Aanbieding van geschenk door personeel van de Anna-kliniek opende feestelijkheden Zuidelijke grens van Algerië afgegrendeld Balletavond Toos Zandvliet St. Joris vierde 45 jarig bestaan met de riddering van een groot aantal leden Titel van toneelstuk gold zeker SLOTS'SSnJfeSliï niet voor deze bloeiende afdeling Rijnvaartbesprekingen zonder resultaat In Los Angeles heeft bijna elk gezin twee eigen auto's S7 DE LEIDSE COURANT De campagne verloopt stelselmatig De Franse troepen hebben Dins dag: de Zuidelijke trajecten van de grens tussen Algerije en Tunesië af gegrendeld om de Infiltratie van Tu nesische opstandelingen naar het ge bied van Aures, waar zich rebellen ophouden, te verhinderen. De grote Franse campagne met tienduizend man troepen werd Dins dag voortgezet. Er werd door de op standelingen weinig tegenstand ge boden. In de laatste 24 uur kwamen alleen een groep opstandelingen en twee compagnieën valschermjagers in botsing tussen de bergtoppen, twee km ten Zuiden van het dorp Foem- Toeb. In Algerije heerste verder een be trekkelijke rust. Een brandbom te El Arrouch, tussen Constantine en Philippeville, veroorzaakte brand in een opslagplaats met kurk. De tele graafdraden tussen beide plaatsen waren op een aantal plaatsen door gesneden. In het gebied van Oran nam de politie zes verdachten gevangen na bij Rio Salado, die bekenden wapens en explosieven te hebben opgesla gen. De burgerbevolking ging te Tiezi Rsiff in het gebied van Kabylië der tig opstandelingen te lijf, die door de politie werden opgebracht. Toen de orde was hersteld, bleek een op- De terechtstelling van Fatemi Bij het aanbreken van de dag is gisteren, zoals gemeld, Hoessein Fa temi, minister van buitenlandse za ken in Perzië tijdens het bewind- Mossadeq, door een executiepeloton terechtgesteld. De 37-jarige Fatemi, die door een krijgsraad ter dood was veroordeeld op beschuldiging pogin gen te hebben gedaan de monarchie omver te werpen en een republiek in communistische stijl te stichten, stierf met de kreet: „Lang leve Mossadeq". De executie was geheim gehouden. 'Volgens woordvoerders van het hof hadden zowel de sjah als de leger- autoriteiten de uitvoering van het vonnis uit willen stellen totdat Fate- mi hersteld zou zijn van de maag kwaal die hem tijdens zijn gevangen schap en het proces voortdurend ge kweld heeft en een gevolg was van een aanslag door een smid bij zijn arrestatie. Na de val van Mossadeq in 1952 verdween Fa'cemi. Aanvanke lijk werd gemeld dat hij door een woedende menigte gelyncht was, later bleek dat hij had weten te ontsnap pen. In 1953 werd hij gearresteerd. Fatemi bracht zijn laatste nacht door met het schrijven van brieven aan zijn verwanten en het opstellen van zijn testament waarin hij Mossa deq, die een driejarige gevangenis straf uitzit, tot voogd over zijn drie jarig zoontje, benoemde. Volgens de militaire gouverneur liep Fatemi zon der uiterlijke emotie naar de execu tieplaats en riep hij het vuurpeloton toe: „Moge Allah u beschermen". Watersnood in Zuid-Marokko In Zuid-Marokko, een van droogste landen ter wereld, aan de rand van de Sahara zijn 25 mensen door overstromingen, veroorzaakt door buitengewoon grote regenval, om het leven gekomen. In drie da gen is daar evenveel regen gevallen als normaal in drie jaar. Woensdag zijn twee Franse vlieg tuigen uit Marrakesj vertrokken levensmiddelen en dekens uit te werpen voor twee militaire posten aan de rand van de Sahara, die vol ledig zijn geïsoleerd door overstro mingen van de Oude Draak. Het zwaarst getroffen is het ge bied van Zagora, waarboven even eens levensmiddelen, medicamenten en dekens worden uitgeworpen. standeling te zijn gedood, een was stervende en verscheidenen waren gewond. Gij ook al Lybië 1 De Libyse regering heeft formeel de terugtrekking van de Franse troe pen uit Fezzan, een Libyse provin cie, geëist, aldus werd Woensdag te Cairo vernomen. De eis zou Dins dag bij de Franse ambassade te Tri polis zijn ingediend. Onrust in Zuid-Soedan Een groep stammen in Zuid-Soe dan is tegen bestuursambtenaren van de Soedanese regering in opstand gekomen, aldus werd Woensdag te Khartoem vernomen. De inspecteur van het district Renk in de provin cie van de Boven-Nijl, Abdoel Sad^j Ghandoer, werd door leden van de Noeer-stam met een dolk gestoken. Hij werd in ernstige toestand naar een ziekenhuis te Khartoem overge bracht. De Soedanese regering neemt alle noodzakelijke maatregelen voor het kalmeren van de onrust van de Noeers en het herstellen van de or de in de provincie van de Boven- Nijl. Banden-terreur in Indonesië Een vrachtauto, waarin militairen en burgers zaten, is Dinsdag bij Ta- sikmalaja in een hinderlaag gereden, die gelegd was door een bende, be staande uit 200 zwaar gewapende mannen. Het hierop volgend vuurge vecht duurde een uur, maar. de In donesische militairen moesten voor het grote aantal aanvallers wijken. Onder de inzittenden van de vracht auto zijn 12 doden te betreuren, waarvan 2 burgers; 6 inzittenden werden zwaar gewond. De aanval lers hebben zich meester gemaakt van de wapens van hun slachtoffers en hebben de vrachtauto in brand gestoken. Volgens van elders in Djakarta ontvangen berichten nemen de laat ste tijd de plunderingen en brand stichtingen door de benden weer toe. VLUCHTELINGENACTIB i 1.084.000. Het comité vluchtelingenhulp 1954 heeft gisteren 54.000 aan bijdra gen ontvangen. Daardoor is het to taal verzamelde bedrag geworden 1.084.000. MINUTENDIENST K.L.M. A'dam-New York in 591 min. De K.LJVI. „Super Constellation PHLKB Positon" is gistermor gen, na een zeer snelle vlucht, van New York op Schiphol gearriveerd. Dank zij gunstige staartwind van ge middeld 90 soms 125 knopen per uur, heeft de KLB-gezagvoerder I. L. Risseeuw de „Positon" in negen uur 51 minuten rechtstreeks van New York naar Amsterdam gevlogen. Dit is de eerste maal, dat een KLM-vlieg- tuig dit 6000 km lange trajact in zulk een korte tijd heeft afgelegd. De kort ste tijd tot nu toe werd op 14 Januari jl. gemaakt in een tijd van tien uur en 13 minuten. De leerlingen van Toos Zandvliet hebben eergisteravond in een pro gramma van enkele uren laten zien wat zij in een jaar tijd door zware studie op het gebied van de hallef kunst aan terrein gewonnen hebben. Een zeer goed bezet Antonius Clubhuis volgde de verrichtingen van de voor het grootste deel zeer jeugdige danseresjes op de voet. Toos Zandvliet heeft bij deze eer ste openbare uitvoering de complete groep de kans gegeven voor het voet licht te treden. Hierdoor was af en toe wel een kleine ongelijkheid te bespeuren, maar op de totaal indruk had dit toch nauwelijks invloed. Er werd over het algemeen zeer behoor lijk en af en toe wel eens met veel talent gedanst. De jongsten voerden de toeschou wers de wereld van de dans binnen met enkele alleraardigste studies, die opvielen door de juiste wijze, waarop zij aan de jeudige danseres jes aangepast waren. Geen spoor van geforceerdheid of hinderlijke tierlantijnen, die moeilijk verenig baar zijn met de speelse kinderlijke aard. Slechts in hun eenvoud sier lijke bewegingen, waarvan de meis jes soms beheerst en talentvol ge bruik wisten te maken. Toos Zandvliet gaf zelf een zeer verzorgde uitvoering van enkele walsen. Ria van Zandwijk aan de piano gaf de meisjes müzikale reden om te dansen en verzorgde enkele solo's die met een dankbaar applaus be loond werden. Orthopaedische inrichting 25 jaar Hulde aan de nagedachtenis van de baanbreker der orthopaedie dr. Murk Jansen De feestviering rond het 25-jarig bestaan van de Anna-kliniek voor Or thopaedie is hedenmorgen ingezet met de aanbieding van een geschenk door het personeel. Tal van artsen, verpleegsters en werklieden uit de orthopaedische werkplaats waren in de aula van de laatste instelling te genwoordig toen dr. K. de Snoo, di recteur-geneesheer, het woord tot het bestuur van de kliniek richtte. Spreker herdacht met grote dank baarheid het werk van de pionier van de orthopaedie, als zelfstandige tak van de geneeskunde, dr. Murk Jan sen. Deze heeft met de splitsing van chirurgie en orthopaedie een histo rische daad verricht. Bovendien heeft de internationaal befaamde ge leerde de noodzaak ingezien aan de kliniek een orthopaedische werk plaats te verbinden. Om deze zeer moderne inrichting wordt Leideni door medici uit de gehele wereld be nijd. Bond van Arbeiders in Voedings- en Genotmiddelenbedrijuen De viering van een negende lus trum is op zichzelf beschouwd na tuurlijk niet zo'n bijzondere gedenk waardige datum, maar als men een* maal onder de rook van een gouden jubileum komt, gaat elk jaar mee tellen en is een goede voorbereiding op een grote herdenking wel op zijn plaats. Daarom had de Bond van Arbeiders in de Voedings- en Ge- notmiddelenbedrijven „St. Joris" alle reden het 45-jarig bestaan van de Nederland eist hogere deelneming De deze week te Dusseldorf ge veerde NederlandsDuitse Rijn vaartbesprekingen hebben geen re sultaat opgeleverd, omdat de Duitse vertegenwoordigers slechts wensten te spreken over een Nederlandse deelneming aan de Duitse Rijnvaart, die vrijwel niet boven het reeds thans door Nederlandse reders be reikte peil zou uitgaan. Naar het A.N.P. verneemt is van Duitse zijde eerst getracht het be raad geheel en al stop te zetten in afwachting van het resultaat van de besprekingen van de Rijnreders uit oeverstaten, die thans gaande In Los Angeles beschikt bijna elk gezin over twee auto's. Verleden jaar werden er twee millioen automobie len geregistreerd, hetgeen betekent, dat er verhoudingsgewijs in Califor- nië meer auto's zijn dan in welke andere Amerikaanse staat of welk ander land ter wereld ook. Slechts zes Amerikaanse staten hebben meer auto's dan het gebied van Los An geles. Indien alle auto's van Califor- nië achter elkaar werden opgesteld, zouden zij een lengte beslaan van ruim 25.000 kilometer. Dit vertelde de heer J. Wade Duna- way, directeur der afdeling Europa van de Kamer van Koophandel voor Los Angeles, dezer dagen in een voor dracht te Amsterdam. De heer Duna- way maakt een rondreis door West- Europa ter bevordering van de han cago en heeft Philadelphia in bevol kingsaantal overtroffen. Het gebied van Los Angeles met zijn bevolking van vier millioen zie len brengt niet alleen veel landbouw producten voort, doch heeft ook een belangrijke industrie. De stad is een groot centrum van vliegtuigbouw. Meer dan drie millioen toeristen heb ben haar verleden jaar bezocht en daar 475 millioen dollar uitgegeven. Bloemendaal aangeboden. Vliegongeluk op Curasao Een .Firefly" van de Marine Luchvaartdienst is gistermiddag na bij het Dr. Albert Plesman-vliegveld te Willemstad op Curasao bij het met Californië, doch, naar hij maken van een landing verongelukt, uitdrukkelijk zeide, een handel in De inzittende vlieger werd gedood, beide richtingen. Californië betrekl Het was korporaal F. Renkema uit op het ogenblik circa 25 procent var Berkel. Hij maakte deel uit van het zijn import uit Europa en verscheep? in de Nederlandse Antillen gesta- ook 25 pet. van zijn export naai tionneerde squadron van de M.L.D., Europa. De heer Dunaway zei, in dc dat belast is met de voorgezette ge- Europese handelscentra en ook in vechtopleiding. Amsterdam levendige belangstelling Korporaal-vlieger Eenkema trad voor de Califormsche markt te heb- 25 Augustus j.l. in het huwelijk, ben ontmoet. Die markt is van grote September begaf hij zich naar Cu- betekenis, want Californië komt ir jagao ter voortzetting van zijn vlie- bevolkingsaantal terstond na de staat 'geropleiding. Het stoffelijk overschot New York en Los Angeles is op twee 1 wordt Vrijdag op de militaire be- na de grootste stad van de Ver. Sta- /graafplaats op Curagao met militaire ten. Het komt na New York en Chi- éer ter aarde besteld. Volgens, de Duitse opvatting zou een bevredigende regeling met Ne derland alleen in het raam van een algehele overeenstemming tussen al le overstaten mogelijk zijn. Tegenover deze Duitse argumenta tie is door de Nederlandse afvaardi ging aangevoerd, dat zij in flagrante strijd is met de tussen de regeringen van beide landen gemaakte afspra ken, volgens welke het particuliere initiatief aan het woord zou moeten komen nu de notawisseling niet tot een toenadering heeft geleid. Zoals bekend waren de beide re geringen overeengekomen de rechts- strijd over de uitlegging van de Acte van Mannheim voorlopig te laten rus ten teneinde te trachten door een overleg van het bedrijfsleven tot een practische oplossing van de ge schillen te komen. De Nederlandse delegatie heeft thans het standpunt ingenomen, dat een weigering om de besprekingen voort te zetten een inbreuk op deze overeenkomst zou betekenen. Onder de indruk van dit argument is de Duitse delegatie er tenslotte toch toe bewogen tot een materiële bespreking van de mogelijkheid van een grotere Nederlandse deelneming aan het binnenlandse Duitse Rijnver- keer over te gaan. De wederzijde standpunten liepen daarbij echter zover uiteen, dat er hoegenaamd geen basis voor een vruchtbare voortzetting der discussie te berei ken was. Van Nederlandse zijde werd een percentage verlangd als hoogste grens voor de Nederlandse deelne ming. De Duitsers stelden daar een percentage tegenover, dat zoveel ge ringer was, dat er naar Nederlands inizlcht niet over te praten viel. De Nederlandse delegatie heeft dan Leidse afdeling op bescheiden wijze te herdenken. Zij deed dit gister avond met een zeer geslaagde toneel avond, waarbij de huldiging van een aantal leden, die 25 jaar of langer de steunpilaren van de Bond geweest zijn, het hoogtepunt was. De zaal aan de Maria Gijzensteeg was zelfs hier en daar tot op de ta feltjes toe bezet, toen de voorzitter van de afdeling, de heer P. Goddijn, zijn openingswoord uitsprak. Spre ker verwelkomde in het bijzonder de afgevaardigden van het hoofdbestuur en de zusterverenigingen. Hierna deed hij een duik in de geschiedenis van de afdeling, die als oorspronke lijke schutspatroon Sint Hubertus gehad blijkt te hebben. Eerst bij de samensmelting met de enige jaren later opgerichte afdeling „St. Joris", gaf men de voorkeur aan de laatste beschermheilige. Sprekende vergelijking. De heer Goddijn wees vervolgens op de overeenkomst tussen de gevol gen van het ontzet van Leiden en de encycliek Rerum Novarum. Ter wijl na de eerste gebeurtenis de in woners van Leiden gelegenheid kre gen zich aan een Leidse Universiteit Het vliegincident bij Japan President Eisenhower heeft Woens dag verklaard, dat de situatie met betrekking tot het neerschieten van een Amerikaans vliegtuig bij Japan niet duidelijk is. Hij weigerde het Sowjet-optrcden in deze ronduit te veroordelen. Zoals bekend werd het toestel, een „Superfort" van de ma rine, in het afgelopen weekeinde bij Hokkaido laag geschoten. De president zeide op zijn weke lijkse persconferentie, dat het inci dent onduidelijke aspecten vertoon de, zodat men niet met zekerheid kon zeggen, hoe het gebeurde zich had toegedragen. Het incident vond plaats in een gebied, dat door ener zijds de Sowjet-Unie en anderzijds de V.S. en Japan wordt omstreden. De Sowj ets maken aanspraak op een kleine groep eilanden vlak ten Zui den van de Koerillen, doch dit stand punt is nooit door de V.S. of Japan ook de Duitse aanbiedingen volko- aanvaard, aldus Eisenhower. men indiscutabel genoemd en de Duitse vertegenwoordigers uitgeno digd hun standpunt te herzien. Voor het indienen van nieuwe voorstel len, die een basis van verdere on derhandelingen zouden kunnén vor men, werd een tijdslimiet van veer tien dagen gesteld. Zouden derge lijke voorstellen worden gedaan, het geen in ingewijde kringen hoogst twijfelachtig wordt genoemd, dan zouden de besprekingen in Neder land worden hervat. Zou dit niet het geval zijn, dan zou men terugvallen op de situatie die voor de aankondiging van het beraad van het bedrijfsleven bestond, na melijk op de notawisseling inzake het rechtsconflict over de vrijheid van de Rijnvaart. Hij legde er de nadruk op, dat z.i. de V.S. de benadeelde partij zijn en recht hebben op beleefde antwoor den en een onderzoek van de zaak. Hij voegde hieraan toe, dat de an dere partij, d« Sowjet-Unie, een aan zienlijk andere houding had aange nomen dan bij dergelijke voorvallen in het verleden.De Russische hou ding scheen volgens Eisenhower, meer verzoeningsgezind. Hoewel dergelijke incidenten niet altijd zo volkomen duidelijk waren als men op het eerste gezicht zou zeggen, waren de V.S. van oordeel, dat het neergeschoten toestel het recht had zich te bevinden, waar het was.. [Het protest aan de Sowj et-re gering was in opdracht van Eisen hower verzonden. leer gaan bij de vakbond. Vervolgens haalde spreker een artikel van prof. Romme aan ter ondersteuning van de mening, dat de kracht van de ka tholieke vakbeweging gezocht moet worden in hei kweken van goede vak mensen. Aan h-« slot van zijn rede wekte de heer Goddijn de leden op student te blijven van de vakafde ling en de lessen, die door de KAB gegeven worden trouw te volgen. Met glans geslaagd. Hierna was het woord aan het lid van het hoofdbestuur, de heer J. Nieman, die meende dat buiten de vele studenten in de afdeling, er ook enkelen waren die hun laatste exa mens met glans afgelegd hadden. Spreker dankte de jubilarissen, die de leeftijd van de Bond volledig uit gezeten hebben. Zij hebben, aldus spreker, in de moeilijkste jaren van de beweging op de bres gestaan. Het gouden insigne van de Bond is daar voor hun loon. Deze pioniers zijn: de heren: J. de Keuning, J. N. Kok, S. Tuithof en J. de Groot. Vervolgens werd een medaille uitgereikt aan de leden, die 25 jaar of langer trouw aan de bond geweest zijn. De vol gende heren kregen het insigne op gesteld: C. J. Verver, H. I. van der Berg, H. A. Veldhoven, A. Strijk, P. J. Strijk, C. Heuzen, J. T. A. Uphoff, M. de Haas, M. Goddijn, P. W. J. Goddijn, J. Nijssen, J. Prins, P. Th. de Boer, G. Th. J. Langezaal, S. P. Velzenboer, A. G. Silvester, A. Zand bergen, A. H. Visser, Baars, Regeer, v. d. Berg, v. Ulden, Niesing en W. Goddijn. Drie maanden te leven. Op vrolijke wijze leidde vervolgens het orkest ,The Music Crackers" het tweede luchtige deel van de avond in. De titel van het toneelspel, dat de feestelijke hoofdschotel van de avond zou worden, voorspelde ech ter, dat er althans op het toneel van enig optimisme geen sprake kon zijn. Het stuk „Ik geef je nog drie maan den te leven", dat de toneelgroep „Liefde voor Toneel" uit Leiderxiorp- Zoeterwoude werd opgevoerd, ver droeg geen scherts en deed al zeer spoedig een aanslag op een zeer bij zondere facet van intens genoegen, de tranen. Het speelt in een wereld je van liefde en vermeend bedrog, dat echter in een fataal maar loute rend einde volledig rechtgezet wordt. De hoofdpersoon, een student, raad pleegt een dokter, die bij hem een ongeneselijke kwaal ontdekt. De man wandelt echter onwetend naar huis en ontmoet daar zijn liefhebbende vrouw, een royale huisvriend en zijn door dik en dun ongenietelijke vader, die het jonge vrouwtje een ontmoedigend verleden in de schoe nen schuift. Iedereen, behalve het slachtoffeer, komt alles over de fa tale ziekte te weten, maar men houdt zich goed. Papa strooit echter roet in het eten en de echtelieden dreigen uit elkaar te drijven. De dood van de ongeneselijke brengt echter voor iedereen loutering en opluchting. Dit stuk werd voor zover mogelijk op uitstekende wijze ten tonele gevoerd. De klanken tussen de bedrijven door werden door The Music Crackers met zang van Corrie van Kempen verzorgd. In de pauzes kon men ruimschoots genieten van het zoete der aarde, dat door het bestuur op deze geslaagde avond aangeboden werd. Aanbieding mozaïek. Hierna trad dr. De Snoo nader in op de economische en organisatori sche ontwikkeling van de kliniek na 1952. Spreker constateerde op deze punten een grote vooruitgang. Ini so ciaal opzicht, aldus spreker, moet iedere medewerker in de kliniek er aan denken, dat van de tien tenen van een mens er vier dienen om op te lopen, terwijl de resterende over blijven om op te trappen. Als ieder een hier aan denkt, dan zal de ver houding onderling ook in de toe komst niets te wensen overlaten. Al dus dr. De Snoo. Hierna werd aan het bestuur namens het gehele perso neel een ontwerp aangeboden van een mozaïek, dat t.z.t. in het trap penhuis van de kliniek zijn plaats zal vinden. Het stel', een door een paal ondersteund boompje voor en is ontworpen door de heer Meijer uit Amsterdam. Het geschenk ging ver gezeld van een oorkonde. Goede verstandhouding. Prof. dr L. J. van Holk, voorzit ter van het bestuur wees er in zijn dankwoord op, dat in werkplaats en kliniek het dagelijks brood verdiend wordt met de verwezenlijking van een groot ideaal. -r Namens de artsen werd vervol gens het woord gevoerd door dr J. D. Mulder, eerste geneesheer. Spre ker meende dat ondanks de vele lange tenen de samenwerking in de kliniek mede door de goede ver standhouding met het bestuur niets te wensen overliet. Als bewijs hier van bood hij het bestuur een asbak voor de bestuurstafel aan, welk ge schenk door prof v. d. Holk met een geestig speech je aanvaard werd. Het officiële gedeelte van deze bijeenkomst werd besloten met de aanbieding van een wandbord eh bloemmand door een van de patiën ten, de heer J. C. van Zeist. 10 Stuks „1952" nu nog 1.00 10 Stuks EMIR Grote Corona I 1.40 SIGARENMAGAZIJN C. WALENKAMP Prlnsessekade 1 •Tel. 21126 (Advertentie! BOND v. OUD-STRIJDERS Afscheid te Leiden van luit-kol. Van 't Hof De gisteravond in „De Harmonie" gehouden ledenvergadering van de Nederlandse Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis, afdeling Leiden en Omstreken, stond in het teken van een afscheid. Een afscheid van haar voorzitter, de lui tenant-kolonel S. P. van 't Hof. De wnd voorzitter, dr. P. H. Pott, wees in zijn openingswoord in het bijzonder op de taak en de doelstel ling van de Bond. Het enkele feit, zei dr Pott, dat wij op enigerlei wijze hebben deel genomen aan de strijd tegen de vij and, geeft ons niet het recht ons als „beste vaderlanders" te typeren, als een soort „super-burgers" dus en ons daarmee af te scheiden van ge wone burgers. Nog ernstiger vindt hij dit worden als men daaraan dan nog bepaalde voordelen zou willen verbinden. De taak van de oud-strijder is en blijft het uitdragen in de gemeen schap van het gevoel van saamho righeid, dat bij hen zo duidelijk is opgewekt bij het deelnemen aan een militaire actie. Het is hetzelfde stre ven naar saamhorigheid, dat ons hier in een Bond doet samenkomen. Slechts als wij de verhoudingen zó zien, kan een Bond van Oud-Strij ders nuttig zijn, ook voor de gemeen schap, aldus dr Pott. Hierna kreeg het woord de luit.- kolonel S. P. v. 't Hof voor het hou den van zijn afscheids-causerie „Hoe een oud-strijder strijder blijft of weer wordt". Dit afscheidswoord van de overste groeide uit tot een op roep aan de oud-strijders hun plicht, hun heilige plicht te verstaan, de geestelijke weerbaarheid van ons volk te verhogen. Een waardig en stijlvol slot werd aan deze avond gegeven door onze stadgenoot, de kapitein H. F. v. d. Horst, die met het zeggen van en kele verzen van bekende Nederland se dichters en het voorlezen van het slotgedeelte van het boek „Volg het spoor terug", op zijn wijze uiting gaf aan taak en plicht. En toen was het uur van het af- scheidnemen geslagen. Dr. Pott dank te luit.-kolonel Van 't Hoff voor al les wat hy in de jaren van actief dienen in Leiden voor de Bond had gedaan. Hij bood hem „ter herinne ring" een boekwerk aan, terwijl er voor mevr. Van 't Hof bloemen vh- ren. BIOSCOPEN. In Leiden draaien vanaf morgen de volgende films. Casino: „De rode schoentjes", 18 j. Lido: „Doctor in the house", (alle leeftijden). Luxor: „How to marry a millionair", (alle leeftijden). Trianon: „Du bist die Welt für mich", (alle leeftijden). Rex: „Jungle duivels", 18 jaar. (Donderdagavör.dcyclus: „Moulin Rouge" (volwassenen).

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2