieke sfeer, waarin dit gezin leefde, zo kan men zich toch indenken, zal men bo vendien toch zeker niet, dan na zeer heftige strijd, tot een dergelijke noodsprong komen. Op de avond van haar dood was het slachtoffer zeker niet in een stemming, die verwacht kan worden van iemand die zelf moord gaat plegen. Ik kan me niet voorstellen dat zij zichzelf van het leven heeft beroofd.'' MOORD. „Er blijft dus over móórd, mijn heer de president. En de aanwijzin gen, die er zijn, leiden in de richting van deze verdachte. De uitlatingen van de verdachte enige maanden reeds voor de dood van het slaohoffer tonen aan dat hij reeds zijn omge ving voorbereidde op de plotselinge dood van zijn vrouw". „Een heel bedenkelijke aanwijzing tegen verdachte vind ik dat hij eens heeft gezegd: „Mijn vrouw sterft bin nenkort. Wat moet ik dan? Dan neem ik dit in en dan ben ik binnen een uur ook weg." Wat hij dan wilde innemen was cyaankali. Hij speelde dus toen hij dit zei, reeds met de gedachte dat hij cyaankali zou gaan gebruiken." MOTIEF. „Deze man heeft, voor zover wij kunnen nagaan, niet bepaald geluk kig en harmonieus met zijn vrouw geleefd. Hij heeft een afkeer van haar gekregen. Hij is met een andere vrouw een verhouding aangegaan van lange duur. Er is gezegd dat deze re latie op de lange duur was verzwakt en bijna was verdwenen. Daar ben ik het niet mee eens. Ik geloof dat de verhouding er nog steeds was. In een dorp als Berkel zit de dorpsarts in een glazen huis. Er wordt geroddeld. Daarom is de veihouding verborgen gehouden". „Dan krijgen wij het bestellen van de ene gram cyaankali, mijnheer de president", ging de procureur-gene raal voort. „Verdachte zegt dat "hij deze summiere hoeveelheid nodig had voor een proef. Naar mijn idee is bij verdachte toen de gedachte aan wezig geweest cyaankali te gebrui ken om zijn vrouw te doden." ONBEGRIJPELIJK. „Als we nu luisteren naar wat de verdachte zegt over de avond van het overlijden van zijn vrouw, dan blijkt dat alles wat hij zegt half is", zeide de procureur-generaal voorts. „Hij praat niet over het spuitje dat hij heeft gegeven. Hij zegt niets over de poeder, die hij zijn vrouw heeft laten innemen". „Ik begrijp niet wat er zich in de gedachten van de verdachte heeft afgespeeld op de bewuste avond, toen hij er zo passief bijzat al die tijd dat zijn vrouw leed". „Mijnheer de president, edelgroot- achtbare heren, nu kom ik terug op het vonnis van de rechtbank. Het vonnis maakt een ingetogen indruk, het is in alle rust opgesteld, met voor bijgaan van alle niet ter zake die nende feiten. In dit vonnis wordt eerlijk en juist en eenvoudig gezegd hoe de feiten staan. Het vonnis zou l van het proces aanwezig. dus kunnen worden bevestigd als er niet enkele kleine foutjes in stonden. Het moet dus worden vernietigd. Maar het hof zou het grootste deel er van kunnen overnemen en dus cok tot de conclusie kunnen komen dat het ten laste gelegde wettig en overtuigend is bewezen". DE ZWAARSTE STRAF. „Het gaat dus om de strafmaat, als het hof hierin met mij mee kan gaan. Psychiaters liggen veelal overhoop met de verschijnselen, die zich voor doen bij iemand, die een moord heeft gepleegd. Men is dan spoedig geneigd te zeggen dat zo iemand niet nor maal is. Ik geloof daarom dat hierin voor zichtigheid moet worden betracht. De moord, die verdachte heeft ge pleegd onder de bekende omstan digheden in het bijzijn van de naaste familie om voor zichzelf een nieuw leven te kunnen beginnen, eist de zwaarste straf. De zwaarste straf is de enige straf, die voor een dergelijk misdrijf kan worden gegeven. „Met deze overweging vraag ik uw hof, mijnheer de president, het von nis van de rechtbank te vernietigen, de verdachte opnieuw schuldig' te verklaren en opnieuw te veroordelen tot levenslange gevangenisstraf". STRAALJAGER STORTTE BOVEN FRIESLAND NEER Twee vliegers omgekomen Twee sergeant-vliegers van de Ko ninklijke Luchtmacht: J. H. J. Telodo uit Voorburg en A. G. Krayeveld uit Barendrecht, zijn gisteren bij een on geluk met een straaljagers om het le ven gekomen. Beide vliegers die ongehuwd waren waren gestation- neerd op de vliegbasis Leeuwarden. Even nadat zij gisterochtend om tien voor elf van die basis in een Me- teorlesvliegtuig waren opgestegen, raakte het toestel, dat laag over het dorpje Engelum vloog, een aardappel- hoop op het land van de landbou wer L. Bakker aan de Engelumer- weg. De rechtervleugel knapte af toen het toestel de grond raakte. Over de grond schoot het voort tot het in stuken brak en in een langs het land lopende sloot tot stilstand kwam en in brand raakte. Toen te hulp snellende ooggetuigen de twee inzittenden konden bereiken waren van beiden de levensgeesten reeds geweken. Direct na het bekend worden van het ongeval rukte de brandweer van de vliegbasis met groot materieel uit. Ook ambulancewagens spoedden zich naar de plaats van het ongeval. Snuif en wrijf 'Jw verkou-" :eel of b Z3 Uw verkoudheid van neus. keel of borsl weg met (Advertentie) f 26.000.000 Op het laatste eindje van de oor log hebben verschillende Duitsers ge poogd de buit, die zij tijdens de oor log behaald hadden, in veiligheid te brengen door het naar neutrale lan den te brengen. Uiteraard kwamen Zweden en Zwitserland het meest in aanmerking. Na de oorlog heeft de Nederlandse regering veel moeite gedaan om de KAPITALE BOERDERIJ TOTAAL UITGEBRAND Om half drie is gistermiddag door tot dusverre onbekende oorzaak brand ontstaan in de kapitale boer derij van de veehouder G. van der Heide te Sybrandaliuis nabij Dokkum. De vrouw des huizes, die te bed lag en alleen thuis was, bemerkte een sterke brandlucht en maakte dadelijk alarm. Met behulp van buren kon het vee tijdig uit de boerderij worden ge bracht. Toen de brandweer van Murmer- woude ter plaatse kwam stond de boerderij reeds in lichterlaaie. Een groot deel van de inboedel en een grote partij hooi gingen in vlammen op. De verzekering dekt de schade. Het woonhuis en de schuur brand den geheel uit. Alleen de muren staan nog overeind. STREEKBIJEENKOMST TE LEIDEN Ook huwelijksmoraal van katholieken aangetast Rede dr. Jos de Boer Voor de eerste maal in het bestaan van de afdeling Leiden, Warmond, Noordwijk en Oegstgeest van de ka tholieke bond voor het gezin, werd gisteravond een streekbijeenkomst gehouden. Ondanks een onverkwik kelijke regen, waren vele leden uit Leiden en de plaatsen in de omge ving naar de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal gekomen om te luis teren naar dr. Jos. de Boer, de schrij- Soekarno verwekt opschudding Onlangs heeft president Soekarno e Palembang een redevoering ge houden, welke veel stof heeft doen opwaaien. In deze rede kenschetste de president degenen die het kabi net wensen te ontbinden als lieden, „die hun land aan buitenlanders wil len verkopen". Naar aanleiding daarvan eisen verschillende Indonesische bladen bet aftreden van de president. „Soeara Rakjat" in Soerabaja eist in een hoofdartikel, bewijzen voor deze beschuldiging. De presi dent dient er maar niet op los te praten om sensatie te verwekken, al dus het blad. „Daarmee verlaagt hij zijn eigen prestige en maakt hij zich schuldig aan een immorele daad, die grote draagwijdte heeft en onver antwoordelijk kan worden genoemd". Het in Medan verschijnende blad .Warta Berita" zegt, dat Soekarno iedere keer weer met zijn redevoerin gen onrust verwekt en dringt er daarom met klem op aan, dat hij zal aftreden. PROCES TEGEN GASTON DOMINICI. Vanmorgen is te Digne het proces begonnen tegen d'e 78-jarige Franse boe; Gaston Dominici, die verdacht wordt van de drievoudige moord op het gezin Drornond. Het O. M. zal ongeveer 35 getuigen oproepen om te trachten het bewijs te leveren, dat verdachte twee jaar geleden de Britse voedsel deskundi ge sir Jack Drum mond. diens vrouw lady Ann Drum mond en hun 11 jaar oude dochtertje Elizabeth heeft vermoord. Ongeveer 1>80 verslaggevers ver van het boek „Naar de bronnen van het geluk", die onder een bijna gelijkluidende titel een boeiend be toog hield over het gezin in de tegen woordige tijd. De voorzitter van de Leidse afdeling van de bond, de heer A. van Dijk, heette de aanwezigen onder wie de geestelijk adviseur, ka pelaan J. F. Franse, welkom. De spreker van de avond inleidend herinnerde de heer Van Dijk aan de landelijke vergadering van de katho lieke bond voor het gezin, waarin de handhaving van de christelijke be ginselen in huwelijksleven voeding nog eens benadrukt waren. Bij enige mededelingen betreffende het verenigingsleven stelde hij een feestmiddag vóór en dóór de kinde ren, en vastenavondviering en een leerzame avond,' waarop dr. Kort- mann zal spreken, in het vooruit zicht. Bond heeft bestaansrecht. Dr. Jos de Boer bewees in de loop .•an zijn betoog, dat de katholieke bond voor het bezin na de oorlog meer dan ooit zijn bestaansrecht heeft bewezen. Aan het eind van de oorlog had hij zich afgevraagd of de bond, die door de bezetter was opgeheven, moest te rugkomen of zijn taak aan politieke- en standsorganisaties overdragen, ge zien te verwachten sociaal-econo mische verbeteringen. Was er echter vroeger sprake van, dat hoofdzakelijk ontkerstende gebie den een huwelijksmoraal voerden, waarin de gedachte aan persoonlijke verantwoordelijkheid was verdwe nen, thans wordt ook het katholieke volksdeel door het bederf van deze tijd aangetast. Op het ogenblik, aldus dr De Boer, bevindt de katholieke huwelijksmo raal zich practisch in een uitzonde ringspositie. Hij herinnerde aan een recente uitspraak van de synode van de hervormde kerken in Nederland over kinderbeperking en echtschei ding. Aureool rond het kwaad. Aan de hand van de strekking van enige moderne romans (ook van jon gere katholieken) tekende dr De Boer de neiging van de moderne mens om rond het kwade een aureool van goedheid te plaatsen; dit in f la ding in het gezin. Geruime tijd be steedde hij aandacht aan het woning probleem. Bij alle moeilijkheden en belemmeringen, bleef hij echter steu nen op het feit, dat de realiteit van het Christendom niet in de vreugde van het wereldse, maar in de vreug de van het offer, van het kruis, ge legen is. De wereld kan slechts her steld worden door Christus in en door het gezin. Na een korte pauze belichtte dr De Boer zijn betoog in antwoord op gestelde vragen nog eens van een andere zijde. J vele millioenen goudguldens, die uit Nederland weggeroofd waren, terug te krijgen en een van deze pogingen is tfaans via internationaal over leg tussen Zweden en Amerika, En geland en Frankrijk met succes bekroond, doordat Zweden ongeveer 26 millioen goudguldens aan Neder land terug zal betalen. Zwitserland is minder vlot met terugbetalen en heeft gepoogd enkele jaren geleden met een koopje van de verplichting af te maken, hetgeen niet volgens het plan van de Neder landse regering is, die nog steeds Zwitserland voor een aanmerkelijke som aan goudguldens aansprakelijk stelt. Trygve Lie en Sinterklaas samen op film en televisie Amsterdam op het scherm Behalve vele burgerlijke en mili taire autoriteiten het gehele corps diplomatique is uitgenodigd zal, als eregast van Amsterdams burge meester, ook de voormalige secreta ris-generaal van de Verenigde Na ties Trygve Lie Zaterdag a.s. bij de intocht van Sint Nicolaas in de hoofdstad aanwezig zijn. Eerst tijdens de landing om 14.25 uur van de Sint en daarna bij de of ficiële toespraak van de burgemees ter op de Dam zullen de hoge gasten op een podium op de Dam alles van dichtbij kunnen meemaken. Zaterdagochtend zal een generale repetitie worden gehouden, want veel hangt af van een goed verloop van de aankomst en de tocht door de stad. Niet alleen, dat deze groots opge zette intocht op millioenen televisie schermen in binnen- en buitenland te zien zal zijn, maar ook zal een inter nationaal filmgezelschap opnamen maken ten behoeve van een in De cember uit te brengen kleurenfilm over het kind, die zich afspeelt in Frankrijk, België, Nederland en En gelend. In opdracht van het Ministerie van Buitenlandse Zaken en bestemd voor de buitenlandse dienst van dit mi nisterie wordt op een film vastgelegd hoe in Amsterdam Sint Nicolaas wordt gevierd. Deze film zal ver toond worden voor de Nederlandse emigranten in Canada, Nieuw-Zee- land, Australië en Zuid-Afrika. OUD'AOE Zes en zestig jaar geleden beval vader v.d. Geest te Oud Ade„ destijds kerkmeester, zijn jongste zoontje, toen 8 jaar oud, zich toe te leggen op het piano-spel. De bedoeling van de vooruitziende vader was van z'n zoontje een organist te maken, waar de St. Bavo-parochie in de toekomst behoefte aan zou krijgen. Als leermeester fungeerde de heer J. v. Grieken, destijds organist te Rijpwetering. Toen de aspirant de leeftijd van 12 jaar bereikte kwam hij onder leiding van de zeer muzika le pastoor van Geldorp, die zelf mis sen componeerde. Het resultaat was dat twee jaar later de 14-jarige Bert in staat geacht werd het kerkorgel te bespelen en dus werd de jongeling aangesteld tot organist der parochie. Door zelfstudie bekwaamde hij zich verder op het terrein van de muziek. Tot aan z'n trouwdag verzorgde hij zonder ooit te mankeren alle gezon gen kerkdiensten, dat betekende heel wat, immers destijds woonde hij niet wat men noemt „naast de deur". Gelukkig kwam er later assitentie van andere krachten. Ook de heren Dirk en Chris van der Geest naaien een deel van de taak voor hun reke ning. Op het ogenblik is de heer v. d. Geest vier en zeventig jaar en dus meent het kerkbestuur en het paro- chiëel zangkoor, dat de tijd gekomen is om de heer A. P. v. d. Geest te hul digen voor het vele werk, dat hij ge- grante tegenstelling met een niet tel durende deze zestig jaar „pro Deo' miskennen angst voor het sexuele, die bij onze voorouders werd gecon- Jacques Fath bijgezet In de kerk van St. Pierre de Chail- lot te Parijs hebben Dinsdag onge veer tweeduizend personen de laat ste eer bewezen aan Jacques Fath de Franse modekoning, die Zaterdag jl. op 42-jarige leeftijd overleed. Naaistertjec mannequins en voor aanstaande mode-ontwerpers woon-1 Onderzoek duurt nog voort den de rouwdienst by, die anderhalf uur duurde. Velen konden haar ontroering niet meester blijven. A:le aanwezigen verrezen van hun plaatsen, toen mevrouw Geniève Fath in het zwart gekleed en zwaarge- sluierd, de kerk betrad met haar elf jarige zoon Philippe. Rondom de eikenhouten kist lagen tientallen kransen en andere bloem stukken. Het stoffelijk overschot is voorlo pig bijgezet in de crypte van de kerk. Later zal het worden begraven in het park van het kasteel van Corbeville, 60 km. van Parijs. De Egyptische regering is niet van 'an de ontslagen president, generaal majoor Naguib, toe te staan than het land te verlaten, zo heeft een officiële woordvoerder Dinsdag te Cairo mee gedeeld. Als de bewijzen zulks wet tigen, zullen wij wellicht besluiten en speciaal hof te bren gen", zo voegde hij hieraan toe. Leiders van de revolutionnaire be weging, onder leiding van premier Nasser, wisselden Dinsdag van ge dachten over eventuele verdere maat regelen tegen Naguib. Maandag be schuldigden zij hem ervan het werk tuig van communisten en de Moham- medaane Broederschap te zijn in een samenzwering tegen het huidige be wind. Naar van betrouwbare zijde verluidt, besloten de leiders nog geen beslissende stap te doen, zolang het onderzoek naar de betrekkingen tus sen Naguib en het beweerde complot van de Broederschap om kolonel Nas ser uit de weg te ruimen, niet is v tooid. alleriei landen waren bij de aanvang i stateerd. Hij bewees hoe troebel de sfeer is, waarin ook jonge katholieke schrijvers leven. Is het niet verwonderlijk, aldus dr De Boer, dat juist door de mensen, die deze sfeer de hunne kunnen noe men, zonder veel omhaal over „ont houding" gesproken wordt, terwijl „onthouding" juist een sterk karak ter en zelfbeheersing vraagt? Ook in de moderne opvoeding is de nadruk op en het vertrouwen in het sexuele te groot en wordt de natuur van de mens onderschat. Eveneens ontbreekt in katholieke kringen dikwijls de eerbied voor het huwelijk en voor het gezin. Men heeft te weinig inzicht in de taak van de ouders in het gezin een opdracht van God te vervullen. Opvoeden: taak van de ouders. Hoezeer het besef bij de ouders, dat hun taak opvoeden is, verloren is ge gaan, demonstreerde spreker door te wijzen op arbeidende gehuwde vrou wen, de verplaatsing van de opvoe ding naar de scholen, de kinder- vacanties in kampen en kolonies bui ten £et gezin. In Engeland, Frankrijk en de Ver enigde Staten wordt de opvoeding van "de jeugd op de scholen steeds meer genationaliseerd. Wat dat be treft. staat men op cultreel gebied dichter bij het communisme dan men wel isou durven beamen. Dr De Boer stelde, dat opvoeding buiten het ge zin, dus ook op school, niet meer is dan een supplement van de opvoe- De enige tekenen in Cario van de afzetting van Naguib zijn de ver sterkte politieposten bij de belangrij ke gebouwen en bruggen. In het proces naar aanleiding van de moordaanslag op premier Nasser verscheen Dinsdag als getuige de plaatsvervangende opperste gids van de Mohammedaanse Broederschap, dr Hamida, die de aanslag een van een „reeks vergissingen" van de Broe derschap noemde. De politie te Cairo gaf een lyst met de namen van 133 personen, uit die naar aanleiding van het proces wor den gezocht. Sinds de aanslag zijn reeds meer dan 800 personen aange houden. In de omgeving van Ismailia, een garnizoenstad in de Suez-kanaalzöne werd een groot wapendepot gevon den, dat volgens de politie een onder deel vormde van het arsenaal van de Broederschap. Het depot zou zijn in gericht door een geheime cel onder leiding van Joessef Talaat, de „ge aarde koopman uit Ismailia" die h thans in hechtenis bevindt. verrichtte. De jubilaris, beter bekend als „Ome Bert" is een heel beschei den persoon; deze bescheidenheid spreekt ook uit de keurige wijze waarop hjj de kerkelijke gezangen begeleidt. De verstandhouding tussen organist en zangkoorleden laat niets te wensen over. Wil een lid van de jongere generatie zijn muzikale ta lenten ook eens op het kerkorgel be proeven dan is de jubilaris steeds be reid zijn plaatsje of te staan. Ook an deren moeten een kans hebben en zijn int de toekomst nodig. Immers „Ome Bert", hoewel voornemens nog menig jaar, als het God belieft, zijn taak in de kerk te verrichten, wordt lelijk gehandicapt. De laatste tijd is zijn gezichtsvermogen aanmerkelijk BOSKOOP VOORDEEL VAN EEN ZWEMDIPLOMA Dinsdag had het ongeveer 12-jarig dochtertje van de fam. Hornis, wo- j aankoop van een rijwiel met hulp- nende in de Julianastraat, het onge- motor (terugbetalen in 3 jaar). Idem luk aan de Zuidkade in de sloot të j tot een bedrag van 1000 in verband vallen. Hulp was spoedig aanwezig, met het aanschaffen van een tekenta- yerzwakt. Heel de parochie hoopt echter het beste voor hem. Zondag 12 uur wordt de jubilaris gehuldigd door pastoor Th. Lampe, het Kerkbestuur en door het Zang koor. Van half twee tot half drie is er receptie in café-restaurant „Het lage land". Daarna blijven de jubilaris, familie en zangkoor, mede om het feest van Sint Cecilia te gedenken, nog enige tijd gezellig bijeen. We verwachten, dat het de jubila ris, die ook buiten Oud-Ade bekend heid geniet, o.a. als pleitbezorger van de schaapjes van het St. Franciscus- liefdewerk, Zondag niet aan belang stelling zal ontbreken. BODEGRAVEN Geboren: Maria Bernadette, dr. van H. J. v. d. Linden-Arnoldus; Adria- nus Fr., zn van W. vanWijk-Rietveld; Cornelis J. W., zn van W. Bruijnen- van Rooijen; Adriana J., dr van J. v. Groeningen-Boerefijn. Getrouwd: D. Loenen en H. van der Laan; J. P. van der Zwaan en J. Oosterloo. LEiWEDEN Gemeenteraad, De raad komt bij een Vrijdag a.s. te 8 uur. Op de agen da staat o.m.: Voorstel van B. en W. om aan de Commissie van de Tech nische Dienst een voorschot te ver lenen groot 525 in verband met de doch voor deze nodig was, had het kranige meisje zichzelf al zwemmen de naar de kant begeven en werd zij daar op het droge geholpen. Toen zij bij de fam. Groenendijk van droge kleren was voorzien en wat warms te fel en ladekast, terug te betalen in 5 jaren. Voorstel van B. en W. tot aan sluiting bij de Ziektekostenregeling van de afdeling Zuid-Holland van de Vereniging voor Nederlandse Ge meenten. Het garanderen van rente drinken had gehad vertelde zij, dat en aflossing van een door de Stich- zij het niet erg vond, om in het water j ting Drinkwaterleiding „De Drie Ge- te vallen, want. zwemdiploma's. zij had toch drie meenten" aan te gane kasgeldlening I groot 25.000,

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2