Raad van Zoeterwoude besprak de begroting voor 1955 (zonder tekort) Verlichting is goed* maar erblijven nog heel veel wensen over Verzoek-De Wit nam met gemak de hindernis (Artikel 7) Het einde van de voetbalwedstrijd voor de politierechter ÜL LE1DSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Gisteravond vergaderde de gemeen teraad van Zoeterwoude. De voor zitter deelde mede, dat de heer J. Th. Wesselingh wegens ziekte verhin- derd is en sprak de wens uit voor een spoedig herstel. Bij de ingekomen stukken is de goedkeuring van het raadsbesluit tot het toekennen van het salaris voor de wethouders van 1000.en het presentiegeld voor de raadsleden op 7.50 voor de Raad en 4.50 voor de commissievergaderingen. Van de Verificatie is de prettige mededeling ontvangen, dat over 1953 voor meerdere opbrengst van de be lastingen 16.472.89 en voor 1954 verhoogde percentage f 3.378.09 verwachten is. Besloten wordt de aangekochte wo ning én opstallen aan de H. Rijndijk in te brengen in het grondbedrijf en de huur van de woning die 6.55 was te brengen op 3.— en de schuren on veranderd op 5.te bepalen. Garage en schuur. De garage nabij de veldwachters woning Noordbuurtseweg no. 1 krijgt nu de aanvankelijke bestemming voor de nieuwe vuilnisauto en kan niet langer meer gebruikt worden als schuur, weshalve B. en W. voorstel len achter het huis een schuur te bou wen. De begroting was 1950.In schrijvers zijn J. J. Rodewijk ƒ2200, L. J. Bosman en Zn. 2000, Kluyters 1784, N. Overdevest 1735. De heren v. d. Velden, C. v. Leeuwen en van der Ploeg opperen bezwaren tegen de bouw op stenen voet van hout opge trokken. De voorzitter zegt, dat de zin voor het schone, de gemakkelijke ver plaatsbaarheid bij eventuele plannen te dier plaatse en het verzoek van de huurder, om een houten schuur, waarin van binnen gemakkelijker spijkers kunnen worden geslagen daartoe geleid heeft. De raadsleden wijzen op het meer der onderhoud en tenslotte wordt omdat men meent dat de prijs niet hoger zal liggen besloten tot het maken van een nieuw plan en een nieuwe aanbesteding. Aan de Rijkspolitie wordt een ka mer beneden en gedeelte zolder in het Raadhuis verhuurd voor ƒ5 per week. Hierdoor komen twee kamers boven vrij voor bureau van gemeen tewerken. Bij het 25-jarig bestaan wil de „Ci- tosa" een wachthuisje schenken aan de Schenkelweg. De raad aanvaardt deze schenking in eigendom en on derhoud. De raad besluit z.h.s. tot toeken nen van 6 pet. salarisverhoging en tot het verdubbelen van de som van ƒ24.11 voor Vluchtelingenhulp 1954. Ook wordt zonder enige bespre kingen besloten een waarborgrege- ling voor tuinders aan te gaan. De voorzitter wijst op het kleine gedeel te n.l. 15 pet. van een stichtingsbe drag dat voor een verbetering van een rationele bedrijfsvoering nodig zal zijn, waarvoor de gemeente ga rant blijft. Het bestuur vraagt waarborgen voor rente en aflossing voor een geld lening voor stichting van een geheel nieuw ziekenhuis. De gemeenten Lei den en omgeving zullen dit doen in verhouding tot het aantal verpleeg- dagen. Het voorstel van B. en W. tot aanvaarding van de waarborg wordt z.h.s. aangenomen. Het reeds genomen besluit tot ver hoging van de huren van gemeente- woningen eertijds genomen, wordt nu ook toegepast op woonhuis Noord buurtseweg no. 1. Deze woning is na 1940 gebouwd en kwam niet voor verhoging in aanmerking. B. en W. achten dit huis het beste der ver huurde huizen en hebben van de minister goedkeuring gekregen de huur te verhogen tot 7.-60 per week. Aan het Bondfacius Missiehuis te Hoorn wordt voor 3 priesterstudenten 100 per student subsidie verleend. Het R.K. Lyceum te Leiden wordt 50 per leerling toegekend. Aan het Centr. Orgaan Katholiek Blindenwezen wordt eenmaal 10 subsidie gegeven. Voor het geven van spraakles voor een leerling schoolgaande in Stomp - wijk wordt als gevraagd ƒ3 per maand gegeven. Grote betalingen. Voor de binnen korte tijd te ver wachten grote betalingen voor straat verlichting, woningbouw en restau ratie gemeentetoren wordt een kas geldlening groot 7000 gesloten van 1 Dec. '54 tot 1 Juni 1955 ad 1% pet. per jaar bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. De raad besluit ook tot de voor lopige vaststelling van de rekeningen over 1953. Het voorstel van B. en W. tot vast stelling van de vergoeding per leer ling- voor de Bijzondere Scholen naar het Rijks-gemiddelde n.l. 30.14 voor de Bijzonder L.O. en 55 voor het V.G.L.O. krijgt enige critiek. De heer C. van Leeuwen wil deze vergoeding verhogen, ook de heer v. d. Ploeg acht het Rijks-gemiddelde niet de goede basis. De voorzitter vraagt naar gege vens en cijfers en als deze raadsle den die niet hebben, zegt de voor zitter dat het hoofd der school te ken nen heeft gegeven dat het bedrag hoog genoeg is. Bovendien kan in de loop van het jaar bij gebleken nood zakelijkheid door de raad een hoger voorschot gegeven worden. Het voor stel van B. en W. wordt aangeno men. gen 1953. Het rapport van de be grotingscommissie heeft geen bemer kingen gemaakt. De begroting Burgerlijk Armbe stuur wordt zonder op- of aanmer kingen vastgesteld op 29.793.83 met een gemeentesubsidie van 27.177.35, en het grondbedrijf op ƒ2.620.15 met een nadalig saldo van ƒ2283.66. De gewone dienst voor het waterlei dingsbedrijf wordt vastgesteld op 23.109.62. De kapitaalsdienst van dit bedrijf op ƒ11.185.60. Begroting. Voor de behandeling van de ge meentebegroting houdt de heer J. H. van der Ploeg, fractievoorzitter K.V. P. een algemene beschouwing. Spr. begint vreugde te uiten over de tot standkoming van de straatver lichting; Zoeterwoude baadt in een zee van licht. Wij zijn een voorbeeld voor de ver re omtrek, maar dan ook alleen op gebied van de straatverlichting. De commissie, die geadviseerd heeft de begroting ongewijzigd vast te stellen, heeft deze toch wel ern stig bestudeerd. Hoewel het in feite niets betekent had de Katholieke fractie het sympa thiek gevonden als de subsidie voor de plaatselijke geestelijkheid „pro memorie" was geraamd. Er is toch met algemene atemmen besloten om deze zaak door té zetten. Ook heeft de fractie bezwaar tegen de toege voegde staat van kapitaalsuitgaven. Tot voor enkele jaren was het zo, dat men uit de begroting kon opmaken, welke plannen B. en W. hadden voor het komende begrotingsjaar. De bijgaande staat van kapitaals uitgaven heeft teleurgesteld. Van al de plannen die bij herhaling en zo enthousiast zijn gemaakt is op deze dienst niets te vinden. Spr. noemt o.a. het Watertje en de ontsluiting van de Weipoort met de daaraan verbonden scholenbouw. De medewerking bij het stichten van een zwemgelegenheid is bij het college gestagneerd. Spr. noemt het angstig dat aan de H. Rijndijk geen bouwgrond beschik baar is voor de woningbouw en dat voor hetzelfde doel de Loete nog niet is ontsloten. Spr. vraagt B. en W. wat zijn de woningbouwplannen voor 1955? en hoe staat het met de vernieuwing van rioleringen Schenkelweg en Zwetkade. Zijn er mogelijkheden tot krotopruiming om het bouwvolume te verhogen. De Kath. fractie en ook anderen vragen zich af, of er wel een vaste lijn is in het beleid van B. en W. met een bepaald doel en of het jasje niet te veel naar de wind wordt gehan gen. Bij de behandeling van de kosten- nota van het Economisch-Technolo- gisch Instituut zullen deze zaak nader aan de orde kunnen stellen. Ten slotte dringt spr. aan op ver fraaiing van de gemeente en tot uit breiding van de busdiensten in de avonduren op alle dagen van de week. Beantwoording. De voorzitter beantwoordt de heer Van der Ploeg. De memoriepost voor de bedienaren van de godsdienst is weggelaten, om de goedkeuring van de begroting niet op te houden. Voor de begroting gelden thans nieuwe voorschriften. Bij begrotingswijzigin gen kunnen alle plannen hun beslis sing krijgen. Omtrent de zwemgelegenheid zal straks in geheime zittingblijken dat B. en W. ten deze actief zijn. Omtrent de bouwgrond, zegt de voorzitter, zijn in geheime zitting reeds besluiten genomen en wat de woningbouw betreft is in Zoeterwou de de gang van zaken, dat de wo ningbouwvereniging om medewer king tot B. en W. komt; bouwvolume is er. De riolering Schenkelweg en Zwet kade wachten op de technische afwer king. Over de meisjesschool en ontslui ting van de Weipoort is geconfereerd met de architect van de school en ge meente-architect. Deze plannen grij pen zodanig ineen, dat de definitieve plannen o.a. voor de burg over de Zuidbuurtsevaart, die een beweeg bare moet worden, veel tijd en aan dacht vragen. De volgorde van de plannen zijn door de raad bepaald en B. en W. zijn ten deze diligent. Voor de krotopruiming, als dit bouwvolume kan geven zal B. en W. niet terugschrikken. Voor al de plan nen ligt o.m. het bedrag van 32.000 uit de Ondernemingsbelasting nog beschikbaar. De reserve aanspreken zoals de heer Van der Ploeg voor stelde is dus niet nodig. Er zijn leningen afgeschreven, om de begro ting 1955 te ontlasten. Uit deze uiteenzetting zal blijken, zegt de voorzitter, dat het jasje niet naar de wind is gehangen en dat er wel lijn in het beleid van B. en W. is. Wat de verfraaiing van de ge meente betreft wijst spr. op de res tauratie van de toren. De uitbreiding van de busdienst zal nog eens ge vraagd worden. Wat de stagnatie van de zwemge legenheid aangaat zegt de heer v. d. Ploeg, dat de plannen van de Stich ting bij B. en W. van de baan zijn gegaan. Over de bevordering van woningbouw zou spr. verwacht heb ben, dat B. en W. de mededeling deden: er is nog bouwvolume en daar en daar ligt bouwgrond beschikbaar. Het driedubbele van het volume is De grond voor de ontsluiting Wei poort is nog niet aangekocht. De voorzitter wijst nogmaals op de goede tactiek van het ontlasten van de begroting 1955. De gemeente architect is in de korte tijd niet ge reed kunnen komen met de plannen. Busverbinding. Mevr. NeuwahlSanders bespreekt de noodzakelijkheid van een autobus verbinding met H. Rijndijk. De voorzitter ziet geen mogelijk heid. Mevr. NeuwalhSanders dringt sterk aan, dat het Ec. Techn. Insti tuut spoedig het rapport aan de raadsvergadering zal voorleggen,, opdat de plannen voortgang kunnen vinden en vraagt om de toezegging van de plattegrond-kaarten van de gehele gemeente aan de raadsleden toegezegd. De voorzitter maakt bezwaren tegen deze opdracht aan de gemeente architect bij diens drukke werk zaamheden. Mevr. NeuwahlSanders blijft aandringen omdat voor te besluiten de raadsleden zich over de gehele gemeente moeten kunnen oriënteren. De heer C. v. Leeuwen wil de be stemming oude meisjesschool tot be waarschool bespreken, doch de voor zitter wijst er op dat dit een zaak voor het Kerk- of Schoolbestuur is. De heer Onderwater informeert naar de verlichtingsplannen. De voorzitter deelt mede dat West einde, Geer en Ommedijk daar niet onder vallen. De heer Van der Ploeg wil het oude materiaal daarvoor be stemmen. De voorzitter zegt toe ook voor de Uiterdijk waar reeds een kabel ligt te zullen trachten de straat verlichting voor de overige wijken tot stand te brengen met oud mate riaal. Op voorstel van B. en W. wordt met algemene stemmen besloten een „pro memorie"-post in de begroting op te nemen voor de subsidie aan de bedienaren van de godsdienst. Bij de behandeling van de hoofd stukken stelt de heer v. d. Ploeg voor aan wethouder Kraan een telefoon aansluiting te geven en aan raads leden die een telefoon hebben 25, per jaar vergoeding te geven. Met algemene stemmen aangenomen. St. Jansfanfare. De subsidie van de St. Jansfare door B. en W. reeds van 200,— 250,gebracht wordt op voorstel van de heer v. d. Ploeg op ƒ300,- gesteld. Bij de definitieve behande ling zal de voorwaarde het geven van 2 concerten op het Dorp en aan Hoge Rijndijk aan de orde komen. Op voorstel van B. en W. wordt aan de Ver. De Hollandsche Molen ƒ25,subsidie gegeven. Met algemene stemmen wordt de begroting vastgesteld in de gewone dienst op ƒ549.902,19 in uitgaven en ontvangsten en de kapitaaldienst aan ontvangsten 1.189.759,07, uitgaven 1.428.259,39, nad. saldo 238.500,32. Besloten wordt de Vlietweg te verbeteren. De kosten worden ge raamd op 2000,waarvoor door het Rijk 1300,terugbetaald wordt. In verband met de aftakking van de Rijksweg 4 A. De beslissing inzake het al of niet toetreden tot de N.V. Bouwkas Noord Nederl. Gemeenten wordt aangehouden. Er was nog een aan bieding van de Ass. Mij. „De Neder landen" van 1845, doch de Kath. fractie verwacht nog een aanbieding. Voor de behandeling van het ver zoek van de R.K. Sportvereniging „Meerburg" voor beschikbaarstelling van een sportterrein gaat de raad in geheime zitting van 10 tot 11.30 uur. Na de heropening wordt het onder werp aangehouden en stellen B. en W. voor met de N.V. Dakpannenfa- briek Van Oordt en Co. een voorlo pige overeenkomst aan te gaan voor vuilnisstorting in een der z.g. vijvers van het Zwieten langs de Omme- dijkseweg, om daarna aan G.S. goed keuring te vragen tot deze demping. De voorzitter deel mede dat de auto is verkocht voor 1005, Bij de rondvraag bespreekt de heer Onderwater de mogelijkheid voor de plaatsing van een muziektent als het dorpsplein wordt gevormd door de omlegging van het Watertje en het maken van een losgelegenheid opdat dit niet meer op de Noordbuurtse weg behoeft te geschieden en spreekt over de baldadigheid op de gemeen telijke opslagplaats. Hier zal een af scheiding gemaakt worden. De heer Dorrepaal vraagt naar de laatste lantaarn die geplaatst zou worden bij de woning van J. Th. van Velsen. De vergadering wordt te kwart voor twaalf gesloten. Aan de orde komen de begrotin-1 nog te kort voor woningzoekenden. GEMEENTERAAD OEGSTGEEST Wachtverbod in gedeelte Geversstraat Gisteravond kwam de raad van Oegstgeest in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff. Afwe zig wegens ziekte mr. Valentgoed, Onder de ingekomen stukken wa ren verzoeken van de Johanna Stich ting te Arnhem en van de Stichting Centraal Orgaan Katholiek Blinden wezen, alsook van de Nederl. Blin- denbond om subsidie. Op voorstel van B. en W. werden alle drie de verzoeken afgewezen. Voorts was er een verzoek van het Comité Bejaarden Sociëteit, om een subsidie van 250. B. en W. stellen voor éénmaal een subsidie van 100.te verlenen. Mevr. Kramer vindt het voorstel erg mager. De subsidie zou minstens ieder jaar moeten worden toegekend. Zij wijst op de houding van andere gemeenten. Mr. Bergmeijer vindt een prae-ad- vies op dit verzoek gewenst. Nu weet de raad nog slechts weinig over de werkzaamheden. De meerderheid van de raad bleek dezelfde mening te zijn toegedaan. Een week gevangenisstraf De voebalwedstrijd tussen de derde klas K.N.V.B.-elftallen Wassenaar en de Postduiven uit Loosduinen, die onlangs in Wassenaar vrij sensatio neel werd afgebroken, vond haar ein de voor de Haagse Politierechter. De 37-jarige rijwielbewaker C. Z. en zijn broer de 46-jarige koopman A. Z. uit Den Haag zouden de scheidsrechter T. W. v. d. K. uit Leiden hebben be dreigd en één van hen zou hem bo vendien hebben geslagen. Het was begonnen met het onge val tijdens de wedstrijd van G. Z., een broer van verdachte, die naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. In de tweede helft van de wedstrijd kwam ook de andere broer W. Z. te vallen en bleef voor de goal op de grond liggen. Beide verdach ten waren toen het veld opgelopen en zouden tegen de scheidsrechter hebben geroepen: „Als je de wed strijd niet staakt, dan sla ik je de hersens in" en .,dan steek ik je dood". Eén van hen zou de scheids rechter hebben geslagen. Scheidsrechter K. verklaarde voor de politierechter, dat na het onge val van de tweede broer W. Z. de bal naar de buitenlijn was gespeeld en de wedstrijd werd gestopt. Ver dachten waren toen het veld opge komen en hadden de bedreigingen geuit. Hij had ook een klap onder zijn oog gekregen, maar volgens hem niet van één van de verdachten. Toen waren van alle kanten mensen het veld opgekomen en werd hij afgerost. Vermoedelijk omdat hij een straf schop tegen Wassenaar had moeten geven, verklaarde hij desgevraagd. Hij kon maar nauwelijks de dans ontspringen en ging er vandoor. „Hoe was de stand toen?", vroeg de poli tierechter. De stand was 00. Het was wel een belangrijke wedstrijd want het ging om de leiding in de afdeling. Naar de raadsman van verdachte C. Z. *Vertelde, had de K.N.V.B. een onderzoek ingesteld, wie de scheids rechter zou hebben mishandeld, maar dit was op nhts uitgelopen. Getuige P. J. R. uit Wassenaar had de bedreiging ook gehoord en had gezien dat verdachte C. Z. had gesla gen. Door de K.N.V.B. was deze ge tuige niet gehoord. De voorzitter van de Postduiven, de heer K. L. M. zei, dat verdachte C. Z. steeds bij zijn broer was geweest en dus niet de scheidsrechter had kunnen slaan, om dat deze ongeveer 15 meter van hem afstond. Ook de trainer van de Post duiven had geen bedreiging gehoord. Van de mishandeling had hij niets gezien, want hij was bij de broer W. Z., die was gevallen. Uit verklarin gen, die anderen hadden afgelegd, bleek dat de bedreigingen wel waren geuit en ook dat verdachte C. Z. de scheidsrechter een klap had gegeven. De verdachten ontkenden. De officier van justitie achtte het toedienen van de klap niet bewezen, wel de bedreigingen. Hij vond het buitengewoon bedenkelijk en betreu renswaardig dat dergelijke excessen waren ontstaan en hij eiste tegen C. Z. een boete vtn 75,subs. 15 da gen. De zaak tegen A Z. vond hij minder soliede en voor hem vorderde de officier van justitie vrijspraak. De verdediger vond naar de om standigheden een boete van 75, erg hoog en hij bepleitte een kleinere boete. De politierechter achtte de poging om door dreigen de wedstrijd te sta ken bewezen, evenals de mishande ling. HM vond het een buitengewoon ernstig feit en veroordeelde verdach te C. Z. tot één week gevangenisstraf. Verdachte A. Z. werd vrijgespro ken. Geen rioolbelasting. De herstemming over het beginsel besluit tot invoeren van een rioolbe lasting (hierover staakte de stemmen bij de vorige vergadering) had tot re sultaat dat dit voorstel werd afgewe zen met 8 tegen 6 stemmen. Verder besloot de raad de verpach ting van een strook grond aan de Haarlemmerstraatweg aan Alb. Hout niet te verlengen. Aan J. Freen werd een strook land verpacht langs de vijver aan de Laan van Alkemade voor 100. De verordening op de winkelslui ting werd op verzoek van de rege ring opnieuw vastgesteld. De wijzi ging betreft alléén die winkels aan de grens van Rijnsburg. Voorstel B. en W. tot wijziging van het „verbod wachten in de Geverstr." De groepscommandant der Rijkspoli tie had de aandacht gevestigd op het feit dat in het gedeelte Geverstraat tussen Deutzstraat en perceel Gever straat 35 geregeld motorrijtuigen ge parkeerd staan, die gevaar opleveren voor het andere verkeer. Besloten werd met alg. stemmen daar een „wachtverbod" in te stellen. Besloten werd tot toekenning van een crediet voor de speeltuin „Marij ke hof" en voor de speeltuin aan de Mors, waarvan de kosten bedragen ƒ2700.Er zal waterleiding worden aangelegd, alsmede een toilet. De heer Blansjaar merkt op, dat B. en W. het in hun prae-advies doen voorkomen, alsof Buitenlust geen speelplaats wenst, wat spr. ontkent Over de correspondentie daarover ge voerd met „Buitenlust" is men mis schien te licht heen gelopen. Enige voorstellen betreffende de uitvoering van de LO-wet gingen zon der bespreking onder de hamer door. Ook de legesverordering waarbij de vergoeding voor de paspoorten wordt gebracht op ƒ1.werd zonder be spreking aanvaard. Verbouwd tot winkel. Hierna kwam in behandeling het verzoek van J. C. de Wit, om onthef fing van het verbod tot het verbou wen van de voorkamer van het per ceel Terweeweg 63 voor inrichting als melkwinkel. Op dit verzoek hadden B. en W. af wijzend beschikt en daarover kwam de heer de Wit in beroep bij de raad. B. en W. motiveren hun afwijzing Het perceel bevindt zich in de be bouwde kom der gemeente, waarop van toepassing is art. 7 der verorde ring (geen winkels). Een zelfde af wijzend standpunt werd in 1937 en in 1948 door de toenmalige Colleges van B. en W. ook ingenomen. Een door betrokkene gedaan beroep op de toenmalige raad is in 1948 ook af gewezen. De heer Veen kan het niet bekoren om het zelfde besluit te nemen als enige jaren terug. De bebouwing in de omgeving doet het landelijk ka rakter toch al te niet. In de zeer naas te toekomst zal die omgeving 't een trum der gemeente zijn. Spr. wenst niet met het af wy zend voorstel van B. en W. mee te gaan. Mr. Bergmeyer kan onderschrijven hetgeen de heer Veen heeft gezegd. Afwijzen om ,,'t landelijk karakter" gaat niet meer op. De heer v. d. Voort wijst er op, dat nu de gemeente in de naaste omge ving gronden heeft aangekocht, die spoedig zullen worden bebouwd, de aanwezigheid van winkels ten zeerste gewent is. Hij kan zich met het be toog van de heer Veen wel vereni gen. Mevr. Smits zegt, dat juist de om wonenden een winkel in de branche van de heer de Wit zeer zullen waar deren. De heer Van Nieuwkoop is tegen verlenen van ontheffing en zou meer voelen de verordering te wijzigen. De voorzitter meent, dat de reden waarom de verordering is gemaakt nog aanwezig is. De heer Veen repliceert, alsook de heer Bergmeyer, waarna de heer Veen voorstelt de heer de Wit ont heffing te verlenen, welk voorstel met 10 tegen 4 stemmen werd aange nomen. Kunst en Genoegen „Kunst en noegen" heeft zijn faam Woensdag avond in de zaal van „Irene" beves tigd met een zeer goede opvoering van 't blijspel „Het hing in de lucht' Hoewel het stuk een betrekkelijk eenvoudige intrige bezit, zijn er vele komische situaties, ontstaan uit zeer plotselinge verwikkelingen, welke echter op wat goedkope wijze tot op lossing worden gebracht. De betrok ken personen werden goed getypeerd Het was een geslaagde opvoering. De spelers, onder regie van de heer de Bruin, hadden meteen de zaal vol komen op hun hand. Op de eerste plaats moeten wij vermelden Emmy, die een kostelijke, met verve ge speelde vertolking gaf, sterk van be gin tot het einde. Voorts de tante, die de haar toebedachte rol „zeer waardig" weergaf. En wie kon geen bewondering opbrengen voor de ty pering van de rol van Gerrit. De re gisseur had geen betere keuze kun nen doen. KATWIJK JEUGDIGE VISSER VERDRONKEN De 15-jarige N. v. d. P. is tijdens het vissen op de Noordzee vermoede lijk overboord geslagen en verdron ken. Niemand van de opvarenden heeft het ongeluk zien gebeuren. Op een gegeven moment werd de knaap vermist. KATWIJK AAN DEN RIJN Dame uit Zoetermeer ernstig gewond Twee dames uit Zoetermeer, moe der en schoonzuster van de tuinder M. J. K. wonende bij de groentevei ling. waren een dagje op visite bij genoemde K. en zouaen met de tram van 5 uur na-ar Leiden vertrekken, Door tot op heden nog niet opge klaarde oorzaak is de schoonzuster van de heer K. bij de hante Sandt- laan onder de tram geraakt met een der benen waardoor dat been boven de knie werd afgereden Onmiddelyk was dr. Bergman ter plaatse die eer ste hulp verleende, waarna de onge lukkige per ziekenauto naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Conducteur en bestuurder schenen van het ongeval niet be merkt te hebben, want de tram reed zonder vertraging door. DIEREN-éPOS. Een van de culturele avonden, wel ke aoor de Raad van Overleg Katho liek Katwijk op het winterprogram- ma waren geplaatst, was een toneel uitvoering gisteravond in de aula van het Missiecollege St. Willibrord, waar door scudenten van dit college werd opgevoerd het dieren-épos „Van den vos Reinaerde", voor het toneel bewerkt in drie bedrijven. De voorzitter van de R. v. O., de heer Fornara, opende met enige wel gekozen woorden deze avond, waarna het doek opging voor de 30 spelers, die allen bepaalde dieren voorstelden en als zodanig waren geco6tumeerd. De bonte verscheidenheid dezer prachtige dierencostuums leverde bij de fraaie decoratie en de mooie effectvolle verlichting een fantastisch en sprookjesachtig schouwspel op. De regie waf bij pater Engelmund Bekei O.F.M., de decoratie bij pater Leonard Bernaerts O.F.M., terwijl de ccstumering en grime werden ver zorgd door Fa. Schippers te Rotter dam. Onnodig te zeggen dat alles tot in de finesses „af" was De vele aan wezigen hebben dan ook de gehele avond genoten en zullen ongetwijfeld het bestuur van K. K. dankbaar zijn voor 'n dergelijke avond van kunst genot. De heer Fornara besloot met een dankwoord. REÜNIE OUD-STUDENTEN. De oud-studenten van het Missie college der Franciscanen zullen Zon dag 14 November te Katwijk by een komen. Daar zal het 25-jarig bestaan van het College gevierd worden on der aanbieding van een geschenk, bestaande uit twee Kruiswegstaties. LEIDSCHENDAM K.A.B. VIERDE PATROONSFEEST K.A.B. heeft gisteren buiten kerkelijk het patroonsfeest gevierd Ook zij hebben zich op aanvaardbare wijze van hun taak gekweten. Bij de aanvang sprak de voorzitter een kort woord van welkom tot mevr. Du Boeuff, vertegenwoordigers van diverse verenigingen en de aan wezige donateurs. De mooie décors Ien toneelaankleding waren door de leden der toneelgroep zelf verzorgd en verdient ook alle lof. van St. Wilibrordus met een feest avond in de toneelzaal van het patro naatsgebouw. Voorzitter de heer A. Langeveld sprak zijn voldoening uit, dat nu weer zoveel K.A.B.'ers bijeen zijn. In een vluchtig overzicht stelde spr. in het licht, dat sedert het optreden van de arbeidsbeweging veel ten goede van de werknemers is veran derd. Ook het mandement van de bisschoppen werd ter sprake gebracht met als slot een opwekking tot leden werving ter gelegenheid van de actie ,,op naar de 400.000". Het eerste deel van de avond werd vervolgens verzorgd door de harmo nie St. Cecilia, die onder leiding van directeur B. H. van Veen een keurig prgramma uitvoerde, dat aanving en sloot met een pittige mars. Na de pauze kwam de onderafdeling „De Gezellen" voor het voetlicht met het blijspel in drie bedrijven „Als een Kwartel" geschreven door Henk Bak ker en Ed. J. M. Terlingen. Bij open doek heeft de zaal de dappere tone listen 'n ware ovatie gebracht, waar na de heer Langeveld nogmaals de K.A.B. zijn waardering uitsprak voor wat de harmonie en de toneelclub ge boden hadden. Geb. Arnolda M. dochter van N. L. Liefkens en Th. A. van Lith. Ondertr. Johan Beelage te Leiden en Maria M. Boer. Gerardus J. van der Zalm en Johanna Lahs. Joannes M. Hoenselaar en Anna C. M. Groe- newegen. Johannes E. A. Duymcl te Den Haag en Edith C. C. van Rceu- wyk. Getr. Johannes H. Gieben te Den Haag en Dieuwertje C. van Laar. Overl. Willem Deen, oud 80 j ,te Haarlem. Gerrit Verhoef, oud 73 j. te Rotterdam. VOORSCHOTEN Geboren: Nicole, dr van M. Hof man en F. A. L. Labenne; Maria Jo anna Josepha, dr van B. Kraan en J. C. v. d. Meij. Geboren te Leiden: Ronaldus Leo- nardus Maria, zn van H. Stikvoort en G. J. v. d. Krogt. Ondertrouwd: Pieter Engborts 21 jr., uit Katwijk en Annie Johanna Rodenburg 21 jr; Albertus Cornelis van Rooij 24 jr en Anna Catharina Henriëtta Kneijber. WASSENAAR 35 JAAR SCHIETVERENIGING „JULIANA" De Schietvereniging „Juliana" gaat het zevende lustrum herdenken met een grote schietwedserijd, die Zaterdagmiddag a.s. geopend wordt in de schietloods achter het politie bureau en die de volgende week el ke avond wordt voortgezet tot en met Zaterdagavond. Ruim 20 ver enigingen hebben ingeschreven voor deze wedstrijden, elk met twee vijf tallen, zodat er elke wedstrijddag heel wat activiteit zal zijn in de schietloods. Van verschillende kan ten heeft het bestuur bijdragen mo gen ontvangen vool: het prijzenfonds, o.m. van de beschermheer, jhr. J. A. G. Sandberg en van het gemeente bestuur. De jubilerende vereniging genoot voor de oorlog grote bekendheid in de Nederlandse schutterswereld. Op menige nationale wedstrijd werden eervolle prijzen gewonnen. In de oorlog moesten de vijf buk sen, die de vereniging bezat, ingele verd worden en na de bevrijding heeft het geruime tijd geduurd, voor dat er weer wapens en munitie te koop waren en de wekelijkse oefen- avonden konden worden hervat. Nu wordt weer iedere Woensdag avond trouw geoefend in de schiet loods.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5