RIJNSTREEK DUINSTREEK Jaarverslag „Fotu" Overzicht van tubercuiose-onderzoek RECHTZAKEN GOLF 5)e deifat kan aak maai zyn Bloemenveiling breekt record DINSDAG 2 NOVEMBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In Leiden en omgeving In het afgelopen jaar is het bevol kingsonderzoek tot opsporing van tu berculose in het district Leiden vrij wel continu geweest, slechts geduren de een korte periode in September was het toestel in Delft voor het Stu- dentenonderzoek werkzaam. Aldus lezen wij in het jaarverslag van de Fotu, dat dezer dagen het licht zag. Hierdoor werd bereikt, dat aan het einde van 1953 bijna het gehele dis trict eenmaal was onderzocht. Het on derzoek van Leiden, de laatste plaats, eindigde in Maar 1954. Slechts in Lei den hebben zich enkele technische storingen voorgedaan, die echter spoe dig. werden opgelost. Overal elders is het onderzoek vlot verlopen. -iffi Tweede ronde. In de tweede ronde van het onder zoek van het district zal de samen werking met het district Delft alter nerend zijn in die zin, dat om beur ten het toestel in het district Leiden en in het district Delft zal werken. Men voorkomt hiermede, dat een ze kere moeheid van het publiek, t.o.v. het bevolkingsonderzoek, zal optre den en de beide bureaux kunnen rus tiger en waarschijnlijk ook beter het onderzoek afwerken. Om de drie jaar. Het gevolg is, dat het onderzoek van elke plaats ongeveer om de drie jaar zal zijn, een periode die naar veler mening ongeveer de juiste is. In 1953 is ons nog meer duidelijk geworden, hoe het slagen van het be volkingsonderzoek afhankelijk is van een goed gevoerde propaganda. Men is van mening, dat aan dit punt grotere aandacht geschonken moet worden, wil men niet zoals in en kele gemeenten het geval was, tot teleurstellende resultaten komen. De districtsarts geeft vervolgens een overzicht der gehouden onder zoeken. gecontr. act. inact. andere Katwijk: 84% 11 93 45 (17) Rijnsburg 89% 3 42 11 (8) Alkemade 90% 4 117 16 (10) Leimuiden 78% 2 24 3 (4) Nieuwveen 98% 2 26 4 (2) Ter Aar 88% 3 16 3 (3) Nieuwkoop 78% 2 26 4 (2) Zevenhoven 71% 1 10 2 Alphen 84% 4 101 17 (20) Benthuizen 93% 10 4 (2) Leiden 95.6% 38 792 222 (132) Het cijfer tusser de haakjes in de keling van de stichting een tot te vredenheid stemmend verloop had. De noodzakelijke reserve nam zoda nig toe, dat men thans het voortbe staan van de stichting in de eerst komende jaren veilig weet. De re serve bedraagt thans ƒ27.930. De snelle toename van de reserve is te danken aan de overeenkomst met de „Fotu Delft", die bepaalde, dat alleen de werkelijke kosten, ge maakt in het district Leiden door de stichting zouden worden betaald. De penningmeester stelt zich voor de kosten per foto, aan de plaatselijke comité's in rekening gebracht, terug te kunnen brengen op ongeveer 90 cent per foto, zonder aftrek der plaat selijke kosten. HAAGSE POLITIERECHTER. Steunfraude. Een dertigjarige fabrieksarbeider uit Leiderdorp had een valse opgave gedaan met betrek king tot de steun en moest daarom voor de politierechter in Den Haag verschijnen. Verdachte zei dat hij het niet wist en dat hij bij een amb tenaar had geïnformeerd. De poli tierechter raadde verdachte aan een toontje lager te zingen, want hij had al twee maal een flinke straf gekre gen. Verdachte ontkende de opzet. De officier van Justitie eiste een boe te van 50,subs. 25 dagen, en één week voorwaardelijke gevangenis straf met de voorwaarde dat ver dachte binnen één jaar het teveel aan steun van f 92,35 zou terugbetalen. De politierechter veroordeelde ver dachte tot een boete van 35, subs, tien dagen en veertien dagen voorwaardelijk met de voorwaarde dat verdachte het restant binnen het hlaf jaar zou hebben afbetaald. Jeugdige dief. Een twintigjarige stoffeerder uit Oegstgeest had bij een kermisexploitant een aantal gra- mofoonplaten, goederen, een koffer enz. meegenomen. Hij moest hiervoor voor de politierechter verschijnen. Uit inlichtingen van zijn voogd bleek dat de jongen nu in een Rijksopvoe dingsgesticht zit. Een ambtenaar van deze instelling zei dat de jongen zich goed gedroeg. De officier noemde verdachte een jeugdige deugniet, waar misschien iets van te maken valt, maar waarmee het nu mis is. Daar verdachte direct na het gesticht de dienst in zal gaan eiste hij een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand met drie jaar proeftijd. I De politierechter veroordeelde hem overeenkomstig de eis. Verzet kostte 50.—. De politie rechter veroordeelde een 23-jarige veehouder uit Rijpwetering tot een boete van 50,subs. 25 dagen, volgens de eis, omdat hij op 27 Juni van dit jaar verzet had gepleegd te gen de politie. kolom „Inact. tbc." duidt het aan tal op het Consultatie Bureau beken de personen aan. Met aantal gefotografeerde perso nen bedroeg: 114401. Het gemiddelde opkomstpercenta ge: 86.3%. Gevonden werden: 1257 gevallen van actieve tuber culose. 1257 gevallen van inactieve tuber culose, waarvan 217 op het Consul tatie Bureau bekend waren. 331 andere afwijkingen in longen of borstholte. Opgeroepen werden voor nader Onderzoek: 6228 personen. Financieel verslag. De penningmeester schrijft in zijn verslag, dat de financiële ontwik- Zweden moderniseert zijn leger DRUIPEND AFGEDROPEN. 150 a 200 Utrechtse studenten heb ben vannacht een stormaanval on dernomen op de deur van sociëteit Minerva in de Breestraat. Zij verniel den de deur, maar hun aanvalswoe-» de werd door de waterspuiten van' de Leidse studenten danig bekoeld. Om ongeveer half zes dropen zij af. Druipend in de bussen, die de jon gelui ook naar Leiden hadden ge voerd. „St. Raphael", de Ned. Kath. Bond voor Vervoerspersoneel zal op 16 November in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht haar 2-jaarlijkse algemene vergadering van de bedrijfsgroep spoorwegen houden. „Pak mee, het wordt winter" moet de dief gedacht hebben, die in de nacht van Zaterdag op Zondag 2 i xuuci»auiiscvai. lucu uc ui uci- e" trulen der J. V. d. Haven bij de landbouwer SÜ5T I J Zegwaart aan het electrisch aard- Ai^^rdamse groothandel. appelen sorteren was, kwam hij met j 7 f j beschonken echtgenoot zijn linkerhand tussen de machine en Sa w'p0T ZPna7°vVi sorteerder waardoor een drietal vin- de toegang tot het huis ontzegd. Het foonplaten, waaraan een prijsvraag verbonden was. In de late middag werd het feest buitenkerkelijk voort gezet met een sport-evenement, want Ton Vissel, de jongste broer van de kapelaan had de sterkste spelers en speelsters van de tafeltennisvereni ging „Avanti" uitgenodigd, om hun er. haar krachten met hem te meten. We kregen van zijn kant gaaf tac tisch en technisch spel te zien. Een tikkeltje nonchalant soms, maar dat mag je je zelf wel veroorloven, als je twee klassen hoger speelt in de competitie! 'n Luid hoera steeg op uit de kelen van de Hazerswoudse jeugd, toen hij van G. van Leeuwen zijn partij verloor. Na dit gemoede lijk sportief uurtje volgde de grote feestavond, waarbij de pastoor en kapelaan met familie aanwezig wa ren. De West-Friese Boerenkapel „De Bloemkoolbouwers" vrolijkte deze avond op met gezellige muziek. Een stel pittige muzikanten deze elf Lutjebroekers! Vooral viel heel bij zonder van hen op, dat ze met volle overgave en toewijding hun muziek programma ten gehore brachten en echt plezier hadden in hun musi ceren. Arbeidsongeval. Toen de arbei- werd een hele herrie en de politie nam de man mee om af te koelen; toen hij weer fris was, mocht hij nog blijven, want hij had nog een von nis van een week te goed. Een Amsterdamse tandarts heeft gisteren een juffrouw op bezoek ge- had om de schade, opgelopen bij een teken van de bazar, welke georgani- vechtpartij van Zaterdagavond, te seerd was door de besturen van het herstellen; een bondgenoot van haar Wit Gele kruis en de Kath. Gezins in deze strijd kwam er minder goed Z0TS- De verschillende mooie attrac- af, want hij ligt met een gebroken +io° fttgj Zgfn gers zodanig werden verwond, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. LEIMUIDEH Geslaagde bazar Het parochie huis stond Zaterdag en Zondag in het onderbeen in het ziekenhuis. Toen hij Zaterdagavond te Rot terdam aan boord wilde stappen van zijn motorschip „Da Costa" is de 27- jarige Amsterdamse matroos P. 3. Albering waarschijnlijk misgestapt; hij geraakte te water en verdronk. No. 4838 in de tweede klasse van de 525e Staatsloterij bezorgde giste ren zijn eigenaar een plezierige dag, want hij bracht 30.000,in het laadje. Missionaris Louis Bruis uit Maas tricht heeft op 17 October in zijn missiegebied Noord-Rhodesia een motorongeluk gehad en is daardoor overleden. Door het onvoorzichtig overste ken van een 63-jarige Haagse dame, werd Zaterdagmorgen een 27-jarige wielrijder door een vrachtauto, die de dame wilde ontwijken, aangere den en zo ernstig gewond, dat hij in de loop van de avond aan zijn ver wondingen bezweek; de dame werd eveneens door de auto gegrepen en brak een been. „De Stad Leiden", een Neder landse vrachtboot op weg' van Por tugees Oost-Afrika naar Hamburg, kreeg voor de Portugese kust brand aan boord. Het schip is voor anker gegaan te Lissabon om de brandweer een onderzoek te laten instellen. Het traditioneel neutrale Zweden zal in de komende tien jaar zijn strijdkrachten geheel moderniseren heeft generaal Svedlund, de Zweed se chef-staf, aangekondigd. De strijd krachten zullen in de loop van die tien jaar geleidelijk worden uitge rust met tactische atoom-wapens. Zowel de luchtmacht als de ma rine zal de beschikking krijgen over robot-wapens. In totaal is voor de voorziening met nieuwe wapens een bedrag uitgetrokken van 526 millioen kronen. Het aanzien van de Zweedse strijd krachten wordt geheel veranderd. Het aandeel van het leger in de be schikbare fondsen voor de defensie zal terug worden gebracht van 41 tot 34 procent en dat van de vloot van twintig tot zeventien procent. Het aandeel van de luchtmacht zal stij gen van 32 tot 37 procent. Het aantal toipedobootjagers van de Zweedse marine zal worden ver minderd met veertig procent. Het aantal motortorpedoboten daaren tegen zal met dertig procent worden vergroot. De overgang van zware eenheden op lichte zal worden ver sneld. Het aantal vliegtuigen van de luchtmacht zal met 22 procent wor den vergroot. Reeds nu beschikt Zweden over een van de sterkste luchtmachten ter wereld. ABBè PIERRE OVERWERKT Abbè Pierre, die dag-in, dag-uit bezig is clochards en andere daklo zen onderdak te verschaffen, is we gens oververmoeidheid in een Parijse i mond. kliniek opgenomen, I Geboren: Johannes Jacobus Ma- Men vermoedt, dat hij ongeveer 'n ria, zn van B. A. Driessen en C. M. week rust zal moeten nemen. 1 Moerings. ALPHEN AAN DEN RIJN SUBSIDIE VOOR STREEKMUSEUM G.S. hebben Prov. Staten een voorstel doen toekomen om aan de Stichting „Oud Alphen en omgeving" een subsidie te verlenen voor de res tauratie van het pand Rijnkade 11, dat tot streekmuseum wordt inge richt. In overweging wordt gegeven, in navolging van het rijk, dat in de op 18.000,geraamde kosten van herstel tot 35 heeft bijgedragen, een subsidie van 15 tot een maxi mum van 2700,te verlenen. Bridge Club. De stand in de Parencompetitie van de Vrijdag-af deling is als volgt: MeyerWanrooy 329.17; Kromhoutmevr. Schouten 306.55; mevr. Smitvan Winkel Jr. 303.37; GriethuizenSchouten 296.01; mej. de Roon HertogeVerduyn 293.24; KorenSmit 292.06; van Sprangvan Wijk 286.49; Bahlmann- Jansen 283.14. Geboren: Rudolf z. van J. Velle- koop en B. H. van der Linden; Jo hannes Antonius z. van J. Vrisekoop en H. M. Mens; Martina Johanna Pe- tronella d. van W. Starrenburg. en G. M. Kool; Johannes Nicolaas Wil helmus z. van J. N. Wijfje en J. C. Markwat; Gerrit z. van G. J. G. Ver schuur en J. G. van Beek; Annigje d. van N. van 't Wout en C. Geerlof; Maria Hendrika d. van L. van Wa- geningen en T. E. Hofland; Dirk z. van M. van Nieuwkoop en E. Her ment; Hendrik Antonius z. van P. H. Overbeek en A. Bloos. Ondertrouwd: Arie Noomen 29 j. en Johanna H. Verhoef 30 j.; Simon C. Bouthoorn 25 j. en Geertruida A. Wortman 21 j. Getrouwd: Jacobus de Bruijn en Dirkje Johanna Treur. Overleden: Martinus H. C. Klerks 2 mnd.; Maria J. Koot 83 j., weduwe van J. Notenboom; Adriana C. J. van Schie 81 j., weduwe van C. J. van den Berg. BODEGRAVEN Geboren: Harm Jan, zn van G. VerbaanBroekhuis. Ondertrouwd: D. Loenen en H. M. v. d. Laan. Overleden: Cornelis Baas 57 j., ge huwd met Fl. F. Tronchet. BOSKOOP In de vacature, ontstaan door het vertrek van dr. Berg bij de schoolartsendienst kring Boskoop, is thans tot schoolarts benoemd mej. E. J. Nagel, thans verbonden aan het Laurentiusziekenhuis te Roer- Ondertrouwd: Huib Wolters 27 jr en Bartina Pieternella Frissel 23 jr; Willem van Dijk 25 jr en Klazina Vurens 24 jr. Getrouwd: C. v. Drielen en C. A. Vermeulen. HAZERSWOUDE Het herstel van de gemeentetoren te Hazerswoude is duurder gebleken dan de raming. Het geraamde bedrag werd overschreden met 27.068,66. De 50 rijkssubsidie is naar even redigheid verhoogd. G.S. stellen Prov. Staten voor met de prov. sub sidie evenzo te handelen, waarmede een uitgaaf is gemoeid van 4.060,30. PAARDEN VERDWENEN IN HET WATER. Zaterdagmiddag was een zoon van de landbouwer W. van Dorp uit het Westeinde met een vierwielig voer tuig, waarvoor drie paarden waren gespannen, aan het bietenloof rij den. Toen hij over een in het land liggende brug reed, viel een paard van de brug af en trok de andere paarden mee, zodat het hele gespan met wagen in de tocht terecht kwam. De bestuurder wist zich door tijdig van de bok te springen Van een wis se dood te redden doch kwam even eens in het water terecht. De paar den en wagen zijn door middel van een tractor weer op het droge ge haald. De bestuurder wist zich zelf te redden. Gymnastiek. Zaterdag werden de onderlinge wedstrijden gehouden van de Gymnastiekvereniging „Hou Vast" te Hazerswoude onder leiding van de heer J. D. Lodder, van Zwam- merdam. De volgende resultaten wer den bereikt: Kleuters: 1. Leny Raap horst; 2. Sieneke de Wit. Kleine meis jes: 1. Mieneke Hartman; 2. Alie van Staveren. Kleine jongens: 1. Nico de Gelder; 2. Kees van Staveren; Grote meisjes: 1. Arjene Paul; 2. Wieneke Buitenhuis. Grote jongens: 1. Jaap Jansen; 2. Huug van Aalst. Adsp. dames: Janny van Aalst; 2. Corry van Aalst. Adsp. heren: 1. Siemon van Ofwegen; 2. K. Dekker; Dames: 1. B. de Gelder; 2. A. Binnendijk. He ren: 1. K. Binnendijk; 2. D. van 't Wout. Feest van Christus-Koning. De Parochiële Jeugdverenigingen heb ben weer de jaarlijkse feestdag van Christus-Koning op waardige wijze gevierd, s Morgens een plechtige H. Mis tot intentie van de Jeugdbewe ging, waarna gezamenlijk ontbijt, ge volgd door een semi-klassiek pro gramma van graag gehoorde gramo- ties boden een fraai aanzicht. Zater dagmiddag kwamen de Zusters al een kijkje nemen. De avond na het Lof was het de heer R. J. Broekhui zen, die de bazar opende met een aansporing om de beide verenigingen te steunen. Beide dagen trok men veel belangsteling en er heerste een gezellige drukte. Van de attracties werd een druk gebruik gemaakt. Des avonds omstreeks elf uur waren er nog veel belangstellenden, toen de grote verloting gehouden werd. Het hoogste aantal punten met de sjoel wedstrijd was behaald door Piet Dek ker. B. v. d. Voox-t won een polshor loge als prijs bij het speerwerpen. Hierna bracht de voorzitter dank aan allen die op enigerlei wijze had den meegewerkt om deze bazar zo goed te doen slagen. Naar schatting zal de netto opbrengst 800 a 900 be dragen. Personalia Te Utrecht slaagde mej. N. Uyttewaal voor lerares huis- htoudkunde. NIEUWVEEN Expositie trok veel kijkers. Dat ook op het platteland wel belang stelling bestaat voor kunst en histo rie, bleek deze week in Nieuwveens raadszaal, waar zoals bekend een historische tentoonstelling werd ge houden, waar tevens schilderstukken van de kunstschilder Toon Koster en siersmeedkunst van Ko Verlooy bei den uit Nieuwkoop waren geëxpo seerd. Deze tentoonstelling, die van Maandag tot en met Zaterdag elke avond open was, trok gemiddeld 100 bezoekers per avond. Men "kan ge rust zeggen dat zo ongeveer 600 a 700 personen een kijkje zijn komen nemen. Ook van buiten deze ge meente kwamen kijklustigen, wij vernamen dat zelfs mensen uit Bilt- hoven en Oegstgeest naar Nieuw- veen kwamen om deze unieke ver zameling te bezichtigen. De heer Roovers heeft dus wel succes gehad en zijn opzet, om de kunst en de his torie ook op het platteland bekend heid te geven, mag wel geslaagd worden genoemd. Geboren: Adriana Lamberta Hyacintha d. v. C. v. d. Graaff en A. M. Brink. Johanna Theresia Maria d. v. C. H. Kuypers en J. Orvan. He lena Adriana Maria Theresia d. v. A. A. van Buuren en A. M. v. d. Aar. Johannes Wilhelmus Jozef Maria z. v. 'W. J. v. d. Hoorn en W. Th. v. d. Vlugt. Petronella Verarda Maria d. v. H. A. Egberts en C. J. Wijfje. Ondertrouwd: A. J. van der Hoorn 23 j. en E. C. M. de Lange 24 j. te Nieuwveen. Getrouwd: A. Kouwenhoven 37 j. en J. C. Spring in 't Veld 31 j. A. A. van Eijk 34 j. en Th. E. Valentijn 20 j. Overleden: Hendrik Berkhof 79 j. ongehuwd. Willem Rond 87 j. Corne- de Visser 61 j. ongehuwd. Maartje lis Klink 76 j. man van G. Maat. S. M. Kooren 75 j. ongehuwd. 0DDE-WETERING WET. BOYS—A.Z.L. 7—0. Zagen de Boys zich wegens het afgelasten van de wedstrijd vorige week een zekere overwinning ont gaan de stand bij de rust was reeds 30 thans werden de kan sen volledig uitgebuit. Aanvankelijk zag het er niet paar uit, dat de We- teringers met zulke grote cijfers zou den winnen. Wel wist de rechtshalf de keeper reeds na zeven minuten te passeren (10), doch daarna duurde het nog wel een half uur voordat het tweede doelpunt (2—0) was gemaakt. En intussen ontsnapte ook het We- teringse doel maar ternauwernood aan een goede aanval. Maar na 35 minuten was het gebeurd. Binnen één minuut was de stand 40. Na de rust werd het voor AZL niet •beter. Wel vatten de Leidenaars de wedstrijd sportief op en bleven tot het einde hun best doen. Zij konden echter niet verhinderen, dat de bal nog zesmaal in hun doel terecht kwam. Drie maal echter in een moei lijk te constateren, doch juist onder kend buitenspel, zodat de stand 70 werd. Inbraak. Bij de slager S. A. al hier werd een belangrijke hoeveel heid gerookt spek en vlees gestolen. Van de daders werd geen spoor ge vonden. HAARLEMMERMEER Geboren: Maria Josepha, dr van P. D. M. Reinders en C. Warmerdam; Cornelis Jan, zn van J. P. Kamp en W. C. Dalemans; Antje Maria, dr v. W. Schutte en W. van der Hulst; Martina Maria, dr van L. J. Grim bergen en J. H. A. Kors; Theodora Alida, dr van T. W. van Roode en P. M. Rutten; Clara Anthonia Ma ria, dr van G. van Diemen en M. E. P. Winters; Hermina Apolonia, dr v. A. Colijn en J. Steegman; Margare- tha, dr van A. Bakker en H. Stroom- bergen; Elbertina Martina, dr van J. Suijkerbuijk en L. Beets; Wilhelmus Petrus Maria, zn van H. G. Neeling en M. de Bakker. Ondertrouwd: Willem Alderden, 23 jr en Wilhelmina Catharina Meijer, 23 jr; Simon Lambertus van Kerkhof, 28 jr en Klazina Noordhoek 22 jr; Cornelis Slootweg, 27 jr en Ingetje Cornelia de Rijk 22 jr; Ja cob Weij, 38 jr en Sophia de Schip per 22 jr; Dirk Johannes van Zoolin gen 23 jr en Hendrica Zaalberg 21 jr Hendrik Swaan, 34 jr en Maria Ge- rarda van Duren, 26 jr. Getrouwd: D. van Os en D. Cle ment; Fr. W. I. Jansen en J. H. Grauwelman; M. Treffers en E. Sas; J. H. v. Groeningen en N. Bruijnis; A. in 't Veld en Chr. Hack. Overleden: Dirk Sneeuw, 50 jaar echtgenoot van W. Spaargaren. KATWIJK Verpleging. De ambulanceauto van „De Verpleging" is vanaf heden gestationneerd bij de heer J. H. Ver- hart, Rijnstraat 39. Geb.: Arendje, d. v. J. van der Plas en A. van der Plas; Wilhelmina, d. v. C. van der Plas en W. Zuyderduyn; Florence, d. v. Mag. Schoneveld en G. van der Meij; Geertruida, d. v. G. de Jong en N. Zwanenburg; Hermina d v. C. B. Jansen en E. A. de Ridder; Pieter, z. v. J. van der Oever en A. RGELOFAREKDSVEEN Aan de Bloemenveiling Roelof- a.rendsveen ging Maandagmorgen 1 Nov. de vlag in top, dit als uiting van vreugde, omdat voor de eerste maal tijdens het 8-jarig bestaan van deze veiling de omzet de 1 millioen gul den passeerde. Op het moment, dat het bedrag rond was, werd de vei- Üngklok even stil gezet, en werd dit feit met een korte toespraak door de directeur der veiling, de heer N. Turk herdacht. Deze memoreerde de gestadige groei welke van een omzet van 600.000,in de beginne thans deze mijlpaal heeft weten te berei ken. Dit is op de allereerste plaats aldus de heer Turk te danken ge weest aan de kwekers, welke de bloemen hebben aangevoerd, maar toch ook in belangrijke mate door de handel, welke dit bedrag via de vei- lingklok heeft besteed. Gezien de sterk toenemende uitbreiding in de bloemisterij ter plaatse, achtte spr. het tenslotte zeer waarschijnlijk dat zelfs binnen enkele jaren een omzet van 2 millioen bereikt kan worden. Aan de koper, welke het millioen volkocht, n.l. de fa. C. v. d. Velden uit Aalsmeer werd een kistje sigaren aangeboden, terwijl de overige ko pers een tractatie in de vorm van consumptie en een sigaartje in ont vangst mochten nemen. Aan deze zelfde veiling passeerde men enige tijd geleden in de groenten-sector reeds de twee millioen. Op de rang lijst naar omzet bij de bloemenveilin gen in Nederland neemt de Veense bloemenveiling thans de 5e plaats in. van Dijk; Rein, z. v. G. van Duyn en en J. van Duyn; Johanna, d. v. D. van Duyn en I, Knip; Jacob, z. van J. Zwanenburg en W. Kuyt; Willem, z. v. J. Zwanenburg en W. Kuyt; Ja cob Klaas, z. v. K. Ouwehand en M. van der Bent. Ondertr.: P. Hoek en P. van Duyn; A. Nijgh en J. van der Plas; D. van der Plas en A. van der Plas. Ondertr.: P. Nieuwland en J. Grootoonk; J. van der Plas en A. van der Plas; C. J. Jonker en A. Haasnoot; L. v. Egmond en A. van Duyn; K, Guyt en A. Kuyt; J. de Vreugd en A. Vooys; J. Vlasman en C. W. van der Meij. Overl.: A. Verdoes, 74 j.; M. Haas noot, 67 j.; C. Klok, 61 j.; L. Haas noot, 82 j. LEIUSCHENÖSM De heer W. de Bruin slaagde te Delft voor het ingenieursexamen natuurkundig ingenieur. LISSE RESTAURATIE GEMEENTE-TOREN De restauratie van de gemeente toren te Lisse is geraamd op f 43.700. Het rijk verleent 45 subsidie. G. S. stelt Prov. Staten voor een sub sidie te verlenen van 15 6.555. N00RDWIJKERH0UT GEEN SUBSIDIE VOOR R.K. JEUGDHUIS? Naar aanleiding van het feit, dat Prov. Staten jaarlijks f 30.000 uit trekken voor de subsidiëring van de bouw, herbouw en vernieuwing van jeugd-, dorps- en buurthuizen in ge meenten met minder dan 20.000 zie len, heeft de Stichting Afdelingscom missie in de St. Jozefsparochie te Noordwijkerhout een bijdrage ge vraagd voor het onlangs gebouwde jeugdhuis. Namens het bestuur van de Stichting voor Maatschappelijk werk adviseert de heer H. Tunnink de Prov. Staten geen subsidie te verlenen, daar momenteel niet blijkt, dat de exploitatie van het gebouw onoverkomelijke moeilijkheden met zich brengt op grond van bij de bouw aangegane financiële verplichtingen. Geboren: Johannes Adrianus Cornelis Maria, z. van A. P. Smit en J Heemskerk; Maria Anna Ida, d. van J. L. v. d. Ploeg en A. v. d. Voort; Adriana Alida, d. van J. G. van Stijn en S. Noppe; Alida Johanna Maria, d. van J. H. Looijestijn en A. E. van der Putten; Maria Alida Theresia, d. van W. P. v. d. Berg en Hogervoi-st. Ondertrouwd: Q. Kloos 30 j. en T. Heijstek 30 j. Getrouwd: C. F. d Roo en J. M. Duivenvoorde; A. A. Bierman en J. P. v. d. Nieu wend ijk. Overleden: H. M. Dekker 78 j., echtg. van J. v. d. Marei. SASSENHEIM Ondertrouwd: Cornelis Johannes Weyers 28 jr te Haarlemmermeer en Agnes Johanna Teernstra, 28 jr; Theodorus Wilhelmus Wessels 27 jr te Lisse en Geertruida Martha van der Hoorn 25 jr; Hendrikus Martinus Zeestraten 31 jr te Voorhout en Jop- je Petronella Johanna van der Poel 28 jr; Cornelis Wilhelmus van den Bosch 21 jr te Noordwijkerhout en Adriana Maria Jorna 21 jr. Getrouwd: D. v. Schaik en G. J. van Velsen; J. v. Schooten en H. J. van Zonneveld. Overleden: Jantje Garreldina Brouwer 13 jaar; Leendert Kuijper, 77 jaar. VOORHOUT Te Amsterdam slaagde voor het diploma typen mej. Agnes Turnhout. Zij werd opgeleid door de heer Booy uit Sassenheim

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2