Begroting '55 werd zonder veel commentaar aangenomen Veense brug der zuchten gaat eindelijk verdwijnen Op ontgronding van Reigersbos in een motie aangedrongen ZATERDAG 30 OCTOBER 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gemeenteraad Woubrugge Vrijdagmiddag kwam de raad van Woubrugge in vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter J. C.-van Wageningen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten aan het daarvoor in aan merking komend personeel in dienst van de gemeente een salarisverho ging van 6 toe te kennen. Naar aanleiding van de daarom trent ontvangen oproep is onder de ambtenaren en arbeidscontracttan- ten in gemeentedienst een collecte gehouden t.b.v. de vluchtelingenhulp. Deze collecte heeft opgebracht een bedrag van 24,Besloten werd een gelijk bedrag voor rekening van de gemeente te nemen. Aan het R.K. Lyceum te Leiden is een subsidie toegekend in het nade lig saldo over de jaren 1949 en 1950 tót een bedrag van 44,15. Op het verzoek van W. H. van Leersum om een tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het school bezoek te Leiden door een zijner kin deren tot een bedrag van 11, werd gunstig beslist. Vervolgens kwam ter tafel het ver zoekschrift van de heer D. de We ger, inhoudende om het maximum aantal vergunningen (thans door de raad gesteld op 4) te verhogen en te brengen op 5. De voorzitter stelde voor dit verzoekschrift in handen van B. en W. te stellen, teneinde in een volgende vergadering met een gedegen advies te kunnen komen. Conform werd besloten. Gelijk ieder jaar werd ook thans weer besloten met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een reke ning-courant-overeenkomst aan te gaan, groot 32.000, Begrotingen. Alvorens aan de behandeling van de gemeente-begroting voor het dienstjaar 1955 te beginnen werden eerst de begrotingen van het Ge ding- en Woningbedrijf afgehandeld. Het gemeentelijk electriciteitsbedrijf sluit met een batig saldo van 7374,18, het gemeentelijk waterlei dingbedrijf met een batig saldo van BOSKOOP Biljarten. De afgelopen week was voor „De Driesprong" weer uiter mate gunstig, B 3 handhaafde zich als koploper. Het A 1-team bleef iets beneden de maat, maar wist niettemin in een voor haar onfortuinlijke wedstrijd, nog een gelijk spel te behalen. Inr de komende week wordt de fi- male gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap 4e klas. v. aarbij het Driesprong-lid F. Verbrakel zijn titel moet verdedigen. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: Gouda ADe Dr. A 1 33; De Dr. A 2Marktzicht A 5—3; Spil B 2—De Dr.B 2 3—7; De Dr. CGouda C uitgesteld; De Dr. 2De Dr. B. 1 uitgesteld. Het programma voor a.s. week: 2 Nov. De Dr. B3—De Dr. B 2; 3 Nov. De Dr. B 1Groene Laken B; Centrum A 1De Dr. A 2; 4. Nov. De Dr. A 1Centrum A 2; Centrum C— De Dr. C. NIEUWKOOP Bazar. Vanmiddag en ook Zon dagnamiddag wordt in de grote zaal van de heer Tijsterman een bazar gehouden ten bate van de voetbal vereniging Nieuwkoop. De terrein- accomodatie behoeft nodig verbete ring. 't Ziet er erg gezellig uit en eri zijn heel veel leuke attracties voor kinderen, even goed als voor vol wassenen, zodat ook gezien het doel, een bezoek aan deze bazar weer de moeite waard zal zijn. Winkelweek. Uitgaande van de beide middenstandsverenigingen zal er hier ter plaatse zoals dit de laat ste jaren gebruikelijk is, wederom een winkelweek gehouden worden en wel van 24 Nov. t.m. 4 Dec. De opzet is vooral het kopen bij de eigen middenstand te bevorderen. NIEUWVEEN P.V. „De Vooruitgang" en de „De Witpen". Gisteravond hielden de postduivenvereniging „De Vooruit gang" uit Nieuwkoop en „De Wit pen" uit Nieuwveen in de zaal van de heer v. d. Sluis een gecombineer de ledenvergadering. De voorzitter van de „De Vooruit gang", de heer Van Koert opende deze vergadering en feliciteerde de vereniging „De Witpen" met het winnen van de wisselbeker. Het is een sportieve strijd geweest en de sterkste heeft gewonnen, aldus de heer Van Koert. Hij reikte daarna de beker uit aan de heer A. Bijl, voorzitter van „De Witpen". Vervol gens werden de medailles uitgereikt voor de vlucht vanaf Corbeil Gebr. Oosterman, vanaf Quievrain Gebr. Oosterman en aan de heer C. van Leeuwen allen van de P.V. „De Vooruitgang" te Nieuwkoop. Voor de vereniging „De Witpen" waren het vanaf Corbeil J. de Groot, vanaf Quievrain C. v. Bemmelen en aan de heer G. Oskam eveneens vanaf Quievrain. Vervolgens kwam de tentoonstelling ter sprake en daar deze reeds gedurende 2 jaar te Nieuwveen is gehouden, werd beslo ten deze dit jaar te Nieuwkoop te houden en wel op 26 en 27 Novem ber, in paviljoen Tijsterman. In de tentoonstellingscommissie werden benoemd de heren C. van Leeuwen, J. Spring in 't Veld, Oskam en C. v. Bemmelen leden van „De Witpen" en de heren J. Tijster man, C. v. Leeuwen, A. v. Leeuwen en v. Koert leden van „De Vooruit gang". De duiven zullen in 10 klas sen worden ingedeeld. 1864,95 en het gemeentelijk wo ningbedrijf met een nadelig saldo van 657,95. In tegenstelling tot het vorig jaar werd de begroting vlot afgewerkt, waarbij geen vragen van enig be lang werden gesteld. Wel kwam het raadslid Boon terug op de wense lijkheid, om voor deze gemeente een maatschappelijk werkster aan te stellen. De voorzitter deelde hierop mede, dat aanstelling van een maat schappelijk werkster voor deze ge meente wel acceptabel is, doch niet zonder enige consequenties. Hij zegt toe dit punt nader te bezien.en t.z.t. hierop terug te komen. Besloten werd het gemiddeld bedrag per leerling vast te stellen op f 28,94 en de ver goeding als bedoeld in art. 101 der L.O.-wet op voor wat betreft de R.K. Par. school te Hoogmade 4061,24 en op voor wat betreft de Christelijk Nationale School cp 4186,66. De rondvraag ter tafel brengende, bleek dat niemand van de raadsleden hiervan gebruik wenste te maken, waarna werd overgegaan tot beslo ten zitting. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Lelden voor Geboorteaankondigingen TYPrM 10 vin8« syst. t II blind rhythm. QTFNO 4talen,130letler" grepen p. minuut) DOORLOPENDE CURSUS Kon. Eric. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 Advertentie 4 KATWIJK AAN DEN RIJN Op 15 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. C. O. Boekhoven werd benoemd tot ge meentesecretaris. De heer Boekhoven was allereerst werkzaam als ambte naar ter secretarie te Hasselt. Op 1 Febr. 1917 volgde zijn benoeming als ambtenaar 1ste klasse in Katwijk. In de jaren 19171925 verving hij meer malen de heer G. B. Werther'* ge meente-ontvanger en nadien heeft hij wegens ziekte van de toenmalige ge meentesecretaris, wijlen de heer J. W. Kobus, diens plaats ingenomen. Behalve in het openbare leven neemt de heer Boekhoven ook een voorna me plaats in in het verenigingsleven: Oranjever. Katw. Reddingsbrigade, Dierenbescherming, Schoolbestuur BLO, enz. De heer Boekhoven hoopt deze feestdag in stilte te vieren. Aquariumvereniging De Aqua riumver. „De Minor" hield gister avond in „De Roskam" een ledenver gadering. De heer Slechtenhorst uit Leiden hield een interessante cause rie over het kweken der dieren. Het C.H.-raadslid, de heer C. v. Beelen, heeft bedankt als lid van de woonruimtecommissie. De doktersdiensten van de pa tiënten van de doktoren, Bergman, Hueting en E. van der Laan te Rijns- bürg worden Zondag waargenomen door dr. H. Hueting, Rijnstraat 33. tel. 2102. R0EL0FARENDSVEEN In de Donderdagavond gehouden raadsvergadering werd het eenstem mige besluit genomen tot verwijde ring van de Veenbrug nabij het per ceel G. van Leeuwen in het Zuid einde,,. Dit ogenschijnlijk weinig ge wichtige raadsbesluit houdt in, dat een in de laatste jaren vastgeroest probleem eindelijk tot een oplossing is gekomen. De voorgeschiedenis hiertoe is wel geweest het plan tot demping van het Zuid-Einde. In principe was reeds enkele jaren geleden tot dem ping van het hier gelegen vaartge deelte besloten. Een besluit dat onge twijfeld door 90 pet. der belangheb benden werd toegejuicht. Echter dit besluit.hield ook in, dat de Veenbrug nabij G. van Leeuwen, welke wel in een zeer vervallen toestand geraakt was, of door een nieuwe brug ver vangen moest worden of gelijktijdig met de demping verwijderd zou moe ten worden. Bezwaren. Tegen dit laatste waren echter nog al enkele bezwaren gerezen, vooral van tuinders woonachtig aan de Oos telijke zijde tussen Sluisbrug en Veenbrug, welke hier tevens met een gedeelte van hun bedrijf geves tigd waren. Het gemeentebestuur stelde zich op het standpunt, dat de hoge kosten van een nieuwe brug in het belang van een enkeling niet was te verantwoorden en hier het algemeen belang door opheffing van de brug gediend zou zijn. Derhalve was het van mening, dat demping van Zuid-Einde en opheffing brug niet gescheiden uitgevoerd kon wor den en zolang derhalve het bestuur van de Veender- en Lijkerpolder aan het gemeentebestuur geen vergun ning tot opheffing Veenbrug ver leende, ook de demping van het Zuid- Einde niet uitgevoerd kon worden. Het bestuur der polder stelde zich echter op het standpunt dat de be slissing tot het verlenen van deze vergunning bij de ingelanden zelf moet berusten, en zolang derhalve hier nog enige tegenstand merkbaar was, de bedoelde vergunning niet verleend kon worden. Dit werd oor zaak dat de demping van het Zuid- Einde op een dood spoor kwam. De bewoners van het Zuid-Einde echter war.en intussen bekend met de plan nen tot demping en vanzelfsprekend werden er weinig kosten meer ge maakt voor onderhoud van erf en over het vaarwater gelegen brugge tjes. Naar een oplossing. Dit werd derhalve aanleiding, dat dit dorpsgedeelte er nu niet bepaald een fraaier aanzien op begon te krij gen. De oorzaak van dit alles, de veel omstreden Veenbrug, kwam echter in een zo vervallen staat dat deze een gevaar begon op te leveren voor het verkeer. Het gemeentebestuur werd derhalve voor het feit gesteld hier aan iets te moeten doen. Begrijpelijk werden geen hoge kosten gemaakt en werd de ophaalbrug gewijzigd in een vaste noodbrug, hetwelk ook geen verfraaiing genoemd kon worden en zich derhalve aardig aanpaste bij de overigens vervallen particuliere brug getjes in het Zuid-Einde. Nadat Al kemade weer een burgemeester had, is dit probleem opnieuw onder de loupe genomen en met voortvarend heid tot een oplossing gebracht. Een bedrag van 2850,aan scha deloosstelling v/as nodig voor dë be trokkenen tot een accoord te bewe gen. Aan de aannemer A. Hogeboom te Rijpwetering is ondershands opge dragen de verwijdering van de Veen brug met bijkomende werken voor een bedrag van 10.275.—. MOPMOLEN WEER IN MAALWAARDIGE TOESTAND. Op de vergadering van stemgerech tigde ingelanden van de Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking, ge houden op Donderdag 28 October, is thans met algemene stemmen beslo ten, de reeds zo lang besproken Mop molen weer in maalwaardige toe stand te brengen. De gunstige posi tie waarin de polder is komen te ver keren heeft n.l. daartoe geleid. Het Polderbestuur heeft dezer dagen een zeer aannemelijk en voordelig aan bod gehad van een zeer betrouw baar persoon, welke zich bereid ver klaarde, bedoelde molen voorlopig voor de tijd van 20 jaar te huren voor een huursom van 100,per jaar, terwijl deze persoon tevens ge negen is de 10 pet., welke de polder moet bijdragen in de restauratiekos ten van de molen aan de polder te vergoeden, en ook bereid is, geduren de deze periode het onderhoud van de molen voor zijn rekening te ne men. Alleen wanneer door onvoorzie ne omstandigheden de molen in wer king moet worden gesteld, zullen vanzelfsprekend, de daaruit voort vloeiende extra-kosten voor reke ning van de polder komen. Op deze wijze krijgt de polder, zon der enige kosten harerzijds, weer een geheel maalwaardige molen, en ge niet hiervan daarenboven nog 100, aan huur per jaar. Bovendien is het voor bestuur en ingelanden een geruststelling, wan neer men naast het electrisch ge maal, nog een goede reserve-bema ling heeft aan de molen, daar toch het gevaar niet denkbeeldig is, dat aan het bestaande gemaal, onver hoopt op de een of andere wijze stagnatie kan voorkomen. Z0ETERMEER Uitslag ballonnenwedstrijd Oranje feesten. Daar mag worden aange nomen, dat er nu geen berichten meer zullen binnenkomen over de ballonnen, die bij de Oranjefeesten op 7 September door de schooljeugd werden losgelaten, is het Comité Kinderfeesten er toe overgegaan, de prijzen vast te stellen. Alle ballonnen zijn binnen de landsgrenzen gebleven. De le prijs van 10,werd toege kend aan Theo Switzar, Zegwaartse- weg 26. Zijn ballon was te Bierum terecht gekomen (214 km). 2e prijs Wim Kromkamp f 5,Deze ballon kwam terecht in Hoogeveen (154 km). Prijzen van 2.50 ontvingen Leen de Swaayer, Voorweg 202 (Giethoorn, 129 km); Koos van de Burg, Stationsstraat 179 (Marknesse N.O.P. 117 km); Wim v. d. Goes, J. L. v. Rijweg 11; Wim v. d. Hqogen, Dorpsstraat 158 en Ted Bolleboom, J. L. v. Rijweg 47 (Kraggenburg N. O.P. 116 km); Rinie in 't Veenr Lqes Lugtigheid, Jan Hoornstraat 11 en Ali Koot, Jan Hoornstraat 9 ÉBant, N.O.P. 115,8 km). Voor een prijs van 1,kwajnen in aanmerking Kees Vermeulen, derf Hoorn en Jan Duinisveld, Voorweg 4 (Kampen 110,4 km); Martien Tet- Gemeenteraad Lisse In verband met de opmerking van de heer De Koning in de gemeente raad te Lisse ten aanzien van de af- zanding van het Reigersbos stellen B. en W. voor de navolgende motie aan te nemen: De raad der gemeente Lisse; kennis genomen hebbende van het besluit van Ged. Staten dd. 22 Juni 1954, houdende afwijzende beschik king op het verzoek van C. E. A. A. Gravin van Rechteren Limpurg, ge boren Baronesse Van Lijnden, te Dalfsen, om ontheffing krachtens de Verordening op de Ontgrondingen Zuid Holland, tot het afgraven van enkele percelen, omvattende de gron den, bekend staande onder de naam van Reigersbos; overwegende: dat door de toeneming der bevol king, de gestadige uitbreiding van de bloembollencultuur, het uitgeteeld raken van gronden en de onttrek king van dergelijke gronden voor volkshuisvestingsdoeleinden in ruime zin het reeds lang bestaande tekort aan goede bloembollencultuurgron den steeds groter wordt; dat vooral bestaande kleine bedrij ven hierdoor met ondergang worden bedreigd en de vestiging van nieuwe kleine bedrijven vrijwel onmogelijk is geworden; dat i.e. twee belangrijke proble men op het spel staan, namelyk enerzijds behoud van het schaars aanwezige natuurschoon en ander zijds het verkrijgen van zeer waar devolle cultuurgrond bij eventuele partiële afzanding van het zgn. Rei- dat naar de mening van de raad alsnog wegen dienen te worden ge zocht en middelen behoren te wor den gevonden om in deze noch het ene noch het andere belang geheel teroo, Katwijkerlaan 20 (Ens N.O.P. 109,6 km); Hans v. d. Burg, Stations straat 137 (Ens-Vagelen 109 km); Adri v. Leeuwen, C. v. Eerdenstraat 40 (Espel N.O.P., 106 km); Cor Cle ment, Stationsstraat 81 en Aad de Kooter, C. v. Eerdenstraat 30 (Nagek N.O.P., 104 km); Betsy Moerland, Bleiswijkseweg 68 (Urk, 98,8 km); Plonia v. Haastert, Voorweg 133 (Urk km)Joke Hoogduin, Molenstraat en Pia Lexmond, Molenstraat ,2 (Harderwijk, 83,2 km). De prijzen kunnen worden afgehaald bij de voorzitter van het Comité Kinder feesten de heer J. Lamens Pzn., Dorpsstraat 176 op Dinsdag 2 en Woensdag 3 November a.s. Prijzen welke op deze dagen niet afgehaald zijn. vervallen aan het Comité. Wereldprimeur Wat wij aan het nieuws, om trent de grote gebeurtenis ,die Leiden vervult, nog kunnen toe voegen, danken wij aan de wel willende medewerking van bo venmeester Doctus uit Rotter dam, die ons hedenmorgen in de gelegenheid stelde, een onder houd te hebben met Flipje Em- pierus te Rotterdam, die mo menteel in het brandpunt van de wereldbelangstelling staat. Flipje had zich gisteravond een weinig verlaat en terwijl hij smartelijk overwoog welke on gemakkelijke gevolgen dit kon hebben tijdens de komende ont moeting met zijn vader een oppassend timmerman, die reeds tweemaal het vererend getuig schrift van Handel en Nijver heid heeft bekomen zag hij plotseling een voor hem vreemd voorwerp rakelings over de bo men scheren. Flipje ,als P.L. bij de St. Jorisgroep, bedacht zich geen moment en klom in een boom. Alhoewel het voorwerp toch nog te hoog vloog om nauwkeurig bekeken te worden, hoorde Flipje een jammerlijk geklaag, dat uit het binnenste opsteeg. De gevoelige jongen zat (in de boom) juist op het punt om in tranen uit te bar sten, toen het hartbrekende ge ween verdrongen werd door een gillend gelach, dat wegstierf in de donkerwordende avond. Flipje, die altijd VA voor aard rijkskunde heeft, kon echter nog juist constateren, dat het voor werp met een grote boog in Noordelijke richting wegschoof. te doen prevaleren of volledig op te offeren; dat naar de mening van de raad een juiste synthese zou worden ge vonden, indien de eigenaresse alsnog in de gelegenheid zou worden ge steld over te gaan voor zover het ge schikte cultuurgrond betreft, tot een zo groot mogelijke afzanding van het Reigersbos, waardoor een deel van de betreffende terreinen de blijvende bestemming voor recreatie-doelein den zou kunnen verkrijgen en een ander deel dienstbaar zou kunnen worden gemaakt voor uitbreiding van het nuttig areaal aan bloembol len teeltgronden dat het, indien dit doel zou wor den bereikt, naar de overtuiging van de raad voorts aanbeveling zou ver dienen dat het College van Ged. Staten een Commissie zal benoemen, welke de taak zou hebben zich te belasten met de verdeling van de be schikbaar komende gronden aan daarvoor in aanmerking komende kleine gevestigde bloembollenbedrij- ven of in het belang van de vesti ging van nieuwe bedrijven. Deze motie is ter kennis gebracht van: Ged. Staten, de Minister van Verkeer, C. E. A. A. Gravin van Rechteren Limpurg, geboren Baro nesse Van Lijnden, te Dalfsen, de Voorlopige Natuurbeschermingsraad, de Directeur van het Bureau van de Rijksdienst voor het Nationale Plan te 's Gravenhage en de Nederlandse Heide Maatschappij te Arnhem. Na ampele bespreking wordt hier toe besloten. De artikelsgewijze behandeling van de diverse begrotingen gaven aanleiding tot het vragen van in lichtingen, welke door B. en W. wer den verstrekt. KNAAPJE DOOR AUTO GEGREPEN. Vrijdagmiddag stak het ongeveer 11-jarig zoontje van de heer L. de rijksweg over, toen hij werd aange reden door een personenauto. Het knaapje bleef bewusteloos op de weg liggen. De juist passerende dokter Van Dijk uit Lisse verleende de eer ste geneeskundige hulp en oordeelde overbrenging naar het St. Elisabeth- ziekenhuis noodzakelijk. Hij heeft vermoedelijk een hersenschudding opgelopen, terwijl hij gewond was aan het hoofd. WASSENAAR Uitslag tuinenkeuring Evenals vorige jaren heeft een commissie uit de tuinbouwver. „Wassenaar en Om streken" en de Bloemistenpatroons- ver. een tuinenkeuring georganiseerd en prijzen toegekend aan de ingeze tenen met de best verzorgde tuinen. De gemeente werd verdeeld in drie rayons en voor elk dezer rayons wer den vier prijzen beschikbaar gesteld door de VW Wassenaar en door de organiserende verenigingen. Een bron aen medaille die als ereprijs geschon ken werd door het hoofdbestuur van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde, werd toegekend aan de heer A. W. Kluijskens, Wittenburgerweg 178, omdat zijn tuin naar oordeel van de jury's de best verzorgde was van alle deelnemers. De overige prijzen vielen ten deel aan: In Park Nieuw Wassenaar 1. A. W. Kluijkens; 2. Mevr. M. v. d. Flier, Bloemcamplaan 53a, 3. W. Brücher, Teylingerhorstlaan 6; 4. Mevr. L. RuysGleichman, Zijdedeg 25. In rayon Dorp en omgeving: 1. Me vrouw van EsLuteyn, Storm van 's Gravensandeweg 10; 2. J. Sieben, Prinsenweg 37; 3. Mevr. Boudier, Karei Doormanlaan 42; 4. Mej. L. M. J. Graf Potjer, Bronckhorstlaan 17. In rayon Park De Kievit: 1. Mevr. WoltersomHoogeveen, Koninginne weg 1; 2. Ir. G. Kirchman, Mecklen- burglaan 6; 3. Mevr. J. v. d. Stolk, Jagerslaan 2a; 4. G. de Groot, Aca cialaan 9. Extra prijzen voor de mooiste met bloembollen beplante tuinen vielen ten deel aan de heer J. Sieben, Prin senweg 37 en de heer J. Polak van Vollenhoven, Houtlaan 2. Vergadering LTB De LTB hield een goedbezochte ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Westgeest. Na zijn openingswoord memoreerde spr. het heengaan van 't lid A. Ruygrok. De heer Ruygrok heeft in vroeger jaren zitting gehad in het bestuur en behoorde nadien tot de trouwe bezoekers van de verga deringen. De heer Westgeest begroette in het bijzonder mr. G. J. Vermeulen, al gemeen secretaris van de bond, die zich bereid verklaard had een cause rie te houden over het komende land bouwschap. Uit de woorden van de heer Vermeulen bleek weer duide lijk van hoeveel belang het is, dat alle agrariërs lid zijn van hun eigen standsorganisatie. Nadat een enkele vraag was ge steld en beantwoord, ging de verga dering o^r tot het bespreken van de oogstdankdag, die op 1 December a.s. in de parochie van St. Joseph gehou den zal worden. Er werd nog van ge dachten gewisseld over een feest avond, die in het voorjaar van 1955 zal worden georganiseerd. Bij de rondvraag wees een der le den op het uiterlijk van het R.K. Kerkhof in Wassenaér, dat wel om enige verbetering vraagt. Het be stuur zal zien of er iets aan gedaan kan worden. De vergadering werd daarna gesloten door de geestelijk adviseur, kapelaan van Vliet. Aanbesteding van Bouwkaswonin- gen De plannen voor het bouwen van de eerste 13 woningen met be hulp van de Bouwkas Nederlandse Gemeenten zijn thans zo ver gevor derd, dat de aanbesteding gehouden zal worden op 15 November a.s. op een nader te bepalen plaats. De 13 eerste bouwkas-woningen zullen ver rijzen, aan de Middenweg. St. Maartensfeest in Nieuw Wasse naar Evenals verleden jaar zal de Buurtver. Nieuw Wassenaar op 11 November a.s. een St. Maartensfeest organiseren voor de jeugd uit de buurtschap. Er zal 's avonds om 6 uur vanaf het Hoogeplein een stoet van kinderen vertrekken met zelfgemaak te lampions. De heer P. V. L. van Rooijen, hoofd van de St. Jan Baptistschool in Deyleroord is door de gemeenteraad van Emmen (Drente) benoemd tot leraar aan het gemeentelijk lyceum aldaar. Na Zaterdagmiddag 4 uur kan men zich gedurende het a.s weekein de voor medische hulp in spoedge vallen wenden tot de artsen R. S. ten Cate, Hugo de Grootstraat 1, telef. 3027 en J. H. Jaarsma Wittenburger weg 106, tel. 9676. Van Zaterdagavond tot de vpl- gende week Zaterdag heeft Apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729 tel. 9142 avond- nacht- en Zon dagsdienst. Overleden: Dirkje Hartrich, 72 jr; Adrianus van der Lee 70 jr; Anna B. M. Lips 66 jr; Jhr. G. W. Eekhout 42 jr. Getrouwd: E. H. van der Zeul en E. Pillekers; J. H. Brouwer en M. T. C. van der Holst. Laatste Berichten Vermist vliegtuig gevonden Het Amerikaanse transportvlieg tuig, dat sedert Zondag op een vlucht van Rome naar Lyon met 21 man werd vermist, is thans teruggevon den in de Italiaanse Alpen. Een hefschroefvliegtuig van de Amerikaanse marine heeft vandaag vastgesteld, dat het Vrijdag in het berggebied ten Noordoosten van Nice ontdekte wrak inderdaad het ver miste toestel, een C-47 „Sky-train" is. Er zijn echter tot nu toe geen le venstekenen van de inzittenden waargenomen. Wel heeft men vanuit het hef schroefvliegtuig, dat door de ongun stige wind niet bij het wrak kon lan den, lijken van inzittenden rondom het wrak zien liggen. Britse havenstaking is afgelopen De 1.500 stakers in Tilbur hebben Zaterdagochtend als eersten besloten het werk Maandag te hervatten. Ook de stakers in Liverpool en Londen hebben daarop besloten Maandag het werk te revatten, welk besluit eveneens genomen is door de stakers te Huil. HAZERSW0UBE OP DE KOP IN DE SLOOT. Gistermiddag om ongeveer half vijf raakte de bestuurder van een vrachtwagen van de firma Lexmond uit Zoetermeer de macht over zijn stuur kwijt. Het gebeurde op de Blijswijkseweg onder Benthuizen. De auto raakte op de kop in een smalle sloot vast. De bestuurder zat in zijn cabine gevangen. Op zijn ge roep schoten landarbeiders te hulp, die hem uitgroeven en bevrijdden. De auto werd door een kraanwagen van Citosa op het droge gebracht. De chauffeur kwam met de schrik vrij. PERSONEEL 2 Monteur gevraagd we gens dienstplicht van de te genwoordige. Moet goed op de hoogte zijn met mo toren en bromfietsen, be neden 18 jaar na 7 uur H. van Heek, Lage Rijn dijk 92a, Tel. 31863. 9471 2 Gevraagd: net dagmeis je. Goed kunnende koken en v. g. g. v., koffietafel en warme maaltijd inbe grepen. Loon 25.per week Zondags vrij. Na gebleken geschiktheid f 10 extra beloning. Koningin- nelaan 7a, Oegstgeest of telefoon 31663. 9466 2* Voor direct of later gevraagd Timmerman. J. C. Vreeburg, Dorpsstraat 193A, Hazerswoude (Dorp) 6891 2* Centrale Verwarming. Kunnen geplaatst worden 2 aank. hulpmonteurs, bij Bern. Schulte, Centrale Verwarmings Industrie te Voorhout. 6888 2* R. K. Bakkersbediende gevraagd. Hoog loon, plus Erovisie. Mooymans Bak- erij, Wilsveen 30, Leid- 6chendam. Tel. 1312. 6828 2* Gevraagd met 1 Dec. of later beschaafde hulp in de huish. kunnende koken, niet beneden 30 jaar, in- o? extern, weg. hiuwel. der tegenw. Hulp van werkster aanw. Mevr. Meiiers, Rijnsb. weg 13. 9448 2 R- K. Meisje gevraagd ais hulp in de huishouding intern, met huiselijk ver keer. Hoog salaris. Zon dags vrij. A. J. Vreeburg, Haltestraat 54, Zandvoort. 2 Gevraagd een R. K. Boerenknechtje of iets dergeliiks voor dag of dag en nacht, er wordt machi naal gemolken bij A. W. v. Leeuwen, Rozenburgerlaan 2, Voorschoten. 9463B 2 Flink Meisje of werk- ster gevraagd G. A. Sassen, I Maredijk 45, Leiden. 9485 2 Gevraagd flinke werk ster, zelfst. kunn. werken. Mevrouw Slats, Fred. v. Eedenlaan 32 (verl. Da Costastraat). 6>829 2 Gevraagd een net R.K. meisje voor hele of halve dagen, intern bij N. H. Berg Weipoortseweg 96, Zoeter- woude, Tel. 301. 9464B 2 Gevraagd Bakkersbe diende in- of extern, bij brood- en banketbakkerij J. Pietersen, Dorpsstraat 50 Nieuwveen. €870 2 Er biedt zich aan net meisje voor de Zaterdag, liefst winkelwerk. Br. on der no. 6880 aan het bur. van dit blad. 2 Gevraagd wegens hu welijk der tegenwoordige nette werkster, niet bene den 18 jaar, v. g. g. v. voor Maandag, Woensdag en Vrijdag de hele dag en Za terdags een halve dag. Me vrouw Stokman, Lorentz- kade 6, Leiden. 6887 AANGEBODEN 2 Gitaar, Accordeon, pia no, mandoline, banjo, blok fluit, Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2 Bon. Ronde trommel 29 cent. Uitstekend geschikt voor snoepjes, thee enz. Diverse kleuren. Geheel roestvrij. Normale prijs 65 cent. Uitsluitend met in levering van deze bon 29 cent. Victorie-Bazar, Hoge- woerd 31 en 73. 9447B 9461 2 Reeds voor f 2.20 per week of 159.— contant een electr. wasmachine on der fabrieksgarantie, in houd 45 liter 1/4 Pk motor Verhuur vanaf f 1.25 per 4 uur. Modern, Franchi- montlaan 64, Margrietstraat 7, Tel. 22880.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3