DUINSTREE Zoon van overleden eigenaar der Batafabrieken bestrijdt zijn oom Bestuursraad KVP treedt op Met schoonmoeders lijk in koffer Gemeenteraad Hillegom VRIJDAG 12 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Gevecht rond millioenenconcern Oom kocht bedrijf van 1000 mill, voor 50 mill De strijd om het eigendomsrecht van het omvangrijke Bata wereld concern is gistermiddag voor een deel en wat betreft van de N.V. schoenen- en lederwarenfabriek Ba ta te Best geheel voortgezet in de rechtszaal van het Amsterdams Ge rechtshof. Begin vorig jaar sprak de Amster damse rechtbank als haar oordeel uit, dat Jan a Bat'a, een in Sao Paolo te Brazilië woonachtige halfbroer van de ln 1932 overleden eigenaar en promotor van het Bata-wereldcon- cern de Tsjecho-Slowaakse „schoe nenmagnaat" Tomas Bat'a sr. zich terecht de eigenaar van het concern beschouwt en dat derhalve de min derheid der aandelen van de N.V. Bata-Best, zijnde circa 225 aandelen van 500,zijn eigendom zijn. Deze uitspraak was min of meer in tegenstelling met de talrijke uitspra ken van buitenlandse en met name Amerikaanse vonnissen, die het eigendomsrecht betwisten en uitspra ken, dat het concern toebehoorde aan de weduwe van Tomas sr, Marie Mencik, die in Februari van dit jaar is overleden en aan haar zoon Tomas Bat'a jr, woonachtig te Batana in Canada. Officiële verklaring. In hoger beroep voor het gerechts hof te Amsterdam heeft de verdedi ger der weduwe gistermiddag uren lang gepleit. In 1932 kwam de mil- lionnair en eigenaar van de Tsjechi sche Bata-fabrieken in Zlin, alsmede van de fabrieken in Duitsland en Polen en de in aanbouw zijnde com plexen in Brits-Indië, Frankrijk en Zwitserland, door een vliegtuigonge val om het leven. Diezelfde dag werd zijn safe geopend en trof men twee enveloppen aan, een met het op schrift „Jan A. Bat'a" en de andere met „laatste wil". De eerste bevatte een verklaring die vertaald luidt: „Ik, ondergetekende, Tomas Bat'a sr verkoop u, J. A. Bat'a, en gij koopt van mij alle aandelen van Bata te Zlin evenals alle aandelen van de andere maatschappijen. Ik verkoop u mijn gehele vermogen behoudens enkele persoonlijke (met name ge noemde) bezittingen ook voorzo ver1 het hier niet genoemd wordt voor 50 millioen Tsjechische kronen Deze verkoopprijs zijt gij verplicht in contanten in de loop van één jaar na overneming der vennootschap te be talen met 5 pet. rente pro anno". De waarde van dit bedrijfsvermo gen is.later geschat op 750 a 1000 millioen kronen. Juridisch ongeldig? De brief met het opschrift „laatste wil" was gedateerd 19 Mei 1931 en bevatte een post „vordering op J. A. Bat'a wegens alle verkochte aande len der binnen- en buitenlandse maatschappijen: vijftig millioen Tsje chische kronen". Bat'a sr kende zijn echtgenote Maria Mencik vijf mil lioen kronen toe en een aantal land goederen tot een waarde van 3,1 mil lioen kronen. De zoon Tomas (die bij het overlijden van zijn vader nog geen 18 jaar was) kreeg 22 millioen kronen. Uitvoerig stond de verdediger bij deze feiten stil. Hij gewaagde van „kwaadsprekerij" aan bepaalde zijde en van „partijdig ondervragen". Hij betwistte de juridische rechtsgeldig heid van de verkoopacte van Tomas sr. aan Jan A. Bat'a, waaronder de MODELSCHOOL voor R.K. invalide kinderen geopend In aanwezigheid van talrijke auto riteiten, is gisteren in Nijmegen de nieuwe modelschool voor R.K. inva lide kinderen door mgr. W. P. Mut- saerts, bisschop van 's-Hertogenbosch ingewijd. De school staat op het ter rein van de Sint Maartenskliniek. In het nieuwe gebouw zal onderwijs worden gegeven aan de invalide kin deren, die in deze kliniek worden verpleegd. Tot nu toe geschiedde het onderwijs in enkele noodbarakken. De staatssecretaris van onderwijs, mej. dr. A. de Waal, deelde tijdens de plechtigheid mede, dat behoefte laatste in het by zijn van anderen had geschreven „Ik stem toe in koop" en later „Ik heb toegestemd en gekocht bij mondelinge overeen komst". Hij laakte de uitlating, die Jan daarna gedaan zou hebben „Zo, nu is alles van mij" en hij noemde de bloei van het wereldconcern, dat was opgebouwd door het „autocra tisch genie" Tomas sr., de zoon van een eenvoudig schoenmaker, een „wonder". Hij trachtte aannemelijk te maken, waarom de wettige erfgenamen na de z.g. verkoop hadden gezwegen en eerst na 1945 de rechtsgeldigheid zijn gaan betwisten. Tegen zeven uur verdaagde de president van het hof de zitting tot hedenochtend. Een parate schipper 27 NoV. VOOr het Voetlicht trok hem boven Vanmorgen om ongeveer half elf is in Loosduinen een vrachtauto in de Haagvaart terecht gekomen. De auto die op de Haagweg reed, slipte ter hoogte van Witlust, sloeg over de kop en geraakte daarna te water. Van de drie inzittenden wist een uit de wa gen te springen en zich zwemmende te redden. De beide anderen zaten in de ca bine geheel onder water. Een schip per, de heer Meeuwisse, die juist met zijn motorboot passeerde, bevestigde onmiddellijk een staaldraad aan de auto en kon, met hulp van omstan ders, de cabine boven water trekken. De twee personen, die zich nog daar in bevonden, waren reeds bewuste loos. Door direct toegepaste kunst matige ademhaling kon een hunner weer bijgebracht worden. Voor het leven van de ander wordt gevreesd. 't Noodlottige slaapje Drukke agenda De eerste vergadering van de be stuursraad van dc Katholieke Volks partij zal op 27 November a.s. in het Jaarbeurs-restaurant te Utrecht wor den gehouden. Onder meer komt ter sprake een aantal voorstellen tot wij ziging van enkele reglementen van de partij. De voorstellen zijn door het partijbestuur geformuleerd na ken nisneming van een studie, die een commissie onder leiding van prof. dr. J. J. Gielen heeft gemaakt van het rapport van het centrum voor staat kundige vorming inzake de staat kundige eenheid van de Rooms-Ka- tholieken. De bestuursraad zal voorts 30 leden voor de partijraad kiezen en een MOND- EN KLAUWZEER OP VEEARTS-TERREIN. Nov., eveneens in „Ons Gebouw". De leden moeten dan komen met een voorzitter, twee vice-voorzitters en 'n penningmeester. Het partijbestuur heeft voor de laatste functies respec tievelijk candidaat gesteld de heren mr. H. W. van Doorn, prof. dr. J. J. Gielen, H. M. van Lieshout en P. B. M. Alberts. Ook zullen de leden van het partijbestuur worden gekozen. BEJAARDE ARBEIDER IN LIFTKOKER GEVALLEN Op onverlaarbare wijze is de 67- jarige J. H. K., sorteerder van de zoutfabriek te Muiden, terwijl een monteur werkzaamheden aan de lift verrichtte, in een liftkoker gevallen. De man, die een val van vier meter maakte, is met een schedelbasisfrac- tuur naar de Majellastichting te Bus- sum overgebracht, waar hij is overle- Op het terrein van de veeartsenij- den. Over schoonmoeders wordt veel verteld, maar zo'n gortig verhaal als het Alg. Dagblad weet te melden uit Madrid hebben we nog zelden ge hoord. De politie aldaar doet er wel een beetje geheimzinnig mee, maar feiten komen op het volgende neer. Dezer dagen is een jong getrouwd paar ergens uit het Noorden van Europa het kan Zweden zijn of Noorwegen, Duitsland of zelfs Ne derland per auto naar Madrid ge komen, vergezeld van de moeder van de vrouw. Wie in Spanje komt gaat natuur lijk een stierengevecht bijwonen, vooral als je dat nog nooit gezien hebt. Dat deed het jonge echtpaar ook, doch schoonmama prefereerde een tukje in de wagen boven het bloedige schouwspel in de arena. Meneer en mevrouw genoten intus sen van de prestaties van de stier en van de torreador en zochten na af- i hun auto op het parkeerterrein weer op. De auto was er, de schoon moeder ook, maar deze bleek te zijn overleden. Na de eerste schrik kwam de ver warring: wat doen we nu? Wie kent tenslotte de mentaliteit van de Spaanse politie en wie zal zeggen, of deze dienaren van de H. Hermandad zulke vreemdelingen niet zouden verdenken van moord, als zij met een lijk in een auto kwamen aanzetten? En bovendien nog wel het lijk van een schoonmoeder. Weet u, hoe de Madrileense politie over schoonmoeders denkt? De man, die dokter is, wist het niet maar wel kon hij constateren, dat de schoonmoeder inderdaad dood was. Hij borg toen het ontzielde lichaam voorzichtig in de bagageruimte van de auto en reed als een haas met zijn vrouw uit Madrid weg in de richting van de Pyreneeën. Nu is Madrid niet vlak bij de grens en zelfs met een dode schoonmoeder in de auto krijgt een mens honger. Zo was het ook bij het echtpaar; zij stapten ergens uit in een klein dorp je en aten iets in een herberg. In dat dorp waren de mensen eenvoudig in Onregelmatigheden bij middenstandscursussen September is de maand, waarop overal in den lande de lessen weder aanvangen; zo ook die van de cursus sen ter opleiding voor het midden standexamen algemene handelsken nis. In die mening verkeerden ook acht adspirant-middenstanders een Noord-Brabantse grensplaats en zij hadden zich laten verleiden con tracten af te sluiten voor een schrif telijk/mondelinge opleiding voor het middenstandsexamen. De eerste les zou medio September worden gegeven. De leerlingen ont vingen echter bericht, dat deze cur sus later zou aanvangen. Nu, onge veer 6 weken daarna, moet de eer ste les nog worden gegeven en men hoort niets meer. Het totale cursusgeld is in de mees te gevallen reeds betaald. Met een desillusie rijker en 120.armer werden de slachtoffers opgevangen door een bona fide opleider en een strafvervolging tegen de leider van het z.g. lesinstituut wordt ingesteld. Dit geval staat niet op zichzelf, want geregeld ontvangt de contactraad van de drie onderwijscentrales ernstige klachten over het niet nakomen van opvattingen omtrent het mijn en dijn. Zij stalen derhalve de auto, met inhoud en al. Nu moest het onfortuinlijke echt paar wel naar de politie, met het ge volg, dat er thans een oproep door kundige faculteit te Utrecht heeft zich een geval van mond- en klauw zeer voorgedaan. De veeartsen y kun- die dienst heeft terstond, in samen werking met de faculteit,' drastische maatregelen genomen om verdere uitbreiding uit te sluiten. Herkau wende dieren en varkens worden voorlopig niet ter behandeling aan genomen. De behandeling van' paar- Spanje gaat: „Wie heeft er een ge- den wordt echter niet gestaakt, maar stolen auto gezien met een dode deze dieren mogen dan het terrein schoonmoeder er in?" I van de faculteit voorlopig niet ver- De eenvoudige dorpelingen kijken laten. De kliniek voor kleine huis- echter of ze van lotje getikt zijn en dieren werkt op de gebruikelijke zwijgen. wyze door. bestaat aan meer scholen voor R.K.; a invalide kinderen, Die in Nijmegen is thans de enige in het land. wVrkpn Als de geldmiddelen het toelaten zal bij de school binnenkort een in ternaat worden gebouwd. OVERNAMEPRIJS voor baconvarkens gewijzigd Het bedrijfschap voor vee en vlees heeft met het oog op de hui dige prijsontwikkeling op de var- kensmarkt en in het belang van het behoud van de bestaande afzetmoge lijkheden besloten de overnameprijs voor baconvarkens met ingang van 15 November a.s. met twee cent te verlagen. Met ingang van genoemde datum bedraagt de overnameprijs voor ba convarkens van de tweede kwaliteit 2.34 per kg. koud geslacht ge wicht. Het verschil van acht cent per kg. tussen de richtprijs en de overna meprijs van baconvarkens zal in het vleesfonds worden gestort. In de gemeenteraad van gisteen werd aan het eind van de vergade ring een debat gehouden naar aan leiding van een ingezonden stuk ln „De Bloembollenstreek", waarin een Hillegomse makelaar het gemeente bestuur in het algemeen en een der wethouders in het bijzonder verweet „Dat de verkoop van de 20 H.A., cul tuurgrond in de Haarlemmermeer niet via hem was geschied, maar door bemiddeling van een andere, niet Hillegomse makelaar". Hierover waren door een drietal raadsleden vragen gesteld. B. en W. gingen er uitvoerig op in en stelden vast dat hierbij door B. en W. het gemeente belang moest prevaleren boven het individueel belang. De rest van de vergadering verliep kalm. Bij het voorstel tot aanschaffing van een verplaatsbare muziektent vroeg de heer Turkenberg, voor wiens rekening de verplaatsingen zouden geschieden? De voorzitter verklaarde dat de verplaatsingen zouden geschieden voor rekening van de gemeente en dat O. W. hiervoor de zorg op zich zou nemen. Wel was er de mogelijkheid, dat de onkosten voor rekening van anderen zouden komen als bij bijzondere gelegenhe den de tent zou worden gevraagd. Unaniem was de raad voor aanschaf fing en het bedrag, dat daarvoor no dig was 9.500.werd ter beschik king gesteld. De partiële herziening van het uit breidingsplan „Meer Dorp I" werd daarna in bespreking gebracht. De heer van Lierop vroeg wat er bedoeld werd met de opmerking, dat de twee bedrijven die in het uitbrei dingsplan gelegen zijn „hun tijd kun nen uitdienen?" De voorzitter stelde vast, dat hier mede was bedoeld dat deze bedrijven konden blijven bestaan tot de ge meente ze nodig had en dat er vol ledige schadeloosstelling de bedoe ling was. Op de vraag of de voor zitter bereid was een uitnodiging aan de eigenaars van deze bedrijven te zenden, opdat deze personen werden ingelicht over hun toekomst, wees de voorzitter er op dat hij voor ieder een te spreken was ook voor deze personen. De raad stelde het bedrag, dat in totaal geraamd werd op 610.200. vast en ter beschikking. Hierbij was tevens een bedrag van 12.000. voor voltooiing van het Vosselaan- kwartier en 24..600.voor de vol tooiing van het Oranje-Nassauplein inbegrepen. LISSE KAJ. Jan Cottaar over de Tour de France. ^De zaal van het parochie huis te Lisse was flink bezet, toen de voorzitter van de KAJ een wel komstwoord sprak tot de journalist en radioreporter Jan Cottaar. De heer Cottaar had aan de be zoekers, waaronder veel jongelieden, een aandachtig gehoor, toen hij zijn lezing hield over de Tour de France. Hij vertelde over de organisatie van deze machtige Tour en de entourage ervan. De sfeer van de Tour de France is uniek en niet nader te definiëeren. Het neemt de gehele bevolking van Frankrijk mee en deze sfeer komt ook reeds over de grenzen. Hij vertelde over het ontstaan van de Tour en sprak over de uitwassen, vooral de verdwazing van het pu bliek ten aanzien van de renners. De renners verwierven een bijzon dere aandacht en alles werd met voorbeelden verduidelijkt. Na deze interessante en boeiende lezing werd gepauzeerd, waarna de voetbal nog onder de loupe werd ge nomen. N00RDWBJK ANTOON COOLEN SPRAK VOOR R.K. BOND VOOR HET GEZIN. De Kath. Bond voor het gezin, afd. Noordwijk, ontplooit dit jaar een grote activiteit, zó groot zelfs, dat vele ouders de attractieve avonden druk bezoeken. Toen de voorzitter, de heer S. W. Neefjes, gisteravond de bijeenkomst opende, was de zaal van café Flora geheel gevuld met leden en belangstellenden. De be kende schrijver Ant. Coolen kwam spreken en de plaatselijke Kath. Bi bliotheek van Boekhandel Buyze had langs beide zijden en het front van de zaal een keur van boeken tentoon- KATWIJK AAN DEN RIJN De heer M. Couprie heeft om gezondheidsredenen bedankt als di recteur van het gemengd zangkoor. In zijn plaats is benoemd de heer Joh. Boelee te Leiden. WARMOND Gemeenteraad. De raad komt bijeen op 16 Nov. 's avonds te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Vaststel- ling van de gemeente-tegroting voor r Whe M waardoor men b«na een vol verordening ,ot regeiing van t recht pensioen van gewezen wethou- Visboer fileerde zijn concurrent De Haagse rechtbank heeft de 44- jarige vishandelaar v. d. P. uit Kat wijk wegens zware mishandeling van een collega veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardeijlk met een proef tijd van drie jaar. Tegen hem was twee-en-een-half jaar geëist. De veroordeelde liep met een wrok tegen zijn collega rond, omdat deze zijn vroegere, lucratieve standplaats door het betalen van een hogere pachtsom in handen had gekregen. In een dronken bui op 27 Juli stormde hij met zijn vismes op zijn collega af onder het uiten van de, kreet „nu is het uit", wierp zijn' op Zondag, 14 November a.i slachtoffer op diens viskar en pro-| namiddags van 3.00 uur tot 4.30 uur beerde zijn gezicht deskundig te in hotel „De Stad Rome" gelegenheid fileren. Het slachtoffer loopt nog met om afscheid van hém en zijn echt- een ernstig beschadigd gezicht rond.' genote te nemen. ders der gemeente. Het verstrekken van geldleningen aan de woningstich ting „Warmunda" voof de bouw van 8 middenstandswoningen aan de Jan Steenlaan. Het verstrekken van een geldlening aan de R.K. sportvereni ging „Warmunda" vt>or de aanleg yan een lichtinstallatie op het ge meentelijk sportterrein „Overbos". Verkoop van twee percelen bouw terrein, gelegen in het plan „Lee- vliet". Wijziging van de beloningen voor het personeel der gemeentelij ke vrijwillige brandweer. Vertrek postcommandant rijkspo litie. De postcommandant der rijkspolitie, J. Timmer, is overge plaatst naar het Corps Bereden Po litie te Apeldoorn. Reeds over enkele dagen zal hij Katholieken aanvaardbare uitgaven, die momenteel op de Nederlandse boekenmarkt verkrijgbaar zijn. Mededeling werd gedaan dat op 14 Dec. a.s. wederom een grote bijeen komst zal worden gehouden, waarop broeder Pius zal spreken over „Be roepskeuze". Eveneens werden alle Katholieken aangespoord a.s. Dinsdagavond om 8 uur in de Stadsgehoorzaal te Leiden een streekbij eenkomst van de bond voor het Katholieke Gezin bij te wo nen, waar dr. Jos. de Boer, inspec teur van het Middelbaar Onderwijs zal spreken over „De bouwers van het geluk". De heer Coolen heeft deze avond zijn gehoor weten te boeien. Hij sprak over de vertelkunst ten aan- zich in Apeldoorn gaan vestigen. Inl zjen van het kind, waarbij hy uit- verband met het vertrek van de heer ging van de sprookjes, die hij in Timmer die ruim 10 jaren in de eigen gezin had verteid. I JanK.?,°f'ï°": Aan h<" «tod bracht de voorzitter mandant_ heeft bekleed, bestaat er namena allen danJc aan de heer Coo. len voor zijn causerie. „Steeds Sneller". Door de post duivenvereniging „Steeds Sneller" werd een ledenvergadering gehouden in „Ons Gebouw" aan de Abr. Royenstraat. Besloten werd ook deze winter weer een hokkenshow te houden. De eerste avond zal zijn op Dinsdag 16 jonge duivin. Als keurmeester zal worden aangezicht de heer A. v. d. Poel uit Lisse. Verder werden nog de kampioenen van dit vlieg jaar bekend gemaakt. Vitesse: 1. C. v. d. Berg; 2. M. v. d. Wiel; 3. J. Rakhort; 4. E Smit 5. J. Passchier en Zn. Ie Duifkampioen: C. v. d. Berg met H 50-176517 330 p. Midden-Fond: 1. C. v. Berg; 2. A. v. Duin Azn.; 3. J. Plug; 4. J. v. d. Wiel; 5. Gebr. Barnhoorn. Ie Duifkampioen: C. v. d. Berg met H.52-803114 326 pnt. Fond: 1. J Rakhorst; 2 v. d. Berg; 3 HoekDe Vries; 4. W. Hazenoot; 5. J Aanhane. Ie Duifk^mpioen: P. Rakhorst met H 51-102046 207 pnt. Kamoioen oude duiven: 1. C. v. d. Berg; 2. J. Rakhorst;- 3. Gebr. Barn hoorn; 4. A. v. Duin Azn.; 5. J. v. d. Wiel. De Sportvisser. Hoewel in de snoekwedstrijd uitgeschreven door ,De Sportvisser", nog geen werke lijke kaaimannen zijn gevangen, zijn toch reeds enkele mooie exemplaren buitgemaakt. De stand in de kop groep is als volgt: 1. A. G. Hoogduin pond 300 gr., 2 J. v. d. Halm 5 pond 200 gr., 3. J. Pessdhier 4 pond, 4 J. Groenewoud 4 pond, 5. J. Steen voorden 3 pond 350 gr., 6. J. Korte- kaas 3 pond, 7. H. v. d. Veek 2 pond 200 gr. De stand is de witvis-competitie na de 5e partij is: 1. J. Vink 35 stuks, 2. W. Caspers 34, 3. Grimbergen 31, 4. Th. Werkhoven 22, 5. W. v. Schie 19, 6. G. Werkhoven 16, 7. A. Hoogduin 15 en M. Barendse 14 stuks. NOORDWIJKERHOUT Aanbesteding. De uitslag van de gehouden aanbesteding van een nieuwe 4-klassige N.H. school is als volgt: hoogste inschrijver P. Buur, Haarlem, voor 113.300,laagste: Gebr. van Duin, Katwijk, voor 94.990,De gunning is aangehou den. Boekententoonstelling. Zondag 14 Nov. organiseert de Ned. R.K. Bond v. ziekenverplegenden „Salus infirmorum" en de KABO, afdeling SI. Bavo, in samenwerking met boek handel Buijze een grote boekenten toonstelling in de toneelzaal van St. Bavo. De tentoonstelling zal een bijna volledig overzicht van alle voor katholieken aanvaardbare uitgaven geven die momenteel in Nederland verkrijgbaar zijn. Deze tentoonstel ling is vrij toegankelijk, kinderen beneden 14 jaar uitsluitend onder leiding van ouders. De tentoonstel ling is geopend van 12 tot 18 uur. Maandag 15 Nov. a.s. komt de be kende spreker en schrijver, de heer Gabriël Smit, spreken. Onderwerp: „Het goede lezen van het goede boek". De toegang tot deze bijeen komst is geheel vrij voor belangstel lenden., Aanvang 20 uur in de toneel- .zaal van de St. Bavostichting. 0EGSTGEEST Toneeluitvoering. In het patro naatsgebouw gaven de Lekespelers de eerste uitvoering van dit seizoen. De voorzitter, de heer De Wekker, bracht bij zijn opening dank aan de gemeenteraad voor de verleende sub sidie. Hierna werd ten tonele gebracht onder leiding van de heer J. Snel, de komische drie-acter „Een vriend komt oVer", waarbij de gulle lach herhaaldelijk opsteeg.' Vooral Elize Kruk en oom Kruk zorgden voor die vele lachsalvo's, terwijl de overigen ook hun beste beentje hebben voor gezet, om dit eerste optreden tot een succes te maken. WASSENAAR DUIZEND PERCELEN WERDEN „OMGESCHAKELD" In de Langstraat en het Tuinpad zijn in het begin van deze week percelen door het electriciteitsbe drijf „omgeschakeld" van 130 op 220 Volt en daarmee is het programma, dat voor 1954 was opgesteld, geheel afgewerkt. Ruim 1000 percelen kre gen in de loop van dit jaar de elec- triciteit geleverd onder een spanning van 220 Volt in plaats van onder de oude spanning van 130 Volt. Het om bouwen van toestellen en apparaten voor de nieuwe spanning geschiedt, zoals bekend, via de plaatselijke in stallateurs, die in het begin van het, jaar een nieuwe overeenkomst slo' ten met het electriciteitsbedrijf, een overeenkomst die veel beter blijkt te voldoen dan die welke het vorige jaar gold. Toen was het een overeen komst met de z.g. VEWI, waarin een 10-tal installateurs verenigd was, nu is elke installateur afzonderlijk te genover het electriciteitsbedrijf ge bonden wat de leveringsvoorwaar den betreft. Het spanningswijzigingsproject is thans zo ver uitgevoerd, dat nog slechts de dorpskern, wat ruim ge nomen, overblijft. Het ligt in de be doeling het gehele werk over 1 a VA jaar gereed te hebben. 87 NIEUWE WONINGEN IN KERKEHOUT ALLE BEWOOND. De 87 woningwetwoningen in het Kerkehout zijn nu alle klaar. Dezer dagen zal aan de laatste groep gezin nen, die een van deze woningen kre gen toegewezen, de sleutels worden uitgereikt. De afwerking heeft heel veel langer geduurd dan in de be doeling lag van gemeentebestuur en bouwvereniging. De plantsoenen in dit nieuwe ge deelte van het Kerkehout, dat nu ge heel volgebouwd is, zijn aangelegd en dezer dagen zal begonnen wor den met de aanleg van de gemeen schappelijke voortuinen. Nog een project moet worden uit- fevoerd voordat men kan zeggen, at de buurtschap „compleet" is, nl. het badhuis, dat zoals men weet, on der een dak komt met een wykge- bouw van het Groene Kruis, dat te vens als vergaderlokaal dienst zal kunnen doen. De gemeenteraad heeft enkele weken geleden goedgevon den, dat de bouw van het badhuis onderhands wordt uitbesteed aan de zelfde aannemersfirma, die voor het Groene Kruis het wijkhuis bouwt. Voor ZATERDAG PRIJZEN Flanellen DAMESPYAMA'S Alle maten 7.25 Gekeperd flanellen jongenspyama's met hals-boordje vanaf 5.10 heren flanellen 100 can. lang Dubbele borst 3.85 Interlock damesslips 0.98 Interlock meisjesslips Alle maten vanaf 0.59 Flanellen dames nachthemden 4.95 Linkse dameskousen Modekleuren 1.59 van cleef's RECLAME nylons 1.98 TOT ZATERDAG 13 NOV. KRIJGT U BIJ AANKOOP VAN EEN PAAR NYLONS EEN BON VOOR GRATIS EERSTE REPARATIE. SAJET WERKSOKKEN zwart, grijs, bruin 2.45 Wollen HEREN ANKLETS Nieuwe dessins 1.75 OUD-HOLLANDSE WANDDOEKEN 2.65 Nieuwe sortering TH «^BEURZEN vanaf 6.95 VAN 13 NOV t. e. m. 4 DEC. MIDZA- ST. NICOLAAS-ACTIE 5000 AAN PRIJZEN. KOOP VOORDELIG KOOP BIJ..., Haarlemmerstraat 172-174-179 Filiaal: Herenstraat 9 voor onze Cliënten.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8