Practisch alle werknemers kregen in October 6 pet loonsverhoging Twee miilioen loten zullen komend voorjaar 5006 prijzen ronddelen Landrotten lieten zich door met goud getooide zeeman oplichten Van ketelmuziek naar drumband Communisten proclameren staking in een Enschedese textielfabriek ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 PROBLEMEN ROND DE ZIELZORG Bisschop van Haarlem installeert advies-commissie Dezer dagen heeft de bisschop van Haarlem, monseigneur J. P. Huibers, de adviescommissie voor de geeste lijke ontwikkelingsgebieden in het bisdom Haarlem, geïnstalleerd. De commissie wordt gevormd door: mgr. H. van Hussen, prof. G. Zeegers, rec tor W. Bokeloh, prof. ir. J. Froger, de heer J. Korting ,mgr. F. Op de Coul, mr. G. Vermeulen, prof. dr. A. Albregts en prof. dr G. Horsten. In zijn installatierede wees de Bis schop op de veelheid en gecompli ceerdheid van de vraagstukken, waarmee de bestuurder van een dio cees geconfronteerd wordt. Deze pro blemen hebben de steun van deskun dige adviezen dringend nodig. Op de eerste plaats zijn er de problemen rond het gezin. Het al te gemakkelijk overdragen van het aandeel van de ouders in de opvoeding aan andere personen en instellingen moet ten zeerste worden afgekeurd. Bevorderd moet worden, dat de ouders niet al leen taken delegeren, maar dat zij ook bij deze „gedelegeerde opvoeding" bij voortduring betrokken worden. Uitholling van het gezinsleven wordt volgens mgr. Huibers in de hand gewerkt door bepaalde stede- bouwkundige voorzieningen, vooral daar waar soms te vergaande ruim tebesparing in de woningen aanlei ding geeft tot gemeenschappelijke voorzieningen van allerlei aard. Gro te aandacht vroeg de bisschop ook voor de migranten. Mgr. H. van Hussen heeft de rede van de Haarlemse bisschop beant woord met een korte schets van het geen de commissie zich voorstelt in de ee»ste tijd als haar werkprogram te zullen beschouwen. De commissie zal zich, behalve van de ervaringen en plannen van de verschillende or ganisaties, die op dit gebied werkzaam zijn, nauwkeurig op de hoogte stellen van de initiatieven, die overal door de gemeentelijke, provinciale en lan delijke overheid ontplooid worden op het gebied van het sociale, culturele en maatschappelijke opbouwwerk. Een van de eerste taken van de commissie zal zijn regionale stichtin gen voor te bereiden in de Y-mond, in het waterweg-gebied en in West- Friesland. Kerstening in bedrijven. De Haarlemse bisschop heeft dezer dagen tevens het Bedrijfsapostolaat in het bisdom Haarlem geïnstalleerd. Deze instelling heeft tot doel: kerste-. ning van het bedrijfsleven en van bedrijfsgenoten afzonderlijk. De lei- ling berust bij hoofdaalmoezenier C. Geraets te Beverwijk. Onder hem staan een aantal reguliere en secu liere priesters. De instelling wordt bijgestaan door een beheersraad, waarvan prof. dr. Albregts voorzit ter is. In zijn installatierede zei mgr. Hui bers dat deze instelling uniek is in West-Europa. Hij beklemtoonde de noodzaak, die er voor de priester be staat, om de arbeidende mens ook in zijn werkmilieu, waar hij «en groot deel van zijn leven doorbrengt, tege moet te treden. Godsdienst en leven moeten zo nauw mogelijk met elkaar verbonden zijn. Slechts op deze voor waarde kan een werkelijk diep gefun deerde godsdienstbeleving tot stand komen. Zeer speciaal wees de bis schop op de belangrijke plaats, die de leek in het moderne apostolaat moet innemen. HET VOGELTJE WAS ER NIET! „Even kijken naar het vogeltje", vertelde een Hoensbroekse fotograaf dezer dagen aan verschillenden te Katendrecht, die graag voor zichzelf en het nageslacht een foto in het familie-album wilden plakken. Bereidwillig betaalden deze ijdelen de gulden voorschot op de kosten en kregen daarvoor een keurige fotograaf. Er zat echter geen filmrol in het fototoestel en de kwitanties stonden op naam van een firma, waar de actieve fotograaf sinds enige tijd niet meer werkzaam was. Thans zit de fotograaf zoals het fictieve vogeltje in een kastje en de politie heeft hem daar ingestopt, toen ze ontdekte, dat hij op een ge stolen bromfiets reed. Nadat hij daarover ernstig ver maand was, kwamen ook de andere werkzaamheden aan het licht. VRIJHEID WERD ALGEMEEN GEBRUIKT HOLMES WAS 'N VROUW De vrouw van een Utrechtse hoofdagent, die gistermiddag langs het Jaarbeursgebouw liep, zag hoe twee mannen het Belgische nummer bord van hun auto verwisselden voor een Nederlands plakaat en ge dachtig de vele verhalen, die zij van haar man gehoord had, belde ze deze op, die zich ogenblikkelijk naar de Jaarbeurs spoedde en een praatje met de mannen ging maken- Deze bleken niet zo openhartig als van de kinderen van het licht ver wacht mag worden en daarom nam de hoofdagent hen mee naar het po litiebureau, waar een summier on derzoek uitwees, dat de wagen in ieder geval zonder vergunning uit België in Nederland gebracht is. Een sterk vermoeden bestaat bovendien, dat de auto gestolen is. In ieder geval totdat dit uitgezocht is, zullen de beide mannen in het Utrechtse politiebureau bivakkeren. Enkele ongunstige uitzonderingen Na een maand van koortsachtig on derhandelen kan men thans als vast staand aannemen, dat de vrijwillige loonronde over het geheel genomen een succes is geworden. Er waren bedrijven, die heel spoe dig met de onderhandelingen klaar waren, er zijn zelfs bedrijven ge weest, waar in het geheel niet on derhandeld !s, doch waar men ge woon de 6 in toepassing heeft ge bracht en tenslotte waren er ook bedrijven, waar de onderhandelin gen niet zo vlot verliepen en waar soms wrijvingen zijn ontstaan. Naar buiten zijn getreden de moei lijkheden, die aanvankelijk ontston den in de textiel- en landbouwsec tor, maar thans schijnt ook in deze bedrijven de juiste oplossing gevon den te zijn, alhoewel de boeren in Friesland blijven beweren, dat het teveel en de communistische arbei ders in Enschede, dat het te weinig is. Geen bureaucratie. De Rijksbemiddelaars, die uitein delijk in alle loonovereenkomsten het laatste woord spreken, hebben een vlotte medewerking betoond en alhoewel nog niet alle aanvragen om de 6 in toepassing te brengen, met hun hoge goedkeuring bezegeld zijn, worden er van deze zijde geen moei lijkheden verwacht. Het merendeel. Van de ruim 300 collectieve ar beidsovereenkomsten, die Nederland rijk is, zijn er in de afgelopen maand ruim 100 gewijzigd en alhoewel men dit niet als een hoopgevend getal zou willen zien, moet men bedenken, dat DODELIJKE ONVOORZICHTIGHEID. Een 44-jarige wielrijdster uit Den Haag is gistermiddag bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Zij fietste omstreeks 13.50 uur in de Oltmanstraat. Gekomen bij het kruispunt Olt- manstraat-Jonathanstraat.-Potgieter- straat verleende zij, naar de politie ons mededeelt, geen voorrang aan een uit de Potgieterstraat komende 6-wielige benzinetankauto. De dame werd gegrepen en tegen de grond ge slingerd. Zij liep een schedelbasis- fractuur op en werd naar het zie kenhuis Westeinde vervoerd, waar zy korte tijd later is overleden. Grootste loterij in Januari a.s. voor KRO. Katholiek Jeugdwerk zal spanning in gezin brengen Het gezin in Nederland is de uiteindelijke belanghebbende in de enorme loterij, die in de komende maanden zal worden gehouden ten bate van het katholieke verbond voor kinderbescherming, de stichting katholieke natio nale gezinszorg, het katholieke nationaal bureau voor geestelijke gezond heidszorg, de katholieke nationale jongens- en meisjes jeugdzorg, de Nederlandse katholieke sportbond en de katholieke vacantiehulzen en jeugdherbergcentrale. Deze loterij, de grootste wellicht die ooit in ons land is gehouden, wordt georganiseerd door de Katholieke Radio Omroep en de katholieke nationale bond voor E.H.B.O. In tegenstelling met de vorige keer, is dit geen ééndags-actie; de loten twee miilioen in totaal, zullen reeds in December verkrijgbaar zijn. De trekking geschiedt in vijf klassen, tijdens eclatante uitzendingen op 30 Januari en 1, 5, 6 en 8 Februari van de K.R.O. 5006 Prijzen zijn beschik baar, een totale waarde vertegenwoordigend van 250.000 gulden, waaronder 6 woonhuizen, ter waarde van respectievelijk 15.000 en 20.000 gulden. Prijs per lot bedraagt één gulden. De uitzendingen staan telkens in een bijzonder teken. De eerste is, voornamelijk bestemd voor de huisvaders, de tweede voor de huismoeders, de derde voor broers, de vierde voor zusters, terwijl de vijfde voor ongehuwden zal zijn. In een onderhoud met persvertegenwoordigers, deelde de heer T. Ram melt, van de K.R.O. namens de omroep en de E.H.B.O. mede, dat de K.R.O. zich genoodzaakt achtte, het aantal radio-acties tot maximaal twee per jaar te beperken. De K.R.O. en de E.H.B.O. hebben daar gezamenlijk toe beslo ten na overleg met mgr. dr. B. J. Alfrink en prof. dr. Kors, O.P., voorzitter van de K.R.O. Niet alleen was deze ordening nodig voor het peilen van de belangrijkheid van de organisaties, die steun behoeven, maar vooral ook om het liefdadigheidsbudget van de katholieken niet al te zwaar te belasten. De hoeveelheid kwartjes en dubbeltjes-acties, hoe juist en goed ook ge organiseerd en hoe aantrekkelijk de voorwaarden, benevens de attractie en originaliteit, zouden de beurs van de kleine man al te zeer belasten. Dit probeert men nu met deze actie te voorkomen. Ook heeft men op het oog de verkoop aan de kerkdeuren te vervangen door voorverkoop aan bepaalde adressen. Ook door vele en kleinere prijzen ter beschikking te stellen dan bij vorige acties pogen de organisatoren tegemoet te komen aan de bezwaren van velen; die meenden dat slechts enkele grote prijzen in een loterij niet gewenstis. i de C.A.O.'s, die het grootste deel van onze werkgemeenschap beslaan, de 6 in toepassing hebben gebracht en het vooral de C.A.O.'s voor de kleinere groeperingen zijn, die nog geen aanvrage en wijzigingen heb ben ingediend, alhoewel dikwijls de verhoging toch al uitbetaald wordt, zodat deze nog slechts een formele toestemming dienen aan te vragen. De 17 van onze werkersgemeen schap, die niet door een C.A.O. be schermd wordt is dit keer kennelijk niet het kind van de rekening ge worden en heeft over het algemeen ook de verhoging ontvangen, al zijn er natuurlijk altijd gevallen, die een ongunstige uitzondering op de regel maken. Autobestuurder na aanrijding doorgereden De groepscommandant van de rijkspolitie Beek en Donk tel. K 4929/220, verzoekt dringend te wor den bekend gemaakt met de identi teit van de bestuurder van een vrachtauto, signalement en kenteken onbekend, die gisteravond te om streeks 18.45 uur op de voorrangs- weg Kanaaldijk nabij Sluiszeven in de gemeente Aarlerixtel een aanrij ding veroorzaakte met een voetgan ger die naast een bromfiets liep en ernstig werd gewond. Bedoelde vrachtauto, komende uit de richting Helmond, reed na de aanrijding door in de richting Beek en Donk. Het is mogelijk dat de bestuurder van de vrachtauto niets van het ongeval heeft bemerkt en de vrachtauto niet is beschadigd. HUGO DE GROOT MET HULSTKAMP! Delftse correctie Studenten van de Delftse studen- tenbond hebben in de afgelopen nacht op de Grote Markt te Delft, op de plaats waar vroeger het standbeeld van Hugo de Groot stond, een nieuw standbeeld van deze grote Neder lander geplaatst. Het oorspronkelijke beeld werd on langs verplaatst en staat thans ergens bij de Nieuwe Kerk. De studenten, die gisteren de 57ste Dies Natalis vierden waren blijkbaar van oordeel, dat het beeld van Hugo de Groot op de oude plaats op de Grote Markt be ter tot zijn recht kwam. En zo stond vanmorgen vroeg een nieuw stand beeld van deze bekende rechtsgeleer de op de Grote Markt. Het nieuwe beeld is niet helemaal gelijk aan het oude. Behalve dat het van papier maché is gemaakt, is het traditionele boek in de hand van de rechtsgeleerde vervangen door.... een jeneverkruik. Baard en scheepsnaam aan wilgen gehangen In de Zalmhaven te Rotterdam ligt een scheepje van twaalf ton. Het is binnendoor van IJmuiden gekomen. Volgens een met rood geschilderd plankje erop zou het „Dea" heten, maar als men dit eraf haalt en de proef op de som is genomen staat er „Beamstar" op de huid. De verwis seling van naam heeft als reden, dat de schipper bang was in moeilijkhe den te komen, o.a. met de politie. Desondanks is het hem niet gelukt in vrijheid te blijven, want gisteren is hij al voor de officier van justitie te Rotterdam geleid. Die schipper zou de 31-jarige koop man P. zijn, gedomicilieerd in Oftrin- gen (Zwitserland). Hij beweert zo wel de Spaanse als de Zwitserse na tionaliteit te bezitten. Na negen maanden verblijf in Engeland stak hij de Noordzee over, dacht in Frankrijk terecht te komen, maar belandde in IJmuiden. Naar hij zeide was hij En geland ontvlucht, omdat hij zich door twee achtervolgers bedreigd voelde. Daarom had hij reeds zijn baard laten staan. In Haarlem wisselde hij by een bank vijftig dollar en ging daar voor lopig van leven. Dat was even na 15 September. Prettige bezigheid. Hij bood ook een chèque van vijf pond sterling aan, maar kreeg hier voor slechts een ontvangstbewijs. Toen hij met de gewisselde dollars niet ver kwam, is hij zich onledig gaan houden met het uitschrijven van chèques. Als men er niets voor voelde die in geld om te zetten, schermde hij met het ontvangstbewijs van de Haar lemse bank en kreeg ten slotte toch geld. Maar de chèques, die tussen de en een de vijf pond groot waren, zijn intussen van de Londense bank als niet inwisselbaar teruggekomen. P. met de pet. Hoe P. zoveel vertrouwen kon wek ken? Wel, hij droeg als costuum een soort koopvaardij-uniform. In de met veel goud versierde pet stond „Cap tain A. P.". Bovendien vertelde hij, dat de „Beamstar" wel 40 koppen telde. Zodra de laatste chèque uit zijn boekje verdwenen was heeft hij zich weer van zijn baard ontdaan en de naam van zijn scheepje veranderd. Volgens door de politie verstrekte inlichtingen zijn de chèques zowel in Rotterdam als in IJmuiden, Amster dam en Haarlem uitgegeven. Vol gens Scotland Yard is het niet onmo gelijk, dat P. uit Londen gekomen is. De Rotterdamse justitie krijgt nu de heel affaire uit te zoeken. ST. JANSFANFARE ZOETERWOUDE Het geven van een concert, op een door de weekse dag, is een groot suc ces geworden. Veel meer oudere paro chianen waren gekomen, de jongelui waren ditmaal in de minderheid en het was daardoor zeer rustig in de zaal, zodat het publiek volop kon ge nieten van muziek en toneel. Toen het nieuwe vaandel, gesierd met de vele zilveren lauwerkransen, onder daverend applaus voor het or kest werd geplaatst nam de voorzitter de heer D. A. Muusers het woord, om te danken voor de grote belang stelling in 't bijzorlder de bescherm heer burg. Smeets, deken Bont en pastoor Klaverweyden. De voorz. dankt de burgerij voor de financiële medewerking, waardoor de vereniging een zo'n mooi vaandel heeft verkregen. Er blijven nog gro te geldelijke zorgen, zegt spr., want straks zult U zien, dat we een flink tamboerkorps hebben, zonder dat de trommels er nog zijn. Nauwelijks waren deze woorden gesproken of de tamboers versche nen op het podium trommelend op emmers, koekblikken, wasteilen en kindertrommeltjes. Toen werd mede gedeeld dat een naburig korps het materiaal voor deze avond wel zou willen lenen en zo werden de eerste dienstmarsen geslagen en meegebla- zen op trompetten, waaraan de jong ste leerling van de fanfare 9 jaar oud dapper mee deed. Na dat eerste optreden van het tamboerkorps begon de fanfare aan het zware repertoir voor der avond. In „Millöcher Herinneringen" kon den de bugels het niet bijhouden; zeer goed verklaarbaar want hier moeten de bugels maken wat in een harmoniekorps door de klarinetten wordt geblazen. De vijf bugelblazers zijn met z'n allen nog geen 70 jaar oud. Wat is het jammer, dat de goe de bugelblazers de vereniging verlie ten, waren zij gebleven of zouden zij terugkomen konden de jonge muzi kanten rustig inwerken en al tesamen de heerlijke melodiepartijeil goed maken. In Schubert's „Rosamunde" waren zij beter op dreef en werd zeer goed melodieus geblazen. „Divertimento" werd hoe moeilijk ook nu zeer goed uitgevoerd. Daar was hard aan gestudeerd en dit concours-nummer was weer boven het peil, waarop het stond, toen de eerste prijs verkregen werd. Nog even vasthouden en dan is het promotiepeil bereikt. In het algemeen is er veel te prij zen. De saxephonist gaf een schone partij weg en hield zich naast de jon ge melodieblazers sterk op de been. De eerste piston, trombone bariton en de nieuwe tubablazer weer veel lof. Slagwerk is eveneens prima. Met be langstelling wachten we nu op het nieuwe repertoir dat voor het a.s. do nateurs-concert is opgelegd. De toneelclub „De Gezellen" uit Leidschendam voerde na de pauze met groot succes het blijspel „Als een kwartel" op. Het stuk werd meesterlijk gedragen door Wil van Eijk in de rol van Tante Leentje. De professor Rankers was de beste pe- ler en het was jammer voor de grote toewijding van de rol Ben Egger dat zijn taaltje zo erbarmelijk slecht was. Deze opvoering was in veel opzich ten beter als de vorige. ZOETERWOUDE [H. R.] K.V.P. In de gezellige sfeer van het café „Het Witte Huis" vergaderde de afdeling Hoge Rijndijk van de K.V.P. niet alleen ter behandeing van de agenda voor de Kringverga dering, met de daarbij gevoegde in grijpende voorstellen tot wijziging van diverse reglementen, maar ook ter nadere kennismaking met de le den van de Kath. fractie van de ge meenteraad, waarvan zich drie leden beschikbaar hadden gesteld, voor beantwoording van vragen op het terrein van de gemeente-politiek. Na een inleidend woord van de voorzitter de heer v. Mil, werden de ingekomen voorstellen tot wijziging van de reglementen behandeld, waar van het resultaat was, dat men zich slechts ten dele met de voorstellen Na overeenstemming Ongeveer 80 leden van het perso neel van de spinnerij Noorderhagen van Van Heek en Co. N.V. te En schede hebben gisteren het werk neergelegd. Het betreft voornamelijk leden van de Eenheids Vakcentrale, die in staking zijn gegaan. Gister ochtend hebben zij bussen met Duitse arbeiders bij de grenspost Glanerbrug opgewacht. Zij trachtten hen te bewegen niet aan het werk te gaan. De Duitse arbeidskrachten hebben hieraan gevolg gegeven en zijn naar huls teruggekeerd. Donderdag is er een bespreking ge weest tussen de drie vakorganisaties „De Eendracht" (NVV), „St. Lam- bertus" (KAB) en „Unitas" (CNV) met de directie van Van Heek en Co., waarbij volledige overeenstem ming is bereikt over de toepassing van de 6 pet. Hiermee is ook de on dernemingsraad accoord gegaan met uitzondering van één lia van deze raad. Gistermiddag is in één van de cantines van het bedrijf een verga dering gehouden, waar de stakers in de gelegenheid werden gesteld om uit de mond van de heer J. Fahner, districtsbestuurders van „De Een dracht", een uiteenzetting te horen over de gang van zaken bij de be sprekingen te Utrecht, fraar werk gevers en werknemers op uitnodi ging van het college van rijksbemid delaars hebben vergaderd. Na deze bijeenkomst is een aantal stakers weer aan het werk gegaan, doch in de spinnerij werkten verscheidene machines gistermiddag nog niet. kon verenigen. Met belangstelling v/erd het verdere verloop in de ko mende bestuursraad-vergadering af gewacht. Voor de beantwoording van vragen betreffende de gemeente-politiek wa ren aanwezig mevr. NeuwahlSan ders, de heren v. d. Ploeg en Van der Geest. Na het welkomstwoord van de voorzitter, waarbij deze tevens dank bracht aan het gemeentebestuur, voor de zo welgeslaagde tot stand- koming van de straatverlichting langs de Hoge Rijndijk werden van uit de vergadering een aantal vra gen betreffende het belied van het gemeentebestuur inzake beschikbare grond voor woningbouw, sportvelden, onderwijsmoeilijkheden, subsidie aan speeltuinen enz. ter tafel gebracht, die door de raadsleden al of niet ge heel bevredigend werden beant woord. Het was al laat toen de voorzitter besloot met te constateren 't nut van het „contact". Hij hoopte, dat in de toekomst zowel van de kant van het afdelingsbestuur als van de fractie al het mogelijk zal worden gedaan om tot een vriendschappelijke sa menwerking te komen. BODEGRAVEN FOTO-WEDSTRIJD. Deze wedstrijd, die gehouden is op de Najaarsmarkt j.l., heeft de volgen de uitslag: le pr. F. Vreeken 25; 2e pr. ƒ15 voor D. Gelderblom; 3e pr. 10 voor T. Hamoen. Troostprijzen a 5 voor P. Crezée, C. F. de Meyere, A. Paarlberg. De laatste te Utrecht. Zilveren jubileum. De heer J. Martens herdacht zijn 25-jarig dienst verband by de fa. Turkenburg. De directie van deze N.V. had een hul digingsbijeenkomst georganiseerd in Berea. Om half 10 des morgens vond de huldiging plaats door directeur en personeel. De heer P. Turkenburg sprak het eerst. Spr. herinnerde er aan, dat de heer Martens als 14-jari- ge knaap in dienst trad en snel car rière maakte. In 1947 werd hij be drijfsleider. Hij heeft ook zijn ver dienste als mede-redacteur van het blad „De Zaaier", en als inkoper van emballage. Met de beste wensen en de overhandiging van een geschenk onder couvert, beëindigde de heer Turkenburg zijn toespraak. De heer C. Voordouw sprak namens het personeel en roemde de jubilaris als humaan mens. Het cadeau was een fraaie rookstoel. De heer Blaazer voerde het woord namens de gepensioneerden en haalde oude herinneringen op. Hierna volgde een pauze met trac- taties. Door personeelsleden werd een aantal tableaux opgevoerd, waarbij mej. v. Ingen declameerde. De jubilaris dankte voor al het ge- bodene. Des middags was er gelegenheid tot gelukwensen in Hotel Overkamp, waar o.m. aanwezig waren namens het gemeentebestuur weth. C. Kars- sen en mr. P. Vonk. De heer Mar tens ontving een tuin-encyclopedie. Voorts waren er de hoofden van dienst der gemeente (daar c!e jubila ris ook raadslid is), de chef van de politie en vele vertegenwoordigers van verenigingen, zoals Nurmi, voet balver. Bodegraven, Volksonderwijs, Vijfjaarlijkse, Zangver. e.a. Vele goe de wensen werden uitgesproken en cadaux hangeboden. Diverse vlag gen wapperden hier en daar ter ere van de zilveren jubilaris. BOSKOOP Biljarten. De Driesprong B 3 heeft het er in de afgelopen week lelijk bij laten zitten, een nederlaag die de bovenste plaats kost. A 1 blijkt op het goede pad terug gekeerd, dit team blijft door een overwinning tot de kopgroep be horen. De uitslagen: Centrum A 1De Dr. A 2 52; De Dr. A 1Centrum A 2 5—2; De Dr. B 3—De Dr. B 2 27; De Dr. B 1Groene Laken B 27; Centrum CDe Dr. C 44. Het programma: De Dr. A 2Per Aspera A; Centrum BDe Dr. B 1; Groene Laken BDe Dr. B 3; De Dr. C—TOP C; KOT A—De Dr. A 1; De Dr. B 2—Gouda B. DE KAAG FEEST GAAT NIET DOOR. De lustrumviering van de Katho lieke Gezinszorg, die morgen zou plaats hebben, gaat niet door wegens verbouwing van de jeugdherberg. Op een nader te bepalen datum zal De Kaag het feest toch kunnen vieren. LEIDERDORP Ontspanningsavond voor bejaarden. Behalve de jaarlijkse autotocht verzorgt het comité elk jaar ook nog een gezellige avond voor de ouden van dagen. En elk jaar valt die avond zeer in de smaak, ook bij de bezitters van auto's, die deze altijd beschik baar stellen. Want ook de chauffeurs waren deze avond aanwezig in het Dorpshuis en genoten van een uit stekend verzorgde avond. De heer Reijerse, voorzitter van het comité, was zeer verheugd over de grote op komst. Na een woord van welkom tot de aanwezigen gaf de voorzitter het woord aan het gezelschap van de heer Westgeest n.l. goochelaar en de zingende tweelingzusjes. In de pauze werden de gasten onthaald op koffie en versnaperingen. Aan het einde van de avond sprak de burge meester namens de autobezitters. Hij zeide, dat de dames en heren auto bezitters deze avond graag meemaak ten. Hij bracht voorts dank aan het comité voor deze avond, die tot in de puntjes verzorgd was. De doktersdienst wordt waar genomen door dokter G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 10, tel! 22208. LEIMUIBEH Herwonnen Levenskracht. De bestuurders van de afdeling van Her wonnen Levenskracht zijn de laatste weken weer zeer actief en het aantal steunende leden groeit nog steeds. Zy zijn zich bewust van de noodzaak van Herwonnen Levenskracht, want ook regelmatig hebben personen uit eigen omgeving steun ondervonden van deze beweging. Thans hebben zij weer goederen ingezameld voor een verloting, welke a.s. Zondagavond ge houden zal worden. Voor deze avond heeft men de R.K. toneelvereniging „De Vriendenkring" uitgenodigt een toneelspel op te komen voeren. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 Nov. Groente. Bloemkool I 23—58, idem II 19—37, bospcen 17—35, waspeen I 15—29, waspeen II 9 20, rode kool 1321, gole kool 2022, groene kool 14—21, breek- peen 10—22, andijvie 13—23, prin- cessebonen 68—152, petersedie f 8.60 8.80. uien 1416, selderie 7.60 —7.80, prei 11—13, sla 3 80—5.20, stoofsla 9—11, spruiten 43—45, tomaten A 44—48, idem B 51—56, idem C 32—43. ROELOFARENDSVEEN, 5 Nov. Groente. Aardbeien I 0,62 J.l8, idem II f 2950 per 2 ons doos, krop sla 2.50—3 20, glassla I 9.20— 10.50, idem II 3.604.40, stoofsla 10—21, andijvie 815, bloemkool 9- -32, tomaten A f 90—123, idem B 92—130, idem C 82—115, idem CC 2022. idem bonken 2049, idem afw. 2062. Bloemen Perfection 4152 cent, Crimson Champion 32—53 cent, Millersdale 3851 cent, Eery] 36—62 cent, Chatsworth 31—49 cent, Sultane 3652 cent, Snowfall 2941 cent, Al- fretton 28—31 cent, Chocod 44—65 een' Chastity 3149 cent, Daydream 3847 cent, Silvia 5061 cent. Rein- croft 5162 cent, Migoli 4459 cent, Cydonia 2641 cent, Corncob 48 61 cent, Ronald 4051 cent, Tros- rayonanten 4273 cent, Go'den Seal 4857 cent, Bright Eye 3817 cent, Exmóuth Pink f356 cent, Tros gemengd 3248 cent per bos. South down Pink 10—17, Millersdale 6—12 cent Fred Joy 1017 cent, Chocod 714 cent, Alfretton 9--15 cent, Aus tin 813 cent, Lumina 711 cent, Champion 711 cent, Am. Aanwinst 1516 cent, Migoli 6—10 cent, India napolis 2036 cent, Cvclamen 3158 cent, Am. Anjers 25—38 cent per stuk TER AAR, 5 Nov. Groente. Kassnijbonen 12.60 per 10 kg., to maten export A f 0 70—1.15, idem B 0.85—1.60, idem C 59—83 cent, to maten A 2065 cent, idem B 20—73 cent, idem C 20—47 cent, idem CC 2022 cent, 4dem bonk eh 2042 ct., rode kool 1618 cent, groene kool 1922 cent, sav. kool 10 cent, andij vie C15 cent, uien 1016 cent, sprui ten 4144 cent, idem B 28 cent, prei 1116 cent, glasspinazie 3646 cent, witlof I 3944 cent, idem stek 30 een1:, postelein 28 cent, kroten 18 ct. waspeen II 6 cent, sjalotten 20 cent alles per kg., sla 3.70—9 60 per 100 kg., bloemkool A 32—42 cent, idem B 2128 cent, idem C 12—J 9 cent, idem ste c 811 cent, knolselderij 45 ct., alles per stuk; bospeen 19—28 cent, radijs 4 cent, selderij 34 cent alles per bos, stoofsla 2080 cent. Peren: Zwijndrechtsche wijnneren 8 cent, per kg., druiven 53 cent per half kg., Bloemen 8 cent, Chrysanthen 21—24 cent per bos. VINKEVEEN, 5 Nov. Groente. Aniyvie 1121 cent, groene kool 20 25 cent, prei 2123 cent, spinazie 20 cent, tomaten 2066 cent, waspeen 13—28 cent, witlof I 4960 cent, idem II 2946 cent, kassnijbonen 1.25— 1.54, pronkbonen 6475 en spruiten 4756 cent per kg., bleekselderij 18 •22 cent, bloemkool 9—47 cent, knol selderij 410 cent en sla 611 cent per stuk, peen 13 31 cent per bos.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5