R IJ NS TREEK De totale bestrating van het stationsplein én de tunnel waarschijnlijk medio Januari gereed VRIJDAG 12 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEK AAN DEN RIJN Afbraak Pieter Doelmanstraat Donderdag is de laatste belemmering voor de afbraak van de Noordwand van de Pieter Doelmanstraat wegge- opende de ry der sprekers. Hij waar deerde de goede verstandhouding en sprak de wens uit dat deze zo zou mogen blijven. Vervolgens sprak de heer N. Bontenbal uit Waddinxveen namens de turnkring „Gouda en nomen. De firma C. van Wieringen°Jr Omstreken Mr dr J. F. Taat, wet- boekhandel en drukkerij, die tot he den daar gevestigd was, heeft van daag haar winkel geopend in de Ju- lianastraat 67, in het oud-Notarishuis van wijlen de heer Spruijt. Het grote herenhuis, naast de Ned. Herv. Kerk heeft een wonderlijke wijziging on dergaan. De wijziging betreft het in terieur, hoofdzakelijk het benedenge deelte. De opening verliep heel eenvoudig. De oudste firmant, de heer G. van Dam Sr. draaide precies drie uur het slot van de deur om en zette deze open. De belangstelling was zowel des middags cis in de avonduren over weldigend. O.m. brachten burgemees ter Witschey, de wethouders, predi kanten en geestelijken, besturen van de beide middenstandsverenigingen, collega's alsook de „combinatie 10 in één" waarvan de heer Van Dam deel uitmaakt, een bezoek aan de smaak vol ingerichte moderne zaak. „De Ouderdomskas". De ver eniging voor ouden van dagen „De Ouderdomskas" gaf Donderdagavond' in het Usclubgebouw een gezellige avond voor haar leden, die in gro ten getale aanwezig waren. De heer Th. Heilker sprak een kort openingswoord, waarna het to neelgezelschap „St. Willibrordus" uit Boskoop, o.l.v. de heer S. Overes voor het voetlicht trad met een aan tal schetsjes. Ook werden de aanwe zigen getest op muzikaliteit door middel van een muzikale prijsvraag.! Het gezelschap „The Old Rhine Players" o.l.v. de heer J. C. Straver verzorgden het muzikale van de avond. De dames van de U.V.V. verrasten de oudjes en jongere belangstellen den op verversingen. Er werd door de aanwezigen volop genoten. BODEGRAVEN ESTO-avond. Vele „oude ge trouwen" zoals oudspelers, suppor ters e.d. waren in het Parochiehuis bijeengekomen op initiatief van het ESTO-bestuur. Jammer, dat de re gen blijkbaar oorzaak was, dat niet alle genodigden gekomen waren. Toch was de opkomst bevredigend. De voorzitter, de heer W. H. van Liempt, sprak een welkomstwoord en zette in grote trekken de bedoeling van deze avond uiteen. De schare supporters en vrienden van Esto moet nauwer aan de vereniging ge bonden worden. Ook tussen de sym pathisanten voor Esto moet een nauwere band komen. Er kunnen ook activiteiten en initiatieven uitgaan van supporters e.d. De heer J. Verlaat antwoordde in enkele woorden en wekte allen op achter het ijverig bestuur te staan en de handen ineen te slaan om goe de voorstellen te verwerkelijken. De heer J. Stolwijk kwam reeds met het voorstel de terreinaccomoda- tie onder handen te nemen. Alles was nog maar een peilen van meningen. Het resterend gedeelte van de avond werd doorgebracht met bil jarten, kaarten, sjoelen etc, waar voor aardige prijsjes beschikbaar wa ren gesteld. Een en ander viel zeer in de smaak en werd zeer gewaar deerd. houder voor sportaangelegenheden bood de gelukwensen aan namens het gemeentebestuur. Voor de gym vereniging Fit, sprak de heer J. van Wijk. Nadat nog meerdere sprekers de jubilerende vereniging hadden gelukgewenst dankte de heer Tol na mens Hou Vast allen hartelijk voor de getoonde belangstelling en de fraaie cadeau's, waarbij hij opmerkte dat toen „Hou Vast" werd opge richt slechts één gymnastiekvereni ging in Boskoop was. Nu zijn er drie en het leden aantal is zo groot dat er op elke 10 inwoners één gymnast is. Boskoop spant op dit terrein hier mede de kroon. De feestavond werd op goede wij ze verzorgd door „Het Liberty Va riété", waarbij het optreden van de „Twee Anja's" met hun accordeons wel zeer in de smaak viel. Geboren: Maarten Hendrik zn van W. van Atten en H. C. Vlaardinger- broek; Agnes Maria, dr van C. P. M. Groenendijk en M. C. Janssen; Teu- nis zn van J. van Gijzel en L. C. van Tol; Maria Johanna Theresia dr van arendsveen op weg naar hun Oma. Kort bij de sluis lag een wak in het ijs. Plotseling zakte Hans door het ijs en begon te schreeuwen. Het meisje pakte hem bij zijn arm en begon hard te roepen om hulp. De gebr. Heemskerk die op het geroep kwa men toesnellen hebben het jongetje uit het wak gehaald. Het hoofd der school, de heer van Tilburg, die zich met de leiding be lastte en in het kort de gebeurtenis sen van het meisje uit de eerste klas had gememoreerd, leidde daarna bur gemeester E. J. H. Kolfschoten in die de jonge redster mocht medede len, dat het bestuur van het Carnegie Heldenfonds heeft besloten om de verdiensten van Gerry Turk die haar broertje van een wisse dood heeft gered te belonen met een zilveren broche met inscriptie, welke haar door de burgemeester werd opgesteld. Voor deze gelegenheid waren na tuurlijk ook de ouders, broers en zus jes meegekomen, om dit feest mee te maken. De jeugdige redster moest hierna plechtstatig langs de rijen kin deren wandelen om het ereteken te laten bezichtigen. Haar moeder had gezorgd voor een tractatie, zodat het een zeer gezellige middag is gewor den op school. Comité ouden van dagen Even als andere jaren heeft het comité ouden van dagen weer plannen ge maakt voor een winterprogramma. Het is hierin buitengewoon goed ge slaagd. Het Naamloos Revue Gezel schap stelde zich beschikbaar om een BOSKOOP 35 Jaar „Hou Vast". De Bos- koopse gymnastiekvereniging vier de gisteren in het R.K. Verenigings gebouw haar 35-jarig bestaan. Voor dat de feestavond, welke de leden werd aangeboden, een aanvang nam, hield het bestuur een receptie, waar vele gelukwensen werden aangebo den. De directeur der vereniging, de heer Jac. v. Welzenis uit Gouda Geen socialisten in de Franse regering De Franse socialistische partij heeft Donderdagavond het aanbod van pre mier Mendès-France om deel te ne men. aan de regering afgewezen. Mendès-France had de socialisten zes kabinetsposten aangeboden en hen uitgenodigd, voor zijn vertrek naar de V. S. op Zaterdag a.s. tot de regering toe te treden. Donderdag heeft een buitengewoon congres van de Franse socialistische partij echter besloten, deelneming van de socialisten aan de regering afhan kelijk te stellen van de goedkeuring van een socialistisch economisch pro gram door Mendès-France. Tenzij Mendès-France aan die voorwaarde zou voldoen, is socialis tische deelneming aan de regering derhalve afgewezen. De Franse socialisten besloten wel hun stem te geven aan de accoorden van Parijs over de herwapening van West-Duitsland. Dat betekent, dat Mendès-France er niet meer bang voor behoeft te zijn, dat hij de goed keuring van het parlement in deze niet zal krijgen. BELGISCH GENERAAL VOORWAARDELIJK VRIJ. Ridder Paul Jacquet de Havers- kereke, Belgisch generaal buiten dienst, die vorige week werd gear resteerd op beschuldiging te zijn be trokken bij een geval van corruptie op het Belgische ministerie van ver dediging, is Woensdagavond vrijge laten. Zijn invrijheidstelling is voor waardelijk zolang het gerechtelijk onderzoek voortduurt. P. P. Rijnbeek en M. M. Verlaan; ?f twee j"v0,nden °P tred?" ten 5a" Cornelis Arie zn van A. Ramp en te va" de voor de uitgaansdag B. Hoogendoorn. voor de oudjes. Het eerste optreden Ondertrouwd: Leendert de Rooij, otn*ifn, oud 47 jr en Adriana Petronella van ",,r Tol, 37 jr. Getrouwd: H. Wolters en B. P. Frissel. Overleden: Agatha Catharina Broer, 75 jr, wed. van J. P. Bouw man; Hendrika Elisabeth Kluivers, 90 jr, echtgenote van F. J. Colla. LEIDERDORP Leiderdorpse Schaakclub. De uitslagen van de deze week gehou den borden wedstrijden zijn als volgt: E. v. d. ValkJ. Nagtegaal 01; Rector J. de GrootR. Marbus 10; C. BoonH. S. Ginjaar 01; A. P. HelmusJ. Jongeboer 10; H. A. KorswagenW. v. d. Leek 10; B. de GoederenJ. Neuteboom 10 De heer J. Minnee slaagde bij de in Utrecht gehouden examens in het herenkappersvak voor het pa troonsdiploma. LANGERAAR KAV. Voor enkele weken werd hier een vergadering gehouden met het doel te komen tot oprichting van een afdeling van de KAV. Hoewel de opkomst toen niet zo groot was, kon men toch een afdeling stichten. Thans waren weer de vrouwen van werknemers uitgenodigd voor een vergadering in het Parochiehuis. De presidente, mevr. Blom-Hoogervorst, sprak een kort welkomstwoord. Door het werken van het bestuur had de vereniging reeds vorm verkregen, en hoewel men genoodzaakt is tot een bescheiden begin, steekt men toch van wal. Er werd besloten tot mede werking aan het St. Nicolaasfeest, dat door de KAB werd georganiseerd voor de kinderen van de leden. Ook besloot men om in de Sint Nicolaas- tijd weer bijeen te komen voor een gezellige viering onderling van het Sint Nicolaasfeest. Mej. Stringa heeft hierna de dames toegesproken en een duidelijke uit eenzetting gegeven van 't doel dezer Vrouwenbeweging. De arbeiders vrouwen moeten zich bewust worh-n dat zij als mens niet de mindere maar de gelijke zijn van andere vrouwen. Het waarom voor iedere stand een eigen beweging, werd ook door spreekster nog een belicht. Na deze uiteenzetting die met grote aan dacht werd gevolgd werden tal van onderwerpen besproken. De proble men voor de huisvrouw zijn immers vooral in deze tijd zo talrijk, dat er aan stof geen gebrek is. En zo is de Kath. Vrouwenbewe ging in Langeraar haar bestaan be gonnen. Wel klein nog, maar toch met een vooruitzicht op een prach tige groei. Filmavond Mariacongregatie. In het Parochiehuis waren de leden van de Mariacongregatie en Maria- garde bijeen, nu niet voor een gees telijke oefening waarvoor de meisjes om de twee weken regelmatig ge trouw samenkomen, maar om eens te samen te zijn in een andere sfeer tijdens een paar gezellige uurtjes. Ondanks het slechte weer kon de directeur, kapelaan G. Lagerberg, een groot aantal congreganisten ver welkomen. Het filmprogramma, dat werd afgedraaid, viel zeer in de smaak. Het voorprogramma bestond uit een leuke tekenfilm en verder enige filmpjes over sport en ballet. De hoofdfilm droeg als titel „Een hart van goud". Een film in twee delen. Men kon genieten van muziek en zang. Zo'n avond als afwisseling in de gewone gang der congregatie gedu rende het jaar in een buitenkerke lijke bijeenkomst werd ten zeerste gewaardeerd en zeer terecht mocht kapelaan Lagerberg in zijn slot woord dan ook spreken van een ge slaagde avond. R0EL0FARENDSVEEN Jeugdige redster voor de klas gehuldigd Het was vanmiddag in de St. Jozef school een drukte van je welste. Het gezamenlijk personeel van de school was naar de 1ste klas gekomen, om daar de huldiging bij te wonen van Gerardina Catharina Maria Turk, ge boren 6 December 1947, die op 5 Fe bruari j.l. haar broertje Hans van de uur met de dolkomische revue „Opa hebt U al gelachen???" Aan het sla gen van deze avond valt niet te twij felen. Voorts zullen zij nogmaals optre den medio Januari. Dan zal tevens de film worden vertoond, die deze zomer is opgenomen op de uitgaans dag. Na Pasen krijgen wij dan nog een uitvoering, welke zal worden ver zorgd door de R.K. Toneelgroep „De Gastspelsrs" uit Leiden, welke vorig jaar ook reeds een schitterende to neelavond hebben gegeven. Voorts zijn er nog twee middagfilms voor de kinderen, welke nog nader bekend gemaakt zullen worden. Dit is ech ter nog niet alles wat het comité doet Vanaf 1 Oct. is op elke Woensdag middag van 2 tot 6 uur de Pancra- tiuszaal opengesteld voor biljart- en kaartspel voor de mannelijke bejaar den. Geholpen door een mooie gift van een plaatselijke instelling heb ben zij toen kunnen starten met een middag van prijskaarten. NIEUWVEEN Biljarten. De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van de biljartvereniging „D.I.T.O." waren als volgt: J. GielingTh. No tenboom 20; G. J. van den Berg A. Lenting 2—0. J. van EijkH. A. Laliveld 02. G. J. van den Berg G. Keijzer 20. A. LentingA. Straathof 20. J. GielingG. Keij zer 20. NIEUWKOOP Raadsvergadering. De raad van Nieuwkoop zal vergaderen op Dins dag 16 Nov. a.s. om 7 u. n.m. Uit de zeventien agendapunten zijn de be langrijkste: Aankoop bouwterrein op de Achterweg van J. L. Koole. Aanvrage van het R.K. Kerkbestuur om medewerking inzake de bouw van een nieuwe R.K. Jongensschool. Modernisering en uitbreiding van het R.K. Bejaardentehuis, alsmede res tauratie van de Dorpstoren. Oorzaken van oponthoud bij bestratingswerkzaamheden Proefneming met nieuwe bestratingstegel bij taxi-standplaats oorzaak van vertraging Sn NftCf tflIIft7P vprkpprs- I De ..klaagmuren" op de voorgrond, llUg U1I1U4C VClKCCId waarbij heel Leiden zijn ergernis over moeilijkheden verwachtde ,vertra«^ ..de bestr?tiSf1s J werkzaamheden uit. znn in werkelnk. W0UBRUGGE WARMWATERINSTALLATIES IN GEMEENTE-WONINGEN. Onder de voorschriften, waaraan alle na 1945 te bouwen woningen moeten voldoen, komt o.m. voor het aanbrengen van een douche-ruimte. Ook de voor rekening van deze ge meente gebouwde woningen hebben dus een duoche-ruimte, evenwel geen douche-installatie, omdat de beperking der bouwkosten het aan leggen van zo'n installatie niet mo gelijk maakte. Deze vrije ruimte wordt door de bewoners dan ook meestal gebruikt voor bergruimte. Immers de hoge kosten, verbonden aan het aanleggen van een door stroom apparaat weerhouden de be woners zelf tot aanschaffing over te gaan. Het gemeentebestuur zbcht naar middelen om in de voor zijn teke ning gebouwde woningen een wnrm- waterinstallatie aan te leggen, even wel met verhaal op de huurders van de aan deze aanleg verbonden kos ten. Na uitvoerige informaties en on derhandelingen kwamen een twee tal aanbiedingen voor de aanleg, bin nen, t.w. van Van Marion te Oegst- geest (Shellgasleverancier) en van de Iemco te Leiden (Essogasleveran- cier). Daarnaast werd bij circulaire de bewoners gevraagd of zij prijs stelden op een warmwaterinstallatie en met de daaraan verbonden kosten. Door het college van B. en W. werd aan de raad voorgesteld voor deze aanleg een maximum-crediet van f 10.000,beschikbaar te stellen, welk voorstel in de vergadering van de raad van 20 Augustus 1954 werd aangenomen. Uit dit raadsbesluit dat inmid dels de goedkeuring van Gedputeer- Statenen dezer provincie heeft verkregen blijkt, dat de kosten van de apparaten in 10 jaren en die van de leidingen in 40 jaren zullen worden afgeschreven. De kosten wor den gedekt door een wekelijkse bij drage van 60 cent per woning. Van de 33 bewoners, die voor een installatie in aanmerking komen, zijn er 14 die van deze gelegenheid ge- verdrinkingsdood heeft gered. Op die I bruik wensen te maken. Eén dezer bewuste dag liepen zus en broertje dagen is de eerste warmwaterinstal- op het ijs bij de veiling te Roelof- latie geplaatst. De werkzaamheden aan de her nieuwde bestrating aan de Stations straat kant Duinwatermaatschappij zullen waarschijnlijk over veertien dagen beëindigd worden. Wanneer echter deze bestrating die door al lerlei omstandigheden zeer veel ver traging heeft ondervonden gereed zal zijn, wordt met het openbreken van de Stationsweg Oostzijde begon nen. Vlak nadat de drie-Octoberdrukte de straten bedoezeld maar verkeers vrij had achtergelaten, is men bij het station begonnen met bestratings werkzaamheden, die tot grote ver wondering van de dagelijks weer in het "nauw gedreven voorbijgangers zeer lange tijd in beslag namen. Speciale substantie. Met stijgende verbazing zag men dagelijks weer arbeiders rustig in de grond wroeten, zonder'dat er een degelijk stuk wegdek uit te voor schijn kwam. Een andere keer lag de eens zo drukke toegangsader van de stad weer verlaten in de regen, als een zojuist omgeploegd stuk bouw land op de lente te wachten, ter wijl op de voor tweerichtingverkeer te smalle weg naar het station het verkeer zich in alle kronkelingen werkzaamheden uit, zijn in werkelijk heid opgebouwd uit tegels van een zeer bijzondere samenstelling, waar mee een belangrijke proef genomen wordt. (Foto: „De Leidse Courant"). RECHTZAKEN HIJ CONTROLEERDE ZIJN EIGEN PORTEMONNAEE. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank eiste zes maanden gevangenisstraf tegen een 48-jarige controleur uit Leiden. Deze stond terecht omdat hij in zijn woonplaats gedurende de maanden Maart—Juni j.l. ten nadele van de Blindengelei- dehondenschool voor wolfshonden te Dordrecht gelden had verduisterd. Verdachte was propagandaleider en controleur bij de stichting. In die functie had hij o.m. foto's en maand bladen onder zich, waarvan hij een deel van de opbrengst ten eigen bate zou hebben gebruikt. Aanvankelijk had verdachte be kend, maar nu trok hij deze beken tenis weer in. „Ik ben tot bezinning gekomen", zei hij en hij vertelde dat hij het recht had beoaalde onkosten bij zijn werkgever in rekening te brengen. De president ging aan het tellen en kwam tot de conclusie dat er, ook al zouden de door verdachte opgegeven onkosten worden afgetrokken, er nog een tekort was van 110,Ver dachte had echter later papieren in gediend waaruit zou blijken, dat er geen tekort was, maar dat hij in te genstelling hiermee nog een bedrag van de stichting te vorderen had. Over de vraag of verdachte al dan niet de onkosten in rekening mocht brehgen en aftrekken bij de afdracht werd de vroegere administratrice, mevr. C. L. V. gehoord. Deze moest toegeven dat het er bij de stichting nogal rommelig naar toe ging. De directeur kon niet altijd alle onkos- tendeclaraties direct betalen, omdat er soms geen geld was. De officier van Justitie memoreer de hoe verdachte op het moment, dat hij met de feiten werd geconfron teerd, nog geen tegenvorderingen had ingediend. Hiermee kwam hij pas later op de proppen. Het straf register van verdachte releverend waarop reeds vier veroordelingen wegens verduistering voorkwamen nam de officier het de directeur van de stichting kwalijk, dat deze iemand met zo'n pikzwart verleden had aan genomen. De officier laakte het dat verd. had geroofd van gelden die in direct bestemd waren voor ongeluk kig mensen. Uitspraak 25 Nov. a.s. wrong om aan totale verknoping te ontkomen. Een onthoudbare toe stand, die tot op de dag van vandaag door duurt en nog wel enige tijd het stadsbeeld aldaar zal blijven beheer sen. Nadat namelijk de werkzaamhe den aan de nu verboden kant van de Stationsweg voltooid zullen zijn, zal het wegdek aan de Zomerzorg kant een zelfde behandeling onder gaan. Speciale sugstantie. Deze behandeling is zeer grondig. Gebleken was namelijk, dat het weg dek, zoals het tot het drie October- feest de belegging van de Stations weg vormde, op de duur niet tegen het zware verkeer bestand zou zijn. Hier en daar begon de proefbestra- Het ideale huisgezin Er is een belangwekkende avond op komst van de Kath. Bond voor het Gezin. Deze avond, wordt belegd in samenwerking van de Leidse, Oegst- geestse, Noordwijkse en Warmondse afdelingen. Dinsdagavond zal dr. De Boer, in specteur bij het middelbaar onderwijs te Den Haag een inleiding houden over het ideale gezin en wat de ouders kunnen doen om dat ideaal te bereiken. In deze inleiding, welke ge steld zal zijn „Naar de bronnen van het geluk", zal tevens ter sprake ge bracht worden de taak en de be staansreden van 'n ouders-vereniging. De avond wordt gehouden in de Kleine Stadszaal, opent te 8 uur en sluit te 10 uur, zodat iedereen, ook uit de omliggende gemeenten op tijd thuis kan zijn. Voor deze bijeenkomst, welke voor al voor opvoeders van kinderen van groot belang is, wordt iedereen, ook zij die geen lid zijn of lid wensen te worden, uitgenodigd. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal-exa- men Nederlands recht de heer J. C. de Rijk te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexamen Nederlands recht de heren R. R. Hugenholtz te Leiden; T H. Asselman te Leiden; F. O. van der Dussen te Domburg; J. G. Habets te 's-Gravenhage,; R. Meijer te Am sterdam; E. M. Mitrasing te Leiden en O. W. E. Berg te 's-Gravenhage. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Jacoba dr van W. Buijn en A. Later veer; Pieternel- la Johanna dr van J. Ouwerkerk en J. Wageveld; Anthonie Thomas zn v. A. T. de Jong en E. H. Broers; Wil- helmina Elisabeth dr van T. J. Schrij ver en T. J. v. d. Burg; Annemieke dr van M. W. Hoek en G. M. Smitte- naar; Johanna Jeannette Alfrede dr van J. G. W. Diebeis en J. Robbers; José Maria dr van C. B. Zandbergen en M. Marijt; Franciscus zn van J. v. d. Toorn en S. J. den Os. Gehuwd: J. A. van den Berg en J. A. Hebinck; J. Sijpestijn en A. v. d. Meij; W. J. Fakkel en J. v. d. Blom; G. Homborg en M. W. v. d. Wijngaard W. G. Bekooy en W. v. Opijnen; H. H. de Kiewit en J. Harte vel; J. J. Brons en G. Hou weling; A. Tegelaar en J. de Berg; P. Kikkert en A. Bree- dijk; W. H. Haasbroek en M. W. Bo- drij; T. Pauw en M. Kastermans. Overleden: G. Roos man 52 jr; A. J. van Mil dr 36 jr. ting aan de Duinwaterkant reeds kuilen en ruggen te vertonen, die by berijders herinneringen opriepen aan hun slechtste uren op de kin derhoofden van Vlaanderen. Besloten werd voor een perma nente steenlaag een zeer stevige fun dering van zand en puin te leggen, waarop een laag kalktras een zeer stevige en elastische kleefsubstan- tie dat de straatstenen hecht met elkaar en de onderliggende puinlaag zal verbinden. Hierdoor ontstaat een wegdek dat alle beproevingen van het moderne verkeer zal kunnen verduren. Het spreek vanzelf dat de ze behandeling op zich zelf reeds ge ruime tijd in beslag neemt. Door en kele onvoorzienen omstandigheden zijn echter nog belangrijke vertra gingen ontstaan. Wachttijd en arbeiderstekort. Zo is geruime tijd de toevoer van puin gestagneerd geweest, boven dien moest hierna geruime tijd op de zware wals gewacht worden om de vluchtig door het lichte walsje beroerde puinmassa's tot een egale vlakte uit te smeren. Gedurende de gehele werkzaamheden had en heeft men voorts nog met een belangrijk arbeidstekort te maken, terwiil men tenslotte door een bijzondere proef neming de bestrating van het taxi standplaat voorrang verdeende. Volslagen experiment. Voor de bestrating van de stand plaatsen voor de taxi's maakt men namelijk voor het eerst gebruik van een bijzonder soort tegel de z.g. ko- perslagtegel. Deze steensoort heeft het voordeel dat zij de enorme smeerboel, die onvermijdelijk door het af en aanrijden op de gront ont staat niet opneemt en bovendien door haar zwarte kleur volledig ca moufleert. De olie- en rubbersporen, die de tegels anders in een minimum van tijd ontoonbaar maken, zullen bij deze bestrating op een eenvou dige wijze verwijderd kunnen wor den. Als de proef met deze nieuwe bestrating slaagt, dan zal ook het busstation op de zelfde wijze bete geld worden. Men hoopt dit station nog voor de lente gereed te hebben. Voor medio Januari vertoond. Bij het viaduct wordt bovendien hard gewerkt aan de nieuwe weg, die waarschijnlijk reeds voor half Januari voltooid zal zijn. Maandag begint men reeds met de kabels te leggen. De grootste hinderpaal is hier het transformatiehuisje dat mid den op de nieuwe weg staat. De kost bare inventaris van dit optrekje zal draad voor draad naar een nieuw huisje overgebracht moeten worden. Er wordt echter ondanks al het oponthoud hard gewerkt en de en keling die nu nog smalend meent dat er bij het station alleen „schaft putten" gegraven worden, zal mis schien nog voordat het nieuwe jaar een maand oud is, zijn mening totaal hebben herzien. Laatste Berichten ONTSNAPTE GEVAT. Naar wij heden vernamen heeft de vrijheid van de Scheveningse ver pleegde, die bij een Haagse bushalte gisteren wist te ontsnappen, niet lang geduurd. Aan het eind van de mid dag heeft de politie te Voorburg de man aangetroffen bij familie aldaar en hem naar Scheveningen terugge bracht. Marktberichten LEIDEN, 12 Nov. Vee. Aanvoer 14 stieren, 60 melkkoeien, 350 vette koeien, 256 vare koeien, 84 graskal veren, 18 vette kalveren, 82 nuchte re kalveren, 400 vette schapen, 30 weide schapen, 2287 vette lammeren, 32 varkens (zeugen), 314 schrammen, 658 biggen, 1 paard, 7 geiten. Totaal 4593 stuks. Prijzen: fokstieren 310 425; melkkoeien ƒ700910, per st. vette koeien s.gew. 2.002.75 per kg. vare koeien 480660, vaarzen 465715, pinken 300445, gras kalveren 180305 per st., vette kalveren l.gew. 2.20265 p. kg, nuchteren slachtkalveren 4050; l.gew. 1.001.10 p. kg. vette schapen 100128; vette lammeren 90—115 drachtige zeugen 240350; schram men 60100; biggen 3548; geiten 1530. Handel: stieren, melk- en vette koeien en pinken, matig, vaarskoeien, vaarzen, pinken en graskalveren, willig, vette en nuchtere kalveren, schapen en lam meren, prijzen vrij goed, zeugen, schrammen en biggen, prijzen stug. Aanvoer over de gehele linie groot aantal schapen en TBC-vre afdeling anvoer (110). Kaas. Goudse extra kwali teit 272; idem le kwal. 2.462.50; idem 2e kwal. 2.422.45 per kg. Leide le kwal 2.46 per. kg. Aange voerde partijen: Goudse 33 part., handel matig. Leidse 6 part. handel matig. LEIDSCHENDAM, 11 Nov. Groen te. Sla A 9.80—10.10, Sla B 3.80— 5.70, Stoofsla 1021 Andijvie 9.80 15.10, Spinazie 4250, Groene kool 1820, Bospeen 1922, Prei 1416, Tomaten 7.9010.80, Snijbonen 141 158, Prinsessebonen 97100. Uien 16 18, Druiven 8396, Bleekseldery 411, Boerenkool 14—16.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2