RIJNSTREEK DUINSTREEK Het bezitten van de zaak is 't eind van 't vermaak President onderbrak en verbood onkies verhoor van verdediging Boekhorstruiters in Noordwijkerhout vierden hun 5-jarig bestaan Tweederde van winkelvoorraad bij een Leidse slager bleek bedorven DONDERDAG 11 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSVERGADERING De eerstvolgende openbare raads vergadering, welke de begrotingszit ting zal inhouden, vindt Maandag 29 November a.s. des voormiddags 9 uur plaats. j BODEGRAVEN DEBATINGCLUB Voor het eerst in dit seizoen kwa men de leden van de Debatingclub in vergadering bijeen. De opkomst was matig. De leiding berustte bij de heer A. v. d. Heijden jr., die het openings woord sprak waarin hij een terugblik wierp in het voorbije jaai^. Hoogte punten waren o.a. de inleiding van pater Zwanenburg over het gezins leven, dr. Kettler over nieuwe vin dingen van de medische wetenschap en de heer J. Verlaat over Groot be drijf contra middenstand. Hierna ontwikkelde zich een langdu rig en pittig debat over het al of niet bestaande verband met „Onze Paro chie". De moderator kap. J. Voortwist verduidelijkte een en ander door te wijzen op de nevenbedoeling van O.P. om ïi.l. interesse te kweken voor de Debatingclub. Besloten werd om voortaan weer stipt volgens de statu ten te werken ecx door zelfwerkzaam heid der leden de acties gaande te houden. Ieder lid zal op z'n tijd ver plicht debater zijn. Dat de financële toestand niet rooskleurig bleek te zyn wekte geen verwondering. Toch zal de contributie niet verhoogd wor den. Over 14 dagen zal pastoor Janus een inleiding houden over het Man dement. Toneelavond K.A.B. Een stamp volle zaal heeft een prettige avond beleefd in het Parochiehuis. De to neelgroep van de K.A.B. had deze keer eens een stuk gekozen van een niet alledaags genre d.w.z. spelend in het barre noorden van Scandina vië. Na de opening door voorzitter Stolwijk en enkele muzieknummer- tjes van de Rhythm Stars uit Oude water ging het doek op voor het eer ste bedrijf van „Aili" ex dramatisch spel in drie bedrijven. Jampe Bergson, een ontgoocheld arts, heeft de eenzaamheid gezocht en zijn medische gaven worden al ras bekend. Lars Jensen een pelsja ger, loopt 'n blauwtje bij Aili, Berg- sons dochter. Uit wraak probeert hij Björn Stilling, die van Aili houdt, uit de weg te ruimen. Dit mislukt en de pelsjager krijgt z'n straf. De wol ven vinden in hem hun prooi. Aili wordt het eens met Stilling. Over het algemeen komt deze toneelgroep toch wel uit boven het peil, dat door gaans door bezoekende gezelschap pen wordt bereikt. Oude getrouwen als W. ten Brink, G. Stolwijk, C. Hoogeveen, mej. C. v. Doorn en last not least mej. Graas in de hoofdrol droegen het stuk verdienstelijk. Een enkele maal was het spreken wat onduidelijk, de grime soms te na drukkelijk. Maar als geheel heeft het gezelschap eer ingelegd met de ze mooie opvoering. HAZERSWOUDE ZWEM- EN SPORTBAD Aan de raadsagenda is toegevoegd een voorstel tot aankoop van ruim 2 hectaren weiland van de heer J. J. van Vliet, voor de aanleg van een sportveld en een zwemgelegenheid. Indien de raad accoord gaat met deze aankoop dan stellen B. en W. voor een sport- en zwembad aan te laten leggen. Geboren: Geertruida Johanna Ma ria dr van H. J. van der Laan en Th. A. van der Ven. Ondertrouwd: H. C. J. v. d. Voort 31 jr en J. M. Boers 25 jr. HAZERSWOUDE [H. R.l Toneeluitvoering „St. Michaël" Gisteravond is de najaarsopvoering geweest van de toneelvereniging „St. Michaël" aan de Rijndijk. Deze keer was de keus gevallen op een detec tive-stuk. Dat het stuk in de smaak viel bij het publiek bleek wel uit het hartelijk applaus na afloop. Overal hoorde men in de zaal gissingen naar wie de moord begaan zou hebben. Het stuk „De laatste misdaad van Frank Graham" van Jaap de Lange speelde op een afgelen Engel kas teel. De slotheer werd vermoord en de mensen op. het kasteel gaan zelf de dader ontmaskeren, daar de politie maar niet komt opdagen. In het vier de bedrijf komt dan de verrassende oplossing. Er is goed gespeeld. NOORDEN FILMAVOND In de zaal van de Wed. de Leeuw werd een filmavond gegeven door comité „Ouden van dagen". De hoofd film, die vertoont werd, gaf in beeld weer, wat de ouden van dagen op hun laatste trip geweest waren en hoe zij zich vermaakt hadden. De film begon met het beeld te vertonen van J. Pieterse, die de briefjes rond bracht, waarin de collecte voor de reis van ouden van dagen werd aan- gekondigd.Vervolgens de collectrices, die met de lijst rond gingen en het geld inzamelde. Ondanks de regen, die op die dag gevallen is, zag men de bejaarden welgemoed de touring car instappen. Van het bezoek aan de Efteling waren diverse opnamen gemaakt, die de lachspieren van de aanwezigen behoorlijk deden wer ken. Als laatste tafereel kreeg men te zien de maaltijd van de bejaarden in de zaal van de Wed. Kuyf. Aan de vergenoegde gezichten zag men, dat zij het reuze naar hun zin hadden en dat het eten goed smaakte in de ver beelding kon men de verhalen, die daar gedaan zijn nog horen. Voor vulling van de avond werden er ook nog enkele andere films ver toond, waarvan „de Haringvangst" wel de interressantste was. Onder de pauze werd ter dekking van de kos ten een collecte gehouden, welke f 61,35 opbracht. OUDE-WETERING Gladiolenkennis. Op een te Hil- legom gehouden wedstrijd in soor tenkennis van gladiolen, behaalde de heer C. W. Kortekaas uit Oude Wetering een le prijs. Uit een veld van 50 soorten gladiolen wist hij aan 48 soorten de juiste benaming te ge ven, terwijl hij van twee soorten wel de juiste naam vaststelde, maar deze namen verwisseld had. ROELOFARENDSVEEN Jac. Seip heeft 45 dienstjaren Gisteren herdacht de heer Jac. Seip het feit dat hij 45 jaar geleden als krullenjongen de timmermanswerk plaats van Gebr D. en Jac Dobbe binnenstapte. Behoudens een onder breking voor zijn militaire plichten is hij steeds onafgebroken in deze zelfde zaak werkzaam geweest. Thans wordt de zaak gedreven door de heer W. J. Zwartjes, een neef van boven genoemde patroons. De heer Seip heeft zich zeer gezien weten te ma ken. Hij is de man, die overal raad op weet. WOUBRUGGE De heer G. J. Bos, 2e ambtenaar ter secretarie, is met ingang van 1 Januari 1955 benoemd tot adjunct commies A in vaste dienst ter ge meente-secretarie van Stolwijk. ZOETERWOUDE De collecte voor de Vluchtelin genhulp 1954 heeft in deze gemeente 280.08 opgebracht. LISSE K.A.B. Gisteravond werd te Lisse de laat- ste avond gehouden ter viering van shet patroonsfeest van de K.A.B.. De K.A.B,-voorzitter noemde de tijd, waarin wij momenteel leven, een uitzonderlijke tijd. Het is noodza kelijk, dat wij de jeugd in handen houden, omdat er zulke grote invloe den van buiten zijn. De onkerkelijk heid in de grote steden en in sommi ge streken van ons land neemt gaan-' de weg toe, zodat wij hebben te zor gen, en hiervoor zijn wij verantwoor delijk tegenover God, om onze kinde ren een let en in overeenstemming met de godsdienst te doen leiden. Hierin helpen ook de organisaties en vandaar, dat hij wees op de K.A.J. en de verschillende meisjes vereni gingen. Spreker besloot met een krachtdadig beroep te doen op de ouders. De toneelvereniging „Nut en Doch toen kwamen de bezwaren. Waar moest de „tent" komen te staan? In het mooie grasgazon voot het raadhuis bleek niet mogelijk. De tent werd gedemonteerd en er gens opgeslagen op een afgezet straatgedeelte van het Julianaplein. Bij een of andere gelegenheid werd de tent opgezet op het stukje grond nabij de hefbrug. Daar vond men het verkeer te druk en verhuisde de tent naar het Viforpark. Een enke le maal werd daar een concert ge geven doch ook deze plaats vond men niet geschikt. Nadat de tent enige tijd naast het Raadhuis had gestaan werd zij weer verplaatst naar da Dorpsstraat en kwam weer terecht op het terrein van voormalig hotel Klaassen, waar zij nu nog staat en waar niemand er naar om kijkt, behalve de twee keren, dat er een concert werd ge geven. Blootgesteld aan weer en wind is er van de prachtige muziektent nog maar een schamel beetje over. Ha veloos, verveloos, met uitgetrapte panelen lijkt het meer op wat brand hout en het ziet er naar uit dat de komende winter er ook geen goed aan zal doen. Nog niet helemaal betaald. Het probleem van de muziektent kwam zelfs in de gemeenteraad ter tafel en toen bleek, dat deze nog niet eens helemaal betaald was. Na zwa re discussies werd besloten de le verancier tenminste het hem toe komende te voldoen, maar daarme de was de zaak niet rond. Wanneer het Provinciale tunnel- zal de muziektent ook weer moeten worden, maar BOSKOOPSE MUZIEKTENT Bij de verschillende verenigingen, J plan in uitvoering zal worden geno- welke zich op muzikaal gebied bewe- gen, ontstond na de bevrijding het verlangen naar een muziektent, om daar in de zomermaanden uitvoerin gen in te geven. Men sloeg de han den ineen en na veel moeite was men dan zover, dat een goede muziek tent kon worden aangeschaft. Onder grote belangstelling van de Boskoop- se ingezetenen en van de betrokken verenigingen werd de nieuwe aan winst op het Raadhuisplein opgesteld en aan de gemeente Boskoop aan geboden. men verplaatst waarheen Wat is nu eigenlijk de oorzaak dat het met de muziektent niet wil. Verenigingen, welke er een con cert willen geven zijn er wel, maar de belangstelling voor zo'n concert is maar zeer minimaal, zodat de ver enigingen geen interesse hebben een concert te arrangeren. Het is toch wel bedroevend, dat in _LLJBN Boskoop met zijn meerdere goede kernachtige wijze een duidelijke ex- Genoegen" verzorgde hierna het ver dere programma met de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „De Boog" van Tom Bouws. Het werd vlot en goed gespeeld. De band van de heer Reeuwijk liet tijdens de pauze vrolijke en opgewekte muziek horen. Aan de medéwerkers werd dan ook terecht dank betuigd voor hun spel. NOORDWIJK Mariale avond H. Familie. Wij heboen de Directeur van de H. Fa milie, kapelaan Hartog, nog nooit zo zien glunderen als gisteren, toen hij zag, dat de opzet van een Mariadag alle verwachtingen overtrof, want niet alleen de leden van de H. Fami lie hebben hieraan spontaan deelge nomen, maar ook vele parochianen hadden aan de oproep voor deelna me gehoor gegeven. Deze dag werd reeds vroeg ingezet, want de H. Mis met algemene H. Communie had plaats te 6 uur en het was verheu gend, dat zovelen in de parochiekerk van St. Jeroen hieraan deelnamen. Des middags te half vier hajï een Mariahulde plaats in de kerk, terwijl 's avonds de zaal van café „De Beurs" volstroomde voor de Mariale avond. Directeur kapelaan Hartog opende deze bijeenkomst, waarbij hij in het kort het programma voor deze avond mededeelde De inzet was een op dracht aan Maria, waarbij de decla matie goed verzorgd was. Een koortje van zes zong daarbij het Ave Maria. Het zangkoortje van de H. Familie vertolkte eveneens zeer verdienste lijk een Maria-lied. Tien kleine meis jes speelden op aangrijpende wijze het „Huisje van Nazareth". De heer Beijk bracht hierna als amateur een reportage van een Lourdes-bedevaart met gekleurae plaatjes, waarbij hij op verenigingen op muzikaal gebied geen belangstelling kan worden ge wekt, om hieraan passief deel te ne men dioor de moeite te nemen naar een goede uitvoering te komen luis teren, EEN MILLIOENENWERK AANBESTEED Thans is door Ged. Staten van Z.- Holland aanbesteed het laatste ge deelte van de weg Rotterdam-Am- sterdam via Boskoop, en wel het ge deelte van de Groeneweg tot de spoorlijn nabij Alphen (Gouwsluis). Hier moet komen een onderheide constructie van beton en een beton nen wegdek, alsmede bijkomende werken. De laagste inschrijver was de N.V. Aannemersmaatschappij Gebr. Koudijs te Rotterdam voor f 1.529.000.—. Laagste inschrijver op één na fa. Deerenberg en v. Wijk te Alphen a. d. Rijn voor f 1.543.365. Hoogste inschrijver was de fa. E. Blok te Rotterdam voor f 1.959.700. De gunning werd aangehouden. Dammen. Voor de competitie van de Goudse Dambond speelde Bos koop 8 tegen Reeuwijk 1. De uitslag was J. v. Tol-S. M. v.Eijk 0-2; J. v. d. Berg-D. v. d. Starre 2-0; H. Trimp- M. v. d. Berg 0-2; W. A. v. Otterloo- C. P. v. Velsen 1-1; D. v. Staveren- K. Perdijk 1-1; M. Vuijk-J. v. Wens- veen 0-2. Zodat Reeuwijk met 8-4 overwinnaar bleef. Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Boskoop werden on derstaande wedstrijden gespeeld: Groep I T. A. Venema-Jac Schoema- ker 1-1; E. J. Hoogerbrug-H. v. Kla veren 1-1; Groep II A. N. v. Tol-Ant. Trimp 2-0; J. Burggraaf-D. W. v. d. Zeeuw 2-0. plicatie gaf. Het schetsje van „Zuster Albertine", gegeven door een aan tal „nonnetjes" in het wit, werd op keurige wijze vertolkt. Deze voor de parochie en c.e H. Familie zo mooie dag werd besloten met een zangnum mertje door het Dameskoortje en een gebed tot Maria. VALKENBURG KATHOLIEK VALKENBURG. Voor de tweede maal in dit seizoen kwam Katholiek Valkenburg bijeen. De opkomst was, evenals de vorige keer bizonder groot, hetgeen, gezien het programma van deze avond, niet. te verwonderen was. Onder de aanwezigen waren o.a. pastoor C. J. Hesp, kapelaan F. M. Bekkers father J. Altink missionaris van Mill-Hill uit Hengelo, mevrouw T. Fassaert uit Rotterdam lid van het dagelijks bestuur van de Memisa en het bestuur van de raad van over leg. De voorzitter heette allen zeer har telijk welkom in het bizonder father Altink, die deze keel: gekomen was om met de film nog eens te onder strepen, wat hij op de vorige con tactavond had verteld. Deze Memisfilm is enkele jaren geleden door dr. Ten Berg, internist te Rotterdam, in de Missie van Brits Kameroen opgenomen. Bij zijn verblijf aldaar was dr. Ten Berg persoonlek getuige van de me dische nood in dat missiegebied en van het welk van missionarissen en zusters om die nood een weinig te verlichten. Deze film geeft 't missiewerk en 't missieland in al z'n schakeringen zo duidelijk weer, dat alle aanwezigen hem met gespannen aandacht volg den en allen father Altink na afloop dankten met een luid applaus. Nog 'n bizonder woord van dank richtte de voorzitter tot de heer S. Poot, die geheel belangloos met zijn filmtoestel was gekomen, om de film te draaien. Hierna werden nog 'n paar aardige kleurenfilms en 'n filmpje over oud en nieuw Valkenburg vertoond die door de heer Poot zelf waren opgeno men. Ook deze werden met grote be langstelling gevolgd. Nadien bleef men nog wat gezellig bijeen en zéér laat maar voldaan om deze wel zeer mooie avond gingen allen naar huis. WARMOND UITVOERING FANFARE. De muziekvereniging Warmonds Fanfare gaf in Hotel „De Stad Rome" haar eerste winteruitvoering van dit seizoen. Medewerking werd verleend door de afdeling muziek en de afde ling toneel. Als steeds bestond voor deze uitvoering grote belangstilling. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de burgemeester met zijn echtgenote, de beschermheer mr. E. E. Menten en de ere-voorzitter no taris P. H. Romijn. Bij de opening riep de voorzitter der vereniging, de heer Ouwehand, de aanwezigen een hartelijk welkom toe, waarbij hij de hoop uitsprak dat de aanwezigen zich goed zouden .amuseren. Voor dat met de, afwerking van het pro gramma werd begonnen, vond eerst een huldiging plaats van de heren J. Ouwehand en J. Landman, die ge durende 25 jaren lid der vereniging waren en zeer veel hebben bijgedra gen voor de groei en bloei der ver eniging. In kernachtige woorden werden zij toegesproken door de ere voorzitter, notaris P. H. Romeijn, die naar voren bracht het zeer vele werk, dat zij in het belang der ver eniging hadden verricht. Aan bei den werd de medaille van verdien ste uitgereikt. Een hartelijk applaus bewees, dat de aanwezigen eveneens het werk van deze twee pioniers waardeerden. Hierna werden door de afdeling muziek 7 muzieknummers ten gehore gebracht. Alles was keu rig verzorgd en de Fanfare mag trots zijn op haar prestaties. Na de pauze trad de afdeling to neel voor het voetlicht met het blij spel in drie bedrijven getiteld „Dei ning om de Dorpsdokter" van P. L. van Prooijen Bogaerds. Ook hier zeer gode toneel, waarbij zeer veel viel. te waarderen. Het kapwerk verzorgd door de fir ma P. v. d. Pijl en K. Benning uit Leiden liet niets te wensen over. Ook een bijzonder woord van hulde komt toe aan de heer G. C. Roest, die de regie van het stuk heeft ver zorgd. Ook hij kan met voldoening terug zien op de prestaties van zijn spelers. Al met al een zeer geslaag de avond en geen wonder dat bij de sluiting de heer mr A. Bosch allen een spoedig tot weerzien toeriep. Tweede procesdag Berkelse moordzaak in H. B. Poging tot heropening het vooronderzoek De twee feestavonden van de lan delijke rijvereniging „de Boekhorst- ruiters" te Noordwijkerhout Dinsdag en Woensdag gehouden zijn een groot succes geworden. De avonden werden ingeleid, met het federatielied en het stokpaardjes nummer, waarna voorzitter Busch- man zijn openingsspeech hield. Hier in memoreerde hij het vijfjarig be staan van de vereniging en huldigde instructeur Haak, die reeds vanaf de oprichting de vereniging leidt. Als stoffelijk blijk van waardering ont ving de heer Haak een kist sigaren. De echtgenote van de instructeur, die in de afgelopen jaren ook lid van de vereniging was, en zelfs de laatste jaren de ijverige secretaresse, mócht een prachtig bouquet bloemen in ont vangst nemen. De voorzitter van het gewest, de heer Rippink feliciteerde de vereni ging met het eerste lustrum en wen ste veel succes toe in de komende ja ren. De feestavonden werden ditmaal verzorgd door het variéte-gezelschap van Frans Vrolijk, die al gauw de stemming in de zaal wist te brengen met zijn geestige praatjes en liedjes Het hoogtepunt van de avonden,was zeer zeker het show-nummer, dat de goochelaar Chrochet met dochters en zoon vertoonde. Ook de acrobatische clowns Scott en Black, twee interna tionale parodisten, kwamen met een goed nummers waarmede veel suc ces werd geoogst. Scott, in een ander nummer als Charles Ray alleen op tredend, verrichte pracht stunts, zo dat hij de zaal deed daveren van het lachen. The Rio's zorgden voor pret tige afwisseling met hun vocale num mers en The Cavelli's met hun accor deons openden en sloten het pro gramma. De ere-voorzitter, burgemeester v. d. Weijden sloot de eerste avond met een kort woord, waarin hij de vereniging tevens gelukwenste met het le lustrum. Tijdens de pauze werd het stam boek veulen in de zaal getoond. Dit veulen was de hoofdprijs van de gro te loterij, die traditiegetrouw aan de ze ruiteravonden is verbonden. Fancy fair Vrijdagavond 12 No vember wordt de fancy fair geopend ten bate van de Naaikrans „St. Ger- trudis" van de Sint. Jozefparochie. Ditmaal wordt deze fancy fair ge houden in de nieuwe schuur van de heer Jac. Bakker, gelegen aan de Zee straat, welke schuur voor deze gele genheid schitterend is ingericht. Za terdag en Zondag is' deze fancy fair op degebruikelijke tijden geopend. Laten de parochianen van Sint Jo zef door grote opkomst tonen, dat zij het werk van de naaikrans weten te waarderen. van Enkele minuten over tien opende vanmorgen de president van het Ge rechtshof te 's Gravenhage de zitting op de tweede dag van het proces te gen de Berkelse arts. Het eerst werd een 56-jarige huis vrouw te 's Gravenhage, als getuige a decharge gehoord. „Ik moet een zeer droeve herinne ring in uw gedachten wakker roe pen, mevrouw", zo zeide mr. Huy- gens, die begon aan deze getuige vragen te stellen. „Parallel". „Herinnert u zich hoe u, toen u op 13 October 1938# thuis kwam, een grote wanorde aantrof en het lijk van uw 14-jarige dochter vond? De politie concludeerde tot zelfmoord, maar het is nog steeds uw mening dat uw dochter geen zelfmoord heeft gepleegd, maar dat hier sprake is van een onopgehelderde moord?" „Deze vraag is zeer pijnlijk", zeide de president. „Voorts zie ik niet dat deze vraag ter zake dienende is". De president had reeds voordat dit getuigengehoor begon, gezegd dat de vragen, die gesteld zouden worden, van belang voor deze zaak moesten zyn. „Het gaat hier om een parallel, mijnheer de president", zei mr. Huy- gens, „volgens onze mening is in het vooronderzoek te weinig aandacht besteed aan de mogelijkheid van zelfmoord. „Dus u wilt critiek aanvoeren op het vooronderzoek? wenst u herope ning van het onderzoek?" „Ja, critiek op het vooronderzoek. Dit is o.i. niet voldoende geweest". „Het hof zal uiteraard uit eigen beweging heropening van het onder zoek gelasten als dit noodzakelijk wordt geacht", zeide de president. „Do- vraag wordt geweigerd". Er werden door de verdediging hierna geen vragen meer gesteld aan de Haagse getuige. Doodsoorzaak. Een 48-jarige arts uit Bergen- schenhoek was de eerste getuige a charge, die vanmorgen werd gehoord. Verdachte had hem op 24 Septem ber 1952 opgebeld en medegedeeld dat zijn vrouw -was overleden. Ge tuige had het slachtoffer behandeld en nooit iets opvallends bij haar ge constateerd. Getuige had de overlij densverklaring opgemaakt. „Ik heb getuige alles verteld van mijn vrouw", zo verklaarde de verdachte in tegenstelling tot deze getuige die zeide dat verdachte iets had achter gehouden". „Ik heb als doodsoorzaak opgege ven een tumor in de hersenen", zo stond in de verklaring van getuige, „omdat dit mij het meest waarschijn lijk leek. Enige maanden voor de dood van het slachtoffer heb ik van verdachte gehoord dat zijn vrouw aan een tumor leed". „Uit medisch, dus wetenschappe lijk oogpunt, vond ik een sectie ge wenst", zo had getuige gezegd tegen een collega, „omdat de eigenlijke doodsoorzaak niet geheel en al vast staat. Ik had toen geen wantrouwen er over of de dood wel tegennatuur lijk zou kunnen zijn." Getuige had het slachtoffer opge zocht toen zij in een ziekenhuis te Rotterdam werd verpleegd. De vrouw had de arts toen verteld, dat haar man haar eens, zonder dat de genees heren van het ziekenhuis dit wisten, een spuitje had gegeven. „Veel waarde kan men toch niet hechten aan uw overlijdensverkla ring, omdat u deze geschreven hebt naar aanleiding van wat u hebt ge hoord. U hebt toch niet zelf de doods oorzaak vastgesteld?" vroeg de pro cureur-generaal, mr. Van Gilse. De getuige antwoordde hierop met een kort knikje. Gisteren hoorde de Leidse slager Th. E. W. voor de Haagse Economi sche Politierechter een vonnis tegen zich wijzen van driemaal veertien dagen hechtenis, verbeurdverklaring van het in beslaggenomen vlees, slui ting van het bedrijf voor de tijd van jaar en publicatie van het vonnis in twee plaatselijke dagbladen. Reeds vorige week was een voor lopige sluiting van het bedrijf gelast, toen bij controle vast kwam te staan, dat tweederde van de winkelvoorraad aan bederf onderhevig was. Na on derzoek moest onder meer in beslag genomen worden 65 kg. rund- en varkensvlees, dat niet de vereiste stempels droeg, 1300 kg. bedorven rund- en schapenvlees, 530 kg. be dorven vleeswaren en 271 blikken vleeswaren waarvan de inhoud bedor ven bleek. In het vrieshuis bij het slachthuis werd bovendien nog 290 kg. ondeugdelijk vlees aangetroffen. Aanslag op volksgezondheid. Tijdens het getuigenverhoor ver telde een hoofdinspecteur van poli tie dat de verdachte, die een zeer goed beklante volkszaak heeft, al lang geen goede naam meer had. Ge bleken was namelijk, dat hij door ziekte gestorven beesten kocht om voordelig te kunnen leveren. De rechter verwonderde zich er over, .dat door dit gezwendel met inferieur vlees geen ziekte was ont staan. Verdachte was reeds in 1952 voor een dergelijk feit veroordeeld tot een hechtenisstraf en sluiting van het bedrijf voor zes maanden, welke straf geheel werd uitgevoerd. Marktberichten GOUDA, 12 Nov. Kaas. Aange voerd 181 partijen. Prijzen: 1ste kwa liteit ,2.431, 48, 2de kwai. 2.38— 2.42, extra kwaliteit 2.49—2.72 per kg. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 10 Nov. Vee. Op de Bossche veemarkt van heden werden aangevoerd 6592 stuks vee, zijnde 3074 runderen, 280 vette kalveren, 639 nuchtere kalveren, 71 fokzeugen, 330 slachtzeugen, 109 lo pers, 1737 biggen, 321 schapen en 31 geiten. De prijzen waren als volgt: meik- en kalfkoeien 700975, guiste koeien f 510765, zware soor ten boven notering; kalfvaarzen 580 900, klamvaarzen 525625, guiste vaarzen 485—580, pinken-/ 325— 420, graskalveren 210—290, nuch tere fokkalvtren 85—140, nuchtere slacutkalveren 34—47,50, zware soorten 5077.50, drachtige zeugen 265330, lopers 7095, biggen 3660, schapen 60105, zuiglam- meren 75100 per stuk. Aanvoer van slachtvee 936 stuks. Prijzen: extra kwal. vaarzen tot 2.80, le kwal. 2.152.75, 2e kwal. 2.402.60, 3e kwal. 2.20—2.25, vette stieren 2.40 —2.45, worstkoeien 1.90—2.20, alles per kg geslacht gewicht; Vette kal veren zware soorten 2.652.90, id. middenklasse 2.35—2.50, idem lich te soorten 2.10—2.30, nuchtere slachtkalveren 1.201.30, zware soorten 1.371.74, slachtzeugen 1-541.63 en fyne jonge slachtvar- kens 1.751 84 per kg. levend ge wicht. Verdere mededelingen: Grote aanvoer van rundvee, de handel in melk- en kaïfkoeien verliep over het geheel iets vlotter dan de vorige week met staande prijzen. Ruimer aanvoer van guiste koeien waardoor de handel over het geheel stroef verliep, de zware soorten flauw-prijshoudend, de mindere soorten waren moeilijk te plaatsen. Ruimer aanvoer van jong vee, alleen de kwaliteiten werden prijshoudend verhandeld, de mindere soorten lagere prijzen. Korter aan voer van vette kalveren, over het geheel vlugge handel ook voor export met hogere prijzen. Nuch tere slachtkalveren handel vlotter met stijf-duurdere prijzen. Schapen en zuiglammeren werden over het geheel vlot verhandeld met staande prijzen. Fokzeugen kalme handel, prijzen moeilijk te handhaven. Niet tegenstaande de ruime aanvoer van slachtvee verliep de handel over het geheel in de le en 2e kwaliteiten stug-duur. Weinig aanvoer van vette stieren, prijzen even vaster. Worst koeien werden over het geheel vlot verhandeld tegen stijf-duurdere prij zen. Bij groter aanbod van slachtzeu gen kalme handel met lagere prijzen. LEIDSCHENDAM, 9 Nov Eieren Op de weekmarkt van „Het Wapen van Veur" waren in totaal aangevoerd 60900 kineieren. De prijzen waren voor: 2500 no. 0 21.60—22.00, 6000 no. 1 f 20 65—20.85, 16000 no. 2 19.55 19.75, 18000 no. 3 18.60—18.75, 13000 no. 4 17.00—17.40: 4000 no. 5 15.70—16.40, 1400 no. 6 14.60 15.45. Verder waren ter markt 60 kippen 1.85—3.75 en 10 hanen 3.25 5.00 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 10 Nov. Groente. Kassnij bonen f 125 150. dubb. stambonen 145, pronkbonen 20—26, uien 5—14, rode kool 12 16, bloemkool 924, kropsla 2 50—6.20, glassla f 4 80—8.70, an dijvie 12—17, tomaten A f 5174 idem B 98—118, idem C 20—29, idem CC 2021, idem bonken f 20 —51, idem afw. 2057 per 100 Bloemen Gold Finder 2139 cent, Golden Seal 3457 cent, Little America 3259 cent. White Hope 42 52 cent, Alfretton 4363 cent, Cho- cod 3662 cent, Corncob 5463 cent, Sultane 3862 cent, Champion 37 55 ccift, Beryl 3449 cent, Cydonia 26 —41 cent, Gem 36—40 cent, Ronald 4156 cent, Cranfordia 3850 cent, Perfection 4157 cent, Exmouth Pink 5056 cent, per bos. Champion 716 cent, Southdown Pink 9—12 cent, White Hope 1015 cent, India napolis 12—27 cent. Millersdale 5—9 cent, Am. Aanwinst 815 cent, Long Island 1014 cent, Cyclamen 3354 cent, Am. Anjers 1730 cent per st. TER AAK, 10 Nov. Groente. Stamprincessenbonen B 7.80, witte pronkers 2.80 per 10 kg., tomaten export A 6491 cent, idem B 0.71 1.18, idem C 34—43 cent, tomaten A 20—62 cent, idem B 20—70 cent, idem C 2033 cent, idem bonken 20—37 cent, andijvie 713 cent, witlof I 46 56 cent, idem II 24—42 cent, idem stek 619 cent, sjalotten 18 cent, spruiten 4145 cent, idem B 3435 cent. groene kool 1219 cent, rode kool 1921 cent, uien 1719 cent, idem drielingen 11 cent, glasspinazie 46 cent, kroten 18 cent alles per kg., sla 3.9010.70 per 100 stuks, bloem kool A 3141 cent, idem B 2128 cent, idem C 1320, idem stek 8 cent per stuk, radijs 3 cent, bospeen 24 28 cent, selderij 24 cent, boskroten 7 cent per bos. Appelen: Groninger Kroon 16 cent. Peren Zwijndrechtse wijnpeer 6—12 cent per kg., druiven 58 cent per half kg.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3